azazell0

• ...

A műfaj csúcsa azért még mindig EZ.

előzmény: nejmed (#10997)

2013-05-03 14:04:59 Trance (2013) / Transz azazell0 (4) #2

Afféle minőségi iparosmunka, Boyle kihozta a maximumot a forgatókönyvből, végig fenntartva a feszültséget. Cassel már rutinból hozza a szokásos halivúdi antagonistaszerepét, de azért még mindig jól.

Vegtelenul sztenderd drama, a srac ongyilkossaga nincs kelloen megalapozva, igen, tudom, hogy "valos tortenet alapjan", de a film nem abrazolja jol a motivaciot.

Apa tenyleg jo volt.

Szerintem csak rosszul emlékszel. Sose volt ilyen funkció, mindig külön kellett kérni. A kérdéses fájl egyébként utoljára márciusban módosult.

Mire gondolsz? Ilyen funkció nincs a KT-ben.

Igen, de ne mailben, hanm kt-s üzenetben.

előzmény: vudielen (#9062)

írd meg, mire változtatnál, persze ne a fórumba :-)

előzmény: Ubul (#9058)

Régebben szóba került, az a baj vele, hogy az összes DVD-turkálós szemetet (sőt, Kovit) is fel kéne tenni, ami nyilván hülyeség. A nyolcvanas évekig megvan az összes bemutató, gyönyörűek ezek a listák (köszi, TheHun), ha elkezdünk DVD-s megjelenéseket feltenni, akkor elvész a tökéletesség, a listák szükségszerűképpen hiányosak lesznek. A jelenlegi rendszer előnye, hogy egy jól definiált, kompakt, teljességében listázható halmazból (adott év magyar mozibemutatói) választunk ki egyet. A Vapitit nem az "év filmje" kapja, hanem a fenti kupac legjobbja. (Amúgy is csak a magyar mozibemutatók nyerhetnének, a forgalmazói reklám hatása túl nagy.)

előzmény: Zalaba Ferenc (#9051)

Itt Londonban ugyan nincs pont ilyen, de az egyik nagy mozilánc árul egy hasonló bérletet, 180 fontért (70000 ft). Ha jól láttam, kisebb mozikból áll elsősorban, de pl. az O2 pláza-minőségű mozija is hozzájuk tartozik. (Londonban egyébként az olcsó jegy 5 font (1800 ft) , a normál 7-8, a pláza csúcsidőben 10-12.)

Dátum alatt a kívánságlistához való hozzáadás dátumára gondolsz?

előzmény: sznus (#8953)

Megnéztem ugyanis egy fasza, de kevesek által ismert filmet, és az az inger jött, hogy na, ezt akkor most azonnal beajánlom mindenkinek! De hogy? - hogy biztosít ennek hatékony teret a KT?

Ezen én is gyakran gondolkozom, nagyon értékes funkció lehetne. Annak idején ezért jött létre a mára sajnos rosszul működő és frissítendő ismeretlen gyöngyszemek lista. Az elemzésírással az a baj, hogy az emberek többsége nem ír elemzéseket. 90-9-1 ugye.

Nevesül kéne egy fórum tegyük fel "Filmek, amikben pozitívan csalódtam; szerintem ezért nézd meg!" címmel, és a párja például: "Filmek, amikben negatívan csalódtam; szerintem ezért ne nézd meg!".

Utóbbi semmiképpen, hiszen az pont nem érdekel senkit sem, hogy Kovács János szerint a Keresztapa (vagy bármilyen egyéb széles körben ismert film) nem is olyan jó. Aki nem látta, úgyis meg fogja nézni, mert a négyes feletti átlag nagy úr.

Előbbinek viszont van értelme, mert így fel lehet hívni a többiek figyelmét a talált gyöngyszemre. (vagy a Találó finom ízlésére :-D)

2012-05-22 23:37:43 The Avengers (2012) / Bosszúállók azazell0 (4) #182

Bárcsak minden hülyeamerikaiakciófilm ilyen lenne! Úgy alakult, hogy egymás után kétszer is végignéztem, egy pillanat alatt szállt el a két és fél óra.

