Victor Alekszej

Regisztráció: 2013. október 31. (10 év, 4 hónap)

Születési év: 1986

Drive - Gázt!
5 2014-01-02 4,0
Forrest Gump

5 2013-12-30 4,6

Ezen film egy etalon kicsiknek és nagyoknak.Háborús film létére rengeteg vígjátékot leköröz.
Steve McQueenn-t a mai napig sajnálom a maga 50 éve miatt (1930-1980).
Azt hiszem csak rá tudok gondolni mint első generációs akcióhősre ha lehet ezt mondani.
E film motoros klasszikusa,meg a cool Bullit Mustang-Charger párbaja azt hiszem ilyen magaslatokba emelte.
Na meg a kultikus Pillangó.
Na de A nagy szökés az egy igaz gyöngyszem amit mindenkinek látni kell.

2014-01-02 23:57:16 Drive (2011) / Drive - Gázt! Victor Alekszej (5) #248

Az atmoszféra mellett azt hiszem azoknak zseniális ez a film akik pszichológiailag is fel tudják mérni a Drive jelzőt.Mert az első félóra ahogy látom sokaknak unalmasnak tűnik de ha mélyen azonosulni tudunk a Sofőr magányával,szótlanságágval és dühével akkor azt hiszem látjuk azt ami ott belül feszíti és szerintem ez a figura lényege.
Drived by anger and loneliness.

2013-12-30 22:16:00 Forrest Gump (1994) Victor Alekszej (5) #117

Forrest Gump avagy a világ csodaszép és tökéletes.

1994 (is) csodás évnek számított a mozitörténelemben.
Számomra elég sok film született ami magával ragadt a végletekig.
De most csak három rendező művét emelném ki.Luc Besson-t (Léon),Oliver Stone-t, és Robert Zemmckis-t.

Mi azt gondolnánk hogy akik szellemileg elmaradottak furcsán lássák az életet.Azt gondolnánk hogy ők sosem érnek minket utol.

De mi van ha én a magam átlag 121-es intelligencia hányadosommal azt mondom hogy ez még sem így van?

Történetesen azt mondanám hogy mi vagyunk elmaradva, főleg érzelmileg.
Mi ,,normális" emberek próbálunk mindent ésszel felmérni, megérteni stb., csak azt sokan nem vesszük észre hogy amíg mi az élet realitásán töprengünk, ezek az emberek addig tiszta szívből szeretnek, elfogadnak mindenkit olyannak amilyen és élik békésen életüket.
Kiábrándító de az én szememmel nézve ezt véltem felfedezni.

Itt van például Forrest aki jóformán csak azt tett (a szerelmet kivéve) amit mások javasoltak neki.Mi ezt természetes módon ignorálnánk mondván hogy ne mondja meg nekünk senki sem hogy mit is tegyünk életünkben.

De akkor miért is olyan boldog ember Forrest?
Ez talán eme remekmű legnagyobb kérdése!
Talán azért mert mindenkire jóemberként tekint naivan és őt azt teszi boldoggá ha embertársain segíthet.
És ez az a dolog amire mi civilizált okos emberek képtelenek vagyunk.

Azért ha mi visszagondolunk a 60-as 70-es évek Amerikájára arra nagyon sok mindent mondhatnánk kivéve azt hogy szép,elvégre nagyon sok olyan dolog történt amire a mai napig nem tudjuk a pontos választ.
JFK, Vietnam, Watergate,az egyenjogúság hiánya, a drogok aranykora stb.
És mindezt lássuk egy 70-es IQ-val rendelkező egyén szemén keresztül ami egyáltalán nem is hat olyan borzasztónak amíg ő csak a nagy Ő iránt érzett szeretetét szeretné örökké tenni.

Ha valaki, nos én ismerem Forrestet személyesen is mert egyetlen bátyám is hasonlóan (életszerető-zseni) fogyatékos.

Van egy mondás amit egy húszéves jó barátom mondott aki rákos.
És azt hiszem ez nekünk normális embereknek szól.
AZ ÉLET SZÉP,DE AHHOZ SZÉPNEK IS KELL LÁTNI.

Tényleg nagyon horrorisztikus szó se róla.
De Brad Fiedel is nagyon nyomja ránkfele a frászt már csak Main Theme-el is.

előzmény: wayage (#115)

Teljesen mindegy min nézem meg legyen az VHS, DVD, vagy BD.
A végeredmény ugyanaz továbbra is.
Az Arnold Alois Schwarzeneeger által játszott gépezet továbbra is a legnagyobb gonosz nálam a filmtörténetben.
A T2 100% a T1 meg 101%

Ez a film kifejezetten középszerű lett volna HA nem lett volna Joel Goldsmith gyönyörű filmzenéje.
Vic Armstrong kaszkadőrlegenda nem bonyolította túl a történetet hanem egy klasszikus bosszúálló sztorit tálal elénk.
További pozitívumok a filmzene mellett a 0 CGI használat,és a gyönyörű sivatag.
Dolphtól egyik kedvenc. :)

2013-12-29 02:03:30 Léon (1994) / Léon, a profi Victor Alekszej (5) #56

Nos ez a remekmű azt hiszem örök emlék marad számomra.
Emlékszem kb 10 éves lehettem amikor VHS-en megnéztem először.
Hú akkoriban bizony éreztem hogy ilyet még nem láttam........
De ez a moziverzió volt.
Most a közelmúltban volt szerencsém az ,,version intégrale"-hoz ami a rendezői változat.
Hihetetlen hogy ezt a pszichológiailag és főleg érzelmileg jelentős pillanatokat kivágták anno.
Kérném azokat hogy akik a csak moziverziót látták azok ne késlekedjenek a teljes verziót megnézni mert úgy lesz igazán szemet gyönyörködtető.
Luc Besson olyan érzékkel és ízléssel keverte a vérprofizmust,a korrupciót,a magányt,a szerelmet (IGEN AZT) ,azt a megfoghatatlan szálat a lány és férfi közt ami bizony megköveteli azt hogy az egyik legjobbként tekintsünk rá.
Nos nálam a Léon a top 3-ban ékeskedik az 1984-es Terminátor -al,és az 1995-ös Szemtől Szemben -el.
A hármat nem tudom rangsorolni mert a maga műfajában mindhárom etalon.
Ja és ebben a szentháromságban csak egy név van aki két műben is szerepel.
Natalie Portman.