ryood

2018-02-21 19:02:32 [Tévésorozatok] ryood #3238

lement a híd utolsó része is..
nehéz most megszólalni. nálam ez a sorozat minden idők legjobbja, és örülök, hogy méltó módon tudták lezárni így négy évad után..csodás lezárás, felejthetetlen képsorokkal, életem végéig emlékezni fogok rá, ahogy csodálatos szőke svéd főhősnőnk elhajítja örökre rendőrjelvényét, majd a telefonban már csak simán saga norenként mutatkozik be, majd elhajt, ki tudja hová..
szóval ez mélyen érintett, utoljára nem is tudom mikor volt hasonló élményben részem filmtől..
7 éves történet végére került pont.
köszönöm.

2018-02-20 23:26:48 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #14

az vicces, h egyszerre ott lehet az, hogy meg akarom nézni, és az is, h kifejezetten nem.
hát a meg akaromot visszavettem..

2018-02-20 17:58:28 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #30

én az eredeti verzióról beszéltem.
(sikeres lehet egy film akkor is, ha az eredeti nyelve nem angol)

előzmény: St4nt0N (#29)

2018-02-20 17:55:13 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #28

és még magyar szinkron is készült, meg ki tudja hány másik nyelvre...
ahogy általában lenni szokott..
ezzel most semmi újat nem mondtál.
a film eredeti nyelvéről volt szó.

előzmény: St4nt0N (#26)

2018-02-20 17:52:43 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #25

az lehet,meg készüt magyar szinkron is, meg még mitomén hány másik..
eredetileg nem angol nyelvű a film.

előzmény: St4nt0N (#24)

2018-02-20 17:38:59 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #23

ezek a filmek nem is érdekelnek.
(szinkronos filmeket alabpól nem nézek, kivéve bud spencert haha)

előzmény: saatonda (#21)

2018-02-20 12:15:53 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #10

nem is illett volna egy kamardrámához.

előzmény: s912 (#9)

2018-02-20 12:05:12 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #20

nekem, mint filmnézőnek, mozinézőnek a teljesen hülyére vétele ez, h angol nyelvű a film, és el akarja velem hitetni, hogy m fassbender egy ízig-vérig norvég nyomozó..
az, hogy a nagyközöség igénytelen, és bekajál bármit, meg h milyenek a blockbusteres trendek, engem teljesen hidegenhagy.
(érdekes, a fejvadászok norvég nyelven, norvég színészekkel is világhírűvé, globálisan népszerűvé tudott válni)

2018-02-20 08:59:42 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #17

és harry hole is totál hiteltelen fassbenderként..erre vmi igazi norvég fazon kellett volna..
az h angolul beszélnek, meg egy rossz vicc..

2018-02-20 08:57:55 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #8

de csinálhattak volna az első részből is egy olyan filmet, ami nem egy házban játszódik végig, ill. amiben nem csak beszélnek végig...mégis kamaradráma/sci-fi lett, és mennyire jó, h még csak egy flashbacket sem mutattak be..

2018-02-19 14:58:36 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #5

már az előzetesén látszik, hogy sikerült egy olcsó hatásvadász gagyi folytatást készíteni minden idők egyik legkülönlegesebb science.fiction csemegéjének. "kifejezetten nem"

hízelgő a 3.2 a filmre nézve.

megnézném szívesen ennek a mai változatát is...mondjuk magyarországra átültetve a történetet...

mert jó dolog az "érthetetlen" művész lilaködös mámoros felhői közül letekinteni és nézni, ahogy kajláják a blöffentésed a cannesi filmesztiválon, hogy aztán este jól megvitassák egy szép milliárdos yacht fedélzetén "értelmiségi" körökben egy 5600 eurós bort szörcsölgetve némi kokain felszippantása után.

