ryood

egy kis érdekesség..
a film vak karaktere, otto, sissi segítője (aki a végén üveget eszik..) tykwer 2004-es kisfilmjében ismét feltűnik egy vak szerepben True

előzmény: somogyireka (#3)

2017-12-04 14:53:38 L'amant double (2017) / Dupla szerető ryood (4) #3

így vagy úgy, ozon mindig a nézőbe hatol. .

előzmény: somogyireka (#2)

2017-11-29 19:16:06 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #24

kiváló elemzés a filmről, hallgassátok!
A Jó, a Rossz és a Nézhetetlen #8 - A négyzet

2017-11-21 22:41:04 Pappa pia (2017) ryood (?) #74

szívet melengető érzés, hogy már 208 ezren látták mindenesetre ezt a gyönyörű filmet.
büszke vagyok a nézőinkre.

2017-11-21 22:39:21 Lajko: Cigány az űrben (2017) ryood (?) #10

2017-11-21 12:07:15 Pappa pia (2017) ryood (?) #65

ez h a p...a ment fel 2.7-ről 7.2-re imdb-n?
nem mintha bármit is számítana ez..

2017-11-21 01:37:16 DeUsynlige (2008) / Troubled Water ryood (5) #8

egyébként alapvetően norvég, nem svéd.

2017-11-13 23:10:01 Lajko: Cigány az űrben (2017) ryood (?) #8

info honnan?

előzmény: The Hungarian (#7)

2017-11-13 17:03:05 Lajko: Cigány az űrben (2017) ryood (?) #5

pedig a hivatalos premier dec 14, ez több oldalon is fel van tüntetve.

előzmény: bambula (#4)

2017-11-13 12:42:14 Lajko: Cigány az űrben (2017) ryood (?) #3

nagyon kíváncsian várom a filmet (nem csak azért mert végig ott voltam a forgatáson, és számos jelenetben szerepeltem) amennyit eddig tudok róla, még akár egy egészen kimagasló szatíra is lehet belőle.
félek tőle kicsit, úgy jár majd, mint a kojot. ami egy egészen remek alkotás, viszont nem nagyon kapott támogatást promócióra, reklámra, és sajnos meg is lett az eredménye: alig voltak rá páran kíváncsiak, ám érdekes módon, az a kevés ember, aki látta, kifejezetten pozitív véleménnyel volt róla, és még a kritikusok is szerették. szóval valami nagyon elcseszetten működik ebben a támogatási rendszerben esetenként..

előzmény: bambula (#2)

2017-11-07 22:01:32 L'amant double (2017) / Dupla szerető ryood (4) #1

egyre zavarosabb lett, ahogy haladt előre, de a végére szerencsére letisztult.
szép történet.

2017-11-04 20:40:52 Budapest Noir (2017) ryood (4) #3

meglepett a film azok után a negatív kritikák után, amiket több helyen is olvastam.
szerintem teljesen rendben van, korrekt tisztességes anyag. persze vérszegényebb a regényhez képest, és sajnos az is tény, hogy az a miliő, atmoszféra, amit a kor budapestjéről megfest a könyv, az itt nincs meg olyan erősen..
a színészek viszont gyakorlatilag egytől egyig remekelnek. kolovratnik krisztián is.
hiányoltam a regényből a vidékre utazós részt a filmben..
szóval egyszeri kikapcsolódásnak tök jó. nem az a vérbeli film noir, de bőven élvezhető, még ha kissé tv filmesebb is.
jóindulattal négyes részemről.

2017-10-25 22:55:43 Happy End (2017) ryood (5) #6

ott is van..

2017-10-25 22:39:03 Happy End (2017) ryood (5) #4

valóban brutális erejű alkotás. gondolkozom az ötösön..

2017-10-22 12:18:43 Másnap (2004) ryood (5) #12

hogyhogy csak most láttad?
nekem az egyik legkedvesebb magyar filmem. már többször láttam, de biztos fogom még. megvan a díszdobozos dvd is, amin sok extra is van a filmmel kapcs. van amúgy egy előzményfilmje is, ami tkp ugyanez, csak negyven perces változatban: amásik part.
érződik erősen lynch, kubrick és polanski hatása, de mindezekből valami nagyon eredetit gyűrt össze janisch attila.
megvan az akkori filmvilág, amiben muhi klára írt egy remek elemzést, érdemes elolvasni azt is.

janisch atila nagyon ellene van ennek a jelenlegi támogatási rendszernek, jelenleg tudtommal csak tanít az egyetemen. azért én remélem, hogy készít filmet hamarosan.

