ryood

2017-08-16 23:11:20 Pappa pia (2017) ryood (?) #22

létezik olyan tévécsatorna, ahol egy jó film benyomását próbálják kelteni a pappa pia kapcsán
Pappa Pia premier

szerencsére színházban azért alkot.
melegen ajánlom a hóhérok című darabot (martin mcdonagh) a katonában!

a film önmagában "csak" négyes lenne, kell hozzá egy bogart a zseniálishoz.

azért nem is kell..teljesen...

előzmény: tomeew (#17)

nagyon jól tetted!

de hogy a filmről is írjak valamit..
ahogy néztem ezeket a srácokat és lányokat, azt éreztem, hogy ők sokkal szabadabbak lehettek elvisre táncolva, colát fogyasztva, mint mi (az én generációm, pláne az utánunk következők) valaha voltunk itt a nagy "demokráciában"..

előzmény: somogyireka (#41)

2017-08-11 22:18:09 Tiszta Amerika (1987) ryood (4) #7

"de barnák ezek a feketék."

ma valahogy nincs miben (és kiben) reménykedni..
link

előzmény: somogyireka (#39)

2017-08-10 23:18:49 A tizedes meg a többiek (1965) ryood (4) #18

megoldották okosba'..

2017-08-10 18:00:39 Butaságom története (1965) ryood (3) #7

olyan kis jelentéktelen bárgyú semmike. de azért megvan a maga bája, és jópofa momentumai, de ez így összességében kevés.

2017-08-09 22:54:09 Álombrigád (1983) ryood (3) #8

érdekes, de nekem kissé kaotikus..

egy kicsit talán túlnyújtott, de egészen meglepően nyíltan beszél egy témáról, amiről akkoriban nem volt divat "mesélni"..

2017-08-09 22:47:05 Fury (1936) / Téboly ryood (4) #13

nagyszerű látlelet a birkaszellemről, annak működési mechanizmasáról.
a befejezés pedig példásan humanista.

ijesztő, ha az ember belegondol ebbe az egész "rendzserváltásnak" csúfolt valamibe..
fájóan igaz ez a film, és a helyzet azóta se javult sajnos.

2017-08-09 22:42:48 The Player (1992) / A játékos ryood (5) #7

a legszúrósabb fricska hollywoodnak, ami valaha készüt!!!

2017-08-06 22:56:09 Az én XX. századom (1989) ryood (3) #7

elképzelhető, hogy az én "háttérműveltségem" nem megfelelő ennek a filmnek a dekódolásához, de az a helyzet, hogy számomra ez egy igen csapongó, széteső "tipikus első film".
tele egy csomó ötlettel, motívummal, szimbólummal, metaforával és geggel, de az egységet nem éreztem. csak úgy egymás után pakolva a jelenetkavalkád.
egyébként bravúros a fényképezés, olyan igazán "filmes film", ami más médiumon nem tudna működni, sok jó momentuma akad, kedves, bájos humora is van, csak egyszerűen nem ál össze egésszé.
aztán lehet újra kellene néznem a megvilágosodáshoz..
érdekes egyébként, hogy ehhez képest a simon mágus valamint a testről és lélekről milyen letisztult "anyag" mind formailag, mind tartalmilag.
még hezitálok az osztályzatommal. hármas és négyes között vagyok..

2017-08-04 16:35:30 Bizonyos jóslatok (1967) ryood (4) #4

hehe..

2017-08-04 15:37:19 [Tévésorozatok] ryood #3057

hm..
én inkább érzem lynch filmjeit, vagy valami nagyon rendhagyó módon intuitíve dolgozom fel őket, és nem is tudatosul bennem vagy csak később kerül a felszínre valami...mindenesetre ez a valami semmi esetre sem az elmém által dekódolható, megérthető "információ". talán egy attitűd, egy fajta szemlélet...de most én is csak keresgélek szavakat, hogy körülírjam...
"

előzmény: dikalosz (#3053)

2017-08-04 15:31:08 [Színház] ryood #146

láttam én is, nagyszerű.

alapvetően hozzám is az alternatív, a független színház áll közel, viszont most mégis arra bíztatnálak, hogy menj kőszínházba is, mert elég fasza kis előadások vannak ott is.

nekem az előző idényben ami legjobban beütött az a martin mcdonagh által írt és gothár péter által rendezett hóhérok volt. brutális élmény, a második felvonásra egészen groteszk, morbidba haló humorral.
ezen kívül a katona kamrában a terror, ami egy roppant hatásos, nagyon aktuális témájú interaktív előadás, ill. az átriumban az 1,2,3 című molnár darab. "real-time szatíra".
az új évadban pedig a katonában jön az legújabb pintér béla darab!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#145)

