ryood

2018-04-24 10:23:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23571

ez a posztmodern semmi.

Áthelyezve a(z) You Were Never Really Here topikból.

előzmény: Ragemarci (#17)

az meg egy vicc, h cannesban ez a film nyerte a legjobb forgatókönyv díját..

hát ennél már ezerszer erősebb alakításai is voltak JP-nek..

amennyiben a dögunalmas, vontatott kifejezéstelen üresség "hangulatot" jelent..

sokrétegű, kifinomult érzékeny remekmű minden ízében. többedik megtekitésre sem unalmas, annak ellenére, hogy nincs már meglepetés. most is tudtam felfedezni magamnak valami újat benne, képes voltam más szemmel látni. gyönyörű ritkaság. a 21. századi filmművészet legjobbjai közt a helye.

2018-04-21 12:09:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23564

egyébként szerintem azzal semmi gond nincs, ha egy halálhír vitát generál. ha az a vita valóban valami érdemiről, fontosról szól, és nem fröcsögésről, ostoba vagdalkozásról. az valóban méltatlan lenne.

2018-04-21 12:07:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23563

rendben. igen, értem.

2018-04-21 12:00:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23561

igen tudom, meg minden relatív ésatóbbi. persze semmi baj nincs azzal, ha valaki szerette, szíve joga, de attól még az ő zenei munkássága nem lesz több, mint ami volt. a végletekig lebutított edm, korunk könnyűzenei szórakoztatóiparának egyik leghitványabb előadója. csak mert akkor ezek után ilyen alapon bárkire lehet itt emlékezni. én meg naívan gondolnám, hogy azért ide akárki "nem kerülhet be".

2018-04-21 11:51:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23559

ugyanakkor jó lenne, ha arra valóban érdemes produktummal, munkássággal rendelkező alkotók, művészek, színészek stb. emléke előtt lenne itt tisztelgés. avicii enyhén szólva nem ez a kategória.

Áthelyezve a(z) In Memoriam... topikból.

hát valami iszonyú kínszenvedés volt ezt végignézni. még szerencse, hogy csak másfél órás. valahogy megéreztem, hogy nem moziban kell megnézni.

nem.

előzmény: Bogár Bence (#5)

2018-04-15 11:56:21 [In Memoriam...] ryood #2300

forman emlékére egy csodálatos jelenet az elszakadás című filmből How to smoke a joint

2018-04-06 21:37:24 Quality Time (2017) ryood (4) #1

klassz kis formabontó cucc, könnyed hangvétel, de mégsem annyira nagyon könnyed..
szuper zenékkel.
érdemes.

top3: sunset, éden, úr hangja, ill. a lajkót már láttam, és nagyon tetszett

2018-04-01 13:03:15 Paterson (2016) ryood (5) #44

nyilván.
csak arra akartam rávilágítani, hogy ez tipikusan az a fajta film (és Jarmusch is tipikusan olyan rendező) ahol az atmoszféra, miliő, amiben játszódik a film, annyira erős hatású, hogy ha az magával ragadja az embert, egészen biztosan talál benne valamit magának, vagy akár univerzális jelentést, tartalmat, aminek van relevanciája. egy egyéni gondolat, közölni való nélküli rendező nem tudna ilyen világot megalkotni.

előzmény: pietro (#43)

2018-03-31 20:43:57 Paterson (2016) ryood (5) #42

nem is kell belemagyarázni semmit.
akit megérint az atmoszférája, az mindenhogyan szeretni fogja. akit nem, az sehogysem.

előzmény: ZoLeEe (#41)

2018-03-29 17:57:03 [Általános fórum] ryood #7378

sokadjára láttam, most, hogy tíz éves a film..
megunhatatlan egyszerűen. számomra leggyönyörűbb szerelmesfilm a világpn.

szeretek minden olyan filmet, ahol elmosódik, eltűnik a határ jó és rossz között. ebben a gyönyörű anime-ben emellett mester és tanítványa közötti határ is egészen új értelmet nyer.
várom hosoda idei új filmjét!

2018-03-28 20:10:30 A tanú (1969) ryood (4) #59

egész visszafogott.

