kfiro

Regisztráció: 2013. november 19. (3 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Születési év: 1967

3 2017-10-10 3,9
Gangs of New York
New York bandái
3 2017-10-10 3,5

Kissé vontatottnak tartottam a felétől és nem tudott sok újat nyújtani a film, bár jó volt a mondani valója. A látvány miatt mindenképp megérdemelné az ötöst is, de ezért nem lehet egy filmet zseniálisnak kikiáltani.

Megértem azokat, akik jobb osztályzatot adtak, de nekem ez kevés volt a négyeshez.
Volt benne egy kis Jégkorszak feeling, csak abban nem öldökölnek annyit :-)

2017-10-15 12:12:58 The Dilemma (2011) / A dilemma kfiro (3) #9

Valóban ez a film nem tartozik Ron Howard remekművei közé.
Jó, volt ami még ennyire sem tetszett, ez annál egy fokkal jobb, de messze elmarad a nagyszerű rendező sok filmjétől.

Egynek jó és ennyi semmivel sem több, azért a színészi munka nem volt olyan rossz.

Jó szórakozást!

Nekem kifejezetten tetszett ez a film.
Persze már ezt is sokszor megfilmesítették, sok fajta verzióban láthatunk hasonló történeteket, de ez most egy jobban sikerült verzió.

Jókat derültem rajta, kellemes kis jó humorú film.
Aki szereti a könnyed, barátságokról szóló történeteket, azoknak ajánlanám a figyelmébe, jól fogja érezni magát. :-)

Jó szórakozást!

Jobb lett volna kihagyni, csak azért voltam rá kíváncsi, mert Tate Taylor filmjei nálam általában jól szerepeltek.

Hát ez nem,........... minden értelemben véve egy nulla. A vígjátékhoz köze sincs, egy poén volt, amin egy kicsit derültem és igazából semmi más nem volt benne.

Jó szórakozást!

Az eddigi egyik legrosszabb sci-fi, amit láttam. :-(

Végtelenül gagyira sikeredett, főleg az űr jelenetekre gondolok.
Amikor megérkezik a földre a főszereplő és Dechatlon-os búvármaszkban öltözött emberek kísérik, akkor éreztem, hogy ez már a mélypont. Kicsit olyan érzésem támadt, mint amikor az 1973-as Pirx kalandjaiban a kávéfőzők repkedtek. :-)
A történet sincs a toppon és a színészek sem brillíroznak, igazából semmilyen az egész...........és hát persze az amerikai mellé kiírhatnánk a kínai nevet is, hisz már az elején is látszik a feliratokból a kínai szponzoráció, ami aztán a filmre is rátelepszik. :-(

2017-10-11 23:24:54 Jour J (2017) / Oltári baki kfiro (3) #1

Felejthető film, felejthető színészekkel. Azért volt benne egy-két igazán jó poén, amin jót derültem. No meg Reem Kherici, nekem nagyon bejön, igazán szép, egzotikus jelenség. :-)
Ezért a hármas.

2017-10-11 13:36:24 Baby Driver (2017) / Nyomd, Bébi, nyomd! kfiro (3) #38

Borzalmasan túlértékelt film ez, mind itt a KT-én és amúgy is.

Pedig a pontozások alapján arra számítottam, hogy kapok egy remek kis történetet jól megfilmesítve.
Sajnos nem így történt, mert kaptam egy lerágott csontot (már több verzióban is láthattuk ezt), amit zenés verzióban (mint egy mai tini film, a Disney csatornáról) csinált meg a rendező.

Musical-nek és vígjátéknak is gyenge a thrillertől pedig távol áll. A zenék rendben voltak, a színészi alakítások pedig felejthetők, még Kevin Spacey sem hozta a formáját.

Azért adtam csak hármast, mert a mai hollywoodi filmpalettán ez még mindig a jobbak közé tartozik. (sajnos)

Jó szórakozást!

Én is csalódott vagyok, nem mintha nagy Scorsese rajongó lennék, de jó rendezőnek tartom.
Legfőképp a film hosszával volt bajom, feleslegesen 3 órás ez a film, tömörebben sokkal élvezhetőbb lenne.

Én nagyon élveztem Daniel Day-Lewis alakítását, DiCaprio volt már jobb is, viszont Cameron Diaz nagyon nem illett a képbe (pedig nem játszik rosszúl), legalább is én mást tudtam volna elképzelni erre a szerepre.

Azt nem tudom mennyire merített hitelesen a történelemből a rendező, de gondolom sok minden hasonlóképp zajlott ebben az időszakban. Egy biztos a filmben nagyon sok a művi dolog és a szinpadiasság, amitől kicsit olyan Moulin Rouge hangulata lett és ez nem tesz jót neki.

Összeségében aki látni szeretné, az legyen vagy nagyon fanatikus Scorsese rajongó, vagy nagyon nyitott és türelmes ezzel a filmmel, mert különben lehet hogy nem nézi végig. :-)

Jó szórakozást!

Most sikerült megnéznem ezt a filmet és valóban a lassúsága ellenére remek volt. :-)
Úgy néz ki, J.C. Chandor csak jó filmeket tud csinálni, legalábbis az a három, amit eddig rendezett, mindegyik remek, még ha nem is zseniális.

Nem szeretem Isaac-ot, de nem azért, mer nem jó színész, csupán csak a volt idióta főnökömre emlékeztet, ez az oka. :-)
Remekül játszik és nagyot domborított ebben a filmben is.
Végig az volt az érzésem, hogy mocskos nagy maffiózót alakít Isaac, ő lesz majd a rossz fiú. De pont arról szól a történet, hogy egy piszkos üzletágban, hogyan tud becsületesen érvényesülni egy férfi, akit a környezete (még a felesége is) próbál lehúzni a mélybe, de ő nem engedi.
Így kellene gondolkodnia mindenkinek, és akkor eljöhetne egy szebb világ. :-)
Főhősünk az "antigegszter" megtestesitője.

2017-10-09 00:27:39 Buddy (2003) / Haverok kfiro (4) #1

Morten Tyldum második filmje ez és azért néztem meg csak most, mert kiderült a szavazásaimból, hogy ő a legkedvencebb rendezőm.
Hát nem csalódtam. :-)

Hiába kis költségvetésű filmről és nagyjából számomra ismeretlen, norvég szinészekről van szó (kivéve Aksel Hennie), ez a történet kellemes és könnyed perceket okozott nekem.

Nem beszélhetünk nagy színészi bravúrról és a rendező sem alkotott nagyot, de ennek ellenére magával ragadott a film és a skandináv, könnyed mentalitás érzése.

Nem hiába mondják hogy szépek a norvég nők, ebben a filmben is csak ilyenek szerepelnek. :-) Már csak ezért is megérte megnézni. Egy kis felüdülés volt a mai egysíkú hollywoodi filmek között. Érdemes volt visszapillantani.