ryood

2017-06-24 15:12:40 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #37

így is bőven van miről beszélni a film kapcsán. sőt! van, akinek a menekültkérdés fontosabb, az nyilván ezt hiányolja. én nem közéjük tartozom.
az, hogy mekkora figyelem kísérte, az már inkább a közönségről szól...(én mondjuk egy közel 100 fős vetítésen voltam a film második hetén...)

előzmény: MicaHiro (#36)

2017-06-24 15:06:30 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #35

ez a film elsősorban nem a menekültkérdésről szól (számomra legalábbis semmiképpen sem) ez inkább csak a közeg, amiben játszódik. hála a jó égnek, hogy nem próbált meg semmiféle üzenet/nézet propagálásával ez ügyben.

2017-06-24 02:16:39 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #29

igen...de még csomó más is...
az egyik legütősebb darab, amit életemben láttam.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#25)

2017-06-23 00:13:42 Rope (1948) / A kötél ryood (5) #185

és tényleg közös hálószobája van a tettestársaknak...nem semmi finom utalás homoszexualitásra 1948-ban..

szóval túl hosszú a magyar himnusz..

2017-06-23 00:11:51 Marnie (1964) ryood (4) #83

egészen biztos, hogy nagy hatással volt ez a film argentora és a deep red-re..

2017-06-22 17:59:52 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #24

igen, pedig akartam mesélni...még szerencse h van a kt..

előzmény: somogyireka (#21)

2017-06-22 17:58:37 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #23

nézd meg a látszatéletet!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#20)

2017-06-21 10:17:06 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #18

nem tudom sajnos, pedig nekem is ismerős. nagyon jó (epizód) karakter a filmben!

egyébként röviden, bár nem annyira felismerhetően, de látszom, benne vagyok én is abban a jelenetben mentősként, amikor lászló nyomozó (cserhalmi) vizsgálódik az ablakon kiugrott ember után. pakoljuk be a hullát a mentőautóba hehe..
mundruczó amúgy az eddigi legszimpatikusabb rendező, akivel személyesen találkoztam forgatáson. egyből azzal kezdte, hogy odajött hozzánk, és egytől egyig mindegyikünknek bemutatkozott, kezet fogott velünk.

és basszus nem ismertem meg cserhalmit a forgatáson, pedig testközelben volt..valahogy nagyon le volt pukkanva. igaz eléggé meg is öregedett, és a karakterre is nyilván "rápakoltak" még a sminkesek, sztájlisztok..

2017-06-21 09:14:54 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #16

"a legrosszabb, ha buzi vagy."

szerintem gyönyörű a majdnem zárókép, amikor
megállnak az autók..

2017-06-19 10:19:00 Julieta (2016) ryood (4) #9

anyám (aki mellesleg pszichiáter.. :P) azt mondta nem rossz a film, de az irodalmi alaphoz képest igen le van egyszerűsítve. szóval, hogy a film sokkal kevésbé árnyalt. nekem mindenesetre tetszett, lehet majd le is olvasom.

előzmény: hhgygy (#7)

2017-06-18 18:56:18 Julieta (2016) ryood (4) #6

egyébként van, aki olvasta a film alapjául szolgáló novellákat?

2017-06-14 09:53:45 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #13

aryan a filmben csak egy tükör az orvosnak, és a rendőrnek. ez a film valójában róluk szól elsősorban. de kettejük közül is főképp az orvosról.
(szerintem amúgy kiváló választás a szerepére a grúz színész. a hangjával se volt bajom.)

számomra kifejezetten érdekes volt látni, hogy mi lenne, ha nálunk is lenne egy merénylet. és inkább filmen tapasztaljuk csak ezt meg! ugyanakkor ez a film nem a menekültválságról szól. az "csupán" a légkör, a környezet, amibe bele van az egész helyezve.

előzmény: somogyireka (#12)

