Maminti

2022-05-07 23:13:47 A besúgó (2022) Maminti (5) #36

Mert közel a nyolcanhoz a nyolcvanas években nem lehettél huszonegykettő? A kritikával semmi bajom, a csúsztatásokkal annál több.
A logikád alapján aki az adott korszakban nem élt-és most felnőttkorról, értelmi szintről szó nincs-, ne csináljon filmet, annak értelme nincs, én ezt azért megkérdőjelezem.
A többit meg inkább hagyom. A hozzászólásod alapján két tippem van a személyedre, itt engedtem el a sztorit, meg az oldalt is, ha tévednék, így jártam, gondolom, nem leszek veszteség :)

2022-05-07 22:44:01 A besúgó (2022) Maminti (5) #34

A 7.után bőven sorolhatóak már a hibák-a képtelen jelenetektől kezdve a zenei döccenőkön át a mikor, milyen ruha, díszlet klappol, vagy sem-, én mégis döbbenten állok márakkoréltemértelmiségimegmondóilyensosemvoltjólmemondom-hőzöngőkampány miatt. A hibákat sorolni simán ér, mint filmes alkotást, utálni, nem szeretni ér, de a személyes sérelmek és kimondani soha nem mert személyes sztorikat számonkérni prosztó. Ma Alinda posztja alatt-hogy cáfoljuk meg miért egy kalap szar az egész-egy bőven hetvenpluszos idős hölgy arról értekezett, hogy ő a '80-as évek közepén alighuszonéves-wtf? - egyetemistaként ilyet sosem tapasztalt, szóval humbug, és ezekafiatalok. Kicsit nekem olyan érzés, hogy a kimondani sosem mert sérelmeket ezen a sorozaton verik el sokan. Sajnos Alinda is belecsúszott, bár ha ő sértve érzi magát, sajos nem mérlegel :( bocs a kirohanásért, ventilláltam, a megmondóasszonyság titott az aktuális platformon :)

2022-05-01 19:55:39 A besúgó (2022) Maminti (5) #20

Ah, milyen jól áll annak a jelenetnek, meg Száva karakterének a VHK :)

2022-04-26 22:15:46 [JÁTÉK] Maminti #48091

1. Anne a zöld oromból ? Bár az minisorozat

2022-04-23 22:39:39 A besúgó (2022) Maminti (5) #11

Életem egyik legszívszaggatóbb szakításának oka, hogy az autóban hagytam az Európa Kiadó bakelitjét, ami a napon meggörbült. Hogy csak indok volt,vagy sem,passzolom, tőlem távol áll, de itt helye van, a képi világ, az egész miliő zenéstől, susogós naciktól, frizurákig át minden tökéletesen, és nem kirívóan klappol

2022-04-23 21:35:19 A besúgó (2022) Maminti (5) #8

Varga Ádám idegesítő, és őrületesen jó. Maga a karakter, hogy a hajós- esélyesen ritkán felbukkanó, gáláns- apukával, a csakazértis mindennapokban helytálló anyukával a háttérben hogy lesz egy végtelenül szemfüles, sok szempontból előrelátó, okos és minden szempontból kiemelkedni vágyó kölyök izgalmas, ez maga megérne legalább egy részt.Ő meg ahogy így elcsípte, nagyon okosan, mértékkel, az lebilincselő. Nekem ez a nagyon professzionális, de orrbaverős- semmi szépelgés, vagy műáhitat, pláne műordenáréság- és valahol populáris sorozatélmény hiányzott, esélyesen elfogult vagyok, de végre, végre. Minden hibájával együtt na végre.

2022-04-23 20:56:49 A besúgó (2022) Maminti (5) #4

Kifejezetten nem rajongom a hazai, '80-as évekbeli underground heroikus-nak mesélt -nosztalgiájáért-ér utálni ezért-, de itt minden a helyén, simul és pontosan illeszkedik, egyszerűen itt most működik. Öt rész után is várom a péntekeket, remekek a színészek, brilliáns casting , a téma meg fontos és hiánypótló. Az áthallások finomra hangoltak, mégis érthetőek, az összekacsintás szinte egyértelműen természetes. Laza, elegáns, dühös és pöpec az egész, mégha néha szájbarágós is
Száva Zsoltot mondjuk utálom, de bármikor letolnám neki a bugyim :) Patkós Márton meg egy férfiisten, őrület az a fickó

