ryood

2017-01-18 11:25:42 Arrival (2016) / Érkezés ryood (2) #69

szokták mondani, hogy az igazán jelentős (paradigma-váltó), nagy filmek mindig megosztják a közönséget.
viszont az, hogy egy film ennyire nagy-e, majd csak három-négy évtizeddel később derül ki..

előzmény: dora87 (#64)

2017-01-17 00:20:40 Arrival (2016) / Érkezés ryood (2) #53

a film első felé iszonyú vontatott, unalmas volt.
aztán a végére kikerekedett belőle valami egészen zavaros katyvasz, és sikerült kellőképp nyálassá is válnia.
amolyan álintellektuális, áltranszcendens blöff.
igazi kínszenvedés volt ez nekem.
remélem hamar elfelejtem..
(amy adams meg elképesztően semmilyen. nem kicsit túlértékelt színésznő.)

2017-01-15 03:22:05 Apocalypse Now (1979) / Apokalipszis most ryood (5) #107

nem.

előzmény: kajaktej (#106)

2017-01-13 09:26:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22442

_

Áthelyezve a(z) Split topikból.

2017-01-13 09:24:42 Split (2016) / Széttörve ryood (?) #8

hát, ha egy vígjáték lenne...:)

2017-01-12 19:43:56 Split (2016) / Széttörve ryood (?) #5

moziban láttam ennek a filmnek az előzetesét.
nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne röhögjek hangosan..

2017-01-11 18:51:41 Sztalker (1979) / Stalker ryood (5) #77

meditatív film, hipnotikus hatású, kiüresíti az embert..ezért előfordulhat az ilyesmi az emberrel - ha megnézni - amit te is leírtál..

előzmény: duri (#76)

2017-01-11 17:04:21 Az állampolgár (2016) ryood (?) #3

már a trailer is imponált nekem, de most még inkább megjött a kedvem a filmhez!

2017-01-10 18:51:26 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #9641

csendben jegyzem meg itt a nagy oscar őrület előszobájában, hogy februárban a berlinálén szerepel a versenyprogramban enyedi ildikó legújabb filmje: testről és lélekről

2017-01-09 15:13:38 La La Land (2016) / Kaliforniai álom ryood (?) #31

már az előzetest is nehezemre esett végignézni.
kínszenvedés volt.

2017-01-07 20:07:36 Az állampolgár (2016) ryood (?) #1

ígéretes: Az állampolgár - Előzetes

„Hogy mi történik akkor, amikor valaki túljut a menekült tábor őrületén, és kikerül az életbe, hogyan tud gyökeret ereszteni, hogyan tud újra családot alapítani, megtanulni egy olyan nyelvet, mint a magyar, nekifutni az életnek ötvenévesen. Ezért is választottam menekülteket a szerepre, nem pedig színészeket. Az érdekel, hogy mi történik bennük, nem a sztereotípiák.” -Vranik Roland, rendező.

2017-01-05 20:31:57 [Hamarosan a mozikban!] ryood #6130

viszonylag sokat járok moziba.
meg tudom számolni egy kezemen, hányszor néztem nem magyar nyelvű filmet magyra szinkronnal (art moziban).
és ez így jópár év során.

persze értem, mit írsz, de az a mondat, hogy nem lesz magyarországon lehetőség eredeti nyelven nézni filmeket pesti mozikban, egyszerűen nem igaz.

előzmény: Vektor (#6129)

2017-01-04 22:09:47 [Hamarosan a mozikban!] ryood #6128

nem csak multiplex mozik vannak szerencsére.

előzmény: Vektor (#6126)

2017-01-04 22:08:57 [Hamarosan a mozikban!] ryood #6127

január 19-től a mozikban a tavalyi cannesi fesztivál zsűri nagy díjas filmje xavier dolan rendezésében
Ez csak a világ vége

2017-01-03 17:02:43 [Vapiti 2016] ryood #24

Arany

Az ügyfél (Asghar Farhadi)
Érettségi (Cristian Mungiu)
A martfűi rém (Sopsits Árpád)

Női ezüst

Trine Dyrholm (A kommuna)
Sandra Hüller (Toni Erdmann)
Tuva Novotny (Egy háború)

Férfi ezüst

Thuróczy Szabolcs (Tiszta szívvel)
Shahab Hosseini (Az ügyfél)
Hajdu Szabolcs (Ernelláék Farkaséknál)

akkor vigyem magammal majd budapestre a dvd-t?
megvan eredetiben.