2018-02-18 15:38:55 [Tévésorozatok] ryood #3237

tán kevésbé hátborzongató, de kellőképp feszült és drámai
Ófærð

előzmény: dikalosz (#3235)

2018-02-18 12:32:48 [Tévésorozatok] ryood #3233

én nagy rajongó vagyok!
az elején még komolyra vették az egészet, és sokszor mondjuk elég nevetséges dolgok történtek, de mégis szerethető volt a küönleges hangulata miatt, amit nagy részben mark snow zenéje teremtett meg. és hát vannak ezek a klasszikus epizódok a gumiemberrel, a sötétre előjövő emberevő rovarokkal na meg az ufoámisok..utóbbi nemváltók című epizód, egyik legerősebb atmoszféra.
szóvala lényeg, h az ötös, hatos, hetes évad messze a legjobb. itt ugyanis kiforgatták az egészet, és memerték csinálni az önfricskát: kifigurázták saját magukat, mindent..és egészen abszurd humorú irányba ment el az egész. sokan erre nem is emlékeznek...csak néhány zseniális epizód cím ebből az érából: rossz vér,három kívánság, dreamland, hogy lopták el a szellemek karácsonyt. stb...
amúgy pedig ott van az összes évadon átívelő összefüggő történet, a nagy összeesküvésről..szeretem azt is, bár sokszor túlzásokba estek, és néhol kifejezetten ciki már. a záró két rész pl kifejezetten nyálas a 9. évadban. most ezek az új részek egész jók amúgy. de itt is a "komoly" vonal ami gyenge, amikor pedig viccesre veszik, akkor igazan jók!

előzmény: dikalosz (#3232)

2018-02-16 19:45:36 Lajkó - Cigány az űrben (2018) ryood (?) #10

trailer ITT
március végén lesz a bemutatója, végre!
szerepelek a filmben több jelenetben is derék szovjet katona férfiként :)

2018-02-16 14:03:25 [In Memoriam...] ryood #2257

pont egy hete halt meg, elég fiatalon, még ötven sem volt..
modern-classical vonalon mozgott, ahol olafur arnalds is. az utóbbi években lett felkapott filmzeneszerző.

előzmény: St4nt0N (#2256)

2018-02-16 11:46:54 [In Memoriam...] ryood #2255

egy szép történet Jóhann Jóhannssonról..

"My favorite Jóhann story is when he had spent a year writing the score for Darren Aronofsky's "Mother" and at some point realised that the film was better with no music at all. He proceeded to convince Darren to delete everything. It takes a real, selfless artist to do that. To realise the piece is better without you. The most important part of creating art is the process, and Jóhann seemed to understand process. The score needed to be written first in order to realise that it was redundant. So in my view, Mother still has a score by Jóhann. The score is just silence... deafening, genius silence."
- Ólafur Arnalds, izalndi zenész

2018-02-15 16:12:15 Kojot (2017) ryood (5) #41

ugyanerre gondoltam én is.

előzmény: katoband (#40)

én jobban örülnék, ha nem egy jól bevált öteletet hasznosítanának újra, hanem valami koncepciót dolgoznának ki. az eredetiség legalja számomra a remakelés. ráadásul Goda K enyhén szólva nem tartozik a kedvenceim közé.

előzmény: St4nt0N (#69)

jön a magyar remake
BUÉK
hát erre nagy szükség van..

abban "egyeztünk" itt meg, hogy itt a film topikjában mellőzzük ezt a témát. nem a rádióműsort (bár sok értelme annak sincs, hiszen mindenki csak fröcsögni tud, ugyanazt a néhány unalmas sablont szajkózva) , hanem a műsorvezetők személyével való foglalkozást.
már amúgy is belefáradtam ebbe az egészbe, és semmi kedvem nincs hetvenhetedszer leírni ugyanazt PR undorban szenvedőknek teljesen feleslegesen..szóval zárjuk is itt le.

előzmény: kaamir (#80)

2018-02-10 02:31:29 Kojot (2017) ryood (5) #25

ennél jobb reklám nem is kell a filmnek!

