ryood

Súly: 2008
Regisztráció: 2013. május 10. (4 év)

Bemutatkozás

Youtube csatornám

Rendezők: Dario Argento, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

4 2017-05-08 4,1
The Manchurian Candidate
A mandzsúriai jelölt
3 2017-05-06 4,0

bámulatos film egy bámulatos ember narrációjával egy bámulatos stáb felvételeivel.
gyönyörű, nem jutok szóhoz.
méltó folytatása az első résznek, ami amúgy csodaszép díszdobozos dvd formában meg is van.
csak ajánlani tudom, már csak a pzitív, környzettudatos üzenete miatt is.

2017-05-22 22:35:18 Frantz (2016) ryood (5) #8

rend mindenképpen van benne.
amíg nem tudjuk, hogy milyen viszony köti adrient frantzhoz, addig jellemzően a flashbackeknél vált át színesre a film, mikor adrien mesél közös meg nem történt élményeikről.
aztán ez megváltozik, amikor kiderül, mi is történt frantzcal.
utána már adrien és anna közös pillanatai színesednek ki.
mindkettő valami valóságtól való elrugaszkodás. a valóságtól, ami csak kín és fájdalom.

2017-05-22 19:12:27 [Magyar filmek] ryood #304

számomra tarr béla a csúcs a magyar filmművészet tekintetében.
de ott van amúgy is a legnagyobb kedvenceim között.

az én tizes listám (nem sorrendben)

- az ötödik pecsét
- jutalomutazás
- nevelésügyi sorozat
- saul fia

2017-05-21 23:43:12 [Magyar filmek] ryood #300

én nagyon kedvelem puszért és fam-ot is. sok adát meghallgattam a hét mesterlövészéből is. nagyon szeretem robi látásmódját, annak ellenére, hogy néha ordítani tudtam volna, hogy mekkora baromságot mondasz robi!
szóval több mindenben igaza van most is, és a listájából 2-3 szerepelne az enyémen is, de ezt az elmúlt 40 év hanyatlását nem tudom elfogadni sehogy sem. persze sok gyenge alkotás készült, ám pl a 90-es években készültek el olyan remekművek, mint pl. a hosszú alkony, sátántangó, wittmann fiúk vagy a roncsfilm. a 2000-es években tűntek fel olyan új tehetségek, mint hajdú szabolcs, pálfi györgy, török ferenc, fliegauf bence vagy éppenséggel kocsis ágnes, akik egészen új látásmódjukkal valódi felüdülésnek számítanak mind a mai napig.
hiányolták a szocio témájú filmeket. akkor csak néhány cím: filmregény, jutalomutazás, nevelésügyi sorozat, családi tűzfészek, panelkapcsolat.
ja, és azt sem értem, hogy egy szó sem esett makk károlyról..

2017-05-20 17:52:47 Frantz (2016) ryood (5) #5

"olyannak" tűnő romantika, ami mégsem olyan, de nagyon nem..
persze az eredmény így is, úgy is szerelem, de valahogy mégis egész más.
francois ozon legújabb filmjében sok hazugság történik meg, mégis mélyen őszinték, és bátrak ezek a "hazugok".
egy fájóan szép történet pacifizmusról, megbocsájtásról, a háború értelmetlenségéről, szerelemről, felejtésről. sok-sok meglepetést tartogatva!
nagyon élveztem minden pillanatát. ozon a legérdekesebb filmes hang ma franciaországban.
csak a végén nem kellett volna megszólalniuk az elváláskor a csók előtt/után..

2017-05-19 08:36:17 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (?) #3

klág dávid írásait kedvelni szoktam, ezért bizakodom most is, mert elég pozitívan ír az amúgy a cannesi sajtóvetítés közönségét igen megosztó filmről Magyarország szuperhőse: a Migráns
már volt erről szó, hogy mundruczó a színházan tud istenigazán kiteljesedni. én inkább nem is hasonlítanám vagy mérném a színdarabjaihoz.
drukkolok a filmnek. ha fődíjat nem is, de valamilyen díjat nyerhetne!

2017-05-18 13:00:58 Paterson (2016) ryood (5) #25

végül én is erre jutottam.
a találkozás a kis "költőlánnyal" mennyire éterien szép..

előzmény: somogyireka (#24)

bárcsak ma is készülnének ilyen naívan kiszámítható gyerekes krimik!
(félreértések elkerülése végett ez nem a "régen minden jobb volt" lemez, mert ma is készülnek szuper bűnügyi filmek, de valahogy ezek a régi vágású rosszfiúk, gyönyörű automobilok és repülők, meg épületek - a narratíváról nem is beszélve - nekem nagyon hiányoznak..)

előzmény: necksprain (#12)

2017-05-17 11:07:20 Krugovi (2013) / Templom a dombon ryood (5) #5

nekem se ment egyből összerakni a "ki-kicsodát", de a végére aztán csak rájöttem majdnem mindenre. nem zavar, hogy nem derül ki pontosan minden mindenkiről a relációkat illetően, ill. hogy csak sejtet bizonyos dolgokat a rendező.
amiért nagyon tetszik: hitelesség, őszinteség, árnyaltság, fényképezés, alakítások, narratíva.
a német szál valóban kicsit kilóg, de aztán mégsem..a templomépítő ember mondja, hogy, ha egyszer követ dobnak a vízbe, akkor a víz felbolydul, gyűrűzni kezd..
és ha történik valami valakivel, akkor az menthetetlenül érint mindenkit a környezetében.