kovi1970

A sci-fi egyik alapja, hogy legyen valami magyarázat, és még ha nem is hihető, akkor is valami alap szabályrendszert felállítson, amihez azért tarsa is magát. Mintha a pókembernél csak úgy durr bele lenne egy fickó, aki falakon tud mászkálni és hálót lövöldözni, mindenféle magyarázat nélkül.

Egy percig nem bírtam komolyan venni.

Milyenazmár, hogy high-tech üvegkalitkára telik, egy szkafanderre meg nem? Aminek az ára töredéke lenne a kalitkáénak.
Mindenki hamarabb kinyúlik a füsttől, mint az USA gázkamrában a bűnözők, de azért 1-2 szippantás belefér.
Az különösen irritáló, hogy pár kutya meg a kalickások vígan tudnak lélegezni benne. Na, itt hiányoltam a magyarázatot, de ekkora fasságot tényleg nehéz lett volna beadni.

Mondom a végén asszonynak, a hülyéje motorral száguldozik a ködben, amikor az orráig se lát. Fél perc múlva elkezd kotorászni az adóvevő után, aztán eléugrik a gyerek, csórikám meg elrántja a kormányt és óriásit zakózik.

2020-04-18 09:59:35 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi kovi1970 (3) #29

Valamit félreértettél, azok a ruszkik voltak. Még davaj-gitáruk is volt.

2020-04-11 14:14:34 Underwater (2020) / Árok kovi1970 (1) #27

Lovecraft eddig eléggé kimaradt nekem, így ezzel a szörnnyel a South Parkban találkoztam először, ami mély nyomot hagyott bennem :E. De, egy újszülöttnek minden vicc új ;). Kivéve ezt a kliséhalmaz filmet.
A főszörny meg csak utalás akart lenni a 8 bites videójátékokra.

2020-04-10 17:38:39 Underwater (2020) / Árok kovi1970 (1) #25

Sci-fi -nek nem nevezném, a fizika semmibevétele miatt. A Mariana-árok alján 1000bar nyomás van, amit maximum speckó anyagból készült, gömb formájú kabin bír ki. Ezek meg úgy szállnak ki-be a toysztoris búvárruhájukban az épületből a vízbe meg vissza, mint a kocsiból a teszkó parkolóban.
E miatt nem is bírtam 1 percig se komolyan venni, miközben az összes Asylumos klisét felvonultatták. De legalább ne vették volna komolyan a filmet a készítők! Untam... végig... nagyon.

A South Parkos főszörnnyúlás meg nem is tűnt fel, csak amikor itt emlegettétek a nevét.

2020-04-08 22:11:15 The Hunt (2020) / Vadászat kovi1970 (5) #4

Aki értékeli Tarantínót, annak ez is tetszeni fog. A film végét nem mondom, hogy egy az egyben Tarantínótól nyúlták, mert nem egészen olyan, de mint tudjuk a mester is kölcsönvett ezt-azt más filmekből. Nem is értem mit fanyalgott az indexes nímand. A mester és Rodriguez filmjeihez képest ez kecsöp fogyasztásban babazsúr.
Ne tévesszen meg senkit a film címe, nem a 12 egy tucat enbervadászatos film, pedig azokból láttam már egyet-kettőt. Kommenthuszárok kedvelni fogják, vagy éppen pont köpködni. :E
Megkockáztatom műfajban, a thriller helyett a vígjátékot.

Volt benne pár logikai baki, mint például a horvát menekülttábor, de nagyvonalú voltam, az összhatás miatt.

Szájbarágós társadalomkritika? Ki nem találkozott olyan trollokkal a fórumokon, akik feldugnák embertársaik alsó fertájába a petárdát és meggyújtanák, mert zavarja a kutyájukat szilveszterkor a durrogtatás? Nos, a filmbeli ffejek komolyan is gondolják, és elég pénzük is van hozzá, hogy megvalósítsák. Aztán, amikor kiderül, hogy mellényúltak, ők kerülnek a f... rosszabbik végére. Ilyen az élet Babolcsai néni!
Nem tudom az indexes csírának hogy sikerült belekeverni a liberálisokat a kritikájába, talán sok orbánt hallgatott, és félrevezették a bullshitbonbonjai, de a liberalizmus pont ellentéte annak amire gondolt.

