ryood

2017-04-30 17:17:04 Moszkva tér (2001) ryood (5) #48

egy bizonyos attitűdöt, hangulatot, korszellemet nagyon pontosan megtalál, bemutat ez a film.
kedves nosztalgia ezt felidézni, egy kicsit el is érzékenyültem tőle. (igen, azért több mindent megéltem ebből én is, még ha nem is budapesten.)
nem akar világot megváltani, viszont, amit vállal, azt pazarul "teljesíti".
kár, hogy nincs erről az időszakról több film a kortársaktól..

ez az "önirónia" számomra kínos..

2017-04-29 14:15:29 Hotel Rwanda (2004) / Hotel Ruanda ryood (4) #20

a film legérdekesebb része az elején a kt tévés beszélgetése. mikor megtudják, hogy a belga gyarmatosítók, hogyan döntötték el, ki lesz hutu avagy tuszi. utána pedig megkérdezik az ott beszélgető két nőt, ők hutuk vagy tuszik? kiderül ugye, hogy egyik hutu másik tuszi, aztán a konklúzió mindennél beszédesebb: "akár ikrek is lehetnének.."

2017-04-28 19:01:37 1945 (2017) ryood (5) #10

hát ez nekem nagyon nagyot szólt!
egészen meditatív, hipnotikus filmcsemege, zsigeri élmény.
a szokatlan, nyugtalanító hangulat megteremtésében meghatározó szerepet jászik szemző tibor éteri helyről szóló zenéje, mely fokozatos tempóban lüktet előre, egyre fesztltebbé téve a filmet egészen a katarktikus befejezésig.
a záró képsor a gőzös vonat szálingózó füstjéről torokszoríró, költői, beleég a retinába..
éljen a magyar film!

ha már így pörög a profondo rosso topik, akkor mutatom ITT egy régebbi VJ-klipemet, amely a Prof. Rosso, Suspiria, Phenomena hármasból lett összevágva.

2017-04-26 19:12:28 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #58

én a phenomenat is bíom mellesleg..

2017-04-26 08:46:07 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #55

de talán itt jobban kibontotta.

előzmény: Ivan/ (#54)

2017-04-26 00:23:46 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #53

nálam harmadik. második a suspiria, és első a prof. rosso.
mert itt a kiváló fordulatos történet valami egészen elképesztő látvánnyal, vizualitással, atmoszférával és stílussal párosul.

előzmény: Ivan/ (#52)

2017-04-22 12:39:58 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #50

csak megerősíteni tudom az ajánlásokat.
én még a what have you done to solange-zsal, a perversion story-val, és a kristálytollú madárral egészíteném ki.

(na igen, a giallo elsősorban a stílusról, és az általa (is) megteremtett atmoszféráról szól elsősorban. ez valakinek vagy bejön (általában akkor durván) vagy nem..)

előzmény: dikalosz (#49)

nagyon szépen, pontosan megfpgamaztad a lényeget. és épp ezért szomorú a vége összességében.
egyébként gyönyörű film. talán a legkreatívabb időutazós alkotás, amit valaha láttam.

előzmény: flake (#8)

2017-04-19 20:20:29 Furious 7 (2015) / Halálos iramban 7. ryood (?) #58

nekem nagyon bejön ahogy nyomják :)
természetes és (valóban) humoros.

előzmény: necksprain (#57)

mit is mondhatnék így sokadik megtekintés után?
kevés ennél gyönyörűbb film létezik.

2017-04-13 22:32:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #10178

Ha fele olyan jó lesz a Kornél filmje, mint a legutóbbi színházi rendezése (Látszatélet) akkor már valami díj tuti az övé!

a filmtörténet talán legkevésbé konvencionális szerelmesfilmje.

+ kim ki-duk és lee chang-dong.
na meg sokan mások..:)

előzmény: aser10 (#2)

fú.
az első harmadában kissé zavartan kapkodtam a fejem a gyors történések közepette, hogy ki kicsoda, mikor, hol, mi, miért történik kivel. aztán amikor "felszálltunk" a vonatra, na onnan már helyére került minden, és egészen dermesztően magába szippantott a film. és ezután már nem is volt megállás.
bravúros képi világ, fantasztikus színészi alakítások, markáns, magaiztos rendezés, és egy remekbe szabott fordulat a végére az igazság nevében!
csak ajánlani tudom!

