osvathzoltan

2013-08-08 18:16:49 [Alulértékelt filmek] osvathzoltan #36

IMDb-vel az a bajom, hogy például, az ázsiai filmek alapból le vannak szavazva a Tokiói történet ami leginkább bánt, Kuroszava még, alapvetően jól van értékelve, de például Pasolini Salo, na ott is vicc pontszám van, Ötödik pecsétnél is kevés a 7.8 , Taxidermiánál a 6,8, az hogy a Sötét lovag jobb mint a 12 dühös ember egyenesen nevetséges, bár az Eredet is top 15 film IMDb-n szóval, egyébként összeségében is amcsi favorizálás megy, de olykor boardson vannak jó vélemények.

Sajnos csak 17 évesen néztem meg, de azóta talán mondhatni a kedvenc filmem hihetetlenül erős alkotás, egyszerűen hatással van az emberre, pedig én aztán érzelmileg hűvösebb vagyok, de ez az alkotást, ncore-on fent van a vörös zászlós változat.

@Umberto

mondjuk ha ez "színpadias, unalmas, gyermeteg, túljátszott, modoros és didaktikus" akkor az Élni?

Na mindegy..

Én ugyanakkor kiváló alkotásnak találom Ozu igazi japán rendező Kuroszavát sokan a legkevésbé japán, japán rendezőnek tartották, bár ez kicsit elnagyolt kijelentés, de van alapja. Nálam ez a film mindenképpen top10-es, de lehet top5.