2020-04-06 10:56:36 Lucy in the Sky (2019) kovi1970 (1) #1

A 2-esen még gondolkodtam egy kicsit, de annyira érdektelen és unalmas egy történet volt a számomra, hogy még Hawley eredeti látásmódja se tudta überelni. Lehet valós eseményeken alapult, de szerintem USA-n kívül nemigen hallott róla más nemzet.

2020-03-30 18:28:52 Dolittle (2020) kovi1970 (2) #3

Nekem túl infantilis volt.

2020-03-28 14:15:29 Radius (2017) / Rádiusz kovi1970 (2) #6

Végül is sikerült végignézni. Körülbelül 1 óra felesleges volt belőle, mert az első fél órában ki kellett volna nyírni a muksót. Ez egyértelmű, így erre lehetett volna felépíteni a játékidő maradékát. Talán érdekesebb lett volna.

2020-03-26 13:13:52 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül kovi1970 (1) #80

Ááááh! Sajnos nem tudtam végignézni, állandóan bele kellett tekernem. Az egész "logikájába" meg inkább nem is mennék bele.

2020-03-26 13:10:19 Cyborg X (2016) / X kiborg kovi1970 (1) #1

Fél óráig bírtam.

2020-03-07 14:45:08 Color Out of Space (2019) kovi1970 (1) #12

Jacques Foch

Sandler lassan eljátszhatná Foxi Maxit smink nélkül.

2020-03-01 13:42:26 21 Bridges (2019) / 21 híd kovi1970 (2) #1

Sablonos, kiszámítható, logikai hibákkal. A vége egy totális logikai bukfenc volt. A fekate párduc mégis hogy képzelte, hogy igazságot oszt és a korrupt zsarukat csak úgy kinyírja? Eh!

2020-01-18 23:17:14 Joker (2019) kovi1970 (1) #279

Oppardon! Tényleg DC. Nos, akkor elnézést a Marveltől. Ez is azt mutatja nem vagyok egy elvakult comics rajongó.

Szóval a DC egy vicc. Amit most az évadnyitó Legendsben is elkövettek, ebből részemről kuka lesz. Az a nyálas Oliver ömlengés, broáf. Ebbe a sorozatba illik be sajnos ez a Joker film is SZVSZ.

2020-01-15 21:57:50 Joker (2019) kovi1970 (1) #272

Az a baj, hogy néz(t)em a Mardeles sorozatokat, Legends, Suprg, Batw, és ezek crossovereit. Kicsit már az Egyszer volt végtelen történetére kezdenek hasonlítani, azt is már évekkel ezelőtt abbahagytam, és még mindig nem kaszálták el. Namost, a Batwomen után ez a film gyakorlatilag semmi újat nem vonultatott fel. Aki látta azt is, ezt is, talán kapiskálja mire célzok. Egyre jobban kezd untatni ez a Marvel univerzum.

2020-01-15 21:37:30 Code 8 (2019) / A nyolcas kód kovi1970 (2) #1

Hát, ez elég gyér volt.

Na, így kellene adaptálni filmre egy csepűrágós darabot. A kölcsönlakás után felüdülés. Külön plusz pont, hogy nem a mostanában szokásos agybeteg francia film műfaját gazdagítja. Egész normálisnak tűnnek a karakterek, ahhoz képest, hogy valójában defektesek. Vagyis, mihez képest, ugye.

2019-12-30 08:32:20 Joker (2019) kovi1970 (1) #207

Azt hittem, hogy a filmeket értékeljük nem egymás ízlését. :/

2019-12-29 09:37:14 Joker (2019) kovi1970 (1) #205

Képregény város, képregény antihősének bő lére eresztett életrajzi drámája? Minden perce kidobott idő.
Az Amadeus, vagy Az ember a holdon életrajzi dráma, ez csak bohóckodás.

