kfiro

Regisztráció: 2013. november 19. (3 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Születési év: 1967

Sticky Notes
Üzenetek
3 2017-06-07 ?

2017-06-22 22:25:49 A martfűi rém (2016) / Strangled kfiro (4) #18

Nagyon jó kis film, teljesen beleborzongtam :-)

2017-06-01 23:46:32 Biutiful (2010) kfiro (4) #53

Nagyon megrázó, szomorú, nyomorúságos, de amúgy zseniális film. Jól hat az érzelmekre és nagyon realisztikusan ábrázol. Az apró részletek, a díszletek, a környezet, az arcok, a mocsok minden ott van a helyén.
Gyomorforgatóan jó ez a film, de csak jó, nagyon közel a tökéleteshez.
Egy biztos, kicsit depis lettem utána, ami vegyült egy kis halálfélelemmel, úgyhogy odacsap rendesen.
Utána meg kellett nézzek egy vígjátékot, hogy kiszakadjak a negatív hullámból.

2017-05-30 18:50:46 Passengers (2016) / Utazók kfiro (5) #36

Még jó hogy ennyire színes a világ és hogy ennyire mást gondolunk bizonyos dolgokról. :-)

Bár tény és való hogy az ötös az erős (nekem most mégis az), de azért az egyest azt nagyon túlzásnak tartom. Persze még a legzseniálisabb filmek is kapnak egyest, szóval ha így nézzük akkor mindegy.
Természetesen nem akarlak sem meggyőzni, sem vitába bocsájtkozni, úgyhogy respect a szavazatodnak, amivel lássuk be, azért erős kisebbségben vagy :-)

2017-05-24 15:15:53 Passengers (2016) / Utazók kfiro (5) #34

Közben már felértékeltem ötösre, annyira sokszor jut eszembe ez a film, persze jó érzésekkel :-)

előzmény: kfiro (#32)

2017-05-23 23:09:27 Hodejegerne (2011) / Fejvadászok kfiro (5) #18

Igazi gyöngyszem, még a skandináv palettán is, mert hogy ott is vannak már nem túl míves darabok.
Ráadásul alig ismert, tök véletlenül találtam rá itt a KT-n kutakodás közben..........hát megérte :-)

Ez nagyon jó volt, végig izgalmas és egyben humoros és a történet is olyan, amit nem nagyon lehet kitalálni előre, szóval meglepetésekkel teli, főleg a vége felé.

Lehet, hogy túlzás az ötös, de annyira jó kis színfolt ez a mai filmek palettáján és annyira nem szokványos és komikus a történet, hogy meg kellett kapnia az ötöst.

És ami a poén, hogy a főszereplő Aksel Hennie (aki nagyon jót alakít), játszott a Mentőexpedícióban is, ami szintén az egyik kedvencem. Persze az teljesen más téma, nem is értem hogy került oda, hisz az egy szokványos hollywoodi produkció. :-)

2017-05-22 22:34:32 Cidade de Deus (2002) / Isten városa kfiro (5) #66

Abszolút érdemes, most is találtam egy jó pár gyöngyszemet és a Tropa de Elite-t is megnéztem már, ami szintén valóban jó film.
Ennek kapcsán fel is értékelődött ez a film ötösre. Kellett még egy kicsit ülepednie. :-)

előzmény: budaik (#65)

Nagyon tetszett, gyönyörű helyeken játszódott, a zenék is nagyszerűek, a színészi munka is rendben volt, de sajnos a hajsza része miatt, tehát kb. a felétől egy kicsit ellaposodott a film.
Így lett csak négyes, pedig az elején még egyértelműen ötösre állt.
A végén meg teljesen elHollywoodosodott, na az is a négyesre billentette a mércét. Kár érte :-)

Jó szórakozást!

Nagyon gyengécske, igazából se nem volt izgalmas, se nem volt érdekfeszítő. A színészi játék meg egyenesen pocsék. Alacsony költségvetésű erőtlen filmecske.

2017-05-15 18:10:21 Cidade de Deus (2002) / Isten városa kfiro (5) #64

Valóban remek alkotás, erősen gondolkodtam az ötösön, de valami még hiányzott. Jó hogy van a KT, mert ha itt nem látom a legjobb filmek között, talán sose nézem meg. Köszönöm KT :-)

Megrázó a film, de mégis valamiért, komikusnak éreztem, és pont ettől lett jó.
Borzalmas lehet egy ilyen világban élni és főképp az, hogy a gyerekeknek ilyen hatalmuk van (vagy volt) és hogy ennyire törvényen kívüliek.
Nagyon tetszett az operatőri munka és valóban a vágás is nagyszerű, érdekes képi világgal.

Mindenképp alapműnek tartom én is. :-)

2017-05-13 22:01:59 La La Land (2016) / Kaliforniai álom kfiro (2) #76

Nagyon nagy csalódás, az Oscar miatt néztem meg, de sajnálom a rápocsékolt időt.
Valójában végig sem tudtam nézni, mert belealudtam. :-(
Nálam ez a kettest jelenti, bármilyen jó is a híre egy filmnek.
Oscar-t semmi képen sem érdemelt, hál istennek nem is kapta meg, még a közelében sem volt.
Persze a többi kategóriába, ahol kapott az más tészta.

Ez egy réteg film és akinek tetszik, azt is el tudom fogadni, de az nem én vagyok. :-)