2017-06-10 10:05:33 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #9

nem vagyok vallásos. ha valaki a hitről kezd el beszélni, gyanakszom. ha még a bibliát és angyalokat is emleget, az már egyenesen ízléstelenség számba megy nálam. erre most itt repked-lebeg egy szír menekült srác az égen, miután meglőtték több golyóval is! ártatlanabb tekintete már nem is lehetne, mégis üldözni kezdik, hajsza indul utána egy merénylet miatt..
a sors egy önző, kiégett, hitetlen orvost rendelt mellé, hogy vigyázzon rá, segítse a nagy menekülésben (és ha már vele van, némi pénzt is keressen általa, mert nehogy már ne..) . a nyakukban pedig egy mogorva, a gyógyító férfinál éppenséggel nem boldogabb koravén kopó lohol. ez történik a felszínen, valami eszméletlenül látványos vízióként tárul elénk, mint egy szédítő (abszolút pozitív értelemben véve) utazás a hullámvasúton, ahol csak néha vannak rövidke pihenők.
néhány ezer évenként az emberiség, a civilizáció olyan ponthoz ér, amikor akut módon szükségessé válik valaki, vagy valami, akire/amire MINDENKI odafigyel. általában csodaszámba menő jelenség kell, hogy a teljesen hitetlenek is felkapják fejüket (az ember már csak ilyen..) mert valami nagyon félresiklott a világunkban. elég csak körbenézni. de talán még változtathatunk rajta, csak rajtunk múlik, senki máson! de mi is a probléma gyökere? mert onnan kell kitépni a gyomot! túlságosan messzire jutottunk a forrástól, ahonnan minden jelenség (beleértve saját magunkat is) ered. szakralitás helyett van az anyag csodálata, istenítése vagy álszakralitás. újabb és újabb technológiákkal „könnyítjük” meg hétköznapjainkat, s közben nem vesszük észre, ahogy egyre jobban használati tárgyaink, gépeink tulajdonává válunk, betegesen függünk tőlük. túlértékelt szexualitás van itt, amivel mindent el lehet adni, és amivel mindent el is adnak (még a mosóport is vagy a mobil tarifacsomagot), és persze alázatos rabszolgáivá válunk mi magunk is. és akkor még a politikai agymosásról nem is esett szó, mely statisztikai adatokként, könnyen irányítható, manipulálható bábokként tekint ránk, meggyűlöltet minket egymással, uszít szánalmas kis rövidtávú céljai (szavazatok!) elérése érdekében. ha mégis az út szélén hagynának minket, hát vessünk magunkra, hisz annyit érünk, amennyink ott a szennyvizes árkunkban van. néhány fűszál.. hosszan lehetne még itt sorolni mindent, ami vesztünkbe taszít, de most végre van itt fent az égen valaki, aki miatt megállhatunk, és felnézhetünk!
nem hibátlan film a jupiter holdja, de akkora hatása van, olyan kábulatba tudott ejteni, hogy ezen a ponton már nem érdekelnek igazán a „tévedései”. egy nappal a megtekintés után mozdult meg bennem valami nagyon, és felemelkedtem (fizikailag azért még nem..) tartalmat adott az amúgy számomra teljesen üres hit szónak, na nem vallásos értelemben.. szóval kicsit megváltoztam, és újra fogom nézni a filmet, ezért csak ötöst tudok rá adni, és ajánlom mindenkinek, aki valami újszerű filmélményre vágyik (na meg egy hős mentős-statisztát is megnézne a kritikustömeg nevű oldalról…)

nem olyan letisztult, és zavarosabb, ezoterikusabb, mint a szamszára. ugyanakkor epikusabb is. évszázadokon átívelő mese, kaland, szerelem, ami a végén azért csak eljut oda, ahová el kell: felismerni, mi is a szerelem valódi tárgya
a fényképezés, zene csodás, úgyhogy egy erős négyes simán jár neki.
megnézném nalin legújabb filmjeit is, hogy most hol is tart..

2017-06-06 23:56:25 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ryood (5) #181

hát, ha valakinek úgy jobb...egészségére..

2017-06-06 22:06:51 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ryood (5) #178

a covenant förmedvény után muszáj volt ezt újranézni, hogy tudjam, milyen is az igazi alien az igazi ridley scott rendezésében!
ezt az egész prometheus-covenant előzménytörténetet pedig ki kell törölni az emlékezetből!

2017-06-06 22:05:20 The Sting (1973) / A nagy balhé ryood (3) #17

ez valahogy sehogy sem tudott lekötni igazán...

számomra messze ez a legjobb része a sorozatnak!

2017-06-06 22:03:52 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #5

..és egy egész jó idézet is a Látszatéletből, Mundruczó egyik legjobb színdarabjából. :D
ezek szerint sikerült megnézni! örülök, hogy neked is bejött!
a héten remélem én is meg tudom nézni a filmet.

2017-06-05 23:12:04 Toni Erdmann (2016) ryood (5) #18

második megtekintés után ötösre javítom.
ennek a filmnek valami hatalmas szíve van. fehér holló ritkaságú.

..és most egy pillanatra sem éreztem túlnyújtottnak.

nagyon kiszámítható a vége, ill. mégsem teljesen, mert
a börtönben történő "producrkedés" azért egy klassz kis megoldás volt.
ez a fajta színészi játék nekem túl teátrális, ripacskodós, de mégis élvezetes tudott lenni az "őrült" humora miatt. ezért jár a gyenge négyes neki.

2017-06-03 23:44:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22689

jajj istenem.,..

