Alfie

Regisztráció: 2013. július 10. (10 év, 8 hónap)

Rendezők: Sarah Polley, Stephen Poliakoff, Taika Waititi
Színészek: Domhnall Gleeson, Emma Thompson, Eva Green, James McAvoy, Miranda Hart, Olivia Colman, Phoebe Waller-Bridge, Saoirse Ronan
Műfajok: dráma, fantasy, minisorozat, thriller

Születési év: 1988

Promising Young Woman
Ígéretes fiatal nő
4 2021-04-21 3,7
To All the Boys: Always and Forever
A fiúknak örökkön-örökké
4 2021-04-21 2,9
To All the Boys: P.S. I Still Love You
A fiúknak, utóirat: Még mindig szeretlek
4 2021-04-21 2,9
To All the Boys I've Loved Before
A fiúknak, akiket valaha szerettem
4 2021-04-21 3,4

4 2021-03-07 2,9
Alex Strangelove

4 2021-03-07 ?

2020-04-22 23:16:48 Day & Night (2010) / Nappal és éjszaka Alfie (2) #6

Kiábrándító, unalmas, közhelyes. Nem tetszett a napszakok antropomorfizálása, vagyis macsósítása...

2019-08-16 20:00:29 Tolkien (2019) Alfie (5) #1

A játékidőből is sejthető, hogy nem egy monumentális biográfiára kell készülni, és nem éreztem különösebben koherensnek sem a történetet, ezek ellenére mégis nagyon közel tudott hozzám kerülni.
Elvarázsolt a hangulata, az emberség, a dráma és a jó komponált filmzene, szóval érzelmi alapon osztályozok ezúttal.

Számomra ez értékelhetetlen mint vígjáték, még csak meg sem mosolyogtatott. Bugyuta, felszínes, és nagyon fárasztó, egy két-jobb pillanata volt csak.
Kicsit sajnálom is, hogy végignéztem, és nem hagytam abba, amikor éreztem, hogy ez nem az én világom...

2019-01-24 18:24:09 Lady Bird (2017) Alfie (5) #20

Szívemből szóltál, ugyanezeket akartam leírni a filmmel kapcsolatban. Annyi, hogy nekem a Brooklyn sokkal nagyobb horderejű film volt, mint ez, és témáját tekintve is összetettebb volt, de ez szubjektív.

Én is nagy coming-of-age dráma plusz Saoirse Ronan rajongó vagyok, úgyhogy nagyon kíváncsi voltam már erre filmre.
Nekem pont a történetvezetése és a vágás tetszett, hogy nem volt hangsúlyozva egyik téma sem és nem egy nagy fordulatra volt kiélezve, hanem egyszerűen, életszerűen sorra történtek a dolgok, drámai hatásszünet nélkül. Ilyennel nemigen találkoztam még és ez nagy pluszpont.
A főszereplőben pedig, minden környezeti, kulturális, stb. különbözőségek ellenére megláttam azt a kései kamaszt, amilyen én is voltam: következetlen döntéseket hoz, impulzív, és bizonytalan, de vannak jó pillanatai és próbál a maga erkölcsi gondolkodásához mérten helyesen cselekedni. Persze, hogy hibázik, hisz az is a tanulási folyamat része, de számomra pont emiatt lett életszerű.
Engem megvettek kilóra.

2019-01-24 15:25:55 Juliet, Naked (2018) / A Meztelen Juliet Alfie (4) #5

Nekem pont fájó téma, hogy úgy kell vadászni moziban az eredeti nyelvű filmeket, gyakran már az európai művészfilmek is le vannak szinkronizálva, pár éve ez az arány kiegyensúlyozottabb volt. Még az a szerencse, hogy Pesten legalább 1-2-t adnak felirat nélkül eredeti nyelven, meg néha befigyel 1-2 feliratos. Na jó, az legyen az én bajom, hogy nekem rengeteget elvesz a hol érzelemmentes, hol ripacskodó magyar szinkron, és szeretem filmekkel (is) szinten tartani v. éppen fejleszteni a meglévő nyelvtudásomat.