2017-08-04 12:57:29 [Tévésorozatok] ryood #3052

valaki okos mondta, hogy ha már érti az ember lynch filmjét (nem az elenfántemberről vagy a straight story-ról van szó) akkor ott baj van..

előzmény: dikalosz (#3051)

2017-08-04 09:14:54 [Tévésorozatok] ryood #3050

Az utolsó pár részre veszített némelyest abból a frissességből, szokatlanságból, ami az első 5-6 részt jellemezte, de így is nagyszerű kis sorozat lett a The young pope
Egy erős négyes.

teljesen érdektelen az egész.

2017-07-29 07:19:18 Dunkirk (2017) ryood (2) #45

én nekem egy film nem arról szól, hogy a 0. perctől az utolsóig kontans darálás, csendek, szünetek nélkül.
(létezik egy dramaturgiának nevezett méltán fontos szakma..)
az effajta töménység számomra élvezhetetlenné tesz bármilyen filmet.
őszintén szólva fogalmam sincs, mi fordul meg egy katona fejében egy háborúban, de én a filmben egy nyálas, csöpögős giccset érzékeltem, egészen máshogy is meg lehetne mutatni egy ilyen jelenetet..
ugyanakkor elfogadom, ha valakinek ez így ebben a formában tetszetős.

2017-07-28 23:00:54 Dunkirk (2017) ryood (2) #42

a régi szép idők, amikor még david julyan szerezte a nolan filmek zenéjét..

előzmény: dikalosz (#41)

2017-07-28 21:12:07 Dunkirk (2017) ryood (2) #40

iszonyú tömény az egész. nagyon megfeküdte a gyomromat.
folyton feszültség van, gyakorlatilag megállás nélkül szól a (számomra egyébként tipikus, unalmas, idegesítő) zene. egyszerűen túé sok a film.
és igen. a végén az a pátosz...mondjuk még mindig elviselhetőbb, mint az interstellar nyáladzása.

előzmény: dikalosz (#26)

2017-07-23 20:08:34 Dunkirk (2017) ryood (2) #25

a film valóban keveset markol, de én abból sajnos szinte semmit sem tudtam megfogni. számomra teljesen élvezhetetlenné tette az egészet az a filmnyelv, amit itt nolan alkalmazott.
az első pillanattól a záróképekig végig olyan volt, mint egy bő másfél órásra nyújtott előzetes, roppant idegesítő zenével.
pedig tényleg sikerült minden prekoncepciómat félretéve beülni a moziba, így a számomra rémes dark knight 3 és interstellar után tisztább lappal nem is indulhatott volna a film. sajnos óriási csalódás lett belőle.
kár érte.

2017-07-23 14:26:42 Toni Erdmann (2016) ryood (5) #28

igen, egyre..

előzmény: somogyireka (#27)

2017-07-20 08:38:37 Toni Erdmann (2016) ryood (5) #26

csak kicsit kell más megvilágításba helyezni, és máris látszik a polgárpukkasztónak, gusztustalannak tűnő jelenet lényege.
nyitottság, nyitottság..

2017-07-16 23:54:19 [In Memoriam...] ryood #2167

George A Romero
Nyugodjon békében!

2017-07-15 13:20:24 Swinger (2016) / Swingerklub ryood (5) #2

szóval hogy is van ez?
ha a dán (vagy más skandináv) filmeket (akár ezt a filmet) veszem alapul, azt látom, ezek a legkiábrándultabb, legdepressziósabb emberek európában. a statisztikák viszont rendre azt mutatják, a dán a legboldogabb nép kerek e világon.
akárhogy is, én amiatt nagyon sokra tartom őket, hogy ennyire kendőzetlenül tudnak szembenézni magukkal, röhej tárgyává tenni saját nyomorúságukat, na ilyet senki más nem tud.
ez nekem a valódi önkritika, önirónia.
nincs ez másképp a swingerklub esetében sem.
réka olyan jól leírtad, amit erről le lehet, hogy ehhez hozzátenni nagyon nem is tudok, mit.
azért a színészek mellett nem megyek el szó nélkül.
végre nem az elhasznált arcokat láthatjuk. szóval nincs itt mads mikkelsen, se ulrich thomsen vagy nikolaj lie kaas. de paprika steen sem, akárcsak tryne dürholm is távol van.
helyette csupa "ismeretlen" arc. és milyen brtálisan jók!
pont a "kirakatpár" megforálói a kedvenceim, kik particiát és patricket keltik életre. elképesztően jól,
talán az ő vergődésüket volt a legjobb látni!