2018-02-08 00:28:06 [Tévésorozatok] ryood #3231

híd se04ep06
hát annyira fölpörgött a záró évad, hogy azt kell mondjam, sikerült meghaladni a harmadikat is.
így szépen lassan minden összeáll. már csak henrik rejtélye kell, hogy tisztaázódjon, na meg, hogy végül mi lesz sagaval és vele..

ez valami rossz vicc..és az még rosszabb, hogy megnyerte a velencei filmfesztivál fődíját, ahol enyedi ildikó is zsűritag volt..(az már kevésbé lep meg, hogy egy halom oscar díjra jelölték..)
egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a faun labirintusa rendezője ide "fejlődött"!
kijelentem így februárban, hogy ez az év leghitványabb filmje, mely lubickol a pátoszban és a giccsben, a kameramozgások és a zene pedig csak még jobban kihangsúlyozza ezt. tulajdonképpen minden elemében egy borzasztó rossz alkotás, kiszámítható kliséhalmaz rettenetesen hamis színészi alakításokkal, irritáló rendezéssel.
egyszerűen nem akarom elhinni ezt a filmet, hogy bárki is komolyan gondolta az alkotók közül, de a tapsolóit sem értem..

érdekes egy alkotás, de valahogy sehogy sem sikerült "elkapnom", pedig nagyon szerettem volna..

2018-02-05 23:48:34 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül ryood (4) #19

pontosan erre gondoltam én is, már amikor néztem a jelenetet is.

előzmény: somogyireka (#16)

2018-02-05 20:56:07 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül ryood (4) #12

van a filmben egy jelnenet, ami egy az egyben megidézi a leviatánt..
amikor az elhidegült szülőknek elmagyarázza a rendőr, hogy egyszerűen nincs kapacitásuk keresni a gyereküket, helyette javasolja az önkénteseket..akik majd evégzik az "állam feladatát"..
hát ez olyan nálunk is megtörténhetne kategória..

2018-02-05 10:02:08 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül ryood (4) #9

én azért szeretem, amit írtál a filmről, és közel van hozzám ez az "attitűd", szóval "majdnem ötös"..

előzmény: somogyireka (#7)

2018-02-02 00:25:29 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül ryood (4) #5

hasonlóan látom, de egy 15-20 perccel lehetne rövidebb.

előzmény: hhgygy (#4)

2018-02-01 09:58:33 [Tévésorozatok] ryood #3228

pontosan így van.

2018-02-01 00:30:55 [Tévésorozatok] ryood #3224

nagyon szépen bontakozik ki az utolsó évadja a hídnak, így az ötödik rész után már gőzerővel halad, és történnek a megrázó, fájdalmas, szép dolgok, néha picike humorral fűszerezve, de csak épphogy...
még három rész van hátra, aztán lezárul életem egyik legfontosabb tévésorozata, bűnügyi története.

nem is kérdés: szeretet nélkül

amikor a végén
felfestik a nevét az intézmény falára
na az nagyon erős, nagyon bennem maradt..

előzmény: somogyireka (#14)

2018-01-27 10:58:11 [Tévésorozatok] ryood #3217

igen, de sztem fent van a kalózöbölben is.

előzmény: dikalosz (#3216)

2018-01-26 23:49:06 [Tévésorozatok] ryood #3215

híd, se04/e04
végre kiderült
honnan van saga porchéja!
:-)

2018-01-25 00:28:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #10452

az anyám c. filmet nem néztem meg, mert nem érdekel, de azt nem gondoltam volna, hogy jelölik arany málnára érte aronofskyt és lawrencet (mondjuk utóbbit egy teljesen középszerű színésznőnek tartom, de ez azért meglepő) továbbá jelölték emma watsont is a körben nyújtott alakításáért. ezt a filmet sem láttam, de meglepve nem vagyok, emma watson amilyen cuki csaj, pont olyan pocsék színésznő. szóval reális.

2018-01-22 23:17:42 [Vapiti 2017] ryood #57

valójában a 12 éves Fantine Harduin (Happy end) lemos itt mindenkit a mezőnyben..