2018-03-27 23:01:08 Lajkó - Cigány az űrben (2018) ryood (5) #16

meg a kis vologya..(aki amúgy a saul fiában, az a lengyel kisfiú, aki a film végén rátalál saulékra az erdőben..)

előzmény: bambula (#15)

2018-03-27 22:40:15 Lajkó - Cigány az űrben (2018) ryood (5) #14

a szombati közönségtalákozón Lengyel Balázs író/rendező elmondta, hogy sehogy sem sikerült megtalálniuk Brezsnyev szerepére megfelelő színészt. nézegette az ukrán nemzeti színház honlapját, és ott látta meg azt a színészt (most hirtelen sehol nem találom a nevét) aki aztán elnyerte a szerepet. mészáros lőrincre emlékeztette..és kiderült, hogy utálja a mai oroszországot, putyint, és nagyon szívesen vállalta a szerepet..
ororsz színészt nem is tudtak egyáltalán erre...

előzmény: bambula (#13)

2018-03-26 00:30:44 Lajkó - Cigány az űrben (2018) ryood (5) #12

a keresztes tamás pedig a generációjának a legzseniálisabb magyar színésze..

2018-03-26 00:30:05 Magyar retró (2010) ryood (5) #15

meg buzizó...

előzmény: hhgygy (#13)

2018-03-25 14:36:43 The Place (2017) / A hely ryood (5) #4

fantasztikusan jó elemzés a fimről (és tűpontos kritika a mai magyar filmkritikusok többségéről)
A Jó, a Rossz és a Nézhetetlen #25 - A hely

2018-03-25 11:54:04 Lajkó - Cigány az űrben (2018) ryood (5) #11

nagyon izgatottan ültem be erre a filmre, ugyanis két éve nyáron a forgatáson több héten át jelen voltam. "háttérművészként" szerepeltem mint szovjet katona. a sok forgatás közül kiemelkedett ez. a stáb, színészek, és gyakorlatilag minden szervező, dolgozó érdeme volt, ugyanis egy nagyon barátságos, együttműködő, egymást segítő, vidám hangulatot, atmoszférát sikerült megteremteni az iugazán különleges helyzsíneken budapest környékén elhagyatott erőművekben, gyárakban, mezőkön, stb..
az végeredmény pedig szerintem remek lett.már régóta hiány a magyar filmgyártásban a nívós közönségfilm, vérbeli szatíra pedig nem is tudom, mikor készült utoljára. pláne ilyen minőségben. az egész nagyon konzisztens..összeáll egységessé, és kell ehhez minden: a kiváló színészi alakítások, markáns képi világ, a hangulatfestő zenék, a merész forgatókönyv egyedi humorral, na meg a tudatos, minőségi rendezés.
fiktív történelmi történet ez az ötvenes évek második felében..fiktív, tele kitalációval, mégis sokkal több köze van az igazsághoz, a valósághoz, mint temérdek "történelmileg hű" alkotásnak, ami készült az évtizedek során azóta..annaka rendszernek abszurditását, amiben nekem nem volt szerencsém élni, pontosan az efféle humorral lehet egjobban megmutatni, túlzásokkal, néhol már-már a szürrealitásba hajló elemekkel.
jó lenne, ah sokan megnéznék ezt a filmet, nem csak mert egy roppant szórakoztató, tartamas, humoros film, hanem mert azokat a bizonyos hazugságokra épülő mehcnaizmusokat amikre alapult az "átkos" az roppant precízen bemutatja, és sajnos ezekből sajnos sokat a mai napig megtartottunk, és most is alkalmazunk..
a vetítés után egy beszélgetés volt még a rendezővel, lengyel balázzsal és a producerrel pusztai fernccel. mindketten nagyon rokonszenves emberek, sok különleges infot megsotztottak velünk a film elkészülésééről, és azon túl is, ami a témához kapcsolódik. nagyszerű, hogy elkészülhetett ez a film. nézzétek meg moziban!

