ryood

Tapasztalat: 1946 film
Regisztráció: 2013. május 10. (6 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám
IttAzÉletem

Rendezők: Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, David Lynch, Eric Rohmer, François Ozon, Janisch Attila, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

3 2019-06-02 3,7
Le vieux fusil
A bosszú
3 2019-05-30 3,7
Deux hommes dans la ville
Két férfi a városban
3 2019-05-23 ?
A tüke fenomén

4 2019-05-22 3,9

2019-06-09 21:54:10 [Színház] ryood #195

így valahogy nálam is...nem tudnék ilyen alaposan elemezni, ilyen nyelvezettel, de minden szavad értem, és nagyon hasonlóan átom. én azért tudtam nevetni, nem is keveset. szerencsére Pintér Béláéknak van igen rendhagyó öniróniájuk.

előzmény: somogyireka (#171)

2019-06-04 10:41:27 Dronningen (2019) / Szívek királynője ryood (5) #2

nehéz megszólalni e film után, annyira torkon ragad...
drukkoltam nagyon a bűnös, tiltott szerelemnek, de hamar be kellett lássam, ez csak az egyik oldalról szerelem. pedig annyira kíváncsi lettem volna, ha ezt a viszonyt fel meri vállalni a jogi szakember anyuka is. de hát azzal elveszett volna minden, ami addig felépített, arról nem is beszélve, hogy mindne bizonnyal börtönbe került volna.
onnantól pedig sejtettem, hogy ennek nagyon rossz vége lesz. így is lett.
egy gyomorst vitt be May el-Tourkhy rendezőnő az egynes kommunikálásra képtelen házasságban élő embereknek, igen, mert oda kelene valami alap, amit még egy ilyen botrányos viszony sem rendíthet meg.
az egyetlen igazán ősinte szereplőszerelmes, tragikus hős Gustvanon kívülazért az apával is mélyen együttéreztem. ennél szörnyűbb dolog talán nem történhet egy szülővel.
brilliáns film, ami a bőr alá mászik.

ez nekem túl tömény volt, de az is lehet csak szimplán nagyon elpilledve néztem, és nem tudott elkapni...

2019-06-02 14:07:41 Todos lo saben (2018) / Mindenki tudja ryood (3) #4

ez most nagyon kevés volt nekem, pláne Farhaditól... erős középszer.
a drámai vonal felszínes, sablonos, kissé szappanopera íze van, igazából unalmas. a bűnügyi, krimi aspektusban alig van feszültség, túlságosan egyszerű, nem tudott elkapni sehogy sem.

hanem hal meg a végénDelon, teljesen értelmetlen az egész film.
lenyűgöző a két főszereplő alakítása. remek film.

2019-05-22 21:02:23 A tüke fenomén (2010) ryood (4) #2

párdarabja a pécsi szálnak :)

2019-05-22 11:39:19 Pécsi szál (2019) ryood (4) #6

egy laza, önfeledt ökörködés, totális baromság az egész, szóval bőven a könnyed kikapcsolódás, szórakozás, amit nyújt, de időnként a sok nehéz film között, jólesik megpihenni egy ilyennel.
látszik, hogy mennyire jól érezték magukat a résztvevők, alkotók, szereplők, így teljesen görcsmentes, oldott hangulatú az egész, nincs verejték szaga, mint sok egyéb "viccesnek szánt" alkotásnak.
szóval egy laza cuccra ültem be a művészbe, nevettem már a legelején az animációs bevezetőnél, aztán olyan 10-15 perc után azon kapom magam, hogy könnyezek visszafogottan, pityergek. igen, pécsi vagyok, és leszek mindig is, éljek akárhol is éppen. ez egy ilyen belterjes dolog, nagyon intim, nekem mindig olyan érzéssem van, ha felmegyek (bizony, ide feljössz bzmg, nem le!) Pécsre, hogy ez egy másik ország, olyan jó megnyugvás érzés. otthon vagyok. és mikor visszajövök Pestre elszomorodom. most is fáj a szívem, hogy nem ott élek. a magyar mediterrán. a mecsek, orfű, a város, ahol nincsenek párhuzamos utcák, tv-torony (bulik), science fiction fesztiválok...na jó, nem folytatom..feltolul milliónyi emlék, és egy érzet, hogy itt van valami energia, mágneses mező vagy ki tudja mi, amit a film is kutat a maga naív humorával. szóval valami igazán klönleges, és ekkor szerencsésnek érzi magát az ember, hogy pécsi.
na! és akkor vannak ezek a zenekarok, amelyek közül egyik sem az én világom, de ahogy látom őket együtt pécsi szórakozóhelyeken, kávézókban, kultikus helyeken dumálni egyből érzem, hogy ők az enyémek, minket összeköt valami, amit egy pesti soha nem fog érezni...(a többi vidéki várost nem igazán ismerem) szóval nagyon jó pécsinek lenni. szóval tök lényegtelen, hogy nekem mit jelentenek ezek a zenekarok (semmit) de mégiscsak kijött belőlük valami, ami az átlag fölé emelte őket. szabó simon meg egy igazi állat, szeretni való állat.
az érződik, hogy nem pécsiek csinálták a filmet, de ezzel nincs is baj, talán így érdekesebb egy szélesebb közönségnek is. mindenesetre most kaptam bőven inspirációt, hogy megcsináljam a saját verzióm Pécsről..

ja, az orvos csaj lehetett volna igazi, az sokat doott volna a filmen! amúgy hallottam, hogy sokan az igaznak gondolt dolgokat kamunak hitték, akik látták a filmet, és a kamukat meg igaznak. azóta is ezen agyalok, hogy mi volt valódi, és nem valódi a látottakból..

2019-05-22 00:41:13 November (2017) ryood (?) #6

"az egyik csak szerelmes, a másik meg azonkívül, hogy szerelmes szeret is."

szerelmesnek lenni és szeretni is... ezt a kettőt a legnehezebb összehangolni, bele lehet kb. pusztulni, de megéri. és tényleg van ilyen, ha ugyan igen ritka is...

2019-05-21 23:44:28 November (2017) ryood (?) #5

szerinted való nekem ez a film?

előzmény: somogyireka (#2)

2019-05-19 22:48:29 Rossz versek (2018) / Bad Poems ryood (5) #37

arról nem tudok, de el lehet még Budapesten csípni moziban.

előzmény: terika (#36)