Danika256

Regisztráció: 2013. október 14. (10 év, 5 hónap)

Születési év: 1985

Guardians of the Galaxy
A galaxis őrzői
5 2014-08-26 3,8

2014-09-10 21:19:14 The Avengers (2012) / Bosszúállók Danika256 (4) #243

Én csak most néztem meg, itthon 3D-ben, eredeti hanggal.Hát engem a szuperhősök valahogy nem tudnak megfogni, aki rajongó annak biztos minden perce élmény volt a filmnek. Engem igazán a harcok kibontakozása után kötött le. A látvány és a 3D nagyon jól sikerült. Az operatőri munka hihetetlenül szuper, egyébként nagyon az Avataréra hajaz.
Tehát a film közepe utántól egy jó 4-es, előtte egy 3-aska számomra, így összességében gyenge 4-es! Főleg a Galaxis Őrzői után nézve, ez fényévekre van attól lemaradva.
A BD verziónak külön piros pont a 16:9-es képarányért, sokat dobott rajta, hogy teljes képátmérőben lehetett élvezni a csatákat.
Össz:70-75%

Nem vagyok egy nagy Marvel rajongó és szuperhősöket sem nagyon komálom, de erre a filmre elmentem, a kritikák olvasása és némi unszolás után.
Meg kell mondjam hatalmasat csalódtam, de pozitívan!
A látvány szuper, a konvertált 3D sem rossz és ami a legfontosabb a karakterek meg tudják fogni az embert egytől-egyig. Miután beindul a film, végig lehet izgulni a szereplők sorsáért.
Az utolsó csatában a végső jelenetek nagyon ott vannak!
Szerethető figurák, izgalmas sztori, élvezhető nem erőltetett humor, jól eltalált befejezés alkotja a kerek egészet.
Nagy élmény és kitűnő szórakozás volt, ezért jár az 5 pont!

Ha a Marvel így folytatja még a végén szereznek egy új rajongót! :) Várom a folytatást!

2014-08-21 03:07:12 Stalingrad (2013) / Sztálingrád Danika256 (4) #2

Én csak most láttam, de nagyon jó volt.IMDB-n nagyon alulértékelt film! Hatása alá kerített és elvitt végig.. Számomra ez a lényeg!
A látvány kitűnő, a 3D is szuper. Nem ez a legjobb háborús film, de amit a készítők el akartak érni vele, az sikerült. Egy jó erős 4-es!

2014-03-02 19:00:07 Gravity (2013) / Gravitáció Danika256 (5) #375

Jó nyilván, ilyen nem fordulhatna elő a valóságban. Akit felvisznek, annak még legmélyebb álmából felkeltve is tudnia kell mindent. Még akkor is, ha csak egy sima mérnök vagy akár egy űrturista, mert a többiek élete is rajta múlhat. Ez így van, de ez csak egy film, ezért szerintem megbocsájtható!
De ami a lényeg, hogy neked a film lényege nem jött át!

2014-02-18 18:50:41 Gravity (2013) / Gravitáció Danika256 (5) #369

Clooney nem jószántából repkedett össze-vissza, neki az volt a feladata, hogy tesztelje a Jatpack prototípusát! Direkt ki is van hangsúlyozva! Sandra,meg nem űrhajós, hanem csak egy mérnök, mondták is, hogy csak 6 hónapos volt a kiképzése.. ( jó, persze a valóságban ilyet nem engednének meg, de ez egy film..)
A köteles jelenetről meg megoszlanak a vélemények, sok vita ment már róla. Én úgy gondolom, hogy a kötél megfeszülése nem volt elég és egyből ugyanaz a lendület el is kezdte sodorni őket felfelé, egy körív mentén az űrállomás körül, a feszes kötél miatt. Az már más kérdés, hogy Sandra behúzhatta e volna Clooneyt, a kötelek szakadása nélkül, talán igen,de akkor nem lett volna ilyen a történet.
Aki nem tudja beleélni magát az ilyen típusú filmekbe, az ne nézzen ilyet. Aki meg igen, annak nagyot ütött és végre volt egy olyan film tavaly, ami nem csak az agyatlan popcornmoziról szólt!

2014-02-14 22:02:02 Gravity (2013) / Gravitáció Danika256 (5) #362

Igen tudom, hogy lehetetlen átadni az eredetit, de azért szerintem kéne legyen egy határ aminél nem kéne lejjebb adni. Sok filmnél sikerül is ezt betartani.Sokat elvesz a film összhatásából, a szinkron színészek is pocsékok szerintem, de a fordítás is olyan messze van az eredetitől, mint Makó Jeruzsálemtől! Legalább a gyári felirat lenne közel az eredetihez, de az is egy.. Szóval ez a véleményem a magyar verzióról! Az az egy szerencséjük, hogy eredetiben ment a moziban, különben gagyi lett volna..
Aki egyből szinkronosan látta, az nézze meg eredetiben, azt majd rájön miről beszélek!

2014-02-14 17:20:33 Gravity (2013) / Gravitáció Danika256 (5) #359

Épp most néztem bele a filmbe szinkronos hangsávval.. Hát mit mondjak, szörnyű lett!! 5 perc bőven elég is volt.. Ezt tényleg bűn szinkronosan megnézni! De az is biztos, hogy sok külföldi "szinkron" sokkal jobb lett, nem tudom miért nem tudtak rászánni egy kis pénzt, de főleg összeválogatni valami tehetséges magyar szinkrongárdát! Szörnyű! Olyan mintha úgy olvasnák fel a szöveget.. Még jó, hogy a moziban nem így ment..

2014-02-08 16:19:02 Gravity (2013) / Gravitáció Danika256 (5) #341

Clooney azért sodródott el, mert amikor megfeszült a kötél, elkezdtek felfele sodródni.Ez a lendület vitte tovább. Azért is lett az, ami lett.. Ha figyelemmel nézted volna, rájöhettél volna!

előzmény: nejmed (#340)

Most néztem meg, kellemesen csalódtam. Tom Hanks hozza a tőle elvárt magas szintet. Az eleje kicsit nehezen indul be(ott egy kicsit unatkoztam), de utána végig izgalmas és feszes maradt a film és a befejezés is jó volt, illetve jól is volt kivitelezve. Kifejezetten tetszett! Csak azért nem adtam rá 5 pontot, bár lehet megérdemelné, mert valahogy nem egészen szippantott be a film, de lehet rajtam múlt. Mindegy ha a Gravitációra 5-öt adtam, akkor ez egy erős négyes!

2013-10-17 17:21:38 Gravity (2013) / Gravitáció Danika256 (5) #252

Szerintem nincsen azzal semmi gond! Jól ki volt találva, hogy éppen lett egy kéznél és, hogy véletlen nála maradt amikor sikeresen elmenekült az ISS-ről. Nekem nagyon tetszett, hogy végül annak segítségével megint csak éppen hogy de elérte az kínai űrállomást. szerintem elvileg működhetne a valóságban is, bár biztosan nagyon nehéz lenne vele manőverezni, esetleg az kérdéses lehet, hogy olyan alacsony hőmérsékleten működne e. De a film szempontjából mindegy is szerintem!