2017-04-09 02:01:41 Raj (2016) / Édenkert ryood (5) #1

valami rendkívüli remekmű.
egészen másfajta filmes élmény és hangvétel, mint amit úgy általában megszoktam.
miután már véget ért a film, és kint az utcán, a fényben jártam, akkor döbbentem rá, mit is láttam, akkor lett teljes a kép.
a film rendkívül összetett. sokféle karaktert mutat meg, sokféle helyzetben, sokféle megvilágításban. árnyaltan teszi mindezt, szerencsére az "árják" esetében is.
a film elején két narrátor meséli a múltat, valamikor a háború után, egyedi megviágításban. aztán illusztrálódnak a történtek.
az volt a film legmegrázóbb pillanata, amikor is tudatosult bennem, hogy ez a két narrátor, akik idővel kibővülnek háromra, valójában már mind halottak, és valahonnan, egy éteri helyről beszélnek hozzánk. teljesen beleborzongtam.
felkvaraó, és érzékeny film andrej tarkoszkij egykori munkatársának, asszisztensének rendezésében. aki egy egészen különleges képességű rendező, mert képes a legrendhagyóbb artfilmet megcsinálni, de ugyanakkor mainstream vonalon is olyat tett le az asztalra, mint a szökevényvonat.
andrej koncsalovszkijnak hívják.

2017-04-08 09:25:10 Beszélő fejek (2000) ryood (4) #2

vagyis, AZ embert.

előzmény: jesi (#1)

2017-04-03 23:07:35 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ryood (5) #162

A 79 éves Ridley Scott interjút adott az Entertainment Weekly-nek, hogy így reklámozza a májusban megjelenő Alien: Covenant című filmet.

A rendező az interjúban elárulta, hogy a legendás, 1979-es Alien végén eredetileg a xenomorph megölte volna az utolsó életben maradt utast, Ellen Ripley-t is, aki az egyik legnagyobb hősnője lett a filmtörténelemnek, Sigourney Weaver még három filmben is eljátszotta.
Scott úgy gondolta, jobb lenne, ha a xenomorph visszajutna a hajóba, ahonnan Ripley kilőtte, és letépné a nő fejét. Miután Scott előadta az ötletét, 24 órán belül jött a válasz, amiben kirúgással fenyegették, ha ezt megteszi. Így élte túl Ripley a földönkívüli lénnyel való első találkozást.

Jones cicáról megint elfeledkeztek.

2017-04-03 11:17:32 Kojot (2017) ryood (5) #12

egyébként EBBEN az interjúban a vége felé szóba kerül ez a reklám téma, hogy az jár-e egy filmalap által megtámogatott filmnek, vagy adható...érdekes téma, meg amúgy is az egész beszélgetés sopsits árpáddal, ajánlom!

2017-04-03 10:49:59 Kojot (2017) ryood (5) #11

magyar filmenknél most már nem először van ilyen problémám, hogy szeretnék valahogyan hozzájutni a zenéjéhez, de egyszerűen nem lehet. külön soundtrack album nem jelenik meg..
az utóbbi években többször is jártam így.
kár érte..

2017-04-02 22:52:44 A martfűi rém (2016) / Strangled ryood (5) #15

amennyire emlékszem a trill zsolt által alakított főügyész az, akinek lett volna rá oka (őt ugye áthelyezték valahová zalába, kisvárosba a végén. visszalépés, lefokozás a karrierjében. na meg ugye voltak is kemény nézeteltéréseik..)
viszont számomra mégis inkább az a valószerűbb, hogy a pártban, felsőbb utasításra megölették egy "arra való" személlyel...
amúgy meg az elmúlt években volt két eset is, ahol elég gyanúsak a halál körülményei.utoljára váradi andrás, göböljárási juhász, alcsútdobozi polgármester jelölt.

előzmény: somogyireka (#14)

2017-04-02 22:00:33 Kojot (2017) ryood (5) #9

igen. meglepően nyers, "szókimondó" film, és brutálisan reflektál a magyar valóságra. ugyanakkor én líraiságot is véltem benne felfedezni.
van ITT egy remek interjú a rendezővel.

