Calavera

Regisztráció: 2013. május 14. (5 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

5 2013-12-30 3,7
Layer Cake
Torta
5 2013-12-07 3,6

a film nem azért jó, kimagasló filmalkotás, mert a rendező jól dirigált, vagy mert a középszerű fényképész remekül fotózta a filmet. Rendben a színészek jók, ez nem kérdés, de a film csakis és kizárólag azért jó, mert Freddy Mercury életét mutatja be a Queenben. Ennyi. Persze, hogy könnycseppekkel, lélelgez visszafolytva nézzük az utolsó negyed órát, de ez egy megtöntént esemény.
A rendezés pocsék, fényképezés egy nagy nulla. Ami jó, az a Queen zenéje és a négy zenész akikből áll a Queen
period
*drop the mic*

Szerintem sem unalmas nem volt, érdektelennek sem nevezném.
Úgy látom, hogy remekül bemutatott egy történetet, amiről sajnos kevesen beszélnek, és ez most, a mai világban is igen nagy probléma, nem csak az USA-ban.
Az hogy szájbarágós, azzal semmi baj nincs. A Spike Lee úgy próbálja bemutatni, hogy mindenki felfogja és olyan értelemben egyszerűen értelmezhető legyen.
A végén lévő valódi felvételek nagyon erősek és ezáltal mintegy summázva, a néző beillszeti a jelenkorba.
Zene persze hogy jó, Terence Blanchard megint hibátlan hangulatot ad hozzá. Egy szám átkerült az Inside man-ből, ettől semmivel nem kevesebb.
John David Washington pont olyan az apja, jó öreg Denzel-papa, jó volt néha őt látni vissza fiatalon.

2019-01-11 13:47:02 Kincsem (2017) Calavera (?) #56

jaj de kínos...úgy mindenhogy nagyon kínos...

2019-01-11 13:45:23 Félvilág (2015) / Demimonde Calavera (?) #41

Sem Kovács Patrícia sem Gryllus Dorka nem tud színészkedni. Mesterkélt, túljátszott, Gór Nagy Mária "színésztanodás" mimikák. Szánalmas. Döbrösi Laura egész jó, nem kell erölködnie. Kulka János meg tudjuk hogy jó, de neki nem kell sokat bizonygatnia. A film maga jó, de a történet elviszi az egészet a vállán, nem kell ide nagy rendezés, meg produkció. Igaz, magyar filmek sorában kimagasló, de szerencsére nem focizik egy pályán a VA3, Kincsem és az elmúlt évek szánalmas magyar cukrosbácsis Pappa Piákkal.

Sajnos láttam a trailert a moziban és kialakult az elvárásom, hogy olyan lesz mint az Identity és a Cabin in the Woods, persze tudtam, hogy nem szabad, de az egész filmet úgy néztem, hogy azon filmekhez hasonló történések jönnek, de csalódtam.
De a fényképezés, a látvány és úgy minden egyben volt.
Rettenetesen soknak érzem a 2h21min játékidőt. bőven elég lett volna 2óra alatt maradni.

2018-11-02 11:45:03 Swordfish (2001) / Kardhal Calavera (?) #19

"logikai bombát dobtam a csapóajtóra"
"kiszagolja a digitális lábnyomokat a hálózaton"

Ezzel a két mondattal és azzal a "szuperszámítógéppel" "3D-s rendszerben" a film önmagáért beszél

2018-10-31 11:01:42 The Danish Girl (2015) / A dán lány Calavera (?) #26

Amikor ment a mozikban, több ismerősöm kb úgy jött a filmről, hogy ez a filmek alfája és omegája, kész van a világ legjobb filmje, nincs többé imdb 250 lista, egy lista van és csak ez a film van rajta. Mondom legyen, kötve hiszem azért.
Megnéztem, mert azért na, csak lessük meg meg hát azért Alice Vikander miatt sem olyan nagy baj
Jó volt, egyszer megnéztem, felfogtam, értem, de kb ennyi. Az 7.1 imdb kb tükrözi ezt, de azért ne legyünk elájulva az egésztől, mert egy vergődés az egész egy olyan környezetben ahol kb semmi nem történik.

Na igen, ezaz. Remek.
Úgy ültem le, hogy a The Lobster után ez is valami agyahagyott unalom lesz...de teljesen elképedve figyeltem végig a filmet. Az elejétől a végéig nagyon tetszett, és külön kiemelném a remek fotózást, amitől az egyébként elég erős film, szép látványvilágot kapott.
a filmben mindent értek, kivéve, hogy Kim csuklója miért van bekötve? Ki ő ebben a világban, ha a keresztrefeszítés jelei vannak a kezén? Ő az aki be akart hódolni az istennek, de árulása miatt így büntette meg?
Várok még vele, de biztos megnézem megint, de a Mother még mindig jobb:)

2018-07-18 16:20:17 Funny Games (1997) / Furcsa játék Calavera (?) #69

amikor először láttam, nem nagyon voltam képben, hogy most mit is látok, mi ez az egész, és egyáltalán, hogy miért nézem. Majd napokig beékelődött a fejembe, és már csak nem napok óta tart, hanem lassan 10 éve (amikor először láttam)
Ám úgy vagyok vele, mint a Requim egy álomért-tal, hogy nem akarom többször megnézni, mert lehet hogy ahogy most "ütne" elrontaná azt a hihetetlen élményt, mint amikor először majd utána párszor végignéztem.
Úgy maradt meg bennem, hogy zseniális (mert hát az is, nem kérdés)

2018-05-30 12:01:49 Overboard (2018) / Átejtve Calavera (?) #1

az eredetit szeretjük, nagyon
ennek már a gondolatától is májirritációm lesz.