előzmény: somogyireka (#7)

sokat kér a film a nézőtől ezt belátom, de ha hajlandóak vagyunk egy kicsikét megerőltetni magunkat, akkor óriási élményben lehet részünk, ami semmihez sem hasonlítható.
nagyon ritka az ennyire különleges alkotás.
igazi nemfilm film.
csillagos ötös.

régen könnyebbültem meg ennyire egy film végén.. :-)

áááááááááááááááááááááá

2016-12-30 22:55:59 Ah-ga-ssi (2016) / A szobalány ryood (4) #27

engem főleg az zavart, hogy a korról, amiben játszódik, vajmi keveset mond el.

már iszonyú régen láttam, de egyértelműen a nagymenőket juttatta eszembe.

nagyon kellemes kis meglepetés így az év végén olaszországból a 'teljesen idegenek'.
egy baráti társaság (3 pár és egy férfi, akinek még senki se látta a barátnőjét) összejön egy este. beszélgetnek, vacsoráznak, vidámak.
kitalálják, hogy mindenki szépen középre teszi az asztalon a telefonját, és az összes bejövő hívást, ki kell hangosítani (erről nem szólni a hívónak) és mindenki előtt beszélni, a bejövő üzeneteket, küldeményeket megmutatni.
ezek az alapok, amikre megannyi humoros jelenet, poén épül, és egy csomó kínos szituáció, miközben kiderül, hogy mennyire nem is ismerik egymást, micsoda ttitkai vannak egymás előtt.
és akkor mi volna a megoldás? mert megoldandó ügy akad jócskán. egyre drámaibb a légkör. szóval ezek után sikerül egy csavaros megoldással előrukkolni a filmnek. szimbolikus befejezés, ami elég szarkasztikus tükörkép az emberekről, rőlunk, magunkról..
ennél jobb választás nem lehet így két ünnep között a moziban.

2016-12-28 13:04:26 [Tévésorozatok] ryood #2888

a forbrydelsené. remek sorozat az is, főleg az első évadja.

előzmény: Rituska (#2887)

2016-12-28 11:10:19 [Tévésorozatok] ryood #2884

nálam mondjuk a broen az első, de ajánlom figyemedbe a a szintén dán borgen-t, a svéd akta manniskor-t, esetleg az izlandi trapped-et. (mondanám még a gomorra-t is, de az azért nagyon más...mondjuk igen erős...)
a borgen egy tökéletes politikai dráma, ami nagyon őszintén mesél (nem csak) politikusok magánéletéről, hogy hogyan változik meg minden egy csapásra, ha miniszterelnök lesz egy nőből..
az akta manniskor humanoid robotok és emberek társadalmát, együttélését viszgálja, nagyon izgalmas.
a trapped egy nagyon hangulatos kis izlandi bűnügyi dráma sok fordulattal..
a gomorra pedig dokurealista stílusban mesél nápolyi bűnőzőkről...

előzmény: Rituska (#2882)

2016-12-26 23:38:54 [Tévésorozatok] ryood #2879

lentebb linkeltem egy podcast beszélgetést krigler gáborral (hbo creative director) érdemes meghallgatni.
elmondja azt is, hogy a harmadik mindenképpen záró évad lesz, ha lesz.

2016-12-26 23:17:10 [Tévésorozatok] ryood #2877

szerintem jobb lenne, ha véget érne itt az aranyélet (nem fog).

lehetett volna valami erősebb, drámaibb kontent, de így is egy nagyon stílusos, kifejezetten szépen életre és képre keltett film, aminek jólesett nézni minden pillanatát.
az pedig igazán szép gesztus, hogy a végén az elsétáló idős pár az igazi olli maki és felesége.
nagyon erős négyes.

2016-12-26 13:42:12 [Színház] ryood #141

nyírség, tisza, tiszapart. családi örökség, civakodó testvérek, új vevő. mindenki olyan bájosan szánni való. aztán mihály az éjszakában nagy magányában harmadik típusú találkozásban részesül. menekülő ufókkal ismerkedik meg, akik szülőbolygójukra kívánnak visszatérni hosszú idő után. és hát mi más lenne a kiváló üzemanyag, mint a szesz? (ja igen, elfogyott az üzemanyag..) irány skócia, egy kis viszkiért. de álczáni kell az ufóknak magukat, így hát cigánylányokká válnak. és aztán sok-sok kaland vár még rájuk magyarországon, ausztriában egyaránt..
ennyi talán elég, hogy megjöjjön az ember kedve pintér béla árva csillag című darbjához.
remélhetúleg játsszák újra hamar.
ez a fickó valami hihetetlen, amit csinál. ír, rendez, és színész is a darabjaiban. shakespeare-hez tudnám hasonlítani. bizony hozzá! nem, hogy rossz vagy közepes előadást nem láttam tőlük, de mindegyik, amihez szerencsém volt fantasztikus volt.
(na jó, a titkaink az összes közül kiemelkedik azért...)

kb ugyanolyan kis semmike, mint a családi vakáció.