2017-04-02 21:03:59 Kojot (2017) ryood (5) #7

számomra érthetetlen, hogy gyakorlatilag semmi promója nem volt a filmnek.
pedig akár közönségsiker is lehetett volna!

sosem godoltam, hogy házasodnék. ezt ezután sem gondolom másképp..

azért ezt most kemény volt újranézni..a jelenkori magyarországi "állapotok" ismeretében..már annyira nem is viccess..

2017-03-27 00:00:57 Valgaften (1998) ryood (5) #4

na de miért nem tuborgot isznak?
hehe..

cool kis fricska ez a film..

2017-03-26 18:26:39 Az Expedíció (2014) ryood (5) #6

"átadna már valamit.."

előzmény: Rituska (#5)

2017-03-26 18:07:18 Paterson (2016) ryood (5) #9

hirtelen ez ugrott be Szelek szárnyán

előzmény: vlkv (#8)

2017-03-26 12:05:59 Cube (1997) / Kocka ryood (5) #37

A 100 Legjobb Film / 66. A kocka

előzmény: Rituska (#36)

fájdalmasan gyenge rész. vontatott, humortalan. egyik komoly mélypontja a sorozatnak.

2017-03-22 23:56:17 Goksung (2016) / Kokszongi sirató ryood (4) #15

akárcsak a The Age of Shadows

előzmény: dikalosz (#14)

újfent köszönöm.

érdekes film kifejezetten.
de a végét összecsapottnak érzem, valahogy nem egy egyszerű happy end következett számomra ebből a történetből, hanem valami tragikusabb, de minimum, hogy szétválnak útjaik "szerelmeseinknek"..

2017-03-20 18:57:28 [Színház] ryood #143

most volt szerencsém pintér béla társulatának "kaisers tv ungarn" c. darabját megtekinteni.
frenetikus élmény volt.
fantáziadús, "transzcendens" utazás, és a forradalmunk egy kicsit más szemszögből megmutatva, rengeteg humorral nevetéssel..
ami viszont elengedhetetlen a darab befogadásához: önirónia.
ha viszont utóbbi van, akkor felejthetetlen "trip" lesz..ezt arantálom...

ez most így sok év után de mennyire jólesett!
(a film végén valami furcsa okból kifolyóloag az a gondolat fogalmazódott meg bennem, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni woody allent szexelni egy nővel (férfival sem) persze nem is biztos, hogy el kell..)

2017-03-15 23:11:08 Simon mágus (1999) ryood (4) #18

hát talán pont ott áll, ahol a filmjének a vége..

előzmény: somogyireka (#17)

brutális.

2017-03-12 18:29:41 Simon mágus (1999) ryood (4) #14

jöhet a testről és lélekről.

előzmény: somogyireka (#13)

2017-03-11 21:38:30 T2: Trainspotting (2017) ryood (4) #24

a trainspotting az én generációm egyik legmeghatározóbb kultfilmje. a 90-es évek ikonikus darabja. meghatározta az az "életérzés" kamasz éveimet. noha egészen józan életű tinédzser voltam, mégis könnyen azonosultam ezzel a világgal. ebben nagy segítségemre volt a zene, amiben volt minden: rakendroll, techno, ambient, (akkor még vagány) britpop na meg new age. egy meglehetősen szarkasztikus humorú film, sok öniróniával, imádni való lúzerekkel, tragédiákkal, és persze felejthetetlen humorral. volt valami egészen bizarr romantikéja az egésznek. most húsz évvel később visszatérnek rentonék. féltem bevallom, mindig félek a folytatásoknál, hogy valami felmikrózott pizza lesz belőle., és az előzetes is csak ezt a prekoncepciómat erősítette fel. aztán kellemes meglepetésben volt részem.
amikor beültem a moziba. elindult a varázs, és szerencsére nem a régi rivaldafényt akarta újragyártani. sikerült megújulni, új megvilágításba helyezni hőseinket, de közben azért mindenki ugyanolyan szerencsétlen most is. a zenék is kiválóak lettek, kiemelném az underworld techno himnuszainak ambient remixeit. elképesztően szuggesztívek! szóval minden a helyén van. persze azért olyan sok újdonság még sincs...de talán ez így is van rendjén.
a világ viszont, ami a hernyóba taszít, egyre reménytelenebb, én így látom..
masszív négyes

szerintem is csavarjuk csak még tovább!!!