2012-05-22 23:25:16 The Dictator (2012) / A diktátor azazell0 (4) #12

Sokkal jobb, illetve vígjátékként jobban működik, mint a Borat/Bruno, méghozzá pont a féldokumentarista részek hiánya miatt. Akárhogy is nézzük, egy jó komikus sokkal viccesebbeket tud kitalálni, mint ami természetesen előjön egy "valós" helyzetből. Továbbá számos fikcióként komikus dolog egyenesen tragikus hatást kelt, ha a "valóságban" történik meg. (Pl. a Brunóban a hülyepicsa és a mexikói ülések: provokatív és elképesztő, de egyáltalán nem vicces, inkább szomorú.)

Ráadásul a filmem sajátossága, hogy moziban, közösségi élményként sokkal jobban működik.

Nincs összehasonlítási alapom, de ez nagyon igaz lehet. (és főleg annak fényében vicces, hogy az egész film letöltött kópiákból van összerakva!)

elkapott beszédfoszlány: hétfőn este 6-kor a Király utcában. (hogy azon belül hol, nem tudom)

megnézhető itt: [link]

Ma láttam, egyszerűen tökéletes film. Lesz még legalább két vetítés, vasárnap 5 Kino, utána szerda 6 Cirko!

Az utolsó jelenet elég kétértelmű...

2012-04-03 00:52:15 [Ajánlj egy dokumentumfilmet] azazell0 #6

Hétköznapi fasizmus - az orosz film egyik nagy tanítómesterének (Tarkovszkij, Mihalkov, Csuhraj és még sokan az ő tanítványai voltak) filmje. Sok iróniával és humorral mutatja be a fasizmus konkrét aspektusait, részleteit.
The Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires - Apple, Microsoft stb. (utána ajánlott dokudráma: Pirates of Silicon Valley)
Men Who Swim - svéd amatőr szinkronúszó FÉRFIAK!

2012-04-01 02:09:23 Schody (1969) / Lépcsők azazell0 (3) #3

Csináljanak belőle riméket :-D

2012-04-01 02:08:27 Schody (1969) / Lépcsők azazell0 (3) #2

Nagyon jó az alapötlet, csak hét perc egy kicsit sok felvezetésnek hozzá, főleg, ha ennyire érződik rajta az olcsóság. Sokkal jobb lenne, ha történne is valami, vagy egyszerűen csak rövidebb lenne az egész. De magasabb production value-vel (=több pénzzel) is lényegesen élvezhetőbb volna.

azokat töröltem, amik már felkerültek :-)

előzmény: mitbrille (#8837)

Köszönjük, javítva.

előzmény: frogman (#8833)

2012-03-26 23:46:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #14024

Van egy Dangerous English nevű (kilencvenes évek második feléből származó) könyvecském, aszerint a black az acceptable. Amerikában van ez a viszonylag újkeletű PC-mánia a médiában és hivatalos iratokban, de pl. Angliában újságban is előfordul a black, normális szónak számít.

A coloured people ultraPC finomkodása azt sugallja, hogy nem az embert látod, hanem a bőre színét, azon görcsölsz, hogy ne bántsd meg ne lehessen belédkötni, továbbá ostobának/túlérzékenynek feltételezed partneredet, csupán azért, mert fekete a bőre. Na EZ a rasszizmus.

Szóval szerintem black, teljesen rendben van a szó. Ha belekötnek (nem fognak), kérdezd meg, mi az általuk preferált kifejezés, és használd azt.

előzmény: Lil Martin (#14012)

persze, nyugodtan, hajrá :-)

előzmény: frogman (#8827)

a beállítások oldalon meg lehet adni egy megyét a port.hu linkekhez. Budapestieknél automatikus volt a váltás.

