Szaracén

Regisztráció: 2013. április 26. (7 év, 7 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ang Lee, Bacsó Péter, Bernardo Bertolucci, Charles Chaplin, David Cronenberg, David Fincher, David Lynch, Ingmar Bergman, Jancsó Miklós, Makk Károly, Martin Scorsese, Milos Forman, Quentin Tarantino, Roman Polański, Sergio Leone, Stanley Kubrick, Woody Allen
Műfajok: animáció, anime, dokumentumfilm, dráma, fantasy, film noir, háborús film, horror, minisorozat, paródia, szatíra, szerelmi történet, thriller, vígjáték

Nem: nő

5 2020-05-18 4,1
Akik maradtak
Those Who Remained
5 2020-05-18 3,7

Egyetértek veled, én egy éve láttam és újra és újra megnézem, holott sosem teszem ezt. Most pont ebben a rohadt időszakban megint belefonódtam A vacsorába, és ismét hasonlatos valamiféle megtisztuláshoz. Nekem erős színházi kötődésem van, így a gyakorlatok és a szemlélet nem volt sosem ismeretlen, de az, ahogyan ezt Andre keretbe foglalta, az mindent fölülmúlt. Örülök, hogy másnak annyira fontos ez a film, mint nekem, igyekszem terjeszteni. :)

előzmény: szigetvary (#1)

2019-12-14 15:35:19 T2: Trainspotting (2017) Szaracén (2) #47

Minden, amit az eredeti Trainspotting (nem, nem első rész, egyetlen Trainspotting című zseniális film létezik, ezt a 2017-es izét felejtsük is el) hozott: az egyediség, a képivilág, a zsigeriség, a nihilizmus, itt eltűnik. Az egész annyira általános és gagyi. Amikor meghallottam, hogy lesz Trainspotting 2, először azt hittem, vicc. Meg se mertem nézni tegnapig, de bár ne tettem volna. Egy film, ami az abszolút nem moralizál és reménytelenséggel, aljassággal köszön el; az miért kap folytatást?
Ne nézzétek meg, semmi újat nem ad, kis híján lerombolja az eredeti hatását...még szerencse, hogy semmi köze hozzá!

Érdemes megnézni, szép történet, nekem kicsit túl érzelmes volt az egész film, túlcsordult, de ez csak az egyéni véleményem. Tetszett az operatőri munka. Nem volt rossz estém. :)

2016-09-13 23:39:32 The Neon Demon (2016) / Neon démon Szaracén (1) #23

Ez a film blaszfémia, retek, szutyok, szemét, ótvar, gány etc. Nem érdemes megnézni, csak kifolyna agyatok. Vegyetek a mozijegy árából egy Cosmopolitan-t, kb. annyi mondanivalója van ennek a trágyának is, csak az a magazin vicesebb és van benne kupon. :)

Imádom, máig imádom, ezerszer újranézem, de csak annyit mondok: Laputa (1986). Szerintem kínosan sok egyezés van a látványvilágban, csak ezért 4-gyes nálam.

Hát, én imádom az animéket meg az ázsiai filmeket, de ennek se füle, se farka. Értettem, miről szól, de annyira semmilyen volt, hogy nem érdekelt, mi történik a karakterekkel.

Egyetértek az előző kommentelővel, sokkal jobb lett, nagyon féltem beülni, mert irtózom a rossz filmektől, pláne, ha moziban kell néznem, ki meg nem mehetek, ha pici gyerekeket viszek. Jó, néha volt egy-két görcsös fejem, amikor valami nagyon ótvar dolog történt a képernyőn, de ezek a fejek csak a film vége felé jelentkeztek. Tudtam nevetni és basszus, basszus imádom a film zenéjét. Annyira csodálatos Hans Zimmer, Kai témája nagyon üt, fú, nekem az nagyon tetszett. :)

Csodálatos film, gyönyörű képekkel, imádom a sodrását. :)

Nem Jane Austen-t siratom, sose szerettem, de ez az ötlet annyira agyhalott, hogy maximum paródiának menne el.