ryood

Tapasztalat: 1929 film
Regisztráció: 2013. május 10. (5 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám
IttAzÉletem

Rendezők: Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, David Lynch, Eric Rohmer, François Ozon, Janisch Attila, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

Durante la tormenta

5 2019-03-23 ?
Piercing

3 2019-03-22 3,1

az országban, ahol élek (mint legtöbb itteni "fórumozó") - nem csak - a vezetők egyre gyakrabban hivatkoznak keresztény mivoltunkra, identitásunkra, kulturánkra. nekik semmit nem tudok már elhinni (najó, egy-két kivétel akadhat persze) ennek az embernek pedig hinni tudok, és nem gondolom, hogy azért, mert Wim Wenders manipulált volna...(és Soros sem fizetett egy petákot sem érte, hogy demonstráljam démoni tervét)
talán napjaink leghumanitáriusabb filmkészítője.

zuhanás. nagyon ócska, bugyuta hollywoodi románcka, ám igen különös, rejtélyes módon lopódzott az életembe. 2003-ban Londonban töltöttem pár hónapot, és mikor jöttem haza, a buszon ment ez a film nekünk utasoknak. én igen csak tisztában vagyok azokkal a filmekkel, amiket láttam, és azokkal is, amiket nem. és egészen biztos, hogy nem láttam előtte ezt az akkor négy éves filmet.
az történt, hogy volt egy jelenet, már nem tudom pontosan, mi történt benne, de a két főhős beszélgetett, talán egy szobában. és hirtelen tudtam minden sort, az összes dialógot, előre pontosan úgy, ahogy elhangzik a filmben, meg azt is, mikor mi fog történni, ki mit fog casinálni. döbbenetes, titokzatos élmény volt, a mai napig nem tudom, hogyan volt mindez lehetséges.

2019-04-23 18:57:51 BUÉK! (1979) ryood (4) #14

mármár a kortárs román filmek stílusa ez, amiben megjelenik ez a film, mely precízen ábrázolja a korszellemét a puha diktatúra vége előtti időszakot, ahol még azért mindenki elvtárs. lepleket ránt le, igazságot próbál szolgáltatni, "édes-savanyú" ize van. a színészek természetesen remekelnek, tündökölnek, változnak át előttünk e rövidke alkotásban alig nyolcvan percben. s hogy fekete vagy fehér? a helyes válasz: kockás.
tényleg alig történik valami, de pont ezzel, vagyis ahogy ezt a "semmit" bemutatja, azzal tűnik ki a többi közül, mert olyan igazi az egész. nem akarja hazudni másnak, mint amilyen az...unalmas, izgalmas, szenvedélyes, csalafinta, felháborító. mint az élet maga...

magyar retró 3

félreértesz. semmi bajom a felvetéssel. a problémám lényege az volt, hogy nem értettem, mire vonatkozik és mi a kérdés.

előzmény: mimóza (#11)

2019-04-20 15:15:12 The Right Stuff (1983) / Az igazak ryood (3) #3

régen láttam ennyire unalmas filmet.

valamiért nagy kedvencem, john carpenter they live című filmjére gondoltam a nézése közben végig. az persze egy sokkal szarkasztikusabb, karikaturisztikusabb vízió, de nagyon hasonló az alapállása.
egyébként tökre rendben van, hangulat, színészi alakítások, rendezés, zene stb..klassz élmény, ami szállítja a 70-es évek korszellemét faszán.

2019-04-19 15:49:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] ryood #11124

egyébként volt már cannesi versenyprogramban zombifilm? :)

2019-04-18 13:51:34 Mortal Kombat (1995) ryood (4) #20

guilty pleasure a javából... :)