2016-12-23 21:58:15 Vacation (1983) / Családi vakáció ryood (2) #3

bárgyú kis idételenség. sajnos egyáltalán nem vicces.

2016-12-23 19:23:40 Le Trou (1960) / Az odú ryood (5) #7

az a gond, hogy kb három éve láttam a filmet, és már nem emlékszem igazán...újra kellene néznem, hogy most erre érdemben tudjak reagálni..

2016-12-21 23:00:30 [Tévésorozatok] ryood #2871

tényleg, jó, hogy említed a mira szálat is. nagyon erőltetettnek és röhejesnek hatott az is. nehéz itt már bármit is komolyan venni..
hirtelen az x-akták jut eszembe. ahol a négyes-ötös évadnál elkezdtek kifejezetten önironikus, könnyedebb hangvételű epizódokat csinálni. és az a helyzet, hogy nagyon jól működött. olyannyira, hogy nekem sokkal jobban tetszenek, mint a "komoly" részek. persze már csak a nosztalgia miatt azokat is szeretem, meg van pár remek hangulatú epizód köztük.
szóval, ha valamiféle paródia lenne aranyélet módra, az valami ilyesmi lehetne, mint az emlegetett nosztalgiázósjelenet. csak sajnos ezt meg teljesen komolyan gondolták..
hát nem tudom, mi jöhet még ezek után a záró részben..

2016-12-21 09:53:06 [Tévésorozatok] ryood #2868

én eddig viszonylag elnéző voltam az arynélet második évadjának sutaságai, túlzásai, irrealitásai kapcsán, de ez a hetes rész nálam is kiverte a biztosítékot. tényleg, ki tudja ezt picit is komolyan venni? hogy
hollós attilával (na jó, erre már nem is térek ki, hogy vele milyen a viszonyuk...) és márkkal gál feri meggyilkolási szándékával ellátogat gál rezidenciájára, ott találják egy nyakkendőn lógva, de persze az utolsó pillanatban még megmentik a dúsgazdag féllábú embert. hogy aztán a következő jelenetben már derűsen nosztalgiázzanak, és tervezzenek közös projekteket.
ennyire hülyének nézik a sorozat nézőit? ezt hogy engedhette a hbo adásba menni?
vagy ez már valami átvezetés a záró évadhoz (ami elkerülehetetlenül lesz, ugyanis magasabb a nézettsége, mint az első évadnak, amit nem is értek..) ami valami önironikus szatíra lesz?
próbálom poénra venni, csak nehéz, az igen kíválóan sikerült első évadot követően.

2016-12-20 17:47:31 Julieta (2016) ryood (4) #2

nálam is négyes. szépen összeáll a végére.

2016-12-13 10:58:12 A torinói ló (2011) / The Turin Horse ryood (5) #95

természetesen nem az alvásra utaltam..

előzmény: kaamir (#94)

2016-12-12 21:45:04 A torinói ló (2011) / The Turin Horse ryood (5) #93

ezután a film után nem szabadna felkapcsolni a villanyt!

2016-12-12 12:04:00 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #9499

a szobalány biztos nem nyer, ugyanis a koreai jelölt, kim jee-woon filmje, a "the age of shadows" (amit már nagyon várok amúgy) .
szerintem esélyes az ötbe kerülsére, de szerintem nem fog nyerni a homok alatt (dán jelölt) mindenesetre én egyértelműen ennek a kiváló alkotásnak drukkolok.
talán esélyes lehet a julieta is, almodovar filmje, a toni erdmann kevésbé (ami nem is baj, annyira nem jó film)

animációs kaegóriában nem lehetne, hogy végre ne valami amerikai 3d nyerjen, hanem mondjuk a gyönyörű vörös teknős?

most nézek újra tarr filmeket, sok-sok év után. és valahogy sikerült most ennek magába szippantania..
közel a zseniálishoz...
holnap jön a torinói ló is!
az iprosmunka számomra valami olyasmi, hogy legyártanak mondjuk egy filmet, ami teljesen professzionális minden elemében, mondhatni steril, közben nincs mögötte semmi, nincs benne mélység, valódi tartalom.

