GeryFlash

Regisztráció: 2013. március 6. (9 év, 3 hónap)

Rendezők: Anders Thomas Jensen, Christopher Nolan, Guy Ritchie, Martin McDonagh, Martin Scorsese, Milos Forman, Nicolas Winding Refn, Sergio Leone, Wes Anderson
Színészek: Al Pacino, Christian Bale, Christopher Walken, Jack Nicholson, James McAvoy, Joaquin Phoenix, Mads Mikkelsen, Rachel McAdams, Robert De Niro, Rosario Dawson, Ryan Gosling, Sean Penn, Tom Hardy
Műfajok: dráma, thriller, vígjáték

4 2022-06-08 3,9
Troy
Trója
3 2022-06-08 3,2
Non c'è due senza quattro
Nincs kettő négy nélkül

Cast Away
Számkivetett
4 2022-06-08 4,0

2022-03-05 03:55:21 The Witch (2015) / A boszorkány GeryFlash (3) #47

Erdekes, hogy a hozzaszolasok alapjan valakinek vagy nagyon bejott vagy nagyon unta. En megmondom oszinten tanacstalan vagyok hanyasra ertekeljem, konkretan a film utolso 10-15 perceig egy eros 4-es volt, nagyon komoly hangulata volt a filmnek, abszolut a kanapehoz szegezett, es nagyon erdekelt hogy mire fut ki a sztori. Hat elolvasva a kommenteket, nekem tovabbra is a nagy semmire. Egyszeruen nem all ossze, az utolso 1 perces jelenet meg konkretan egyszerre felesleges es nevetseges.
Nagyon nagy remenyekkel ultem le a The Lighthouse utan, a rendezo azon filmje nekem annyira betalalt, hogy napokig a hatasa alatt voltam, es igen, ott sem a sztori vitte a hatan a filmet, hanem a hangulat+dialogok+szineszi jatek+ operatori munka, de ott valahogy nem is ereztem annyira fontosnak hogy mi lesz a ,,megfejtes". Ott kaptunk egy szep metaforat(?), itt meg ehhh... Merges vagyok a filmre mert a jatekido 90%-ban nagyon tetszett.

Lehet nem nekem keszult ez a film, sajnos 35 percnel ahol szamomra tetozott a cringe faktor (,,hadd szagoljam meg az izzadsagodat, az meg nem megcsalas hehehe") ki kellett hogy kapcsoljam. Biztos megvan ennek is a maga kozonsege, sajnos szamomra ez befogadhatatlan, kicsit nekem ilyen szodavizezett Nimfomaniasra hajazott, csak Lars von Trier nem ontotte le mazzal.

Persze abszolut ertem, hogy a ket film nem igazan parhuzamba allithato, es hogy mirol szol ez a film (legalabbis amennyit lattam belole): a modern tarsadalomban az egyennek felallitott sztenderdizalt elvarasok, ami peer pressuklent fojtogatoan hat azokra, akik nem a deklaralt tarsadalmi formulak alapjan szeretnenek elni, emellett a filmben eros hangsulyt kap az emberek kepmutatasa.
A problemam az, hogy csak azert, mert ezek a jelensegek a filmben be vannak mutatva meg nem lesz jo film, ellenben a minimalis rokonszenvet sem alakitja ki a foszereplovel. Ami nem feltetlen baj, rengeteg filmben ez mukodik (pl.: Shame), viszont az hogy ennyire kinos legyen nezni az semmi nem indokolta. Cserebe jo szajbaragos. Szineszi alakitasok rendben voltak.
Egyszer talan raveszem magamat hogy befejezzem.

2022-02-22 21:33:56 Gattaca (1997) GeryFlash (2) #36

Rettenetesen giccses.

Talan az egyik legalulertekeltebb film KT-n es IMDB-n egyarant. Valoban olyan mintha a Driveot es John Wicket mixelte volna Lynne Ramsay (erzesem szerint semmi koze a Takenhez, az hogy itt is van egy elrabolt lany ez szerintem keves a parhuzamhoz) , csak meg nyakonontve egy keves flesselgetessel es jobb sztorival. Hangulatban mindenkepp a Drivehoz all kozel. Erthetetlen szamomra hogy ez hogy lehet ennyire alulertekelt, nevetseges ez a 3.4, arra hviatkozva hogy sok volt a film meg tul depressziv...
Nagyon jol bontakozik ki a tortenetszal, abszolut fohos centrikus maga a sztori, Joaquin Phoenix zsenialis, zenek Driveot idezik/masoljak, operatori munka is rendben volt.

Igazabol ugyanaz igaz erre mint a Drivera, Nightcrawlerre vagy Filth-re: nem a legtemposabb film, inkabb mediativ, es ahhoz hasonloan a hangulataval huz be (vagy eppen taszit el).
Oriasi hidden-gem volt szamomra.

2021-12-26 02:26:26 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] GeryFlash #26122

Sokat elárul a társadalomról hogy a Pókember: Nincs hazaút meg 4.1-en van. Ez van, az embereknek nem Szárnyas fejvadász 2049 meg Dűne kell hanem Marvel.

Áthelyezve a(z) Dune topikból.

előzmény: Ágó (#47)

Tenebra az aki a legkisebb arányban mondd hülyeségeket az én megítélésem szerint, szóval neki megy a szavazat :)

Csak a jólsikerült vége miatt kapott egy gyenge 3-ast, maga a film borzasztóan klisés volt odáig,

2017-01-20 21:43:53 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #25

Ja meg a logikai bukfenc se volt rossz a végén, hogy leírja az öregasszony a nevet, de ő nem mondaná ki érted... Meg amikor be van nyomva a dilidoki akkor KÜLSŐ KAMERÁBÓL mutatja hogy homályos a dolog, a néző azt látja hogy a néni homályos, komolyan ez a rendezés legalja. Ez a csávó csak jó alapanyagokat kap de rendezni nem tud. Nem is tudom miért adtam 4-est, de Mcavoy miatt tartom egyelőre.

előzmény: HejjaX (#24)

2017-01-19 23:54:11 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #23

Nem sok, alapvetően a rendező korábbi filmje, Unbreakablere való utalás illetve annak kinyilatkoztatása, hogy lesz folytatása a filmnek...

előzmény: HejjaX (#22)

2017-01-19 16:47:12 Split (2016) / Széttörve GeryFlash (3) #21

De szerintem ez irreleváns, hogy a kritikák hány %-a pozitív. 5 ember véleménye szerint akivel együtt néztem a filmet ötből öt azt mondta, hogy a film a vége előtti 15 percig zseniális volt, utána meg... Most az, hogy ez kit, mennyire zökkent ki az más kérdés. Mindenesetre lehetett volna sokkal jobb, és ez bosszantó. Szerintem a legtöbb embernek a 3-4 között fog mozogni az értékelése.

előzmény: Korben (#19)