Ágó

Regisztráció: 2005. december 1. (12 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

A Magyar Katolikus Rádió Pereg már a film című műsorának szerkesztő-műsorvezetője vagyok.

Rendezők: Alexander Petrov, Brad Bird, Christopher Nolan, David Fincher, Franco Zeffirelli, Giuseppe Tornatore, Hugh Hudson, James Cameron, John Lasseter, Martin Scorsese, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Pete Docter, Richard Attenborough, Robert Zemeckis, Steven Spielberg, Terrence Malick, William Wyler, Zhang Yimou
Színészek: Amy Adams (III), Audrey Hepburn, Ben Kingsley, Buster Keaton, Casey Affleck, Christopher Plummer, Colin Firth, Daniel Day-Lewis, Debra Winger, Ed Harris, Emma Thompson, Gary Oldman, Gregory Peck, Jeremy Irons, Jessica Chastain, Jim Broadbent, Jodie Foster, Joseph Fiennes, Judi Dench, Julie Andrews, Kate Winslet, Ken Watanabe (I), Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Michael Caine, Morgan Freeman, Naomi Watts, Roberto Benigni, Robin Williams, Sean Connery, Sissy Spacek, Tom Hanks, Whoopi Goldberg
Műfajok: animáció, dráma, musical, rövidfilm
Országok: amerikai, angol, ír, lengyel, olasz
Korszakok: '90-es évek

előzmény: nejmed (#1)

Apa - Egy hit naplója

2018-10-09 23:47:00 Egerszegi (2000) Ágó (4) #1
2018-10-03 00:49:12 Napszállta (2018) / Sunset Ágó (3) #82

Alcímnek javaslom: Történet egy lányról, akinek nem mondanak semmit

First Man :)

2018-09-20 11:39:12 Napszállta (2018) / Sunset Ágó (3) #55

Valószínűleg nem fogalmaztam pontosan.
Közönségtalálkozón voltunk, ahol Nemes Jeles László - érzékelve, hogy erős hatást tett a filmje - mondta azt, hogy ideális esetben nem ilyen kései órán, rögtön a megtekintés után kéne beszélgetni a filmről, hanem kb. egy hét múlva, amikor már ülepedett egy kicsit.

előzmény: Gameface (#52)

2018-09-19 00:48:14 Napszállta (2018) / Sunset Ágó (3) #51

Nemes Jeles László szerint legalább egy hetet kéne hagyni a Napszálltának a megtekintés után és csak aztán beszélgetni róla. Mindenesetre az első benyomásaimat azért leírom. Ha valaki azt hitte, hogy a Türelem vagy akár a Saul fia a nézőpróbáló film, akkor rosszul gondolta. A Napszállta olyan kihívás elé állítja befogadóját, ami minimum szokatlan, de inkább példa nélküli a hazai, sőt, nyugodtan írom, a világ filmgyártásában.

Amíg a Saul fia egy olyan történetet mesélt el, amiben együtt éltem a főhős minden rezdülésével, addig a Napszálltában egy olyan sztoriban követjük a főszereplőt, ami még akkor is vékonyka és kusza, ha egyáltalán tudjuk követni a félmondatokból, suttogásokból, utalásokból kibontakozó rejtélyt. A Napszállta számomra olyan volt, mint egy gyönyörű, de végtelenül frusztráló két és fél órás mozgóképes "élmény". Lehet, hogy én vagyok a konformista néző, de számomra most kevés fogódzót dobott Nemes Jeles László. Ahogy azt látom, Velencében is kőkeményen megosztotta a nézőket. Nemes Jeles László állítása szerint "a civilizáció lelkét" kutatta, azokat az erőket, amelyeket elnyomunk magunkban, majd később utat törnek és felszínre kerülve embertelen pusztítást végeznek. Csakhogy a Napszállta ezekre a felvetésekre szerintem nemhogy válaszokat nem ad, de még engem, a nézőt is elriaszt attól, hogy foglalkozzam ezekkel a kétségtelenül fontos kérdésekkel. Meg kellene nézni újból, de jelenleg a semennyinél kicsit kevesebb kedvem van hozzá.

De. Jogos. A Hannibal igazából harmadik rész.