A György korabeli Anglia egyik leghangosabb botránya, remek díszletek, pazar jelmezek, egy rangos, vagyonos voyeur férfi, aki egy darab húsként használja a feleségét, aki aztán minden szempontból kicsúszik a kezei közül. Egy naiv féliggyeeek, aki elhiszi, hogy a megaláztatások után semmi vesztenivalója. És ebből sikerült egy bágyatag filmet összehozni. Eltartott kisujjal teázva nem lehet sem szexi, sem mocskos, még feminista koraelőfutár filmet sem csinálni. N. Dormer zavarban volt végig-amikor már rég nem indokolta a cselekmény, akkor is-, ilyen szerephez egy Gaingsbourg jár, minimum, vagy egy Gryllus Dorka, vagy bárki, akinek a szexualitás nem egy jajjmitszólazanyukám
A 3 csillag inkább 2,6

2022-04-10 21:59:43 King Richard (2021) / Richard király Maminti (3) #17

Valószínűleg velem van a baj, de ez egyszernézős, néha ugyan kissé hatásvadász, semmi extra filmélményt nem adott. A rajongást nem értem, az Oscart sem, Smith egy stabil feladatmegoldó, elvégzi, haladjunk tovább.

2022-03-29 21:47:07 Yesterday (2019) Maminti (4) #36

Jóideje kerülgetem ezt a filmet. Az alapötlet őrült jó, a film inkább nagyon szerethető, bájos. Lily Jamesbe bele lehet habarodni, magával ragadó. Bevallom, én nagyon kedvelem a Beatlest-ezért is vártam vele sokat, nehogy egy Queen-filmélményem maradjon, azt kifejezetten bántónak és idétlennek gondolom-, ez a film egy könnyed, de egyszerűségében gyönyörű szerelmes dal a Beatleshez, a film végén tetőn táncoló pár egyszerű, belefeledkezős öröme, semmi több, egy tündérmese. Élvezhető, szerethető, a humora nekem néha döccen, de én csíptem

Érezhető, hogy a rendező nem kelet-európai, sem közép-kelet-európai, de utánaolvasott, kutatott, és végtelenül tisztel és rajong mind azért, ami balett, ami elemelkedett és a neki minden korszakból megfoghatatlan múlt-jövő kapcsolatát jellemezheti, de a korszakot nem érzi a saját bőrén, még a szerettein keresztül sem, mint örökölt sztorik, megélések.
. Nurejev egy balettisten, az őrlődései, a származása, a kecsegtető világhír és a szeretteire ezzel mért lehetséges súly, az emigrálás, a kibontakozása miatti pokoljárás csak utalás, önmarcangolása, nyiltan vállalt homoszexualitása azért itt is takargatott, olyan, jajj, erről nem beszélünk. Pedig ő nem hivalkodott, de velejárója volt, nyíltan, politikai rendszerektől függetlenül, természetesen, akára hajszín, csak a része, nem több.

Ez egy jó film, Fiennes helyett Kulka, mondjuk, akár kettősben, mint test/lélek, de az íz, az a fura keletisség, amitől mind szabadulni próbálunk, na az kellett volna bele. Puca, ahogy az egyik gyerekkori barátom mondaná, az hiányik belőle, hogy odab@sszon.. Nurejevnek egy Monroe-kategóriájú kultistennek kellene, hogy legyen, de legalább egy Basquit-nak, akitől el-és lehal az átlag popkulturafogyaszó is, szóval részemről hajrá, a balettbetétek lehengerlőek, Ivenko lenyűgöző, de ez a film csak jó, technikailag és technológialag remek, de néhány vodka hiányzott a lelkéhez. Ami azért necces, mert Fiennes lánytestvére egy veszett jó Anyegint tudott csinálni, pont a rendezővel, mint Jevgenyijjel, úgy gondolom, az orosz néplélek megértése nem lehetett gond.

2022-01-31 23:22:49 CODA (2021) Maminti (4) #3

Meglepő módon jobb, mint a Belier család. Kifejezetten szerethető, giccs és minden más kellemetlenség határán beül mozgó film, ahogy tudom, valóban siket színészekkel. A zenetanár és a főszereplő lány közös jelenetei szívmelengetőek, mértékletesek. A koncertjelenet visszafogottsága minden ngyjelenetnél beszédesebb. Ferdia Walsh-Peelo a háttérben maradva is liebling-bár nekem a Sing Street óta az-, Marlee Matin meg egy istennő, döbbenetes a bátorsága, hogy nem a siketsége miatt érvényesül, hanem azzal együtt. Nyiván nem egy Garbo, vagy Streep, de minden nehézség ellenére boldogul, a siketsége csak egy állapot, megugorja, slussz. Kedvelem ezt a filmet, könyeden mesél kemény életekről

