bump3r

Regisztráció: 2013. augusztus 16. (8 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

5 2013-08-26 ?
Elysium
Elysium - Zárt világ
4 2013-08-16 3,0

A gondolatmeneted jó, de én úgy vettem ki hogy a film elején megmagyarázzák hogy a sok génkezelt műkaja miatt rengeteg iker születik.

Ez igen. Nagyon kedves mese, és hihetetlenül szép, végig leköti a figyelmet. A zene is nagyon passzol.
Mindenképpen ajánlom mellé a "Go behind the scenes" videót, youtubeon megtalálható, így látható igazán mennyi munka is volt ebben.

2014-11-07 20:37:56 Interstellar (2014) / Csillagok között bump3r (5) #41

Tegnap nekem is sikerült eljutnom rá. Ez az első olyan film aminél kibírtam hogy egyetlen teasert vagy trailert se lássak a film megtekintése előtt (brutál nehéz volt :D ) Ettől függetlenül az elvárásaim nagyon nagyok voltak, én igazi agy kisütést vártam Nolantől és a témától.

Nos ezt részben meg is kaptam,
kár hogy nagyrészt a logikai bukfencektől, és az el nem magyarázott (nem is kell, nem is lehet) "tudományos" részektől. A vége szerintem nem illett magához a filmhez, én vártam a csattanót, vagy egy visszaugrást az időben, vagy hogy egy része csak képzelgés. Teljes happy end, hamar is lett vége, logikátlan is. Hogy találták meg Mconegheyt a naprendszer mellett, amikor ő egy fekete lyukban lubickolt, a naprendszerben pedig egy teljesen más jelenség, egy féreglyuk volt? Utána pedig fog egy kb vadászgépet és feltűnés nélkül elindul az űrbe egy másik galaxisba? Oké
Hogy jött ki a 124 éves kora? Ha a fekete lyuk körüli bolygón másfél óra alatt 23 év telt el, akkor a fekete lyuk közepéig vezető úton és benne már kicsit durvábbnak kellett volna lennie. Én azt vártam hogy kb i.u. 100.000 körül járunk majd :D

Az űr gyönyörű, hatalmas, és félelmetes.... a szereplők jók, a másik két bolygót is nagyon eltalálták. Lehet nem mindenkit érdekel a téma, de nekem lenyűgöző volt látni a fekete lyukak és űrbéli jelenségek (nyílván elképzelt) ábrázolását, a Discoveryn nem ilyen a CGI :D :D

Egyébként én végig nagyon jól szórakoztam, a film nagyon egyedi és végre egy IGAZI sci-fi. A zene pedig végig első osztályú: [link]

2013-08-26 09:58:09 Life Cycles (2010) bump3r (5) #1

Nagyon jó kis film, látványos környezet, csodálatos fényképezés, állat zenékkel. Kerékpárosoknak kötelező.

2013-08-16 01:24:52 Elysium (2013) / Elysium - Zárt világ bump3r (4) #6

Ettől bizony én is többet vártam volna.. a hangulata ennek a filmek is megvolt, de egy elgondolkodtatóbb sci-fit vártam, és egy akciófilmet kaptam. Sharlto Copley meg tényleg király :D E sorok írása közben 3-ról 4-re változtattam a pontszámot, a gépek, kütyük, fegyverek miatt, amik most is nagyon ötletesek mint a District 9-ban. (azért a D9 kenterbe veri minden más téren)