2018-01-21 11:16:13 A lovasíjász (2016) ryood (?) #21

..szóval az van, hogy nem láttam ezt a filmet, mert sajnos nekem is iszonyú prekoncepcióim voltak Kassai Lajosról..persze ez is nagyrészt a kiváló magyar médiának köszönhető..
aztán most 15-én hétfőn az 'apu azért iszik mert te sírsz' című beszélgetős "kocsmafilozofálós" est vendége volt Kassai, amin én is jelen voltam a mika tivadar mulatóban.
nagyon ajánlom mindenkinek a beszélgetés megtekintését, kiváló este volt, Kassai pedig egy rokonszenves ember, intelligens, értelmes, és semmi köze a magyarkodást külsőségekben produkáló idiótákhoz, se bármilyen politikai szervezethez.
ami a legjobban tetszett tőle, hogy nem a lovasíjászatra akarja megtanítani a tanítványait, hanem azon keresztül szeretné elvezetni őket önmagukhoz
ITT tekinthető meg a beszélgetés.

a víz alatti transformerses, vagy még inkább "the mask"-os autóból tengeralattjárós jelenet azért menő.. :-)

2018-01-18 21:30:55 [Vapiti 2017] ryood #29

arany testről és lélekről frantz paterson
ffi ezüst adam driver (paterson) merab ninidze (jupiter holdja) fares fares (a kairói eset)
női ezüst borbély alexandra (testről és lélekről) törőcsik mari (aurora borealis) törőcsik franciska (aurora borealis)

2018-01-18 19:07:36 [Tévésorozatok] ryood #3213

eddig három rész ment le.
szívesen!

2018-01-18 18:56:49 [Tévésorozatok] ryood #3211

híd, negyedik, záró évad, első két rész.
hát szépen alakul már ez is..nagyon izgatottan várom hová fog kifutni henrik és saga sorsa...

2018-01-18 18:53:35 [Általános fórum] ryood #7288

és az a pletyka igaz, hogy érkezik a folytatása majd?
eddig azt gondoltam a filmalapról, hogy nagyjából az egyetlen olyan kulturális "ablak" a nemzeti cinizmus rendszerében, ami többé-kevésbé korrektül, szakmai alapon működik, de amióta pappa pia van, meg hogy lesz dobó kata rendezés és vajna asszony is rendezhet...hát...hm...

egyébként meg "sírjál vért"..
(bocs, ezt nem hagyhattam ki..)

előzmény: somogyireka (#75)

amit írsz, arról az jut eszembe, amit (horváth) oszkár mondott a rádióműsorban. hogy talán ez a film csak valami vízió, ami valakin gyorsan átsuhant poszttraumás képzuhatagként, de valójában nem történt meg belőle semmi.
ez mondjuk szerintem roppant erőltetett lenne, ha ez lenne, de elég jól hangzik..

előzmény: somogyireka (#75)

tényleg kíváncsi lennék, mire adtál négyest, miközben gyakorlatilag te is elismered, hogy ez egy rossz film.
(egyébként nekem többek között az a bajom, pont, hogy nem tette élővé az antik görög tragédiát, helyette kaptunk egy zavaros katyvaszt, amiből igazából semmiféle tanulság, kozekvencia nem következik)

előzmény: somogyireka (#71)

2018-01-16 15:11:24 The Party (2017) / A vendégek ryood (3) #26

hát hozzám nem tudott elérni ez a film.
roppant felszínesnek érzem minden elemében. pedig a színészek, akik szerepelnek benne, egytől egyig kiválóak. nem az ő hibájuk, hogy azt kell megformáliuk, amit..valahogy végig, minden egyes problémának, amivel foglalkozik sally potter csak a felszínét kapirgálná, és nem akar igazán elmélyedni semmiben.
ráadásul nevetni se tudtam túl sokszor, pedig egy vérbeli black-comedynek harangozták be nekem..éreztem amúgy az ebbe az irányba mutató szándékot, de olyan kis erőtlenke lett ez a meder is.
igaz, drámának is kevés volt..
nem tett hozzá semmit a szürkeárnyalatos színvilág. attól, hogy ezt alkalmazza egy film, nem lesz feketébb a humora...sajnos utóbbi alapól kevéske volt neki..
és a filmvégi csattanó is erőltetett lett.
szóval messze elmarad mind a teljesen idegenek humora, mind a születésnap drámaisága mögött..