Áthelyezve a(z) True Lies topikból.

milyen ironikus, hogy a film elején a pártvezér az előadás után arra hívja fel "mókásan" a figyelmet, hogy az ember mennyire nem változik. közben pedig egy gyönyörű, fokozatos pálfordulásnak lehetünk szemtanúi.

2017-06-02 22:50:21 Zwartboek (2006) / Fekete könyv ryood (4) #22

a végére tényleg feljavult, bár előtte se volt rossz. csak kissé kaotikus is lett a feljavulással párhuzamosan..

2017-06-02 09:53:49 Samsara (2001) / Szamszára ryood (5) #2

szerintem meg pont, hogy kell az a "fél óra".
szükséges bizony az idő, hogy a kevés, ám annál lényegibb szó, kijelentés, ami a filmben elhangzik, feldolgozódhasson, és az elme teljes elcsendesedése közepette figyelhesse meg az ember a létforgatagot, s megláthassa annak illuzórikusságát, figyelme pedig annak láthatatlan forrására irányulhasson. ahonnét minden ered.
pan nalinnak sikerült (már amennyire az lehetséges formába öntve) átadnia a film eszközeivel "megjeleníteni" a megjeleníthetetlent. minden kis csilingelés, szélfúvás, kutyaugatás, sírás vagy mosoly mögött ott rejtőzik érzékelhetetlenül az a bizonyos valami. az egyetlen és egyedüli, ami valódi. ám épp ezért nem js ábrázolható, de, aki "jól lát", az ráérez erre az ízre. forrásunk ez, ahonnan minden jön, és ahová minden visszatér. rálelni erre az oázisra a valódi boldogság maga. ezen kívül csak a szamszára van:öröm és fájdalom, kín és élvezet végtelen váltakozása.
és amit nalin is állít, mélyen igaz: meditálhatsz évekig, nevelkedhetsz kolostorban teljes aszkézisben, elutasíthatod erőszakosan, mesterségesen a test vágyakozását, a jelenségvilágot, az csak még erősebb lesz tőle, és még nagyobb lesz a kísértésének ereje benned. meg kell ezt tapasztalni, hogy eleged lehessen belőle, és megláthasd hamisságát, hogy ráunhass a véget nem érő gyötrődésre, hogy az a bizonyos csepp visszatérhessen az óceánba.
gyönyörű film ez egyszerűen, igazi gyöngyszem itt a világban, ami tele van áltanításokkal, kamu gurukkal, kik olcsó, múlékony "békét", "boldogságot" és "halhatatlanságot" meg miegyebet kínálnak.

az első alkalom, hogy az a film érdekel leginkább (és egyedül), ami a legtöbb szavazatot kapta.
bízom nagyon a jupiter holdjában valamiért..

2017-06-01 18:24:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #10209

A Guardian újságírójának Xan Brooksnak is bejött. Bármi lehet.
Engem nagyon érdekel a film, és alapvetően pozitívan állok hozzá.
A sokak által lefikázott Fehér Isten pl tetszett.
Tény, hogy Mundruczó a színházban él istenigazán.

előzmény: desmond (#10198)

2017-05-27 15:37:18 Suburra (2015) ryood (5) #13

ajánlom a gomorra filmet és sorozatot egyaránt.

előzmény: metal_face (#12)

2017-05-24 17:23:17 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #120

hogy egy ridley scott ilyen trágyákhoz adja a nevét, mint az alien covenant, a gi jane vagy a gladiátor, számomra elfogadhatatlan.

2017-05-23 21:10:59 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #103

Scotty pedig abban bűnözött csak, hogy bólintott a szkriptre.

nekem az bőven elég nagy bűn. pont az aliennel ilyen erőszakot tenni..
mellesleg nem kívánom őt se pokolba, se a mennybe, ugyanakkor én már kb a thelma és lousie óta gyengének tartom. a marsi is egy igen kellemetlen élmény volt számomra..

2017-05-23 20:49:42 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #100

haha.
viszont ha ezt nem alien filmként nézem, számomra akkor is iszonyúan kínos.
hogy ide juthat egy rendező az alien és a blade runner után...azért az nem semmi.
legyárt egy élvezhetetlen vasárnap esti filmpluszos témát.
köszönjük.

2017-05-23 19:55:33 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #97

tényleg nem magyarázkodni akarok, de az történt, hogy találkoztam ma egy több, mint egy éve nem látott nagyon jó filmes cimborámmal, akivel régen dolgoztunk együtt a corvin moziban, és eldumálgattunk mindenféléről, aztán felvetette, hogy nem nézzük-e meg az alient...hát, végül belementem.
aztán ő is nagyon ki volt tőle huh...

előzmény: dikalosz (#96)

2017-05-23 19:47:06 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #95

ez valami rettenet. nem tudom mikor láttam utoljára ennyire katasztrofális filmet.
aki nem látta még, annak annyit tudok javasolni, hogy messze kerülje el.

bámulatos film egy bámulatos ember narrációjával egy bámulatos stáb felvételeivel.
gyönyörű, nem jutok szóhoz.
méltó folytatása az első résznek, ami amúgy csodaszép díszdobozos dvd formában meg is van.
csak ajánlani tudom, már csak a pzitív, környzettudatos üzenete miatt is.