előzmény: somogyireka (#16)

azért iparosmunkánál jóval több ez a film!

előzmény: somogyireka (#14)

2016-12-11 15:33:30 [Színház] ryood #134

március 20-21-22 a trafó honlapján is lehet már rá jegyet venni. :)
igen, talán a jéghez áll legközelebb..
persze az előbb lemaradt a kép, amire utaltam

2016-12-11 10:55:45 [Színház] ryood #132

képzeljétek el, hogy ez a színpad, díszletestül körbeforog előttetek (itt már az "after" látható) dark ambient zenére, a lehető leglassabb tempóban..hát az a helyzet, hogy engem már egy ilyennel meg lehet venni, mint nézőt. persze, ami ezen kívül van az is döbbenetes mundruczó kornél legújabb előadásában, a látszatéletben. van itt még néhány további technikai, formai káprázat, illúzió, és egy brutális, hipnotikus helyzetjelentés állapotokról a mai magyar társadalomban, ami azért a humort sem mellőzi.
van olyan színi kritikus, aki szerint pl. a video nem fér bele a színházba, én meg úgy vagyok vele, hogy örülök, hogy vannak olyan művészek, alkotók, akik tágabban értelmezik a színház fogalmát.
az ember szeme láttára teljesen körbeforduló színpad persze már önmagában felejthetetlen élményt nyújt. ahogy kiszóródik, földre hullik minden, lebeg a mikrosütő, a kenyérpirító a levegőben, a súlytalanság állapotába kalauzol.

2016-12-10 12:39:46 El aura (2005) / Aura ryood (5) #8

négyévente nézem újra ezt a gyöngyszemet, már nem tudom, hányadszorra látom, de mindig ad valami újat...erre nagyon kevés film képes nálam..

2016-12-09 09:21:58 Forushande (2016) / Az ügyfél ryood (5) #4

zseniálisan felépített film, ami mellőz mindenféle hatásvadászatot, mégis egészen "ránehezedik" az emberre a film végére. átélhető, életszagú történet nagyon emeri alapkérdésekről, azonosulható árnyalt szereplők, kiváló alakítások. a befejezés pedig döbbenetes!
az év egyik legjobbja.

2016-12-09 08:26:29 Forushande (2016) / Az ügyfél ryood (5) #3

és valóban..

előzmény: Ágó (#2)

másodszor láttam a filmet. sok év után szedtem elő újra, talán már egy évtized is eltelt az első megtekintés óta. mit is mondhatnék? nehéz megszólalni most..a filmművészetben évtizedenként, ha egy ilyen alkotás készül..

2016-12-06 22:47:57 Kárhozat (1988) / Damnation ryood (5) #41

kevés olyan film van, amikor azt érzem "bármi törtéhet", mert csak az számít, ahogy történik.
és egyszerűen öröm nézni minden egyes kockáját, hallgatni a billiárdgolyók egymásnak csapódását a háttérben, átélni pillanatait.
az özönvíz kezdete hihetetlenül katarktikus élmény!

2016-12-06 08:15:44 [Tévésorozatok] ryood #2841

arról nem is beszélve, hogy
egy államtitkár konkrétan bűnöző. persze nem különösképp meglepő ez, de jó, hogy ilyen nyíltan ki is mondják.
szerintem is remek rész volt, egyetértek azokkal, amiket írsz, viszont én jankát továbbra se tudom kedvelni..semennyire se..
nekem az első évadban is renátó volt a legnagyobb élmény, és nemrég láthattam színházban is, a platonovban. ott is érdemes megnzni!

van itt egy érdekes podcast beszélgetés krigler gáborral, elárul sok kulisszatitkot az aranyéletről is többek között, és a valószíínűsíthető harmadik évadról, ami az utolsó lesz.

2016-12-04 20:42:01 Cséplő Gyuri (1978) ryood (4) #4

kár, hogy manapság a "szabad magyarországon" senki sem akar ilyen jellegű filmet csinálni

2016-12-04 10:20:02 A martfűi rém (2016) / Strangled ryood (5) #9

ITT van egy hosszabb, kifejtősebb beszélgetés a rendezővel, sopsits árpáddal. akit érdekel a film háttere, annak feltétlenül ajánlom a megtekintését! alinda műsora.

persze ez "csak egy film", fikció, viszont sok mindenben realista, viszont valójában nagyon hamar letartóztatták volna a führert tiltott hatalmi jelkép használata, karlendítés miatt..
amúgy egyetértek zéellel teljes mértékben.

van, amikor az ember szíve szerint hosszú sorokon át mesélne egy csodálatos élményről, ám nem találja a szavakat, akárhogy is keresi. talán azért, mert valami olyasmiről van szó, ahová a szavak már nem érnek el.. és csak fenséges csend van már ott.
a vörös teknős egy brutális dózisú érzelmi injekció, mindenféle pátosztól, giccstől és sallangtól mentesen.

