hollyaudreyanne

Szia!

Itt van angol felirat.

előzmény: mimóza (#1)

2024-01-01 10:18:33 [Általános fórum] hollyaudreyanne #10186

Az utolsó film a Maestro volt a Netflixen. Az első film A fiú és a szürke gém lesz ma délután a moziban.

2023-12-25 09:05:02 [Általános fórum] hollyaudreyanne #10173

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Sziasztok! A következő rövidfilmet szeretném kérni:

Tartalom:

Rachel, a két gyermekét egyedül nevelő pincérnő, kétségbeesetten próbálja kitalálni hogyan juthatna el egy olyan államba, ahol az abortusz legális.

Előre is köszönöm!

Ez milyen találó hasonlat! Én is így éreztem magam, azzal a különbséggel, hogy én még csak nem is szeretem az energiaitalt.
Szóval lényegében nem is úgy éreztem magam. Na mindegy.

előzmény: Zsoca87 (#21)

Sok dologban igazat adok ennek a kritikának, számomra is távoli és kínos volt az egész film. Plusz a főszereplő hölgy olyan volt, mintha felolvasta volna a szövegét.

Arthur egy igazi "nice guy", de éppen olyan puhapöcs, akitől bármelyik pillanatban el lehetne csalni a feleségét

Ezt viszont nem teljesen értem. Ha ki kéne emelnem pozitívumot a filmből, az pont az lenne, hogy egy igazi kapcsolatban, bármennyire fájdalmas is, hagynunk kell, hogy a másik a saját döntéseit hozza meg és a saját útját járja.

Tartalom:

Bonnie Consolo karok nélkül született. Ez azonban nem akadályozza meg abban hogy teljes életet éljen.

Hm, érdekes kérdés.
Azt elismerem, hogy az osztályzatom teljes mértékben érzelmi alapú és mindenféle objektivitást nélkülöz.
A zene tényleg jó, de valahogy nem tudott már az sem érdekelni, mert az egész olyan hosszú, művi és ellenszenves.
Viszont ahogy látom, a többségnek abszolút nem ez a véleménye. :)

előzmény: Xuja (#3)

Igen. Az utolsó 20 percben tűnik csak fel.

előzmény: manuva (#1)

Tartalom:

Egy vak férfi a tapintása és hallása segítségével próbál kiutat találni az erdőből.

Sziasztok! A következő filmet kérném.

Bhaijaan, a kerületének harcias és rettenthetetlen védelmezője, és három fiútestvére elhatározzák, hogy sosem házasodnak meg. Amikor azonban Bhaijaan öccseire rátalál a szerelem elhatározzák, hogy bátyjuknak is találnak feleséget. A választásuk Bagyára, a csinos és vidám antikkereskedőre esik. A gond csak az, hogy a nő családja ellenzi az erőszakot.

Köszönöm szépen!

2023-03-24 08:29:06 RRR (2022) hollyaudreyanne (4) #4

Én nagyon sokszor.

2023-03-16 06:18:10 [Megérdemelte-e az Oscart...] hollyaudreyanne #11838

A szavazatom Kerry Condonra ment volna. Voltak problémáim A sziget szellemeivel, de azt elismerem, hogy színészileg nagyon erős film.
Stephanie Hsu és Hong Chau győzelmének is tudtam volna örülni. Angela Bassett győzelme elmegy kategória lett volna számomra (pedig meglepően tetszett a A fekete párduc második része, de nem pont az alakítások miatt).

előzmény: Korben (#11836)

2023-03-15 16:38:29 [Megérdemelte-e az Oscart...] hollyaudreyanne #11835

Ezzel így vagyok én is, csak nálam a legjobb női mellékszereplő az a kategória amivel nagyon nem értek egyet.

előzmény: Korben (#11834)

Dungeons & Dragons

2023-03-12 18:07:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] hollyaudreyanne #11805

Én. Most először életemben megnéztem az összes jelöltet a gála előtt, úgyhogy megnézem élő adásban. :)

előzmény: Korben (#11804)

Minden, mindenhol, mindenkor.
Eredeti történet szívvel és lélekkel és pozitív végkicsengéssel.

