ryood

Regisztráció: 2013. május 10. (5 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám

Rendezők: Brian De Palma, Dario Argento, David Lynch, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

3 2018-09-15 3,5
The X Files
X-akták: A film
3 2018-09-14 3,2
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

5 2018-09-13 4,3
4 2018-07-11 4,1
Die Fälscher
Pénzhamisítók
5 2018-06-19 3,8

ugye itt a történet végül úgy alakult, hogy az utolsó pillanatban észhez térítette Petit a majdnem halálos kimenetelű, ám bőven tragikusnak nevezhető végkifejlet. csak ugye az volna az "ideális", ha ezt megelőzően fel lenne ismerve, amire nem figyeltek eléggé valakik. itt a szülők leginkább, vagy egy közeli barát is lehetett volna, persze az nem volt neki.
de valóban hatalmas téma, és mégsem túl bonyolult a magyarázat hát..

előzmény: somogyireka (#13)

és hát ő is csupán szerelmes, aztán elveszti a kontrollt..és neki sincs igazán kivel ezt megbeszélni..

előzmény: somogyireka (#11)

2018-09-20 13:59:26 On the Beach (1959) / Az utolsó part ryood (2) #9

túlnyújtott, érzelgős, pátoszos. a végén már nagyon szenvedtem.

és Peti?

előzmény: somogyireka (#9)

2018-09-20 10:37:40 [Színház] ryood #156

ascher tamás háromszéken
egy kis alternatív múlt, népi tanmese, "road-movie" erdélybe napjaink kortárs színházának három hatalmas alakjával, szerelmi háromszög tragikummal, sok elgondolkodtató kérdéssel színházról, életről, világnézetről, szerelemről, erkölcsről, kevesebb válasz ezekre és hát a szokásos pintér bélás arcpirító humorral, szókimondással és hát rengeteg öniróniával. valójában megrázó élmény eszméletlen színészgárda prezentálásában.
mindenkinek ajánlott.
(színházban való jártsság előny, de nem feltétel.)

interjú a rendezővel, mindenkinek ajánlom szíves figyelmébe, de nagyon!
A néző is lehetne kukkoló, ő is vetkőzhetne a kamerának

a hannibal amúgy nem harmadik rész? mert úgy tudom, az első már a manhunter volt...vagy keverném a sorrendet?

amiből a harmadik rész a legjobb ráadásul..

előzmény: dikalosz (#7)

számomra egy igazán nagy filmje van: párbaj. az indy sorozat jó kikapcsolódásnak, és akkor így ennyi nekem elég is ebből a fasziból.

és a borgen című sorozat, még ezt is lepipálja.

előzmény: frindli (#1)