2017-07-15 12:30:41 Sage femme (2017) / Én és a mostohám ryood (5) #2

csak egy kicsikét kell közelebb kerülni a halálhoz, s máris felpezsdülhet az élet!

2017-07-14 18:11:13 Okja (2017) ryood (3) #2

ez valahogy nem jött át..

amint lehetőségem lesz meghallgatni normális hangcuccon, megteszem, és írok véleményt!

előzmény: dikalosz (#642)

2017-07-11 22:36:41 Midnight Cowboy (1969) / Éjféli cowboy ryood (5) #20

irány a napfényes kalifornia..

habbkönnyű semmike.
lehetne, de még az se tud lenni, mert tele van kínosabbnál kínosabb "poénokkal", erőltetett gegekkel.
a csodás provencei tájból pedig vajmi keveset mutat meg.

régen minden jobb volt.
de nem, de igen, de nem, de igen, de nem, de i..

2017-07-01 20:08:22 Toni Erdmann (2016) ryood (5) #21

ennél kínosabb?

2017-06-29 23:44:12 The Hours (2002) / Az órák ryood (3) #48

nagyon a hármas és a négyes között evickél, egyelőre négyes..
az van, hogy van ebben a filmben valami nagyon mesterkélt, hamis..szóval nagyon csinált az egész.
viszont a színészeknek, és a zenének köszönhetően van egy lüktetése, ami élettel tölti meg, ill. tetszett még a sok kis egymásra rímelés, apróságok formájában.
a végén szerintem hiba volt, hogy összekapcsolódott fizikailag is meryl streep és julianne moore karaktere. ezzel sokat vesztett a transzcendensből..
hát hm..gyenge négyes..

nagyon művészi, stilizált meg minden, és akadnak érdekes momentumai, de többnyire kifejezetten unalmas film.
számomra csalódás.

szépen előrevetíti a faunt..

hát igen...
mennyivel nézhetőbb volt ez..

2017-06-28 08:35:09 MASH (1970) ryood (3) #14

pontosan így éreztem én is..

előzmény: sleepingdancer (#8)

2017-06-27 23:42:47 The Stranger (1946) / Az óra körbejár ryood (4) #14

igen, azokat tényleg nem szeretem. refn ettől függetlenül jó rendező. a korábbi filmjei miatt.

előzmény: dikalosz (#13)

2017-06-27 11:53:46 The Stranger (1946) / Az óra körbejár ryood (4) #12

mire gondolsz pontosan?
van persze sok öncélú blöff, baromság, de a "hiteles" szürrealizmus közel áll hozzám!
lynch, bunuel pl nagy kedvencek..

előzmény: dikalosz (#11)

2017-06-26 22:47:05 The Stranger (1946) / Az óra körbejár ryood (4) #10

nálam a per a legjobb welles film magasan, akkor ez viszont egy négyes jóindulattal..

akár jó is lehetne, de nem az. viszont eléggé idegesítő.

2017-06-24 15:12:40 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #37

így is bőven van miről beszélni a film kapcsán. sőt! van, akinek a menekültkérdés fontosabb, az nyilván ezt hiányolja. én nem közéjük tartozom.
az, hogy mekkora figyelem kísérte, az már inkább a közönségről szól...(én mondjuk egy közel 100 fős vetítésen voltam a film második hetén...)

előzmény: MicaHiro (#36)

2017-06-24 15:06:30 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #35

ez a film elsősorban nem a menekültkérdésről szól (számomra legalábbis semmiképpen sem) ez inkább csak a közeg, amiben játszódik. hála a jó égnek, hogy nem próbált meg semmiféle üzenet/nézet propagálásával ez ügyben.

2017-06-24 02:16:39 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #29

igen...de még csomó más is...
az egyik legütősebb darab, amit életemben láttam.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#25)

2017-06-23 00:13:42 Rope (1948) / A kötél ryood (5) #185

és tényleg közös hálószobája van a tettestársaknak...nem semmi finom utalás homoszexualitásra 1948-ban..

szóval túl hosszú a magyar himnusz..

2017-06-23 00:11:51 Marnie (1964) ryood (4) #83

egészen biztos, hogy nagy hatással volt ez a film argentora és a deep red-re..

