bubosbankafia

Regisztráció: 2014. január 2. (10 év, 2 hónap)

Beyond Rangoon

5 2014-01-14 4,3
Bin-jip
Bin-jip - Lopakodó lelkek
4 2014-01-14 4,4

Az embert az ilyen filmek ráébresztik a szörnyű valóságra és egyben felismerésre, hogy oly sokszor érezzük a saját életünket elcsépeltnek, rossznak, haszontalannak, miközben vannak olyan országok, vannak olyanok népek, ahol szörnyű borzalmakkal teli mindennapokat kell átélniük az embereknek, mindennaposak a gyilkosságok, az elnyomás, a kínzás és még sorolhatnám. Ez sajnos arculcsapásként is szolgál a mi "kényelmes" életünkben.

Valami sokkal jobbat vártam, az első 10-15 percben úgyszólván ráböktem arra a személyre, aki az egész mögött állt és a végén kiderült, hogy igazam volt - bár nyilván az indítékot még nem ismertem..

Bár a végén egy teljes fordulatot vett a film, még így is langyosra sikeredett. Hiteltelen volt a gyilkos indítéka. Végig vártam, hogy történjen valami, ami megdöbbent, de sajnos ez nem következett be.

Mostanában sajnos többször előfordult velem, hogy egy-egy filmet végignézek ugyan, de ugyanakkor végig is unom, alig várom, hogy befejeződjön. Na itt is így alakult ez.

Nem jött át, valahogy így érzem.

Vannak rossz filmek, közepes filmek, aztán egész jók és zseniálisak, de ez a film valahogy egyik kategóriába se sorolható igazán. Kíváncsian vártam, hogy vajon mikor bontakozik ki a történet, vajon mikor lesz izgalom, de végig egyhangú maradt. A felénél se tartott, de már alig vártam, hogy vége legyen.

Bár maga a film szerintem nem volt túl nagy eresztés, azt azért elismerem, hogy Michelle Williams kiváló Marilyn Monroe szerepére. Engem meggyőzött. Ő már rég kinőtte a Dawson és a haverokat.