hollyaudreyanne

Regisztráció: 2013. április 28. (4 év, 1 hónap)

Színészek: Audrey Hepburn, Cary Grant

The Rage: Carrie 2
Düh: Carrie 2.
1 2017-06-17 2,2

Headshot

Ennek a filmnek a műfaja semmiképpen sem vígjáték (akciófilm, dráma, thriller oké), ezt kérem töröljétek. Előre is köszönöm!

Jobb színészekkel és párbeszédekkel, profibb megvalósítással emlékezetes darab lehetne. Nekem legalábbis tetszett, amit a végén kihoztak belőle, még órákkal a befejezése után is gondolkozom azon, milyen is lehetett valójában a két főszereplő kapcsolata.

Nem volt ez olyan rossz film, mint amilyenre átlag alapján számítottam. Igazából az egyetlen hibája az, hogy szájbarágós, de még a kliséket is nagyrészt kerüli. Csak azt nem értettem, hogy miért nem lehetett elugrani a kamion elől...

Egyszeri kikapcsolódás, viszont a jobb fajtából. Nem világmegváltó, nem kiemelkedő, de szépen, giccsmentesen adagolja az egészen komoly mondanivalóját.

Egy végtelenül ellenszenves nő értelmetlen, művi szenvedése az egész.

Én mindig úgy tekintettem erre a filmre, mint a tipikus romantikus vígjátékok paródiájára, semmi többre, annak viszont tökéletes. Hiszen mi az alapfelállás általában? Szerencsétlennek, sikertelennek próbálnak feltüntetni egy kívül-belül főnyeremény nőt, ennél irritálóbb pedig nincsen, de Bridget Jones tényleg butuska és szerencsétlen. Éppen ezért szerethetőbb is, mint a makulátlan főhősnők.

2017-05-28 10:13:14 Titanic (1997) hollyaudreyanne (3) #92

Rose coming-of-age drámája megható és elgondolkoztató, de engem kizökkentett a folyton felbukkanó modern szál. Én maximum csak a végére tettem volna bele, nem úgy, hogy átszőjje az egész filmet.
Billy Zane karaktere szörnyen karikatúraszerű.

Sajnos inkább olcsó jumpscare-ekkel operál és nem a nyomasztó hangulat megteremtésére fekszik rá. Én személy szerint annak sem örültem, hogy természetfeletti irányba ment el a film második fele. A főszereplő páros viszont nagyon szerethető. Ritka, hogy egy horrofilmben ennyire szorítok a főszereplőknek, és hogy ennyire elszomorodom a haláluk miatt, ezért nincs szívem négyesnél rosszabbat adni.

Sok tekintetben ügyetlen film, de mégis hatásos.

2017-05-12 18:03:54 Lola Versus (2012) hollyaudreyanne (4) #2

Nem világmegváltó, de nem is rossz útkeresős film. Persze fogékonynak kell lenni a témára, különben gyorsan irritálóvá válhat.