2017-05-22 22:35:18 Frantz (2016) ryood (5) #8

rend mindenképpen van benne.
amíg nem tudjuk, hogy milyen viszony köti adrient frantzhoz, addig jellemzően a flashbackeknél vált át színesre a film, mikor adrien mesél közös meg nem történt élményeikről.
aztán ez megváltozik, amikor kiderül, mi is történt frantzcal.
utána már adrien és anna közös pillanatai színesednek ki.
mindkettő valami valóságtól való elrugaszkodás. a valóságtól, ami csak kín és fájdalom.

2017-05-22 19:12:27 [Magyar filmek] ryood #304

számomra tarr béla a csúcs a magyar filmművészet tekintetében.
de ott van amúgy is a legnagyobb kedvenceim között.

az én tizes listám (nem sorrendben)

- az ötödik pecsét
- jutalomutazás
- nevelésügyi sorozat
- saul fia

2017-05-21 23:43:12 [Magyar filmek] ryood #300

én nagyon kedvelem puszért és fam-ot is. sok adát meghallgattam a hét mesterlövészéből is. nagyon szeretem robi látásmódját, annak ellenére, hogy néha ordítani tudtam volna, hogy mekkora baromságot mondasz robi!
szóval több mindenben igaza van most is, és a listájából 2-3 szerepelne az enyémen is, de ezt az elmúlt 40 év hanyatlását nem tudom elfogadni sehogy sem. persze sok gyenge alkotás készült, ám pl a 90-es években készültek el olyan remekművek, mint pl. a hosszú alkony, sátántangó, wittmann fiúk vagy a roncsfilm. a 2000-es években tűntek fel olyan új tehetségek, mint hajdú szabolcs, pálfi györgy, török ferenc, fliegauf bence vagy éppenséggel kocsis ágnes, akik egészen új látásmódjukkal valódi felüdülésnek számítanak mind a mai napig.
hiányolták a szocio témájú filmeket. akkor csak néhány cím: filmregény, jutalomutazás, nevelésügyi sorozat, családi tűzfészek, panelkapcsolat.
ja, és azt sem értem, hogy egy szó sem esett makk károlyról..

2017-05-20 17:52:47 Frantz (2016) ryood (5) #5

"olyannak" tűnő romantika, ami mégsem olyan, de nagyon nem..
persze az eredmény így is, úgy is szerelem, de valahogy mégis egész más.
francois ozon legújabb filmjében sok hazugság történik meg, mégis mélyen őszinték, és bátrak ezek a "hazugok".
egy fájóan szép történet pacifizmusról, megbocsájtásról, a háború értelmetlenségéről, szerelemről, felejtésről. sok-sok meglepetést tartogatva!
nagyon élveztem minden pillanatát. ozon a legérdekesebb filmes hang ma franciaországban.
csak a végén nem kellett volna megszólalniuk az elváláskor a csók előtt/után..

2017-05-19 08:36:17 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #3

klág dávid írásait kedvelni szoktam, ezért bizakodom most is, mert elég pozitívan ír az amúgy a cannesi sajtóvetítés közönségét igen megosztó filmről Magyarország szuperhőse: a Migráns
már volt erről szó, hogy mundruczó a színházan tud istenigazán kiteljesedni. én inkább nem is hasonlítanám vagy mérném a színdarabjaihoz.
drukkolok a filmnek. ha fődíjat nem is, de valamilyen díjat nyerhetne!

2017-05-18 13:00:58 Paterson (2016) ryood (5) #25

végül én is erre jutottam.
a találkozás a kis "költőlánnyal" mennyire éterien szép..

előzmény: somogyireka (#24)

bárcsak ma is készülnének ilyen naívan kiszámítható gyerekes krimik!
(félreértések elkerülése végett ez nem a "régen minden jobb volt" lemez, mert ma is készülnek szuper bűnügyi filmek, de valahogy ezek a régi vágású rosszfiúk, gyönyörű automobilok és repülők, meg épületek - a narratíváról nem is beszélve - nekem nagyon hiányoznak..)

előzmény: necksprain (#12)

