Ágó

(szerkesztő, moderátor)

Regisztráció: 2005. december 1. (18 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

A Magyar Katolikus Rádió Pereg már a film című műsorának szerkesztő-műsorvezetője vagyok.

Rendezők: Aleksandr Petrov, Giuseppe Tornatore, Hugh Hudson, James Cameron, John Lasseter, Miyazaki Hayao, Pete Docter, Terrence Malick, William Wyler, Zhang Yimou
Színészek: Audrey Hepburn, Buster Keaton, Daniel Day-Lewis, Debra Winger, Ed Harris, Emma Thompson, Gary Oldman, Jeremy Irons, Jessica Chastain, Julie Andrews, Michael Caine, Morgan Freeman, Robin Williams, Tom Hanks
Műfajok: animáció, dráma, musical, rövidfilm
Országok: amerikai, angol, ír, lengyel, olasz
Korszakok: '90-es évek

Születési év: 1986
Lakhely: Budapest

The Holdovers
Téli szünet
5 2024-03-03 4,2
Sirocco et le royaume des courants d'air
Sirocco és a szelek királysága
4 2024-03-02 ?

Érdekvédelmi terület
5 2024-02-23 3,9
Babylon

4 2024-02-21 3,9

Az alkotói kihívás továbbra is óriási volt. Sűríteni a könyv szerteágazó cselekményét, erős kézzel tartani a fő irányt a messianisztikus-politikai szállal, egyszerre koncentrálni a karakterekre és érdekfeszítően mesélni Arrakis sorsáról. Igaz, néha elidőzünk egy-egy mellékszálnál, máskor meg térben és időben is szédítő a tempó, igaz, nem minden szereplővel bánik kesztyűs kézzel a forgatókönyv. Ráadásul a film vége felé viszonylag sok a változtatás az alapműhöz képest. Ezekre egy következő rész adhat(na) megnyugtató választ. Összességében nálam négyes lenne, ami miatt mégsem haboztam a legjobb osztályzatot adni, az az IMAX ötödik sor közepe szélesvászon-érzés. A Dűne második epizódja valami döbbenetes erejű mozis élmény. Csak biztatni tudok mindenkit, hogy koldulja össze a jegy árát. Régen volt ennyire áll-leesős tapasztalatom egy filmszínházban. Tényleg azt éreztem, hogy részévé válok a történetnek. A hanghatások, a képi megoldások... elképesztő film. Ha az első részt szabályos díjzuhatag követte, akkor itt nem is tudom mi lesz majd az ősz végétől. Klasszikus sci-fi trilógia van születőben.

Érthető és jogos. Én abban találtam biztatót, hogy
ez a pillanatnyi megállás, hányinger egyáltalán létrejön (nem tudom, hogy mennyire tudatosul nála...). Abban nyilván nem, hogy nem foglalkozik vele, megy tovább.
Sokan élhettek így akkoriban.

2024-02-29 13:03:02 [DVD topic] Ágó #1241

Összeírom. :)

előzmény: budaik (#1240)

Valóban zordabb értelmezés, de abszolút valid.
Én valószínűleg zsigerileg próbáltam valami biztatót találni abban a jelenetben.

előzmény: ChYga (#13)

2024-02-26 18:35:01 [Box-Office] Ágó #434

Nagyon meglepődtem, hogy a Demon Slayert egyáltalán behozták. Erre rögtön dobogón van.
Ez ennyire népszerű cucc?

előzmény: bambula (#433)

2024-02-26 12:10:38 [Tévésorozatok] Ágó #4388

Csak egy kérdés, hátha valaki képben van. Azt látom, hogy Amerikában iszonyúan megy a Beef (Balhé) című sorozat, tarol a díjátadókon, nagyon nagy siker. Itthon viszont alig hallani róla. Érdemes egy próbát tenni vele?

2024-02-25 21:01:35 [Általános fórum] Ágó #10266

Transformers 2-t moziban néztem. Négy haverral. Vizsgaidőszak után. Na, úgy jó volt! :D
(mondjuk a filmre nem nagyon emlékszem)

Valóban jó kérdés, hogy mi az a jelenet ott a végén.
Arról szól esetleg, hogy végső soron mi is múzeumot csináltunk a szörnyűségekből, mintha mindez kvázi a történelem időtlen ködébe veszne? Hogy igazából nem tartozik ránk, eltávolíthatjuk magunktól? Vagy az jelenik meg itt, hogy a Höss család idilli életéből (is) ennyi maradt? Hogy Rudolf Höss hiába dolgozta ki az egészen elképesztő hatékonyságú emberölő rendszereket? Az is benne lehet talán, hogy ha valaha ellátogatnál a múzeumba, akkor ez a film is jusson eszedbe? Hogy voltak emberek, akik nem csupán felépítették ezt a pokoli helyet, de még jól is érezték magukat benne?
Az én "megoldásom" mégis inkább az, hogy
valamiféle bűntudat akkor is megjelenik, ha látszólag Rudolf korábban nem tépelődött a történteken. Neki is lehetett pillanata, amikor valóságosan belegondolt, hogy itt most mi történik. Belegondolt egy pillanatra... de aztán ment tovább és csinálta a munkáját elképesztő hatékonysággal.
Pár napja jól elkiabáltam magam, hogy a következő évi Vapiti-jelöltjeim már tulajdonképpen megvannak. Erre itt ez a film és úgy képen töröl, hogy még most is keresgélem magam. Erős az évkezdés. Menjetek moziba, sok jó filmet adnak!

Valóban nehéz a döntés. Szinte teljesen egyetértek veled. Annyi, hogy én a Szegény párákat cserélem az Előző életekre. Lanthimos újabb emberbarát produkcióját még nem láttam, jövő hétre van betervezve. :)