Magánbeszélgetés - JANISCH ATTILA - ATV 2013.03.17.

2017-10-21 16:37:58 Imagine (2012) / A képzelet ereje ryood (4) #3

valódi csemege ez a film! igazi oázis itt a nagy sivatagban.
végig nagyon élveztem lágy lüktetését (itt megjegyezném a zene fontosságát ebből a szempontból) finom sodrását lisszabonon át. a város egy fontos szereplő itt most, akárcsak az óceán és a hangok. tavaly nyáron volt szerencsém nekem is szemrevételezni ezt az egészen különleges, csodás várost dimbjeivel, dombjaival, majdnem eldőlő villamosaival, kis eldugott presszókkal a sikátorokban. a világ egyik legszebb városa. mindenképpen az emberiség egyik nagy erénye, hogy létre tudott hozni egy ilyen helyet.
a filmmel kapcsolatban pedig támadt egy olyan gondolatom, hoyg vajon a süketnémák látása kiélesül épp úgy, ahogy a vakok hallása, ízlelése, szaglása?

2017-10-20 21:06:37 Mother! (2017) / Anyám! ryood (?) #8

én ilyet nem is állítottam, csupán annyit, hogy amit az előzetesben bemutattak, az milyen volt, ill. milyen haltást vátott ki.

előzmény: dukyka (#7)

2017-10-20 20:54:42 Mother! (2017) / Anyám! ryood (?) #6

még csak az előzeteést láttam, de az valami borzasztó volt.
pakolták egyik elcsépelt klisét a másik után, kicsit már olyan érzésem volt, mintha valami paródia lenne az egész valami elképesztő művészkedéssel megfűszerezve.
hát ezt moziban biztosan nem fogom megnézni. mondjuk alapból érdektelen eléggé az egész számomra..

előzmény: Mikkey (#5)

2017-10-20 09:08:59 Enemy (2013) / Ellenség ryood (2) #52

végre sikerült a film nyersanyagául szolgáló saramago regényt elolvasni: döbbenetesen erős irodalmi alkotás, a lehető legmagasabb szint.

2017-10-19 21:42:39 [Melyik filmen sírtál?] ryood #24

gombóc: benny videoja, táncos a sötétben, születésnap, 4 hónap 3 hét 2 nap, a dicsőség ösvényei, iszonyat

gyönyörű óda a tengerhez.

2017-10-18 19:25:54 Utazás a koponyám körül (1970) ryood (4) #4

nem is lehetett volna ezt a fantasztikus regényt másképpen, csakis ebben az avantgard formában megfilmesíteni. nekem bejött összességében.

2017-10-17 23:25:51 [Melyik filmen sírtál?] ryood #11

mechanikus narancs

2017-10-16 20:37:31 Happy End (2017) ryood (5) #2

haneke eddigi legvisszafogottabb filmje. érdekes módon, mégsem kevésbé hatásos, mint a benny videoja, a furcsa játék vagy a rejtély.
fricska ez is, akárcsak östlund négyzetje, csak valami egészen más hangszerre komponálódott. a film talán picit vontatottan halad előre, de mintha ezzel is csak nőne az emberben valami szokatlan, idegen feszültség. persze a végére eszkalálódik, aminek eszkalálódni kell, és olyan mosoly ül az ember arcára a záró képsor befogadása közben, amilyenre végképp nem számított.
nesze neked látszatidill.

2017-10-15 21:27:25 Aurora borealis - Északi fény (2017) ryood (5) #1

erősen személyes érintettségű/ihletettségű megrázó, nehéz történet kiválóan megvalósítva, kivitelezve, remekbe szabott színészi alakításokkal, törőcsik marinak pedig olyan súlyos a jelenléte, aurája, hogy az ember szava is eláll, amikor feltűik a vásznon. meg se kell szólalnia, elég egy nézés vagy mozdulat tőle..