előzmény: dézi (#55)

a krasznahorkai beszégetésnek ezt a részét végig akartam használni, mert ezek a mondatok számomra kihagyhatatlanok voltak mind, ill. így lett kerek az anyag.
viszont köszönöm neked is a véleményed kinyilvánítását.
remélem azóta meglett a teljes scooteres riport :)

előzmény: necksprain (#627)

pedig nekem is nagyon úgy jött le...
(és persze utólag lehet mondani bármit...de ok, elhiszem, hogy nem annak szánta..)

mint film, nem lenne különösebben számottevő (mondjuk a fényképezés bravúros..) ám az a rengeteg katarktikus, frenetikus gag annyira szórakoztatóvá teszi, hogy mégis sikerül feledhetetlenné válnia!

szégyenszemre ez az első filmem rohmertől..
ideje volt már pótolni hiányosságomat, de biztosan okkal kellett ennyi időnek eltelni, hogy most jusson el hozzám.
szóval...egy ideje nem kerestem már az efféle "férfi-nő" filmeket, erre itt van ez az alkotás...és hát azt mondom, hogy ilyet még nem láttam így ebben a formában. tehát ez már így nem is "efféle",,,
pedig a "sokatbeszélős" filmek közül nagyon kevés, amit elismerek (woody allen, tarantino) ez viszont egészen lenyűgöző. végre van értelme a dialógusoknak, végre megnyílnak egymásnak emberek, végre kíváncsiak egymásra...és bevallom, régen késztetett ennyire magamba tekintésre egy film..
a kérdésem csupán ennyi: a többi filmje mennyire hasonlít erre rohmernek?

2017-03-08 10:17:33 If.... (1968) / Ha... ryood (5) #23

..és mikor néztem a mindenkit, egyből ez ugrott be..
ezért is szedtem most elő, sok-sok év után újra.

2017-03-07 20:27:15 If.... (1968) / Ha... ryood (5) #21

egészen szokatlan iróniájú film. a legjobb "lázadó" alkotás, amit láttam!
és tetszett az is, hogy időnként fekete-fehérre vált, pedig állítólag csak azért lett ilyen, mert elfogyott a pénz, és nem tudtak több színes filmet venni..
a "tigrises-karmolós" szexuális jelenet pedig döbbenetes...

montázs...
naná, hogy jólesik a mindenfajta vélemény, ha megnézik, amit csinálok.
és pont ezen gondolkodtam a napokban, hogy ez a műfaj megy nekem leginkább. és már vannak is ötletek a folytatáshoz.
ugyanakkor szeretnék saját tartalmakat is alkotni. úgy értem, ami nem "hozott anyagból" áll össze, hanem én vettem fel. ilyenre is van terv..több is. de fő projekt valójában egy 8-9 éves ötlet lenne, amit egyelőre nem sikerült megvalóstani. bonyolult, mély téma, nehéz ügy..és kb egy évig készülne..

előzmény: somogyireka (#625)

nem szeretek "magyarázkodni" (a saját alkotásaim kapcsán pláne nem) de persze leírom a válaszom.
a "scooter-es" sarkadi polgármester számomra markánsan szimbolizálja ezt a rendszerváltozás utáni korszakot (vagyis mondhatnám azt is, a kádár korszakot..) a 90-es éveket...tipikus kisvárosi vezető, akárcsak krasznahorkai legutóbbi "báró wecnkheim hazatér" című regényének viharsarki városkájának polgármestere.
a koncepció része volt az is, hogy minden felhaasznált anyag magyar legyen, az ecco pedig egy magyar fejlesztésű játék, személyes nagyon számomra a SEGA-val együtt...szintén 90-es évek (betör a kapitalizmus kishazánkba!)...intuitíven került a filmben oda, ahova...
amúgy szándékosan nem akartam politika irányába menni, és sokkal inkább tartom ezt az anyagot szociografikusnak, mint politizálónak.

az új generációs kivétel nekem pedig a pálfi gyuri "nem vagyok a barátod" című filmje.

