Ágó

Regisztráció: 2005. december 1. (14 év)

Bemutatkozás

A Magyar Katolikus Rádió Pereg már a film című műsorának szerkesztő-műsorvezetője vagyok.

Rendezők: Alexander Petrov, Brad Bird, Christopher Nolan, David Fincher, Franco Zeffirelli, Giuseppe Tornatore, Hugh Hudson, James Cameron, John Lasseter, Martin Scorsese, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Pete Docter, Richard Attenborough, Robert Zemeckis, Steven Spielberg, Terrence Malick, William Wyler, Zhang Yimou
Színészek: Amy Adams (III), Audrey Hepburn, Ben Kingsley, Buster Keaton, Casey Affleck, Christopher Plummer, Colin Firth, Daniel Day-Lewis, Debra Winger, Ed Harris, Emma Thompson, Gary Oldman, Gregory Peck, Jeremy Irons, Jessica Chastain, Jim Broadbent, Jodie Foster, Joseph Fiennes, Judi Dench, Julie Andrews, Kate Winslet, Ken Watanabe (I), Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Michael Caine, Morgan Freeman, Naomi Watts, Roberto Benigni, Robin Williams, Sean Connery, Sissy Spacek, Tom Hanks, Whoopi Goldberg
Műfajok: animáció, dráma, musical, rövidfilm
Országok: amerikai, angol, ír, lengyel, olasz
Korszakok: '90-es évek

The Irishman
Az ír
5 2019-11-15 4,0

2019-12-11 16:42:09 [Megérdemelte-e az Oscart...] Ágó #11236

Annyira bírom ezeket... pfff... Marriage Story jelölt 3 színészi kategóriában is, de színészgárda díjért nem.
Parasite fordítva. :)

előzmény: kobretti88 (#11234)

Örülök, hogy ez lett a nap filmje.
Már legalább fél éve nem láttam, úgyhogy lassan ideje újranézni. :)

2019-12-10 16:22:40 [Megérdemelte-e az Oscart...] Ágó #11232

Az oroszlánkirály jelölt az animációsok versenyében. :))
Ezen egyrészt jót mosolyogtam, másrészt jogos. Hol másutt indulna?

előzmény: Vektor (#11230)

Pontosan 25 évvel ezelőtt, 1994. december 1-én mutatták be a magyar mozik. :)
Élmény volt ma ismét mozivásznon látni!

A költőket azért szeretjük, mert a szavak erejével vissza tudnak adni valamit abból, ami leírhatatlan, visszaadhatatlan, megfogalmazhatatlan. Valamit abból, ami mélyen lelki, ami isteni dimenzió. Ugyanígy a filmeseknek is sikerül nagyritkán vászonra vinni a megfilmesíthetetlent. Noah Baumbach ilyet művelt.
7 éve volt, hogy utoljára ennyit adtam valaminek, de ez bizony most nálam: 10/10

Nehéz egyet választani. Talán az Ötödik pecsétben volt a legjobb.

2019-11-15 14:33:18 The Irishman (2019) / Az ír Ágó (5) #15

Erre a filmre várt szinte minden filmkedvelő az utóbbi hónapokban. A színészlegendák pedig nem is okoznak csalódást maratoni hosszúságú filmjükkel. (Atyavilág, ez tényleg 3 és fél óra volt?) Az Irishman szerintem összességében egy merengő, töprengő, már-már melankolikus hangulatú gengszterfilm, ami sok szempontból ellentétben áll Marty korábbi munkáival. Ez nem az a Scorsese, aki a Nagymenőket készítette. Sokkal inkább az, aki már túl van a Némaságon. Érdekes módon sokkal közelebb érzem az Irishman-t ez utóbbi alkotásához. A Nagymenők és a Casino hangulata persze megvan, de feszességében (jócskán) elmarad most tőlük, emlékezetes jelenetből is kevesebb jut. Ebből bizony lehetett volna egy 2 és fél órás film is, de Scorsese ezúttal ráérősen mesél, sok mindennek időt hagy, nem kapkod el semmit. Ez a bika már nem dühöng, ez a taxisofőr már csak néha keménykedik, ellenben akkor kíméletlen. Mint maga az Irishman főszereplője, Frank Sheeran. Elegáns hattyúdal ez a film, amivel a világ filmgyártásának egy kiemelkedő alakja jelzi, hogy bizony, van még erő benne! Jóféle, nézzétek meg!

Valóban voltak elég jók.
Nekem a Rossz versek és a Ruben Brandt tetszett legjobban.

2019-11-08 18:00:11 Szalontüdő (2006) Ágó (5) #39

Ez tuti nem Pixar, de aranyos kisfilm. :)
Illetve a The Lunch Date című Oscar-díjas rövidfilm is erre épül.

előzmény: Umberto (#38)

2019-10-09 21:45:22 Toy Story 4 (2019) / Toy Story 4. Ágó (5) #8

Pótolom majd ezeket is. Köszi!

előzmény: TheDriver (#7)