örülnék, ha sokan megnéznék.
a film pedig szépen kapcsolódik az idei év kiváló magyar alkotásaihoz, (az egyetlen szégyenfolt a pappa pia..)

itt pedig alinda csodálatos interjúja a fantasztikus szellemi frissességgel rendelkező mészáros mártával
Alinda - Mészáros Márta

na, ez nem az én világom.

na, én egy ilyen bátor filmet szeretnék végre látni a mai magyarországról!

nekem ez túlnyújtott volt.
illetve a vége túlságosan szentimentális, érzelgős, operai..

2017-10-10 18:16:32 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #9

fú de jól leírtad.
nagyjából ez kavargott a fejemben nekem is, csak nem jutottam el odáig, hogy leírjam..
szerencsére te megtetted!

előzmény: zsandar filip (#7)

2017-10-10 18:13:30 American Honey (2016) ryood (4) #3

nem érzem különösen mélynek vagy fajsúlyosnak, nincsenek igazán erős állításai, ám mégis hitelesnek hat, magáva ragadja az embert a hangulata.
hamar elröppent a közel háromórás játékidő.

2017-10-10 08:58:10 [Magyar filmek] ryood #330

jogos!
(mondjuk orbison munkásságát nem ismerem..)
az a helyzet, hogy PR nagyon sokat szerepel a médiában, sokat beszél mindenféléről, és valóban képes orbitális hülyeségek hangoztatására is (nekem ez a genderkurzusoása, ami nagyon idegesítő már..pedig vannak ott is jó észrevételei). viszont rengeteg nagyon jó, éles meglátása van, kimond dolgokat, amiket senki más, és ez fontos. szóval a személyes ízlését hajlamos objektív igazságnak beállítani, ez nem szerencsés, elismerem. én ezzel együtt bírom a csávót.

2017-10-10 08:31:12 [Magyar filmek] ryood #328

a "lila ködös" szerzői filmek mindig is rétegfilmek voltak, s lesznek is a jövőben, pláne magyarországon. ez "így van rendjén". akad köztük sok szemét, de szerencsére igazán figyelemre méltóak is. szóval fontosak ezek, kellenek, szükség van rájuk, a kultúránk része, még ha sokan el is utasítják őket.
ha már minden áron ilyet akart beletenni a "tíz legrosszabb magyar film" listába robi, lehett volna mondjuk a vespa, na az bőven rászolgált volna...és ott az is abszolút igaz lett volna, hogy az alkotó semennyire nem ismeri azt a közeget (vidéki cigányok, cigány putrik..) amiről filmet készít. vagy ha már vranik roland (fekete kefe rendezője) akkor az adás c. filmje, ami valóban gyenge.
mundruczó kornél korai filmjei nekem sem tartoznak a kedvenceim közé (a fehér isten óta más a helyzet vele...) de ugyanakkor egyáltalán nem tartom ezeket rossz filmnek, szóval nem gondolom, hogy közük lenne egy ilyen listához. a fehér isten és a jupiter holdja pedig már ráadásul szélesebb közönség számára is élvezhető, lezárta a "lila ködös" korszakot kornél.
még a dealer kapcsán megjegyezném, hogy mennyire rossz húzás volt fam részéről azzal érvelni, hogy nem ismeri a drogos szcénát fliegauf..hát ha valamit ismer, akkor azt nagyon, kb azok között nőtt fel..mellément..de ő legalább kiállt tarr béa mellett..

előzmény: budaik (#326)

2017-10-10 00:26:52 [Magyar filmek] ryood #325

mondjuk a sas tamás filmek elég ismertek, és sajnos a kasszáknál is jól tejesítettek. közben meg borzasztóan alacsony színvonlúak, igénytelenek, irritálóan tele vannak b...a reklámmal, termékelhelyezésekkel..
a kis vuknak is simán helye kellett volna legyen, az imdb bottom 20-ban van a mai napig, egykoron első is volt.
a hídember is egy rettenetesen sz..r film, hatalmas állami támogatással készült.
szóval ezek sokkal szégyenteljesebbek, mint akármelyik jancsó, mundruczó vagy a fekete keke éppenséggel (én mondjuk ezeket nem is tartom semennyire szégyenteljesnek, de elfogadom, és megértem, h sokaknak nem tetszik)
ha nincs ott fam, puzsér szerintem még tarr bélát is megalázza (megtette már fassbinderrel és wim wenders-szel is..)

előzmény: budaik (#323)