azért a kristin scott thomas által megformált árnyékminiszterasszonyban bőven láttam papp réka kingát húsz év múlva.. :P

2018-01-16 11:11:26 The Party (2017) / A vendégek ryood (3) #23

a rádióműsor (jó, rossz, nézhetetlen) végighallgatása alapján egy nagyon érdekes film, amit most itt írsz, az alapján meg semmi kedvem hozzá..hogy megnézzek egy teljesen idegenek utánérzést..viszont a műsorban robi annyira ódákat zengett cyllian murphy alakításáról (akit amúgy is nagyon kedvelek) a bekokainozott bróker szerepében, hogy már amiatt nagyon kíváncsi lennék..

előzmény: somogyireka (#21)

2018-01-16 11:09:01 The Party (2017) / A vendégek ryood (3) #22

amiért pumped gabó is összeomlott (aki már jópárszor megcsalta ágnes asszonyt) amikor megtudta, hogy csalják őt.. :)

előzmény: St4nt0N (#13)

2018-01-16 00:29:12 [Tévésorozatok] ryood #3209

én kiemelném még az általad is említett "összetevők" mellett a fantasztikus castingot is. hihetetlen, mennyire el van találva az összes karakter figurája. a színészi alakítások hibátlanok. egyik jobb, mint a másik..

előzmény: mrfaktor (#3208)

2018-01-15 16:48:56 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom ryood (5) #57

annyira azért nem könnyen kiszúrható, csak pár képkockányi időre látható, és elég jól bele is olvad a környezetébe... anno úgy hívták fel rá a figyelmemet nekem is, és emlékszem, hogy sok más ismerősöm se vágta. igaz, akkor még nem voltam kamaszként ennyire szemfüles..

előzmény: St4nt0N (#56)

2018-01-15 15:06:18 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom ryood (5) #55

nem tudom, volt-e már itt téma, de más is észrevette a film végi reptéri jelenetben az egy pillanatra felbukkanó magyar zászlót?

2018-01-12 15:06:04 [Általános fórum] ryood #7281

nekem is beugrott a hárommellű nő :P

2018-01-12 14:45:53 [Általános fórum] ryood #7278

mindegyikben egy play gombbal

előzmény: nejmed (#7277)

nagyon jó film.
működik a fura szarkasztikus humor. még saját magát is kifugurázza. kiválóak a színészek, fordulatos a szkript. nagyszerű élmény, de valami aprócska dolog mégis hiányzik nekem...
úgyhogy marad a nagyon erős négyes.

2018-01-10 22:10:11 [Amikor a filmrendező nő…] ryood #3

aztán megnézted a benny videojat.. :)

előzmény: Gameface (#2)

2018-01-10 12:20:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23278

off: az a baj itt ebben az országban (többek között..), hogy még mindig a személyre reagálunk (sajnos néha velem is megesik még..) prekoncepcióink alapján, ahelyett, hogy mindezt félretennénk, és meghallgatnánk a beskatulyázott embert, és mondandójának tartalmára helyeznénk a fókuszt.

előzmény: somogyireka (#23277)

2018-01-08 23:35:10 Le orme (1975) / Footprints on the Moon ryood (5) #2

annyira nem is giallo.. :)
tulajdonképpen összesen egy gyilkosság van csupán a filmben..mindenesetre minimum rendhagyó..

előzmény: dikalosz (#1)

2018-01-08 21:40:10 Krotkaja (2017) / A szelíd teremtés ryood (?) #1

imdb szerint március elsején érkezik a magyar mozikba.
ez vajon igaz?
nagyon örlnék neki..

2018-01-08 18:07:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23276

nagyon nem így van, de midnegy, tényleg hagyjuk..

előzmény: paksiendre (#23275)

2018-01-08 17:42:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23274

ja, és már csak azért is érdemes az adást meghallgatni, mert az euripidész tragédiát, amit feldolgoz a film, elég alaposan kivesézik..