2018-03-24 11:58:10 The Place (2017) / A hely ryood (5) #3

nem véletlen, hogy már az ismtertető olvasásakor a teljesen idegenek című film jutott eszembe..aztán a trailer végén láttam, h azonos a rendező.
ahogy kezdődött a film, és lement az első 10-15 perc vártam, hogy "kimenjen" a történet a szabadba, és lássuk ténylegesen az "ügyfelek" történeteit. aztán hamar realizáltam, hogy ez bizony egy rendhagyó film, bezárva "a helyre", kamaradráma (nem, semennyire nem vígjáték) egy asztal két oldalán..
a film közepéig valamiért egy egészen realista, logikai háttér volt a fejemben, aztán egyszer csak megvilágosodtam, hogy miről is van itt szó.,.és ez a momentum brutális volt, ugyanis pár hónapja "írok" fejben egy történetet, amelynek az egyik főszereplője pontosan egy ugyanilyen mágikus erejű jegyzetfüzet,
melybe, amit beleírnak, az megvalósul a világunkban.
az én sztorim mondjuk kevésbé filozofikus, inkább csak amolyan romantikus, misztikus ábránd, menekülés, bár a vágybeteljesítő szerep az itt a filmben is megjelenik.
tulajdonképpen egy roppant egyszerű erkölcsi dilemmáról szól minden: mi a jó és a rossz (ha létezik egyáltalán) és ha igen, akkor azt hogyan lehet felismerni?
ja igen, és az emberi lét pedig egyértelműen egy hosszúra nyújtott haldoklás, szenvedés, és az út során persze jönnek a boldogság illúziói, aztán gyorsan el is illannak, akár a legédesebb csók egy álomban.
viszont van egy lehetőség leleplezni ezt a sok-sok illúziót, káprázatot, és minden hamis önazonosítást elkerülni. igen..ebbe a sok emberi vágyba, kívánságba csak belefáradni lehet.
a befejezés szerencsére nem egyértelmű. én a magam módján értettem azt, hogy válasz az egyszerű, csupasz szeretet, ami nem akar semmit cserébe. csak van ömagától, ok nélkül, egyszerűen.

és ha tényleg ennyit dohányoznak?

előzmény: project640 (#5)

2018-03-18 15:24:12 El cuerpo (2012) / A hulla ryood (4) #6

szuper jó kis "átb..s" narratíva. a láthatatlan vendégben lett tökélyre fejlesztve.

2018-03-18 09:49:15 Annihilation (2018) / Expedíció ryood (1) #54

semmi jóra ne számíts a folytatást illetően.

előzmény: proteus (#53)

2018-03-16 17:59:29 Contratiempo (2016) / The Invisible Guest ryood (5) #19

a szoba bekamerázására gondolsz?
az személyiségi jogokba ütközik enyhén szólva..

előzmény: fgy (#18)

2018-03-16 14:47:51 Contratiempo (2016) / The Invisible Guest ryood (5) #16

néha nehéz volt szaladni vele, és mindent felfogni, de azért a lényeg mindig meglett.
mestermű. csodálkozom, hogy még nincs hollywoodi középszerű remake.

2018-03-15 18:59:27 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #18

cannesban a guardian amúgy nagyon jó ízlésű kritikusa Peter Bradshaw is lehúzta (két csillagot adott rá az ötből) akkor megijedtem kicsit..a golden globera meg sokat nem adok...

2018-03-15 15:14:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23547

hát nem.

Áthelyezve a(z) Annihilation topikból.

2018-03-15 09:36:07 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #15

diane krügert egyébként cannesban legjobb színésznőként díjazták teljesen jogosan.

2018-03-15 09:22:09 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #14

elnézést, és köszi a szerkesztésért.

2018-03-14 21:52:29 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #10

És mindez e gyönyörűszép német nyelven. Eine meiner Lieblingssprachen.

na igen...aki teheti, NE CINEMA CITY-ben nézze, mert ott magyar szinkronnal megy (ami amúgy jól sikerült) és azért az úgy nem az igazi.

előzmény: somogyireka (#9)

2018-03-14 20:45:37 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #8

mennyivel találóbb a film eredeti címe (a semmiből), mint az in the fade vagy a sötétben..

