Szaki

Regisztráció: 2013. szeptember 14. (4 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

2 2018-01-04 3,0
Independence Day
A függetlenség napja
2 2018-01-04 3,3

Jók a zenék, meg néhány poén ül, de ennyi a jó a filmben. Minden más értékelhetetlen. Ráadásul, alig van a filmben női szereplő, az a kevés is kiszolgáltatott helyzetbe kerül, ez így elég soviniszta. A végén a kamionos akciót meg nyilván a nemrég történt terrortámadások ihlették, szerintem ezt így hiba volt vászonra vinni, nagyon csúnya.

Szuper szocio!

Bugyuta vígjáték, néhány eredeti ötlettel. Egyszer nézős - miért is láttam vagy hatszor?

2017-11-17 15:15:30 T2: Trainspotting (2017) Szaki (2) #44

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, amúgy meg,

a "válaszd az életet" monológ szerintem bántóan buta közhelyek sorozata. Elidegenedés, anyagiasság, blablabla. Biztos lehetne ennél árnyaltabban is kritizálni Angliát, vagy a nyugatot, vagy akármire is kell vonatkoztatni. Akkor kezd aktuálissá válni a monológ, amikor a nők helyzetéhez, meg a dizájner-drogok problémájához nyúl - apropó, utóbbi kapcsán jut eszembe: nem pont egy Trainspotting film lenne az, ami nagyon telibe tudna találni egy ilyen témát?

2017-10-14 00:03:14 La isla mínima (2014) / Mocsárvidék Szaki (3) #8

Annyit hozzátennék a leírtakhoz, hogy egyéb érdemei mellett a film a Franco rendszer után ébrezedő spanyol demokrácia viszonyait is igyekszik megmutatni. Ettől lehet igazán érdekes a film realista jellege, és a hangulat, amit kialakít.

2017-09-27 14:43:02 Alien: Covenant (2017) Szaki (1) #206

Egyetlen megjegyzés: visznek magukkal fát az új bolygóra, hogy lehessen háza építeni...

2017-09-25 15:55:42 Limitless (2011) / Csúcshatás Szaki (3) #35

Vigyázz haver, dobtál egy spoilert!

(dobtam utána. a szerk.)

előzmény: GeryFlash (#34)

Helyenként megkapóan szép látványt hoztak létre a makettezők, másutt meg közelében sem jártak az illúziónak. Összességében ezzel együtt is szép. Egyébként számomra ez egy elfogadható sci-fi, bár inkább fantasztikus, mint tudományos. Ami leginkább zavart a filmben, az az összes férfi karakter általános, és teljesen szükségtelen agresszivitása. Három pont, a műfaj kedvelőinek érdemes egyszer megnézni.

Ha ilyen könnyű kibújni a hangfelvételes vallomás alól, arra egy csapat FBI ügynök, főleg Jack, "a legjobb", biztos rájönne, mielőtt egy ilyen bonyolult és veszélyes akcióba belefognak. A tájképek tetszettek legjobban a filmben...

2017-08-31 00:01:02 Dunkirk (2017) Szaki (?) #68

A hang, a zene végig zseniális! Odaszögez a székhez, megfeszíti az idegeidet, keményen belenyúl a lelki világodba. Nagyon erős!

Én nem hiányoltam a több tartalmat, a cselekményesebb történetet. Pillanatkép ez a film egy háborúból, összefoglalása egy történelmi eseménynek, nálam hiteles és kerek.

Úgy tudom, hogy az ilyen helyzetekre, mikor a katonáka csapdába esnek, és egyformán telnek a napjaik, kvázi állóháború szerűen, mint Dunkirk, utólag nem tudnak időben lineáris történetként visszaemlékezni. Megmaradnak az emlékezetükben bizonyos események, ez-az amit láttak, de nem lesz az eltelt időszak eseményeiből egy összefüggő, gördülékeny narratíva. Szerintem a film is ezt a hatást kelti, az által, hogy a dunkirki napok néhány eseményét mutatja be, látszólag véletlenszerűen kiragadva néhányat a sok közül, és még azokat is megkeveri egy kicsit időben.
Az egyetlen dolog, ami nem tetszett, az a katonák állatias viselkedése. Biztos ez is jellemző a háborúra, ugyanakkor kell lennie bajtársiasságnak is, ez itt kevésbé jelenik meg. Persze csak tippelek, nem voltam ott Dunkirkben. Amúgy pedig nagyszerű film!