Calavera

2015-09-26 22:24:52 San Andreas (2015) / Törésvonal Calavera (?) #12

em tudom, olyan deja vu érzésem van, de nem tudom....láttam ezt én már? jaaaaj, hát persze hogy láttam, 2004ben Roland Emmerich rendezésében csak az volt a címe, hogy Holnapután. Annyi viszont, hogy az jó volt, ez meg egy fröccsöntött műanyag kutyagumi.

igazad lehet, de egy könyvtárban ülő, orvosnak készülő egyetemistából soha nem lesz ketrecharcos. magyarul, ha ilyen nyámnyila, hogy a homokkal beszélget, stb, akkor nehogy már ő lesz a legnagyobb sötét nagyúr. vagy visszafelé, ha a 4-5-6ban így lettt bemutatva, akkor tartság már magukat ahhoz, hogy legalább ne egy klimaxoló kiscsajt csinálnak belőle fiatalaon, de miengy is.a film felejthető.
/watch?v=7fTuq3bOtjg

ez a folyamatos nyávogás és siránkozás amit ez az Ani gyerek előad....hát nem egy Darth Vader jut eszembe azonnal!

szerintem jó.
mondjuk én nagoyn szeretem az ilyen korban játszódó filmeket, az ehhez hasonló témájúakat
a zene kiváló, a színészek jók, Sam Mendes filmjei pedig jó hangulatúak, mint ez is.
sajnálom, hogy sokan ennyire lehúzták, hogy álmukban se jöjjön elő újra és hasonlók

2015-09-04 08:50:03 The Thing (1982) / A dolog Calavera (4) #167

nagy reményekkel indultam neki, felirattal, HD, minden. Kurt Russel?mint az állat!
nézem, "huhh ez nagyon zsír, na végre" megy-megy a dolog, de sajnos amikor a kutya feje négy irányba szétnyílik és mindenféle piros fonalak kezdenek ideoda menni meg "belek" (értsd több összefont fonál), akkor úgy döntöttem, hogy ilyen gagyiságot nem nézek tovább, időpocsékolás. Bizonyosan az beszél belőlem, hogy az Alien-t már annyiszor láttam az elmúlt 15évben és nézem meg most is többször, hogy ez az olcsó, úgytűnő: "nem értenek hozzá" film sajnos nem állta ki az idő próbáját és elbukott valamikor....amikor is jött a remake, ami homlokegyenest azonnal fel is hagy a hagyománnyal miszerint nem szerepel nő a filmben, hát az első név, Mary Elisabeth Winstead...szóval köszi, az elavult filmről, na húzzunk le egy kis pénzt, mert hát "fogok venni kenyeret, meg még....iphone-t" (Belga - Lottó)

szóval, tudom, hogy itt most nagy megkövezés lesz emiatt (egy nagy laposan és egy zacskó kavicsot). Persze, ha meg film+-os este 11kor kezdődő 3. rangú filmnek nézzük....annak meg túl jó.

2015-09-02 15:35:41 Hostel (2005) / Motel Calavera (?) #40

sok kommentet olvastam itt, hogy "szar, meg fos, meg nem is félek, meg kökemény vagyok és nem ijedtem meg"
szeretném felhívni a figyelmet, hogy ez egy 2005-ös, tehát 10 éves film, amikor a mozikban ment itthon, elég nagyot ütött. akkor még volt így tele az internet meg minden elmebeteg gagyi 5forintos "horrorfilmekkel"

jah és ez nem is horror ez a film, ez inkább thriller.

2015-08-28 22:47:42 Spawn (1997) / Spawn - Az ivadék Calavera (?) #10

ez....valami....értelmezhetetlen....volt

igen, kimondtad, amit én már nem írtam le, hogy valóban nem bűnhődik meg a nő, pedig ő generálta az egészet. Pierce Brosnan karaktere annyiban hibáztatható, hogy nem foglalkozik semmival, csak a nő tetszik neki azt ennyi.
na midnegy:)

Á
S
I
ennyi...

ez a "színésznő" Keira Knightley, na hát neki, egy olyan szerepet tudok elképzelni, ami egy 20perces kis játékfilm, ami egy fodrászatban játszódik, és az ő feladata lenne a hajat összesöpörni. Természetesen ez nem mellékszerep lenne, hanem egy olyan statiszta akinek csak a hátát mutatják.
"kapnak egy sípot meg egy kereszteződést, azt analizálják, az való maguknak!"
színészi játék nulla! de akkora nulla, hogy a másik 3 főszereplő épp hogy összekapar mellette egy erős 3ast! botrányos

