Calavera

Regisztráció: 2013. május 14. (6 év)

Nem: nem publikus

Layer Cake
Torta
5 2013-12-07 3,5

2019-05-21 11:53:49 Kontroll (2003) Calavera (?) #53

tegnap megint megnéztem a filmet, mert számomra az egyik nagy kedvenc.
olvasom, hogy teljesen jogosan megy az értekezés arról, hogy most ki a gyolkos, a ruhájuk ugyanaz, de aztán mégsem egyértelmű.
amit én megfigyeltem: Bulcsú kapucnija piros, míg a Szabó Győzőé fekete.
Amikor kolbászol az alagútban és találkozik a Bélával és esznek, látunk egy flexelő manust, jól kivehető fehér-kék csíkos ingben. Ő is a Szabó Győző és biztos vagyok benne, hogy ez fontos.
Viszont, amikor álmában, a lány rámutat arra, hogy az alagút végén ott kuporog, ott egyértelműen a saját magában lakó "alteregójára" mutat rá a Macilány.
Az sem ellhanyagolható, amikor a Muki megvádolja, hogy szerinte ő a gyilkos, hisz ott felsorol mindent, amit mi nézők ugyanúgy gondolhatunk...vagy csak össze akar a készítő minket zavarni?
Bulcsó - a metróban - lökdösődéssel>megnyertem az Cluedot vagy kiestem :)

...pedig ez még jó is lehetett volna...de sajnos nem lett az.
Benifiú annyira egy tehetségtelen színész-pojáca, hogy nem is értem. noresz02 tökéletesen megfogalmazta: " már meguntam Affleck távolba révedő egyenfejét is".
neki nem kell gengszterfilmet csinálnia...felesleges. Ha csak Coppola-t vagy Scorsese-t nézzük, ők már megcsinálták A gengszerfilmeket, köszi, több nem kell - főleg, ha ilyen unalmas, vontatott "távolba révedő" és....

az eredeti történetről sokat olvastam, így látatlanban azt gondoltam, hogy a film ezt a témát dolgozza fel, mintegy dokumentumfilm jelleggel.
de így nekem teljesen bejött a film. Jó csalódtam, mert azért eléggé pofánvágták, az egyébként érdekes történetet, de így meg kihoztak belőle, valami kicsit félelmeteset.
Én bírom az ilyen kézikamerás ál-dokumentumfilmeket, REC a legnagyobb kedvenc, de ez is elment. Volt egy kis félelem, egy kis gondolkodás. Jó volt ez. 5.7-nél azért csak jobb, de plakátot azért csaknem rendelek a falamra

Tegyünk valamit tisztába:
Ők nem katonák. Az egész (félmezkóban gyúrnak, meg dobálgatják a patkót, meg kiképzés) nevetséges. Nem amerikai katonák, hanem tűzoltók.
Ezektől az amerikai ömlengős, mi vagyunk a legjobbak és mi vagyunk a világ urai viselkedéstől lesz a film nevetséges. Persze, amikor az USAban a moziban vetítették, akkor ment az éljenzés, füttyögés a "YEAAAAA" és állva tapsolás, mert ott kint ez kell.
Érted? Beszél a tűzhöz! Meg megkérdi tőle, hogy mi a terve? beszarsz.
Aztán az a viszony a feleségével, amikor ott nyáladzanak a kádban, amaz meg a lóval beszélget, valami elképesztő az egész.
Látványra a film teljesen vállalható.
A színészekre nincs panasz, mondjuk nem túl nagy színészkedés kell.
Nem értem ezt a hypolást és azt sem, hogy miért nem lehetett egy rendes tűzoltós izgalmas filmet forgatni, miért kellett 50X a mézes cukros mázba beleforgatni.
...a mondandojat es a tortenet sulyat ertem, nem ez a kerdes

mondjuk egy olyan szállodaszobában és orrából takony csöpögő gyilkos-orvostól nem is várnék alapban sem mást
azt hittem, hogy később valamivel megnehezíti a Tommi fiú küldetését

előzmény: Leo_Stotch (#30)

amikor a szemét kicseréli, akkor az orvos azt mondja, hogy viszonozza a szívességet, mert börtönbe zárta. De mivel is viszonozza pontosan? Mi a kiszúrás?

2019-04-05 16:48:34 Overlord (2018) Calavera (?) #19

az elején eléggé fel voltam villanyozva, hogy valami amerikai, dollárégető film lesz, fröcsögős zombihenteléssel, ilyen Terrorbolygós agymenés vasárnap estére. Aztán egyre ergyább és ergyább lett, a végén már olyan szenvedés volt, hogy mindeképp tekergetni kellett...
Mert a készítők komolyan vették ezt a filmet, ahelyett, hogy lazábbra vették volna vagy nem úgy csinálni, mint egy potenciális "komoly" filmmel.
tré

2019-04-03 14:11:57 Zuhanórepülés (2007) Calavera (?) #13

ennek a filmnek semmi értelme.
hót fos
Simon Kornél egy két beszólása jó. pont.
Gryllus Dorka itt is azt hozza amihez a legjobban ért: "nem-színészkedni-tudni"
végig sem lehet nézni

2019-04-02 16:49:16 Zimmer Feri (1998) Calavera (?) #10

Milyen van a magyarnak? Balatonja!
Mi világhíres a Balatonon? A vendéglátás. Miért, mert olyan amilyen...hideg lángos, lyukacsos palacsinta, 3x annyiért. De szeretjük. A film ezt parodizálja ki, ráadásul amikor még özönlöttek ide a németek, mert ez itt "olcsó nekik".
Tímár Péter az utolsó szögig tökéletesen adja vissza a Balaton-Nyaralás-Zimmer frei-feelinget.
Fényképezés vágás zseniális.
Az egész film jó.
Pont mint Csapd le csacsi!

a film kedves.
de ettől az irgalmatlan (amerikai) pénzszórástól okádnom kell
a lánya, aki körül forog a világ. Az anyjától kér bocsánatot, amikor ötödszörre rángatja be az apját feleslegesen éjjel a kórházba...
de hogy a csávónak egy pacsit adjon valaki, az már smafu....örömapa???pf