2023-02-06 14:15:13 [Tévésorozatok] hollyaudreyanne #4209

Nem gondoltam bele, de valóban nem mindegy milyen forrásokból vonja le az ember a következtetést. Én még soha nem jártam az IGN Hungary Facebook oldalán.

előzmény: BalaKovesi (#4208)

2023-02-06 08:56:41 [Tévésorozatok] hollyaudreyanne #4206

Én azt vettem észre, hogy akik játszottak a játékkal, azoknak nem tetszik a 3. rész (ők többet akartak volna látni Ellie-ből és Joelből), akik nem játszottak, azoknak meg igen. Nem gondolom, hogy ennek a homofóbia az elsődleges oka (bár nyilván sajnos az is), akik ismerik és szeretik a játékot, azok nem fognak a homoszexualitástól zavarba jönni.

2022-09-05 16:55:13 Fall (2022) / Zuhanás hollyaudreyanne (3) #1

Szeretem azokat a filmeket, amikben a túlélésért küzdenek, nem vagyok szigorú, amikor értékelem őket. A Fall-nak kétségkívül megvannak a maga pillanatai, de a 47 méter mélyen lemásolasa egy elég lusta húzás volt.

Leginkább azoknak ajánlott, akik azon gondolkoznak, hogy életükben először befogadjanak-e egy macskát. Akinek ennél hangyányival is több kapcsolata volt velük, annak semmi újat nem fog mondani.

Idén eddig ötször voltam moziban, de az azt megelőző 5 évben évi kb. egyszer. 7 év óta újra először már egyedül is járok moziba, ami nagyon feltölt. Ez annak köszönhető, hogy összeszedtem magam mentálisan.

Ez egy nagyon aranyos film. El tudnám még tovább nézni a Nicolas Cage - Pedro Pascal párost.

Én nem tartom rossz színésznek Will Smith-t (de kiemelkedőnek sem) és nem tudok sokat Richard Williams-ről, szóval lehet, hogy tökéletesen alakította őt, de én úgy érzem ezerszer láttam már ezt tőle. Ellenpéldaként ott volt Andrew Garfield, aki szintén egy nagyon energikus, szenvedélyes karaktert alakított, de úgy, hogy az még emberi maradt.
Ez viszont mind szubjektív, én megértem ha ezt mások másként látták.

2022-03-25 21:16:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] hollyaudreyanne #11648

Ezer bocsánat, hogy ezt emelem ki a több mint 2 órás egyébként érdekes beszélgetésből, de a Ciarán helyes kiejtése Kiren vagy Kiran, nyelvjárástól függően. :)

előzmény: oscarmániás (#11647)

A 10-ből 6 filmet láttam (CODA, Ne nézz fel, Dűne, Richard király, Licorice Pizza és A kutya karmai között). A CODA kedvessége, humora és érzékenysége nagyon megragadott, nagyon örülnék, ha nyerne, de rémesnek csak a Richard királyt tartom. Szóval szerintem nem olyan rossz ez az év.

2022-02-19 15:30:16 Licorice Pizza (2021) hollyaudreyanne (4) #3

Nem bántam volna, ha egy-két ripacskodás határát súroló vagy éppen átugró mellékszereplő a vágás áldozatául esik, már csak azért sem, mert indokolatlanul hosszú a film. A két főszereplő, különösen Alana, viszont számomra annyira aranyos és emberi volt, hogy még pár nappal a film megtekintése után is mosolygok rájuk gondolva. Külön plusz pont a castingért, üdítő volt hús-vér embereket a vásznon látni.

Ha az Uncharted csak egy kicsit is emlékeztet a játékokra, akkor én már boldog vagyok.

Mint dokumentumfilm, nem sokat lehet mondani róla, ezért is annyi az osztályzatom amennyi. Viszont lenyűgözött mint a történelem egy darabja.

