Maminti

Regisztráció: 2013. november 29. (7 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

4 2021-08-18 3,6
Yinshi nan nu
Étel, ital, férfi, nő
4 2021-08-18 4,3

Teljes és zseniális káosz,ami nálam mégis működik. Világszép David Bowie már a megjelenésével, jelenlétével elkápráztat.

2021-08-08 12:50:11 A gyilkosok emlékműve (2021) Maminti (5) #12

Kétszer néztem meg-előszörre kiütöttek az érzelmek, gondoltam egy második nézés alkalmával aprólékosabban be tudom fogadni- csütörtökön a nagyim hívott, hogy megnézném-e vele? Ő szerencsés volt, álnéven, hamis papírokkal, még kölyökként kibekkelte ezt az időszakot, a nővérei, szülei viszont nem. Eléggé be vagyok rezelve, már az újranézés is kemény lesz, így meg,ajjj
A film remek, kőkemény és nagy szükség van, lenne -több témában is- erre a tiszta, de szókimondó szembenézésre

2021-07-17 23:20:26 Book Club (2018) / Könyvklub Maminti (2) #6

A Szürke-sorozatról amúgy is azt gondolom, hogy egy szubkultúra lábbal taposása és az igénytelenség egyik ékes szimbóluma-pedig én végigküzdöttem a könyvek közül is az elsőt, az új fordításban is( azért ha a kiadó újrafordíttatja, az sosem jelent jót) - valamiféle ostobácska, de szerethető -a színésznők miatt választott- szombat koraesti fimnek gondolva is sajnos csak a pironkodás.

2020-02-29 19:48:35 Redl ezredes (1985) / Oberst Redl Maminti (5) #12

Talà
Talàn kissé modoros- abban sem vagyok biztos, hogy ez csak becsûszott-, de a legaktuàlisabb- oké, huszonéve legalàbb az- magyar filmek egyike. Brandauer zseniàlis, valahol egy rendezôi önvallomàs is talàn. A Mephisto a csûcs az életmûben, ezt elismerem, de ez egy szög a lelkiismeretbe, hogy mit tennél, ha? Fontos téma nagyon jól megfogva, sok év utàn újranézve is ezt gondolom

A kedvenc Andersen mesém, ès Disney-k közt is a legjobbak egyike.Szép-szomorú törtènet, itt-ott bugyutànak ható, de bàjos képi megjelenéssel.A dalok jók, a magyar fordítàs megkockàztatom, hogy zseniàlis . Humoros, szerethető, a konyhai jelenet az abszolút kedvenc

Nagy rajongótàbora van a filmnek, talàn kultusza is, a könyvhöz képest mindenképp nagy csalódàs. Nekem kínosan szentimentàlis , hatàsvadàsz is .
Nagy hìve vagyok a skandinàv filmeknek, ez a legrosszabbikak egyike, sajnos

2019-04-18 18:15:56 Dumbo (2019) / Dumbó Maminti (?) #3

Làtvànyos, színes-szagos. Ha egy àtlag élőszereplős Disney, akkor 3 * .Ha Tim Burton, akkor nagy jóindulattal 2. És nem azért, mert azt vàrtam , hogy Dumbo is a korai munkàk közé illeszthető bizarrnak ható , gótikus elemekkel àtszőtt felnőttmese legyen. De ez Burtontől harmatgyenge.Újra harmatgyenge. Remélem vagy visszatalàl a règi lendülethez, vagy végre kiforr egy új kifejezési, megjelenési formàt, mert ettől nekem vérzik a szívem.

2019-04-02 23:12:38 Anna Karenina (2012) Maminti (2) #35

Ha ma màr belejöttem az Anna Kareninàkba, hàt ez a legkínosabb mind közül.Vronszkij egy pojàca, K.K. mint Anna meg gyalàzat. Egy bàvatag f@pina , semmi élet, semmi telivérség- ès nem a külsejéről beszélek.Az,hogy a félig elnyílt szàjú ajakbiggyesztés az egyetlen színészi eszköz, amit képes megmutatni, az meg érthetetlen szàmomra. Kàpràzatos kosztümök és làtvàny-ez a színhàz a színházban is egy jó ötlet-, de ez parasztvakítàs, Anna meggyalàzàsa, akkor is,ha filmre vinni ezt a sztorit-meg Tolsztojt úgy àltalàban- nem könnyű.

2019-04-02 18:51:38 Anna Karenina (1948) Maminti (5) #1

Vivien Leigh pont az a kaliberű Anna, akinél pontosan érthető, hogy egy rendkìvül jól nevelt és fegyelmezett orosz arisztokrata-Vronszkij- miért rúg fel mindent ,miért hoz eszement àldozatokat és nem csak a megengedett kiskapukat használja ki. Ez az Anna nem egy spleenben fetrengő , bàvatag f@pina . Csodàs film

2019-04-02 18:24:38 Anna Karenina (1935) Maminti (5) #2

Ez a film Garboról szól, aki a valaha volt legjobb Anna Karenina egyike,talàn Vivien Leigh még,aki nàlam Annaként igazàn izgalmas. Sajnos Vronszkij nem elég erőteljes, nem feltétlenül értem, hogy miért habarodna bele egy ilyen kaliberű nő, plàne rúgna fel mindent.De ez egy jó film, kifejezetten kedvelem,hogy nem veszi magàt túl melodramatikusan, Anna humora, eleganciàja és életteli kisugàrzàsa lehengerlő .