2016-11-25 18:41:17 [Tévésorozatok] ryood #2836

aranyélet 3. rész sztem kifejezetten jól sikerült.
végre. remélem innen már csak felfelé javul!

2016-11-24 15:30:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22417

...

előzmény: Ágó (#22416)

2016-11-24 09:45:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22415

nagyon unalmas már..
kíváncsi vagyok az "illetékesek" meddig várnak még..

ez miféle örömöt okoz neked?

előzmény: Dezsmant (#34)

2016-11-23 13:55:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #22406

már vártam, hogy valaki reagáljon erre a filmrajongóra!

Áthelyezve a(z) Sex Drive topikból.

én is bejelöltem többet.
amivel kiegészíteném:

janisch attila - másnap
szaladják istván - madárszabadító, felhő, szél
hajdu szabolcs - off hollywood
pálfi györgy - nem vagyok a barátod

egyelőre én vagyok a kisebbség, de sajnos (vagy nem sajnos) nem tudok mit tenni ellene. nekem ugyanis ez a film az év csalódása (pedig nagyon vártam.) egy hatalmas művészi blöff, egy üres, felszínes, káprázatosan jól fényképezett film. egészen kínos lett a végére..

2016-11-22 09:50:26 [Általános fórum] ryood #6754

na, sikerült szépen elb...i a port.hu-t .. :(

2016-11-21 12:28:45 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #44

milyen körben?
ezek szerint, itt a többség számára mégis vonzó és kiemelkedő ez az atmoszféra..
de pont ettől (is) szép, hogy más van ránk olyan hatással, hogy..

előzmény: paksiendre (#43)

2016-11-21 08:59:47 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #42

gyanítom, a többség, hozzám hasonlóan nem "a csavar" miatt értékelte zseniálisra a filmet.
hanem a kezdettől a befejezésig jelen lévő, bőr alá mászó, zisgerig hatoló atmoszféra miatt.
amihez kell a bámulatos képi világ, a goblin "őrült" prog-rock zenéje, és még egy izgalmas, rejtélyes történetet is kapunk, amiben ráadásu a humor is jelen van, néhol még el is gondolkoztat..
ez nem egy dokurealista film, stliziálva, koreografálva van az összes gyilkosság, így a filmvégi nyakláncos is. ha az ember elfogadja ezt a "műfajt", ami tulajdonképpen amolyan "költői szabadság", akkor nem fogja zavarni, hogy egy ilyen aktus mennyire életszerű.

előzmény: paksiendre (#41)

2016-11-19 20:01:46 Schneider vs. Bax (2015) ryood (4) #1

a borgman után ismét egy "kategorizálhatatlan" film alex van warmerdamtól.
egészen bizarr humorú, zavarba ejtően fekete komédia és thriller elegye a schneider vs bax.
magam sem tudom hová tenni, csak azt érzem, hogy van warmerdam nagyon sajátságosan, nagyon sötéten látja az emberi fajt..

sajnos ez most csalódás volt, pedig a dardanne fivérek nagy kedvenceim. vonatottnak éreztem, főleg az első felét (ott kicsit el is álmosodtam, ami mondjuk a kissé túlfűtött moziteremnek is volt köszönhető) és valahogy a dráma se jött át igazán, nem tudtam úgy átélni, mint a két nap egy éjszakánál vagy a rosetta-nál, nem volt a végén katarzis, amikor fel kellett volna szabadulnia bennem valaminek. pedig komoly a téma alapvetően, de egy ütős szocio-drámához (pláne annak nagymestereitől) ennél sokkal több kell.
adéle hanel nevét azonban érdemes megjegyezni, úgy érzem fogunk még róla hallani..

2016-11-15 19:05:06 A martfűi rém (2016) / Strangled ryood (5) #6

ITT a cikk, amiben részletesen írnak az esetről, ebben említik ezt az argentin filmet.
EMITT pedig egy tévés beszélgetés Sopsits Árpáddal és Trill Zsolttal.