éli az ember az életét a szeretteivel. telnek a napok, hónapok, aztán egyszer csak derült égből a villámcsapásként mész az utcán az autóddal, és közlik veled, hogy robbanás volt. két ember meghalt. a te szeretteid voltak. és vége mindennek, ami addig az életed esszenciáját jelentette. és mi áll mindez mögött? a nagy büdös semmi. mérhetetlen emberi primiítvség, butaság, értelmetlen gyűlölet. hogy ezt a gyűlöletet pontosan kinek köszönhetjük, hogy ez miben gyökerezik, azt nem tudni pontosan, de mindenesetre a része az embereknek. bennünk van. és időről időre a politika ezt felspannolja bizonyos rétegekben. sajnos a következményekért ritkán fizetnek meg.

ahogy indult a film, és festette meg előttem fatih akin az első részben a az egytagúvá redukálódott család képét, illetve a főhősnő még élő hozzátartozóival , ill. ügyvédjével való viszonyát, úgy ismertem meg egyre jobban és mélyebben azt a társadalmi közeget, ahol ez a szörnyű tragédia megtörténhetett.
aztán jött a második rész. a film legerősebb része a tárgyalással. nincs az az érző ember, akit ne öntene el a düh annak a tárgyalótermi "röhej" láttán, amit itt nézőként megtapasztalhattam. minden tényleg minden egy irányba, a tettesek irányáéba mutat, de kisebb-nagyobb hiányosságok miatt nem lehet "jogilag igazság" ebből. hát marad az embernek az önbíráskodás.

és aztán jön az utolsó igen metaforikus fejezet. már a nagy víztömegnél vagyunk délen a tengernél. ami hívogatja az ember, a kis vízcseppet, hogy olvadjon vissza magába, ahonnét jött. de társakat is magunkkal kell vinni, ők sem úszhatják meg, mi sem az elkerülhetetlent. együtt kell a bűnösökkel hazatérni.

brutális befejezés az utolsó képsora a filmnek, ahogy száll fel a füst, és gyullad meg a fa is.

megvan az idei első ötösöm.

2018-03-12 22:44:43 Krotkaja (2017) / A szelíd teremtés ryood (?) #3

nagyon szeretném látni!

2018-03-11 20:14:01 Ravenous (1999) / Farkaséhség ryood (5) #6

egészen perverz módon humoros, brilliáns film.

természetesen minden film, ami egy homoszexuálissal kicsit is empatizál "buzipropaganda".
gratulálok. sikerült megragadni a lényeget.

előzmény: Raul (#71)

2018-03-09 23:23:58 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #7

eleve "mérsékelt" volt a forgalmazás. összesen két budapesti mozinak volt a műsorán, napi egy vetítéssel. gondolom nem is nagyon promózták, pedig cannesi film ez is. nagyon szeretem a rendezőtő a ködben című alkotást, az sem egy egszerű "sztori"..
remélem a sötétbenről nem maradok le..

2018-03-09 14:34:53 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben ryood (5) #4

kész csoda, hogy engedték moziba itt.

az orosz filmet, amit nagyon meg szerettem volna nézni (szelíd teremtés) egy hét után levették műsorról...az meg állítólag keményen társadalomkritikus, csak ororszországban.

nem könnyű film, nem könnyű értelmezni és értékelni sem.
kapásból mondhatná az ember, hogy ez a képzőművészeti egyetemek tananyaga, amivel egyet is érthetnék, de mégsem teszem..

A több nincs kimondva, azt nem lehet, minden szó hiábavaló csacsogás itt, a filmben is javarészt ez megy..Ott néha inkább lehalkítottam, és csak a készülő alkotást néztem.
én meg tán pont ezeket a részeket élveztem leginkább. na jó nem. de itt vált egy háromdimenzós karakterré festőhősünk. kis bepilantást nyerhettünk életébe.

néha lassúnak éreztem, vontatottnak, de mégiscsak megvolt a vibe..és jó volt így. alkotok én is, bár ritkábban, és más a műfaj, de vizuális az is. és ahogy Réka is írta, tényleg van ott az emberben valami, ami ki akar fejeződni, és nem hagy nyugton, amíg meg nem történik. néha szenvedés, de azért mégiscsak a az egyik legnagyobb öröm az életben.

