hollyaudreyanne

Regisztráció: 2013. április 28. (9 év)

Nem: nő

1 2022-05-11 3,6
An American Pickle
Amerikai pác
3 2022-05-09 2,7

Ez egy nagyon aranyos film. El tudnám még tovább nézni a Nicolas Cage - Pedro Pascal párost.

Én nem tartom rossz színésznek Will Smith-t (de kiemelkedőnek sem) és nem tudok sokat Richard Williams-ről, szóval lehet, hogy tökéletesen alakította őt, de én úgy érzem ezerszer láttam már ezt tőle. Ellenpéldaként ott volt Andrew Garfield, aki szintén egy nagyon energikus, szenvedélyes karaktert alakított, de úgy, hogy az még emberi maradt.
Ez viszont mind szubjektív, én megértem ha ezt mások másként látták.

2022-03-25 21:16:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] hollyaudreyanne #11648

Ezer bocsánat, hogy ezt emelem ki a több mint 2 órás egyébként érdekes beszélgetésből, de a Ciarán helyes kiejtése Kiren vagy Kiran, nyelvjárástól függően. :)

előzmény: oscarmániás (#11647)

A 10-ből 6 filmet láttam (CODA, Ne nézz fel, Dűne, Richard király, Licorice Pizza és A kutya karmai között). A CODA kedvessége, humora és érzékenysége nagyon megragadott, nagyon örülnék, ha nyerne, de rémesnek csak a Richard királyt tartom. Szóval szerintem nem olyan rossz ez az év.

2022-02-19 15:30:16 Licorice Pizza (2021) hollyaudreyanne (4) #3

Nem bántam volna, ha egy-két ripacskodás határát súroló vagy éppen átugró mellékszereplő a vágás áldozatául esik, már csak azért sem, mert indokolatlanul hosszú a film. A két főszereplő, különösen Alana, viszont számomra annyira aranyos és emberi volt, hogy még pár nappal a film megtekintése után is mosolygok rájuk gondolva. Külön plusz pont a castingért, üdítő volt hús-vér embereket a vásznon látni.

Ha az Uncharted csak egy kicsit is emlékeztet a játékokra, akkor én már boldog vagyok.

Mint dokumentumfilm, nem sokat lehet mondani róla, ezért is annyi az osztályzatom amennyi. Viszont lenyűgözött mint a történelem egy darabja.

Szerintem volt gondjuk egymással. Valóban nem láttunk veszekedést, de kompromisszumhiányt igen. Voltak rá utalások, hogy a férj nem teljesen partner abban, hogy a nő munka-magánélet egyensúlya meglegyen, amire a legtöbb nőnek, akit ismerek, szüksége van. Ezzel nem azt mondom, hogy erre az a megoldás, hogy elhagyod a gyerekeidet, csak azt, amit előttem már többen is leírták, hogy semmi sem fekete-fehér.

előzmény: supernadal (#17)

Igenre szavaztam. Egyestől ötösig mindenféle szavazatot adtam szuperhősös filmekre. De egyáltalán miért kell kategorizálni mindent? A film az film, legyen az horror, musical, fantasy, stb... Szerintem nincs olyan, hogy Oscarra jelölhető meg Oscarra nem jelölhető műfaj.

Én a végét is és Dakota Johnson karakterét is máshogy láttam, mint az eddig kommentelők.
Az én értelmezésemben Nina pont azért keltette fel Leda figyelmét, mert rögtön megérezte, hogy ugyanazon megy keresztül Nina mint ő fiatalon, nem azért mert idealizálta őt.
Szerintem a vége odaillő. Leda küszködik az anyasággal, de nagyon is próbálkozik és nemcsak ott a parton, hanem állandóan azóta, hogy visszament hozzájuk. Ha nem így lenne, akkor a lányai nem örülnének a hívásának.