sajnso ezzel a filmmel van egy ÓRIÁSI probléma(m): mégpedig az, hogy a nő, ezt az egész hajcihőt csak is és kizárólag azért csinálja, mert ő úgy gondolja, hogy szórakozhat emberekkel és hogy egy gazdag hapival hetyeghessen. Semmi és senki nem számít, csak az hogy ő jól érezze magát és emiatt átgázol többek között négy emberen is (Mr. és s a gyerekek). A könyv (Anne Fine - Madame Doubtfire) eredetileg angol, és ez így nincs kiélezve benne. Szóval az amerikai elbaszottágnak köszönhetjük ezt.
amikor a stúdióban beszélnek és összevesznek, ott is csak az hallatszik ki, hogy a NŐ mit akar és hogy NEKI mi nem jó.
a másik ami miatt sajnos a film csak közepes, mert ilyen teszetosza embernek beállítani egy embert. a film elején, kirugatja magát, mert nem hajlandó elmondani egy sort (most mindegy hogy igaza van-e vagy nincs), de amikor a felesége megszólal, akkor bekussol és nem csinál semmit, csak "nyüszít".
egy szó mint száz, az a vonal, hogy beöltözik az jó, viszont a családi üzelmek vonal, az nagy 0!

még faterommal láttam 7-8 évesen a BEM moziban a körúton.
jó-jó, azért Madsen papa egy Kutyaszorító meg egy KillBill 2. után lekeverhetne ennek a hülye gyereknek egy hetedhétországra szóló pofont!

2015-08-08 12:45:23 The Gunman (2015) / Gunman Calavera (?) #2

részemről meg sem nézem, teljesen felesleges, a leírás is egy sor, semmi extra, már a taken 2 is teljesen felesleges volt. sean penn volt egy nagyon kicsit, de lecsúszott. "Kérdezd Sean Penn-t, 2001, Nevem Sam. Full kretén vót, Oscár bácsi meg nem gyütt!"

2015-07-29 12:28:03 Furious 7 (2015) / Halálos iramban 7. Calavera (?) #35

"és senki sem hitte, hogy újra bekövetkezik...még...háromszor"

2015-07-28 12:39:04 Abigél (1978) Calavera (?) #2

egyszerű, nincs túl spilázva, ha a könyvet nem is olvasta valaki, a film akkor is remek képet fest az akkori helyzetről, egy lány vívódásáról egy új közegben és minden nehézségét.

@ChrisAdam: írók nem véletlenül írják a könyvüket olyanra amilyenre, ezért írók. röviditett változat olyan, mint televízó készülék nászúton, felesleges!
a terminátor 2 is 2 és fél óra, mégsincs belőle "rövidített" változat

2015-07-27 11:16:04 Il ciclone (1996) / Latin vér Calavera (?) #2

imádnivaló, szerelmes, kellemes, mulattató
a magyar szinkron kifejezetten jól sikerült
bármikor megnézős:)

nagyon sokat láttam amikor gyerek voltam az HBO-n. már akkor is éreztem, hogy valami nem stimmel
valamiért megnéztem kb 10évvel később, és igen, egy szar:)

2015-07-13 12:42:07 Intouchables (2011) / Életrevalók Calavera (?) #80

miért sincs köze az élethez???
ilyen triviális hülyeségek előtt nem kellene mondjuk megnézni a filmet (azt már nem is mondom, hogy rákeresni) és esetleg átgondolni, hogy mi is ami miatt ez a film 8.6, ha csak a legszembetűnőbbet írjam

bár ahogy olvasgatom itt ezt a sok nevetséges kommentet, teljesen felesleges bárkinek 'megpróbálni elmagyarázni' hogy miért is nagyszerű ez a film.

előzmény: Mizi (#79)

a repülős nagyon nagoyn tetszett, és a kerékcserés.
az esküvős egy picit erős volt, de lehet hogy az pedig annál életszagúbb
nagyon tetszett a film, mindenestől, főleg hogy nem amarikai fos.
lehet hogy a 8.2 és a 212. hely azért sok? bár a mostani felhozatalban egyáltalán nem az:)

2015-07-13 11:20:34 Stay (2005) / Maradj! Calavera (?) #37

megnéztem, nem értem, teljesen kiidegeltek ezek az össze-vissza áttűnések, a teljesen életidegen berendezsek, utcaképek, "sejtelmes" kamera beállítások. Biztos vagyok abba, hogy a film egyébként tök jó lenne, meg a történet is, de ez fakó, homályos 94' z kategóriás sorozat feeling valahogy elvette a kedvem tőle.

de nem bántam meg. de egyszer köszönöm, elég volt:)

2015-07-08 09:16:34 Predestination (2014) / Időhurok Calavera (?) #42

tegnap megnéztem újra a filmet és próbálom megmagyarázhatóvá tenni magamnak.
az egész dolog csakis úgy mőködik, hogy kivesszük a folytonosságot és nem nézzük, azt hogy a csajnak, -miközben meséli a történetet- tudnia kellett volna, hogy magáról beszél, vagy pl azt hogy saját magát viszi az árvaházba.
Úgy működik a dolog, hogy minden egyszer és először történik meg és mi nézők mindent úgy látunk, hogy ez az első alkalom a nyomozása során.
viszont a robbantós vonalat én sem értem. szóval most akkor ő robbantott, azért hogy megvédjen embereket?lelővi magát, de azt mondja, hogy "Ha lelősz, ez leszel, amit itt látsz"

de szerintem zseni egy film!
ilyen nem is volt, nem is lesz. könyvben is tuti bitang jó
SZERK.: érdekességek között a novella

nagyon szépen köszönjük, hogy megosztottad ezt velünk

előzmény: somogyireka (#2)