2017-10-09 23:54:54 [Magyar filmek] ryood #322

oké, és ez rendben is van, h egyeseknek nem tetszik, de hogy ezek ott volnának a 10 legrosszabb magyar film között?
na ne már..

előzmény: budaik (#321)

2017-10-09 23:46:04 [Magyar filmek] ryood #320

vagy inkább elment az öszöd..hídember...holnap történt..

előzmény: Gameface (#319)

2017-10-09 23:23:31 [Magyar filmek] ryood #318

azért az durva, hogy olyan filmeket beválasztottak, mint a dealer, a fekete kefe vagy az anyád a szűnyogok (azt inkább nem is kommentálnám milyen marhaságokat mondtak ezek kapcsán) és egy sas tamás se került be, se a kis vuk (aminek egyébként több, mint 1 milliárdos költségvetése volt, állami támogatással készült..) vagy a holnap történt..
amúgy a többi rendben van, én kedvelem mindkettejüket, de filmek terén tudnak oltári nagy baromságokat (is) összehordani.
az új blade runnerről pl remek diskurzus volt az új rádióműsorban:
A Jó, a Rossz és a Nézhetetlen #1 - Szárnyas fejvadász 2049

pedig én "szatírának" szántam.
(mondjuk haneke némelyest azt csinál a maga módján..)

előzmény: hhgygy (#651)

2017-10-09 19:23:33 Cialo (2015) / Test ryood (4) #3

ez egy érdekes film..

van most belőle egy új színházi adaptáció, én tavasszal láttam, igazán remek lett.
Egy kettő három

kicsit elhúzódott időben az új anyag, és egészen más lett, mint amit akkor terveztem, dehát ez már csak így megy..
most ez teljesen más téma, a stílus nagyjából ugyanaz a videomontázs. szóval erősen közéleti mederben a dolog, dehát erről is van véleményem na!
Nőügy

2017-10-08 12:45:36 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #5

persze a csúcs, mondanom sem kell, az a jelenet, amiből az a bizonyos erős kép is van a plakáton.
hihetetlen tényleg...
(persze a többi sem átlagos, meg az egész film bravúros)

előzmény: St4nt0N (#4)

2017-10-08 12:29:25 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #3

igen. meglepő. így is mondhatjuk.

előzmény: St4nt0N (#2)

2017-10-08 12:13:43 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #1

hát nem jutok szóhoz b..a meg...

2017-10-06 19:36:02 [Színház] ryood #148

Olyan díjat kaphat meg Mundruczó Kornél, amilyet magyar ember még soha
A Fehér isten rendezőjét Faust-díjra jelölték a Proton Színház Látszatélet című darabjának rendezéséért. A díjra eddig még csak egyszer jelöltek magyar alkotót: Bodó Viktort, 2014-es heidelbergi Übü király előadásáért.

2017-10-05 18:50:01 An (2015) / A remény receptje ryood (5) #4

ezek után már felesleges bármit írnom.
gyönyörű film.

előzmény: somogyireka (#3)

magasan a négyzetet.

spielbergnek könnyed szórakoztató filmeket (indiana sorozat, jurassic park) kellene csinálnia, abban tudott időnként egész jót, de amikor valami hősies történelmi téma kerül terítékre, vagy valami tragédia (schindler, ryan közlegény) , máris elárasztja az egészet valami édes cukormáz, giccs, pátosz és hatásvadászat.
csak bale jelenléte miatt nem karó.(az a mai napig talány, hogy tudott anno egy olyan zseniális filmet, mint a párbaj, készíteni.)

2017-10-01 08:58:11 Seksmisja (1984) / Szexmisszió ryood (5) #17

szenzációs ez a film!
mindent kifiguráz, amit lehet, fergeteges humorral, ami mellőzi (az akkor amúgy még nem létező) politikai korrektséget..és a végén még egy nagyot csavar rajta!

2017-09-28 14:37:01 The Lake House (2006) / Ház a tónál ryood (?) #25

Siworae

maga a történet alapján önmagában "csak" egy szövevényes krimi lenne, ami hitelesen, életszerűen mutatja be a mindent átszövő korrupciót, és annak hatásait egy európai számára kevésé ismert kultúrában, városban.
a fantasztikus meditatív zene, a zsigerekig hatoló feszült hangulat, a kiváló színészi alakítások, egy zseniális fares fares, és néhány azonosulható sors emeli az átlag fölé ezt a pikáns filmetm amely közeleb hozza azt a fülledt közeget is, ami megágyazott az arab tavasznak is.
csak ajánlani tudom mindenkinek.
micsoda kortárs noir!

a sok helyen már-már börleszkbe forduló humora, szarkasztikussága emeli ezt a filmet a többi hasonszőrű zsánertársa fölé. le sem tagadhatja a kifulladásig és a bolond pierrot hatását.
európai-amerikai mozi, a legjobb minőségben.

