Drahmathon

Regisztráció: 2013. április 21. (6 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

4 2013-11-28 3,3
Despicable Me 2
Gru 2.
3 2013-11-28 3,5

Ha nem lett volna az a bizonyos bónusz jelenet, 2 pontot adtam volna, de az majdnem mindent vitt! Csak kár, hogy előre vetíti a folytatást, hogy mi és hogy lesz. Remélem tévedek!

Borzalmasan silány Die Hard remake!

2013-08-12 10:56:33 Evil Dead (2013) / Gonosz halott Drahmathon (1) #38

Bíztam a filmben. Jó volt az előzetes, meg is néztem még egyszer az eredetit, ami nem nyűgözött le annyira, de jó volt. Akad egyfajta hangulata. Gondoltam, sikerül megragadni azt, nagyjából megtartják azt a történetet, csak a látvány erősebb, hitelesebb lesz. Tévedtem. Öncélú ömlengés, vérengzés, brutalitás, sablonos, erőltetett, jellegtelen karakterekkel, kis milliószor látott eseményekkel, ijesztgetéssel. Semmi váratlan, tökéletesen kiszámítható, tudható minden pillanat, minden mozdulat. Hangulat pedig nyomokban sem fedezhető fel. A szokásos problémám, ami szétcseszi az agyamat, az itt is fennáll, sokszorosan. Gusztustalanul sok brutalitás, cici viszont fél pillanatra sincs. Anno legalább nem csak ez a kegyetlenség volt, hanem harmónia és egyensúly, manapság mi van? Csak a vér, a brutalitás, gyilkolás. Szép világ.
Sajnálom, hogy nem lett több ez a film az átlagos, ötlettelen, öncélú alkotásoknál, pedig az alapanyag nagyon masszív volt! Elég lett volna azt lekövetni erős megvalósítással, és máris egy kiemelkedő újra született volna. Nálam végképp kiverte a biztosítékot a végén az a szánalmas megoldás, ahogy a kis csaj kiszabadította a kezét a kocsi alól... S ez csak egy a rengeteg idegesítő mozzanat közül.

Ez nem b, de nem is zs kategóriás, hanem egy igénytelen amatőrfilm, nem több. Bár ezzel talán az amatőrfilmeseket sértem meg, mert azok között bőven több élvezhető alkotás akad. Pedig sok jót olvastam erről, de nem értem. Más filmeknél totál agyonfikázzák és lehúzzák mindazt, ami ebben a műben van elejétől a végéig...