Társadalomkritika? Nézzétek meg a holland Wij-t. Na, az kemény társadalomkritika másfél órában, nem 2 órás fingreszelés.

2019-12-28 15:16:56 Wij (2018) / Mi kovi1970 (5) #1

Legyek ura XXI. századi változata. Tömény társadalomkritika.

2019-12-27 09:25:28 Kölcsönlakás (2019) kovi1970 (2) #40

Csepűrágós színdarab filmen. A '80-as évek Amerikájának a kamerakezelése. Vagy csak a Mestert akarták utánozni? :E

Utószinkron még mindig car, magyar sorozat (most nem írom melyik) szintű.

Nagyon irritáló, nem sokat láttam belőle. Nemtom mért, pedig nem vagyok rasszista.
Folyamatosan kínaikról beszélnek, pedig Szingapúrban nem éppen kínaiak laknak. Szerintem. Aztán, franc tudja.

2019 leggagyibb autósüldözése, bazári tűzijátékkal és szikrákkal.
Nem tudom létezik-e még az arany málna díj. Na, ez még azt se érdemelné meg. Az ilyen filmeknek kéne alapítani egy barna kutyagumi díjat. Nem tudom meddig bírtam nézni, de nem is akarok rá emlékezni.
Történet? Az mi az? Ez már annyira szar, hogy szar.

Komolyan, itt is forgattak? Na, addig nem jutottam el.

1999 Saturn díj
2000 Arany Málna díj
2019 Barna Kutyaszar díj (by me)

Elkezdtem én is, de rohadt unalmas. Félbe is hagytam.
Azt meg, hogy a Mars felé csak úgy megállnak útközben, mint a benzinkútnál pisálni az M1-esen, egy Expanse sorozat után, elképesztően amatőr húzásnak tartom. Ahogy a majmos jelenetet is. Vazzeg, ez már a XXI. század, a Pirx kapitány kalandjain már régen túl vagyunk. Nézzék hülyének a Hollywoodi nénikéjüket!

2019-11-30 19:47:16 Gemini Man (2019) kovi1970 (2) #4

Először 1-et akartam adni, de utána láttam a Wick3-at félig, így 2. Legalább ezt végignéztem.

Mikor tanulják meg a Hollywoodi hülyék, hogy a Kovács nem szláv név? Egyedül az Altered carbon-ban vagyok ezt hajlandó elnézni, máshol nem.

Feléig bírtam, kb. a Perzsia hercegéig. Pedig próbáltam. Unalmas.

Gondolkodtam, hogy 2, mert a dróntámadás tetszett. Viszont annál is túltolták a CGI-t. Pár 100g robbanóanyag soha nem fog ekkora robbanást és lángot előidézni.
A többiről, meg inkább ne is beszéljünk! Ostobaság az egész sztori. Még csak nyomokban sincs semmiféle valóságérzete.

Nah, árulja már el aki 5-öst adott rá, hogy mégis mi a jó francról szólt ez a film? A "máshoz nem fogható élmény", meg az "iszonyú erős alkotás" sokat nem mond. Kicsit arra emlékeztet mint amikor a South park a San Franciscóiakat figurázta ki.

2019-09-26 08:03:17 Shaft (2019) kovi1970 (5) #5

Becsületes iparosmunka. Kiemelkedik a mostani sok szemét közül.

2019-09-20 08:13:18 Anna (2019) kovi1970 (2) #8

Nincs benne semmi eredeti. Nem mondom, hogy lopott, de a Sötét árvák, Feketelista sorozatokra emlékeztet.
A modell csaj meg tényleg egy vicc a pipaszár karizmaival. Nemtom', nekem nem jönnek be ezek az anorexiába hajló testalkatú festett szőkék, de ez meg az én problémám.

2019-08-25 10:23:51 Wonder Park (2019) / Csodapark kovi1970 (1) #1

Nem tudom mit szívott aki ezt megalkotta...