De arra gondoltam, hogy csak le akartam osztályozni a filmet, de nem tettem meg, vagy az osztályzatra kattintáskor valami internet hiba miatt nem ment el.

Ezek a legvalószínűbb okok valóban.

2012-01-24 18:52:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #13003

hasonló, csak néhány fokkal durvább: David Reimer

2012-01-24 01:41:06 [Könyvajánló] azazell0 #219

Én se a kommercializmus mellett álltam ki. Arról van inkább szó, hogy rendkívüli filmes érzék (Kubrick) vagy filmismeret (QT) híján még jó ötletből sem feltétlenül születik jó film. Ahhoz, hogy egy filmötletből a legtöbbet hozzanak ki, elengedhetetlen a mesterfogások, a (írói) technika ismerete.

A magyar nagyöregek hozzáállása ezzel szemben az, hogy hagyjuk alkotni a zsenit. Amivel csak az a baj, hogy ha nem zseni az illető, filmje max oké/elmegy lesz. :-)

2012-01-23 16:58:29 [Könyvajánló] azazell0 #217

Hát, nagyon finoman fogalmazva az általa képviselt szerzői látásmód kevéssé kompatibilis a jenki gyakorlatiassággal. Az előbbiből viszont már elég volt, éljen Robert McKee. (sőt, akár Andy Vajna :-D)

2012-01-23 16:28:40 [Könyvajánló] azazell0 #214

alá is akartam írni, hogy Grunwalsky Ferenc :-D

2012-01-23 16:19:15 [Könyvajánló] azazell0 #212

Szerintem félreértettél valamit :-)

2012-01-23 16:04:00 [Könyvajánló] azazell0 #210

Fujj!!! Az igazi művészetet nem lehet könyvből megtanulni!!! Isteni szikra!!! Tehetség!!! Vagy van, vagy nincs!!!

2012-01-15 19:20:49 Csend (2010) azazell0 (3) #15

Előzőeket tudom ismételni (itt látszik csak igazán, hogy mennyire fontosak a profi/jó színészek), plusz minden elismerésem, hogy a film második felében a szimplán igénytelen és ronda magyarvalóságból sikerült ilyen sejtelmes-indusztriális-nyomasztó atmoszférát csinálnod.

töröltem, kösz!

előzmény: deathcode (#8648)

2012-01-15 03:18:35 [Általános fórum] azazell0 #2710

Megvan, de tényleg nagyon macerás volt, inkább mazochizmusból csináltam meg. :-D A SWep1-hez már beírtam az új bemutatót, továbbiakat lehet itt vagy szerk üzenetben javasolni.

2012-01-01 21:32:37 [Honlapajánló] azazell0 #142

Ezer éve kerestem ezt a részt, még itt a KT-n is említettem nagyon régen... Nagyon jó szerintem is.

megvan ez is

előzmény: Raul (#8516)

Ezekre a Firefox alatti sorbarendezési problémákra van esély, hogy valaha megoldódnak, vagy felejtsem el?

Srácok, miért nem lehet egy színész vagy alkotó pályáját évszám, filmcím, stb. alapján sorba rendezni? Pont a karakter neve szerint lehet csak felsorolást kérni, ami a legjelentéktelenebb infó? :(

Javítva.

előzmény: Raul (#8500)

2011-09-28 01:21:05 The Black Mamba (2011) azazell0 (4) #7

Hát... lehet, de ebből a filmből ez nem látszik, nagyon egyben van.

előzmény: Zalaba Ferenc (#5)

2011-09-08 02:59:29 The Knowledge (1979) azazell0 (4) #1

Angol televíziós játékfilm a londoni taxisok hírhedten nehéz vizsgájáról, négy taxisjelölt történetén keresztül. Színészek, párbeszédek nagyon jók, Mr. Burgess (Nigel Hawthorne) jelenetei különösen emlékezetesek.

