domanutd

Regisztráció: 2014. február 10. (10 év, 1 hónap)

Rendezők: Anders Thomas Jensen, Christopher Nolan, Guy Ritchie, Martin McDonagh, Martin Scorsese, Quentin Tarantino
Színészek: Al Pacino, Alicia Vikander, Brad Pitt, Christoph Waltz, Denzel Washington, Matthew McConaughey, Robert De Niro, Robert Duvall, Sean Penn, Tom Hardy
Műfajok: dráma, vígjáték

The French Connection
Francia kapcsolat
4 2024-01-29 4,0
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes
Az éhezők viadala: Énekesmadarak és kígyók balladája
3 2024-01-29 3,1

2018-01-10 12:41:25 Molly's Game (2017) / Elit játszma domanutd (2) #2

Förtelmes. Az egyik legrosszabb szinkron, amit valaha hallottam.

Maga a film is rossz, egy borzasztó gyenge Casino-remake, megpróbál egy teljesen átlagos történetet meghökkentően előadni. 30 éve még érdekes lett volna, de élvezhető valószínűleg még akkor sem.

előzmény: Lorden (#1)

Érdekes film, nagyon meglepett. Egy ideig nem tudtam hova tenni, teljesen másra számítottam.

Kell egy kis idő, mire realizálja az ember, hogy ez most nem a John Wick nyugdíjas változata lesz, hanem egy, a Venice-i életérzést tökéletesen átadó, különös humorral operáló film, aminek a műfaját nehéz meghatározni. Nem gondolom, hogy sokan fogják szeretni, de az elvitathatatlan, hogy hatalmas meglepetés és egy egyedi film, ami tökéletesen bemutatja Venice társadalmát és szépségét.

2016-08-01 09:44:35 Ghostbusters (2016) / Szellemirtók domanutd (1) #14

Minden idők legrosszabb filmje.

2015-11-07 18:14:06 Black Mass (2015) / Fekete mise domanutd (4) #2

A sztori kicsit be van korlátolva az igaz történet miatt, de szerintem így is jó lett. Depp jól játszik, végre nem Jack Sparrow, különösen a fiával folytatott beszélgetése zseniális. Nagyszerű hasonlat.

Történelmileg kissé amatőr, de nagyon szép és humoros film. Nem ezt vártam, de jól szórakoztam. Tom Hanks és Mark Rylance is nagyot alakít.

2015-07-19 15:24:34 Ted 2 (2015) / Ted 2. domanutd (3) #5

Nem némi, az egész arra ment ki. A másság elfogadásáról szólt a film, gyengén kivitelezve. A poénok viszont megint jók voltak.

előzmény: dabo (#4)

2015-04-23 10:20:49 Child 44 (2015) / A 44. gyermek domanutd (4) #17

Nekem pont azért tetszett a pozitív lezárás, mert szürreális volt. Végig biztos voltam benne, hogy nem lesz happy end, mert egyszerűen teljesem kilátástalan volt Lev helyzete.

Így nagyon meglepett a vége, Lev megoldása zseniális volt. Persze, volt benne egy hiba, ahogy azt lejjebb láthatjuk, de a gondolat, ahogy a teljes remémytelenségből happy endre fordították a sztorit, nagyon tetszett.

2015-04-19 13:55:57 Child 44 (2015) / A 44. gyermek domanutd (4) #7

Úgy látom, sokan nem látják a film legfontosabb metafóráját.

Hardy lelkének vívódását, a sztálini rendszerrel való kapcsolatát a haja írja le. A film elején, amikor még feltétel nélkül hisz a rendszerben és cselekedeteinek jogosságában, egy agresszív, de tökéletesen bewaxolt undercutot láthatunk a fején. Mikor felesége után kell kutatnia és kezd kételkedni a rendszerben, kicsit már lazább a séró, nincs tökéletesre befésülve, egy-két szál nincs a helyén. A vissazfordíthatatlan kócosodás a gyilkos üldözése, a végleges rendszer ellen fordulás alatt a tetőfokára hág, már a szemébe is belelóg csapzott haja. Ekkor már teljesen kiábrándul a szocializmusból. Ugyanakkor, mikor már sár fedi a korábban dicsőségesen fénylő undercutot, rájön, hogy nincs más megoldás, be kell fésülni a hajat. Átveri a rendszert, újra visszafésüli a tökéletes parted undercutot, ugyanakkor az elválasztó csík sokkal finomabb, megmutatván, hogy most már nem hisz a rendszerben Lev, csak színjáték a frizura.

A többi szereplő haját, s azoknak változásait is lehetne elemezni, de nem akarok senkit megfosztani az élvezettől, azt meghagyom a kritikusoknak.

Magyarul senki ne nézze meg. Nevetséges a szinkron, mint ahogy Robbie játéka is, néha már nekem volt kínos. Nagyon túljátsza, a mimikája borzalmas. Smith lazasága menti meg a filmet, valamint a sztori, ami zseniális. Többször is átverik a nézőt, talán csak az utolsó fordulatot lehet előre látni. Külön kéne pontozni a történetet és a színészi játékot, dialógusokat, ilyen kontrasztot nem sok filmben látni ezek között. Összességében jó film, élvezhető, és lehet, hogy angolul nem is olyan kínosak a párbeszédek, mint szinkronnal.