ryood

Tapasztalat: 1982 film
Regisztráció: 2013. május 10. (6 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám
IttAzÉletem

Rendezők: Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, David Lynch, Eric Rohmer, François Ozon, Janisch Attila, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

2 2019-08-11 2,4
The X Files: I Want to Believe
X-akták: Hinni akarok
3 2019-08-11 2,4

nagyon jellegtelen ez a Jason hokimaszk nélkül, ku-klukx-klán gyilkosként.
persze később se lett jobb film ebből...:)

komoly bajok vannak veled :)))

előzmény: GothMan (#2)

2019-08-19 17:44:50 Red Sparrow (2018) / Vörös veréb ryood (2) #26

rettentő gyenge feldolgozása egy amúgy remek kémregénynek/lektűrnek.
sikerült teljesen elb...i

érdekesség még (valamint remek rendezői húzás) hogy Sebastian Koch alakította a nácikat majd kommunistákat kiszolgáló professzort. a rendező korábbi remek filmjében, a mások életében Koch volt az író, aki menekült az NDK-ból nyugatra...szóval a teljesen másik oldalon 12 évvel később..

nem ismertem. ő él még?
nagyon tetszik, ahogy megnézte a képeit, aztán elmondta, h az mennyire nem ő...és utána, ahogy jöttek a végső képek...

előzmény: somogyireka (#5)

új Jason nem lesz?:)
a 2009-es borzasztó volt. nem is emlékszem belőle semmire, csak, hogy Jason már annyira intelligens volt, hogy fogva tartott vmi csajt, ami már nem passzolt A "Jasonséghez", mert ő pont úgy jó, hogy megjelenik egyszer csak az erdőben, komótosan lépdel, és a rohanó áldozatát pillanatok alatt uoltéri, és macséta és kész is :)

"és megtörténik a filmben az a "csoda", hogy még a kalapját is leveszi, amit amúgy szex közben is magán hagy..és az is kiderül, mi van a filccel és zsírral készült alkotásai mögött."

nekem ő volt a film legérdekesebb figurája.

2019-08-14 15:37:24 Atomic Blonde (2017) / Atomszőke ryood (2) #21

azért ugye számomra lehet zavaros, ha neked nem is az?

előzmény: saatonda (#20)

láttam az összeset, többször is...nekem ebben a műfajban ami valóban remek film, az a 78-as Carpenter-féle Halloween.

előzmény: GothMan (#10)