GeryFlash

Regisztráció: 2013. március 6. (5 év, 6 hónap)

Rendezők: Anders Thomas Jensen, Christopher Nolan, Guy Ritchie, Martin McDonagh, Martin Scorsese, Milos Forman, Nicolas Winding Refn, Sergio Leone, Wes Anderson
Színészek: Al Pacino, Alicia Vikander, Christian Bale, Christopher Walken, Jack Nicholson, James McAvoy, Joaquin Phoenix, Mads Mikkelsen, Rachel McAdams, Robert De Niro, Ryan Gosling, Sean Penn, Tom Hardy
Műfajok: dráma, thriller, vígjáték

4 2018-04-18 3,8
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Három óriásplakát Ebbing határában
5 2018-04-18 4,4

Tenebra az aki a legkisebb arányban mondd hülyeségeket az én megítélésem szerint, szóval neki megy a szavazat :)

Csak a jólsikerült vége miatt kapott egy gyenge 3-ast, maga a film borzasztóan klisés volt odáig,

2017-01-20 21:43:53 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #25

Ja meg a logikai bukfenc se volt rossz a végén, hogy leírja az öregasszony a nevet, de ő nem mondaná ki érted... Meg amikor be van nyomva a dilidoki akkor KÜLSŐ KAMERÁBÓL mutatja hogy homályos a dolog, a néző azt látja hogy a néni homályos, komolyan ez a rendezés legalja. Ez a csávó csak jó alapanyagokat kap de rendezni nem tud. Nem is tudom miért adtam 4-est, de Mcavoy miatt tartom egyelőre.

előzmény: HejjaX (#24)

2017-01-19 23:54:11 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #23

Nem sok, alapvetően a rendező korábbi filmje, Unbreakablere való utalás illetve annak kinyilatkoztatása, hogy lesz folytatása a filmnek...

előzmény: HejjaX (#22)

2017-01-19 16:47:12 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #21

De szerintem ez irreleváns, hogy a kritikák hány %-a pozitív. 5 ember véleménye szerint akivel együtt néztem a filmet ötből öt azt mondta, hogy a film a vége előtti 15 percig zseniális volt, utána meg... Most az, hogy ez kit, mennyire zökkent ki az más kérdés. Mindenesetre lehetett volna sokkal jobb, és ez bosszantó. Szerintem a legtöbb embernek a 3-4 között fog mozogni az értékelése.

előzmény: Korben (#19)

2017-01-19 15:14:04 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #17

Daniel Keyes: Szép álmokat, Billy!

2017-01-19 12:28:22 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #14

Borzasztóan gyenge 4-es, igazából gyakorlatilag egy erős 3 film. Nem akarok spoilerezni de a film utolsó 10-15 perce az egészet hazavágja, pedig addig egy rendkívül jó film. Shyamalan szerintem egyáltalán nem jó rendező, csak kapott megint egy jó anyagot, amiből aztán megint nem hozta ki a maxot. Aki látta szerintem érti. Aki meg olvasta a film alapját adó könyvet az roppant mód dühös lesz a film végére.

Pozitívum, hogy a színészek nagyot mennek, Anna Taylor Joy korrekt, Mcavoy zseniális. A helyzetkomikumok nagyon poénosak (köszönhetően Mcavoy játékának is).

2017-01-10 19:18:51 La La Land (2016) / Kaliforniai álom GeryFlash (5) #35

Valami olyasmi. Kíváncsi lennék, mennyire szeretném ezt a filmet ha mondjuk McAdams vagy Vikander játszotta volna. :D De tényleg, most nem volt számomra se ellenszenves se modoros Kő Emma.

2017-01-10 19:08:00 La La Land (2016) / Kaliforniai álom GeryFlash (5) #33

Nem szeretem különösebben a romantikus filmeket. Utálom a musicalt. Emma Stone NO1 hatere vagyok, rühellem a mimikáját és az egész személyiségét, számomra a Birdmant is erősen lehúzta ripacskodása.

