aquarius00

Regisztráció: 2013. július 21. (10 év, 8 hónap)

The Revenant

Mononoke-hime
A vadon hercegnője
5 2015-05-31 4,4

2016-02-21 05:35:40 The Abyss (1989) / A mélység titka aquarius00 (?) #29

Na de várjunk már egy kicsit, hiszen a fő konfliktus helyzet, ami a sztori jó részét kiadja az pont az, hogy a zakkant SEAL kommandós arc fel akarja robbantani az idegeneket a nukleáris robbanófejjel, mert azt hiszi róluk, hogy ők a szovjetek. Lényegében a film második felében minden mozzanat e körül forog. Ráadásul a végső happy end is az idegenek jelenlétével lett megoldva. Ismerve Cameron munkásságát, ő pont nem olyan filmeket készít, ahol csak úgy meghalnak a főhősök. Ez a sztori pont így lett jó. Azt is figyelembe kell venni, hogy a film 89-es, a Szovjetuniónak pont ez időtájt van vége és Cameron ebben a filmben lényegében a hidegháború végét legitimizálja.

Én azt azért nem mondanám, hogy Guy Pearce karakterében semmi emberség nincs és hogy ellenszenves.Sőt!Szerintem már az elején lehet sejteni, hogy valami érzelmi jellegű problémával küzd és ahogy halad előre a sztori, apró információ morzsákból le lehet szűrni, hogy ő egy végtelenül feldúlt és érzelmileg szenzitív ember.Nekem legalábbis inkább úgy tűnt végig, hogy ő inkább az az ember, akinek a töke ki van már az egész posztapokalipszissel, hogy még a kutyáját sem tudja eltemetni rendesen pár tróger miatt.:)Szerintem én is ilyen lennék hasonló helyzetben.Abszolút lehet azonosulni a karakterrel.Vagány!

Jó betegek vagytok ti!Pörögtök az idétlen imdb-s átlagon, mikor az a pontozás pont erről szól.Azért abból is le lehet szűrni valamit, hogy az átlag nézők tömege milyen átlagot csinál egy filmnek(főleg egy Nolan fimnél, SZERINTEM).Az ő hozzáállása, mentalitása, munkamódszere mind mind a közönség maximális élményét szolgálja, ráadásul ezt az egészet úgy, hogy még okosak, intelligensek is a filmjei.Beszéltek itt kompetenciáról meg ilyenekről, de ha már annyira szakmaiak lennétek, annyit azért levehettetek volna a Nolan filmek alapján, hogy ezeket a filmeket elég nehéz egy nézés után összerakni 100%ig.Bennem is merültek fel minden eddigi filmjénél olyan kérdések amik logikai hibákra vonatkoztak, de minél többször nézem meg ezeket a filmeket, annál jobban összeáll a kép.Mindegyik filmje többször nézős.Ezt se kéne így lehurrogni egyből!Minden ott van a filmben.Minden kérdésre ott van a válasz a dialógokban.Csak figyelni is kéne, nem csak nézni.

Én amondó vagyok, hogy mielőtt nagyon belebonyolódnátok az imdb átlágba meg abba hogy kik mit szavaznak a filmre itt-ott-amott, inkább menjetek el és nézzétek meg IMAX-ben, ha van rá mód.Ezerszer látványosabb bármelyik "egykaptafárakészült" 3D-s nyári látványorgiánál, amikkel szemben ennek még izgalmas és fordulatos sztorija is van.Igazi Nolan mű, ezen nincs mit vitatni.

2013-10-26 23:03:07 Life of Pi (2012) / Pi élete aquarius00 (?) #209

Jó sokat lehetne erről a filmről írni meg beszélni, és ez itt a kt-n meg is történt és még most is tart, de én úgy látom - ahogy elolvastam itt a kommentek nagy részét - hogy valamit sokan félreértelmeznek.Szerény véleményem, hogy a film vége nem a választás lehetőségét dobja fel, hogy melyik sztorit hisszük valósnak és melyiket nem.Szerintem mindkét történet megtörtént Pi-vel és mindkettő valóságos.Az, amit a film mutat be(zebrával, orángutánnal, hiénával stb.), Pi feldolgozása a valós eseményekről.Azért meséli így el a sztorit, mert így képes feldolgozni lelkileg azt, ami vele történt a tengeren, a hajószerencsétlenség következtében.A családja elveszett, az anyját a szeme láttára ölték meg!Mégis egészséges, családos felnőtt ember vált belőle (akinek még egy macskája is van :D).Mindez annak köszönhető, hogy a hit segítségével fel tudta dolgozni, el tudta fogadni a vele történt szörnyűségeket.Erre jó a vallás.Érdemes elolvasni Joseph Campbell Ezerarcú hős című munkáját.Eléggé témába vág és sok mindenre választ kap az ember a könyvből.Többek között arra is, hogy milyen funkciója van a vallásnak a társadalmakban, közösségekben, illetve az egyén életében.