Nah, elolvastam a kritikát is.
A kritikus alaposan félreértette akkor a filmet. SZVSZ arról szólt a sztori, hogy Isten azért kért interjút, hogy megmentse a pussyhead firkászt. Semmi többről. De ez meg kit érdekel?

Ez most mia t.öm volt? Valami vallási maszlag? Még csak azt sem mondanám, hogy a kérdést ötletesen oldotta meg. Semmi új nem volt benne.
Persze, bocsáss csak meg a macádnak, majd újra meg fog csalni.
Isten megbocsájt, én nem. Pffff!

Régen láttam, újranézős. 13 éves film, azóta Trump lett az elnök, Magyarországról meg ne is beszéljünk. "Jó" az irány.

Jó lett volna, kár hogy a végén nyáltengerbe fulladt. Pedig, teljesen reális volt, hogy a nagyobb bankszámla győzött a legvégén.

2019-05-25 14:04:05 Siberia (2018) / Gyémánthajsza kovi1970 (1) #1

Fél óráig bírtam, valahogy nem fogott meg...

3-ason gondolkodtam, de mivel remake, hát így annyi nincsen.

2019-05-16 08:32:55 Iron Sky: The Coming Race (2019) kovi1970 (2) #2

Hát, tudom nem profik csinálták, de elég ratyi lett. A kis költségvetést egy jobb sztorival ellensúlyozhatták volna.

Nem volt ebben semmi megmagyarázatlan.
Pár pénzes elmebetegnek az a szórakozás, hogy nézik a szereplők hogyan halnak meg, és a sorrendre fogadnak.
Különben ez sem újdonság. Már sok film, sorozat feldolgozta. Mondjuk, a díszlet viszont elég jól sikerült. Lehet többet költöttek rá, mint amennyit visszahozott.

2019-04-14 18:30:49 The Mule (2018) / A csempész kovi1970 (5) #9

Még mindig tud az öreg MOZIT csinálni!

Ez lesz belőle, ha a forgatókönyv írók lusták elolvasni a könyvet és a Wikipédia és a takarítónő emlékei alapján dolgoznak. Mert, hogy csak a takarítónő olvasta a könyvet az egész bandából, az biztos.

Nekem nincs semmi problémám ha valaki csinál egy filmet, ad neki egy nevet, meg a szereplőknek is. De akkor ne egy könyv nevét adja a filmnek, és a szereplők se a könyv szereplői legyenek, miközben a történetnek köze nincs a könyvhöz.

2019-01-28 18:40:38 Highlander (1986) / Hegylakó kovi1970 (3) #55

A magyar szinkron rettenet, és mintha a rendezői változatból kimaradtak volna a Queen számok.

A Quen film után szinkronnal végigszenvedtem. Ez a fajta country zene nekem nem jön be, főleg hogy a dalok is ismeretlenek. Az amerikaiak szerintem jobban képben vannak ezzel a filmmel kapcsolatban mint én. A történet is elég eccerű, és sok a kérdéses pont benne, valahogy Cooper és Gaga nem illett össze mint szerelmes(?) pár.

Tartottam tőle, hogy a Mr. Robot után kiábrándító lesz Malek, és inkább annak főszereplőjét látom majd Freddie helyett, de nem így lett. Nyilván vannak hibái is, mint minden életrajzi filmnek.
Mindent összevetve, meg a jó hangrendszernek köszönhetően, plusz a szinkron hiányának ;), nekem bejött.

Ez tényleg ratyi volt. Annak ellenére, hogy a CGI a jobbak közt volt szerintem. Még majdnem a történet is, csak valóban tele volt irreális ostobaságokkal.

Sajnos ugyanolyan hulladék agybajos francia film mint a legtöbb. Miért van, hogy a francia "vígjáték" = az ütődött szereplőkkel?

Végre egy nézhető francia film.

Nekem nem jön be ez a kreténkedés.

2018-11-26 10:32:28 Chernovik (2018) / Világok őre kovi1970 (3) #1

Hát, szóval a klingon ruszki gondolkodás és mentalitás eléggé idegen az enyémtől. Az ilyen filmeken vehető észre igazán. Ettől, és a pár lenyúlástól eltekintve érdekes volt.