2018-03-06 20:55:40 Captain Fantastic (2016) ryood (4) #9

gyenge négyes csak..
a nyálas, hollywoodias lezárással elrontja, amit addig felépített, és kapunk egy mű "happy endet".
egyébként fontos kérdésekről beszél, szókimondó. a film első fele zseniális.

érdekes, h pont a forgatókönyvet érzem átlagosabbnak (ugye friss oscar nyertes..) ám a hangulat, a miliő, amiben játszódik, az pompás. a színészek is hitelesek voltak, megfogtak a képek is, és az ember szívét valamint intellektusát is képes megszólítani. talá kicsit lehetett volna rövidebb (10-15 perc)

ebben a remek elemzésben minden potenciális "ihletforrás" szóba kerül (e.t. is).
A Jó, a Rossz és a Nézhetetlen #21 - A víz érintése

a zsenialitás is szubjektív.
szerintem az, sokan mások szerint is. szerinted nem.
ennyike.

előzmény: angel (#125)

mert a többség szereti.

előzmény: angel (#122)

ez erősen felejthető.

2018-03-05 16:51:27 The Guard (2011) / A guardista ryood (4) #22

űdítő élmény.

megkapta a díjat, amire legyártották.

2018-03-05 00:01:54 In Bruges (2008) / Erőszakik ryood (4) #98

valahogy ez most "csak" négyes lett..
még várat magára az év első zseniális osztályzata.

2018-03-04 23:52:47 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #32

nálam nehéz a döntés, de tán a négyzet a legjobb, legprogresszívebb és egyben legfontosabb idegennyelvű jelölt. elképesztően pontosan bemutatja mindazt, ami rühellek a 21. században.
(nagyon szeretném látni a libanoni jelöltet is!)

2018-03-04 21:12:09 Lucky (2017) ryood (4) #4

egy kis érdekesség a filmben feltűnő liberace-ról
Fáy Miklós: De ki az a Liberace?

2018-03-04 12:33:01 L'insulte (2017) / The Insult ryood (?) #1

elég jónak tűnik. még a végén ez lesz az uszkáron a nevető ötödik, mint 2010-ben a szemekbe zárt titkok..

2018-03-03 11:41:00 Lucky (2017) ryood (4) #2

egyelőre egy nagyon masszív négyes, ami még felkúszhat idővel ötösre. meglátjuk mennyire, és hogyan marad meg bennem a következő napokban..
egy valódi ínyenc-falat ez a gyönyörű film. utoljára a patersonnál éreztem hasonlót, ehhez foghatót, amerikai alkotás kapcsán. így kell lezárni egy filmes karriert, így kell itthagyni ezt a jelenségvilágot, ahogy tette harry dean stanton, ahogy elsétál a semmibe ott a záró képsoron.
pontosan így kell rámosolyogni a halálra, a végzetre - ami valójában nincs is - ahogy ő tette. csak remélni tudom, hogy a "valódi" életében is ilyen könnyen ment el.
nem láttam még ennyire "könnyű" filmet a halálról, az elmenésről. persze nem valami laza limonádéról van itt szó. nincsenek térdcsapkodó kacajok, ócska altesti poénkodások, csak valami mélyen bölcs humor, mélyen belülről, amihez érettség, kor szükségeltetik. gyönyörű öregembereket láthatunk itt. van amelyik egy teknősbékához ragaszkodik, mint hitveséhez, nem érti miért hagyta ott, aztán megvilágosultan sikerül őt elengednie. ki más is lehetne ez az ember, mint david lynch? aztán ott van a morcos, napjait rutinszerűen élő morcos, mogorva tata, harry dean stanton. ki makkegészséges, csak nem akar teste eltűnni. nem kicsit szerencés sorsa volt/van, de szíve a sötétben van. aztán egy nap elájul, és ez eiindítja utolsó útjára, ahol megtanul szeretni, s kiderül milyen csoda rejlik őbenne is valójában.
nincs is ennél több, mit hozzátenni. lehet a csend a nyugalom és béke csendje, ám ha kioltottad egy daloló madár életét gyerekként, annak neméneklése.. az a nyugtalanító csend egész életedre sötét árnyékot vethet
remélem john carroll lynch fog még rendezni! nehéz picit elképzelni a fargo ágyban tespedő, tévét bámuló rendőrnő-férjről, hogy ilyesmire képes..hehe