Szerintem volt gondjuk egymással. Valóban nem láttunk veszekedést, de kompromisszumhiányt igen. Voltak rá utalások, hogy a férj nem teljesen partner abban, hogy a nő munka-magánélet egyensúlya meglegyen, amire a legtöbb nőnek, akit ismerek, szüksége van. Ezzel nem azt mondom, hogy erre az a megoldás, hogy elhagyod a gyerekeidet, csak azt, amit előttem már többen is leírták, hogy semmi sem fekete-fehér.

előzmény: supernadal (#17)

Igenre szavaztam. Egyestől ötösig mindenféle szavazatot adtam szuperhősös filmekre. De egyáltalán miért kell kategorizálni mindent? A film az film, legyen az horror, musical, fantasy, stb... Szerintem nincs olyan, hogy Oscarra jelölhető meg Oscarra nem jelölhető műfaj.

Én a végét is és Dakota Johnson karakterét is máshogy láttam, mint az eddig kommentelők.
Az én értelmezésemben Nina pont azért keltette fel Leda figyelmét, mert rögtön megérezte, hogy ugyanazon megy keresztül Nina mint ő fiatalon, nem azért mert idealizálta őt.
Szerintem a vége odaillő. Leda küszködik az anyasággal, de nagyon is próbálkozik és nemcsak ott a parton, hanem állandóan azóta, hogy visszament hozzájuk. Ha nem így lenne, akkor a lányai nem örülnének a hívásának.

Igen.

előzmény: TheDriver (#1)

2021-11-21 08:28:48 Spencer (2021) hollyaudreyanne (3) #4

Pontosan ugyanezt éreztem én is. Egyszerűen túl sok volt.

előzmény: betti (#3)

Billy Elliot és a már említett The Edge of Seventeen.

Ezt kérném:

Tartalom:

Maja, az átlagos középiskolás lány élete fenekestül felfordul amikor a dúsgazdag Sebastian szemet vet rá. Hamarosan egy iskolai lövöldözés fő gyanusítottjává válik.

Előre is köszönöm!

Igen, nagyon hasznos tud lenni, de nem pótolja a jó tanárt, aki el tudja magyarázni a nyelvtant. Illetve a filmek csak a passzív tudást gyarapítják, de megszólalni, kommunikálni egy anyanyelvi beszélővel nem lesz könnyebb attól, ha valaki sok filmet néz. Persze vannak olyanok, akiknek nagyon jó a nyelvérzéke, elhiszem, hogy nekik ez elég. De én nem vagyok ilyen.

Sőt, még a cica, Pangur Bán is létezett. :)

előzmény: taxilovearsenal (#7)

2021-03-27 07:36:06 [Általános fórum] hollyaudreyanne #9090

Boldog születésnapot! :)

Kelly hősei. Nem telik el úgy hét, hogy ne kerülne szóba, amikor a férjemmel beszélgetünk.
Fonghi említette a Kis nagy embert, egyetértek azzal is.

A 3-as osztalyzat talan nem jogos reszemrol, mert vegig lekotott es Barbara Stanwyck egyszeruen csodalatos.
Az utolso 10 perc viszont szornyen felidegesitett.
A hazassagnak egy olyan ferfival, aki a csaladi hattere miatt talan nem akarna a lanyt (ami egyebkent nem is derul ki egyertelmuen a filmbol) tenyleg feledtetnie kene a lannyal, hogy az anyja eldobta magatol? Marmint a lany legjobb tudomasa szerint ez tortent. A lany mar boven eleg idos ahhoz, hogy maga dontson, de kvazi masok iranyitjak a sorsat a sajat akaratan kivul.
Tudom, mas idok voltak...