2016-11-15 10:29:48 [Tévésorozatok] ryood #2831

aranyélet 2. évad
ez most valahogy más irányba megy, mint az első, ami egyáltalán nem baj, de azért vannak problémáim nekem is..
mira tényleg túl hamar "tudja le" a börtönt, ez zavart. jankából viszont pont ilyen attitűdot nézek ki az első évad alapján, szóval szerintem ez abszolút reális, hogy átmegy hollóshoz, a "lepattant" férjétől. ami nagyon irreális és hihetetlen volt nekem, az márk videoja, amivel "bezsarolta" a rektort. egészen pontosan a video elkészítését nem hittem el..a flashback-es sztori jópofa, és gondolom majd a végére kifejtik ezt a "háromszöget" mélyebben, biztos lesz értelme
egyelőre mintha kapkodna ez a második évad, és túl sok mindent akarna belezsúfolni a részekbe, de még bárhová kifuthat ez, nem mondanám, hogy teljesen csalódott volnék.

2016-11-13 22:13:43 Torzók (2001) ryood (5) #7

döbbenetes erejű film..

2016-11-12 23:14:15 Céllövölde (1990) ryood (4) #3

leginkább a gyenge szinkron zavart, de amúgy egész hangulatos film. elsőfilmnek egészen emlékezetes!

2016-11-11 05:23:21 A martfűi rém (2016) / Strangled ryood (5) #3

az impotencia nehéz ügy, egy férfinak..ha nem kemény, aminek keménynek kellene lennie, akár bele is lehet bolondulni. ilyenkor, hogy ki mivel próbálkozik, milyen eszközökhöz folyamodik a nemes szerv merevvé tételéhez, esete válogatja, számos lehetőség van. már nagyon nagy a baj, és nagyon késő, amikor valakinek egy kettéhasított női fej, és a belőle csorgó vér látványa hozza el a régóta várt, hőn áhított merev állapotot, de hogy hol is indulhatott el ebbe az irányba a dolog? azt nem tudni. a valós sztoriban állítólag egy argentin film hatására... 1957-ben, egy martfűi cipőgyári sofőrrel ez volt a helyzet, és persze egy ilyen élmény után nem lehet leállni..jöttek az újabb áldozatok, az utolsó a sorban egy kislány volt..a sors ironiája volt, hogy egy alkalommal "hősünk" saját feleségére is rátámadt, akit csak azért nem ismert meg az éjszakában, mert paróka volt rajta, ugyanis a szeretett nő, ezzel próbálta volna izgatóbbá tenni saját magát, férje számára..az új külső, túlságosan is kívánatos lett, ám szerencséje volt, túlélte az esetet.
nos..ennek a "problémának" az igen őszinte, merész, és igazán mélységesnek mondható boncolásával kereszteződik sopsits árpád legújabb filmjében, a szocialista magyarország bűnüldözésének, igazságszolgáltatásának, működésének teljes csődje. egy valóban fullasztó vízió, sötét ez. nem esik jól nézni, de muszáj.
közben még betekintést kapunk arról is, hogy a tévesen letartóztatott, és elítélt réti ákos élete, hogyan megy tönkre egy évtizednyi börtönélet hatására.
és nem csak az ő élete megy tönkre..
mindezt kiválóbbnál kiválóbb, népszerű, és teljesen ismeretlen, színészek és színésznők tolmácsolásában.
ami pedig még inkább egy másik dimenzióba viszi a filmet, az a nagybetűs FILM csodájának köszönhető a valamint lenyűgöző operatőri munkának. örülök, hogy nemes jeles lászló után egy másik magyar film-alkotó is úgy gondolja, hogy ennek a "kémiai csodának", a filmnek a segítségével tudja csak közvetíteni, amit akar. mert ez valóban egy zsigeri élmény, a hangok, zajok, és színek, formák összessége, celluloidon megelevenedve előttünk, előttünk a vásznon. egy súlyos "gyomros", amiől jó pár órán át nem bírtam felocsúdni tegnap este a moziból haza felé jövet az éjsakában. aludni is alig bírtam. én az ilyen élményekért jérok moziba, nézek filmeket.
bár még van pár izgalmasnak tűnő alkotás hátra az éves programban, nagyon úgy fest, számomra az idei év legnagyszerűbb filmalkotása, a martfűi rém.