2018-11-22 18:54:25 Brad's Status (2017) / Brad helyzete kovi1970 (1) #1

Vígjátéknak írták, kb. 40 percig bírtam a nyígását a főszereplőnek. Nem vígjáték.

Története harmatos lepkefing.
Magyaroknak meg különösen elevenbe vágó, ha meglátja benne a politikai párhuzamot, ezért nem 1-es. Persze, a kiötlőknek biztosan meg se fordult a fejükben a magyar hasonlat, de ha már így sikeredett...

Ez valami sorozat előzményfilm akart lenni? Ki fogja megvenni a jogokat? A Marvel, Hasbro vagy a Disney?

Nem egy családi film, gyorsan le is lett lőve ahogy elkezdődött.
Nem ezért ennyi, hanem mert gusztustalan. Van egy határ...

2018-08-23 08:36:37 Extinction (2018) / Megsemmisítés kovi1970 (1) #3

Hát én odáig nem jutottam el, pedig a felénél kapcsoltam ki.
Volt ugye egy Skyline nevű B kategóriás scifi, B kategóriás színészekkel, még az is jobb volt. Ráadásul, olyan unalmas klisékkel operálni, mint a leszakadó ablakmosóállvány? Izgulás helyett azt vártam mikor lesz már vége a jelenetnek, váh!
Hogy került ebbe a "filmbe" Caplan és Pena???

A fényképezés nem rossz, csak a sztori. Ami logikátlan. Kb. félig bírtam nézni.

Csak azért nem 1, mert maga a helyzet elég hihető. Viszont, annyira erőlködnek az unszimpatikus pinabubus profra kenni a gyilkosságot, hogy már az elejétől gyanús mégsem ő a gyilkos. E miatt viszont nem jobb mint 2, utálom az ilyen olcsó fogásokat egy filmben.

2018-08-10 13:22:28 Taxi 5 (2018) / Taxi 5. kovi1970 (1) #5

Elkezdtem nézni, aztán hamar abba is hagytam. A fórumban valahol, valaki azt írta, nem szabadna engedni, hogy a franciák filmet csináljanak. Tökéletesen egyetértek.

2018-08-05 15:26:01 Knight and Day (2010) / Kéjjel-nappal kovi1970 (?) #37

2011-ben valaki azt írta, hogy TC kiöregedett. :)))

előzmény: terika (#33)

2018-07-25 12:25:25 A Wrinkle in Time (2018) / Időcsavar kovi1970 (1) #4

Csillámpónis scientológus (vagy valami más szektás, jehova?) keverék fostenger.

2018-07-04 17:36:07 Kidnap (2017) / Gyermekrablás kovi1970 (2) #6

2, de csak a szívlapát miatt. Bár bevallom, odáig nem jutottam el, roppant idegesítő volt.

2018-06-26 08:35:27 Anon (2017) kovi1970 (1) #3

Hát ebből tényleg egy jó filmet ki lehetett volna hozni. Nem tették. Így kb. 1 óra után rohadtul felhúztam magam a sok ostoba értelmetlen irracionális húzáson és kikapcsoltam a 3.14csába.
Innentől 18+: Ott a csaj bammeg vele a szobában, megkúrja a hülyéje, de nem, nem kapják el. Inkább megvárják amíg a csaj kinyírja a balfasz pinabubus kollégáját is! Utána egymást követték a logikátlanságok.
Tudja a balfasz, hogy nem azt látja ami a valóság, hanem a csaj szórakozik vele, de azért elkezd lövöldözni, beül a kocsiba be a forgalomba. Eh!
Ja, és a csöcsökkel se tudtak meghatni. Sőt! Hülye forgatókönyvírók, lettek volna inkább Teszkós árufeltöltők!

2018-05-17 08:45:13 Kidnap (2017) / Gyermekrablás kovi1970 (2) #4

Szívlapát van benne, akkor 1-es már nem lehet...