2018-01-08 17:39:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23273

én anno nagyon nem kedveltem őt, enyhén szólva, még jó pár évvel ezelőtt. aztán valahogy "elém került" a régi filmes műsora, és elképesztően érdekes, izgalmas új aspektusokat hozott be, ahogy beszéltek a legkülönfélébb filmekről. néha anyáztam persze, mert többször nagyon nem értettem vele egyet.
aztán egyre több műsorát megismertem, zsűrizését a ki mit tube-on stb..és be kellett látnom, hogy egy iszonyú értelmes, eredeti emberről van szó, aki valami olyan hangot képvisel a magyar médáiban, amit senki más. valóban egy kurzusokon kívüli csupaszív figura.
és ebben a műsorban meg amúgy hárman beszélnek a filmről, tehát nem puzsér monológot hallasz, kapsz. igaz azonban, hogy egyikük sem nyilatkozik túl pozitívan a filmről, de még ha nem is ért velük az ember egyet, érdemes azokat a szempontokat is megvizsgálni, ahonnan ők látják ezt az alkotást.szerintem nagyon sok igazság van benne..
robi beszél nagyon sok mindenről, és tény, hogy időnként tud baromságokra rákattani (én mondjuk többnyire egyetértek vele..) de szerintem több, mint érdemes rá odafigyelni.
és hát egy embert nem túl szerencsés egyetlen filmről alkotott véleménynyilvánítása alapján megítélni.még ha azt hatalmas blődségnek is gondoljuk..akkor se...

előzmény: paksiendre (#23272)

A Jó, a Rossz és a Nézhetetlen #14 - Egy szent szarvas meggyilkolása
elsősorban azoknak ajánlom, akik képesek túllépni személyes előítéletükön, undorunkon az egyik műsorvezetővel kapcsolatban, valamint elvonatkoztatni a beszélő hangerejétől, vehemenciájától, és a kimondott szó tartalmára fókuszálni.

hát ő éppen, hogy nem ilyen..

hát akkor itt most (robi) nagyon nem értünk egyet, de nem baj.
egyébként istent ments, hogy magyarázkodni kezdjek, de szó sincs arról, hogy a filmmel kapcs "felnyitotta volna a szemem" egyszerűen arról van szó, hogy remek meglátásaik vannak. igen, többes szám, mert ugye hárman beszélnek mindig a filmről. olyan meglátások, új aspektusok, szemszögek, amikről általában sehol máshol nem hallok, és ez jó. én pont a régi filmes műsorát hallva kezdtem őt megkedvelni. előtte hasonlóan vélekedtem róla, mint most te. azóta átfordult teljesen a másik végletbe..ez van, nagyon kedvelem őt, és nagy kár, hogy nincs több ilyen ember a magyar médiában.
de hogy a filmről is monjdak valamit. hát isten ments, hogy még egyszer megnézzem..úgy voltam vele, miután megnéztem, mint a thelma című norvég alkotással: azt éreztem, ebből az egészből semmiféle kozekvenciát nem tudtam levonni, semmi nem következett abból, amit néztem két órán keresztül.

előzmény: dikalosz (#34)

mielőtt meghallgattam a műsort, már akkor sem tetszett. nem attól lett az a véleményem ami.
ők csak még több mindenre rávilágítottak, ami gond ezzel a filmmel van. és ennek lett egy olyan következménye is, hogy én magam is jobban meg tudtam fogalmazni, hogy mit gondolok.
érdemes amúgy hallgatni őket, elég alaposan, érdekesen kielemeznek filmeket, sokszor olyan szemszögekből vizsgálódva, ahogy senki más nem teszi.

előzmény: paksiendre (#31)

tegnap a jó a rossz és a nézhetetlen c. műsorban erről a filmről elmélkedtek.
hát nagyon meggyőző volt a egész, és így, hogy aludtam rá én is még egyet, le is ment kettesre.
ez a film tényleg remekül meg van rendezve, erős jelenetei vannak, működik filmként, ám valódi közölni valója nincs, csupán a nagy semmit rejtette el a szürrealizmussal, az abszurddal, a misztikussal.
blöffnek hazudja magát, de még csak az se..
a jelenet, amikor martin közli, hogy mindez csak egy metaforaegészen borzalmas.
a zene, a színészek és a képi világ miatt nem nézhetetlen csak.