2015-06-22 12:12:45 Scream (1996) / Sikoly Calavera (?) #47

Castor, teljesen igaz! én tévedtem
"Barackot, húsos barackot"

előzmény: Danesz99 (#46)

2015-06-21 19:34:48 Scream (1996) / Sikoly Calavera (?) #45

annyira utálom, hogy egyik sem annyira tökös hogy szembeszálljon a gyilkossal, amikor láthatóan egy balfasz.
én tuti hogy a saját kését szúrnám a combjába, pont úgy, ahogy Pollux Troy javasolja a "lányának"

szerintem ez a film, minden tekintetben zseniális, egyedülálló. mind a megvalósítás, mind a látvány, a zene, a történet, minden!!!
két dolog van, a elég nem jó: amikor időt utaznak, az a 2x2perc!:)

nekem véglis tetszett, csak a megvalósítás nem volt számomra emészthető, ezek a dalok teljesen kikészítettek. Annyira jó nyomozós rejtélyes lehetett volna.
de még egyszer megnézni elég erős lenne:)

2015-06-02 07:04:26 After Earth (2013) / A Föld után Calavera (?) #34

erre a filmre emlékszem, de csak azért, mert egyszercsak azt vettem észre hogy nem figyelek, kikapcsolatm és shift+del.
így vagy úgy, de megmaradt:)

és jól értelmezem, hogy ezt a szerencsétlen Tobey Maguire gyereket csak kihasználja, hogy a csaj közelébe férkőzzön, folyamatosan csak a gyertyát tartja és végig arról beszél hogy mekkora fasza csávó a Gatsby??

nagyon nehéz szerintem megítélni, hisz a film most 16 éves és azóta nagyon sok, hasonló jellegű filmmel lehetett találkozni, és pikkpakk lejön aviban, megnézi az ember, és max azt mondja, hogy ugrott két óra, paff. De akkoriban ez volt az első ilyen próbálkozás és nagyon nagyon jól sikerült. Többen velem együtt majd befostunk a moziban, pedig semmi nem történik és a már-már gyagyi megvalósítás el is hiteti az (akkori) nézővel, hogy kézikamerával készült, a felfedező csapat felvételeira bukkant "aki kiadta a filmet"
szeritnem akkor is zseniális, és akik a film bemutatásakor még 5évesek sem voltam és most bírálják, azok tartsák meg a maguk véleményét! :)

2015-04-29 11:24:45 Rain Man (1988) / Esőember Calavera (?) #36

figyelj már, nagyon szeretnék tőled tanulni, mert ezekszerint eddig el voltam tévelyedve a filmek terén, de a kommented megváltoztatott! azonnal törlöm a Schindler listáját, a Forrest Gump-ot és mind olyan filmeket amik zseniálisak!

engedd meg akkor hogy javasoljak neked egy két jó filmet amit mindenképp nézz meg: S.O.S szerelem 1-2, SpyKids.

előzmény: Szőke Dávid Sándor (#32)

2015-04-21 11:48:34 S.O.S. szerelem! (2007) Calavera (?) #50

én ezt nem is értem, az egészet, hogy meg mi?

...atttttyaég Lucy Liu...

pontosan!:D

előzmény: ludmilla (#6)

2015-03-07 17:52:07 Speed (1994) / Féktelenül Calavera (?) #6

ez a film annyira röhejes, tele van nevetséges hibákkal, végtelelül szar kameramozgásokkal.
a story még oké is lehetne, ha meg tudták volna csinálni mondjuk úgy hogy nem látszik a kamera pl. 3X és nem lesz nevetséges sok párbeszéd

2015-02-08 13:19:34 Bereavement (2010) / Gyász Calavera (?) #1

ennek a filmnek már a trailer-e is unalmas

basszus ezt nem is vettem észre, hogy 3 sorozatot ragadtam ki, mindegy, így már nem megy át:D
minden, a film szerintem remek és a 8.0 is kevés, de persze csak szerintem

előzmény: Ubul (#27)

igen értem én, hogy most van egy valami nevetséges viasatos sorozata amiben lovakkal beszélget(vagy nem tudom) és abban úgy van beállítva, hogy ő George Clooney és Brad Pitt közös gyereke, hagyjuk már!

