Calavera

Regisztráció: 2013. május 14. (8 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

Allied
Szövetségesek
3 2021-07-15 3,4
What Happens in Vegas
Míg a jackpot el nem választ
1 2021-07-01 3,1
4 2021-07-01 3,4
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Démonok között: Az ördög kényszerített
2 2021-06-14 2,8

Igen, ebben igazad van. De ebben az esetben amikor elütötték, akkor egy gyors magyarázat nem ártott volna, azon túl, hogy a kocsmárosnő mond 3 mondatot a csókáról

A film első fele nagyon magával ragadt, egyre jobban vártam, hogy mi is lesz, hogyan folytatódik a történet. Nagyon tetszett a film atmoszférája, London ezen sötétebb, éjszakai életének bemutatása, mind a két korban.
Aztán valahol a film második felében elkezdődött ez az ezerszer megénekelt történet a szellemekkel és a gyilkos nővel és a lelkek segítséget kérnek a lánytól. Hozzá még jön ez a megvádolja az öreg mukit, akiről jaaaaaaj kiderül, hogy jó és szép ember, mert ő egy rendőr és őrzi a lányok álmát...pf
Az elején valami olyasmit kezdtem felfedezni, hogy ez lehet egy Black Swan, aztán valahol onnan átugrottunk az ilyen Cold Creek Manor, Mirrors, stb kategóriába.

Nem bánom, hogy megnéztem, de semmi újat nem adott. A hirtelen gyorsan magas pontszámra ugrás után, lassan lecsusszan ez ahova úgy igazán való, a közepesek felsőbb szegletébe.

HBO-s korszakban sokszor láttam, de akkor még nem teljesen jött át, hogy mennyire egy rettenetesen szomorú film ez.
Mind a gyerekét egyedül nevelő anya mindennapi küzdelme már alapban sem szívderítő, ráadásul bozrasztóan sajnálja a saját gyerekét, tehetetlen, hogy segítsen. A gyerek vonala meg még annyira szívszorítóbb.
A film maga elég jó, az alaptörténet is, csak nem egyszerű...

"kedvencem": egy hiperszuper vadászgépen úgy kell lőni, hogy kimondod, hogy "töhhimm", ütközetben nagyon megbízható
kedvencem: Sienna Miller
a film egy közepesen szar, de nézhető akciófilm

2021-09-01 11:10:33 Deep Rising (1998) / Kísértethajó Calavera (?) #4

Ohhhhh, 2000es évek legeleje, HBO dekóderrel...csodás idők.
Az alaptörténet egész jó, díszlet nagyon jó, a CGI mintha painttel csinálták volna, szereplők gatya, de a legvégén a jetski-s menekülés epic.

Kínos, eröltetett, teljesen felesleges Barátok köztes színészi játékkal, teljesen bugyuta és unalmas.
Úgy mindenhogyan egy katasztrófa, elpocsékolt idő.
ui.. a két lány annyira ergya volt, hogy észre sem vettem, hogy a két főszereplőt próbálják majmolni

2021-07-15 09:15:23 Allied (2016) / Szövetségesek Calavera (3) #20

Zemeckist nagyon szeretem, sajnos már a The Walk utáni filmjei nem olyanok mint amit tőle megszerettem.
Ez az Allied látványra szép, mint alaptörténet kémek a II. vh.-ban, szerelem, házasság gyerek, aztán, a csavar és a vége nem happy end nagyon tetszik nekem. Ami a problémám, hogy van egy kis akció a kávézóban, aztán tetőn nyáladzás, megint egy kis akció a konzulátuson, megint nyáladzás aztán ez megy elég sokáig.
Brad Pitt folyamatos teljes játék nélküli bamba feje, komolyan mintha Ben Affleck adta volna a tanácsot, hogy hogyan legyél teljesen érdektelen és bamba.
Mondok mást: előrángatnak egy jó karaktert a konzul személyében, van 5 mondata, aztán kuka ugyanez van a húgával is, 5 mondata van. Szomszédasszony ugyan ez.

Szerintem a forgatókönyv volt nagyon egysíkú és mondhatni ötlettelen/összecsapott.
Eről 3as, mert azért jó volt ez, de mennyivel mennyivel sokkal jobb lehetett volna

és milyen a film?

Bitangpusztulatosan szar.
Két pozitívum aztán csókolom. Für Anikó mint magyarhang és az a lakás, amiben játszódik.
Tehát akkor csak egy pozitívum.

Komolyan mondom, ez annyira szar úgy mindehogy, hogy már jó.
Megint ment valahol, megnéztem és tetszett. Még a reklám után is visszakapcsoltam, hogy "hol is tartottunk".