Channá

Regisztráció: 2014. január 3. (9 év)

Nem: nő

Shooting Dogs
A kutyákat lelövik, ugye?
4 2023-01-28 3,8

Back to the Future
Vissza a jövőbe
5 2023-01-26 4,4

2023-01-29 16:11:24 Babylon (2022) Channá (5) #25

3 óra, és mégsem néztem egyszer sem az órámra, nem untam, nem ásítottam, nem éreztem, hogy töltelékjelenetek lennének benne.
Szenzációs, előttem már okosabbak megírtak mindent, annyi, hogy nem érzetem visszaesést a kezdeti lendület után, sőt.
Remekül mutatja be a változást, az egyéni és az ipar szinten is. Sosem gondolkodtam el azon, hogy színészileg mekkora kihívás lehetett ez a korszak.
Teljesen másra számítottam, és annál is jobbat kaptam. Teljesen meg vagyok elégedve!

2023-01-28 17:23:18 Plane (2023) / A gép Channá (3) #6

Tisztességes közepes. Egyszeri szórakoztatásra, illetve később a tévében jó esti program.

2023-01-27 18:23:27 Mon roi (2015) / Az én szerelmem Channá (5) #14

Remek film, remek színészekkel. Komoly téma, nagyszerű feldolgozása. Bár kicsit lehetett volna hosszabb, személy szerint nem éreztem egyenletesnek a nő fejlődését, nekem elfért volna még pár árnyalat a folyamat bemutatására, persze a férfi szemszögét, és pláne a gyerekkel való "játszmát" még jobban kidolgozhatónak tartom, de ez már legyen az én személyes problémám, ettől függetlenül kijár a maximum. Hangulatvilágban is jó volt a képvilág és a zenék is. Eredeti nyelven néztem, ha ez hozzátesz valamit, vagy elvesz az értékelésből.

2023-01-25 19:55:08 By the Sea (2015) / A tengernél Channá (4) #11

Nagyon szépek voltak a képek, jó volt a film képi hangulata. A téma nagyon tetszett, nekem a feldolgozás is, talán a ritka kivételek közé tartozom, akiknek nagyon bejött a monotonitása, melynek szintén volt jelentősége az üzenete miatt. Nem tudom, miért nem tudnám a maximális pontot adni rá, mert számomra mindenben a maximálisat hossza.
A drámaisága és a feszültsége, a különböző mellékszereplőknek a történetei is nagyon jól passzolnak, majdnem zseniálisnak nevezném, de egyelőre nem tudtam megfejteni, hogy mi miatt nem tudok rá maximumot adni. Viszont mindenképpen megy a nem elfelejtős filmek közé. Talán kedvencekhez is.
Talán a lezárása miatt, mert nem szeretem a monológokat, és nem szeretem ha megfejtik helyettem a dolgokat. Lásd a halászt. Ennyi kis titokzatosságot hagyjanak meg a nekem is.

Huh, nehéz egy olyan filmet pontozni, ami konkrétan 98%-ban ugyanolyan mint az elődje, csak amcsi verzióban.
De mégis itt mit kellene értékelni? A könyvet? A filmet, amit előtte már alkottak?
A színészeket? Jó, ők rendben voltak, de egy Tom Hankstol mégis mit kellene várnom, hogy pont egy olyan filmet fog elcseszni, aminek pont előző nap néztem meg az eredeti változatát, a számomra nem ismert színésszel, aki ugyanolyat alakított?
Mondjuk nem a film tehet arról, hogy én megnéztem annak ellenére, hogy pontosan tudtam, mi vár rám

2023-01-14 14:44:45 Marie Antoinette (2006) Channá (2) #22

Milyen szép csöpögős filmet sikerült csinálni, egy kimondottan érdekalapú házasságból.
Ez a Marie Antoinette és férje is, hogy csak áldozatok lettek ebben a filmben, és a parasztok, minden ok nélkül lázadtak fel.
Tucatból is a rosszabb.

2023-01-13 22:16:20 M3GAN (2022) Channá (3) #2

Hu meg ha. Ja nem ide.
Semmi újító.
Sőt, van egy olyan érzésem, hogy egy tok ugyanilyen filmet már láttam.

Két dolog miatt néztem meg és egyben vártam is.
Whitney, mert mint énekest nagyon szerettem hallgatni, és mert a rendező előző hasonló filmje miatt. Valószínűleg az utóbbi miatt túl nagy elvárásaim voltak. Persze sejthettem volna, hogy Freddie életéről szóló film után nehéz lenne egy ugyanolyan sikerű filmet alkotni, de a remény sosem hal meg.
A film megnézése után mégis.

Nehéz témájú film, kicsit limonádé feldolgozásban.
A hatalmas csalódást a vége hozta.
Julianne Moore jól játszik benne.

Tetszett, hogy gyorsan eljutottunk a cselekményhez, és nem kellett várni rá sokat. Ennek hátránya, hogy olyan fájó információkat akartak a torkunkon lenyomni, amik fájnak Kiri létében valóban a legfontosabb kérdés, ki az apa, azt úgy fogadjuk el, hogy van. Ne tegyünk fel kérdést erről, inkább szenvedjünk az apja miatt. Spider jelenléte ugyanez, aki esetleg megkérdőjelezné a memóriáját, nem, az első részben semmi célzás nem volt a jelenlétére, de most rántsuk meg a vállunkat és fogadjuk el, hogy létezik. Meg azt is, hogy az egész, költséges bevetés az egy ok miatt van, hogy bosszút álljanak.
Ezeken túl viszont kapunk egy szép képvilággal és többségében kellemes kis filmet. Aki szereti az akciót az nagyon fogja szeretni ezt a filmet, aki a természetet, annak sem lesz csalódás. A mondanivaló is nagyjából szép. Persze néha felszisszen az ember a pszichés nyomáson, amit az apa a gyerekei felé ad, és előre meg is adja a gyerekeinek a sorsát "Szégyent hozol!" Hát, igazán gratulálok! "te vagy a legidősebb", neked kell a tesóidért is felelősséget vállalni. Ezt persze pár régimódi apa rábólintva elfogadja, azonban azt elfelejtik, hogy a gyereknek gyereknek kell lennie, és bármi történik a gyerekekkel, az a szülő felelőssége, sosem a legidősebbé! Szóval ezt a rosszul begyepesedett szokást is el kellene felejteni
Viszont a részeg tudós résznél valóban elgondolkodtam volna azért iszik, mert tudja, hogy a felesleges ölés eredményeiből jön az a pénz, ami finanszírozza a kutatását. Ezen azért lehetne elmerengeni egy kicsit, hogy akkor most megéri-e a fejlődés, vagy sem. Milyen ára van annak, hogy mindig csak előre és előre , ha hagyott volna időt rá, de sajnos pörögtünk is tovább, pedig azon kicsit lehetett volna moralizálni, és üzenni.
Az első rész jobb volt. Kevesebb fejfogós hülyeség volt benne. Vagy akkor kevésbé fájt