Calavera

Regisztráció: 2013. május 14. (7 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Layer Cake
Torta
5 2013-12-07 3,5

2020-07-16 12:44:04 The Nun (2018) / Az apáca Calavera (?) #24

Inkább jól valaKba kellett volna rúgni azt a rusnya apácát.

a film elején a rendszámtábla a VALAK szó betűi. Ha az atya, amikor megtudja, kb a 20. percben, hogy Valak a démon neve, és rákiabál, hogy "Valak, húzz innen a pics@ba", akkor tádám, vége a filmnek

Egynek jó volt

2020-07-16 09:18:31 Deep Impact (1998) Calavera (?) #8

Beszarás, én ezt a filmet tegnap láttam ELŐSZÖR, nem is értem:)
Az egész elég nagy trágyalé volt, de az a hangulat, amit megpróbál átadni arról, hogy mindenki meghal és ez elkerülhetetlen, nagyon tetszett és így felnőtt fejjel megával ragadott, egyébként is sokat agyalok az ilyen témán, talán ezért is ütött egy 98-as film 2020ban.
Persze óriási kedvenc az Armageddon, de az meg azért, mert ez az amerikai pátoszos lamentálás és könnycsppek és sírunk és megmentjük a világot - Michael Bay...Imádom az egészet. Bruce Willis-szel együtt...
A Holnapután mellé teszem ezt a filmet, tetszett.

2020-06-25 10:54:43 Memento (2000) / Mementó Calavera (?) #90

Olvasgattam itt a kommenteket, de nem találtam választ:
Mi volt az a pont, amitől beszart az emlékezőtehetsége? Az hogy a feleségét abuzálták és fejbevágták Lenny-t (Leonard-ot, csak a felesége hívta Lenny-nek:))? Innentől nem emlékezett dolgokra, de a felesége túlélte a támadást? Az asszonynak semmilyen betegsége nem volt, max hogy cukorbeteg?

2020-05-14 11:46:30 Vivarium (2019) Calavera (?) #5

Nekem nagyon tetszett.
Egyrészt szeretem az ilyen 2-3 szereplős, viszonylag "olcsó", minimál filmeket.
Az egyik oldalról mint űrlények a Földön neveltetik fel "magukat" nagyon tetszett, de ami igazán mondandót értettem a filmből, hogy sokan űzik magukat a tökéletes ház, tökéletes élet felé, elvárt a kert, kis autóbeálló, spanolás a szomszédokkal, együtt fogmosás és így tovább és persze egy gyerek vagy több, hogy a tökéletes modell meglegyen. De közben úsznak a hitelben, nem figyelnek a gyerekre és szépen egymást is kiégetik és az egész mutatott tökéletesség átfordul egy totális ellenkezővé; Vagy ha nem és így élik az életük, akkor boldognak mondják magukat, de felmerül a kérdés, hogy ez a jó élet?
Ez talán nem is annyira nálunk/Európában, de inkább Amerikára vonatkozhat.

Adil El Arbi, Bilall Fallah? ahha...
A film maga rettenetesen kínos, indokolatlan 2 óra és az "öregek vagyunk és most jaj most üldözzük a szépen nyírt szakállú töröket vagy inkább aludjunk" hangvételtől lesz pontosan egy nagy rakás szar.
Az egészben a magyar szinkron a legjobb.

Nekem Paul Verhoven Hollow man még mindig és bármikor
Az Upgrade 1000x jobb volt mint film, prögősebb, izgalmasabb, pedig ez a történet is adott volna egy olyan pörgéshez ehelyett a szenvedés helyett. Ha mondjuk 30perccel rövidebb lett volna.

Tele volt ilyen értelmetlen szerencsétlenkedéssel, amikor 10 fegyveres őr nem tud rálőni, mindig csak a csajt nézik hülyének. Ott pont nincs CCTV ahol kellene (étterem, utcafront). Idegesítő

Egyszer egész jó volt, de ebből az egészből olyat lehetett volna durrantan, például nincs semmilyen láthatatlan ember, csak a csaj annyira agyban beteg, hogy beképzeli az egészet.
Valamiért a Gothika jutott eszembe, de az nekem jobban bejön

2020-02-11 08:18:05 Midway (2019) Calavera (?) #9

Amikor elkezdtem nézni, gondoltam egy jó kis háborús film lesz, de a mindent zöld háttér előtt megvalósítástól májirritációt kaptam. Ez elrontotta úgy kb az egészet a párbeszédekkel és az összevissza történettel, ami mint történelmi fordulópont, csak meglehett volna úgy csinálni, hogy eggyel könnyebben értelmezhető legyen.
Michael Bay ide vagy oda. Nyálas szerelmes film, de inkább megnézem méghatszor a Pearl Harbor-t.
Ja és már ott volt világos, hogy milyen film is lesz, amikor az elején, a studió logók között a Shanghai pictures/production/whatever kínai betűkkel bejött.

A zene teremtette és a főszereplő narrálása hozza a Noir hangulatot, díszlet és a jelmez csak hozzáad.
Színészek hozzák amit kell, de az egész film nem túl nagy eresztés. A történet nyakatekert, néhol unalmas.
A sok helyen igénytelen CGI-tól viszont a hideg rázott. A látvány túl új, modern, semmi régi feeling. Minden túl éles és színes. Sajnos nagyon látszik, hogy a filmet 2019ben forgatták.
Eddy Norton mint mindig itt is jó, az hogy ő a rendező is, lehet hogy még jobb - vagy nem?
A jazzklub a kedvencem, ilyen helyet keresek évek óta.

Feszült figyelemmel követtem a filmet, de egy kis segítséget kérhetnék, mert nem értettem azt a jelenetet, ahol a gőzben vannak, az öreg kopasz elmegy az öltözőbe és ott a két mukinak azt mondja, hogy a KIRILL van bent, megtalálják és kezdődik a verekedés. Miért Kirillt mond és miért akarja, hogy kinyírják Nikolaj-t?
Egyébként nagyon tetszett, biztos hogy újra megnézem

2020-01-09 08:51:18 Budapest Noir (2017) Calavera (?) #26

Szerintem jó volt a díszlet, a kosztüm, egész jó volt ez a budapesti hangulat, stb.
De amit nem teljesen értek, hogy miért olyanok a párbeszédek, a színészi játék, mint amikor az iskolában el kellett játszani március 15-én valami 1848–49-es forradalom és szabadságharc egyik jelenetet. Pedig azért olyan színészek is játszanak benne, akikre nem ez a jellemző.
amikor a végén azt mondja a zsidó bácsinak, hogy ez Budapest, itt nem lehet baja ; mint utolsó lezáró mondat, elég erősnek érzem.