2017-05-17 11:07:20 Krugovi (2013) / Templom a dombon ryood (5) #5

nekem se ment egyből összerakni a "ki-kicsodát", de a végére aztán csak rájöttem majdnem mindenre. nem zavar, hogy nem derül ki pontosan minden mindenkiről a relációkat illetően, ill. hogy csak sejtet bizonyos dolgokat a rendező.
amiért nagyon tetszik: hitelesség, őszinteség, árnyaltság, fényképezés, alakítások, narratíva.
a német szál valóban kicsit kilóg, de aztán mégsem..a templomépítő ember mondja, hogy, ha egyszer követ dobnak a vízbe, akkor a víz felbolydul, gyűrűzni kezd..
és ha történik valami valakivel, akkor az menthetetlenül érint mindenkit a környezetében.

ez az!

előzmény: manson84 (#71)

2009-ben volt egy szuper sci-fi fesztivál (plan9 fest) a pécsi tv-toronyban, és ott vetítettek mindenféle kevésbé ismert sci-fi filmet. volt valami 50-es évekbeli scifi horror (?) sajnos nem emlékszem a címére, és le is maradtam róla, de írták az ismertetőben, hogy sokat merített belőle az alien.

miyazaki talán legfontosabb üzenete az emberiségnek egy gyönyörű filmbe csomagolva.

érdekelne a véleményetek egy bizonyos dologgal kapcsolatban.
szóval moziba megy az ember, és ül mellette vagy mögött valaki vagy valakik, akik folyamatosan végig beszélnek a vetítés alatt. hangosan, magukat nem zavartatva, és persze azt teljesen lesz...a, hogy netán másokat zavarnak társalgásukkal.
az utóbbi fél évben volt egy-kát ilyen élményem, és az egyik pont a toni erdmann című német film volt, ami egy igen szuggesztív alkotás, és sajnos volt két nő mögöttem, akiknek muszáj volt folyamatosan kommentálni, véleményezni mindent, ami épp történt a filmben. eszméletlenül idegesítő, zavaró volt, viszont én meg "jól nevelt", szelíd lény vagyok, és különben sem szeretek másokat megnevelni...de úgy gondolom, ezeknek az embereknek elsősorban saját maguk a fontos, és nem a film érdekli őket igazán.
ti szerintetek mi a legjobb megoldás egy ilyen helyzetben? és ha mondjuk úgy döntötök, hogy szóltok, akkor hogyan, és mit mondtok az illető(k)nek?
kösznöm előre is a válaszokat.

2017-05-15 17:09:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22677

én nem tudok sajnos topikot nyitni, ezért ide írok most.
érdekelne a véleményetek egy bizonyos dologgal kapcsolatban.
az utóbbi fél évben volt egy-kát ilyen élményem, és az egyik pont a toni erdmann című német film volt, ami egy igen szuggesztív alkotás, és sajnos volt két nő mögöttem, akiknek muszáj volt folyamatosan kommentálni, véleményezni mindent, ami épp történt a filmben. eszméletlenül idegesítő, zavarós volt, viszont én még "jól nevelt", szelíd lény vagyok, és különben sem szeretek másokat megnevelni...de úgy gondolom, ezeknek az embereknek elsősorban saját maguk a fontos, és nem a film érdekli őket igazán.
kösznöm előre is a válaszokat.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2017-05-14 15:24:09 El método (2005) / A Grönholm-módszer ryood (5) #15

a szombathelyi weöres sándor színházban most műsoron van egyébként a darab.
én még az újszínházban láttam (mielőtt nagymagyarokká lettek volna) és az remek előadás volt.

2017-05-12 16:40:07 La moustache (2005) / A bajusz ryood (3) #13

ez mind nagyon jó, amit írsz, és igaz is, csak nekem kevés volt..
szóval ez egy kiindulópontnak klassz, de ennél többet szerettem volna, kihozhatott volna belőle még valamit az író, rendező, mert ez nekem így csak egy felskiccelés csupán..
aztán lett belőle egy kis megőrülés, hong-kongi utazás, és semmi magyarázat a történtekre...ami nem teljesen baj, csak még egy fogodzkodót sem kaptam...
pont az atmoszféra miatt sajnálom, mert az nagyon magával ragadó volt.
lehet, ha máskor láttam volna, talán jobbra tudtam volna értékelni..
hm..
ezt viszont nagyon ajánlom figyelmedbe: Lemming
a bajusz, mint férfisság szimbóluma. hát ez nekem khm... :)

előzmény: flake (#12)

2017-05-11 17:55:28 La moustache (2005) / A bajusz ryood (3) #11

hm-hm..
érdekesnek tűnt, de aztán valahogy a végére egyre inkább azt kezdtem érezni, hogy ez egy művészkedős blöff, amibe bárki bele láthat bármit. bizony.
mégsem adok rá közepesnél rosszabbat, mert az atmoszférája vonzó..(bár lehet pont emiatt kéne még szigorúbbnak lennem vele!.)
a mondanivalóját inkább éreztem, mint értettem..
amúgy eléggé más műfaj, de nekem a azintén francia lemming jutott róla eszembe. az egy kiváló fim.

beta :)

előzmény: St4nt0N (#31)

nekem ez olyan, minha lenne egy film, ütős mondanivalóval, tartalommal, de a képnek rossz a fehéregyensúlya, torz a hang, hibás a vágás, stb...

előzmény: St4nt0N (#28)

ki-ki döntse el maga, mire "ugrik", mire nem..

előzmény: St4nt0N (#23)

ennek örülök.
jó lenne, ha mindenki így tudná értelmezni!