Aki nem értené:
Van egy idillinek tűnő lakópark, ahol szinte minden felnőtt bűnös. A gyerekek természetesen nem, mert bűnösnek nem születik az ember, csak később lesz azzá.
A rasszista szál meg azért kellett, mert a lakóparkban aki nem gyilkos, bűnöző, az legalább rasszista. Mindenesetre illeszkedik a cselekménybe, mert bizonyos cselekedeteket nem lehetett volna e nélkül a szál nélkül kivitelezni, és bemutatni, hogy a még ártatlan, felnőtt világon kívül élő, eltérő bőrszínű gyerekek mindenféle előítélet nélkül haverkodnak egymással.
A végkifejlet pedig előrevetíti milyen sors vár a gyerekekre is. Miközben simán eldobálgatnak egymással, közben benn a házban ott van az apuka, a nagynéni, a nagybácsi és a maffiózó hullája.

2018-02-18 11:31:19 Geostorm (2017) / Űrvihar kovi1970 (1) #5

Gondolkodtam a 2-esen, de az unalomig lerágott csont, szirupos, nyálas klisék miatt lett ennyi.

Sajnálom, azon filmek egyike amit nem bírtam végignézni.

Bocs, ha nem ment volna át. A fiammal gyakorlatilag szétröhögtünk magunkat a film pár jelenetén.
De úgy kb. a Jedi visszatértől nem lehet komolyan venni...

előzmény: MicaHiro (#220)

Gyengécske, na.

Aki még nem látta, van egy bevágás ahol épp leszáll egy gőzölős vasaló. Komolyan, már vártam Pirx kapitányt a kotyogó kávéfőzővel.
A székről meg majdnem leestünk, amikor a mellplasztikázott rozmárszörny támaszkodik a sziklán, mint valami fotelben. Már volt egy kis rossz előérzetem a méretes csecseket meglátva, és lám. Lüke hirtelen ott termett, megfejte egy skálás cumisüvegbe, aztán jól meghúzta.
Mármint a cumisüveget, B+!

Űrgolyhók kutya füle ehhez képest!

Néha nem lehet érteni mit motyognak a színészek.

2017-12-30 11:31:57 Escape Room (2017) / Szabadulószoba kovi1970 (1) #1

Egy 45 perces CSI epizódra való történet.
De a CSI-ban a végére el is szokták kapni az elmebeteget a 45 perc alatt.

2017-12-24 23:52:54 Nerve (2016) / Idegpálya kovi1970 (4) #10

Nem volt ez olyan rossz. Sőt, jobb mint a The circle.

Végigszenvedtem, de a 14 éves fiam nem bírta végignézni. Azt mondta, hogy unalmas, és valóban az.

Az "eredetit" 2-szer is megnéztem nemrég, mert az újraszinkronizált magyar szinkronja csapnivaló. Még a régi VHS változaté jó volt. A "szárnyas fejvadászért" meg már akkor is vascső járt volna annak aki kitalálta.

Ez sajnos a közelébe se ér az "eredetinek". A cselekmény erőltetett.
Ki hiszi el, hogy 30 évvel később nem sikerül olyan androidot gyártani, amelyik ne tudna szülni? Ha már 2019-ben is sikerült a Tyrellnek. Eh!
A forgatókönyv szar. Csodálkozom, Villeneuve nem menekült síkítva amikor először elolvasta.
A zene lenyúlás az elődből. Főleg a végén, még a havas jelenet is.

Pár "érdekesség" szerintem:
Ryan Gosling jóllakott óvodás képe végig. Steven Segal még mindig sírva könyörög neki a receptért.
Nem tudok elmenni a mellett, hogy Luv mennyire hasonlít az Orphan Black-ből Alison Hendrix-re. Ennyi erővel Tatiana Maslany is játszhatta volna.

Már megint egy hülye cím.

Autóban, hátsó ülésen gyerekek.
- Mondd azt gyorsan, hogy napi, napi, napi!
- Gyerekek, ha nem fejezitek be csapi lesz!
- Csapicsapicsapi...