2017-06-22 17:59:52 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #24

igen, pedig akartam mesélni...még szerencse h van a kt..

előzmény: somogyireka (#21)

2017-06-22 17:58:37 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #23

nézd meg a látszatéletet!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#20)

2017-06-21 10:17:06 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #18

nem tudom sajnos, pedig nekem is ismerős. nagyon jó (epizód) karakter a filmben!

egyébként röviden, bár nem annyira felismerhetően, de látszom, benne vagyok én is abban a jelenetben mentősként, amikor lászló nyomozó (cserhalmi) vizsgálódik az ablakon kiugrott ember után. pakoljuk be a hullát a mentőautóba hehe..
mundruczó amúgy az eddigi legszimpatikusabb rendező, akivel személyesen találkoztam forgatáson. egyből azzal kezdte, hogy odajött hozzánk, és egytől egyig mindegyikünknek bemutatkozott, kezet fogott velünk.

és basszus nem ismertem meg cserhalmit a forgatáson, pedig testközelben volt..valahogy nagyon le volt pukkanva. igaz eléggé meg is öregedett, és a karakterre is nyilván "rápakoltak" még a sminkesek, sztájlisztok..

2017-06-21 09:14:54 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #16

"a legrosszabb, ha buzi vagy."

szerintem gyönyörű a majdnem zárókép, amikor
megállnak az autók..

2017-06-19 10:19:00 Julieta (2016) ryood (4) #9

anyám (aki mellesleg pszichiáter.. :P) azt mondta nem rossz a film, de az irodalmi alaphoz képest igen le van egyszerűsítve. szóval, hogy a film sokkal kevésbé árnyalt. nekem mindenesetre tetszett, lehet majd le is olvasom.

előzmény: hhgygy (#7)

2017-06-18 18:56:18 Julieta (2016) ryood (4) #6

egyébként van, aki olvasta a film alapjául szolgáló novellákat?

2017-06-14 09:53:45 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #13

aryan a filmben csak egy tükör az orvosnak, és a rendőrnek. ez a film valójában róluk szól elsősorban. de kettejük közül is főképp az orvosról.
(szerintem amúgy kiváló választás a szerepére a grúz színész. a hangjával se volt bajom.)

számomra kifejezetten érdekes volt látni, hogy mi lenne, ha nálunk is lenne egy merénylet. és inkább filmen tapasztaljuk csak ezt meg! ugyanakkor ez a film nem a menekültválságról szól. az "csupán" a légkör, a környezet, amibe bele van az egész helyezve.

előzmény: somogyireka (#12)

2017-06-10 10:05:33 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #9

nem vagyok vallásos. ha valaki a hitről kezd el beszélni, gyanakszom. ha még a bibliát és angyalokat is emleget, az már egyenesen ízléstelenség számba megy nálam. erre most itt repked-lebeg egy szír menekült srác az égen, miután meglőtték több golyóval is! ártatlanabb tekintete már nem is lehetne, mégis üldözni kezdik, hajsza indul utána egy merénylet miatt..
a sors egy önző, kiégett, hitetlen orvost rendelt mellé, hogy vigyázzon rá, segítse a nagy menekülésben (és ha már vele van, némi pénzt is keressen általa, mert nehogy már ne..) . a nyakukban pedig egy mogorva, a gyógyító férfinál éppenséggel nem boldogabb koravén kopó lohol. ez történik a felszínen, valami eszméletlenül látványos vízióként tárul elénk, mint egy szédítő (abszolút pozitív értelemben véve) utazás a hullámvasúton, ahol csak néha vannak rövidke pihenők.
néhány ezer évenként az emberiség, a civilizáció olyan ponthoz ér, amikor akut módon szükségessé válik valaki, vagy valami, akire/amire MINDENKI odafigyel. általában csodaszámba menő jelenség kell, hogy a teljesen hitetlenek is felkapják fejüket (az ember már csak ilyen..) mert valami nagyon félresiklott a világunkban. elég csak körbenézni. de talán még változtathatunk rajta, csak rajtunk múlik, senki máson! de mi is a probléma gyökere? mert onnan kell kitépni a gyomot! túlságosan messzire jutottunk a forrástól, ahonnan minden jelenség (beleértve saját magunkat is) ered. szakralitás helyett van az anyag csodálata, istenítése vagy álszakralitás. újabb és újabb technológiákkal „könnyítjük” meg hétköznapjainkat, s közben nem vesszük észre, ahogy egyre jobban használati tárgyaink, gépeink tulajdonává válunk, betegesen függünk tőlük. túlértékelt szexualitás van itt, amivel mindent el lehet adni, és amivel mindent el is adnak (még a mosóport is vagy a mobil tarifacsomagot), és persze alázatos rabszolgáivá válunk mi magunk is. és akkor még a politikai agymosásról nem is esett szó, mely statisztikai adatokként, könnyen irányítható, manipulálható bábokként tekint ránk, meggyűlöltet minket egymással, uszít szánalmas kis rövidtávú céljai (szavazatok!) elérése érdekében. ha mégis az út szélén hagynának minket, hát vessünk magunkra, hisz annyit érünk, amennyink ott a szennyvizes árkunkban van. néhány fűszál.. hosszan lehetne még itt sorolni mindent, ami vesztünkbe taszít, de most végre van itt fent az égen valaki, aki miatt megállhatunk, és felnézhetünk!
nem hibátlan film a jupiter holdja, de akkora hatása van, olyan kábulatba tudott ejteni, hogy ezen a ponton már nem érdekelnek igazán a „tévedései”. egy nappal a megtekintés után mozdult meg bennem valami nagyon, és felemelkedtem (fizikailag azért még nem..) tartalmat adott az amúgy számomra teljesen üres hit szónak, na nem vallásos értelemben.. szóval kicsit megváltoztam, és újra fogom nézni a filmet, ezért csak ötöst tudok rá adni, és ajánlom mindenkinek, aki valami újszerű filmélményre vágyik (na meg egy hős mentős-statisztát is megnézne a kritikustömeg nevű oldalról…)

