ryood

Regisztráció: 2013. május 10. (3 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Youtube csatornám

Rendezők: Dario Argento, John Cassavetes, Kim Ki-duk, Nuri Bilge Ceylan, Oshii Mamoru, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Thomas Vinterberg, Tom Tykwer, Werner Herzog
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Charlotte Rampling, Gene Hackman, Isabelle Huppert, Jack Nicholson, Lee Byung-hun, Liv Ullmann, Mads Mikkelsen, Malou Reymann, Marion Cotillard, Paprika Steen, Ricardo Darín, Sofia Helin
Műfajok: animáció, dokumentumfilm, dráma, szatíra, thriller
Országok: belga, dán, dél-koreai, izlandi, japán, magyar, német, norvég, román, svéd
Korszakok: 70-es évek, 2000-es évek

2 2017-01-20 2,7
Arrival
Érkezés
2 2017-01-17 3,9

megvan az eredeti dvd, magyar felirattal és szinkronnal, csak pont kölcsönadva..

előzmény: hhgygy (#19)

2017-02-25 19:30:35 Paterson (2016) ryood (5) #5

nagyon ritkán érzem azt, hogy sírnék a szépségtől egy film hatására, de most a paterson-nal ez a helyzet.
FILMKÖLTÉSZET rímek nélkül, és mégis feleslegesnek érzem a szavakat.
igen, pontosan oda hatol ez a film, ahová a szavak már nem érnek el. nincs rá magyarázat, hogy miért, és hogyan, egyszerűen csak ott van..
és mindezt olyan egyszerűen és magától értetődően. sallanfgoktól mentesen.
jim jarmusch pedig a legjobb élő amerikai filmrendező.

én magyar szinkronnal néztem, bevallom..(egyébként kiválóan sikerült!)

és igen, az ember könnyen mondja, hogy így meg úgy cselekedne ilyen vagy olyan helyzetben (az ötödik pecsét..) de inkább nem fogom itt álbátran hangoztatni, hogy mennyire szánni való Cristi, mert simán lehet, hogy még annyira se mernék szembeszegülni a feletteseimmel, mint ahogy ő teszi a film nagy részében.
nekem így is iszonyú szimptaikus karakter ő, és azt hiszem teljes mértékben el tudom fogadni (talán saját jellememből fakadóan) beletörődését..

írj majd mindenképp hosszan is a filmről!

előzmény: somogyireka (#16)

szóval..
ő mondja el a tervet, egészen semleges hangon. mintegy beletörődve abba, hogy szépen bedarálta őt is a rendszer..bár a neve nem hangzik el, nekem mégis az jött itt le, hogy részt vesz az akcióban.

fú, most nagyon újranézném a végét...
akkor lehet ez is többféleképpen interpretálhtó..

vagy lehet keverem a tervvel, amire utalsz te is. de már abból is egyértelmű, hogy cristi részt vesz az akcióban (ő olvassa fel narrátorként, ismerteti a nézővel). végül megadja magát, és asszisztál hozzá..nekem egyértelmű volt ez.

ha pontosan emlékszem, a legutolsó snitt a filmben egy jelentés a tettenérésről, letartóztatásról (amelyben ő is részt vett), amelyet Cristi olvas fel narrációként.

előzmény: somogyireka (#11)

2017-02-25 07:45:17 [Vapiti 2016] ryood #109

de akkor már bottom is legyen...

a rendőr főhőse a filmnek végül részt vett a srác letartóztatásában.
ezt ugye rendhagyó módon ábrázolja a film..

előzmény: somogyireka (#9)

2 és fél évvel ezelőtt részt vettem egy rendhagyó dokumentumfilm elkészítésében kameramanként. a film a Tócsa tábort mutatja be mutatja be. most vasárnap a trafóban lesz egy rendezvény, aminek keretében bemutatják a filmet. gyertek! én is most látom először a filmet..
ez tényleg egy egészen más műfaj, mint amit eddig táborként ismertünk!
Az Átváltozó Egyesület bemutatja: "TÁBOR"