Megnézhető itt. Jó kis film.

2011-03-11 00:19:54 Black Swan (2010) / Fekete hattyú azazell0 (3) #212

A csomó ijesztgetés/sokkeffektus után (amik önmagukban véve persze hatásosak) valami jelentősebb feloldás is következhetne annál, hogy
Nina képzeleg és vagdossa magát. Így egyszerűen van egy kattant skizofrén lány, megnézzük a rémálmait, aztán vége lesz a filmnek. Objektíve kissé jelentéktelen az egész.

Sebaj, a soundtrack elviszi a hátán :-D

Amúgy Cassel a legjobb karakter, Winonát pedig fel sem ismertem.

Penn & Teller

Amerikai bűvészduó. Jelenleg a vegasi Rio hotel rezidensei. A legjobb bennük az, hogy mindig hozzátesznek valami pluszt, valami csavart a trükkjeikhez.

- zászlóégetés - tudom, Európaiak vagyunk és Kifinomultak, de ez akkor is nagyon szép és felemelő. Egyébként benne voltak a West Wing egyik részében ugyanezzel a trükkel. (tényleg, ki volt Penn magyarhangja? nem ismerem a sorozatot)

- erre egy jó szó van: ESZELŐS.

- a bűvészet hét alapelve, nagyon hangulatos

- P&T vs. Stephen Fry

A toplistáknál ezen a cimen van valami zűr:
Kedvenc rendezőim (Jill)

ez is

előzmény: Dibon (#7531)

Ha így keresek, Mimi Leder-t hogyhogy nem dobja ki?? Már régebben is találkoztam olyannal, hogy a böngészés/rendező-nél megtaláltam valakit, de baloldalt a keresővel nem.

Javítva. (a többi is)

előzmény: deathcode (#7532)

Hogyan befolyásolja a nézőt a "production value", a megvalósítás minősége? Ha olcsó és gagyi lenne, vajon jobbnak vagy rosszabbnak ítélnénk? A felszín esztétikuma elfedi a belső hiányosságot, vagy éppen ellenkezőleg, az iróniát hiteltelenné téve kiemeli azt? Nehéz kérdések ezek.

előzmény: azazell0 (#1127)

Die Antwoord - Enter The Ninja

Rossz? Olyan rossz, hogy már jó? Vagy olyan nyilvánvalóan erre játszik rá, hogy már inkább tényleg rossz? Vagy éppen ezért jó? A következő "szintre" már gondolni se merek. Egy biztos: már több mint tízszer hallgattam meg. :-D

"Nekem nagyon szimpatikus az a kultúrmisszió, amit Cohen a rasszizmus és az emberi butaság ellen folytat."

Ali G épphogy a rasszizmust propagálja, nem pedig küzd ellene. Ali G arról szól, hogy mi, a Felsőbbrendű Fehérek kinevetjük az alsóbbrendű feketéket. A rasszizmus vádjára pedig az szolgál tökéletes alibivel, hogy közvetlenül egy fehér figurán nevetünk...

RoboGeisha

Nem tudom eldönteni, hogy határatlanul kreatív vagy határtalanul beteg.

2009-06-27 09:59:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #3460

MJ bejegyzett szabadalma: Anti-gravity lean

(wikipedia)

előzmény: puttancsospeti (#3457)

Az IMDb pontjainak eloszlásából meglepően jól lehet következtetni a film jellegére. Pl. a visszafogott társadalmi drámák onnan ismerhetők meg, hogy nyolcas a legtöbb szavazatuk. A langyos, "valami hiányzik" filmekre a legtöbben hetest adnak. Kis gyakorlás után belejön az ember :-)

2009-06-15 20:55:56 [JÁTÉK] azazell0 #12802

(szerintem jóval több pont is járhatna a bónuszok megfejtéséért)

2009-06-15 13:59:50 [JÁTÉK] azazell0 #12755

ja, már töröltem is, csak már későn :-)