nem olyan letisztult, és zavarosabb, ezoterikusabb, mint a szamszára. ugyanakkor epikusabb is. évszázadokon átívelő mese, kaland, szerelem, ami a végén azért csak eljut oda, ahová el kell: felismerni, mi is a szerelem valódi tárgya
a fényképezés, zene csodás, úgyhogy egy erős négyes simán jár neki.
megnézném nalin legújabb filmjeit is, hogy most hol is tart..

2017-06-06 23:56:25 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ryood (5) #181

hát, ha valakinek úgy jobb...egészségére..

2017-06-06 22:06:51 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ryood (5) #178

a covenant förmedvény után muszáj volt ezt újranézni, hogy tudjam, milyen is az igazi alien az igazi ridley scott rendezésében!
ezt az egész prometheus-covenant előzménytörténetet pedig ki kell törölni az emlékezetből!

2017-06-06 22:05:20 The Sting (1973) / A nagy balhé ryood (3) #17

ez valahogy sehogy sem tudott lekötni igazán...

számomra messze ez a legjobb része a sorozatnak!

2017-06-06 22:03:52 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #5

..és egy egész jó idézet is a Látszatéletből, Mundruczó egyik legjobb színdarabjából. :D
ezek szerint sikerült megnézni! örülök, hogy neked is bejött!
a héten remélem én is meg tudom nézni a filmet.

2017-06-05 23:12:04 Toni Erdmann (2016) ryood (5) #18

második megtekintés után ötösre javítom.
ennek a filmnek valami hatalmas szíve van. fehér holló ritkaságú.

..és most egy pillanatra sem éreztem túlnyújtottnak.

nagyon kiszámítható a vége, ill. mégsem teljesen, mert
a börtönben történő "producrkedés" azért egy klassz kis megoldás volt.
ez a fajta színészi játék nekem túl teátrális, ripacskodós, de mégis élvezetes tudott lenni az "őrült" humora miatt. ezért jár a gyenge négyes neki.

2017-06-03 23:44:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22694

jajj istenem.,..

Áthelyezve a(z) True Lies topikból.

milyen ironikus, hogy a film elején a pártvezér az előadás után arra hívja fel "mókásan" a figyelmet, hogy az ember mennyire nem változik. közben pedig egy gyönyörű, fokozatos pálfordulásnak lehetünk szemtanúi.

2017-06-02 22:50:21 Zwartboek (2006) / Fekete könyv ryood (4) #22

a végére tényleg feljavult, bár előtte se volt rossz. csak kissé kaotikus is lett a feljavulással párhuzamosan..