2017-09-20 21:55:14 [Kedvenc lemezek] ryood #536

elektronika, és azon belül ambient kedvelőknek ajánlom a figyelmébe
Johan Agebjörn & Mikael Ögren ‎– We Never Came To The White Sea
nálam ez az év lemeze.

jó nagy szerethető baromság, jó móka!
kicsit mintha a solaris vígjáték változata lenne..hehe

2017-09-19 20:39:35 Eszkimó asszony fázik (1983) ryood (5) #8

hezitáltam még néhány perccel ezelőtt négyes és ötös között, de megadom magam, megkapja az ötöst.
mert picikét volt (van?) bennem egy olyan érzés, hogy a rendező kissé öncélú, és kissé túl arthouse, és nem is látom tisztán pontosan mi is ez, de közben meg...ott motoszkált végig a film alatt valami groteszk, bizarr, néhol egészen humoros lazaság, na meg a kiváló zenék, és persze a csúcsjelenet, amikor
jáno először ellátogat lacihoz, és elkezdenek együtt zenélni, aztán hármaban nyomják! fúúú, szuper!
azok a szintitémák..

szóval tényleg nem értem pontosan mi ez a film, de érzek valamit, ami sokkal erősebb ennél a bizonytalanságnál, és igazán magyar, igazán szocreál, igazán tiszta szívből jön...

2017-09-19 11:16:06 Kedi (2016) / Kedi - Isztambul macskái ryood (5) #10

és belefér az is, hogy mindkettőt kedvelem? (jó, a macskák közelebb állnak azért..)

előzmény: somogyireka (#9)

2017-09-17 19:01:18 La piscine (1969) / A medence ryood (4) #1

tetszett a minimalista, csendes, szűkszavú hangulata.
nem is tudom, mi hiányzott még a zseniálishoz, talán csak egy kis feszesség, több feszültség, bár azok meg pont a fent említett hangulatból vettek volna el úgy érzem.
mindenesetre remek film így is, zsigeri élmény, erős jelenlétekkel a színészek részéről.
(talán csak kicsit több a cote d'azure-ből, az kellett volna..hm...)

2017-09-16 22:25:46 Kedi (2016) / Kedi - Isztambul macskái ryood (5) #5

lenyűgöző film bámulatos lényekről, elbűvölő zenével, nagyon sok gondoskodó szeretettel és melegséggel.
jó, hogy készülnek ilyen filmek.

2017-09-16 10:58:20 [In Memoriam...] ryood #2199

Nyugodjon békében Harry Dean Stanton.

2017-09-15 08:11:40 Kedi (2016) / Kedi - Isztambul macskái ryood (5) #4

én sem!
azért az előzetesben nagyon aranyosak a macskák..:)

2017-09-14 23:27:22 Kedi (2016) / Kedi - Isztambul macskái ryood (5) #2

részemrl nem zavaró, ha van benne cuki faktor is...
na majd hétvégén meglesem..

2017-09-14 18:34:01 Journal 64 (2018) / A 64-es betegnapló ryood (?) #1

lám-lám!
christoffer boe rendezi ezúttal. a rekonctrukció nagyon jó volt, remélem minőségi javulás lesz.
már csak azért is, mert a hajtóvadászat mellett, ez a 64-es betegnapló a legjobb regény a sorozatban.

hát nem...
a zenészekkel kapcs. teljesen egyetértek. nagyon élveztem a zenei betéteket!

inséges időket élünk. nélkülözzük egyre jobban a "jó" oldalunkat, az empatikusságunkat, segítőkészségünket. persze mindez mesterségesen gerjesztődik magukat hazafinak, nemzetvédőnek tekintő vezetők segédletével., ilyenkor úgy kellenek az embernek (emberiségnek) a humanista alkotások, mint egy falat kenyér.
aki kaurismaki megtörtént esetet tár elénk egy az egyben, szokásos minimalista keserédes stílusában, bájos humorral.
egy finn idős ember, és egy fiatal szír férfi barátságát meséli el a remény másik oldalán.

