Atazzz

Regisztráció: 2013. március 17. (9 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

"I don't believe in God, I just believe in Billy Wilder"

Rendezők: Abbas Kiarostami, Aki Kaurismäki, Billy Wilder, Cristian Mungiu, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Hajdu Szabolcs, Jancsó Miklós, Jean-Luc Godard, Jim Jarmusch, Lars von Trier, Martin McDonagh, Michael Haneke, Nicolas Winding Refn, Paul Thomas Anderson, Roman Polański, Ruben Östlund, Stanley Kubrick, Tarr Béla, Werner Herzog, William Friedkin, Xavier Dolan
Színészek: Audrey Hepburn, Cserhalmi György, Dustin Hoffman, Faye Dunaway, Gregory Peck, Humphrey Bogart, Isabelle Adjani, Jack Nicholson, Mads Mikkelsen, Marcello Mastroianni, Őze Lajos, Philip Seymour Hoffman
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, horror, rövidfilm

Születési év: 1995
Lakhely: Budapest

Marfa si banii
A zseton és a beton
4 2022-06-19 3,8
The Beach
A part
2 2022-06-17 3,5
Babardeala cu bucluc sau porno balamuc
Zűrös kettyintés, avagy pornó a diliházban
5 2022-06-16 3,8

La battaglia di Algeri
Az algíri csata
5 2022-05-31 4,4

2022-06-25 10:04:22 A játszma (2022) Atazzz (4) #5

Minimális szövege van, egy-egy szó vagy rövid mondat, mikor megszólal, de szerintem Ő így nagyon sokat ad a filmhez.

előzmény: manuva (#4)

2022-06-18 16:20:02 Szabadgyalog (1981) Atazzz (4) #6

Ha esetleg a mester meggondolná magát és visszatérne filmezni, sőt mi több visszatérne ehhez a cinema verité stílushoz, aranybánya lenne neki a mai Magyarország. Bárcsak!

Nagyon provokatív, nagyon mai, nagyon ká-európai. Ez már nem román új hullám, hanem valami egészen más -> román legújabb hullám. Tetszett.

(most HBO Maxon)

2022-06-18 16:10:12 The Beach (2000) / A part Atazzz (2) #18

A regénnyel még nem találkoztam, de tudom, hogy nagyban eltér tőle ez az adaptáció, amit sok olvasó nehezményez. Valami nagyon nem stimmel ezzel a filmmel. Hirtelen azt sem tudom, frissen a megtekintése után, hogy ez most mi is akart lenni. Nem rajongok érte, de összeségében kedvelem, amit Danny Boyle csinál és nagyra tartom DiCapriót, de ez számomra nagyon gagyi volt. Ami tetszett, az a gyönyörű partszakasz és a gyönyörű Virginie Ledoyen, de ez most kevés.

Nehéz mit írni erről a filmről. Nagyon sok szempontból egyedülálló a mai napig. Rengeteg morális kérdést vet fel, olyanokat, amikről napokon keresztül lehet vitázni. A film ugyan fekete és fehér, de nagyon jól bemutatja, hogy semmi sem fekete és fehér.

Nem csodálkozom, hogy betiltották a franciák, nehéz volt ezzel szembenézni.

2022-05-11 15:06:52 A kis Valentino (1979) Atazzz (4) #20

Az elején nem gondoltam volna, hogy tetszeni fog, de sikerült ráhangolódnom és kellemesen csalódtam. Tökéletes ábrázolása Kádár poshadt szocializmusának. Tetszettek a film formai és tartalmi szabálytalanságai. Jókat mosolyogtam a sok nagydumás amatőrön, élvezet volt hallgatni őket. A főszereplő pedig telitalálat.

Sokszor vagyok bajban Ozon filmjeivel. Engem nem zavar az erőszak és az erotika hatásvadász jellege, amit fel szoktak emlegetni, ha az valahogyan működteti a filmet. De nálam legtöbbször nem működnek a munkái. Bizonyos részei tetszenek, de nem érzem azt a szilárd egységet vagy azt pluszt, amitől kicsivel többnek gondolnám, mint tisztes helytállás. Viszont kiinduló pontnak tökéletesek egy komoly vitához, mert sokféleképpen és sok témát érintenek.

2022-05-05 20:00:52 L'avventura (1960) / A kaland Atazzz (5) #22

Szép nők és szép férfiak szép képeken. Valószínűleg sokkal több van benne, mint amennyit magamtól meg tudok fejteni, de mélyen meghajlok előtte. Szerintem ez tiszta filmművészet. Tökéletesen megértem, ha valakinek ez nem tetszik és unalmasnak találja, mert máshogy definiálja a mozit, de ez a film itt bizony sziklaszilárd mérföldkő, pont a jelenlegi filmtörténet felezővonala, és bőven hatott (hat) minden valamirevaló rendezőre, aki utána következik.

Nagyon örülök, hogy csak most, kicsivel érettebb fejjel sikerült megnéznem és ki tudtam belőle olvasni legalább azt a keveset, amit az eddigi előismereteim engednek.

Nem kapkodva, de mihamarabb befejezem a trilógiát.

2022-05-03 10:26:30 Talk Radio (1988) / Hívd a Rádiót! Atazzz (4) #3

Hiányérzetem van. Kibontatlanságot érzek és elvarratlanságot, de nem rossz film. Az egész filmnek (és színdarabnak) a lassan elfeledett Alan Berg-sztori az alapja.

Aki szereti a korai Guy Ritchie filmeket vagy a McDonagh tesók fekete humorát, annak ez is a kedvére lesz.