2022-01-23 20:56:23 Kék róka (2022) Maminti (4) #2

Meglepően elegáns, modorosságmentesen jó volt

2022-01-22 21:32:29 Sid and Nancy (1986) / Sid és Nancy Maminti (5) #2

Lehet felróni a hiteltelenséget, meg a mainstreambe emelést, de a punk is csak egy irányzat, egy, a zenei vonulatok közül.Ez egy jó film a kapcsolatfüggőségről, az elveszettségből fakadó dühről, valahol a dühről, félelemről, az abba való bátor lépésről is. Filmes klisészerű reakció lehetne, haragban a világgal

Gainsbourg egy ikon, és hiába nincs ebben a filmben újdonság, vagy meglepetés, de még varázslat se' nagyon, ő van akkora kaliberű művész, hogy így is nagyokat dobbant a szívem, miközben néztem. Tudom, tudom, elfogult vagyok, meg ez inkább a kuluszát erősíti, mint hogy erről a zseniről, vagy a kultuszának hátteréről szólna. Pironkodva bár, de én rajongom

2022-01-15 21:37:30 Adopt a Highway (2019) / Újrakezdés Maminti (5) #3

Egy lendülettel nem is tudtam megnézni, Ethan Hawke arca, játéka pokolian szívszorító, a sztoritól - ami kissé kiszámítható(?), vagy leülő(?) - függetlenül ez a fickó, amióta beért, lenyűgöző. Az előttem szólókkal egyetértve a film eleje erősebb,nem viszi tovább az ívet. Ami meglepő, hogy ez sem rombolja le az élményt. Vannak színészek, akik csak a tekintetükkel, megjelenésükkel mesélnek, hát Hawke ebbe a szűk elitbe tartozik.
Szívfájítóan szép-szerethető film, minden szentimentalizmus nélkül

A rózsák, meg a dolgozó tapétája ért a legtöbbet a filmben, de bebejglizve, bűbájos nőrokonokkal belefért

Minden borzalmával együtt ez egy gyönyörű film, az a fajta szívszorító szépsége van, amit a Jób lázadása tudott csak megmutatni. Hiába Spielberg remeke, meg több jó film a témában, ez a fajta érzékenység és szépség egyszerre máshol egyszerűen nincs. Megrázó, felkavaró, nagy levegő kell hozzá. Csatlakozom Glasseye-hoz, feliratosan ajánlom én is

2021-12-25 22:31:52 Colette (2018) Maminti (3) #2

Ahh, Colette-nek kijárna egy merész, pimasz, szellemes és könnyed film. Ebben meg K. K. csak félig elnyílt szájjal biggyeszti az ajkait, bár bátrabb lett volna, bár jobban instruálta volna a rendező. Pedig nem prűd, nem illedelmesa film, de Colette megugorhatatlan maradt, lehet, az ikonok egyik varázsa ez

Bettie ennél a filmnél sokkal többet, merészebbet,elegánsabbat, nagyívűbbet érdemel.
Az élete, a naivitása/bátorsága, akár a visszavonulása, a popkulturális hatása-a fénykorában és a mai napig a kultusza-és maga a téma is.
Ez csak bepillantós maszatolás, sajnos

Teljes és zseniális káosz,ami nálam mégis működik. Világszép David Bowie már a megjelenésével, jelenlétével elkápráztat.

2021-08-08 12:50:11 A gyilkosok emlékműve (2021) Maminti (5) #12

Kétszer néztem meg-előszörre kiütöttek az érzelmek, gondoltam egy második nézés alkalmával aprólékosabban be tudom fogadni- csütörtökön a nagyim hívott, hogy megnézném-e vele? Ő szerencsés volt, álnéven, hamis papírokkal, még kölyökként kibekkelte ezt az időszakot, a nővérei, szülei viszont nem. Eléggé be vagyok rezelve, már az újranézés is kemény lesz, így meg,ajjj
A film remek, kőkemény és nagy szükség van, lenne -több témában is- erre a tiszta, de szókimondó szembenézésre

2021-07-17 23:20:26 Book Club (2018) / Könyvklub Maminti (2) #5

A Szürke-sorozatról amúgy is azt gondolom, hogy egy szubkultúra lábbal taposása és az igénytelenség egyik ékes szimbóluma-pedig én végigküzdöttem a könyvek közül is az elsőt, az új fordításban is( azért ha a kiadó újrafordíttatja, az sosem jelent jót) - valamiféle ostobácska, de szerethető -a színésznők miatt választott- szombat koraesti fimnek gondolva is sajnos csak a pironkodás.