2018-03-01 22:55:38 Under the Skin (2013) / A felszín alatt ryood (2) #28

a könyvet ajánlom a figyemedbe nagyon, a regényt, ami alapján készült ez a fertelem..
na, az egy valódi remekmű.

hm, jobbra emlékeztem.
ez olyan nagyon átlagos volt most...
carpentertől többet várnék!
amúgy idén 70 éves a mester(jan 16) ..

2018-02-28 14:08:38 Örök tél (2018) ryood (3) #15

olyan kis vérszegényke lett ez a film..

2018-02-27 23:27:43 The Fog (1980) / A köd ryood (4) #23

ez a hangulatos kis film a születésnapomon játszódik..
(év, hónap, nap, minden stimm)

te kérted ki magadnak első körben valakik nevében, hogy már pedig aki szerint ez a film rossz, az csúnya. szóval neked szabad kikérni a fogyatékkal élőkre hivatkozva, másnak nem, mondjuk ízléstelenség okán (sem), és érezze magát rosszul, mert meri szarnak vélni az alkotást.

előzmény: dittike (#50)

én meg az jó ízlés nevében kérem ki, hogy ez a film jó. haha

előzmény: dittike (#48)

2018-02-25 19:55:24 Moon (2009) / Hold ryood (5) #104

többedszeri megtekintés után is gyönyörű, megható. giccs nélkül.

nem csak ez a gond a filmmel..
de már önmagában ez a hazug világkép gusztustalan..
én mondjuk az általad említett filmekért sem rajongok.

hát...
bújjon el valahol nagyon messze az az ember, aki valaha a csodálatos faun labiritusával ajándékozott meg minket...és most ezt sikerült produkálnia...
és valami irdatlan nagy giccsparádé is még

jók: fogyatékkal élő naív lány, fekete takarítónő, homoszexuális, üldözött kommunista és a halember
rosszak: gonosz fehér rasszisták

2018-02-24 12:17:38 [Tévésorozatok] ryood #3243

és mennyivel több, mint "krimi"..

előzmény: TheDriver (#3242)

2018-02-22 22:09:35 Starman (1984) / Csillagember ryood (4) #16

gyerekkoromban a kilencvenes évek eleje táján láttam először kb a tv-ben. volt egy fantasztikus filmek című sorozat éjjelente, és ott ment le. egy dologra élesen emlékeztem a filmből: holland almáspite. valamikor jóval később, már felnőttként találkoztam vele egy étlapon, és egyből beugrott a film, gondolkodás nélkül azt kértem. hihetetlenül finom volt..
a film pedig különleges, egészen kilóg az "ácsjani" életműből (akárcsak a semmit a szemnek). nagyon finoman, visszafogottan romantizál, szerencsére giccsen innen sikerül maradnia. egyzerű lineáris történet, mégis igazán mélyen érinti az érző szívű embert. és igen idealista, dehát ha mélyen magamba tekintek, én is az vagyok..,megszólított ez a film nagyon.és nem szoktam szeretni a folytatásokat, de itt most tényleg kíváncsi volnék, mi lett jenny fiával..

2018-02-22 14:03:05 Suspiria (1977) / Sóhajok ryood (5) #51

engem nem.

előzmény: whiteman 01 (#50)

2018-02-22 11:24:39 Suspiria (1977) / Sóhajok ryood (5) #49

én meg akkor a korai korszakból még javasolnám a four flies on grey velvetet is. kevésbé ismert film, én nagyon szeretem.
a giallok többségénél nem a történeten van a hangsúly. ugye magának a műfajnak az elnevezése is egy régi olasz ponyvairodalomra utal..szóval a stílus a domináns, a vizualitás, színek, zenehasználat, vágás, erotika és vér markáns megjelenítése, na meg a bizarrság..
ettől függetlenül született néhány igazán kiváló forgatókönyv is: kristálytollú, profondo rosso, nevető ablakos ház, short night of glass dolls, hogy csak néhányat említsek.