Én imádom a streaming-szolgáltatók filmtárát böngészni és az utolsó pillanatban kiválasztani, hogy mit is nézzek. Nekem ez akkora élmény, hogy minimálisra csökkent azoknak a filmeknek a száma, amiket torrentről töltök le.
De a mozi azért pótolhatatlan. Sajnos én is kevesebbet járok moziba, mint régen, de ennek esetemben semmi köze a Netflixhez vagy az Amazon Prime-hoz. Számomra a mozi társas esemény; egy randevú a férjemmel, egy találka a nővéremmel vagy az egyetemi barátaimmal. Amikor streamingelek, akkor az meg csak rólam szól. Kell mindkettő. :)

Szerintem ebben a filmben a teknőctarka macska volt egyedül értékelhető.

2020-11-12 16:47:10 Gypsy (2017) hollyaudreyanne (2) #1

Naomi Watts és Billy Crudup miatt el lehetett nézegetni, de ebben így 3-4 részre volt elegendő kraft, nem 10-re.
A nem létező második évad viszont valószínűleg tetszene, mert a befejezés kifejezetten érdekes irányba vitte el a történetet.

Kis túlzással szünet nélkül néztem meg a 8 részt.
Nagyon érdekes és fájdalmas az út, amit Naz bejár. Bár nagyon szerettem volna tudni hogyan folytatódik az élete, azt hiszem így volt tökéletes. Riz Ahmed tekintete pedig többet ér ezer szónál.
John Turturro előtt is le a kalappal. Nagy teljesítmény egy ilyen karaktert úgy eljátszani, hogy az ne paródia legyen.
A macskáért meg jár a pluszpont.

Én ebben is benne lennék.

Áthelyezve a(z) KT találkozó pandémia idején: Te eljönnél a születésnapi összejövetelre? topikból.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#25587)

2020-09-24 13:06:13 Victoria (2015) hollyaudreyanne (?) #42

Rendben, értem az álláspontotokat. De a haverodét is, mert én is hasonló vagyok, bár utóbbi időben azért sokat "javultam". Szerintem ez tényleg teljesen egyénfüggő.

Zoomra szavaztam. Nem azért, mert annyira szeretem a Zoomot vagy mert nem akarnék élőben találkozni, csak akkor én is tudnék csatlakozni. :)

2020-09-17 09:43:10 Victoria (2015) hollyaudreyanne (?) #38

Mármint szegény alkotók, hogy a haverod megnézte a filmjüket?
Ahány ember, annyi filmnézési szokás. Én is képes vagyok elaludni akár a világ legizgalmasabb filmjén is, ha kint besötétedett. Sajnos ez van, így vagyok berendezkedve. Nem azért csinálom, mert nem tisztelem az alkotókat.

Köszönöm az ajánlást!

előzmény: kilépett felhasználó (#2)

Érthető, miért nincs túl jó átlaga sehol. Könnyed, de nem sziporkázó, életközeli, de nem húsbavágó és nincs benne semmi emlékezetes. Én mégis szerettem, leginkább a szereplőgárda miatt. Jennifer Aniston kellemes meglepetés, sokkal jobban állt neki ez a szerep, mint bármi más, amiben eddig láttam.

Nem igazán értem, hogy mi olyan megosztó a végében.
Nagyobb csavart vártak az emberek? Esetleg azt, hogy nem egy elmebeteg idegen, hanem valaki közülük a gyilkos? Szerintem pont az tette teljesen vállalhatóvá, hogy semmi ilyesmit nem erőltettek bele. Az is pozitív, hogy a szereplők nem mentek át szuperhősbe. Talán ha összefognak, van esélyük, de az első egy óra pont a széthullásukat alapozta meg.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy jövő héten is emlékezni fogok még erre a filmre, de viszonylag kellemes másfél órás időtöltés volt.

Nem igazán értem a cím fordítását. Az "A" a névtelenségre utalna.

