Calavera

Regisztráció: 2013. május 14. (6 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

Layer Cake
Torta
5 2013-12-07 3,5

2020-02-11 08:18:05 Midway (2019) Calavera (?) #9

Amikor elkezdtem nézni, gondoltam egy jó kis háborús film lesz, de a mindent zöld háttér előtt megvalósítástól májirritációt kaptam. Ez elrontotta úgy kb az egészet a párbeszédekkel és az összevissza történettel, ami mint történelmi fordulópont, csak meglehett volna úgy csinálni, hogy eggyel könnyebben értelmezhető legyen.
Michael Bay ide vagy oda. Nyálas szerelmes film, de inkább megnézem méghatszor a Pearl Harbor-t.
Ja és már ott volt világos, hogy milyen film is lesz, amikor az elején, a studió logók között a Shanghai pictures/production/whatever kínai betűkkel bejött.

A zene teremtette és a főszereplő narrálása hozza a Noir hangulatot, díszlet és a jelmez csak hozzáad.
Színészek hozzák amit kell, de az egész film nem túl nagy eresztés. A történet nyakatekert, néhol unalmas.
A sok helyen igénytelen CGI-tól viszont a hideg rázott. A látvány túl új, modern, semmi régi feeling. Minden túl éles és színes. Sajnos nagyon látszik, hogy a filmet 2019ben forgatták.
Eddy Norton mint mindig itt is jó, az hogy ő a rendező is, lehet hogy még jobb - vagy nem?
A jazzklub a kedvencem, ilyen helyet keresek évek óta.

Feszült figyelemmel követtem a filmet, de egy kis segítséget kérhetnék, mert nem értettem azt a jelenetet, ahol a gőzben vannak, az öreg kopasz elmegy az öltözőbe és ott a két mukinak azt mondja, hogy a KIRILL van bent, megtalálják és kezdődik a verekedés. Miért Kirillt mond és miért akarja, hogy kinyírják Nikolaj-t?
Egyébként nagyon tetszett, biztos hogy újra megnézem

2020-01-09 08:51:18 Budapest Noir (2017) Calavera (?) #26

Szerintem jó volt a díszlet, a kosztüm, egész jó volt ez a budapesti hangulat, stb.
De amit nem teljesen értek, hogy miért olyanok a párbeszédek, a színészi játék, mint amikor az iskolában el kellett játszani március 15-én valami 1848–49-es forradalom és szabadságharc egyik jelenetet. Pedig azért olyan színészek is játszanak benne, akikre nem ez a jellemző.
amikor a végén azt mondja a zsidó bácsinak, hogy ez Budapest, itt nem lehet baja ; mint utolsó lezáró mondat, elég erősnek érzem.

diplomatikus válasz: mert trágár
egyébként mert így mégjobban kihangsúlyozódik:D

Jaj az a magasságos ez mekkora egy határ szar volt
Pedig még annál a Holdon üldözős jelenetnél bizakodtam.
De még ha a történet olyan egyszerű mint a faék, bizadalmam volt, hogy mint űr-film legalább élvezetes lesz.
Nem sajnos. Rendezőnk nem tudja tagandi, hogysokszor megnézte az Interstellart és már az első pillanatban tudta, hogy olyat soha az életben nem tud leutánozni.

Elég laikusnak érzem magam itt, ezért nem tudom pontosan megfoglazni, de hátha valaki ért engem:
az első részt már vagy 3X láttam, mert nagyon tetszik többek között a sok elrejtett apróság miatt. Úgy veszem észre, hogy nagy odafigyeléssel építették fel a film sok-sok jelenetét polók feliratai, háttérben lévő, homályos képek, például a könyvtáros nő, vagy a falfestmény, a tvben lévő gyerekműsor, stb
Láttam youtube elemzést, ahol "kivilágosították" az egyébként sötét képkockákat, ahol újabb apróságok válnak kivehetővé - ez is zseniális, hogy csak többször megnézve jönnek ezek elő.
Aztán nagy várakozással ültem neki a már 30perccel hosszabb második résznek, ami számomra unalmas és gyászos, "húzzunk le még egy bőrt és közben gyorsan zárjuk le a történetet" ízű volt. Hangulat sem volt meg, inkább azok a filmek jutottak eszembe, aminek az első részét még ma is emlegethetünk, de a második részre gondolva inkább elsírja magát az ember, sajnos sok ilyen van. Általában egy noname rendező kapja meg, hogy a moziba a filmcím miatt tóduljon a nép, de egyébként egy nagy kuka.
Vagy valamit én látok rosszul?

2019-11-22 10:29:39 The Hustle (2019) / Csaló csajok Calavera (?) #5

Mi volt ez a pusztító alpáriság?
Miért kell ezt csinálni? Anne Hatheway fejéhez pisztolyt tartottak, vagy a családják fenyegették, ha nem vállalja el a filmet - mert úgy "játszik"
Az egész rettenetesen kínos. És hogy ezt merték újrafeldolgozásnak nevezni a két előző, eredeti(k) után?
sírnom kell ha csak a borítóját meglátom

Láttam mindegyiket.
2000es évek legjobb King adaptációja biztos hogy nem a Gerald's game. Hanem az IT - hamár.
De egyébként ott van a Dreamcather is, ami eléggé le lett húzva, mert gagyi, meg régi, meg hasonlók, de mindenki tudja, hogy miről van szó és az is jó.
Amit most Stephen King horror vonalon a Netflix mozgat, az pontosan olyan fröccsöntött műanyag, mint maga a Netflix 80%-a. Elnézegeti az ember, de azért csaknem állja ki az idő próbáját, mint mondjuk egy régi fapados Kedvencek temetője, vagy a Carrie Brian de Palma-tól.

Köszönjük szépen, egyszer is sok volt.
Ezek a Netflixet elárasztó """horror""" filmek, Stephen King nevével fémjelezve, pont olyanok mint a TVShopban egy totál ergya és feleselges konyhai terméket egy híres szakács reklámozna.
Teljesen felejtős, pont úgy mint a lentebb említett Gerald's game és a 1922.