Leo_Stotch

Tapasztalat: 2075 film
Regisztráció: 2013. március 10. (5 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Egy filmnélkül eltelt nap, elvesztegetett idő.

Születési év: 1986

4 2018-07-03 3,8
Escape Room
Szabadulószoba
1 2018-07-02 1,7

Ha három évente kapok egy ilyen dínós mozit, nem bánom.
Teljesen korrekt kis móka volt, hangulattal, làtvánnyal.
Az üveggömbös menekülés a víz alatt igen tetszetős, de ami a legjobban tetszett...
a vulkán kitörésekor a parton ragadt brachiosaurus füstben eltűnő sziluettje, ami kirajzolta a klasszikus elsőből az első találkozást.

Rengeteg helyen butácska, önismétlő, de jó kis folytatás és nem csalódtam.

2018-05-21 08:58:57 Unbreakable (2000) / A sebezhetetlen Leo_Stotch (5) #48

Sokszori újranézés után is nagy film, micsoda eredettörténet és talán az egyik legjobb szuperhős, képregényfilm amit valaha láttam.

Annak idején, 13 évesen, moziban, mennyire nem jött még át a lényege... De az utolsó jelenet katarzisa azóta is tart..

Amikor a pénz porszívó beszippantja a műkart és ahogy ott állnak, azt hittem összeesek úgy nevettem.

Túl azon, hogy hová fut ki a dolog..
gyámügy, elviszik a gyereket, teljesen kezelhetetlen, mihaszna az anyja
a mai telefonnyomkodós, droid világban mindenkinek ilyen felhőtlen, szabad levegőn játszós, csínytevős, sokat nevetős, csak úgy bekopogok a barátomhoz és csavargós gyerekkort kívánok.

Annyira visszajött, mikor nyaranta lenn votam mamáéknál és a gyerekekkel játszottunk.

Tegnap újráztam, beton kemény, profi blockbuster ez még mindig.
De kell még “hozzá” a Marvel kapitány és a negyedik rész, talán a Hangya és Darázs is.
Jövő májusban kiderül, lesz e ez egy kerek, 11 évet felölelő nagy kaland. Bízom benne, mert már csak egy lépcsőfok kell hozzá.
Addig meg marad a hidegrázás, borzongás, nagy mozi.

Nem vagyok nagyon oda a vámpír témáért, sem a vérfarkasokért, a szívem inkább a zombiké, de ezen igen jót mulattam. Semmi extra, de mégis extra. Friss, fura, rövid.

Ami a legfontosabb egy filmnél, van egy nagyon erős hangulata.
Minden perce izgalmas, feszült, ha meg nem, akkor csak simàn gyönyörű!
Mivel szinte teljesen igaz minden, ahogy a dolgok történtek, még a
baglyos csapkodós, kicsit gagyi leesek a lesről jelenetet is meg tudom bocsájtani.

Csalódás picit. Szeretem azokat a filmeket, amik ezen a vidéken játszódnak, de ez most kicsit lapos volt.
A kutyát is fejbe lehetett volna vágni egy kővel, meg az egészből hiányzott egyfajta feszültség. A bujkálás, akkor a kaktuszos jelenet, mikor meghal a kutya és ordít a férfi, hogy halott vagy! Basszus, eddig is kivégzett mindenkit azonnal.

Annyi találgatás volt a film előtt, ki megy, ki marad, hogy szinte csömöröm lett a sok spekulációtól. Ezért is ütött ez így akkorát. Ügyesek a készítők. Lejjebb már leírtam a kis teóriámat, így csak annyi, hogy ha a folytatásban is ügyeskednek és Rogers Stark-al karöltve, az élete árán is akár megfordítja ezt az egészet, úgy, hogy ők mennek a többiek visszajönnek, akkor a készítők, sztoriban, merészségben már megugorják a manapság bemutatásra kerülő látvány és képregény mozik 90%át.

Nagyon “gyanús” hogy szinte pont azok haltak meg akiknek nem kellett volna és azok maradtak életben akiknek menni kellett volna, mert kaptak már saját trilógiát, unja a színész stb. Így a negyedik, lezáró részben elképesztő ötletekkel, csavarokkal, időutazással, szeretnék találkozni, hogy szórakoztassanak és biztos úgy lesz, hogy aki most ment az marad és fordítva. Kivéve talánk Loki, Heimdal, Gamorra....
De mindennek így kellett történni, ahogy Strange látta.
A Marvel kapitány ugye a 90-es években játszódik, lehet hogy épp a fináléja éri el 2012-t, az első Bosszúállókat, ott kapja meg Fury-tól az üzenetet, lesz Stark a led zeppelin pólóban..... ki tudja? Óriási!