2018-01-06 10:41:48 Victoria (2015) ryood (5) #34

a film pedig még jobb. laia costa meg..

ebben valahogy sokkal, de sokkal több volt..

2018-01-05 18:35:47 [Tévésorozatok] ryood #3199

tulajdonképpen, most ha visszagondolok arra, hogyan alakult ciro sorsa ebben az évadban, valahogy már ott volt bennem egy előérzet, hogy neki itt vége lesz vagy lehet. mondjuk ezt csak most tudom így megfogalmazni a vége ismeretében, de valamiféle kísértet volt ő, ahogy jelen volt.én arra számítok, hogy "kékvérű" és patrizia fog a következő évadban nagyon komoly szerephez jutni (nem mintha itt nem lettek volna fontosak..)

2018-01-05 17:34:49 [Tévésorozatok] ryood #3197

lement a gomorra harmadik évadja.
hát khm..nehéz szóhoz jutni a befejezése után..
talán az eddigi legokosabban felépített évad, csodaszép íve van, és hát az nyilvánvaló volt, hogy az utolsó epizódban "kinéző" béke esélytelen, na de arra, ami aztán ott a hajón történik, arra végképp nem számítottam. egyfelől brutálisan erős zárójelenet, talán erősebb nem is lehetett volna, ugyanakkor egyelőre el sem tudom ezt a sorozatot képzelni ciro nélkül..számomra ő volt a gomorra arca. szóval feladták az írók maguknak a leckét..én vevő leszek rá, ami ebből lesz az biztos!
jöhet a híd záró évadja!

2018-01-03 18:02:23 [Tévésorozatok] ryood #3191

lenyomtam a gomorra harmadik évadjából öt részt. nem okoz csalódást enyhén szólva..egyre jobb és egyre jobb, ahogy alakul a sztori..
jó látni újra együtt cirot és gennyt!

2018-01-02 00:53:14 Good Time (2017) / Jólét ryood (3) #4

hát ez nekem most valahogy nem..

2017-12-31 15:15:26 [Általános fórum] ryood #7258
2017-12-29 13:49:20 DeUsynlige (2008) / Troubled Water ryood (5) #15

közben készített Poppe egy háborús drámát is, nekem tetszett Kongens Nei

2017-12-28 11:08:06 DeUsynlige (2008) / Troubled Water ryood (5) #12

csak furcsállom, mert engem sem a történet nyűgözött le önmagában (ami persze alapból brutálisabb nem is nagyon lehetne) hanem ahogy ezt sikerült kivitelezni a színészekkel, operatőrrel, zenével, vágással. és nagyot dobott rajta a narratíva, dramaturgia is, hogy újra láthatunk mindent, egészen más semszögből. minden mennyire át tud értékelődni. és önmagában az a tény, hogy eléri a film, hogy
egy gyermekgyilkossal (jóllehet nem hidegvérű, előre tervezetten gyilkoló, de mégis..) szimpatizálok
valahol hátborzongató művészi erő, hatás..
amúgy a film koprodukcióban készült, de norvégiában játszódik, norvég rendező, író, szóval alapvetően norvég. egy dán színésznő szerepel benne, aki viszont a szerepe szerint is dán.

előzmény: somogyireka (#11)

2017-12-28 10:50:27 DeUsynlige (2008) / Troubled Water ryood (5) #10

tudom, hogy ez nem könnyű, de próbáld majd leírni azt is, hogy azon túl, hogy volt egy érzésed "kilóg a nem tudom én mi.." pontosan hol, miben érhető tetten az, hogy szerinted nincs benne igazán a rendező.
ez nem "offense" egyáltalán, tényleg kváncsi vagyok.

az az egyik kedvenc jelenetem a filmben a párbeszéddel együtt.

előzmény: guybrush (#18)

OFF: nekem egyébként daria nicolidi (argento felesége) tekintetében (profondo rosso) is van valami maszkulin..

2017-12-27 02:27:51 Thelma (2017) ryood (3) #3

hát sorry érte tényleg, de nekem ez roppant eröltetett, száraz és unalmas.