2020-02-29 19:48:35 Redl ezredes (1985) / Oberst Redl Maminti (5) #12

Talàn kissé modoros- abban sem vagyok biztos, hogy ez csak becsûszott-, de a legaktuàlisabb- oké, huszonéve legalàbb az- magyar filmek egyike. Brandauer zseniàlis, valahol egy rendezôi önvallomàs is talàn. A Mephisto a csûcs az életmûben, ezt elismerem, de ez egy szög a lelkiismeretbe, hogy mit tennél, ha? Fontos téma nagyon jól megfogva, sok év utàn újranézve is ezt gondolom

A kedvenc Andersen mesém, ès Disney-k közt is a legjobbak egyike.Szép-szomorú törtènet, itt-ott bugyutànak ható, de bàjos képi megjelenéssel.A dalok jók, a magyar fordítàs megkockàztatom, hogy zseniàlis . Humoros, szerethető, a konyhai jelenet az abszolút kedvenc

Nagy rajongótàbora van a filmnek, talàn kultusza is, a könyvhöz képest mindenképp nagy csalódàs. Nekem kínosan szentimentàlis , hatàsvadàsz is .
Nagy hìve vagyok a skandinàv filmeknek, ez a legrosszabbikak egyike, sajnos

2019-04-18 18:15:56 Dumbo (2019) / Dumbó Maminti (?) #3

Làtvànyos, színes-szagos. Ha egy àtlag élőszereplős Disney, akkor 3 * .Ha Tim Burton, akkor nagy jóindulattal 2. És nem azért, mert azt vàrtam , hogy Dumbo is a korai munkàk közé illeszthető bizarrnak ható , gótikus elemekkel àtszőtt felnőttmese legyen. De ez Burtontől harmatgyenge.Újra harmatgyenge. Remélem vagy visszatalàl a règi lendülethez, vagy végre kiforr egy új kifejezési, megjelenési formàt, mert ettől nekem vérzik a szívem.

2019-04-02 23:12:38 Anna Karenina (2012) Maminti (2) #35

Ha ma màr belejöttem az Anna Kareninàkba, hàt ez a legkínosabb mind közül.Vronszkij egy pojàca, K.K. mint Anna meg gyalàzat. Egy bàvatag f@pina , semmi élet, semmi telivérség- ès nem a külsejéről beszélek.Az,hogy a félig elnyílt szàjú ajakbiggyesztés az egyetlen színészi eszköz, amit képes megmutatni, az meg érthetetlen szàmomra. Kàpràzatos kosztümök és làtvàny-ez a színhàz a színházban is egy jó ötlet-, de ez parasztvakítàs, Anna meggyalàzàsa, akkor is,ha filmre vinni ezt a sztorit-meg Tolsztojt úgy àltalàban- nem könnyű.

2019-04-02 18:51:38 Anna Karenina (1948) Maminti (5) #1

Vivien Leigh pont az a kaliberű Anna, akinél pontosan érthető, hogy egy rendkìvül jól nevelt és fegyelmezett orosz arisztokrata-Vronszkij- miért rúg fel mindent ,miért hoz eszement àldozatokat és nem csak a megengedett kiskapukat használja ki. Ez az Anna nem egy spleenben fetrengő , bàvatag f@pina . Csodàs film

2019-04-02 18:24:38 Anna Karenina (1935) Maminti (5) #2

Ez a film Garboról szól, aki a valaha volt legjobb Anna Karenina egyike,talàn Vivien Leigh még,aki nàlam Annaként igazàn izgalmas. Sajnos Vronszkij nem elég erőteljes, nem feltétlenül értem, hogy miért habarodna bele egy ilyen kaliberű nő, plàne rúgna fel mindent.De ez egy jó film, kifejezetten kedvelem,hogy nem veszi magàt túl melodramatikusan, Anna humora, eleganciàja és életteli kisugàrzàsa lehengerlő .

A sorozatot kifejezetten csìptem, és ha belekalkulàlom , hogy ez egy ruha-cipő- Vouge -életérzès marketingje filmnek àlcázva, akkor is kellemetlen, talàn kínos is. A 2. rèsz meg szekunder szégyenérzeten kìvül semmi màst nem mozgatott meg bennem.
Ó, ès még egy aprósàg.A vinnyogós(ra kevert ) szinkronhangok-ami esélyesen nem a színèsznők hibàja- az egyik legócskàbb, ami valaha elkészült