"minden rendben lesz."

tök jogos.
igazából a nagy betű, kis betű is nyelvtan, helyesírás. én nagyon régóta így írok...ez van na...
szóval ellentmondásossá válok így, belátom..volt is korábban emiatt vitám Ugorral, de remélem megbékélt már velem.

egyébként meg köszönöm. én is olvaslak legtöbbször!

na igen, "közelfogadás" alapján sok mindent használnak, ami amúgy k...a nem helyes..
és lehet van közte olyan is, ami már "helyes", de attól még elég kínos...
az "unszimpatikusnál" mondjuk a szóösszetétel, a szótagok értelme, hát ááá...de nem kezdek el nyelvtannáculni :)

előzmény: dikalosz (#18)

végre valaki nem "unszimpatikusozik", és helyesen használja: antipatikus!!!
el se hiszem, komolyan!

előzmény: dikalosz (#9)

2017-05-09 22:55:32 Inside Man (2006) / A belső ember ryood (4) #21

kellemes meglepetés.

2017-05-09 19:28:34 El método (2005) / A Grönholm-módszer ryood (5) #13

színház az egész világ. hát még, ha egy nagy multi keres vezető pozícióba "emberi erőforrást", és a szerencsés jelentkezők egy végső megmérettetésen vehetnek részt, ahol nem túlzás kijelenteni, de semmi sem az aminek látszik. valóságos májá-fátyol ez, ahol csak annak van esélye, aki képes a "szent cél" érdekében a teljes megaláztatásra, de akár mélyen belegázolni akárkibe. csak egy maradhat. arra a munkaerőre van szükség, aki mindent alá tud rendelni a cég növekedésének, a még nagyobb és még nagyobb profit kitermelésének. valaki, aki ennek tudja szentelni életét, és a nap minden percében rendelkezésre tud állni.
persze az, hogy vezető, az is csupán egy illúzió, hiszen ő is csak egy alávaló rabszolga, robot.
és hogy milyen az, amikor ambiciózus jelöltek megmérkőznek a hőn áhított posztér? hát kb. olyan, mint egy valóságshow modern glaidátorokkal, ahol természetesen a nagytestvér figyel.
fiatalos légkör, dinamikus fejlődés, versenyképes fizetés, innováció, proaktív gondolkodás, gyors és precíz munkavégzés, monotóniás tűrés, kommunikatív személyiség, magas teherbírás ésatöbbi..
a lényeg, hogy tudj felfelé nyalni, lefelé taposni.
modern vallási szekták ezek, amikből szerencsére kimaradtam, és a jövőben sem kívánok részesévé válni egyik ilyen fantasztikus pénzkereseti lehetőségnek.
ugyanakkor tudom, hogy pl. magyarországon szükség van ezekre a vállalatokra, különben tényleg mindenki közmunkás lenne. (bár akkor hamar megvalósulhatna a teljes foglalkoztaottság..haha) mégis zsigeri ellenérzést váltanak ki belőlem ezek a munkaadók.
(egyszer voltam egyébként az hbo-nál egy állásinterjőn, és fel akartak venni, de, miután úgy döntöttem, hogy nem akarok náluk dolgozni, a hr-es hölgy tajtékozva követelte tőlem, hogy ezt azonnal magyarázzam meg, hogy képzelem ezt? és még nem is voltam az alkalmazottjuk..
a film mellé ajánlom a the corporation című dokut is.
további szép álláskeresést mindenkinek!

2017-05-08 20:57:13 Ronin (1998) ryood (3) #38

hát én ezt untam..

2017-05-08 10:36:20 Frantz (2016) ryood (5) #4

akkor jó!
én kivárom már a mozis bemutatót viszont, jövő héten érkezik.

előzmény: hhgygy (#3)

2017-05-08 01:53:28 Frantz (2016) ryood (5) #2

azért elég komikusan hat a "gyenge zseniális" kifejezés.

a mai napig nem értem pontosan ezt a filmet, de egyszerűen nem tudok rá nem zseniálist adni!

2017-05-04 12:05:06 [Általános fórum] ryood #6954

a férfi főszereplő se akárki lesz: vlad ivanov a 4 hónap 3 hét 2 napból..