2017-12-26 11:47:19 Thelma (2017) ryood (3) #1

érdekes szépen kivitelezett film jó alakításokkal, de annyira vártam a végére valamifé katarzist, feloldást, na meg, hogy levonhassak valami tanulságot,de csak nem jött el..
nekem legalábbis a "happy end" a lány szerelmével nem volt az..

egyáltalán nem rossz ez a film, még a négyesen is gondolkoztam.
csakhát a nemrég látott anthropoidra (ami ugyanezt a történetet meséli el) négyest adtam, és azért van egy jegynyi különbség mindenképpen a két mű között.
szóval az első negyvenöt perc nagyoin érdekes és színvonalas. amikor megismerjük heydrichet, ill. hogy miképp lett ő a sírós német fiúból a prágai mészáros.
aztán jön az ejtőernyős ellenállók története, a merénylet, a bujkálás végül a leszámolás.
sajnos ez a 75 perc összecsapott lett, nincsen megfelelően kidolgozva. hiányzik az a vibráló feszütség, ami áthatja az anthropidot elejétől végéig, valamint a színészek is jelentktelenebbek..
és persze a záró templomos jelenet sem mérhető a fentebb említett alkotás ugyanezen részéhez.
összességében azért még így is egy erős közepes.
érdemes megnézni az anthropoid mellett.

2017-12-24 14:13:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23269

éljen a cenzúra :)

2017-12-24 11:19:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #23268

***moderálva*** ezt itt ne. (szerk.)
Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2017-12-22 23:00:21 Anthropoid (2016) ryood (4) #16

egy fikciós játékfilmnek pont, hogy nem feladata mindent potosan úgy megmutatni, ahogy történt..azt amúgy hogyan is lehetne?
engem nagyon meglepett ez a film pozitív értelemben. valami kis középszerű második véhás akcióthrillerre számítottam, erre kaptam egy filmet, ami tényleg csak egy-két döccenőtől eltekintve nagyon szépen hömpölygött a lélegzetelállító fináléhoz, amire őszintén nem számítottam.
brutális a végső leszámolás szimbolikája is a helyszín kapcsán.
még az ötösön is gondolkodom.
azt mondjuk meg nem értem, miért kellett ebből egy évre rá még egy verziót csinálni (HhhH)..

nem a torkoncsúszással van a bajom..a homár számomra rettenetesen idegesítő volt, valahogy nem hittem el az egészet, amit bemutatott a film a színészek segedelmével. és végig megmaradt az érzés, hogy egy filmet nézek..

érdekes film volt pedig a dogtooth is, már nem is tudom, miért csupán hármasra értékeltem..régen láttam nagyon..

előzmény: dikalosz (#4)

jaj, egyre jobban tartok tőle..nekem már sajnos a homár is hatalmas csalódás volt..

előzmény: dikalosz (#2)

2017-12-18 09:44:04 L'amant double (2017) / Dupla szerető ryood (4) #6

mindig mindenki megérteni akar..ez a fő prioritás..

tarantino meg jó, de azért erősen túlértékelt.

az utóbbi időben egekbe magasztalt dennise villeneuve számomra egy nagy üres nulla.
christopher nolan pedig a tökéletes trükk óta nagyobb csalódás nem is lehetne.
továbbá david fincher az a rendező, akit rendkívül középszerűnek tartok.

a listából pasolinit választanám, nekem ő rettentő unalmas. ken russel filmet pedig még nem láttam egyet sem.

egy kis érdekesség..
a film vak karaktere, otto, sissi segítője (aki a végén üveget eszik..) tykwer 2004-es kisfilmjében ismét feltűnik egy vak szerepben True

előzmény: somogyireka (#3)

2017-12-04 14:53:38 L'amant double (2017) / Dupla szerető ryood (4) #3

így vagy úgy, ozon mindig a nézőbe hatol. .

előzmény: somogyireka (#2)

2017-11-29 19:16:06 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #24

kiváló elemzés a filmről, hallgassátok!
A Jó, a Rossz és a Nézhetetlen #8 - A négyzet