ryood

Regisztráció: 2013. május 10. (8 év)

Bemutatkozás

Youtube csatornám
IttAzÉletem
flickr galériám
coub oldalam (hangos GIF)
instagram
mixcloud-saját mixek

Rendezők: Agnès Varda, Andrej Tarkovszkij, Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, David Lynch, Eric Rohmer, François Ozon, Janisch Attila, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Kitano Takeshi, Lars von Trier, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Cserhalmi György, Fares Fares, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Keresztes Tamás, Laia Costa, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marie-Ange Casta, Marion Cotillard, Nikolaj Lie Kaas, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin, Stefanovics Angéla, Trine Dyrholm
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

Seveled

1 2021-05-01 2,7
Blue Planet II

5 2021-04-11 4,8
Veri az ördög a feleségét

4 2021-04-11 4,1
Polcz Alaine

5 2021-04-10 4,4

Tetszett ez a 70-es evekbeli ujhollywoodi realizmus. Egyszeruen hiteles volt, es nem akart tobb lenni, mint ami. Azota sok-sok narkos temaju film keszult, egyik hatasvadaszabb, mint a masik ( persze akadnak kivetelek) szoval ott van ez siman a "drogos elitben". Kitty Winn es Al Pacino parosa viszi a hatan a filmet, de a tobbiekre se lehet panasz.

Tok szorakoztato, rendkivuli egyedi, bizarr hangulatu, sajatsagos vizualitasu kiserleti burleszk-krimi, elveztem nagyon!

Nagyon egyszeru film, megis megerintett...

2021-05-03 13:09:28 A Videoton sztori (1993) ryood (4) #1

erős film. a legjobban az izgat, vajon mi lett a keresztény, mélyen hívő sráccal? ő volt a legkülönlegesebb karaktere a filmnek egyérteműen.

2021-05-02 23:39:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #25743

Ez most a tablet miatt van, automatikusan nagy betuvel kezdi, ha pontot teszek ill. Idonkent, mikor olyan hangulatban vagyok, irok en is nagybetuvel.

Áthelyezve a(z) Manbiki kazoku topikból.

előzmény: szandika99 (#25742)

2021-05-02 23:18:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ryood #25740

Korabban rettenetesen irritalt engem is. Plane, hogy annyiszor hivatkozott "autizmusara", kb. mintha ettol valami kulonlegesebb, kivaltsagosabb leny lenne. Szerintem is nagyon karos, mind az egysoros "elemzesei" , mind az osztalyozasai miatt is. Mai napig nem tudom eldonteni, troll-e, de boven benne van a pakliban, hogy az. Szankcionalni persze ezt igy ebben a formaban nem lehet. Mindenesetre mar nem foglalkozom vele, eszre se veszem mar (vagyok meg hasonloan nehany kommentelovel igy itt...) de ahogy Ugor mondja, legyen ez a legnagyobb problema.
(Elnezest az ekezethianyert, tabletrol irok)

Áthelyezve a(z) Manbiki kazoku topikból.

2021-05-01 20:26:23 Seveled (2019) ryood (1) #11

engem egész film alatt a szekunder szégyenérzet kerülgetett. borzasztó élmény volt nézni ezt a fércművet. (nem, én ezt filmnek nem nevezem). Orosz Dénes pontosan ott folytatta, ahol a Coming out-nál abbahagyta, tovább a "sastamási" úton. talán egy negyed fokkal kevésbé irritáló, mint "Sas mester" művei, de még így is bőven nézhetetlen kategória. totálisan művi, csinált, erőltetett, mindenféle természetességet, életszerűséget nélkülöző, humortalan jelenetek egymásutánja. a színészeket sajnálom, akik ebben résztvettek (na jó, annyira nem is, mert biztos jó fizetséget kaptak érte) ők jobbnál jobb aktorok, és szörnyű lehet ezeket az idátlen, modoros dialógokat, mondatokat kimondani, ezeket az übergagyi jeleneteket eljátszani.
közben már az elején eszembe jutott egyik kedvenc német dramedym, a Good bye Lenin, ami szintén azzal a motívummal operál, hogy "átverjük anyánkat, eljátszunk neki valamit, ami nem igaz valójában" csak hát mennyire mások ott a tétek, a minőségek, a humor. szóval hát ég és föld a két alkotás.
a kiszámítható, nyálas végkifejlet persze már nem is zavar, ahhoz képest, ahogy tálalva lett az egész.
förtelem tényleg minden egyes pillanata.

2021-04-26 11:58:42 Mientras duermes (2011) / Amíg alszol ryood (4) #27

elírtam a címét, nem Miracle, hanem Mirage.

nekem amúgy nem esett le a végéig a "poén", de ez olyan fajta film, hogy ha tudom előre, akkor is élvezem. újra is néztem már egyszer azóta.

előzmény: DevilTakeU (#26)

2021-04-24 21:19:39 Mientras duermes (2011) / Amíg alszol ryood (4) #25

Nekem az abszolut favorit a "The invisible guest", de a rendezoje legutobbi filmje, a Miracle is tetszett.

előzmény: DevilTakeU (#23)