Ágó

(szerkesztő, moderátor)

Regisztráció: 2005. december 1. (18 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

A Magyar Katolikus Rádió Pereg már a film című műsorának szerkesztő-műsorvezetője vagyok.

Rendezők: Aleksandr Petrov, Giuseppe Tornatore, Hugh Hudson, James Cameron, John Lasseter, Miyazaki Hayao, Pete Docter, Terrence Malick, William Wyler, Zhang Yimou
Színészek: Audrey Hepburn, Buster Keaton, Daniel Day-Lewis, Debra Winger, Ed Harris, Emma Thompson, Gary Oldman, Jeremy Irons, Jessica Chastain, Julie Andrews, Michael Caine, Morgan Freeman, Robin Williams, Tom Hanks
Műfajok: animáció, dráma, musical, rövidfilm
Országok: amerikai, angol, ír, lengyel, olasz
Korszakok: '90-es évek

4 2024-03-07 ?
The Iron Claw
Vaskarom
4 2024-03-06 3,7
Je verrai toujours vos visages
Az arcuk mindig előttem lesz
4 2024-03-05 ?
A legjobb játék
Best Game Ever
4 2024-03-05 3,6
A tű, a kutya, a rák, a tojás és a kakas vándorútja

4 2024-03-04 3,5
A kis gömböc

5 2024-03-04 3,6
The Holdovers
Téli szünet
5 2024-03-03 4,3

2024-03-18 14:35:53 [Vapiti 2023] Ágó #91

Fél óra alatt pont kitárgyaljuk a budafoki labdarúgás helyzetét és megfilmesítési lehetőségeit! Gyere! :)

előzmény: Mikkey (#90)

2024-03-17 20:39:57 Pocahontas (1995) Ágó (5) #20

Ma délután vetítették a Bem moziban, Budapesten.

Nekünk anno minden évben január elején/közepén volt egy közös nagy családi program unokatesókkal, hogy megnéztük az éppen aktuális Disney-t. Aladdin, Oroszlánkirály, Pocahontas, A Notre Dame-i toronyőr, az utolsó a Herkules volt, utána már csökkent az igény. :)

előzmény: Yuriko-chan (#19)

2024-03-17 18:17:01 Pocahontas (1995) Ágó (5) #18

28 év után ismét szélesvásznon látni. Elképesztő élmény volt!
Nyilván máshogy hatott rám ilyen hosszú idő után, de még mindig osztom nejmed véleményét. Döbbenet képi világ, nem is emlékeztem, hogy ennyire gyönyörű a film. Sok szempontból érezhető, hogy a Disney nyeregben érezte magát A szépség és a szörnyeteg, az Aladdin és Az oroszlánkirály sikere után. Hagyták az animátorokat dolgozni. Pocahontas valóban a legszebb, legnőiesebb Disney-hercegnő. (A Rontó Ralph 2-ben nem is ismertem fel elsőre, annyit változtattak rajta.)
Amennyire utána tudtam olvasni, az alkotók nagyon azt érezték, hogy tojáshéjon lépkednek a sztorival, ezért sok szempontból közönségbaráttá tették a történetet, de mivel ma kb. 10 kölök ült körülöttem a moziban, állíthatom, hogy vették a lapot, simán végigülték, élvezték a filmet. Kifelé menet a moziból megállapítottam, hogy mondanivalóját tekintve az egyik legjobban öregedő Disney. Ha ma mutatnák be, akkor is ugyanúgy frissnek érezném, mint a '90-es évek közepén.

2024-03-17 13:58:07 Csernobil (2021) / Csernobil 1986 Ágó (?) #2

Nem akarok azok nevében beszélni, akik már látták a filmet, reményeim szerint hamarosan megjelennek és kommentelnek majd, mindenesetre itt is tanulságos és érdekes kérdés, hogy egy film születésének körülményei és háttere mennyire választható le az adott alkotásról. A Csernobil 1986-at nagyon sokan érez(het)ték egyfajta "ellenfilmnek", válasznak a 2019-es nagy sikerű minisorozatra. El tudom képzelni, hogy ez már önmagában valakinek ronthatott a film megítélésén.

2024-03-17 11:10:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ágó #27287

Gyűlöletet én bevallom, nem látok. Lehet, hogy bennem van a hiba. Egy jelenség kapcsán kibontakozó véleménycserét igen. Az is lehetséges, hogy ennek határai már átlépték ezt a topikot. Ha ezt személyeskedés nélkül közli akár velünk privát üzenetként, akár itt a fórumon, ígérem, fontolóra vesszük, hogy áttegyük az egészet az OFF-ba és ott folytatódjon az eszmecsere.

Áthelyezve a(z) Most vagy soha! topikból.

előzmény: Most vagyok (#27286)

2024-03-17 10:40:42 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ágó #27285

Amire kettest adott. Személyeskedő kommentekért kár regisztrálni ide.

Áthelyezve a(z) Most vagy soha! topikból.

előzmény: Most vagyok (#27284)

2024-03-16 22:49:20 Cabrini (2024) / Cabrini - A szent Ágó (3) #1

Az már biztos, hogy Monteverde filmjeit nem nekem találták ki. Jobb, mint a januárban bemutatott A szabadság hangja, de nem éri el azt a szintet, amire nyugodt szívvel nyomhatnék (legalább) egy négyest. Pedig de szeretném már ezt megtenni! A vallással - különösen a kereszténységgel - kapcsolatos filmek, úgy érzem, útkeresésben vannak. Az intézményes vallásosság látványos hanyatlásának korában megpróbálni a hívők és a nem hívők felé is szólni, érvényes üzeneteket eljuttatni, komoly kihívás.
Itt van nekünk egy Cabrini Szent Franciska, aki az emigránsok védőszentje. Napjainkban különösen hálás a migráció, az elesettek felkarolásának témája. Cabrini története magával ragadó, mert missziójának sikeréért már-már az Atyaúristennel is szembe szállt, kitartóan és bátran harcolt olyan helyeken, ahova más nem merészkedett. Inkább harcosnak, szinte politikusnak látjuk az ő alakját. Egyszer-egyszer imádkozik is, de a vívódását egyáltalán nem érzékeljük. Dicső szociális munkás, feminista bajnok és az egyenlő jogok mozgalmának úttörője. Ez került be a filmbe, a levelei alapján kibontakozó kép arról, mennyire fontos volt számára a hitre nevelés, a közösségi ima, egyáltalán az istenkapcsolata, sokkal kevésbé. Nyilván elképzelhető, hogy az alkotók így akartak kapaszkodót adni azoknak, akik Kínáig rohannának egy ezredik ájtatos szentről szóló filmtől. Talán így valami megszólítja őket.
"Ma van itt az ideje, hogy a szeretet ne rejtőzködjön, hanem aktívvá, élővé és valódivá váljon” - vallotta Szent Franciska, és ennek jegyében élte életét. Én ezzel marhára egyetértek és nyilván fontos, csakhogy ugyanúgy kéne hangsúlyozni azt is, hogy mindez miből forrásozik. Így számomra felemás az összkép.

2024-03-16 20:29:12 [Vapiti 2023] Ágó #85

Jogos, valóban.

A közelben van A Grund és az Élesztő is, ott lehet majd folytatni (vagy csatlakozni). De erről majd úgyis írunk ide a topikba.

2024-03-16 13:31:45 [Vapiti 2023] Ágó #82

Ha jól számoltam, 13 féle burgerből lehet választani náluk, úgyhogy még kell öt ember, hogy az összeset egyszerre kérjük ki. :)

Úgy tűnik, mi is hasonlóan döntöttünk volna, mint az Akadémia.