ryood

Regisztráció: 2013. május 10. (7 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám
IttAzÉletem
flickr galériám
coub oldalam (hangos GIF)
instagram
mixcloud-saját mixek

Rendezők: Agnès Varda, Andrej Tarkovszkij, Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, David Lynch, Eric Rohmer, François Ozon, Janisch Attila, Jean-Pierre Dardenne, Jim Jarmusch, John Carpenter, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Lars von Trier, Luc Dardenne, Michael Haneke, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Cserhalmi György, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Keresztes Tamás, Laia Costa, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marie-Ange Casta, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin, Stefanovics Angéla
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

Krasznahorkai hazatér
The Baron Returns
4 2020-08-23 ?

2020-09-18 09:54:04 [Tévésorozatok] ryood #3857

szept 30-án érkezik a South park egyórás covid-epizódja! :)

lassan hömpölygű, hipnotikus hangulatú, csendes, minimalista "bűnfilm". nem, nem krimi, az ennél sokkal harsányabb, egyértelműbb általában. társadalomkritikus él, paranoia, férfimagány és nyugtalanság uralja a film két óráját, ami néhol idegtépő, máskor varázslatos, összességében odaszegez a képernyőhöz, de kell hozzá a néző erőfeszítése is, és akkor sokkal többet kap, mint egy tucatkrimitől. nem, nagyon nem középszer ez.
és néma párdarabja a mesteri Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyébennek de megidézi Coppola kiváló Magánbeszélgetését is.
na és hát Lino Ventura tán élete alakítása...

nem tudok hozzátenni semmit, amit itt leírtatok a film kapcsán.
talán csak annyit, hogy: megadtam magam neki én is.

általában én is az eredeti hangot preferálom, de a cseh nyelv nálam kivétel. számomra elviselhetetlenül ronda hangzása van. és itt egyszerűen jobb a magyart hallgatni.
magyar feliratos verzióról nem tudok.

előzmény: somogyireka (#18)

az első 70 perc némileg lassan "telt el", néhol untatott, néhol sablonos volt, néhol pedig oda tudott szegezni a képernyő elé. aztán az utolsó fél óra hipnotikus erejű lett, szuggesztíven odavarázsolt abba a pozícióba, amiben ámulatban néztem az eseményeket. így most egyelőre ez nálam egy bivalyerős négyes.

2020-09-11 09:36:12 Aurora (2018) ryood (?) #2

ez elég kemény, nagyon ajánlom, ha bírod az explicitebb alkotásokat Kinatay

előzmény: MicaHiro (#1)

2020-09-09 22:02:09 [Színház] ryood #218

az egy tök jó kis darab.

a mortal nagyon jó, mint trash/guilt pleasure :)