na megfejtettem, hogy miért lett ilyen orbitálisan szar, blőd, nevetséges, pocsék, klisé, tele hibákkal: hogy emellett ha megnézed az egyet, az egyre jobb és jobb:D

nekem nagoyn tetszett a film, jó volt, volt egy nagyon mély mondanivaló, ami remek vonalon viszi végig a főszereplők vívódását ebben az elzárt világban!
ezért is nagyon fontos, hogy melyik jelenet játszódik mondjuk a tetőn, vagy az utcán, ne is beszéljünk a kocsmáról.
nagyon tetszi hogy a kritikus és a színész/rendező is elmondják a másikról az általános képet és véleméynt (nem személyes módon persze).
a black swan nekem azért tetszett jobban, mertz a lelki vívódás és pánik oyan jól van bemuatva, hogy akár tátott szájjal is lehet nézni a filmet. mondjuk ott a csajon a paranoia fizikai tüneteket produkál - a főhös lelkében

2015-01-08 20:04:59 Fast & Furious (2009) / Halálos iram Calavera (?) #39

Gal Gadot "színészi játéka" miatt bukott a film egy egész pontot az IMDB-n!

a film lehet hogy blőd, de akár még péntek este is benyomható...jó télen!
jók az autós jelenetek (kivéve a barlangos:)) és a skyline miatt is már megéri végignézni!:)

szerintem nem volt rossz, egyszer megnézős egy kellemes csütörtöki napon:)
de ne várjunk tőle túl sokat

2014-12-30 08:38:09 De Behandeling (2014) / A kezelés Calavera (?) #5

nagyon tetszett, talán egy picit hosszú,de még mégis nagyon jó volt
egy dolog sajnos nem hagy nyugodni: mi lett az öccsével?ott rohad meg abban a lakókocsiban?nem kezdenek el a nőnél keresgélni?vagy ez olyan hogy lehet hogy megtalálja akárki, lehethogy nem ?

most komolyan, így néz ki egy 'szívtipró'? göndör zselés szőke haj?lazán odavetett kötött sál és azzal kezdi a mondandót, hogy ő mennyire jóképű? na nemár?vagy 2006ban az iylenre döglöttek a nők?!
Emily Bluntot imádjuk, így csiniben meg aztán meg nagyon!:D

egyik kispéntekről hazaérve,addig jó volt, amíg elalszom, mondom mekkora jó lesz, letöltöm megnézem mégegyszer normálisa (reklámok nélkül, jó minőségben, stb), nagy hiba volt. hol van olyan hogy egy nő ennyit megér, többet mint egy barátság?a film már itt hibázik, emiatt értelmetlen is. egy pozitív van benne, hogy szerencsétlen Tuckhoz visszamegy a nője, mert megtudja hogy CIA ügynök...elpocsékolt sávszélesség

nem volt rossz, egyszer nézős. tetszik hogy aukciókkal és művészettel teli a kerettörténet.

igen én is azt nem értem, hogy neki miért kell bűnhődnie, hisz ő jószívű, zárkozottságának ellenére segítőkész és nem akar változni, és igen, pont ott szúrnak rajta még egyet ahol a legjobban fáj neki
emiatt mégsem tetszett a film:)

2014-12-17 17:11:58 The Equalizer (2014) / A védelmező Calavera (?) #15

a film maga olyan amilyen, semmi extra, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ahol Denzel-papa aprítja a rosszakat, mert ő most úgy gondolja, az a film csak jó lehet!:)

2014-12-16 09:44:37 The Maze Runner (2014) / Az útvesztő Calavera (?) #25

könyvben tuti hogy nagyon nagyon jó, de ez a színészi játék.... mintha a barátok közt sorozatot nézném, borzasztó. a triviális mondtatok, a ne halj meg, de meghalok, de ne...blabla, meg a die welle ist nicht tot, nevetséges. Wes Ball?első és egyetlen rendezett filmje.
10/4 max

inkább 10 hunger games mint egy the maze runner ;)

2014-12-07 17:20:58 Predestination (2014) / Időhurok Calavera (?) #23

"a találkozás egy olyan időparadoxont hoz létre, amelynek következtében olyan láncreakció keletkezhet, amitől felborul az egész tér-idő kontinuum és megsemmisül a világegyetem!! Ez persze a legrosszabb eshetőség, szerencsés esetben csak a mi galaxisunk fog megsemmisülni."

2014-12-05 07:23:01 Fury (2014) / Harag Calavera (?) #23

nagyon köszönöm a spoileres részt, mert pont ezt magyaráztam a páromnak, hogy beszarás
vagy amikor a gyerek visszarohan, hogy jönnek a németek és kb 30percig diskurálnak mindenről meg holtest, meg még egy cigi, meg még a tököm tudja, ugyanilyen

előzmény: Proxyi (#13)

2014-12-04 12:27:48 Fury (2014) / Harag Calavera (?) #22

hello, nem értek a világháborús ballisztikához, de miért van a németeknek zöld lézerfegyverük az amcsiknak meg piros?mármint a lövedékekre gondolok
a film egyébként több mint zseniális, a néhány triviális hibától eltekintve!