2017-09-11 22:55:15 Lajko: Cigány az űrben (2017) ryood (?) #1

premier: december 14

2017-09-11 21:34:37 [Tévésorozatok] ryood #3127

belekezdtem a szolgálólány meséjébe. az első két rész után azt mondhatom kifejezetten ígéretes széria.
le se tagadhatná, hogy a trampli érában jött napvilágra..

köszi az ajánlásokat, észben tartom, bár be kell vallanom, hogy egy ideje valamiért már nem izgat a horror, és a szürrealista agymenések se hoznak már úgy lázba, mint egykoron. hát én is változom.
ezt a 66-os filmet viszont letöltöttem, felkeltette az érdeklődésemet, sveraktól pedig jó régen, de láttam az akumulatort, tényleg remek alkotás.
amúgy én azt szeretem a legjobban, ha megterhelő a film, hagyjon bennem nyomot, legyen nehéz, változtasson meg...és a skaninávoknál, még ha komikusabb filmről is van szó, az is mindig nagyon durva...
román újhullám fantasztikus! csak ajánlani tudom. a leghíresebb ebből az időszakból a négy hónap, három hét, két nap. brutális erejű darab...("terhelő"...)

előzmény: dikalosz (#6)

láttál valami mai (mondjuk elmúlt tíz évben készült) cseh filmet, amit tudnál ajánlani?
mintha az utóbbi évtizedben eltűntek volna...utoljára talán valami sverak film volt, ami jelentúősebb volt, de annak is van vagy tíz éve..
(én a skandinávokkal vagyok így, meg még talán a románokkal, ahogy te a csehekkel...)

előzmény: dikalosz (#4)

majdnem olyan merész, mint az "óvakodj a szent kurvától"

2017-09-09 19:58:38 The Beguiled (1971) / A tizedes háreme ryood (3) #2

ez erősen középszerű.
vajon a coppola változat érdekfeszítőbb, feszültebb?

2017-09-09 09:21:14 [Általános fórum] ryood #7081

szeretem, mikor valaki így megragadja a lényeget!

előzmény: Raul (#7080)

2017-09-09 09:09:05 [Általános fórum] ryood #7079

erről a mai magyarországról lehet tényleg nem szükséges szatírát csinálni..
Vajna Tímea filmet szeretne rendezni, a férje segít neki

2017-09-09 09:07:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22894

erről a mai magyarországról lehet tényleg nem szükséges szatírát csinálni..
Vajna Tímea filmet szeretne rendezni, a férje segít neki

micsoda bizarr, minimalista csendes neobörleszk.
élveztem nagyon.
(gyönyörűen kiforgatva a "bérgyilkosos" tematika, odaszúrós paródia)

2017-09-08 08:36:10 Nineteen Eighty-Four (1984) / 1984 ryood (?) #36

amerikában, miután megválasztották vv donaldot, rettentően megnőtt az eladott 1984 példányok (regény) száma.

2017-09-02 19:41:28 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #7

számomra óriási csalódás, hogy a különc norvég nyomozóhős, harry hole, angol nyelven fog kommunikálni osloban, michael fassbenderként..
ez nekem sajnos teljesen hiteltelenné teszi az egészet.
a regény amúgy nagy kedvenc, nesbo sok másik művével egyetemben.
sajnálom.

meg kéne nézni akkor megint..

2017-08-23 14:09:42 Pappa pia (2017) ryood (?) #54

pontosan így van.

szellemíró.

2017-08-17 23:11:03 Pappa pia (2017) ryood (?) #31

"kutyulódik a történet.."
/ördög nóra/

2017-08-17 21:07:17 Pappa pia (2017) ryood (?) #29

na igen..meglepődtem volna, ha egy rossz szót szólnak róla itt..

