hollyaudreyanne

Regisztráció: 2013. április 28. (4 év, 8 hónap)

Színészek: Audrey Hepburn, Cary Grant

4 2017-12-25 3,3
It
Az
5 2017-12-24 3,7
Minuscule: La vallée des fourmis perdues
Csodabogarak: Az elveszett hangyák völgye

2 2017-12-10 ?
The Lost City of Z
Z: Az elveszett város
5 2017-12-09 3,5

Én minden filmet végignézek, ha már belekezdtem. Néha négy darabban, de ez már más kérdés.

2017-10-17 20:30:42 [Melyik filmen sírtál?] hollyaudreyanne #7

Ha olyan hangulatomban kap el valami, akkor még egy objektíven nézve nem jó filmen is potyognak a könnyeim, szóval az én listám hosszú és néhol igen kínos. :)
A Késői találkozás, Billy Elliot és a Celeste és Jesse mindörökre című filmeket már többször láttam, utóbbi kettőt 5+ alkalommal, de minden alkalommal sírtam rajtuk.

A témája és mindössze 74 perces hossza ellenére végtelenül unalmas film. Nem történik benne más, csak az, hogy a főszereplő hölgy egy kliensével vacsorázik, aztán egy barátnőjével ebédel, aztán egy újságíróval ebédel, aztán a barátjával vacsorázik, stb... Közben ugyan beszélgetnek érzelmekről, a szakma üzleti és marketing oldaláról, vetélytársakról, sőt (számomra teljesen érthetetlen és oda nem illő módon) még politikáról is, de aztán a film egyik kérdéssel sem kezd igazából semmit. A nem lineáris történetvezetés idegesítő, erőltetetten próbál stílusos lenni, de közben csak érthetetlenné válik az egyébként nem túl bonyolult történetet. Kár érte, mert lehetne ez egy provokatív, lélektani film. De nem az.

Ének az esőben
Mindhalálig zene

Kezdetnek ezt a kettőt ajánlanám, még a műfaj nem kedvelőinek is szoktak tetszeni.

előzmény: BalaKovesi (#2)

2017-08-26 18:39:18 Lost in Austen (2008) hollyaudreyanne (4) #2

Nekem pont a vége nem tetszett annyira. Túl királylányos és kiszámítható lett, reménykedtem benne, hogy a készítők húznak valami váratlant. Azonban addig nagyon ötletes és aranyos alkotás.

Headshot

Ennek a filmnek a műfaja semmiképpen sem vígjáték (akciófilm, dráma, thriller oké), ezt kérem töröljétek. Előre is köszönöm!

Jobb színészekkel és párbeszédekkel, profibb megvalósítással emlékezetes darab lehetne. Nekem legalábbis tetszett, amit a végén kihoztak belőle, még órákkal a befejezése után is gondolkozom azon, milyen is lehetett valójában a két főszereplő kapcsolata.

Nem volt ez olyan rossz film, mint amilyenre átlag alapján számítottam. Igazából az egyetlen hibája az, hogy szájbarágós, de még a kliséket is nagyrészt kerüli. Csak azt nem értettem, hogy miért nem lehetett elugrani a kamion elől...

Egyszeri kikapcsolódás, viszont a jobb fajtából. Nem világmegváltó, nem kiemelkedő, de szépen, giccsmentesen adagolja az egészen komoly mondanivalóját.

Egy végtelenül ellenszenves nő értelmetlen, művi szenvedése az egész.