2018-02-22 10:30:39 Suspiria (1977) / Sóhajok ryood (5) #46

bár tagadhatatlanul vannak benne tipikusan argentós, giallos stílusjegyek, számomra a suspiria nem giallo.

2018-02-22 09:46:35 Suspiria (1977) / Sóhajok ryood (5) #43

hadd ajánljam figyelmedbe Kristálytollú madár
ennio morricone csodálatos zenéjével.

2018-02-21 19:02:32 [Tévésorozatok] ryood #3238

lement a híd utolsó része is..
nehéz most megszólalni. nálam ez a sorozat minden idők legjobbja, és örülök, hogy méltó módon tudták lezárni így négy évad után..csodás lezárás, felejthetetlen képsorokkal, életem végéig emlékezni fogok rá, ahogy csodálatos szőke svéd főhősnőnk elhajítja örökre rendőrjelvényét, majd a telefonban már csak simán saga norenként mutatkozik be, majd elhajt, ki tudja hová..
szóval ez mélyen érintett, utoljára nem is tudom mikor volt hasonló élményben részem filmtől..
7 éves történet végére került pont.
köszönöm.

2018-02-20 23:26:48 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #14

az vicces, h egyszerre ott lehet az, hogy meg akarom nézni, és az is, h kifejezetten nem.
hát a meg akaromot visszavettem..

2018-02-20 17:58:28 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #30

én az eredeti verzióról beszéltem.
(sikeres lehet egy film akkor is, ha az eredeti nyelve nem angol)

előzmény: St4nt0N (#29)

2018-02-20 17:55:13 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #28

és még magyar szinkron is készült, meg ki tudja hány másik nyelvre...
ahogy általában lenni szokott..
ezzel most semmi újat nem mondtál.
a film eredeti nyelvéről volt szó.

előzmény: St4nt0N (#26)

2018-02-20 17:52:43 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #25

az lehet,meg készüt magyar szinkron is, meg még mitomén hány másik..
eredetileg nem angol nyelvű a film.

előzmény: St4nt0N (#24)

2018-02-20 17:38:59 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #23

ezek a filmek nem is érdekelnek.
(szinkronos filmeket alabpól nem nézek, kivéve bud spencert haha)

előzmény: saatonda (#21)

2018-02-20 12:15:53 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #10

nem is illett volna egy kamardrámához.

előzmény: s912 (#9)

2018-02-20 12:05:12 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #20

nekem, mint filmnézőnek, mozinézőnek a teljesen hülyére vétele ez, h angol nyelvű a film, és el akarja velem hitetni, hogy m fassbender egy ízig-vérig norvég nyomozó..
az, hogy a nagyközöség igénytelen, és bekajál bármit, meg h milyenek a blockbusteres trendek, engem teljesen hidegenhagy.
(érdekes, a fejvadászok norvég nyelven, norvég színészekkel is világhírűvé, globálisan népszerűvé tudott válni)

2018-02-20 08:59:42 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #17

és harry hole is totál hiteltelen fassbenderként..erre vmi igazi norvég fazon kellett volna..
az h angolul beszélnek, meg egy rossz vicc..

2018-02-20 08:57:55 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #8

de csinálhattak volna az első részből is egy olyan filmet, ami nem egy házban játszódik végig, ill. amiben nem csak beszélnek végig...mégis kamaradráma/sci-fi lett, és mennyire jó, h még csak egy flashbacket sem mutattak be..

2018-02-19 14:58:36 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #5

már az előzetesén látszik, hogy sikerült egy olcsó hatásvadász gagyi folytatást készíteni minden idők egyik legkülönlegesebb science.fiction csemegéjének. "kifejezetten nem"

hízelgő a 3.2 a filmre nézve.

megnézném szívesen ennek a mai változatát is...mondjuk magyarországra átültetve a történetet...

mert jó dolog az "érthetetlen" művész lilaködös mámoros felhői közül letekinteni és nézni, ahogy kajláják a blöffentésed a cannesi filmesztiválon, hogy aztán este jól megvitassák egy szép milliárdos yacht fedélzetén "értelmiségi" körökben egy 5600 eurós bort szörcsölgetve némi kokain felszippantása után.

