betti

Regisztráció: 2013. május 2. (5 év, 8 hónap)

Nem: nő

2 2018-08-12 3,1
Taxi 3
Taxi 3.
2 2018-08-10 2,6

De, ha mesekönyvnek minősíted a Bibliát, és könnyedén kijelented azt, h Utoya messze súlyosabb, mint az egész világ Megvaltojanak keresztre feszitese, azzal bizony nagyon sok ember (lényegében az összes keresztény) hitbéli meggyőződését súlyosan megserted. Mondom ezt nem vallásos emberként.

Azt meg szimpla film- és konyvszereto emberként nem értem, hogy ha az Utoya vagy a Saul fia esetében érzed azt a kellemetlen, zavarba ejtő feszültséget ami a téma és a feldolgozás sikeressége, eredményei között van (lehet), akkor ugyanezt hogyhogy nem érted/érzed egy ártatlanul megkínzott, kegyetlenül kivégzett ember esetében - nem hivokent, és Jézus isteni voltát el nem fogadokent is.

előzmény: Kempesbaba (#48)

2019-01-01 21:40:25 [Filmet keresek] betti #2434

Köszi szépen! Sajnos apum már egyre jobban keveri ezeket, én meg nem láttam... De szerintem a Banderas filmre gondolt ő :-)

előzmény: St4nt0N (#2430)

2018-12-31 13:16:20 [Filmet keresek] betti #2429

Köszönöm! Megnéztem a leírást, szerintem esélyes hogy ez az. Elképzelhető szerinted, hogy ez feldolgozás, és volt korábbi verziója Belmondoval? (Lehet, h nem, és csak apu emlékezett rosszul)

előzmény: St4nt0N (#2428)

2018-12-31 11:22:13 [Filmet keresek] betti #2427

Sziasztok!
Édesapám mesélt egy filmről, szerinte Belmondo és talán Delon szerepel benne, én nem vennék rá mérget.
Sztori: adott két bűnöző, talán bankrablo vagy bérgyilkos, egymás ellen.
Egy jelenet a filmből:
Egyikük, talán Delon leshelyrol, távcsöves puskával figyeli a másikat. A másik meg hülyét csinál belőle. Bemegy egy bankba, felvesz egy csomó pénzt (a másik várja h kijöjjön a pénzzel), de aproban kéri ki a teljes összeget, úgyhogy vagy fél napig tart amíg összeszedik neki, addig üldögél, várakozik, és röhög a markába a másikon, aki szetizzadja magát és total kikészül a varakozasban.
Ez így mond valakinek valamit? Sajnos simán lehet h nem ők a főszereplők, esetleg nem is francia film. Próbáltam keresni a Belmondo, Delon filmek között, de ott nem találtam.

Ezt a témát feldolgozta más is? Elolvasva a tartalom leírást, úgy emlékszem h láttam, de határozottan egy szőke, hosszú hajú, toltottgalamb alkatú női főszereplő van előttem...

Gyenge négyes. Minden rendben volt, a rendezés, a színészek (mármint, az az egy színész akit Tom Hanks-nek hívnak, és a többiek, akik elstatisztálgattak mellette a maguk jelentéktelenségében), csak éppen nem volt ez meg egy filmre való történet, vizsgálóbizottságosdival és 3 részre szabdalt landolással együtt sem. Kicsit sajnálom is, ebből az egészből tuti ki lehetett volna hozni egy nagyon erős, 20 perces rövidfilmet. De egy 15 perceset biztosan.

Olyan opció miért nincs h "fogalmam sincs"? :-)

Igen, arról nem is beszélve, hogy nagyon jó, h megjelent az ilyen keményebb vonal is. Lányom nagyon nyitott és érdeklődő az olyan jellegű könyvek, filmek, témák iránt, mint pl a Love, Simon - láttuk moziban, a könyvet egy nap alatt elolvasta. Én ezt nem bánom, de az teljesen egyértelmű, h a tájékozottsága és toleranciája ezen a téren valszeg eléggé rendben van. De ott van a világnak a sötétebbik fele, amivel sokkal kevésbé találkozik. Ebben a filmben abból is kapott.

Inkább korrekt, mint kiemelkedően különleges. Leginkább a 14-20 közötti korosztálynak ajánlanám, egyrészt a főszereplők kora miatt, másrészt láttam, h a lányomra milyen hatást tett, harmadrészt, mert (és ez persze az előző kettő konklúziója valahol) az ilyen filmek azok, amelyek hatást és mélységet adnak azoknak a híreknek, amelyek egyébként el se jutnak már hozzánk ("az USA-ban egy rendőr igazoltatás során lelőtt egy fegyvertelen fekete bőrű férfit" stb), a kamaszokhoz-fiatalokhoz pláne nem. Nálunk egy nagyon jó (helyenként kissé idegbeteg) beszélgetéshez vezetett felelősségről, a fegyvertartásról, előítéletekről, stb. Már ezért megérte.

2018-10-07 14:29:44 The Painted Veil (2006) / Színes fátyol betti (4) #10

Ez miért "logikátlan"? Ember ilyen helyzetben csak akkor hoz "logikus" döntést, ha tökéletesen közömbös neki a másik. Ha nem az, akkor már érzelmi döntést hoz (vagy, ha esetleg mégis "logikusat", akkor azt nagyon nehéz belső küzdelmek árán, pl ha vannak kicsi gyerekei, és úgy dönt, h az ő érdekükben neki egyszerűen muszáj mindent megtenni azért, h életben maradjon, még azon az áron is, h nem búcsúzik el a férjétől). Mondjuk én általába véve sem szeretem a logikátlanság/életszerűtlenség vádját (még ha néha én is belecsúszok), mert túl sok, külső szemszögből logikátlan, életszerűtlen, abszurd reakciót, viselkedést láttam már a hétköznapokban ahhoz, hogy bármire azt mondhassam, h nem történhetne meg. Tegyük hozzá, az, h egy nő ápolja a súlyos beteg, fertőző férjét, nem olyan ritkaság, megtörtént már sokszor kifejezetten rossz házasságban is...