2017-05-03 22:40:56 Ajándék ez a nap (1979) ryood (?) #11

addig is nézd meg a katonában a hóhérokat (gothár legújabb rendezése, martin mcdonagh darab morcsányi géza fordításában szenzációs szereposztással) eszméletlen karikaturisztikus fekete-komédia, szatíra, ami a végére egészen morbidba hajlik. letaglózott. a végén a színészeket rengetegszer visszatapsoltuk, hangos éljenzések, kurjongatások közepette!

hiányosságai ellenére egy nagyon szerethető film, és nincs szívem négyesnél rosszabbra osztályozni.

2017-05-02 12:09:22 1945 (2017) ryood (5) #12

az igazán jó történelmi filmek azért (is) készülnek el, mert amiről mesélnek, az itt van velünk most is..

előzmény: somogyireka (#11)

2017-05-01 18:58:48 Dans la maison (2012) / A házban ryood (4) #12

látnod kell: Teljesen idegenek

előzmény: Rituska (#11)

2017-05-01 18:20:54 Paterson (2016) ryood (5) #20

pont erre gondoltam én is, amit írsz. (az eredeti felvetés nem az enyém.)

előzmény: Rituska (#19)

egyértelműen Frantz

2017-05-01 17:17:45 Paterson (2016) ryood (5) #17

akkor lehet ő sem igazi :)

2017-05-01 16:59:03 Paterson (2016) ryood (5) #15

nagyon hamarosan újra kell néznem, mert felmerült egy filmes oldalon egy nagyon érdekes értelmezése a filmnek
Laura a filmben valójában halott, és csak Paterson látja őt. Ez egy érdekes ötlet, és talán van is alapja: a filmben nem érintkezik senkivel, csak Patersonnal, ha jól emlékszem, a kutyához is csak pár lépés távolságból szól, sosem simogatja meg. És mintha közvetlenül nem is reagálna rá a kutya. Paterson pedig úgy is néz ki végig a filmben, mintha valami sokk érte volna.

2017-05-01 15:44:10 Hoppá (1993) ryood (4) #15

olyannyira, hogy az utolsó filmjének (töredék) ő volt a producere.

2017-05-01 08:48:32 Hoppá (1993) ryood (4) #13

IMdB szerint a 93-as berlini fesztiválon szerepelt a versenyprogramban a film.
közben sikerült "beszereznem", szerintem ma meg is nézem. köszönöm az ajánlást!
(megtudtam, hogy tarr bélának is nagy kedvence volt maár..)

2017-04-30 17:17:04 Moszkva tér (2001) ryood (5) #48

egy bizonyos attitűdöt, hangulatot, korszellemet nagyon pontosan megtalál, bemutat ez a film.
kedves nosztalgia ezt felidézni, egy kicsit el is érzékenyültem tőle. (igen, azért több mindent megéltem ebből én is, még ha nem is budapesten.)
nem akar világot megváltani, viszont, amit vállal, azt pazarul "teljesíti".
kár, hogy nincs erről az időszakról több film a kortársaktól..

ez az "önirónia" számomra kínos..

2017-04-29 14:15:29 Hotel Rwanda (2004) / Hotel Ruanda ryood (4) #20

a film legérdekesebb része az elején a kt tévés beszélgetése. mikor megtudják, hogy a belga gyarmatosítók, hogyan döntötték el, ki lesz hutu avagy tuszi. utána pedig megkérdezik az ott beszélgető két nőt, ők hutuk vagy tuszik? kiderül ugye, hogy egyik hutu másik tuszi, aztán a konklúzió mindennél beszédesebb: "akár ikrek is lehetnének.."

2017-04-28 19:01:37 1945 (2017) ryood (5) #10

hát ez nekem nagyon nagyot szólt!
egészen meditatív, hipnotikus filmcsemege, zsigeri élmény.
a szokatlan, nyugtalanító hangulat megteremtésében meghatározó szerepet jászik szemző tibor éteri helyről szóló zenéje, mely fokozatos tempóban lüktet előre, egyre fesztltebbé téve a filmet egészen a katarktikus befejezésig.
a záró képsor a gőzös vonat szálingózó füstjéről torokszoríró, költői, beleég a retinába..
éljen a magyar film!

ha már így pörög a profondo rosso topik, akkor mutatom ITT egy régebbi VJ-klipemet, amely a Prof. Rosso, Suspiria, Phenomena hármasból lett összevágva.

2017-04-26 19:12:28 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #58

én a phenomenat is bíom mellesleg..

2017-04-26 08:46:07 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #55

de talán itt jobban kibontotta.

előzmény: Ivan/ (#54)

2017-04-26 00:23:46 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #53

nálam harmadik. második a suspiria, és első a prof. rosso.
mert itt a kiváló fordulatos történet valami egészen elképesztő látvánnyal, vizualitással, atmoszférával és stílussal párosul.

előzmény: Ivan/ (#52)

2017-04-22 12:39:58 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #50

csak megerősíteni tudom az ajánlásokat.
én még a what have you done to solange-zsal, a perversion story-val, és a kristálytollú madárral egészíteném ki.