ez már off nagyon, de azért még leírom, mert a témához kapcsolódik..
szóval érdekes ez az egész, mert közben meg a színházban jobbnál jobb darabok születnek a témában (társadalmi problémák, korrupció), reflektálva az elmúlt évek, évtizedek történeseire.
kedvencem volt bodó viktor rendezésében a revizor, pintr bélátóla szutyok és a titkaink, 42. hét, mundruczótól a látszatélet, katonában az olaszkiszkai máté gábor rendezésében, vagy legutóbb dömötör andrástól a terror...és van még bőven ezeken kívül...

valóban kiváló színész!
szerepelt nagy kedvencem, tom tykwer remek filmjeiben (lé meg a lola, harcos és a hercegnő) vagy fatih akin "a másik oldalon"-jában!

előzmény: Rituska (#6)

köszönöm az újabb megtekintéseket, és méltató véleményeket!
zéel: igen, én sem értem, miért nem foglalkoznak a filmeseink ezzel a témával! továbbá az egész országot átitató korrupcióval..romániában, lengyeországban sikerült kiváló filmeket csinálni róla!
persze nem könnyű ilyen filmre támogatást szerezni, de az előbb említett orszégokban is meg tudták oldani ezt..

szerintem pedig pont az a jó, hogy nem kell feltétlenül ezt megválaszolni, és szerencsére ezt nem is tették meg az alkotók, bár néhányan foggal-körömmel ragaszkondak ehhez az egyetlen verzóhoz, mint igazsághoz.

előzmény: somogyireka (#30)

2017-03-06 19:14:01 Amen. (2002) / Ámen. ryood (4) #12

egy kicsit talán túl "sterli", lehetne nyersebb, de így is rendkívüli, nagyon fontos film!
erős négyes.

huh, de jó volt ezt most újra megtekinteni!
ez a coenék leggondolatébresztőbb, és egyben legszebb filmje.

persze semmi közöm mások osztályzási szokásaihoz, viszont érdekelne, hogy nálad milyen jelző érdemes az ötösre? ha a csodálaos a négyes..

"Kedves Ildikó,
ahogy mi szoktuk mondogatni: a barátság nem feltétlenül az eltöltött órák számában mérhető, de leginkább a sorfordító órákban való egymásba kapaszkodásban.

Az elmúlt huszonvalahány évben sokszor NEM találkoztunk. Viszont, amikor kellett, akkor azt hiszem, IGEN.

Nyáron, mikor kérdeztelek, na, milyen lett a mozid? - őszintén és halkan mondtad a telefonba, hogy SZERETEM EZT A FILMET, VALAHOGY NAGYON SZERETEM. Éreztem: nagyon rendben lesz így… megcsináltad a neked fontosat.

Ildikó, szeretem a mozit, amit csináltál, valahogy nagyon szeretem… belém költözött ez a csupa ellentmondás, színes, vér/vörös, sápadt melankólia, életszeretet és elutasítás. A helyemet keresés és ufó idegenség a világban. A görcsös kapaszkodás, abba az egybe, akit Isten talán nekünk szánt. Meg még sorolhatnám. Szerelem/magány mozit csináltál a legjavából.

Gomolygó és furcsa lett a lelkem a film után, és ez az erős magamba nézés - mert ezt éred el! - ma este is még itt lakik bennem. Most is tart. Te valódi, mélyen személyes filmet csináltál.

Engedd meg, hogy hősnődről írjak pár sort - pedig ezret érdemelne. Mindent megérdemelne! BORBÉLY ALEXANDRA alakítása nem is alakítás. Valami egészen más. Hasonulás, lemerülés a színészet, a létezés, a fájdalom, a kirekesztettség legmélyebb bugyraiba. Mindaz, amit talán Te érezhettél ebben a 18 hallgatásos évedben. Szandra benned él, vagy te jelensz meg őbenne, nem tudom, nem fontos… Ez a gyönyörű lány, csodát művel a vásznadon - monokróm, sápadt, ébredező szexualitása, őszinte, riadt, egyenes, dacos tekintete, kívülállása, rettegése a felnőtt világba gabalyodástól - párját ritkító színészet. Ruttkai Éva tudott ilyet.

Mindenért gratulálok Neked, Neki, az egész csapatodnak és külön Herbai Máté operatőr társadnak.