Perfekt, a hatása alatt vagyok még mindig. Imádom a nem debil paródiákat.

előzmény: cucu (#511)

Otletes!

előzmény: allegra (#944)

2009-05-25 01:04:10 [JÁTÉK] azazell0 #12321

8. Angyalok városa?

2009-05-25 00:59:55 [JÁTÉK] azazell0 #12320

9. Ace Ventura 2. - Hív a természet?

2009-05-25 00:57:06 [JÁTÉK] azazell0 #12319

8. A hetedik?

2009-05-10 20:20:01 [JÁTÉK] azazell0 #12006

Nagyon jók ezek a tematikus fordulók.

2009-05-03 08:40:56 I Love You, Man (2009) / Spancserek azazell0 (4) #2

Csak pár óra időt akartam elütni vele, de meglepően jó filmnek bizonyult (bár inkább csak a második felére indul be). Jason Segel viszont valahogy nem volt szimpatikus ebben az alfahím-szerepben. Magyar szinkront inkább hagyjuk...

A stáblistán nem találtam Apatow nevét, nem is akartam elhinni.

Az óriásplakátokon reklámozott Kalandra fal! c. műsor érzésem szerint ez lesz: [link]

hozzáteszi, hogy az éppen látható kép bal és jobb oldalán, ami igaz is, mert észak felé tekint a kamera.

jó volt nézni...

előzmény: -senki- (#910)

Nagyon jó évünk lesz, ha valami felülmúlja a Slumdogot. Érdekes alapötletű forgatókönyv, feszes dramaturgia, virtuóz rendezés.

(a végét megkönnyeztem, nem emlékszem mikor volt ilyen utoljára. nem bírom a melodrámát :-)

A Miért éppen Alaszka? c. sorozatra utal a cím. A magyar forgalmazásban elterjedt gyakorlat, hogy egy filmnek egy korábbi sikeres filméhez hasonló címet adnak.

Lásd még
A jó, a rossz és a csúf sikere után jött:
A Pirinyó, a Behemót és a Jófiú (I quattro dell'Ave Maria)
A pap, a kurtizán és a magányos hős (The Ballad of Cable Hogue)

de van még sok más példa is.

előzmény: gnatalie (#1)

Én nem szeretem az MKKP-t, mert olyan erőltetettnek tünik nekem.

Pontosan így vagyok vele én is, de ez tényleg jó.

A kedvencem:
- Akár mélyebb is lehet, mint az eredeti mű?
- Hát, valószínűleg igen, tehát sokkal jobban elmélyed az ember a kép... tehát az apró részletek kifejezőbbek, mint a nagy egész számomra.

Hihetetlen. Legalább valamiféle értékítéleti integritásra törekednének ezek a balfókák...

előzmény: Jereváni Rádió (#895)

2009-04-12 16:39:13 Taken (2008) / Elrabolva azazell0 (3) #28

Egyszerű, mint a bot, de legalább nem unalmas. A szanaszét vágott akciókat nem kedvelem annyira...

Ezt olvastátok? Vicces kritika (a filmet még nem láttam).

2009-04-09 23:18:56 [JÁTÉK] azazell0 #11488

6. A falu?

2009-04-09 22:59:01 [JÁTÉK] azazell0 #11487

6. Csokoládé?

2009-04-05 20:11:23 [JÁTÉK] azazell0 #11371

8. Poltergeist - Kopogó szellem?

2009-04-05 20:09:35 [JÁTÉK] azazell0 #11366

1. Világok harca (2005)?

Összecsapott forgatókönyv, felesleges szereplők, néhány jobb poén.

az injekcióstűs jelenet eredetije (nagyon jó!)