2017-06-02 09:53:49 Samsara (2001) / Szamszára ryood (5) #2

szerintem meg pont, hogy kell az a "fél óra".
szükséges bizony az idő, hogy a kevés, ám annál lényegibb szó, kijelentés, ami a filmben elhangzik, feldolgozódhasson, és az elme teljes elcsendesedése közepette figyelhesse meg az ember a létforgatagot, s megláthassa annak illuzórikusságát, figyelme pedig annak láthatatlan forrására irányulhasson. ahonnét minden ered.
pan nalinnak sikerült (már amennyire az lehetséges formába öntve) átadnia a film eszközeivel "megjeleníteni" a megjeleníthetetlent. minden kis csilingelés, szélfúvás, kutyaugatás, sírás vagy mosoly mögött ott rejtőzik érzékelhetetlenül az a bizonyos valami. az egyetlen és egyedüli, ami valódi. ám épp ezért nem js ábrázolható, de, aki "jól lát", az ráérez erre az ízre. forrásunk ez, ahonnan minden jön, és ahová minden visszatér. rálelni erre az oázisra a valódi boldogság maga. ezen kívül csak a szamszára van:öröm és fájdalom, kín és élvezet végtelen váltakozása.
és amit nalin is állít, mélyen igaz: meditálhatsz évekig, nevelkedhetsz kolostorban teljes aszkézisben, elutasíthatod erőszakosan, mesterségesen a test vágyakozását, a jelenségvilágot, az csak még erősebb lesz tőle, és még nagyobb lesz a kísértésének ereje benned. meg kell ezt tapasztalni, hogy eleged lehessen belőle, és megláthasd hamisságát, hogy ráunhass a véget nem érő gyötrődésre, hogy az a bizonyos csepp visszatérhessen az óceánba.
gyönyörű film ez egyszerűen, igazi gyöngyszem itt a világban, ami tele van áltanításokkal, kamu gurukkal, kik olcsó, múlékony "békét", "boldogságot" és "halhatatlanságot" meg miegyebet kínálnak.

az első alkalom, hogy az a film érdekel leginkább (és egyedül), ami a legtöbb szavazatot kapta.
bízom nagyon a jupiter holdjában valamiért..

2017-06-01 18:24:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #10209

A Guardian újságírójának Xan Brooksnak is bejött. Bármi lehet.
Engem nagyon érdekel a film, és alapvetően pozitívan állok hozzá.
A sokak által lefikázott Fehér Isten pl tetszett.
Tény, hogy Mundruczó a színházban él istenigazán.

előzmény: desmond (#10198)

2017-05-27 15:37:18 Suburra (2015) ryood (5) #13

ajánlom a gomorra filmet és sorozatot egyaránt.

előzmény: metal_face (#12)

2017-05-24 17:23:17 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #120

hogy egy ridley scott ilyen trágyákhoz adja a nevét, mint az alien covenant, a gi jane vagy a gladiátor, számomra elfogadhatatlan.

2017-05-23 21:10:59 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #103

Scotty pedig abban bűnözött csak, hogy bólintott a szkriptre.

nekem az bőven elég nagy bűn. pont az aliennel ilyen erőszakot tenni..
mellesleg nem kívánom őt se pokolba, se a mennybe, ugyanakkor én már kb a thelma és lousie óta gyengének tartom. a marsi is egy igen kellemetlen élmény volt számomra..

2017-05-23 20:49:42 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #100

haha.
viszont ha ezt nem alien filmként nézem, számomra akkor is iszonyúan kínos.
hogy ide juthat egy rendező az alien és a blade runner után...azért az nem semmi.
legyárt egy élvezhetetlen vasárnap esti filmpluszos témát.
köszönjük.

2017-05-23 19:55:33 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #97

tényleg nem magyarázkodni akarok, de az történt, hogy találkoztam ma egy több, mint egy éve nem látott nagyon jó filmes cimborámmal, akivel régen dolgoztunk együtt a corvin moziban, és eldumálgattunk mindenféléről, aztán felvetette, hogy nem nézzük-e meg az alient...hát, végül belementem.
aztán ő is nagyon ki volt tőle huh...

előzmény: dikalosz (#96)

2017-05-23 19:47:06 Alien: Covenant (2017) ryood (1) #95

ez valami rettenet. nem tudom mikor láttam utoljára ennyire katasztrofális filmet.
aki nem látta még, annak annyit tudok javasolni, hogy messze kerülje el.

bámulatos film egy bámulatos ember narrációjával egy bámulatos stáb felvételeivel.
gyönyörű, nem jutok szóhoz.
méltó folytatása az első résznek, ami amúgy csodaszép díszdobozos dvd formában meg is van.
csak ajánlani tudom, már csak a pzitív, környzettudatos üzenete miatt is.

