betti

Regisztráció: 2013. május 2. (5 év, 10 hónap)

Nem: nő

Sully - Csoda a Hudson folyón
4 2018-12-25 3,7

2019-03-21 08:12:56 Nóz w wodzie (1962) / Kés a vízben betti (4) #21

Köszi :)
(Áhh, h én meg minek pörgök rá erre a témára :( )

2019-03-20 21:14:00 Nóz w wodzie (1962) / Kés a vízben betti (4) #19

Off

1. De. Piszkosul. (13???!!!)
2. Semmi jelentősége. Nem ettől lesz súlyosabb vagy kevésbé súlyos, mint ahogy kevésbé vagy jobban off.
3. Vagyis?
4. A legújabb események (és film - pl MJ) kapcsán mindig az hangzik el, h "nem született ítélet, az ún. áldozatok miért nem mentek a rendőrségre stb., így könnyű bármit mondani, pedig ítélkezni csak akkor szabadna ha született jogerős ítélet". Itt született.
5. Ojjé. Ilyen alapon pedig már az is off, h "bárcsak Mo-ra született volna". Amely mondatot én még akkor sem igazán értem és akkor sem értenék vele egyet, ha nem lenne az ítélet. Teljesen jó lengyelnek. Szeretem a filmjeit. Vannak tök jó magyar rendezők. Ő spec a filmjei egy részét sosem tudta volna talán megcsinálni, ha Mo-ra születik, pláne ha itt is marad. No de ez ugye off. Ahogy a fenti pontok is :)

előzmény: délkúper (#14)

2019-03-20 21:01:09 Copycat (1995) / Tökéletes másolat betti (4) #8

Ezt a filmet, akkor láttam, amikor bejött Mo-ra. Jóval fiatalabb voltam, kevesebb filmet láttam, maga a műfaj, a szereplők (pszichológus stb) vmennyire új volt - így aztán nagyon tetszett. Most nem teperek érte, hogy újra megnézzem, de ha szembejön, igyekszem majd nem elszalasztani, kíváncsi vagyok, h most mennyire jönne be.

2019-03-20 20:59:18 Copycat (1995) / Tökéletes másolat betti (4) #7

5-re osztályoztad. És annyi telt, hogy a _másik_ 239 emberen (akik valszeg 2007-ben még nem is voltak annyian) számonkéred, hogy _ők_ miért nem írtak véleményt :-D . Te miért nem?

előzmény: mohás eszter (#1)

2019-03-20 15:37:01 Der Hauptmann (2017) / The Captain betti (?) #14

A filmet nem láttam de a kommentek alapján érdekel.

Viszont a könyv... (Tudom, off, úgyhogy csak egy kicsiiiit). Egyrészt rendesen ütött, bp-i vagyok, a konkrét környéken nőttem fel. Másrészt viszont volt egy pont ahol már úgy éreztem h tobzodik a durvabbnal durvabb jelenetek leírásában, különös tekintettel a szexuális erőszakra, és öncélúvá válik. És így nekem pont a vége lett szinte hatástalan, mármint abban az értelemben, h elvileg annak a jelenetnek még utosebbnek kellett volna lennie - de addigra már kb minden megtörtént ami megtörténhetett, és így csak egy lett a sorban. Egy nagyon ocsmány sorban. Érdekel erről a véleményed, és az is h ez a film miben hasonlít a könyvre? Mert nem biztos h meg akarom nézni ha pont a fentiek terén.

előzmény: kaamir (#13)

Juuj de örülök ennek a kérdésnek! A HH-n kívül ui egyiket sem ismerem, úgyhogy most megyek és megnézem mindet szép sorban :-)

(Továbbra is imádom a kritikus tömeget).

Ez tényleg totál off már és végképp semmi köze a filmhez (még annyira sem, mint amennyire eddig elemezgettük a megszólaló emberek lehetséges motivációit, okait). Elkezdtem írni a választ, de akármilyen lényegretörő és rövid próbálok lenni, attól még rettenetesen off (és nem is rövid). Írok privit.

előzmény: Kempesbaba (#43)

Még a szereplőkhöz: a házvezetőnő is szuper volt :-)

Elvileg olvastam Christie összes krimijét, és - miután végignéztem a filmet - úgy rémlik h tényleg, láttam ezt is. Közben azonban nem sikerült felidézni, úgyhogy ez szerencsére nem befolyásolt. Az (sajnos) igen, hogy a kommenteket olvastam, tehát tudtam, hogy vmiféle csavar mindenképpen lesz, és arra is gyanakodtam, h nem Max levelei a végleges csavar. Viszont - pedig igyekeztem figyelni - a nőben nem ismertem fel Dietrich-et :-)

Ami tetszett: kitűnő színészi játék, különösen az ügyvéd, ráadásul nagyon jó szöveget is kapott, és fantasztikusan bánik vele. Szerintem rendben van a vádlott is, persze, kicsit ripacs, de nem ok nélkül, ahogy Dietrich sem, bár ő nekem kicsit fura volt, túl hideg, merev, de hát ilyennek kellett lennie :)
A film végi dupla csavar (barna nő) már kicsit sok lett volna, de a végső lezárás mégis tetszett, úgyhogy így már ez is rendben van.
Viszont tervezem, hogy megnézem eredeti nyelven is, kíváncsi vagyok rá. Pl magyar szinkronnal a sokat emlegetett "rossz angolság" (mármint Dietrich-é) totál nem jött át, tökéletesen beszélt, mármint persze magyarul :-D .

jogos, elnézést