2017-09-25 18:49:03 The Mummy (2017) / A múmia kovi1970 (1) #8

Ez egy sorozat pilotja akart lenni?

Izé, most akkor Ádámkát anyukája egyedül neveli, vagy van férje is? Anyukáját miért hagyta ott óriásláb apukája? Vagy fordítva történt?

Nem láttam, csak a leírás alapján rögtön beugrottak ezek a pikáns kérdések. Akinek talpraesett gyerekei vannak, szerintem ő sem ússza meg ezeket a kérdéseket, ha együtt megnézik a filmet.

2017-09-10 17:27:31 Alien: Covenant (2017) kovi1970 (1) #199

Kínzó kérdés. Ha ennyire fejlettek az androidok, fejlettebbek még az embereknél is, akkor mi a francért nem androidokból áll az űrhajók legénysége? Csodálkozom, hogy Scott ennyire elfelejtette a Blade Runner forgatókönyvét. Az nem ér válasznak, hogy túl drágák, a kis drágák.

2017-09-10 17:06:40 Alien: Covenant (2017) kovi1970 (1) #198

Ez akár az Alien vs. Predátor előzményfilmje is lehetne.
David visszafordula Föld felé, hogy kiirtsa a teremtőit, de belezuhan egy fekete lyukba. Ennek következtében visszakerül az időben 100ezer évvel előbbre, a Földet még nem lakják emberek. De leszállni már nem tud, mert elkapja a hajóját egy Predátor űrhajó.
A következő részben a Predátorok kergetőznek az alienekkel és Daviddel. Stb. stb.

2017-09-07 19:55:59 Csinibaba (1997) kovi1970 (5) #34

Még mindig aktuális. Sajnos. :(

A végén a stáblistában feltűnt Szabó István neve is. WTF? Mint kiderült játszott ebben a filmben.
http://www.origo.hu/filmklub/blog/riport/filmfesztival/20070217szabo.html (ez még nem az az origó, ami most)
A film közben persze nem tűnt fel, miért is tűnt volna?

Közben látom ott van az érdekességek közt is.

2017-08-20 12:24:56 Zascsitnyiki (2017) / Védelmezők kovi1970 (?) #1

WTF?????

2017-08-19 12:06:49 Dunkirk (2017) kovi1970 (3) #64

Az elején, a tengerparton, ha jól láttam, modernebb lakótelepi ház látszott a háttérben. De nem e miatt nem tetszett annyira.

2017-08-19 11:49:10 Baywatch (2017) kovi1970 (2) #5

A film közben el kellett telni egy kis időnek amíg leesett, hogy ez egy Baywatch paródia akart lenni.

Persze, nem kell ragaszkodni a könyvhöz. De akkor már akár önálló történetet is lehet kitalálni, amit nem pont A Setét Toronynak neveznek el.

előzmény: Havierez (#11)

A könyvekből sorozatot kellett volna csinálni, nem ezt a kiherélt trágyadombot összehordani!

Sajnos az őrült ezredes, a maga kis egyéni világfelfogásával már annyira banális klisé, hogy szinte fáj.

A második, hóesésben lovaglós képről már csak a csíkos poncsó, kalap és szivar hiányzik. :D

Déjà vu. Déjà vu. Déjà vu.
Sajnos a sztorival nem nagyon erőltették meg magukat.

2017-07-05 18:09:32 The Circle (2017) / A Kör kovi1970 (3) #3

Egy Black Mirror epizódnak elmenne. Önálló, egész estés filmnek nem egy nagy eresztés.
Főleg, hogy valóban nagyon kurtán-furcsén lett vége. Mintha egy sorozathoz készült volna pilotnak.

2017-06-17 08:58:19 Elle (2016) / Áldozat? kovi1970 (4) #17

Kicsit túl kiszámítható a cselekmény.

2017-06-17 08:55:11 Köntörfalak (2010) kovi1970 (4) #44

Nem rossz, de a színészeket jobban kiválogathatták volna. Nem az alakításra gondolok, hanem a kinézetre, korra, így annyira nem hiteles az egész.

