ryood

Regisztráció: 2013. május 10. (8 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám
IttAzÉletem
flickr galériám
coub oldalam (hangos GIF)
instagram
mixcloud-saját mixek

Rendezők: Agnès Varda, Andrej Tarkovszkij, Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, David Lynch, Eric Rohmer, François Ozon, Janisch Attila, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Kitano Takeshi, Lars von Trier, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Cserhalmi György, Fares Fares, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Keresztes Tamás, Laia Costa, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marie-Ange Casta, Marion Cotillard, Nikolaj Lie Kaas, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin, Stefanovics Angéla, Trine Dyrholm
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

4 2021-05-08 4,0
Mimi wo sumaseba
A könyvek hercege
4 2021-05-07 4,1

lassan megnézem majd én is a filmet, csak most belekezdtem egy érdekes, izgalmas sorozatba (The Americans) és eléggé benne vagyok a "flowjában", szóval majd utána...

ja, és itt a szavazatom a Redvás Amalra ment.
a Mulholland drive-ot imádom, és minden idők egyik legjobb filmje, de ebben a kontextusban nem tudom értékelni, értelmezni. (igen, olvastam Ugor leírását az elején, és értem is, de számomra a leszbikus film lenne az utolsó kategória, ahová besorolnám)

2021-07-23 20:03:07 [Hamarosan a mozikban!] ryood #6524
2021-07-21 10:38:46 Hjem til jul (2010) / Északi karácsony ryood (?) #9

"persze nem is vállalkozott ennél többre a film)"

talán jobb is, hogy nem vállalkozik minden film "többre". szükség van ilyen "kevesebbet" vállalós alkotásokra is.

előzmény: somogyireka (#8)

valahogy a Kötélre emlékeztetett, de amíg annak minden pillanata lebilincselt, lenyűgözött, ez - egy izgalmas, érdekes felütés/kezdés után - sajnos nálam unalomba fulladt, és teljesen közömbös lett a végére az egész.
kár érte.

2021-07-18 11:26:10 El agente topo (2020) / Kedves kém ryood (4) #1

pont nem sokkal a film megtekintése előtt jártam egy budai hegyekben található idősotthonban.
így a friss élménnyel könnyebb volt belemerülni a filmbe. bár játékos "kémkedés" van a felszínen, valójában meglehetősen emberi, humanista módon mutat be egy intézményt, ahová az emberek befejezni mennek életüket. ki rövidebb, ki egész hosszú ideig marad itt. igen, humanista, derűs, de egyben rettentő fájdalmas is. az én rövidke bepillantásom a budai otthonba nagyon lehangoló volt. valahol félelmetes helyszín ez, de talán itt is megmaradhat az ember méltósága, s jó érzéssel tehet pontot életmondatának végére, hogy visszaolvadjon abba, ami sosem kezdődött el, sosem ér véget.

2021-07-16 22:30:51 Notorious (1946) / Forgószél ryood (5) #62

Ujranezes utan javitottam fel 5osre.
Amit es ahogy felepit a film (bennem a nezoben is) az hegerel, tarol, sodor magaval, akar egy orveny.
Es nem is akarok belole kiuszni. Pedig tenyleg ugy indul, mint egy limonade. A vegere pedig vmi remek evjaratu merlot lesz belole...
Viszont a szineszek nelkul nem tudna igy mukodni, hatni.
Az a kapubezaras a vegen felteszi a pontot az i-re.

nagyjából átfutottam a kritikákat. vannak amúgy kifejezetten dicsérők is, de ahogy láttam a többség negatív inkább. vannak külföldi és magyar kritikusok is, akik jók, és lehet adni a véleményükre.
persze majd a zsűri dönt, de engem nem győzött meg, hogy erre a három órás filmre moziba akarok majd menni...
én is kedvelem Enyedi filmjeit. legjobban egy dokuját, a "Mi volt ez az egész" címűt szeretem.
és persze azért szorítok neki, hogy nyerjen díjat, forgalmazókat Cannesban.

nagyon lelkesítő volt látni a vetítés utáni tapsvihart, örömöt, viszont beleolvastam a kritikákba, amik sajnos túl sok jót nem írnak a filmről...hát, meglátjuk, mi lesz. én mondjuk mindig tartok a kosztümös filmektől, enyhén szólva nem a kedvenceim (persze van zseniális kivétel is: Parfüm) ezért ezt is inkább csak a rendező személye miatt vártam/várom, de rossz előérzetem van sajnos..