2009-04-04 00:38:41 [JÁTÉK] azazell0 #11321

8. Nehéz idők

2009-04-04 00:18:35 [JÁTÉK] azazell0 #11319

8. Hullahegyek, fenegyerek?

2009-03-23 00:52:09 [JÁTÉK] azazell0 #11125

2. A csend (Bergman)?
2. A nap vége?

2009-03-22 21:48:52 [JÁTÉK] azazell0 #11107

Megőrülök, hogy nem jut eszembe a 2-es. Pontosan emlékszem a képre...

2009-03-20 00:00:33 Pinocchio (1940) / Pinokkió azazell0 (?) #2

Óriásiak az ilyen pillanatok, nem? A Maszkkal voltam hasonlóan...

előzmény: Darwin (#1)

2009-03-17 23:26:55 Jud Süß (1940) / A zsidó Süss azazell0 (?) #8

Még nem láttam, de valamikor nagyon régen olvastam egy filmkultúrás Hirsch-cikket a filmről. Érdekes volt: valami olyasmit írt, hogy a film zsidóellenessége ma már alig jön át, és sokkal erősebben érvényesült a kor német eleve antiszemita közhangulatában. Arról beszélt, hogy német takarékossággal nem 0-ról kiindulva épül fel a propaganda-mondanivaló, hanem a kor társadalmában eleve jelenlévő gyűlölet-akkumulátorokra alapoz, így aztán a film elsősorban a teljes náci propagandagépezet igen hatékony fogaskerekeként értelmezhető. Ellenpéldaként az alsóbbrendűnek minősített szovjet propagandafilmet hozta, ami mindig az alapoktól kezd és nem feltételez ideológiai előképzettséget nézőjétől. (Így aztán később is ugyanolyan hatásos marad.)

2009-03-15 20:30:39 [JÁTÉK] azazell0 #10949

2009-02-23 10:55:04 [JÁTÉK] azazell0 #10592

7. Berlin felett az ég?

2009-02-18 20:29:04 [Vapiti 2008] azazell0 #162

Jövök én is.

Kedvenceim benne az ellentétes irányba elugró alakokat felváltva lekövető svenkek. Szánalmas.

előzmény: Jereváni Rádió (#560)

2009-02-16 00:53:02 [JÁTÉK] azazell0 #10424

10. Hullámtörés?

2009-02-16 00:52:11 [JÁTÉK] azazell0 #10423

6. Nekem 8?

2009-02-07 00:09:51 [JÁTÉK] azazell0 #10163

9. Déjà Vu (Tony Scott)?

2009-01-21 09:57:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #1018

Az ateizmus vallás?

Nem, ilyet nem is mondtam. De tudtam, hogy valaki félre fogja majd érteni. :-)

előzmény: Cesare Gonzago (#1006)

2009-01-20 21:35:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #1004

Olyan már volt korábbi nagy beszédekben, hogy az amerikai vallási sokszínűség ecsetelésekor az ateisták sem maradtak ki? Nekem ez tetszett nagyon.

Tudtátok, hogy a Coolio-féle Gangsta's Paradise feldolgozás?

Stevie Wonder - Pastime Paradise

2009-01-07 21:00:44 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #879

De még mindig nem vagyunk olyan rossz helyzetben mint a Szlovákok, akiknek egy napi készletük van.

ezen én is vigyorogtam, hogy eurójuk van, gáztartalékuk meg nincs...

előzmény: nejmed (#878)

2009-01-07 20:52:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] azazell0 #877

Sőt, szerintem a Gazpromnak ingyen kéne adnia a gázt, hiszen rengeteg van belőle. (Különben miből telne akkora székházra, ugye.)

2009-01-04 22:21:09 Ikozaéder (2007) azazell0 (5) #1

Ez maga a nagybetűs katarzis... Oké/elmegy???

2008-12-31 22:12:30 [Általános fórum] azazell0 #1014

Új évet mindenkinek!

2008-12-11 01:34:58 [JÁTÉK] azazell0 #9782

2. Majd megdöglik érte?

mert orosz nevek magyarosítsával hadilábon állunk

nem állunk :-)

• ...