botto

Regisztráció: 2014. január 13. (5 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

The Great Gatsby
A nagy Gatsby
3 2014-11-23 3,6

2014-11-23 08:11:01 Interstellar (2014) / Csillagok között botto (5) #193

A film alapgondolata teljesen megegyezik a Kapcsolat c film alaptézisével. A tudományon túl kell még valami, mert van egy pont ahol a tudomány már kevés. A Kapcsolat c filmben a HIT, itt pedig a SZERETET volt az a "valami". Érdekes hogy ugyanaz a fizikus Kip Thorne volt a Kapcsolat c film tudományos tanácsadója (ugye az eredeti regényt iro Carl Sagan már nem élt és igy egy másik hires fizikust kértek fel tanácsadónak) mint most ennek és gyakorlatilag akkor is és most is az Ő tudása alapján dolgoztak (ez a Kip Thorne a fekete lyukakkal és féreglyukakkal foglalkozik). A következtetés mindkét filmben az hogy a tudomány kevés , kell még valami több. Ez két dolgot jelent. Valóban igy van, vagy pedig mivel a fizikusoknak fogalmuk sincs igazából mi történik mert van egy pont amin nem látnak túl igy kell valami ami túllép a tudományon. A hit és a szeretet pedig ilyen emberi dolog.
Nekem a Kapcsolat c film is tetszett és ez is mert ilyen kérdéseket feszeget.
Hogy magára a filmre is kitérjek, kicsit hozsszú volt, hosszabb a kelleténél, de számomra egyáltalán nem volt nyálas és érteni vélem a film üzenetét. Ugyan nem Nolan legjobb filmje, de egyáltalán nem lóg ki a sorból ráadásul Zimmer zenéje belém (mint oly sokszor ) égett.

A film jó volt. De sok olyan részlet nem volt benne amit szerintem a könyv elolvasása nélkül nem lehet megérteni.Nem volt mélysége a sztorinak és a játékidő ellenére sok dolog felületesen lett elmondva. Így h olvastam a könyvet nekem tiszta volt minden, de történetesen akivel néztem a filmet nem olvasta a könyvet és a film után kellet megmagyaráznom sok mindent.
Ugyanakkor tetszett a film és most is azt mondom sokkal több és jobb mint egy sima hollywoodi blockbuster.

Nagyot csalódtam.
Teljesen középszerű film volt.
Ok Bale játéka megint visz mindent és Jennifer Lawrence pedig megint odateszi magát és szerintem lemossa Amy Adamset pedig fele annyit se szerepel. De ezenkívül teljesen középszerű film, és nem értem az óriási hype-ot.