És ez csak most kezdődik…

Ölel barátod szj"

Szász János

2017-03-04 23:04:15 Kincsem (2017) ryood (?) #3

hú, ez a rendező már önmagában egy komoly rizikófaktor..
(nekem mondjuk a téma se különösebben érdekfeszítő...)

kétség kívül markánsan szerzői film, viszont engem nagyon meglepett, valami egészen másra számítottam.
van valami rendkívül szokatlan, a film utolsó harmadában már groteszkbe, szürreálisba hajló egyedi humora.
rengeteget nevetett az egész moziterem (puskin nagyterem, közel telhtház!), erre végképp nem számítottam..és a befejezés is kifejezetten pozitív, felemelő.

szerelem: a marhagyilkos szarvasként tisztul meg a havas, téli erdőben

köszönöm.

előzmény: noresz02 (#613)

csináltam egy kis videot (amolyan audiovizuális reflexió) a rendszervált(oz)ás utáni 28 évről-.
itt megtekinhető: Teljes napfogyatkozás

megvan az eredeti dvd, magyar felirattal és szinkronnal, csak pont kölcsönadva..

előzmény: hhgygy (#19)

2017-02-25 19:30:35 Paterson (2016) ryood (5) #5

nagyon ritkán érzem azt, hogy sírnék a szépségtől egy film hatására, de most a paterson-nal ez a helyzet.
FILMKÖLTÉSZET rímek nélkül, és mégis feleslegesnek érzem a szavakat.
igen, pontosan oda hatol ez a film, ahová a szavak már nem érnek el. nincs rá magyarázat, hogy miért, és hogyan, egyszerűen csak ott van..
és mindezt olyan egyszerűen és magától értetődően. sallanfgoktól mentesen.
jim jarmusch pedig a legjobb élő amerikai filmrendező.

én magyar szinkronnal néztem, bevallom..(egyébként kiválóan sikerült!)

és igen, az ember könnyen mondja, hogy így meg úgy cselekedne ilyen vagy olyan helyzetben (az ötödik pecsét..) de inkább nem fogom itt álbátran hangoztatni, hogy mennyire szánni való Cristi, mert simán lehet, hogy még annyira se mernék szembeszegülni a feletteseimmel, mint ahogy ő teszi a film nagy részében.
nekem így is iszonyú szimptaikus karakter ő, és azt hiszem teljes mértékben el tudom fogadni (talán saját jellememből fakadóan) beletörődését..

írj majd mindenképp hosszan is a filmről!

előzmény: somogyireka (#16)

szóval..
ő mondja el a tervet, egészen semleges hangon. mintegy beletörődve abba, hogy szépen bedarálta őt is a rendszer..bár a neve nem hangzik el, nekem mégis az jött itt le, hogy részt vesz az akcióban.

fú, most nagyon újranézném a végét...
akkor lehet ez is többféleképpen interpretálhtó..

vagy lehet keverem a tervvel, amire utalsz te is. de már abból is egyértelmű, hogy cristi részt vesz az akcióban (ő olvassa fel narrátorként, ismerteti a nézővel). végül megadja magát, és asszisztál hozzá..nekem egyértelmű volt ez.

ha pontosan emlékszem, a legutolsó snitt a filmben egy jelentés a tettenérésről, letartóztatásról (amelyben ő is részt vett), amelyet Cristi olvas fel narrációként.

előzmény: somogyireka (#11)

2017-02-25 07:45:17 [Vapiti 2016] ryood #109

de akkor már bottom is legyen...

a rendőr főhőse a filmnek végül részt vett a srác letartóztatásában.
ezt ugye rendhagyó módon ábrázolja a film..

előzmény: somogyireka (#9)

2 és fél évvel ezelőtt részt vettem egy rendhagyó dokumentumfilm elkészítésében kameramanként. a film a Tócsa tábort mutatja be mutatja be. most vasárnap a trafóban lesz egy rendezvény, aminek keretében bemutatják a filmet. gyertek! én is most látom először a filmet..
ez tényleg egy egészen más műfaj, mint amit eddig táborként ismertünk!
Az Átváltozó Egyesület bemutatja: "TÁBOR"

2017-02-20 21:11:37 Simon mágus (1999) ryood (4) #12

van a filmnek valami megmagyarázhatatlan vonzereje...varázserő...
kicsit egyenetlen a film ritmusa, de a vége csodás!