Ritkán egyezik a véleményem a Golden Globe/Oscar szakértőivel, de most igen. Ez a film, talán a valaha volt legszebb romantikus filmje, és jó eséllyel válhat a Hair után a legikonikusabb musicalé.

A filmre amikor beültem már az első 4 perc után éreztem, ez nem nekem való, ebben indokolatlanul táncikálni és énekelgetni fognak. Szerencsére nem így történt (vagy ha igen, akkor jól átvertek). Annak mondom, aki utálja a muscialt nyugodtan nézze meg. Szerintem nem lett túl sok táncos jelenet, ami van az meg vagy látványos, vagy vicces (igen, tényleg az, pedig nem kenyerem a jópofizós clean jokeolgatás).

A zene egyszerűen hihetetlen, akárcsak a Whiplashben itt is van változatosság. Nem gyakran teszem be mozi után rögtön egy filmnek a soundtrackjét, itt mégis.

A színészek. Gyakorlatilag kettő van, Gosling és Stone. Nos Stone tényleg soha nem lesz kedvenc színészem, itt tényleg korrekt, helyenként még számomra is szerethető volt, amellett remekül énekelt, arcjátéka is rendben volt és nem csak a tipikus ,,elpirulok illetve flegmán arréb nézek" eszköztárját hozta. Tényleg rendben volt, Oscar szerintem túlzás lenne, de jelölés megérdemelt lehet.

Gosling. Hát Gosling papa megint megcsinálta, lehet vele meg a másik oldalról vagy elfogult, de egyszerűen zseniális volt. Korábban a Drive miatt sokak által be volt skatúlyázva a ,,jóképű faarcú közepes kategóriába" , de a divat fikázókra ismét rácáfolt (drámai szerepekben már korábban nagyot ment a Túl a fenyvesen, de főleg a Blue Valentine-ban, és a tavalyi Nice Guysban megmutatta, szarik arra a rajongók által kreált cool imázsra).
A szerepet kisújjból hozta, pazarul megtanult táncolni és zongorázni (utóbbi 4 hónap intezív tanulás eredménye, a filmben lévő összes számot ő játszotta), emellett a dalokban a vokálja is nagyon rendben volt.
Nem tartom korrektnek, hogy Gosling, aki egy nagyon színész előbb kapjon Oscart mint Bale, Gyllenhaal vagy Tom Hardy, akik régóta megérdemelték volna már azt a szobrot, de ettől függetlenül ha náluk nem is lesz jobb színész, idén teljesen megérdemelten zsebelheti majd az Oscart.

A film meg összeségében nagyon profi munka volt. Az első 10-15 percben úgy éreztem ez is egy sablonos, mű gondokkal teli romkom lesz, de szerencsére nem jött be. A dialógusok akár csak a Whiplashben most is nagyon életszerűek, semmi modorosság, a poénok is teljesen rendben voltak. A történetvezetés a 4 ,,egységen" (nem akarok spoilerezni) való vezetése sem forradalmi, de jól működik.
A befejezés: Szerintem az egész film legnagyobb érdeme (Gosling játéka és a zenei felhozatal meleltt). Ilyen korrektül, giccs nélkül befejezni egy romantikus filmet szinte lehetetlen, hihetetlen az a művészi húzás, amit Chazelle eszközöl a kicserélt szereppel. Annyi féle képpen el lehetett volan szarni, egy indokolatlan és légből kapott happy endel vagy egy Titanic féle nyál tengerrel. Nem, a rendező ennél nagyobb klasszisokkal bírt. Szerintem utoljára ilyen szép és tökéletes befejezést az About time-ban láttam.

Egy szóval mindenkinek ajánlom a filmet, azoknak is akiknek a musical/romantikus film szó hallatára a szőr is feláll a hátukon. Nem tökéletes film, maga a sztori azért nem olyan roppant mély tartalmú, de ettől függetlenül rendben van.

10/8,5