2014-11-28 11:55:33 House of Wax (2005) / Viasztestek Calavera (?) #18

a film tök jó, pont kis hétfői mozi, nem kell túl komolyan venni.
egy nagy baj van itt:
Ez az Elisha Cuthbert annyira jól néz ki, hogy fuuu

2014-11-21 15:24:13 Boat Trip (2002) / Hajó a vége Calavera (?) #1

...és ennek az embernek oda mertek adni egy oscar díjat mint legjobb mellékszerepszeperlő sminkben rázza a valagát mint egy transzi???najó

2014-11-06 13:08:05 Her (2013) / A nő Calavera (?) #95

egyáltalán minek néz bárki szinkronosan filemket az elmúlt 5-10 évből. Persze, vannak kivételek, aminek a szinrkonja zseniális, de a Dolmány Attila, meg stohlbuci, Pikali Gerdától és társaiktól borsodzik a hátam, ha meghallom őket mint szinkronhang.
arról meg nem is beszélve, hogy a színészi játékhoz az eredeti hang sokat hozzáad!
bocs

most hogy végre időm engedi, kezdek időben visszafelé haladni a filmekkel és ez már a sokadik eset hogy tátott szájjal csodálkozom el, hogy milyen gyönyörűek (voltak) ezek a színésznők, mint Mia Farrow, vagy mint például Grace Kelly a Hátsó ablakban vagy akár Julie Andrews a A Muzsika hangjában és még számtalan ilyen film-színésznő van -biztosan.

az összes negatív kritika amit itt írtatok, az pontosan a film része, direkt ilyen, és nem véletlenül: klisék, lapos, túlvitték, érthetetlen, gusztustalan. a filmet nem pontenciális akció,-zombifilmnek kell kezelni, hanem pontosan iylennek! csak látni kell ez ilyen és így jó!:)

2014-10-24 13:16:58 Ondskan (2003) / Könyörtelenek Calavera (?) #21

Hafström teljesen kilépett a skandináv hangulatbnól és már ezen a filmen is a teljes amerikaiasodás figyelhető meg.
A film egyszer nézhető, közepén végre elindul a story, aztán leül és ugyanaz kavarog, még végre megszületik a megoldás -vlgre..

a nézőnek egyáltalán nincsenek alapvető kérdések elmagyarázva , ami miatt tart a film két unalmas órán: milyen okból, nem szól egyik tanár sem semmit, miért nincsenek tetteikért a terrorizálók megbüntetve, felkérdezve. Nincs egy értelmes felnőtt ember (tanár, szülő), aki azt mondja hogy na gyerekek, azért okosan! Nem tudjuk meg hogy milyen évet írunk, így a náci tanár vonal, amiről csak egy említés van téve, miért fontos, fontos-e egyáltalán.

nem is baj, nézzétek csak a trónok harcát és a gyűrűk urát, meg a bréking bedet, az való nektek!

2014-10-17 13:08:14 Adams æbler (2005) / Ádám almái Calavera (?) #102

direkt nem olvastam el, sem hogy miről szól, sem egy véleményt/hozzászólást, és nem is tudom hogy mit mondjak.
nagyon jó volt, nagyon tetszett, mondjuk egyik karakterrel sem tudtam egyáltalán azonosulni és nem is tudtam hogy ezen happy end jó-e vagy sem, de aztán rájöttem, hogy nem is fontos annyira, hogy most túlél egy fejlövést, stb, mert az egész film nem földi világban játszódik, a rendező ezt a látványvilágot adta, az egyébként teljesen elrugaszkodott valósághoz. Jól mutatja be azt is, hogy Adam és Ivan hogy segítenek egymáson, visszatérni -valamelyest- az életbe.
nem is tudok mit mondani, jó volt.
Hajrá északi országot, még több filmet:)

fos
és azok a közeli állatos jelenetek a zenével alatta, nem is értem:D

ez a film egy nagy rakás sz*r, teljesen felesleges időpocsékolás, kb 3x mosolyodtam el az egészen

mindent tudok a faszról, amikor mondja az anyja:D

a 4-esben a pengés csávó kezéből esik ki a penge, ezzel is mutatva hogy az elétereje elhagyta, kialudt a fénye, ergó, kampó :)

előzmény: Ubul (#40)

előzmény: tristram (#46)

az egy nem volt ennyire műanyag, mesterkélt, minden "élérehajtott"
sajnos ez a film, nagyon jól néz ki, remek kameramozgásokkal, karakterekkel, de sajnos annyira mélyen belementek a szerepbe, hogy nem tudtak kijönni. a terjesen steril, ám mégis ütött kopottnak beállított helyszínek, amiket látszik, hogy egy stúdióban építették fel, nagy gondot fordítva arra, hogy (pl az utcai jelenet) úgy tűnjön, az valóságos.
egyébként tetszett, sőt nagyon izgalmas volt, de azért a 8.2-t az IMDB nagyon sokallom, hogy bekerült a 250 legjobb film közé?túlzás!

a billentyűk leütésébe belefektetett energiát sem érdemli meg az a ........