2017-05-22 22:35:18 Frantz (2016) ryood (5) #8

rend mindenképpen van benne.
amíg nem tudjuk, hogy milyen viszony köti adrient frantzhoz, addig jellemzően a flashbackeknél vált át színesre a film, mikor adrien mesél közös meg nem történt élményeikről.
aztán ez megváltozik, amikor kiderül, mi is történt frantzcal.
utána már adrien és anna közös pillanatai színesednek ki.
mindkettő valami valóságtól való elrugaszkodás. a valóságtól, ami csak kín és fájdalom.

2017-05-22 19:12:27 [Magyar filmek] ryood #304

számomra tarr béla a csúcs a magyar filmművészet tekintetében.
de ott van amúgy is a legnagyobb kedvenceim között.

az én tizes listám (nem sorrendben)

- az ötödik pecsét
- jutalomutazás
- nevelésügyi sorozat
- saul fia

2017-05-21 23:43:12 [Magyar filmek] ryood #300

én nagyon kedvelem puszért és fam-ot is. sok adát meghallgattam a hét mesterlövészéből is. nagyon szeretem robi látásmódját, annak ellenére, hogy néha ordítani tudtam volna, hogy mekkora baromságot mondasz robi!
szóval több mindenben igaza van most is, és a listájából 2-3 szerepelne az enyémen is, de ezt az elmúlt 40 év hanyatlását nem tudom elfogadni sehogy sem. persze sok gyenge alkotás készült, ám pl a 90-es években készültek el olyan remekművek, mint pl. a hosszú alkony, sátántangó, wittmann fiúk vagy a roncsfilm. a 2000-es években tűntek fel olyan új tehetségek, mint hajdú szabolcs, pálfi györgy, török ferenc, fliegauf bence vagy éppenséggel kocsis ágnes, akik egészen új látásmódjukkal valódi felüdülésnek számítanak mind a mai napig.
hiányolták a szocio témájú filmeket. akkor csak néhány cím: filmregény, jutalomutazás, nevelésügyi sorozat, családi tűzfészek, panelkapcsolat.
ja, és azt sem értem, hogy egy szó sem esett makk károlyról..

2017-05-20 17:52:47 Frantz (2016) ryood (5) #5

"olyannak" tűnő romantika, ami mégsem olyan, de nagyon nem..
persze az eredmény így is, úgy is szerelem, de valahogy mégis egész más.
francois ozon legújabb filmjében sok hazugság történik meg, mégis mélyen őszinték, és bátrak ezek a "hazugok".
egy fájóan szép történet pacifizmusról, megbocsájtásról, a háború értelmetlenségéről, szerelemről, felejtésről. sok-sok meglepetést tartogatva!
nagyon élveztem minden pillanatát. ozon a legérdekesebb filmes hang ma franciaországban.
csak a végén nem kellett volna megszólalniuk az elváláskor a csók előtt/után..

2017-05-19 08:36:17 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #3

klág dávid írásait kedvelni szoktam, ezért bizakodom most is, mert elég pozitívan ír az amúgy a cannesi sajtóvetítés közönségét igen megosztó filmről Magyarország szuperhőse: a Migráns
már volt erről szó, hogy mundruczó a színházan tud istenigazán kiteljesedni. én inkább nem is hasonlítanám vagy mérném a színdarabjaihoz.
drukkolok a filmnek. ha fődíjat nem is, de valamilyen díjat nyerhetne!

2017-05-18 13:00:58 Paterson (2016) ryood (5) #25

végül én is erre jutottam.
a találkozás a kis "költőlánnyal" mennyire éterien szép..

előzmény: somogyireka (#24)

bárcsak ma is készülnének ilyen naívan kiszámítható gyerekes krimik!
(félreértések elkerülése végett ez nem a "régen minden jobb volt" lemez, mert ma is készülnek szuper bűnügyi filmek, de valahogy ezek a régi vágású rosszfiúk, gyönyörű automobilok és repülők, meg épületek - a narratíváról nem is beszélve - nekem nagyon hiányoznak..)

előzmény: necksprain (#12)

2017-05-17 11:07:20 Krugovi (2013) / Templom a dombon ryood (5) #5

nekem se ment egyből összerakni a "ki-kicsodát", de a végére aztán csak rájöttem majdnem mindenre. nem zavar, hogy nem derül ki pontosan minden mindenkiről a relációkat illetően, ill. hogy csak sejtet bizonyos dolgokat a rendező.
amiért nagyon tetszik: hitelesség, őszinteség, árnyaltság, fényképezés, alakítások, narratíva.
a német szál valóban kicsit kilóg, de aztán mégsem..a templomépítő ember mondja, hogy, ha egyszer követ dobnak a vízbe, akkor a víz felbolydul, gyűrűzni kezd..
és ha történik valami valakivel, akkor az menthetetlenül érint mindenkit a környezetében.

