zsandar filip

Regisztráció: 2013. május 8. (6 év, 4 hónap)

Nem: nő

The Gift
Rossz álmok
4 2019-07-13 3,4

Elképesztően bátor ...
A partvonalon állva figyeltem a tótágast. A férfi kiszolgáltatottság ritkán jelenik meg ily módon filmekben, számomra eredeti, szinte dokumentarista. Nekünk európaiknak a női kurválkodás már középszer, visszájáról nézve elborzaszt.
Le a kalappal a szereplők előtt...A rendező pedig kivételes, mértéktartó, abszolút levett a lábamról.

Ajánlom a filmet.

Férfi
David Hayman [Finding Your Feet / Táncterápia]
Jakob Cedergren [Den skyldige / A bűnös]
Daniel Day-Lewis [Phantom Thread / Fantomszál]

Én is elfogult vagyok, pláne a Nader és Simin... és Az ügyfél után.

Talán ha ismeretlen szereplőkkel játsszák, elkapott volna jobban a dráma íze. Szinte drukkoltam magamnak is, mikor sajdul a szívem, ami végigkísért a Nader és Simin története alatt, minden pillanatában jelen voltam, részese az eseményeknek, drukkoltam a résztvevők lelkének megnyugvásáért...
Penélope Cruz / nagyon kedvelem/ számomra végig modoroskodta anyaszerepét, szenvedett sírt sminkben és nélkül, kiváló édesanya, aki mellett közben a kisebb fia cuki szemüvegben pillanatokra tűnik fel 1 mondatos szerepkörben, csendben foglalatoskodva ő is őrzi anyukája szenvedéshez való jogát.
Csak kapargattuk végig a felszínt kezdetben harsány nevetősen, vidámkodva, aztán könnyeink kellett csorogjon.
Aki pillanatokra megörvendeztetett a színművészettel az Eszeveszett mesékből megkedvelt Ricardo Darín.

előzmény: hhgygy (#2)

Szeretném kérni:

Under the Piano /A zongora alatt/

Köszönöm

Nem kívánom az ellenségemnek, senkinek ezt a tehetetlen dühöt, haragot, lelki tusát, amely elkerülhetetlenül szembesít bennünket nézőket is, mi történne, ha... Hogyan tudnánk vagy egyáltalán feldolgozható -e ilyen veszteség ?
Diane Kruger tehetséggel, mély átéléssel valósítja meg Fatih Akin mondandóját. Dokumentarista feszességgel vezeti a kiváló rendező / pl Fallal szemben!!!/ a boldog, átlagos családi élet pillanatképei után a tragédia útvesztőjében. Nincs egy perc felesleges időzés, hollywoodi érzelmes jajgatás a történtek után, - az anya fájdalma éppen ezért mélyen megindító -, én mindvégig kiszáradt torokkal, dobogó szívvel követtem.
Félelemben pedig nem élhetünk .... Akármennyire tagadjuk a gonoszság, terrorizmus, elvakult gyűlölet szinte a mindennapokat mérgezi már. A hatóság, bíróság is bábú tehetetlenségével mozgatható egy elpuhult demokratikus világban. Mindenütt.
Ajánlom a filmet.

2018-06-21 11:45:24 An (2015) / A remény receptje zsandar filip (5) #7

Szépen írsz róla....
Engem is rabul ejtett a hangulat, a cseresznyefavirágzásba szőtt élet elmúlása, a finom illatok, a csendes, letisztult mosoly övezte munka szeretete és főként a tisztelet a hivatás iránt... Szinte körbe öleltek a gondolataim is, vágytam mind tovább nézni, élvezni ezt a maga csendjében felkiáltó jelként nekünk címezett mesét a hitelességről, tisztaságról, az élet megbecsüléséről...

2018-06-21 10:59:17 [Tévésorozatok] zsandar filip #3283

Patrick Melrose 7/10
Önéletrajz ihletésű történeteket mindig izgalmasabbnak érzem, az élet írta események sokkal megdöbbentőbbek, mint az az írói fantázia. A regényről sajnos nem tudok nyilatkozni, a miniszéria közepesen sikerült, szaggatott, időnként zavaros, amely nem magyarázható a főhős lelkiállapotával, egyszerűen rendezési és vágási probléma. Ez mind azonban nem is érdekes, mert a főszereplő gyógyítja a rendezői sebeket kiválóságával.
A téma kapcsán is nézésre, megbeszélésre érdemes, hiteles betekintést nyújt a drog/szenvedélybetegség problémával megküzdő harcaiba, eszeveszett hullámvasút tünetben, érzésben, képekben... Különösen az 1. rész sikerült jól, behúz az élményvilág, hiteles és tragikus.

Benedict Cumberbatch? Számomra a kis sir Anthony Hopkins, hamarosan a világ legjobb színészei között...

2018-03-21 16:53:00 The Place (2017) / A hely zsandar filip (3) #2

A Tízparancsolat bűneire felfűzött kissé didaktikusra sikerült tanmese. Ha humor oldalát jobban kidomborítja a rendező - és tudja, lásd Teljesen idegenek- jobban működött volna....

Kérném szépen:

Kefalónia
(Cefalonia, 2005)

1943. szeptember 8. A kis görög szigeten, Kefalónián a németekkel együtt állomásozó olasz ezred katonái kitörő örömmel fogadják, hogy Olaszország fegyverszünetet kér. Úgy érzik, számukra véget ért a háború. Saverio, aki több kitüntetés birtokosaként is csak őrmester, szinte az egyedüli, aki kétkedve fogadja a hírt. Sőt, talán sajnálja is, mert el kellene hagynia a gyönyörű Fériát, aki lányával együtt a helyi kávézót vezeti. A dolgok azonban hamar rosszra fodulnak. A németek ultimátumot adnak: az olaszok vagy harcolnak, vagy megadják magukat. De az Aqui hadosztály szembefordul velük. (Port.hu)

Köszi szépen.

2018-01-11 11:29:52 Brimstone (2016) / Megtorlás zsandar filip (2) #9

Rendkívül átérezhető a kor hangulata. Isteni szereplők!!!!! Gyönyörű tájak, fantasztikus rendezés és emotionalis részletek stb. stb. stb.

Mégis kettest ér, mert a sok borzalom elárasztás ellenkező hatású, öncélúvá vált, és a film lassanként elveszítette művészi értékét.
Sajnálom.