raptor2000

Regisztráció: 2014. január 20. (5 év, 4 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Anders Thomas Jensen, Edgar Wright, Martin Scorsese, Milos Forman, Stanley Kubrick
Színészek: Daniel Day-Lewis, Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman

1 2019-03-10 1,4
At Eternity's Gate

5 2019-02-28 3,7

2017-03-05 21:49:25 T2: Trainspotting (2017) raptor2000 (4) #18

„Nosztalgia. Ezért vagyunk itt.” – mondja Simon ‘Sickboy’ Rentonnak és Spudnak, amikor az első részben meghalt Tommy sírjához visznek virágot. Simon ezen mondata tökéletesen tükrözi a T2 elődjéhez fűződő viszonyát. A Trainspotting 2 ugyanis nem titkoltan a nosztalgiázásra épít, kevés újítással. Ez pedig azért nem baj, mert mindenféle ízléstelen pátosz nélkül teszi.
A történet egy mondatban: Renton 20 év után hazatér Amszterdamból Edinburgh-be, hogy meglátogassa családját és ismerőseit. A négy „barát” 2 évtized múltán jórészt semmilyen jellemfejlődésen nem ment keresztül. Begbie 25 éves börtönbüntetését tölti, Spud még mindig heroinozik, Simon egy leszakadt pub tulajdonosa és a pincében cannabis ültetvényeket nevel.
Ez a folytatás egyértelműen a ’96-os első rész rajongóinak készült. Irvine Welsh Pornó című regényének adaptációja számos elemében teremti meg a múltidézést: Renton szájából újra elhangzik a Choose life kezdetű társadalomkritikus monológ korszerűsített változata, felcsendül Iggy Pop és az Underworld egy-egy emblematikus száma, a Trainspottingból átemelt rövid képsorok mellett a főszereplők gyerekkori „archív” felvételeivel a film kissé szemtelenül, de hatásosan váltja ki a nézőben a nosztalgikus érzést. A T2 nemcsak rendkívül szórakoztató, de képileg is nagyon erős. Az operatőr ezúttal nem Brian Tufano hanem Anthony Dod Mantle, mégis a két film vizuális megvalósítása igencsak hasonló. A kreatív beállításokon és a feszes vágásokon túl visszatérnek a valóságtól elrugaszkodó szimbolikus álomképek. A játékidő 117 perce alatt gyakorlatilag nem lehet unatkozni. Ugyan a film közepe felé elhanyagolható időre leül a cselekmény, a forgatókönyv szinte mindvégig fenntartja az érdeklődést drámával vagy humorral. Előbbiből jóval kevesebbet kapunk, mint megszokhattuk, ezért a T2 messze nem is olyan húsbavágó, mint a korábbi rész. Habár a történetben jelen van a droghasználat, mégsem tekinthető drogfilmnek, inkább egy groteszk módon kellemes és pörgős vígjátéknak.
A Trainspotting 2 – nem egy szolgai másolat – azonban nosztalgia-centrikussága miatt egyoldalú alkotás lett, én mégis teljesen elégedetten távoztam a moziteremből. Olyan film készült el Danny Boyle kezei alatt, ami úgy idézi meg kultikus elődjét, ahogyan az megérdemli.

2016-02-14 02:28:16 Room (2015) / A szoba raptor2000 (4) #28

Minden kommentet elolvastam és csodálkozva látom hogy senki nem tért ki a logikátlanságokra és történetbeli hiányosságokra: A kegyetlen, elmebeteg fogvatartó -akinek minden apró szökési kísérletnek tűnő dolognál résen kéne lennie- simán elhiszi az anyának hogy meghalt Jack és egyből el is viszi a gyereket, meg sem bizonyosodik róla hogy valóban halott-e, csupán mert megígértette vele az anya hogy ne nézze meg a holttestet. Milyen lelkiismeretes és együttérző pszichopata ez.
2. Azt még értem, hogy a fogvatartó inkább otthagyja Jacket miután az elszökik a kocsiból és meglátja a kutyás férfit. Azt gondolta, hogy Jack úgy sem tud semmilyen nyomravezető információt a Szoba hollétéről, de miért nem ment vissza a Szobába megfenyegetni/vallatni az anyát? Ha visszament, ez miért nem került szóba a későbbiekben? Innentől a fogvatartó TELJESEN kilépett a filmből minden szempontból.
Jack erősen feminim karaktere meg rejtély számomra. Amíg le nem vágták a haját meg voltam győződve róla hogy lány, csak a rá utaló mondatok zavartak meg (pl. "Look at him"). Az magyarázná ezt, hogy mindig csak anyamodell volt előtte?

Mindezek ellenere a filmnek vannak vitathatatlan erősségei: Zene, atmoszféra (a szökés nagyon erőteljes és átélhető), a színészi játék. Brie Larson mellett a Jacket alakító kisgyerek is meglepően hitelesen játszik.

2016-02-14 00:13:32 Przesluchanie (1989) / Kihallgatás raptor2000 (?) #2

érdekes film

Köszönöm !

Köszönöm!

Hihetetlen jó filmélmény. 6 ötletes, jól felépített és nagyon feszült kis történet némi humorral, egy percet sem unatkoztam rajta. Az év legjobbjai között van.

2014-10-27 17:15:22 Nowhere (1997) / Út a pokolba raptor2000 (4) #1

Egy látomásszerű film a fiatalságról, nihilizmusról szürreális képekkel. nem is tudom milyen műfajú lehet. Elég nyomasztó de érdemes megnézni.