Pont az lenne az egyik tanulsága a sorozatnak, hogy különbözőek vagyunk, ezért különbözően reagálunk ugyanabban a helyzetben.

előzmény: tomasso (#3)

Csatlakozom. Emlékszem, hogy kellett egy-két nap, hogy megszokjam a kéket, de azóta el is felejtettem, hogy régebben másmilyen volt. Engem kicsit meglep, hogy milyen erős érzelmeket vált ki ez a szavazás.

előzmény: kaamir (#36)

Ha jól csinálják, akkor a horrorvígjátéknak nincs párja. De ezt a szavazást nem fogja megnyerni. :)

Jé, nekem ezt levetítették a kollégáim az első munkahelyemen. :)

Engem is zavar. Ez ártalmas.

Áthelyezve a(z) Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topikból.

előzmény: hhgygy (#25198)

Ez egy szörnyű film. Mármint nem rosszul kivitelezett, csak az, hogy nem szimpatikus szereplők a rosszabbnál rosszabb döntéseket hozzák lehet, hogy realisztikus, de cseppet sem szórakoztató.

Nahát... Kb. 10 éve olvastam a könyvet és 8 éve láttam először a filmet, de akkor elsuhant mellettem mindkétszer. Most meg ledöntött a lábamról.
Lehet, nagyon furcsa, de engem hangulatában az Aki király akart lenni című filmre emlékeztetett. Pedig teljesen más a két film.

Engem különösebben nem érdekel, hogy képben legyek az újdonságokkal, ezért bajban is szoktam lenni Vapitin.
Általában nem döntöm el előre, hogy mit nézek meg, csak amikor leülök. Időszakaim vannak, kosztümös minisorozat, 90-es évekbeli akciófilm, börtönös vagy szektás dokumentumfilm, gagyi horrorfolytatás, stb... Meg persze igyekszem behozni a lemaradásomat klasszikus filmek tekintetében, de azért ilyen tekintetben sokkal lelkesebb voltam egyetemi éveim alatt.
Ha a férjemmel filmezek, akkor általában hagyom, hogy ő válasszon, mert ő sokkal kevesebb filmet néz. Ez azért is jó, mert így westernt vagy sci-fit is látok néha, amit magamtól nem nagyon néznék.

2020-02-18 13:09:07 Snatch (2000) / Blöff hollyaudreyanne (4) #34

A "traveller" a pontos kifejezés Brad Pitt karakterére.

előzmény: leszlie (#32)

A következő dokumentumfilmet kérném:

#cats_the_mewvie

Tartalomleírás:

A #cats_the_mewvie azt mutatja be, hogy a macskák hogyan váltak az internet, különösen az Instagram sztárjaivá.

Köszönöm!

2020-02-03 19:28:58 The DUFF (2015) hollyaudreyanne (4) #1

Jobban tetszett volna, ha a női barátság nagyobb teret kap, de azért így is egészen szerethető. Vagy csak én lágyulok, ahogy öregszem.

Én eredeti hanggal néztem, ott nem volt hang alapján beazonosítható a gyilkos.

Láttam is és olvastam is.
Jó adaptációnak tartom. Nekem tetszett, hogy a film kihagyott egy bizonyos szálat, ami engem a könyvben nem kötött le. Terence Stamp jó választás volt a szerepre.
Egyébként még színházban is láttam, ott is jól működik ez a történet.

előzmény: betti (#7)

2019-11-05 14:02:47 Pick of the Litter (2018) hollyaudreyanne (3) #1

Aranyos, csak elnagyolt.
Melyik fajta alkalmas vakvezetésre és miért? Milyen vizsgálatok alapján választják ki a tenyészállatokat? Pontosan hogyan ismertetik meg a kiskutyákat különböző ingerekkel? Ezt mind el lehetett volna magyarázni akár nem szakmai nyelven is. Hiányzott ez a részletesség.

A következő dokumentumfilmet kérném:

Leírás:

Ebben a dokumentumfilmben öt kutya mindennapjait követhetjük nyomon a születésük napjától fogva egészen addig, amíg kiderül, hogy alkalmasak-e arra, hogy vakvezető kutyává váljanak.

Nagyon szépen köszönöm!