2018-02-18 15:38:55 [Tévésorozatok] ryood #3237

tán kevésbé hátborzongató, de kellőképp feszült és drámai
Ófærð

előzmény: dikalosz (#3235)

2018-02-18 12:32:48 [Tévésorozatok] ryood #3233

én nagy rajongó vagyok!
az elején még komolyra vették az egészet, és sokszor mondjuk elég nevetséges dolgok történtek, de mégis szerethető volt a küönleges hangulata miatt, amit nagy részben mark snow zenéje teremtett meg. és hát vannak ezek a klasszikus epizódok a gumiemberrel, a sötétre előjövő emberevő rovarokkal na meg az ufoámisok..utóbbi nemváltók című epizód, egyik legerősebb atmoszféra.
szóvala lényeg, h az ötös, hatos, hetes évad messze a legjobb. itt ugyanis kiforgatták az egészet, és memerték csinálni az önfricskát: kifigurázták saját magukat, mindent..és egészen abszurd humorú irányba ment el az egész. sokan erre nem is emlékeznek...csak néhány zseniális epizód cím ebből az érából: rossz vér,három kívánság, dreamland, hogy lopták el a szellemek karácsonyt. stb...
amúgy pedig ott van az összes évadon átívelő összefüggő történet, a nagy összeesküvésről..szeretem azt is, bár sokszor túlzásokba estek, és néhol kifejezetten ciki már. a záró két rész pl kifejezetten nyálas a 9. évadban. most ezek az új részek egész jók amúgy. de itt is a "komoly" vonal ami gyenge, amikor pedig viccesre veszik, akkor igazan jók!

előzmény: dikalosz (#3232)

2018-02-16 19:45:36 Lajkó - Cigány az űrben (2018) ryood (5) #10

trailer ITT
március végén lesz a bemutatója, végre!
szerepelek a filmben több jelenetben is derék szovjet katona férfiként :)

2018-02-16 14:03:25 [In Memoriam...] ryood #2257

pont egy hete halt meg, elég fiatalon, még ötven sem volt..
modern-classical vonalon mozgott, ahol olafur arnalds is. az utóbbi években lett felkapott filmzeneszerző.

előzmény: St4nt0N (#2256)

2018-02-16 11:46:54 [In Memoriam...] ryood #2255

egy szép történet Jóhann Jóhannssonról..

"My favorite Jóhann story is when he had spent a year writing the score for Darren Aronofsky's "Mother" and at some point realised that the film was better with no music at all. He proceeded to convince Darren to delete everything. It takes a real, selfless artist to do that. To realise the piece is better without you. The most important part of creating art is the process, and Jóhann seemed to understand process. The score needed to be written first in order to realise that it was redundant. So in my view, Mother still has a score by Jóhann. The score is just silence... deafening, genius silence."
- Ólafur Arnalds, izalndi zenész

2018-02-15 16:12:15 Kojot (2017) ryood (5) #41

ugyanerre gondoltam én is.

előzmény: katoband (#40)

én jobban örülnék, ha nem egy jól bevált öteletet hasznosítanának újra, hanem valami koncepciót dolgoznának ki. az eredetiség legalja számomra a remakelés. ráadásul Goda K enyhén szólva nem tartozik a kedvenceim közé.

előzmény: St4nt0N (#69)

jön a magyar remake
BUÉK
hát erre nagy szükség van..

abban "egyeztünk" itt meg, hogy itt a film topikjában mellőzzük ezt a témát. nem a rádióműsort (bár sok értelme annak sincs, hiszen mindenki csak fröcsögni tud, ugyanazt a néhány unalmas sablont szajkózva) , hanem a műsorvezetők személyével való foglalkozást.
már amúgy is belefáradtam ebbe az egészbe, és semmi kedvem nincs hetvenhetedszer leírni ugyanazt PR undorban szenvedőknek teljesen feleslegesen..szóval zárjuk is itt le.

előzmény: kaamir (#80)