Champion

Regisztráció: 2013. július 14. (7 év, 6 hónap)

Országok: dán

Lakhely: Debrecen

Il buono, il brutto, il cattivo
A Jó, a Rossz és a Csúf
28 Days Later
28 nappal később
3 2021-01-10 3,8

2021-01-13 11:58:30 Avanpost (2019) / Föld invázió Champion (4) #1

Nem tudom, hogy másnak is feltűnt vagy csak nekem, de a filmben van egy jelenet amikor Yura átemeli a tudósító hölgyet az árkon. Egy rövid pillanatában ez kifejezetten hasonlít az Iván gyermekkora című film ikonikus jelenetére.

2020-06-29 17:56:21 365 dni (2020) / 365 nap Champion (1) #3

Az ilyen filmek kapcsán mindig eszembejut, hogy erre a produkcióra több ember rábólintott és azt mondták “csináljuk meg, jó lesz”.
Néhol indokolatlanul hosszú (ami gyakorlatilag az egész filmre igaz), máskor meg szimplán lusták voltak és nem vettek fel részeket. Tudom, hogy a végét a “misztikum” miatt.
Nem ajánlom senkinek.
Csak magamat okolhatom ami miatt megnéztem.

Ilyet csak az élet írhat.

2020-06-15 21:09:37 Onibaba (1964) Champion (5) #41

Sokszor ajánlottam édesapámnak filmet, amit legtöbbször megnézett, nem igazán tetszett neki, majd nem nézte meg egy ponton túl az ajánlásaim.
Egyik nap csak annyit mondott: Onibaba
Megnéztem...
Azóta nem ajánlok neki filmeket :D ez egy mestermű

Ebben a videóban ajánlja Gaspar Noé a filmet. Aki valami csoda folytán látta ezt a filmet, már csak abból kiindulva hány értékelést kapott. Érdemes ránézni a többi filmre is amit említ, sok ritkaságról választ.

Vajon mi baja a törpékkel? Már az Erőszakikban is erősen élcelődött ezzel. Akkor még azt hittem, hogy ott a szituáció szülte, de ez már nem véletlen.

A cselekményhez nem tudok semmit hozzáfűzni. Aki csak teheti eredeti nyelven nézze, mert kifejezetten gyenge volt a szinkron.

2017-08-05 18:51:07 #Equality (2015) / #Egyenlőség Champion (2) #1

A rendezőnek volt egy újfajta megközelítése a témával kapcsolatban, de az, hogy már sokadjára használja fel minden rövidfilmjénél az végtelenül unalmas. Igazán beújíthatna...

Nem értem, hogy miért adott bárki erre ötös értékelést. Hihetetlen lapos volt végig, már-már bántó. Meglepően kiszámítható, az tartotta bennem a lelket a végéig, hogy csak nem úgy fejezik be...
Tipikus példáját látom ebben a filmben, amikor egy sikerstoryt filmre visznek csak a pénz kedvéért.

2017-07-21 12:35:44 Sztalker (1979) / Stalker Champion (5) #79

Voltak részek, amelyek bántottak, mert sok olyan dologra nem kaptam magyarázatot aminek szükségét éreztem. A film első másfél órája kifejezetten tetszett, csak úgy kúszott a feszültség. Azonban, ez elmúlt és zavart, hogy én is sötétben tapogatózok a szereplőkkel és a film végén sötétben is maradok. Később örültem volna, ha legalább egy minimális magyarázatot kapunk például a csavarok dobálására. Miként jött létre a zóna? Arra, hogy miért nem tértek vissza a katonák a zónából? Néhány véleménynél kissé a régi irodalomórák emlékei törtek elő, amikor a verseknél erősen mögé magyarázott túlmisztifikált dolgokat hallottam.
Másrészről tetszik a film, mert láttam, hogy például Tarr Bélára mekkora hatást gyakorolt, vagy Lars von Trier mennyire hasonlóan építette az Antikrisztusban a jeleneteit.