hugox

Regisztráció: 2013. június 11. (10 év, 9 hónap)

Születési év: 1980

Kitaszítva
4 2023-04-07 3,4

2024-03-05 00:22:55 Oldás és kötés (1963) hugox (5) #52

Hihetetlenül aktuális alkotás.
Ha valamikor a mában elmondhatjuk, valóbban karmesterek lettünk, hol van már a régi időket idéző kisipari mentalitás. Nagy országos sőt a multiknál nemzetközi projekteken dolgozunk. Nézünk a nap felé, mint szálló bogarakat vonz bennünket a fénye és a melege. Megteszünk mindent, hogy minél közelebb kerüljünk hozzá, közben mindinkább eltávolodunk a földtől, a "normalitástól", egymástól. Keressük a helyünket. A 60 évek intelektuális világa helyett, ma a virtuális világ és a közösségi média jelenti a napi verkliből való visszavonulás lehetőségét. De ez a világ is ugyanúgy üres, csalfa önmagáért való, melyben még jobban el vagyunk veszve, mint a filmünk főhőse.
Közben Ikaruszként szállunk a nap felé és észre sem vesszük, hogy erőnk megfogyatkozott, szárnyaink lehullottak, belefáradunk, kiégünk, majd szárny szegetten földre zuhanunk, de azt sem veszi észre senki, mint Bruegel festményén. Kétségbe esetten próbálunk visszatérni a gyökereinkhez, mert hová is mehetnénk. Keressünk szüleink, nagyszüleink bölcsességét. Életük, sorsuk példaként állnak előttünk. Ők helyt álltak a maguk korában, tudjuk most rajtunk a sor! Majd jönnek a nehéz gondolatok: kiállásról, másokért, magunkért. Majd a magyarázatok, hogy nem lehetett másként. Mindazt amit tettünk, okkal tettük, de miután kimondjuk, magunk is tisztában vagyunk az ellenkezőjével. Szerettünk mi mást is magunkon kívül? Szegeződik felénk a kérdés! Felocsúdunk. Majd, nem tehetünk mást, mint újra próbálkozunk és vakon, hunyorogva a nap felé fordulva ismét megindulunk!

Bele lehetne kötni, de nem érdemes. Pont az, aminek lenni akar, sem több sem kevesebb. Egyszerűen működik a film! És ennél több nem kell.

Érdemes megnézni! Nem egy szokványos háborús film. A manapság kötelező romantikus szál sincs túltolva, sőt!

Irigylésre méltó, ahogy a dánok rendre feldolgozzák a 2. vh-s történelmüket, mint az Április 9. vagy az Aknák földjén. Utóbbi komoly szembenézés is egyben. De ezt tették a norvégok is a Király választása c. filmmel.

Téma a mi történelmünkben is lenne bőséggel. Bár ahogy az utóbbi 10-20 évben a történelmi filmjeink sikerültek, nem is tudom mit kívánjak. Pedig nálunk is volt hagyománya a műfajnak, és remek filmek is születtek, 80 huszár, hogy mást ne mondjak, igaz egy korábbi generáció által.

2021-06-15 16:42:40 Hab (2020) hugox (4) #23

Nem volt ez rossz film, már már kellemes megleptés. Bár a történet egyszerű, kiszámítható, a színészektől sem látni semmi felejthetetlent, de folyamatosan szállítja a vicces gegeket, hol jobban, hogy kicsit gyengébben, de végig leköti a figyelmet, jó értelemben humoros.
Olyan mit egy közepesen jó rozéfröccs egy könnyű nyári estén. Nem életed legmeghatározóbb pillanata, de azért kár kihagyni.
A hozzászólásokban kibontakozó témához: a magam részérő semmi gondom Vica ringó cicijével. ;)