2017-08-16 23:11:20 Pappa pia (2017) ryood (?) #22

létezik olyan tévécsatorna, ahol egy jó film benyomását próbálják kelteni a pappa pia kapcsán
Pappa Pia premier

szerencsére színházban azért alkot.
melegen ajánlom a hóhérok című darabot (martin mcdonagh) a katonában!

a film önmagában "csak" négyes lenne, kell hozzá egy bogart a zseniálishoz.

azért nem is kell..teljesen...

előzmény: tomeew (#17)

nagyon jól tetted!

de hogy a filmről is írjak valamit..
ahogy néztem ezeket a srácokat és lányokat, azt éreztem, hogy ők sokkal szabadabbak lehettek elvisre táncolva, colát fogyasztva, mint mi (az én generációm, pláne az utánunk következők) valaha voltunk itt a nagy "demokráciában"..

előzmény: somogyireka (#41)

2017-08-11 22:18:09 Tiszta Amerika (1987) ryood (4) #7

"de barnák ezek a feketék."

ma valahogy nincs miben (és kiben) reménykedni..
link

előzmény: somogyireka (#39)

2017-08-10 23:18:49 A tizedes meg a többiek (1965) ryood (4) #18

megoldották okosba'..

2017-08-10 18:00:39 Butaságom története (1965) ryood (3) #7

olyan kis jelentéktelen bárgyú semmike. de azért megvan a maga bája, és jópofa momentumai, de ez így összességében kevés.

2017-08-09 22:54:09 Álombrigád (1983) ryood (3) #8

érdekes, de nekem kissé kaotikus..

egy kicsit talán túlnyújtott, de egészen meglepően nyíltan beszél egy témáról, amiről akkoriban nem volt divat "mesélni"..

2017-08-09 22:47:05 Fury (1936) / Téboly ryood (4) #13

nagyszerű látlelet a birkaszellemről, annak működési mechanizmasáról.
a befejezés pedig példásan humanista.

ijesztő, ha az ember belegondol ebbe az egész "rendzserváltásnak" csúfolt valamibe..
fájóan igaz ez a film, és a helyzet azóta se javult sajnos.

2017-08-09 22:42:48 The Player (1992) / A játékos ryood (5) #7

a legszúrósabb fricska hollywoodnak, ami valaha készüt!!!

2017-08-06 22:56:09 Az én XX. századom (1989) ryood (3) #7

elképzelhető, hogy az én "háttérműveltségem" nem megfelelő ennek a filmnek a dekódolásához, de az a helyzet, hogy számomra ez egy igen csapongó, széteső "tipikus első film".
tele egy csomó ötlettel, motívummal, szimbólummal, metaforával és geggel, de az egységet nem éreztem. csak úgy egymás után pakolva a jelenetkavalkád.
egyébként bravúros a fényképezés, olyan igazán "filmes film", ami más médiumon nem tudna működni, sok jó momentuma akad, kedves, bájos humora is van, csak egyszerűen nem ál össze egésszé.
aztán lehet újra kellene néznem a megvilágosodáshoz..
érdekes egyébként, hogy ehhez képest a simon mágus valamint a testről és lélekről milyen letisztult "anyag" mind formailag, mind tartalmilag.
még hezitálok az osztályzatommal. hármas és négyes között vagyok..

2017-08-04 16:35:30 Bizonyos jóslatok (1967) ryood (4) #4

hehe..

2017-08-04 15:37:19 [Tévésorozatok] ryood #3057

hm..
én inkább érzem lynch filmjeit, vagy valami nagyon rendhagyó módon intuitíve dolgozom fel őket, és nem is tudatosul bennem vagy csak később kerül a felszínre valami...mindenesetre ez a valami semmi esetre sem az elmém által dekódolható, megérthető "információ". talán egy attitűd, egy fajta szemlélet...de most én is csak keresgélek szavakat, hogy körülírjam...
"

előzmény: dikalosz (#3053)

2017-08-04 15:31:08 [Színház] ryood #146

láttam én is, nagyszerű.

alapvetően hozzám is az alternatív, a független színház áll közel, viszont most mégis arra bíztatnálak, hogy menj kőszínházba is, mert elég fasza kis előadások vannak ott is.

nekem az előző idényben ami legjobban beütött az a martin mcdonagh által írt és gothár péter által rendezett hóhérok volt. brutális élmény, a második felvonásra egészen groteszk, morbidba haló humorral.
ezen kívül a katona kamrában a terror, ami egy roppant hatásos, nagyon aktuális témájú interaktív előadás, ill. az átriumban az 1,2,3 című molnár darab. "real-time szatíra".
az új évadban pedig a katonában jön az legújabb pintér béla darab!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#145)