2016-11-07 20:01:56 Bacalaureat (2016) / Érettségi ryood (5) #6

a lengyeleknél is készült egy remek rendszerkritikus alkotás "zárt rendszer" címmel.
nem volt persze állami támogatás rá, olyan vállakozók adományoztak rá, akik hasonlóan jártak, mint a filmben látott főszereplők.
nálunk is nagyon kellene valami ilyesmi..csak nem tudom, ki fogja megcsinálni? ki fogja támogatni anyagilag?

mondom mindezt úgy, hogy én személy szerint elégedett vagyok az elmúlt 2-3 év magyar filmes termésével. jött ki pár egészen remek film. csak egy kicsit most már merjen már valaki beszélni arról, ami zajlik itten.,.

ígéretesen indul, de aztán a végére ellaposodik..

2016-11-05 23:22:34 T2: Trainspotting (2017) ryood (?) #6

én ennél többet szeretnék azért, szóval ne gyártásk le még egyszer ugyanazt, mert ennyi erővel, akkor megnézem még egyszer a 96-ost, ha olyanom van.

2016-11-05 18:21:06 T2: Trainspotting (2017) ryood (?) #4

első blikkre olyan érzésem volt a trailer alatt végig, hogy leforgatták még egyszer ugyanazt a filmet.
na majd meglátjuk..

2016-11-03 15:41:14 Suspiria (1977) / Sóhajok ryood (5) #39

semmi szükség ezekre a szutykokra.
hollywood újfent lejráatja magát 865332. alkalommal.
(persze valami új, eredeti dolgot képtelenek létrehozni, ezért marad a kínos, kényszeredett reprodukálás, valami harmadrangú noname rendezővel..)
a filmben egyébként nem a színészek az érdekesek, nem miattuk kultfilm.

2016-11-03 12:59:20 Suspiria (1977) / Sóhajok ryood (5) #34

szánalmas.
ez egy "remakelhetetlen" film.

előzmény: dikalosz (#32)

a regényben jobban átjött nekem az ironikus hangvétel, de így is egy remek film.

2016-10-30 22:31:59 L'avenir (2016) / Az eljövendő napok ryood (?) #4

na, szépen elment a kedvem a filmtől..
(pedig kinéztem már korábban)

ez egy remek, B-filmnek álcázott háborús szatíra..

a film első kétharmada nagyon jó. az utolsó harmad pedig egy helyenként zavaros, irreális akciófolyam.
összességében remek szórakozás, színvonalas kémfilm.

az ember nem is gondolná milyen összetett "kis filmet" össze lehet hozni egyetlen egy szállodai helyszínen ütős, tartalommal, bravúros megoldásokkal!
(a feliratozást még mindig nem értem..miért nem lehet egy áttetsző fekete hátteret mögé rakni és/vagy színes (pl. világoskék) feliratot alkalmazni. sajnos a televíziós interjúk jelentős részét nem tudtam elolvasni a világos háttér miatt..)

2016-10-27 18:58:43 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #38

én meg az operát javasolnám.

előzmény: dikalosz (#35)

2016-10-27 18:58:11 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös ryood (5) #37

sok minden eszembe jutna a végéről, de hogy összecsapott..az nagyon nem..

2016-10-18 11:59:43 [Könyvajánló] ryood #300

épp most olvasom forgách andrás fantasztikus, "élő kötet nem marad" című regényét. örömteli, hogy két olyan angol filmgyártó vette meg a megfilmesítés jogait, akiknek a nevéhez pl. a trainspotting vagy a paddington fűződik. a könyv kiadási jogait pedig már tíz országban is megvásárolták.
bővebben itt

2016-10-11 20:47:53 Sztalker (1979) / Stalker ryood (5) #71

szót nem ejtettem hollywoodról.
az, hogy az imdb-n milyen taget kapott, az nem sokat számít..

előzmény: replay4 (#70)

2016-10-11 13:37:46 Sztalker (1979) / Stalker ryood (5) #69

ja, és a stalker nem sci-fi, csak egy sci-fi-nek tűnő drámai gondolatfolyam.

2016-10-11 13:35:22 Sztalker (1979) / Stalker ryood (5) #68

éppen hogy a kivitelezés, "megfilmesítés" adja hozzá azt a pluszt, teremti meg azt az egészen egyedi, semmihez sem fogható atmoszfrát, ami nincs benne a forgatókönyvben, amitől egészen libabőrös leszek, ha csak rágondolok..a képek, a hangok, zajok, a zene, a színek és atempó együttese alakul tökéletes egységgé.

