hollyaudreyanne

Regisztráció: 2013. április 28. (5 év, 9 hónap)

Színészek: Audrey Hepburn, Cary Grant

5 2019-02-01 4,1
BlacKkKlansman
Csuklyások - BlacKkKlansman
4 2019-01-27 3,8

Arra a következtetésre jutottam, hogy túl kevés dokumentumfilm készül a macskákról.

Sziasztok!

Ezt szeretném kérni: https://www.imdb.com/title/tt1034007/?ref_=nv_sr_1

Nagyon szépen köszönöm!

Leírás: Grace-t életfogytiglani börtönbüntetésre ítélik munkaadójának, és annak házvezetőnőjének meggyilkolásáért 1840-ban. Grace-nek azonban hiányosak az emlékei. Sok évvel később Dr. Simon Jordan, egy fiatal orvos próbálja kideríteni, mi is történt valójában.

Kétségtelenül bájos, de a főszereplő irreálisan bölcs, mindenki fejét leüvöltő, tévedhetetlen karaktere a film második felére idegesítővé válik.

Egy kis forralt borral egy hosszú nap után elmegy.

0. De még nem adtam fel, hogy meggyőzzem a férjemet.

Tudom, könyv és film teljesen más, de idegesített, hogy kihagytak egy csomó mindent a könyvből, amivel árnyalhatták volna Kevin karakterét, helyette viszont (kis túlzással) minden második jelenet arról szólt, hogy milyen kitaszított és magányos az anya a jelenben.
Művi Kevin karaktere? Óvóbácsiként dolgozó férjem csopotjában 2-3 ilyen is van.

Én minden filmet végignézek, ha már belekezdtem. Néha négy darabban, de ez már más kérdés.

2017-10-17 20:30:42 [Melyik filmen sírtál?] hollyaudreyanne #7

Ha olyan hangulatomban kap el valami, akkor még egy objektíven nézve nem jó filmen is potyognak a könnyeim, szóval az én listám hosszú és néhol igen kínos. :)
A Késői találkozás, Billy Elliot és a Celeste és Jesse mindörökre című filmeket már többször láttam, utóbbi kettőt 5+ alkalommal, de minden alkalommal sírtam rajtuk.

A témája és mindössze 74 perces hossza ellenére végtelenül unalmas film. Nem történik benne más, csak az, hogy a főszereplő hölgy egy kliensével vacsorázik, aztán egy barátnőjével ebédel, aztán egy újságíróval ebédel, aztán a barátjával vacsorázik, stb... Közben ugyan beszélgetnek érzelmekről, a szakma üzleti és marketing oldaláról, vetélytársakról, sőt (számomra teljesen érthetetlen és oda nem illő módon) még politikáról is, de aztán a film egyik kérdéssel sem kezd igazából semmit. A nem lineáris történetvezetés idegesítő, erőltetetten próbál stílusos lenni, de közben csak érthetetlenné válik az egyébként nem túl bonyolult történetet. Kár érte, mert lehetne ez egy provokatív, lélektani film. De nem az.

Ének az esőben
Mindhalálig zene

Kezdetnek ezt a kettőt ajánlanám, még a műfaj nem kedvelőinek is szoktak tetszeni.

előzmény: BalaKovesi (#2)