ez az!

előzmény: manson84 (#71)

2009-ben volt egy szuper sci-fi fesztivál (plan9 fest) a pécsi tv-toronyban, és ott vetítettek mindenféle kevésbé ismert sci-fi filmet. volt valami 50-es évekbeli scifi horror (?) sajnos nem emlékszem a címére, és le is maradtam róla, de írták az ismertetőben, hogy sokat merített belőle az alien.

miyazaki talán legfontosabb üzenete az emberiségnek egy gyönyörű filmbe csomagolva.

érdekelne a véleményetek egy bizonyos dologgal kapcsolatban.
szóval moziba megy az ember, és ül mellette vagy mögött valaki vagy valakik, akik folyamatosan végig beszélnek a vetítés alatt. hangosan, magukat nem zavartatva, és persze azt teljesen lesz...a, hogy netán másokat zavarnak társalgásukkal.
az utóbbi fél évben volt egy-kát ilyen élményem, és az egyik pont a toni erdmann című német film volt, ami egy igen szuggesztív alkotás, és sajnos volt két nő mögöttem, akiknek muszáj volt folyamatosan kommentálni, véleményezni mindent, ami épp történt a filmben. eszméletlenül idegesítő, zavaró volt, viszont én meg "jól nevelt", szelíd lény vagyok, és különben sem szeretek másokat megnevelni...de úgy gondolom, ezeknek az embereknek elsősorban saját maguk a fontos, és nem a film érdekli őket igazán.
ti szerintetek mi a legjobb megoldás egy ilyen helyzetben? és ha mondjuk úgy döntötök, hogy szóltok, akkor hogyan, és mit mondtok az illető(k)nek?
kösznöm előre is a válaszokat.

2017-05-15 17:09:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22682

én nem tudok sajnos topikot nyitni, ezért ide írok most.
érdekelne a véleményetek egy bizonyos dologgal kapcsolatban.
az utóbbi fél évben volt egy-kát ilyen élményem, és az egyik pont a toni erdmann című német film volt, ami egy igen szuggesztív alkotás, és sajnos volt két nő mögöttem, akiknek muszáj volt folyamatosan kommentálni, véleményezni mindent, ami épp történt a filmben. eszméletlenül idegesítő, zavarós volt, viszont én még "jól nevelt", szelíd lény vagyok, és különben sem szeretek másokat megnevelni...de úgy gondolom, ezeknek az embereknek elsősorban saját maguk a fontos, és nem a film érdekli őket igazán.
kösznöm előre is a válaszokat.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2017-05-14 15:24:09 El método (2005) / A Grönholm-módszer ryood (5) #15

a szombathelyi weöres sándor színházban most műsoron van egyébként a darab.
én még az újszínházban láttam (mielőtt nagymagyarokká lettek volna) és az remek előadás volt.

2017-05-12 16:40:07 La moustache (2005) / A bajusz ryood (3) #13

ez mind nagyon jó, amit írsz, és igaz is, csak nekem kevés volt..
szóval ez egy kiindulópontnak klassz, de ennél többet szerettem volna, kihozhatott volna belőle még valamit az író, rendező, mert ez nekem így csak egy felskiccelés csupán..
aztán lett belőle egy kis megőrülés, hong-kongi utazás, és semmi magyarázat a történtekre...ami nem teljesen baj, csak még egy fogodzkodót sem kaptam...
pont az atmoszféra miatt sajnálom, mert az nagyon magával ragadó volt.
lehet, ha máskor láttam volna, talán jobbra tudtam volna értékelni..
hm..
ezt viszont nagyon ajánlom figyelmedbe: Lemming
a bajusz, mint férfisság szimbóluma. hát ez nekem khm... :)

előzmény: flake (#12)

2017-05-11 17:55:28 La moustache (2005) / A bajusz ryood (3) #11

hm-hm..
érdekesnek tűnt, de aztán valahogy a végére egyre inkább azt kezdtem érezni, hogy ez egy művészkedős blöff, amibe bárki bele láthat bármit. bizony.
mégsem adok rá közepesnél rosszabbat, mert az atmoszférája vonzó..(bár lehet pont emiatt kéne még szigorúbbnak lennem vele!.)
a mondanivalóját inkább éreztem, mint értettem..
amúgy eléggé más műfaj, de nekem a azintén francia lemming jutott róla eszembe. az egy kiváló fim.