ryood

Regisztráció: 2013. május 10. (4 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám

Rendezők: Dario Argento, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

The Square
A négyzet
5 2017-10-08 4,3

2017-10-16 20:37:31 Happy End (2017) ryood (4) #2

haneke eddigi legvisszafogottabb filmje. érdekes módon, mégsem kevésbé hatásos, mint a benny videoja, a furcsa játék vagy a rejtély.
fricska ez is, akárcsak östlund négyzetje, csak valami egészen más hangszerre komponálódott. a film talán picit vontatottan halad előre, de mintha ezzel is csak nőne az emberben valami szokatlan, idegen feszültség. persze a végére eszkalálódik, aminek eszkalálódni kell, és olyan mosoly ül az ember arcára a záró képsor befogadása közben, amilyenre végképp nem számított.
nesze neked látszatidill.

2017-10-15 21:27:25 Aurora Borealis - Északi fény (2017) ryood (?) #1

erősen személyes érintettségű/ihletettségű megrázó, nehéz történet kiválóan megvalósítva, kivitelezve, remekbe szabott színészi alakításokkal, törőcsik marinak pedig olyan súlyos a jelenléte, aurája, hogy az ember szava is eláll, amikor feltűik a vásznon. meg se kell szólalnia, elég egy nézés vagy mozdulat tőle..

örülnék, ha sokan megnéznék.
a film pedig szépen kapcsolódik az idei év kiváló magyar alkotásaihoz, (az egyetlen szégyenfolt a pappa pia..)

itt pedig alinda csodálatos interjúja a fantasztikus szellemi frissességgel rendelkező mészáros mártával
Alinda - Mészáros Márta

na, ez nem az én világom.

na, én egy ilyen bátor filmet szeretnék végre látni a mai magyarországról!

nekem ez túlnyújtott volt.
illetve a vége túlságosan szentimentális, érzelgős, operai..

2017-10-10 18:16:32 The Square (2017) / A négyzet ryood (5) #9

fú de jól leírtad.
nagyjából ez kavargott a fejemben nekem is, csak nem jutottam el odáig, hogy leírjam..
szerencsére te megtetted!

előzmény: zsandar filip (#7)

2017-10-10 18:13:30 American Honey (2016) ryood (4) #3

nem érzem különösen mélynek vagy fajsúlyosnak, nincsenek igazán erős állításai, ám mégis hitelesnek hat, magáva ragadja az embert a hangulata.
hamar elröppent a közel háromórás játékidő.

2017-10-10 08:58:10 [Magyar filmek] ryood #330

jogos!
(mondjuk orbison munkásságát nem ismerem..)
az a helyzet, hogy PR nagyon sokat szerepel a médiában, sokat beszél mindenféléről, és valóban képes orbitális hülyeségek hangoztatására is (nekem ez a genderkurzusoása, ami nagyon idegesítő már..pedig vannak ott is jó észrevételei). viszont rengeteg nagyon jó, éles meglátása van, kimond dolgokat, amiket senki más, és ez fontos. szóval a személyes ízlését hajlamos objektív igazságnak beállítani, ez nem szerencsés, elismerem. én ezzel együtt bírom a csávót.

2017-10-10 08:31:12 [Magyar filmek] ryood #328

a "lila ködös" szerzői filmek mindig is rétegfilmek voltak, s lesznek is a jövőben, pláne magyarországon. ez "így van rendjén". akad köztük sok szemét, de szerencsére igazán figyelemre méltóak is. szóval fontosak ezek, kellenek, szükség van rájuk, a kultúránk része, még ha sokan el is utasítják őket.
ha már minden áron ilyet akart beletenni a "tíz legrosszabb magyar film" listába robi, lehett volna mondjuk a vespa, na az bőven rászolgált volna...és ott az is abszolút igaz lett volna, hogy az alkotó semennyire nem ismeri azt a közeget (vidéki cigányok, cigány putrik..) amiről filmet készít. vagy ha már vranik roland (fekete kefe rendezője) akkor az adás c. filmje, ami valóban gyenge.
mundruczó kornél korai filmjei nekem sem tartoznak a kedvenceim közé (a fehér isten óta más a helyzet vele...) de ugyanakkor egyáltalán nem tartom ezeket rossz filmnek, szóval nem gondolom, hogy közük lenne egy ilyen listához. a fehér isten és a jupiter holdja pedig már ráadásul szélesebb közönség számára is élvezhető, lezárta a "lila ködös" korszakot kornél.
még a dealer kapcsán megjegyezném, hogy mennyire rossz húzás volt fam részéről azzal érvelni, hogy nem ismeri a drogos szcénát fliegauf..hát ha valamit ismer, akkor azt nagyon, kb azok között nőtt fel..mellément..de ő legalább kiállt tarr béa mellett..

előzmény: budaik (#326)

2017-10-10 00:26:52 [Magyar filmek] ryood #325

mondjuk a sas tamás filmek elég ismertek, és sajnos a kasszáknál is jól tejesítettek. közben meg borzasztóan alacsony színvonlúak, igénytelenek, irritálóan tele vannak b...a reklámmal, termékelhelyezésekkel..
a kis vuknak is simán helye kellett volna legyen, az imdb bottom 20-ban van a mai napig, egykoron első is volt.
a hídember is egy rettenetesen sz..r film, hatalmas állami támogatással készült.
szóval ezek sokkal szégyenteljesebbek, mint akármelyik jancsó, mundruczó vagy a fekete keke éppenséggel (én mondjuk ezeket nem is tartom semennyire szégyenteljesnek, de elfogadom, és megértem, h sokaknak nem tetszik)
ha nincs ott fam, puzsér szerintem még tarr bélát is megalázza (megtette már fassbinderrel és wim wenders-szel is..)

előzmény: budaik (#323)