kfiro

Regisztráció: 2013. november 19. (4 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Születési év: 1967

4 2018-02-11 3,7
Murder on the Orient Express
Gyilkosság az Orient expresszen
2 2018-02-11 3,2

Igen, igazad van, már a Port.hu is megírta:

"Még csak november elején mutatták be a Gyilkosság az Orient expresszen című Christie-adaptációt, de már meg is van a következő: a Halál a Níluson című regényből készül a következő film.

Ez is a Twentieth Century Fox égisze alatt jön létre, úgy tűnik, bejött nekik az egyik leghíresebb Poirot-sztori, és máris tervezik a következőt. Megint Michael Green (Logan - Farkas) írja a forgatókönyvet, és bár még nem született megállapodás, de várhatóan újra Kenneth Branagh fogja rendezni, és Poirot bőrébe is ő bújik majd."

Minden esetre azt is kihagyom, az biztos.

előzmény: TheDriver (#7)

Kár ezért az agyon CGI-ozott verzióért. David Suchet után már senki sem tudja Poirot-t felülmúlni.
A legjobb a 2010-es verzió, ott is elég jó a szereposztás.

Azért mert megvásároltak egy csomó nagy nevet és agyonnyomták nevetséges effektekkel,Milyen idiótaság, amikor Poirot és Mary Debenham, egy 100 m magas viadukt tetején, egy kétoldalt nyitott vagonnak az ajtajában ülnek le beszélgetni -10 C°-ban egy zakóban????? ki az az idióta, aki ezt kitalálta és mi az értelme???ez a film még nem lett jó, sőt egyenesen pocsék.
Ráadásul a költségvetése is többszöröse lehetett az előző verziókénak.

Remélem nem lesz folytatása, bár a vége azt igazolja, hogy jön a következő, valószínűleg a Gyilkosság Mezopotámiában lesz, amit ezek után biztos kihagyok. :-(

2018-02-01 22:59:22 The Promise (2016) / Az ígéret kfiro (4) #4

Kellemes, ugyanakkor szomorú történet, a történelem egyik első és nagy népirtásáról. Mindenképp ajánlom, mert erről nem nagyon beszél senki, pedig ezek tények. Persze, hogy valójában hogyan történt azt nem tudhatjuk, de igazán megrázó sorsokat láthatunk.

A film a borzalmak ellenére egy jó kis mozi, az elejétől a végéig leköti a figyelmet és szórakoztat.
Isaac ismét jól szerepel és szerintem egyre jobb.
Előbb-utóbb Ő is feljut a csúcsra, én már most is jobb színésznek tartom, mint egy-két Oscar jelöltet. :-)

2018-01-30 23:45:50 Shot Caller (2017) / A góré kfiro (4) #11

Igazán jó film, valóban a tavalyi év egyik remeke, kár hogy csak most láttam, de nem baj így is üdítő volt végre egy minőségi filmet nézni a sok mai posvány között.

2018-01-30 23:38:41 Woodlawn (2015) / Higgy a győzelemben! kfiro (3) #1

Nem mondom, hogy egy műalkotás, de egy teljesen középszerű, amerikai futballról szóló sportfilmnek elmegy.
Persze ez már egy lerágott csont, mert annyi készült ebben a témában, de egynek jó.

Jó szórakozást!

Egész jól sikerült kis filmecske, én jókat derültem rajta :-)

Mai német viszonylatban ez egy kellemes vígjáték, persze sok hasonlósággal más francia szatírákhoz.
Színészileg nulla, de az itt mellékes.

2018-01-04 20:45:45 Under Sandet (2015) / Homok alatt kfiro (4) #12

Érdekes a történet, én sem láttam még ilyen szemszögből a német katonákat.

Én is maximálisan elítélem a holokausztott, és amit a németek műveltek a II. világháborúban, de ebben az esetben együtt tudok érezni ezekkel a emberekkel, gyerekekkel és sajnálni tudom azokat, akiket büdös náciknak mondott a világ, de valójában ők is csak egy elvetemült, esztelen, rezsim áldozatai.............nem volt más választásuk. Kötelező volt háborúba menniük, mert a "vezér" azt mondta. Ha nem mentek, a hazájukban várt rájuk a halál.

Szomorú dolgok ezek, de igenis erről is beszélnünk kell, ebben az esetben is meg kell néznünk az érem két oldalát és be kell lássuk, ezek az emberek is ugyanúgy áldozatai annak a mocskos diktatúrának, amit nácizmusnak hívunk.
Parancsra hajtották végre, amit tettek, jó katona módjára. Minden országban a jó katona, teljesíti a parancsot.................ma is minden így zajlik és lehet hogy holnap, majd ugyanúgy népírtásnak fogjuk gondolni azt, ami ma még az erkölcsi normáinknak tökéletesen megfelel.

A film nagyon jól és hitelesen mutatja be ezt a részét a történelemnek, valóban sajnálni tudom azokat, akiket amúgy lefasiztáztunk.

Persze hogy valójában hogyan történtek ezek a dolgok, azt én sem tudhatom, de nem tudom elképzelni azt, hogy Németországban mindenki egyetértett ezzel az eszmével. Erre egy nagyon jó példa most Észak korea, de nagyon jól tudjuk hogy burkoltan az egész világ erről szól. :-(

2017-12-25 10:04:33 Tokyo Project (2017) kfiro (3) #1

A leírás nem a valódi történetet írja le, de ez így van jól, mert a végén derül ki a lényeg.
Ezért érdemes megnézni, hiszen csak fél óra.

Jó szórakozást!

Hát ennek se füle se farka, értelmetlen zagyvaság az egész. Annyi kérdőjel volt benne, ami nem életszerű, hogy tönkre vágta az egészet. Legalább egy aranyos gyereket találtak volna a szerepre.

Jó szórakozást!

Akár még jó is lehetett volna.................. de nem :-(

Vontatott és unalmas, épphogy megadtam a hármast. A vége az egyenesen pocsék és közhelyes, tipikus hollywoodi.