2017-02-20 09:11:41 Kojot (2017) ryood (5) #4

nagyon kellemesen meglepett ez a film!
mivel első(játék)filmes rendezről van szó, semmilyen prekoncepcióm, elképzelésem nem volt, mit is várhatnék. a produktum egészen kiváló lett. végig lekötött, feszült izgalmas, tartalmas, remek alakításokkal, számomra teljesen ismeretlen színészektől (az egyetlen kivétel a csodálatos monori lili egy egészen mellékszerepben). a technikai részéből a vágást emelném ki, ami sokat hozzátett a film működéséhez, hatásához, szuggesztívvé tételéhez. a zene tökéletesebb nem is lehetett volna, benne az amerikai country stílusjegyeivel, néhol kicsit morriconés, de közben meg valahogy mégis olyan magyar (közép európai) is.
ami miatt nálam annyira telibe talált az egyrészt a kiváló casting. eszméletlenül jól eltaláták az egyes karaktereket. ezek a vidéki szakállas figurák, a "döbrögi" és a szűkszavú fia, zseniális!
ahogy tenebra írta korábban a nyersség, a brutalitás, amelyben valóban manifesztálódik az elkeseredett társadalom dühe, feszültsége, ugyanakkor ott van az a mindent átható, tipikusan magyar szervilizmus, behódolás, töketlenség, meghunyászkodás, nem csak a "kisemberek' részéről, de a hivatalos szervek, városvezetők irányából is. szóval van mondanivaló a társadalomról, és nem a legpozitívabb kép jelenik meg előttünk. ennek ismeretében viszont számomra nem igazán következik a producer személye, kálomista gábor..
végezetül annyit, hogy sajnálom, hogy szinte semmi promója nem lett a filmnek, és alig lehet róla tudni. nem várható sok néző (mi hárman ültünk a moziteremben) pedig ráférne sok ilyen film a magyar nézőkre!

2017-02-20 08:47:49 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #9851

anno a csak a széllel kapcsolatban is "csinálta a fesztivált" a drága kormányunk berlinben, hiszen az se festett túl pozitív képet magyarországról, aztán csak az a film lett a magyar oscar jelölt.

előzmény: Vektor (#9850)

2017-02-19 10:34:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22516

attól függ, ki meséli, és hogyan.
(egyébként az amerikai történetek 95%-ára én sem vagyok vevő)

Áthelyezve a(z) Passengers topikból.

előzmény: hhgygy (#22515)

rettentően túlértékelt színésznő.

előzmény: Rituska (#22)

2017-02-18 22:20:59 L'enfant (2005) / A gyermek ryood (4) #5

tényleg nagyon erős az az utolsó pár perc..

előzmény: somogyireka (#3)

2017-02-18 21:20:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #9848

igazad van, 2011-től kezdődően...
csak valamiért az első filmalapos alkotástól kezdtem...

2017-02-18 21:13:17 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #9846

2013-mal kezdődően minden évben volt legalább egy, a kategóriás filmfesztiválon elnyert jelnetős magyar díj.
(2014-ben kettőn is) plusz a saul oscar-ja és globe-ja.

2017-02-18 20:18:31 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #9843

GRATULÁLOK!!!

nekem is jobban tetszik az a verzió. és továbbra is úgy vagyok vele, hogy nem kell kötelezően egyféle módon értelmezni..elvégre műalkotásról van szó. akármennyire is ezt diktálja a "józan ész".
de ez most már tényleg off részemről.

előzmény: somogyireka (#22)

látod, ami tízből nyolc embernek egyértelmű, valakiknek mégsem az, mert elkerülte a figyelmüket valami, mert másra figyeltek vagy egyszerűen máshogy értették..

a lényeg számomra pontosan az, hogy az a fő, hogy mit mutatunk a külvilág felé.
hazudunk végig, saját magunknak, társunknak egyaránt.
ezen a csavar kevesebbet nem is változtathatna.
a film mondanivalója hajszálpontosan ugyanaz így is, úgy is. idegenekként élünk, de nem egymással, csupán egymás mellett.