A sorozat előtt érdemes, de igazából nem sokat számít.

előzmény: Benny Bug (#3)

2019-08-24 22:13:17 Hot Girls Wanted (2015) hollyaudreyanne (4) #2

Nem értek egyet azzal, hogy súlytalan. Szerintem elég sok érdekes dolgot el lehet kapni egy-egy tekintetben. Külön elgondolkodtató, hogy a bemutatott lányok családi háttere nem tűnik rossznak, hanem mintha az unalom, az elveszettség és a közösségi média által sugárzott tökéletes élet utáni vágyakozás keveréke sodorná őket erre az útra. Arról is nagyon sokat lehetne beszélni, hogy milyen dolgokat próbálnak normálisnak beállítani manapság a pornófilmekben, hiszen manapság az emberek ingerküszöbe elég magas, minél extrémebb, annál "jobb". Lehet ennek valahogy megálljt parancsolni?

Van ebben a filmben valami, mégis hiányérzetem van. Elég érdektelen a felvezetés, viszont egyedi és profi a végkifejlet.

Engem az is befolyásol, hogy külföldön élek. Így már felirat sem kell, de néha megveszek azért, hogy magyar szót halljak, ezért van igényem a szinkronra.

A táncjelenetek kétségtelenül hatásosak, de egyébként szörnyen teátrális.

Jó film, de eredeti nyelven nézve szörnyen kiábrándító, hogy a büszke pakisztáni család egymás között tökéletes angolsággal beszél.

Arra a következtetésre jutottam, hogy túl kevés dokumentumfilm készül a macskákról.

Sziasztok!

Ezt szeretném kérni: https://www.imdb.com/title/tt1034007/?ref_=nv_sr_1

Nagyon szépen köszönöm!

Leírás: Grace-t életfogytiglani börtönbüntetésre ítélik munkaadójának, és annak házvezetőnőjének meggyilkolásáért 1840-ban. Grace-nek azonban hiányosak az emlékei. Sok évvel később Dr. Simon Jordan, egy fiatal orvos próbálja kideríteni, mi is történt valójában.

Kétségtelenül bájos, de a főszereplő irreálisan bölcs, mindenki fejét leüvöltő, tévedhetetlen karaktere a film második felére idegesítővé válik.

Egy kis forralt borral egy hosszú nap után elmegy.

0. De még nem adtam fel, hogy meggyőzzem a férjemet.

Tudom, könyv és film teljesen más, de idegesített, hogy kihagytak egy csomó mindent a könyvből, amivel árnyalhatták volna Kevin karakterét, helyette viszont (kis túlzással) minden második jelenet arról szólt, hogy milyen kitaszított és magányos az anya a jelenben.
Művi Kevin karaktere? Óvóbácsiként dolgozó férjem csopotjában 2-3 ilyen is van.

Én minden filmet végignézek, ha már belekezdtem. Néha négy darabban, de ez már más kérdés.

2017-10-17 20:30:42 [Melyik filmen sírtál?] hollyaudreyanne #7

Ha olyan hangulatomban kap el valami, akkor még egy objektíven nézve nem jó filmen is potyognak a könnyeim, szóval az én listám hosszú és néhol igen kínos. :)
A Késői találkozás, Billy Elliot és a Celeste és Jesse mindörökre című filmeket már többször láttam, utóbbi kettőt 5+ alkalommal, de minden alkalommal sírtam rajtuk.

A témája és mindössze 74 perces hossza ellenére végtelenül unalmas film. Nem történik benne más, csak az, hogy a főszereplő hölgy egy kliensével vacsorázik, aztán egy barátnőjével ebédel, aztán egy újságíróval ebédel, aztán a barátjával vacsorázik, stb... Közben ugyan beszélgetnek érzelmekről, a szakma üzleti és marketing oldaláról, vetélytársakról, sőt (számomra teljesen érthetetlen és oda nem illő módon) még politikáról is, de aztán a film egyik kérdéssel sem kezd igazából semmit. A nem lineáris történetvezetés idegesítő, erőltetetten próbál stílusos lenni, de közben csak érthetetlenné válik az egyébként nem túl bonyolult történetet. Kár érte, mert lehetne ez egy provokatív, lélektani film. De nem az.

