kfiro

Regisztráció: 2013. november 19. (4 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Loving Pablo

3 2018-10-13 3,8
Sweet Country
Veszett vidék
4 2018-10-13 3,5

Végre egy film amire ötöst tudtam adni. :-)........... és a csavar a végén.......... tökéletes. :-)

Egy dolog volt csak, ami nekem nem tetszett, az pedig az hogy nagyon steril volt a film. Inkább színdarabnak éreztem, persze ezt nem is nagyon lehetett volna látványosabbá tenni, ez egy ilyen műfaj.

Így van ez jól ahogy van :-)

2018-10-13 00:48:12 Sweet Country (2017) / Veszett vidék kfiro (4) #7

Valóban lassan indult el a cselekmény, nekem mégis jobban tetszik egy ilyen fajta western film, mint amiben egyfolytában lövöldöznek. Ebben a történetben a western csak magát a közeget és azt kort jelenti, amikor és ahol ez történik.
A lassúságot ellensúlyozzák a kitűnő díszletek, a rideg és ugyanakkor forró Ausztrál nomád hangulat. Szinte éreztem az emberek ápolatlan szagát, beleborzongtam az akkori normativáknak megfelelő, korhű, igénytelen és mocskos körülményekbe.

Ezek adnak egy olyan pluszt a filmhez, ami miatt több annál, mint amit elsőre gondolnánk.

Én megvettem............ de azért zseniálisnak nem mondanám. :-)

2018-10-07 20:13:44 Overboard (2018) / Átejtve kfiro (3) #4

Hát igen, az eredeti jobb volt, de végül is egy kis közepest nálam is kapott, de csak azért mert nosztalgikus hangulatba kerültem. :-)

2018-09-24 00:20:18 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben kfiro (4) #53

Érdekes kis diskurzust váltott ki ez a film. Ebből is látszik, hogy most mennyire aktuális és egyben kényes ez a téma.

Ettől függetlenül fogadjuk el, egymás véleményét fenntartások nélkül, hisz nem vagyunk egyformák. Mindenki más szempontok szerint értékel, nekem is van olyan film, ami messze nem érte el azt a szintet, amit általában mások megítéltek, de ilyenkor mindig elgondolkodom, valyon miért? Persze erre nem tudom a választ én sem. :-)

Ritkán adok 1-est, de akkor azt a filmet valóban nem tudtam végig nézni. Ha mégis megetettem, akkor minimum egy 2-es jár neki.

Azért van a KT, hogy erre lehetősége legyen mindenkinek. Vitatkozni, érvelni lehet, de tartsuk tiszteletben egymás véleményét és még burkoltan se bántsuk meg a másikat. Ezért van, létezik ez a közösség és ez tart minket össze.

Amúgy meg mindekinek igaza van. A béke legyen veletek. :-)

Jó szórakozást!

Én szeretem azokat a színészeket, akik ebben a filmben játszanak, de ez bűn rossz.
Sajnálom, hogy ekkora nevek ebből profitálnak.

Jó szórakozást!

Ezért tényleg kár volt..............www.legalja.com :-)

2018-05-01 15:10:39 Airport '77 (1977) kfiro (2) #5

A leírás abszolút rossz, teljesen másról szól a film.

Pont ami miatt lezuhan a gép az egyik legnagyobb fricska a történetben, tehát a dramaturgia az egyes. Valójában ugye, egy fúrotoronynak ütközik, de azért nem találják egy ideig, mert szándékosan radar érzékelés alá viszi, az eltéritet gépet a pilóta, és így máshol zuhan a tengerbe, mint ahol eltűnt a jel. Most komolyan..... neki megy egy toronynak egy utasszállító, lekaszálja a tetejét és azok nem jelzik ezt senkinek........... nevetséges. Szóval elég ügyefogyi már a történet is, a többiről nem is beszélve.
Talán egy árnyalattal jobb, mint a '75, de ez is bőven kettes, még mindig a '70 viszi a prímet a maga hármasával.

2018-05-01 14:49:44 Airport 1975 (1974) / Airport '75 kfiro (2) #8

Hát igen, most így újra nézve, mai szemmel fájdalmasan gagyi, már az első részhez képest is. Azért valahogy vegigszenvedtem. :-)
Tiszteletből kapott egy kettest.

2018-05-01 14:41:52 Airport (1970) / Airport - Repülőtér kfiro (3) #3

Szerintem is ez a legjobb az összes közül, de még így is csak közepes.

2018-04-29 12:41:44 L'embarras du choix (2017) kfiro (2) #1

Hát ez valóban harmatos volt, de azért legyűrtem :-)

Nem tudom mi van mostanában a Francia filmekkel, csúsznak folyamatosan lefelé, pedig ők vígjátékokban jók.........................voltak valamikor. :-)