előzmény: dézi (#16)

nem emlékszem pontosan a végére, de nem rémlik, hogy ilyesmi elhangzott volna.
persze lehet elhangzott, csak én másképp interpretáltam..
de majd ezért is lesz jó megnézni még egyszer.

az mindig csak előnyös, ha egy alkotásnál tér nyílik több fajta értelmezési módnak, most bebizonyosodott: itt is ez van.
persze a mondanivalón, lényegen ez mit sem változtat.

előzmény: Kalevala (#11)

szimbolikus a befejezés (számomra) a túlzások miatt.
de lényegében ez van valóban: minden megy tovább, mintha mi sem történt volna.
miért miért is ne így menne?

előzmény: somogyireka (#8)

2017-02-15 22:21:08 [Színház] ryood #142

valamiféle színházi kísérlet, mely mellőzi a teatralitást, mindenféle színpadias gesztust, megnyilvánulást. ez a terror, dömötör andrás legújabb rendezése a katona kamrában. ja, meg persze sokkal több, hiszen az "ártatlan" néző ezúttal egy emberi sors felől dönthet. nem kis felelősség ez.
az ember, akit el kell ítélni vagy felmenteni, egy német vadászpilóta, aki lelőtt egy utasszállító gépet, fedélzetén 164 emberrel. ezzel viszont megelőzte a repülő valószínűsíthető müncheni olimpiai stadionba történő zuhanását, ahol 70000 ember kísérte figyelemmel az angol német meccset. a szemünk előtt zajló tárgyalás során felmerül több tényező, szempont, ami átbillentheti a embert egyik álláspontból a másikba. többféle szemszögből is megvizsgálhatjuk a dolgot, bőven van idő alaposan átgondolni, hogy aztán a végén felelősségteljes döntést hozhassunk, mikor be kell dobni a tárgyalás végén a ládába az "elítélem" avagy "felmentem" feliratú papírt.
a szürke bírósági bútorok bennem furcsán nyomasztó, klausztrofób érzést keltettek, melyhez a színészek precíz, realista játéka párosult.
gyakorlatilag kezdettől fogva a végéig megingathatatlan voltam abban, hogy felmentem az elítéltet, ám saját magamnak is érdekes volt a darab végén, a védőügyvéd beszéde alatt szembesülni azzal a ténnyel, hogy pont az a politikai oldal álláspontja ez, ami mindig is a lehető legtávolabb volt tőlem. de hát mégis csak ezt gondolom helyesnek.
a végeredmény egyértelmű felmentés lett 70:30 arányban.
ami már izgalmasabb, hogy berlinben 250:207, franfurtban pedig 240:230 a végeredmény.
a darab, csak akkor kezdődik el isten igazán, mikor véget ér..
ajánlom mindenkinek, aki valami rendhagyó élményre vágyik, és kipróbálná magát esküdtként egy ilyen fajsúlyos ügyben.

2017-02-14 22:17:47 [Giallo] ryood #42

igen!!

előzmény: dikalosz (#41)

ilyen szellemesen, kreatívan, még egy film sem mesélt a FILM által teremtett illúzió varázserejéről.
szép nagy ötös!

többedik megtekintés után is lenyűgöző, brilliáns alkotás!

már az első részben is eltért egy helyen a történet az anime-től, viszont ez a második rész már egy teljesen másik sztori! nem rossz, de összességében fényévekre van az anime-től így már!
és jön az amerikai remake, amit természetesen nem nézek meg.

2017-02-13 13:57:39 Desu nôto (2006) / A halállista ryood (4) #18

kicsit olyan feeling-je van, mintha rímékelni akarták volna az animét élő szereplőkkel.
szóval fura, de nekem mégis tetszik. persze messze elmarad az anime verziótól.
viszont a mangára kíváncsi lennék!

2017-02-11 23:55:59 Forushande (2016) / Az ügyfél ryood (5) #8

nekem az elly története is nagyon tetszett a rendezőtől!

előzmény: hhgygy (#7)

senki más nem tud ilyen film csinálni nőkről..

hát mik történnek manhattanben.. :)
persze ez mind csak ürügy egy kis párkapcsolati "ügyeskedéshez", depresszió kezeléshez, na de milyen szórakoztató!