Ami ezt a filmet illeti, nagyon kellemes meglepetés volt, csak egy kicsi hiányzott az 5-ös értékeléshez. Számomra a film dráma volta jött át leginkább, volt mondanivalója is, persze a téma nem új, de fontos üzenet. A karakterek kellő mélységig ki lettek dolgozva a kereteken belül, így érzelmileg is be tudott vonni. Plusz pont jár érte, hogy nem volt csöpögős egy ponton sem.
Tudom ajánlani, ha valaki könnyedebb, de tartalmas filmre vágyik, és szereti ezt az angol kisvárosi miliőt.

előzmény: bambula (#1)

Nagy kedvencem a könyvtrilógia, így ismét adaptáció-értékelés következik.
A film első fele kifejezetten jól sikerült, abszolút meg lett idézve a könyvek hangulata, és még a két karakter (Emma és Fiona) összekutyulása sem rontotta el a kellemes összhatást: teljesen helyén volt, hogy Tim Burton másképp képzelte el őket. Még az sem zavart, hogy Alma (Vándorsólyom kisasszony) Eva Green személyében túl szép volt - ez kit is zavarna?
Aztán a második félidőben valahogy minden félresiklott. Nyilván amiatt, mert 3 részes a könyv, a film pedig csak az elsőt vette alapul, és így össze kellett csapni a végét valahogyan, de kritikán aluli megoldásnak tartom a csontvázak csatáját az üresrémekkel, ahogyan a karakterek szálainak elvarrása sem volt kielégítő. Számomra a tipikus gagyi happy ending nem igazán illett a történethez, sikerült igazán lebutítani az egész világot.
A dramaturgia is bőven hagy kívánnivalót maga után, elsősorban a cirkuszi jelenetre gondolok, ahol például a "macskanő" eldob 4 kést, majd percekig lóg a levegőben (szó szerint) semmit téve, míg társát, Sub Zero-t odalenn elintézik.
Pedig Burton miatt reménykedtem, hogy jó lesz - így csak azok a részek, ahol az ő stílusa elnyomja a hollywoodi sablonokat, voltak értékelhetőek. Sajnos abszolút felejthető film lett.

2016-07-25 21:24:43 Sing Street (2016) Alfie (5) #1

Fantasztikus hangulatú film, jó zenékkel, értelmes, kedvelhető karakterekkel, a gyönyörű fényképezésről nem is beszélve! Nagyon egyben volt nekem.
Kifejezetten tetszett, hogy giccs- és túlzásmentesre sikerült a drámai szál is.

2016-03-24 14:39:33 God Help the Girl (2014) Alfie (3) #4

Így már sokkal jobb, köszönöm! Mindjárt küldök akkor egy kicsit bővebb összefoglalót! :)

2016-03-24 14:02:38 God Help the Girl (2014) Alfie (3) #2

Nagyon tetszik a szinopszis:
"Éva, egy kórházban foglalkozik érzelmi problémákkal és dalokat ír." Ha valaki pszichés zavarokkal küzd, akkor érzelmi problémákkal foglalkozik? Vajon teljes-, vagy csak részmunkaidőben? Az Éva pedig szép, ausztrál eredetű név, tudtátok?
"Ez lesz az vezérlő ok számára a városba, ahol találkozik James-szel és Cassie-vel, a két zenésszel." - Ez milyen nyelven van? Google fordító-gyanús amúgy... Cassie pedig ráadásul nem is zenész, hanem énekes, a kettő szerintem nem ugyanaz.
Bocsánat, csak fennakadtam rajta.

2016-03-05 03:46:21 Brooklyn (2015) Alfie (5) #17

De jó! Nem is számítottam ilyen gyors reakcióra!
Szuper, nagyon köszönöm!