2020-04-13 16:00:40 Son of God (2014) / Isten fia hugox (4) #10

Húsvétkor megnéztem ezt a filmet, és ide látogatva meglepett a sok negatív komment.
Sokkal jobb ez a film, mint amit az értékelések mutatnak róla. A számomra etalon Zeffirelli féle változathoz azért nem ér fel, de rossznak egyáltalán nem mondható.
Fontosnak tartom elmondani, hogy a Jézus életéről készült filmeket egy önálló speciális műfajként érdemes értlmezni, hiszen a forgatókönyv már megíródott az írói szabadságról gyakorlatilag nem beszélhetünk csupán a nézőponttal és a hangsúlyokkal lehet játszani. Így érdemes szemlélni ezt a filmet is.
Lehet valaki számára éppen ezért unalmas, mert nagy meglepetés a történetben nem várható. A kijelentés mit tudjuk lezárult. Azt is látni kell, hogy ahhez a témához csak is kellő alázattal lehet hozzányúlni, hiszen sokak számára életük legfontosabb, és az egész emberiség számára is a legmeghatározóbb személlyévl foglalkozik, és ez ebben a filmeb meg van. A Jézusról szóló filmek célja, hogy általuk közelebb kerüljünk a főhőshöz - mármint annak aki engedi - majd ennek fényében átértékeljük hozzá való viszonyolásunkat. Kimondom: megtétrésre hívnak! Ha valaki ezt engedi, annak életét előbbre viszi, aki elutasítja, annak elhiszem, hogy unalmas és egy kín szenvedés végig nézni.
Még 1 gondolat és befejezem.
Minden egyes Jézus életével foglalkozó feldolgozásnak meg van a maga színe, koncepciója. A teljesség igénye nélkül: Zeffirellié a történeti hűség, a témához illő monumentalitás, a Vizuális biblia sorozat ami versről versre a Biblia szövegét mondja fel, a történet szövést is e köré építette, Mel Gibson a szent púder nélküli nyers valóságot ábrázolta.
Az Isten fia a felnőtt Jézusra és megváltás művére helyezte a hangsúlyt. Bár Jézus 3 évig tanított és tett csodákat ezekből szemelvényeket kapunk a játékidő 1/3-nál már el is jutottunk virágvasárnapig, hogy a továbbiakban életének legfőbb céljára a megváltásra koncentrálhassunk. A film azt a szemléletet követi, miszerint az evangélium hosszú bevezetéssel ellátott megváltás történet, és ezt a film ezt kiválóan érzékelteti.

2019-11-10 20:36:13 Csend és kiáltás (1967) hugox (5) #4

Azok a rövid tőmondatok, amik végig kísérik a filmet, most is lúdbőrözik tőlük a hátam.

2018-12-12 20:41:14 Tízezer nap (1967) hugox (5) #18

2018. december 12-én elhunyt Kósa Ferenc Kossuth-díjas filmrendező, az MMA rendes tagja – közölte a szervezet. Kósa Ferenc 2018. november 21-én töltötte be 81. életévét.

Most újra néztem a fiammal, és még mindig működik! A hangulata, a bennem keltett feszültség, a megdöbbentő, sőt sokkoló képsorok, helyzetek.

Egy életre belém égett a nyitó jelentet, és a szovjet tiszt mantrája:
Akinél puska van, az lő!
Akinél nincs, az követi!
Amikor a puskást lelövik, aki követi őt felveszi a puskát, és lő!
Nem "ha" lelövik, "amikor"! A rohamban az egyetlen géppuskát a visszavonuló bajtársak lelövésére használják. Egyszerűen sokkoló!
Végig fenntartja a feszültséget, amit a végén Szása felakasztásában csúcsosodik.
Igaz, ettől a pontól a két lövész harca gyakorlatilag eldőlt. Én mégsem szidnám a végét. Ahogy a végzet előtt Ed Harris leveszi a sapkát, szintén felejthetetlen jelent.

Amerikai háborús filmek közül kiemelkedő alkotás, még akkor is ha nem bírát ki, hogy egy teljesen felesleges romantikus szálat ne tegyenek a filmbe.

2018-05-30 23:36:51 Ég Man Þig (2017) / Emlékszem rád hugox (2) #5

Sok kínos feszengést okozott ez a film, sokszor kedvem lett volna beletekerni, de a végére valamelyest feljavul, csak győzze a néző kivárni. A hamisítatlan izlandi hangulat meg van. A drámai rész kibontására kísérlet sem tesz. A horror elemek gagyik. A story nagy része kiszámítható. Kár érte. A képek némileg kárpótolnak, hiába Izland az Izland. Egyszer nézhető kategória.

2018-01-01 22:33:29 Első szerelem (2008) hugox (4) #3

Jó film, amiben semmi sem történik véletlenül.
Vajon képesek leszünk-e valaha az első szerelem tisztaságával a külsőségektől elvonatkoztatva a másik ember valódi lényét, értékeit meglátni?! Vagy maraduk a fekete hajú lány által képvisel rideg felszínesség szorításában?