2017-06-13 13:08:35 Pattaya (2016) kovi1970 (1) #1

Nem bírtam még a feléig se.
Különben, tényleg ilyen tirpákok a franciák?

2017-06-10 20:55:16 Catch .44 (2011) / Dupla csapda kovi1970 (1) #2

Rohadtul idegesítő a 3 csaj dumája. 20 percig bírtam.

2017-06-09 08:28:40 Ratter (2015) kovi1970 (1) #2

A megvalósítás újszerű. Az effektek olyanok mintha telefonnal, laptoppal vették volna fel az egész filmet. Ami nem ront nagyon a minőségen.
Viszont hiányzik a történet, és mire vége lesz, a lényeg megválaszolatlanul marad. Így viszont csak a néző szopatása 1 és 1/4 órán keresztül.
Most akkor ki a zaklató, betörő? A professzor? Nem egyértelmű.
Mi lett a csajjal? Kinyírták, elrabolták?
Illetve az elkövetőt elkapják-e?
Hogyan sikerült a csaj eszközeit feltörni? És a legfontosabb, mi a motiváció?
Szóval, az egész film egy valóságsó, ami sajnos magában nem film.

1-2 között ingadoztam, ami inkább az 1 felé húz.

Hát, azért a cselekményt sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni.
Mondjuk egy olyan ziccerrel, hogy a nő felvágása előttől csak képzelik a cselekményeket. Nem azzal szarakodni, hogy a felvágott hulla sebei a végén beforradnak.
Meg a 3 másik hulla a végén visszamászott a hűtőbe? De előtte azért még ki is takarítottak? Azért ezen még lehetett volna dolgozni. De majd valaki valamikor újraforgatja a filmet, és akkor belekerül.

Jó, persze, ez is csak egy horror, ahol a műfajban nem igazán az ésszerűség motivál.

2017-05-16 16:39:11 Get Out (2017) / Tűnj el! kovi1970 (4) #21

Nem SciFi, hanem horror.
Ott meg ugye elsiklunk olyan apróságok felett, hogy például az agycsere hogyan (nem) lehetséges.

A 3. rész már nem valami jó lett.

Olyan szar, hogy ez már szinte zseniális!

Van ám már 2. része is! Az Ezüst tó kincse, ahhoz:
A továbbiak elolvasása előtt megtekintendő: Winetou-Izgalmas Kalandvetítés

A Vinetu, Kövér Hókinsszal és Orbán Satterhanddal, kiűzi a magukat mexikói menekülteknek álcázó, de egymás közt németül beszélő migráncsokat a Plitvicei-tavak környékéről. Akiket, a svájci turisztikai büfészakon végzett, orosz akcentussal beszélő, Orbán Ráhel Csöcsike (természetesen) tévedésből vezetett oda.

De, a film végén megkapta az elismerést, hiszen kinevezték csoportvezetőnek.

Annak idején az USA-ban az volt a szokásos viselkedés a színesbőrűekkel szemben. Ami akkoriban nem számított bunkóságnak, most már igen.
A film ezt a fajta fejlődést is megjelenítette, amikor a feketék bebizonyították, hogy ugyanolyan értékesek, ugyanolyan okosak is lehetnek mint a fehérek, akik addig lenézték őket.
Az általad idézett karaktereknek pedig szintén a végére sikerült levetkőzni (némi segítséggel) az előítéleteik ezirányú részét.

előzmény: Bubu (#9)

Bubu! Szerintem félreértetted. Ha olyan főnökök lettek volna a NASA-nál amit a magyar viszonyokra vetítesz, az USA nemhogy a Holdra nem jutott volna el, de most NASA se lenne.

előzmény: Bubu (#4)

Megint egy jó film. A film címének magyarításáért viszont vascső.

Életrajzi film, az akkori kor körülményeinek hitelesnek tűnő bemutatásával, tökéletesen kiemelve a lényeges részleteket. Nagyon nem lehet mit hozzátenni, meg kell nézni.