Szabó Dániel

Regisztráció: 2013. június 22. (5 év, 10 hónap)

Captain Marvel

5 2019-01-20 4,6
Drive
Drive - Gázt!
3 2019-01-19 4,0
Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto
Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében
4 2019-01-18 4,4
4 2019-01-17 3,7
21 Jump Street
21 Jump Street - A kopasz osztag
3 2019-01-17 3,4

Nem mondanám referenciának, ha egy film nulla saját ötletet és ezer más filmekből átvett jelenetet tartalmaz.

Most gondolok bele, hogy film közben eszembe se jutott, hogy Sam. L. Jackson már 70 éves, és a filmben meg 35 körül! Mintha tényleg fiatalon ő lett volna. Ez mindenképp pozitívum

Túl sok jó szuperhosos filmet csinált a Marvel az utóbbi pár évben. Nem tarthatott ez sem örökké

2019-02-17 12:31:53 The Fog (2005) / A köd Szabó Dániel (?) #8

ha emiatt utálod szegény John Carpentert 13 éve, akkor megsúgom hogy rossz filmet néztél. Nem ezt a Ködöt rendezte ő :D

előzmény: wayage (#3)

Ennyire jót még filmen szerintem sose szórakoztam. Bár eléggé be voltam b*szva, tegyük hozzá.

Miért nézett állandóan Garfild úgy mintha 1) valami szellemi fogyatékos mosolygós kisgyerek lenne 2)be lenne szívva egész film alatt? Szerintem nagyon gyenge színészi alakítás volt. Nekem ez egy félresikerült "művészfilm" ami minden kérdésre újjabb kérdéssel válaszol, amikre gondolom valahol ott van a válasz a filmben, de ahhoz muszáj élvezni is a filmet gondolom, hogy észrevegyed.

Hang the DJ-hez (Dióhoz)
Igen, tényleg valószínűleg így működik a program, mert így kevesebb mindenbe lehet belekötni. Csak gondoltam nem véletlen hogy pont 2 db párosítást mutatott be amikor pont nem szöknek ami a felső határa a nem szökések számának, hogy még a Match beteljesüljön. Viszont így még azóta az a probléma is felötlött bennem, hogy ugye 2 párosításnál nem szöktek, de ezután amikor megszöktek, az nem párosítás volt. Az csak egy ilyen összeülés volt az étteremben, ami szökésbe torkollott, vagyis az én elméletem szerint az a szökés is szökésnek számított a program szerint, ami nem párosítás alatt történt, hanem csak úgy. De mivel nem valószínű hogy így működik, ezért ez mind csak okoskodás.

A másik felvetésedre meg szerintem: Valamikor életed során amikor Match-et talált a program (ami szerintem nagyon sokáig is eltarthat) akkor összehív titeket valahova. Arra nem emlékszem, hogy mutatta is-e a kijelző a partner arcát, vagy nekik kell meg találniuk egymást majd. Valószínűleg amikor meglátod, akkor felismered, hogy ő lesz az, mert minden porcikája tetszik neked, nem mellesleg ő is téged stíröl mint az állat :D. És szerintem fogalmuk sincs, hogy a programba miken mentek át, az teljesen függetlenül működik.

Hang the DJ-hez:
Nekem úgy jött le, hogy 1000-ből 998-szor odáig eljutott a szimulációjuk, hogy annyira szerelmesek lettek, hogy elegük lett a rendszerből, és megszöktek, látható is volt, ott voltak 998-an azon a helyen és nem értették, hogy mi a franc történik velük, aztán elpárologtak. Az 1000-998=2 eset amikor nem jutottak el odáig, hogy úgy döntsenek, hogy megszökjenek, az az első 12 órás kapcsolat volt, és az, ami 5 évről lecsökkent 20 órára. Az utóbbi volt szerintem az ezredik összepárosításuk a rendszerben, ahol már korábban 999 en párosítás volt és ebből 997 szökött, tehát ha ez a párosítás is odáig jut, hogy megszöknek(és odáig is jutott), akkor pont 1000-ből 998 szökik, ami 0,98, vagyis a rendszer örül hogy talált egy "tökéletes párt" és gondolom a való életben jelez, hogy "Match". Tehát a rendszer szerintem a való életben csak a tökéletes párt írja ki. Viszont a szimulációban lévő embikék meg szenvednek, mint a legtöbb BM részben :D. Engem szószerint kirázott a hideg a végén, akkorát ütött amikor a való életbe ment át leesett.

Viszont ott pl szerintem logikai hiba van (meg hát gondolom sok helyen bele lehet kötni a rendszerbe), hogy ha pl egy másik pár az első 20 összepárosítás közül mind "nem szökik", attól még a rendszer nem mondhatja azt, hogy "ezek úgysem lesznek tökéletes pár, hagyjuk abba az összepárosításukat", mert mi van, ha a következő 9980 esetben mind szöknek? Akkor pont 0,998 a valószínűség, és bumm ott a tökéletes pár :D. Úgyhogy gondolom van egy maximális párosítási szám aminél többször nem párosulhatnak össze, különben végtelen lefutási idejű a program. Legyen ez 1000 és akkor akkor párosodnak össze, ha 998, 999, 1000-szer "megszöknek", tehát P>0,998 esetén. Náluk 0,998 volt, tehát akár mégjobb pár is akadhatna ;) Imádok kötözködni ilyen logikai hibákon, de ebben az esetben semmit nem vesz az a film értékéből. Szerintem az egyik legjobb BM rész.

A bombák súlytalanságban esését meg lehetne úgy magyarázni, hogy a pár kilóméterrel "alatta" lévő csillagromboló tömege sok ezerszerese (milliószorosa?) a bombázó tömegének ezért a tömegvonzás miatt a szabadon hagyott bombákat magához vonzotta :D. De nem hiszem, hogy erre gondoltak a készítők.

Miután megtörtént a gyilkosság és mielőtt megérkezett volna másnap (vagy pár nap múlva) a detektív, a nő táskájában ebben az időintervallumban a hamis kulcs volt. Mi van, ha ezalatt az idő alatt a nő ki-be akart volna járkálni vele? Vagyis lehet tudni mi lenne, vége lenne a filmnek :D