Szabó Dániel

Regisztráció: 2013. június 22. (4 év, 8 hónap)

Black Panther
Mission: Impossible - Rogue Nation
Mission: Impossible: Titkos nemzet
3 2018-01-08 3,5

Hang the DJ-hez (Dióhoz)
Igen, tényleg valószínűleg így működik a program, mert így kevesebb mindenbe lehet belekötni. Csak gondoltam nem véletlen hogy pont 2 db párosítást mutatott be amikor pont nem szöknek ami a felső határa a nem szökések számának, hogy még a Match beteljesüljön. Viszont így még azóta az a probléma is felötlött bennem, hogy ugye 2 párosításnál nem szöktek, de ezután amikor megszöktek, az nem párosítás volt. Az csak egy ilyen összeülés volt az étteremben, ami szökésbe torkollott, vagyis az én elméletem szerint az a szökés is szökésnek számított a program szerint, ami nem párosítás alatt történt, hanem csak úgy. De mivel nem valószínű hogy így működik, ezért ez mind csak okoskodás.

A másik felvetésedre meg szerintem: Valamikor életed során amikor Match-et talált a program (ami szerintem nagyon sokáig is eltarthat) akkor összehív titeket valahova. Arra nem emlékszem, hogy mutatta is-e a kijelző a partner arcát, vagy nekik kell meg találniuk egymást majd. Valószínűleg amikor meglátod, akkor felismered, hogy ő lesz az, mert minden porcikája tetszik neked, nem mellesleg ő is téged stíröl mint az állat :D. És szerintem fogalmuk sincs, hogy a programba miken mentek át, az teljesen függetlenül működik.

Hang the DJ-hez:
Nekem úgy jött le, hogy 1000-ből 998-szor odáig eljutott a szimulációjuk, hogy annyira szerelmesek lettek, hogy elegük lett a rendszerből, és megszöktek, látható is volt, ott voltak 998-an azon a helyen és nem értették, hogy mi a franc történik velük, aztán elpárologtak. Az 1000-998=2 eset amikor nem jutottak el odáig, hogy úgy döntsenek, hogy megszökjenek, az az első 12 órás kapcsolat volt, és az, ami 5 évről lecsökkent 20 órára. Az utóbbi volt szerintem az ezredik összepárosításuk a rendszerben, ahol már korábban 999 en párosítás volt és ebből 997 szökött, tehát ha ez a párosítás is odáig jut, hogy megszöknek(és odáig is jutott), akkor pont 1000-ből 998 szökik, ami 0,98, vagyis a rendszer örül hogy talált egy "tökéletes párt" és gondolom a való életben jelez, hogy "Match". Tehát a rendszer szerintem a való életben csak a tökéletes párt írja ki. Viszont a szimulációban lévő embikék meg szenvednek, mint a legtöbb BM részben :D. Engem szószerint kirázott a hideg a végén, akkorát ütött amikor a való életbe ment át leesett.

Viszont ott pl szerintem logikai hiba van (meg hát gondolom sok helyen bele lehet kötni a rendszerbe), hogy ha pl egy másik pár az első 20 összepárosítás közül mind "nem szökik", attól még a rendszer nem mondhatja azt, hogy "ezek úgysem lesznek tökéletes pár, hagyjuk abba az összepárosításukat", mert mi van, ha a következő 9980 esetben mind szöknek? Akkor pont 0,998 a valószínűség, és bumm ott a tökéletes pár :D. Úgyhogy gondolom van egy maximális párosítási szám aminél többször nem párosulhatnak össze, különben végtelen lefutási idejű a program. Legyen ez 1000 és akkor akkor párosodnak össze, ha 998, 999, 1000-szer "megszöknek", tehát P>0,998 esetén. Náluk 0,998 volt, tehát akár mégjobb pár is akadhatna ;) Imádok kötözködni ilyen logikai hibákon, de ebben az esetben semmit nem vesz az a film értékéből. Szerintem az egyik legjobb BM rész.

A bombák súlytalanságban esését meg lehetne úgy magyarázni, hogy a pár kilóméterrel "alatta" lévő csillagromboló tömege sok ezerszerese (milliószorosa?) a bombázó tömegének ezért a tömegvonzás miatt a szabadon hagyott bombákat magához vonzotta :D. De nem hiszem, hogy erre gondoltak a készítők.

Miután megtörtént a gyilkosság és mielőtt megérkezett volna másnap (vagy pár nap múlva) a detektív, a nő táskájában ebben az időintervallumban a hamis kulcs volt. Mi van, ha ezalatt az idő alatt a nő ki-be akart volna járkálni vele? Vagyis lehet tudni mi lenne, vége lenne a filmnek :D

Ez az a "régi film" amit kivétel nélkül akárkinek tudnék ajánlani anélkül a mondat nélkül, hogy "bár lehet hogy neked pont nem tetszene". Nem tudom elképzelni, hogy akárkinek is ne tetsszen.

Nálam meg pont hogy a befejezés (fotó) a legnagyobb katarzis amit film okozott. Kedvenc filmemnél, az Oldboynál is talán nagyobbat ütött ez a vég. Bár még mindig szerintem az Oldboy a legjobb film amit valaha csináltak, és szerintem nem fog megváltozni a véleményem :D.

előzmény: Lacika83 (#14)

2016-09-28 19:30:17 Ah-ga-ssi (2016) / A szobalány Szabó Dániel (5) #6

Nem tudom, hogy kibírom e a december 1-jei vetítésig...

:''(

2016-07-28 23:52:32 Tiszta szívvel (2016) Szabó Dániel (5) #8

Örülök, hogy jó értékeléseket kap KT-n. Unokatesóm játszotta a 'vicces srácot' úgyhogy nem tagadom büszke vagyok rá :D

2016-07-28 13:55:06 The Lobster (2015) / A homár Szabó Dániel (2) #15

A második felével nem tudtam mit kezdeni