2014-09-03 14:21:47 Chaos (2005) / Káosz Calavera (?) #6

jó lenne ez, ha nem lenne ennyire egy nagy rakás unalmas, feleslegesen és érthetetlenül túlbonyolított végtermék.

2014-08-23 11:01:15 Stolen (2012) / Elárulva Calavera (?) #7

huhhhh, ez valami nagyon nagy szar volt....amikor megolvasztja az aranyat a padlón eresztül, az meg lefolyik?????

de a filmben, a legeslegeslegrosszabb, az a zene, szűzmáriám

2014-08-13 09:50:50 Mimic (1997) / Mimic - A júdás-faj Calavera (?) #5

elgondolkodtam hogy megnézem, de a "tele van bogarakkal" miatt tuti hogy nem nézem meg, köszi szépen:)

előzmény: dorothygale (#2)

2014-07-27 18:46:23 Best of the Best (1989) / Riválisok Calavera (?) #1

kissrác koromban minden héten megnéztük osztálytársakkal, vagy csak úgy magamban, hogy mekkora alap, na most megnéztem, és hát, ez nagyon szar:
ha megölte a tesóját egy versenyen, akkor nehogymár képviselheti a saját országát?!?!?!és milyen hozzáálás már az -persze hogy amerikai fos- hogy csa úgy otthagyja a csapatot 2nappal a meccs előtt...

és ez a Roberts hogy mekkora egy tehetségtelen pojáca,botrányos:D

Szisztok,
Tudtok még ilyesmi filmet, nem ami 5.7-et kapott (:)) hanem amik ilyen konspirációs teoriákkal és megmagyarázhatatlan történetekkel foglalkozik?

Köszi szépen

2014-07-08 10:08:06 Noah (2014) / Noé Calavera (?) #75

én tegnap néztem, végülis nekem tetszett, kicsit túl volt húzva, ez a vívódás a hajón a születendő gyerekkkel, a csúnyabácsi a min 9 hónapig utazik velük (sóóóóók), meg a végén hogy piázik (rájöttt hogy bort tud csinálni??), de egy dolgot végképp nem értek: a legidősebb fiának született két lánya, akikkel Noé legkisebb sráca fog gyermeket nemzeni. De hát azok az unokahúgai...tehát az egész egy vérfertőzéssel indul??vagy csak én nem értem? szerintetek?

2014-06-21 03:07:20 Premium Rush (2012) / Fék nélkül Calavera (?) #19

ez a film tök jó volt:)
teljesen fel vagyok dobódva: bringások egy nagy városban eszeveszetten száguldoznak, mi kell ennél még több? a story nem is volt annyira szar, sokkal idiótábbra számítottam, igazi kis felüdülés volt.
jól meg voltak csinálva az üldözésés jelenetek, látványos volt.

Nem tudom mégérteni viszont azt, hogyha egy ilyen filmbe pénzt feccölnek, akkor a színészeknek miért nem tudják megtanítani, hogy hogy kell egy fixivel fékezni plédául, hogy ne nézzen már ki számítógépppel olyan sután pl a 21:05-kor lévő jelenet...

Ezt a gordon gyereket a tenyérbemászó fejével meg stílusával egy szívlapáttal úgy pofánbasznám!:@

2014-06-18 04:21:15 Caché (2005) / Rejtély Calavera (?) #32

Azt hiszem igazatok van, nem kellett volna csak azért leszólnom, mert nem kötött le a film eléggé és így nem figyeltem oda arra, ami lehet hogy a lényeg volt.
és valóban fatális hiba volt Disney rajzfilmekhez hasonlítani.
érik egy újra nézés:)

2014-06-18 04:15:51 The Rite (2011) / A rítus Calavera (3) #18

Jó volt ez, nem a tipikus amerikai fröccsöntött tucat szar. Kellemesen ijesztő, egy remek kis vasárnapi altató, aminek azért nagyon várni lehet a végét.
Egyetértek, 10/7, és hogy valóban arra van kihegyezve, hogy a csóka elkezd hinni lassacskán.