2016-10-10 10:16:56 Victoria (2015) ryood (5) #32

hatalmas :)

2016-10-09 21:56:27 Metro Manila (2013) ryood (4) #4

nagyon korrekt film ez.

okt 15-én újra ernelláék farkaséknál a maladype színházban.

a végé kissé zavaros lett, ezért "csak" nagyon erős négyes. de amúgy, ejha...

én egy olyat, ahol "fordított világ" van, és európaiak menekülnek közel-keletre. (egy ilyen ifjúsági miniregény van már amúgy, nagyon ajánlom mindenki figyelmébe, egészen kiváló: Janne Teller - Ha háború lenne nálunk

2016-10-03 12:12:31 Toni Erdmann (2016) ryood (4) #5

..és a film összességében nagyon felemelő.

2016-10-02 22:10:20 Goksung (2016) / The Wailing ryood (4) #2

hm..

2016-09-30 23:47:06 Toni Erdmann (2016) ryood (4) #2

az év egyik legkülönlegeseb filmje, sok meglepő dologgal.
közel a zseniálishoz.

ha nem láttam volna a színdarabot, ami alapján készült a film, adnám rá a szép nagy ötöst, de mivel láttam, így "csak" egy bivalyerős négyes.

2016-09-28 23:26:39 Where to Invade Next (2015) ryood (5) #4

igen. teljesen jól írod.
ő ilyen.
és én pontosan így kedvelem őt. (és nem mint "dokumentulfilmest")

2016-09-28 22:20:45 Where to Invade Next (2015) ryood (5) #2

michael moore egy igen ellentmondásos figura. meglehetősen nagydarab, nagy tokával, mackós mozgással, s közben minden munkája az amerikai kultúra, életforma, társadalom gunyoros kritikájáról szól. filmes eszközei sokszor propagandisztikusak, túlzóak, szeret csúsztatni, ill. tetten érhető nála a "cél szentesíti az eszközt" alkalmazása. utóbbival általában nem értek egyet, de az ő filmjei kapcsán mégis kivételt teszek. hogy miért? egyrészt azt gondolom michael moore valójában nagyon fontos dolgokra irányítja rá az emberek figyelmét, és mindezt egészen egyedi, sajátságos ironikus humorral fűszerezi. másrészt az összhatás mindig pozitív, optimista. tehát valamiféle megoldást igyekszik kínálni a közönségének, ahelyett, hogy siránkozna vagy keserene, ne adj isten gyűlöletet keltene, uszítana.
itt van a legújabb filmje, a "kit támadjunk meg legközelebb?"
természetesen a világ legtöbb háborúját okozó fegyverkező amerikára utal, majd belekezd a támadásokba egy szép nagy amerikai lobogóval kezében. bejárja egész európát (sőt, még tunéziába is eljut) najó, nem az egészet, de minden égtájon jár.és körülnéz.s mit talál? 8 hét szabadságos boldog olaszokat, házifeladat nélküli finn gyerekeket, halálbüntetést ellenző portugál rendőröket, ingyenn tanuló szlovén (amerikai) diákokat, bűnös múltjával szembenéző, s ez álal "meggyógyuló" németeket vagy éppenséggel norvégiát, ahol egészen másképp gondolkodnak arról, hogyan is kéne kezelni a bűnt elkövető embertársainkat.
persze mindig ott van az amerikához hasonlítás, amiből utóbbi nép rendszerint vesztesen jön ki. de ami még érdekesebb, hogy kiderül, tulajdonképpen ezek a kisebb-nagyobb európai államok, mind az amerikai álmot valósítják meg. azt az amerikai álmot, amely egykoron amerikából indult. (az már egy másik film lehetne, ami elemezné, hogy és hol vesztette azt el..)
szóval ők csak alkalmaznak "ötleteket" a jelenben, amiket mister moore elődei egyszer már kitaláltak, csak aztán másképp alakultak ott a dolgok. mindenesetre "elrabolja" mindenhonnan ezt a sok ötletet, amit megköszön, hogy aztán hazavihesse, és felhívhassa rá nemzettársai figyelmét. az, hogy lesz-e változás, már nem rajta múlik. amit ő megtehetett, azt megette, elkészítette a filmjét, a kit támadunk meg legközelebbet.
a filmet, amiben magyarország nem szerepel.

2016-09-28 22:19:46 Ah-ga-ssi (2016) / A szobalány ryood (4) #8

ne legyetek már ilyen gyengék...

2016-09-26 06:27:17 Fehér isten (2014) / White God ryood (4) #62

szerencsére a mai magyar nézők mind nyitott, előítéletektől mentes műértők!

előzmény: Lajos The Silent (#57)