Ének az esőben
Mindhalálig zene

Kezdetnek ezt a kettőt ajánlanám, még a műfaj nem kedvelőinek is szoktak tetszeni.

előzmény: BalaKovesi (#2)

2017-08-26 18:39:18 Lost in Austen (2008) hollyaudreyanne (4) #2

Nekem pont a vége nem tetszett annyira. Túl királylányos és kiszámítható lett, reménykedtem benne, hogy a készítők húznak valami váratlant. Azonban addig nagyon ötletes és aranyos alkotás.

Headshot

Ennek a filmnek a műfaja semmiképpen sem vígjáték (akciófilm, dráma, thriller oké), ezt kérem töröljétek. Előre is köszönöm!

Jobb színészekkel és párbeszédekkel, profibb megvalósítással emlékezetes darab lehetne. Nekem legalábbis tetszett, amit a végén kihoztak belőle, még órákkal a befejezése után is gondolkozom azon, milyen is lehetett valójában a két főszereplő kapcsolata.

Nem volt ez olyan rossz film, mint amilyenre átlag alapján számítottam. Igazából az egyetlen hibája az, hogy szájbarágós, de még a kliséket is nagyrészt kerüli. Csak azt nem értettem, hogy miért nem lehetett elugrani a kamion elől...

Egyszeri kikapcsolódás, viszont a jobb fajtából. Nem világmegváltó, nem kiemelkedő, de szépen, giccsmentesen adagolja az egészen komoly mondanivalóját.

Egy végtelenül ellenszenves nő értelmetlen, művi szenvedése az egész.

Én mindig úgy tekintettem erre a filmre, mint a tipikus romantikus vígjátékok paródiájára, semmi többre, annak viszont tökéletes. Hiszen mi az alapfelállás általában? Szerencsétlennek, sikertelennek próbálnak feltüntetni egy kívül-belül főnyeremény nőt, ennél irritálóbb pedig nincsen, de Bridget Jones tényleg butuska és szerencsétlen. Éppen ezért szerethetőbb is, mint a makulátlan főhősnők.

2017-05-28 10:13:14 Titanic (1997) hollyaudreyanne (3) #92

Rose coming-of-age drámája megható és elgondolkoztató, de engem kizökkentett a folyton felbukkanó modern szál. Én maximum csak a végére tettem volna bele, nem úgy, hogy átszőjje az egész filmet.
Billy Zane karaktere szörnyen karikatúraszerű.

Sajnos inkább olcsó jumpscare-ekkel operál és nem a nyomasztó hangulat megteremtésére fekszik rá. Én személy szerint annak sem örültem, hogy természetfeletti irányba ment el a film második fele. A főszereplő páros viszont nagyon szerethető. Ritka, hogy egy horrofilmben ennyire szorítok a főszereplőknek, és hogy ennyire elszomorodom a haláluk miatt, ezért nincs szívem négyesnél rosszabbat adni.

Sok tekintetben ügyetlen film, de mégis hatásos.

2017-05-12 18:03:54 Lola Versus (2012) hollyaudreyanne (4) #2

Nem világmegváltó, de nem is rossz útkeresős film. Persze fogékonynak kell lenni a témára, különben gyorsan irritálóvá válhat.

Spoiler!

Áthelyezve a(z) The Visit topikból.

előzmény: gebra (#58)

2017-03-22 13:39:30 Moana (2016) / Vaiana hollyaudreyanne (4) #5

Kár, hogy sem a karakterek, sem a humor nem tudott felnőni a lenyűgöző képi világhoz.

Azért ha döglött halat rejtesz el valakinek a lakásában, akkor ne csodálkozz, hogy megvernek...

Drámának nem elég drámai, vígjátéknak nem elég vicces (annak ellenére, hogy ilyen értelemben vannak jobb pillanatai). Súlytalan kikapcsolódás, a színházas jelenetet leszámítva eléggé jellegtelen.