ORIÁSI
amikor a dawson és a haverokos csávó nagy nehezen beröffenti az szakadt verdáját és beindul a dawson és a haverok főcímdala és mondja hogy "Jézusom" hát az oriási
és az elején az a story, hogy ellopkodja a szobatársa fogamzágátlóját és az meg beterhesedett és most hogy talál év közeépn szobatársas, hát zseni!imádom az ilyan tini "horrorokat"!:D:D

Ohh Zach Braff, Casey Affleck, mondom zsír, egy kis "gügye" vígjáték, ami pont jó lesz és kis mosolyt csalni arcomra, azt a film felénél rájöttem, hogy itt semmi víg nincs, hanem kőkemény kérdéseket boncolgat, vagyis inkább csak vágja az arcunkba.
Nekem tetszett, csak nem szbad rászaladni, arra, hogy persze kis "romi-vígjáték"
az imbd 6.6 teljesen jól tükröz

jó volt ez, azért az 5.5 elég satnya, és annyira egyáltalán nem volt tré
vasárnapi estére tök jó:)
a díszlet tényleg jó volt,

2014-04-06 19:47:02 Kvinden i buret (2013) / Nyomtalanul Calavera (?) #4

Szerintem nagyon jó kis film ez, számomra izgatlmas volt és feszült. nem akartam egy percre sem leállítani
egyet nem értek, minért van minden szereplő ugyanabban a ruhában végig?mindegy, csak feltűnt

Nagyon kellemes kis film, vasárnap este az RTLkblubos/TV2-s szarságok helyett igazán remek. Tipikus történet, tipikus karakterek, nagyon pozitív, a forgatási helyszínek és Mads Mikkelsen mi mást lehetne várni, mint hogy zseniális.

Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2014-01-11 18:10:34 The Book of Eli (2010) / Éli könyve Calavera (?) #90

Tökéletesen egyetértek veled, ez egy zseniális film!
aki nem látta látnia kell, és a sok szar post-apokaliptikus filmek között ez az egyik legjobb!
És ha többször megnézi az ember a filmet, sok olyan arpóság van benne, ami arra utal hogy vak!csak figyelni kell;)

előzmény: Pingi (#85)

Nagyon jó, fordulatos és a mindenki saját vonala is elég izgalmas.
legjobban a köntösös csávó vonal jön be
a végén meg minden egybeér

teljesen egyetértek veled, és valóban kevesebb lenne a film a 20perc nélkül

ui.:nem értem hogy hova tűnt a kommentemből, hogy mennyire tetszett a stadionos rész, mert arról meg pont hogy tátott szájjal ujjongtam itt:D

előzmény: flake (#50)

jó, nagyon jó, sőt annál is jobb, csak annyira nem, hogy 2óra 5perc legyen, simán lenyisszanthattak volna bő 20-25 percet, túl sok a szenvedés és a nyenye.

másik probléma : túl ripszropsz rájönnek hogy ki a gyilkos és kezdik el keresni, más jelölt nincs is: fényképek, kiez? valaki! nézi a csajt! akkor tuti ő a gyilkos!! erre (is) kellett volna fordítani egy kis játékidőt! de legyen ez a legkevesebb, mert így is zseni film!

2013-12-10 01:36:12 Mientras duermes (2011) / Amíg alszol Calavera (?) #14

a horrorhoz semmi köze, valahol a besorolásban hiba csúszott a rendszerbe!
a film nagyon jó, izgalmas, lassan kialakuló őrülettel. A spanyol filmek mindig jók, ez sem kivétel közölük.
egyetlen -számomra- szürkepont, a több ízben nem eltalált filmzene, ami nem illik általában a helyzethez, de ez legyen a legkisebb gon

2013-12-09 01:25:53 Caché (2005) / Rejtély Calavera (?) #22

unalmas, vontatott, semmi nem történik, értelmetlen, tré, szar
aki azt állítja hogy ez a kedvenc filmje, pártoljon át a Disney rajzfilmekhez...
ez egyszerűen nulla! milyen mennyi őszínteség?meg hogy vállalja a tetteiért a felelősséget? annyira abszurd az egész, hogy a főszereplő sem érti, hogy most mi van? (pedig a rendező hosszú órákon keresztül próbálta magyarázni neki, de nem, nem jön át)
azért mert 6 évesen kiutálta a mostohatesóját? és ő azt hiszi hogy, lehet hogy ez a fószer filmezi?! miez már kérem?
Haneke legjobb filmje? és mi van a 97es funny games-szel pl?
Köszönöm Johhny a "senki nem adja vissza ezt a 2órát"!

tomside mondja jól, teljesen egyetértek, jó a story, jók a színészek, jó díszlet, minden jó és mégis egy műanyag, fröccsöntött, néhol nevetésre ingerlő amatőr játékfilm, nagy sajnálatomra

a film természetesen kihagyhatatlan, a szereposztás igencsak remek, jól átemelték a könyvből a lényeget, Barry Levinson itt is egyszerűen mégis nagyszerűen bemutatja -mint ekkor már sokadjára- a lényeget, minden felesleges ködösítés nélkül, szóval blabla a film nagy kötelező. Mindenképp meg kell említeni Kevin Bacon-t, akinek már megannyi arcát láttuk, hát a itt is remekül alakítja a csúnya bácsit

bárcsak Quentin Tarantino kezében futottak volna a rendezői szálak....:)