2019-03-17 23:28:22 The Favourite (2018) / A kedvenc Maminti (5) #17

Ez a sztori nekem a nők- egy sub,egy switch,egy domina- viszonyrendszere, a hatalomért való harc ,meg maga a sztori csak kerettörténet. A mozgatórugó,vagy a célt elérését motivàló hàttér az mindenképp egy d/s attitüd. Kifejezetten csíptem,hogy a szexuàlis,vagy jàtszmabeli szerepekre rengeteg utalàst tett, közben magàt a szexualitàst ,az aktusokat finoman kezelte, az,hogy a kiràlynőnek a ruhàja is jelezte,hogy éppen melyik szerepét éli,az meg brilliàns.Az külön pikantériàja,hogy a tàrsadalmi helyzetből adódó rang,vagy hely nem követi egyenesen a trió viszonyában betöltött pozìciót .Az,hogy egy sub megjelent, az amúgy is labilis kiràlynőt teljesen felkavarta,a pozìciója is vàltozott.Nem csak aszerint,hogy kivel szemben àllt,hanem helyzettől függően is .A cìmmel van némi fenntartàsom, a Kegyenc szerintem is jobban klappolna. A végén a homàlyban mindent elborító nyúlhalmazt még fejtegetem

Hú, de kàr ezért a sztoriért.Pedig ha valaki,hàt Burton tudott volna vele kezdeni vele valamit,kàr volt cukormàzba fojtani..

2019-03-16 18:03:52 The Zookeeper's Wife (2017) / Menedék Maminti (2) #2

A film vége esélyesen a valaha filmre vitt sztorik legkìnosabbja. De minimum dobogós

Hatàsvadàsz, ès néha kínosan szàjbaràgós,közben meg szerethető is .Idő kérdése- meg hogy hànyszor adja le a tv- ès ez lesz az új Életrevalók , a film ami mindenre IS vàlaszt ad

2019-03-10 19:43:38 Egy szerelem gasztronómiája (2017) Maminti (3) #2

Madaràsz Istire tekintettel 3, amúgy 2,5 csillag.Èn a tv-ben kaptam el, kèptelen voltam csatornàt vàltani, annyira megdöbbentett. Alaphangon nem bírom az indokolatlan dalrafakadàst, a slàgerfeldolgozàstól meg többnyire tikkelek is. Ha direkt gejlnek és gegnek fogom fel, akkor belefért, de Bereczki sajnos nekem itt is sok, túl sok,pedig itt mindenki túlteng

Az egész bdsm szubkultúra làbbal taposàsa, közben meg egy romantikus szerelmi történet, aminek egy naiva és egy erősen sérült pszichéjű, bântalmazó fickó a szereplője, akiknek képtelenség elhinni,hogy vonzódnak egymàshoz. A jó része, hogy a női pornogràfiàt-bàr ez alulról sem súrolja- behozta a közbeszédbe, a mainstreambe.Meg egy csomó nő gondolja azt,ha szex közben a seggére vernek, vagy bekötik a szemét, akkor történt velük valami..Szomorú ez, nagyon

Erősen vitatkoznék a Fifty Shades..párhuzammal. Az egy bántalmazó kapcsolatról szól, még a szombat délutáni ejtőzéses filmnézés szempontjából is értékelhetelen sorozat,- a bdsm téma egyik megcsúfolása és lábbal taposása- ez meg -akkor is,ha nagyon habkönnyűen fogalmazott és érthető- ez meg egy tűpontos bdsm dinamikát bemutató polimor kapcsolatról szóló film. Persze nem lesz egy filmtörténeti mérföldkő, és nagyon félrevisz a cím, mert mindenki Wonder Woman képregényhősnővé alakulását, megszületését, és annak előzményeit várja, közben meg az utóbbi évek egyik legjobb, vagy inkább legpontosabb bdsm filmje- lélektanilag tűpontos és finom- ha nagy szavakat használnék ,akkor óda a szubsághoz.

A film lebilincselően jó, csak hát... Mercury meg egy ikon-akkor is,ha én Bowie-ban hiszek:)- Rami Malek őrült jó, de sok a maszatolás és ezt az élményt bármelyik koncert megadja. Kár, hogy nem volt elég bátorság mögé nézni és megmutatni ..Ennek ellenére a film több, mint korrekt, csak..nem véletlen, hogy popikonból sincs túl sok, sőőőőt..

2018-03-22 14:22:41 Dracula (1992) / Drakula Maminti (5) #34

Ergya szerelmi szál, tele olcsó klisével, ma már bárgyúnak ható technikai megoldásokkal , giccses is, meg folytathatnám ,de...IMÁDOMIMÁDOM :)

Gyerekkorom legnagyobb traumája, még mindig kiver a víz,ha meglátom valahol.

Mert belefeledkezni-történetbe,karakterbe,díszletbe,atmoszférába,ect.-jóóó:)