Champion

Regisztráció: 2013. július 14. (5 év, 9 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Anders Thomas Jensen, Christopher Nolan, Darren Aronofsky, David Fincher, David Lynch, Denis Villeneuve, Francis Ford Coppola, Lars von Trier, Martin Scorsese, Park Chan-wook, Quentin Tarantino, Roman Polański, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Wes Anderson, Yorgos Lanthimos
Színészek: Daniel Day-Lewis, Jack Nicholson, Leonardo DiCaprio

The Godfather: Part II
A keresztapa 2.
5 2019-04-23 4,5
And Soon the Darkness
... és hamarosan a sötétség
3 2019-04-20 3,6
2 2019-04-03 3,4
Us
Mi
3 2019-03-24 3,8
Jeder für sich und Gott gegen alle
Kaspar Hauser
4 2019-03-24 4,2
The Cave
A barlang
3 2019-03-05 2,4

Vajon mi baja a törpékkel? Már az Erőszakikban is erősen élcelődött ezzel. Akkor még azt hittem, hogy ott a szituáció szülte, de ez már nem véletlen.

A cselekményhez nem tudok semmit hozzáfűzni. Aki csak teheti eredeti nyelven nézze, mert kifejezetten gyenge volt a szinkron.

2017-08-05 18:51:07 #Equality (2015) / #Egyenlőség Champion (2) #1

A rendezőnek volt egy újfajta megközelítése a témával kapcsolatban, de az, hogy már sokadjára használja fel minden rövidfilmjénél az végtelenül unalmas. Igazán beújíthatna...

Nem értem, hogy miért adott bárki erre ötös értékelést. Hihetetlen lapos volt végig, már-már bántó. Meglepően kiszámítható, az tartotta bennem a lelket a végéig, hogy csak nem úgy fejezik be...
Tipikus példáját látom ebben a filmben, amikor egy sikerstoryt filmre visznek csak a pénz kedvéért.

2017-07-21 12:35:44 Sztalker (1979) / Stalker Champion (4) #79

Voltak részek, amelyek bántottak, mert sok olyan dologra nem kaptam magyarázatot aminek szükségét éreztem. A film első másfél órája kifejezetten tetszett, csak úgy kúszott a feszültség. Azonban, ez elmúlt és zavart, hogy én is sötétben tapogatózok a szereplőkkel és a film végén sötétben is maradok. Később örültem volna, ha legalább egy minimális magyarázatot kapunk például a csavarok dobálására. Miként jött létre a zóna? Arra, hogy miért nem tértek vissza a katonák a zónából? Néhány véleménynél kissé a régi irodalomórák emlékei törtek elő, amikor a verseknél erősen mögé magyarázott túlmisztifikált dolgokat hallottam.
Másrészről tetszik a film, mert láttam, hogy például Tarr Bélára mekkora hatást gyakorolt, vagy Lars von Trier mennyire hasonlóan építette az Antikrisztusban a jeleneteit.

2017-07-21 12:17:51 Dunkirk (2017) Champion (4) #19

Nálam a legjobb második világháborús film. Zseniális volt a képi világ, bár nagyon sajnálom, mert a végén volt egy jelenet, amit szebben is meg lehetett volna oldani. A zene nekem kifejezetten tetszett, bár néha olyan erősen jelen volt, hogy kizökkentett egy-egy pillanatra. Jól tette, hogy variált az idősíkokkal, mert egyébként lankadt volna a figyelmem. Nem mondanám hibáknak, viszont voltak olyan apróbb megfogalmazhatatlan dolgok, ami miatt nálam lecsúszott az ötösről.

2017-07-20 13:07:24 Joe's Violin (2016) Champion (3) #1

Szép történet és kihozták a maximumot az ötletből, de szerintem ettől még középszerű lett maga a film.

2014-10-04 14:14:16 Insanitarium (2008) / Szanatórium Champion (1) #3

Több mint kritikán aluli. Sajnos a nézhetetlentől nem lehet rosszabbra értékelni...