(na igen, a giallo elsősorban a stílusról, és az általa (is) megteremtett atmoszféráról szól elsősorban. ez valakinek vagy bejön (általában akkor durván) vagy nem..)

előzmény: dikalosz (#49)

nagyon szépen, pontosan megfpgamaztad a lényeget. és épp ezért szomorú a vége összességében.
egyébként gyönyörű film. talán a legkreatívabb időutazós alkotás, amit valaha láttam.

előzmény: flake (#8)

2017-04-19 20:20:29 Furious 7 (2015) / Halálos iramban 7. ryood (?) #58

nekem nagyon bejön ahogy nyomják :)
természetes és (valóban) humoros.

előzmény: necksprain (#57)

mit is mondhatnék így sokadik megtekintés után?
kevés ennél gyönyörűbb film létezik.

2017-04-13 22:32:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #10178

Ha fele olyan jó lesz a Kornél filmje, mint a legutóbbi színházi rendezése (Látszatélet) akkor már valami díj tuti az övé!

a filmtörténet talán legkevésbé konvencionális szerelmesfilmje.

+ kim ki-duk és lee chang-dong.
na meg sokan mások..:)

előzmény: aser10 (#2)

fú.
az első harmadában kissé zavartan kapkodtam a fejem a gyors történések közepette, hogy ki kicsoda, mikor, hol, mi, miért történik kivel. aztán amikor "felszálltunk" a vonatra, na onnan már helyére került minden, és egészen dermesztően magába szippantott a film. és ezután már nem is volt megállás.
bravúros képi világ, fantasztikus színészi alakítások, markáns, magaiztos rendezés, és egy remekbe szabott fordulat a végére az igazság nevében!
csak ajánlani tudom!

2017-04-09 02:01:41 Raj (2016) / Édenkert ryood (5) #1

valami rendkívüli remekmű.
egészen másfajta filmes élmény és hangvétel, mint amit úgy általában megszoktam.
miután már véget ért a film, és kint az utcán, a fényben jártam, akkor döbbentem rá, mit is láttam, akkor lett teljes a kép.
a film rendkívül összetett. sokféle karaktert mutat meg, sokféle helyzetben, sokféle megvilágításban. árnyaltan teszi mindezt, szerencsére az "árják" esetében is.
a film elején két narrátor meséli a múltat, valamikor a háború után, egyedi megviágításban. aztán illusztrálódnak a történtek.
az volt a film legmegrázóbb pillanata, amikor is tudatosult bennem, hogy ez a két narrátor, akik idővel kibővülnek háromra, valójában már mind halottak, és valahonnan, egy éteri helyről beszélnek hozzánk. teljesen beleborzongtam.
felkvaraó, és érzékeny film andrej tarkoszkij egykori munkatársának, asszisztensének rendezésében. aki egy egészen különleges képességű rendező, mert képes a legrendhagyóbb artfilmet megcsinálni, de ugyanakkor mainstream vonalon is olyat tett le az asztalra, mint a szökevényvonat.
andrej koncsalovszkijnak hívják.

2017-04-08 09:25:10 Beszélő fejek (2000) ryood (4) #2

vagyis, AZ embert.

előzmény: jesi (#1)

2017-04-03 23:07:35 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ryood (5) #162

A 79 éves Ridley Scott interjút adott az Entertainment Weekly-nek, hogy így reklámozza a májusban megjelenő Alien: Covenant című filmet.

A rendező az interjúban elárulta, hogy a legendás, 1979-es Alien végén eredetileg a xenomorph megölte volna az utolsó életben maradt utast, Ellen Ripley-t is, aki az egyik legnagyobb hősnője lett a filmtörténelemnek, Sigourney Weaver még három filmben is eljátszotta.
Scott úgy gondolta, jobb lenne, ha a xenomorph visszajutna a hajóba, ahonnan Ripley kilőtte, és letépné a nő fejét. Miután Scott előadta az ötletét, 24 órán belül jött a válasz, amiben kirúgással fenyegették, ha ezt megteszi. Így élte túl Ripley a földönkívüli lénnyel való első találkozást.

Jones cicáról megint elfeledkeztek.

2017-04-03 11:17:32 Kojot (2017) ryood (5) #12

egyébként EBBEN az interjúban a vége felé szóba kerül ez a reklám téma, hogy az jár-e egy filmalap által megtámogatott filmnek, vagy adható...érdekes téma, meg amúgy is az egész beszélgetés sopsits árpáddal, ajánlom!