2013-11-26 01:18:21 Shame (2011) / A szégyentelen Calavera (?) #74

sok film szól mostanában a függőségekről, ez a film egyszerűen érthetően, nem művészfilmszerűen, nem életlenül, homályosan mutatja be a történetet! lényegre törő, és egyértelmű, hogy milyen az ha valaki bármit megtehet és milyen ha nem például kábítószer, kávé, alkohol, hanem sex függő. Fassbender perverz feje tökéletes ide.
a 7,3-as imdb minősítés teljesen reális, érdemes megnézni mindenképp.

azért gondoljuk meg előtte, hogy kivel nézzük/nézetjük meg, mert ez a soft porno, nem biztos hogy mindenkinek bejön:)

ez körülbelül olyan, mint Gálvölgyinek a Barátok Közt paródiája!
amatőr, unalmas, pedig akkor már bőven voltak hibátlan filmalkotások

a film egy igen kellemes kis limonádé, tökéletes egy vasárnap estére.
Plusz pont a sörfőzde vonalért, és hogy a vége nem minden esetben az a happy end amit egész végig várunk, hanem valami más.
a színészek teljesen jót hoznak
nyugodt barátságos, nézhető

Az teljesen világos, hogy a film próbálja kiparodizálni az elmúlt évek olyan amerikai filmjeit, amit ennek a sz*rnak a készítői irigyelnek, mert tőlük maximum ennyire telik, 1óra 33perc alatt, 13 rendezővel és olyan sztárokkal, akik röhögve eljátszanak egy-egy jelenetet, mert már pont leszarják olyan filmek eljátszása után -és itt most egy két oldalas listába kezdhetnék- amikért eddig elismerést kaptak.
Azt akarják bemutatni, hogy most milyen szar filmek vannak amerikában, bárki csinálhat bármilyen szemetet és próbálják erre felhívni a nézők figyelmét....hát pont nem sikerült kösz a nagy semmit!
Persze van benne egy két jó jelenet, amin én is röhögtem (persze, hogy a Farelly-s részek...), de a többi bántó értelmetlen nagy rakás (irigységgel töltött) f*s!
és pár szó a rendezőkről: a 13 rendező között van összesen három (!) akik tényleg rendeztek már több kevesebb elismerést bezsebelő filmet, de a többi...scooby doo-t, meg szarabbnál szarabb jegyezetlen "kábel"sorozat rendezők, hagyjuk már
"Ha én nem lehet az élen rendezők között, akkor majd jól kiröhögöm őket és majd jól megmutatom hogy mekkora szarok...."
2pont, mert Peter Farelly-t régen láttam rendezni valami igazi nagy faszságot

2013-09-06 13:26:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Calavera #19273

Áthelyezve a(z) Running Scared topikból.

!!!Előre is bocsánatot kérek attól, akinek a film tetszett, kérem ne is olvassa tovább!!!

A film feleslegesen hosszú, unalmas, és ha belegondolunk egy film nem lesz attól jobb, hogy azt nézzük, hogy hogyan bántalmaznak fiatal nőket. Persze a film legyen mindenféle hajhász és pukkasztó, de azért figyeljünk oda.
Teljesen feleslegesen van a film 2óra 24percre nyújtva, hisz a cselekmény egyáltalán nem követeli meg. A film második felénél sajnos egyre többször kellett a SHIFT+-> kombinációval az unalmas részek miatt vontatott filmen hamarabb túljutnom.
Sajnos már a film felénél a harmadik olyan hibát kellett észrevennem, amire azért tán a készítők odafigyelhettek volna:
Mélygarázsban semmilyen GPS nem működik!
ha ekkora vízhangja van egy gyilkosságnak, akkor a következő jelenetben miért áll egy totál kihalt utcán egy lány, full egyedül?
a taxis jelenetben, a fának rohanó autóból nem repül ki, sőt túl is éli és még az autóval bemegy a városba, namááááááár

Akár hogy is, de sajnos nekem is meg kell említenem az Oldboyt, ami mindenhogy viszi a pálmát, nem igen lehet ellenfele.
Pozitívum, hogy [[Min-sik Choi]] itt is zseniális. A taxis jelenetben az autón belül körbeforgó kamera igencsak szép munka.
A film jó, mindenképp megnézős -szigorúan egyszer-

Lehet hogy rosszul látom, de ha már valaki belevág egy ilyen könyv filmadaptálásához, és be is ruház arra, hogy meg is valósítsa, ráadásul nem is amerikai film (nem teljesen egészen) akkor a németek, akik Berlinből költöznek, miért nem NÉMETÜL beszélnek? abba már nem is megyek bele, hogy elviekben lengyelül kellene beszélnie a kisfiúnak a kerítés mögött...
Azért a mai világban nem olyan nehéz német színészeket találni?!
A brit akcentust kérdése is idevág, amint szintén nem tudok befogadni...

Vagy én értek valamit félre?
üdv
cala