kfiro

Regisztráció: 2013. november 19. (3 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Születési év: 1967

L'extravagant voyage du jeune et prodigieux T.S. Spivet
T.S. Spivet különös utazása
3 2017-08-03 3,4

2017-08-09 21:52:01 Big Fish (2003) / Nagy hal kfiro (3) #68

Számomra nagyon megosztó ez a film, mert igazából egy mesefilm, de közben meg csupán egy apa és fia kapcsolatát boncolgató dráma. Nem érzem azt a katarzist, amit a pontszámok tükröznek.
Bevallom először belealudtam annyira unatkoztam (ilyenkor jön az egyes), de aztán másnap adtam még egy esélyt, hátha valamit nem értek, hisz 4,2-es a film.
Nos a karótól megmenekült, de hármasnál, semmivel sem tartom többre, művészet ide vagy oda.
Ami miatt ezt megérdemli, az a képi megjelenítése a történetnek. Szépek a díszletek és jó, hogy még alig van benne CGI, mert akkor biztos, hogy a hármast sem adtam volna meg.

Jó szórakozást!

Hát igen, a Sherlock Holmes stilushoz jól illik ez a film is, de az igazi Guy Ritchie, akit a kezdetekkor megszerettünk, talán már soha nem tér vissza.
Úgy néz ki, most már csak ez az akciós, történelmi vonal maradt neki, ami lássuk be nem olyan ütős, főképp, hogy most még a fantasy vonal is erősebb lett.
Hollywoodi, tucat, középszerű.............. a zene valóban jó.
A látvány meg pocsék a sok CGI miatt, alig van benne igazi díszlet, fullosan művi az egész. Nem kellett túl nagy stúdió az elkészítéséhez, csak egy professzionális computer animátor csapat. :-)

2017-08-06 20:03:08 Wilson (2017) kfiro (4) #1

Woody Harrelson remekül játsza a megkeseredett, egyedülálló és a boldogságot kereső, kissé különc embert. A történet amúgy egyszerű, semmit mondó, de a kivitelezés remek. :-)

2017-08-06 19:56:00 Gifted (2017) / A tehetség kfiro (3) #1

A történet nagyon jó és kedves szerethető a film, de a kivitelezés már kevésbé sikerült jól.

Jó szórakozást!

Jó kis csavarok vannak benne, de a színészi munka nem túl jó. Kicsit több retegés kellene bele ha már thriller, nem igazán borzongtam a félelemtől. A történet alpján még akár ötös is lehetne, csak a kivitelezés miatt vagyok kénytelen hármast adni.

2017-07-05 23:33:37 Pattaya (2016) kfiro (1) #2

A Francia filmipar szégyene.

Jó szórakozást!

Szánalmasan gyenge kis film, lassú, erőltetett és értelmetlen történet.

2017-06-22 22:25:49 A martfűi rém (2016) / Strangled kfiro (4) #18

Nagyon jó kis film, teljesen beleborzongtam :-)

2017-06-01 23:46:32 Biutiful (2010) kfiro (4) #53

Nagyon megrázó, szomorú, nyomorúságos, de amúgy zseniális film. Jól hat az érzelmekre és nagyon realisztikusan ábrázol. Az apró részletek, a díszletek, a környezet, az arcok, a mocsok minden ott van a helyén.
Gyomorforgatóan jó ez a film, de csak jó, nagyon közel a tökéleteshez.
Egy biztos, kicsit depis lettem utána, ami vegyült egy kis halálfélelemmel, úgyhogy odacsap rendesen.
Utána meg kellett nézzek egy vígjátékot, hogy kiszakadjak a negatív hullámból.

2017-05-30 18:50:46 Passengers (2016) / Utazók kfiro (5) #36

Még jó hogy ennyire színes a világ és hogy ennyire mást gondolunk bizonyos dolgokról. :-)

Bár tény és való hogy az ötös az erős (nekem most mégis az), de azért az egyest azt nagyon túlzásnak tartom. Persze még a legzseniálisabb filmek is kapnak egyest, szóval ha így nézzük akkor mindegy.
Természetesen nem akarlak sem meggyőzni, sem vitába bocsájtkozni, úgyhogy respect a szavazatodnak, amivel lássuk be, azért erős kisebbségben vagy :-)