Nyugalom

Regisztráció: 2013. november 10. (5 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

Black Panther
Fekete Párduc
3 2018-02-15 3,0
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
3 2017-07-29 3,0

4 2017-04-01 3,3

2018-02-15 11:46:26 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Nyugalom (3) #10

Egekig magasztalt középszerűség.

2017-04-02 00:00:24 Passengers (2016) / Utazók Nyugalom (4) #25

Engem ez a film nagyon kikapcsolt. A hétköznapi nyomorúságaimról elfeledkeztem, miközben hallgattam az elején jól elszórt poénokat, utána pedig néztem a két főszereplő kínlódását. A zene a végén pedig hab a tortán. Nem egy korszakalkotó film, de arra jó volt, hogy leüljek elé és mosolyogjak, mikor vége.

2016-05-08 20:14:47 Mother's Day (2016) / Anyák napja Nyugalom (?) #2

Cím: Anyák napja
Egész véletlenül aznap, május 1-jén pont anyák napja volt. Magyarországról tudni lehet, hogy sok anya és nő van itthon. Rejtély megoldva.

Életem egyik legrosszabb, legfeleslegesebb filmje. Semmi eredetiség, nulla tanulság. A végéig vártam, hogy esetleg valami tanulságot odaraknak, de nem. Mi a tanulsága a katona meg a csaj kapcsolatának? Mi baja volt egyáltalán az idős házaspárnak? A legtöbb színt a kutya vitte ebbe a haszontalan, igénytelen buta filmbe.

2015-11-08 03:42:17 Black Mirror (2011) / Fekete tükör Nyugalom (5) #50

Egyik rész követi a másikat, és úgy emelkedik vele a színvonal.
De ami a legérdekesebb, hogy a legtöbb néző, amint belekavarodik az érzelemvilágába, a mögötte futó szálat részlegesen, vagy teljesen figyelmen kívül hagyja. Én is azon kaptam magam, hogy ez a disztopikus világ miként elborzaszt, úgy figyelmen kívül is hagyja a tudatom az események kedvéért, amikbe burkolják.

Elég csak visszatekinteni a "történelembe". Az elmúlt évek, évtizedekben azok az emberek, akik "fel akarták kelteni az emberek figyelmét", hogy mi jön majd.. Hova jutottak? Talán megfordult az egész, és az emberiség kivédte, amit ki kellene? Egyáltalán nem.
Az ilyesfajta figyelemfelkeltés, figyelmeztetés tulajdonképpen nem is az. Amit ebben a sorozatban látunk, az egy elsőosztályú köntösbe bújtatott hozzászoktatás az eljövendő, de inkább már elérkezett valósághoz. Ha meg is ijesztené az embert egy ehhez hasonló film, vagy legyen az bármi, az nem a bekövetkezendő nyomorúságokat, és ami ezt magában foglalja (technológiai "fejlődés", elszemélytelenedés, alapvető emberi jogok megszűnése), az valóban nem heves reakciót vált ki ellene, hanem a megszokását, megszeretését teremti meg.

Ezt a "sok kis apróságot" nem beleszámítva, rendkívül magas színvonalú, szórakoztató sorozatot kaptunk.

Szerintem a lelke mélyén a legtöbb ember tudja, hogy ez az animációs film nagy jelentőséggel bír. Valamiért sokakat megfog. Gyönyörű alkotás, mégsem tudják sokan, miért is szeretik. Engem egyszerűen elkápráztatott, mikor először láttam. Kötelező darab.

Ez talán nyújt egy kis segítséget a film értelmezéséhez: http://www.youtube.com/watch?v=VBgOzA5svdU
Ez a csak az első része. A többit is megtalálhatjátok a feltöltője csatornáján.