moshmosh

Regisztráció: 2013. január 20. (11 év, 1 hónap)

Berberian Sound Studio

4 2013-07-09 4,3
Pontypool
Pontypool – A zombik városa
3 2013-07-09 3,0

Kisebb-nagyobb ki tudja? :) Bár aki Bergmanon, Jodorowskyn nevelkedett, annak nem lehet nagy gondja.

Egrészt mert kicsit sem nevezhető átlagos filmnek, érződik rajta, hogy nem egy pénzhajhász alkotás és közel sem annyira közénségbarát, mint anno a Drive volt ( Az sem nevezhető teljesen közönségbarátnak, de valljuk be, hogy egy tágabb csoportnak szól.) Ezért tettem a párhuzamot a Valhalla Rising-al, mivel sok mértékben hasonlítanak egymásra. Mindkettő mű lassú, nézőtpróbáló. De van bennük valami ami megfogja az embert, gondolkodásra kézteti és nem engedi el. Nem Spoilerezek, de ami másrészt tetszett a filmben az a elemezhetősége. Rengeteg de rengeteget belálathatunk a filmbe, szerintem ez is volt a célja a kedves Refn-nek. A vége előszőr kicsit (ha nem nagyon) furának és érthetetlenek hat, míg nem az ember elkezd gondolkodni rajta. Nekem speciel van egy teóriám ami két fő témára épül, de ezt nem részletezném, majd talán a magyar premier után (Ha egyáltalán érdekel valakit). Pozitívumként említhetném még a zenét, ( Drive óta tudjuk, hogy Clif Martinez jó választás) vagy úgyy összegészében a neon-vöröses színet domináltató hangulatot. Megemlíteném, hogy a trailer útólag újranézve elég megtévesztő, az alpján inkább egy Harcifilmnek tűnt, mintsem egy okos "művészfilm". Bár félek, hogy eléggé sok lehúzó kritikát olvashatunk majd szerény hazánkban erről a filmről. Reménykedem, hogy legalább egy csekély csoport tagjai között kultstátuszt ér el a film, mert bizony megérdemli. Összegezve szerintem, ha valaki egy okos, kisebb igényességet követelő filmet akar látni, az fizessen be rá. Csak ne úgy álljanak hozzá, mint egy verekedős akciófilmhez.

Egyébként ha valaki szereti Gaspar Noé munkásságát (Irreversible, de inkább Enter the Void), az ezzel az alkotással is elégedett lessz, mvel hasonlítanak stílusukban.

Ha osztályozhatnák már, egyből rányomnám az ötöst. Lehetőségem volt külföldi utazás keretében megtekinteni és Refn előző munkái ismeretében vállalkoztam rá. Aki egy Drive-hoz hasonló filmet vár Ryan Gosling miatt, az csalódni fog. Refn eme alkotása inkább illeszthető korábbi vitatott Valhalla Rising, Fear-X vagy a Bleeder mellé. Ebből kiindúlva szinte biztosan kettéoszlik majd a nézők véleménye. Én speciel imádtam minden egyes percét, talán ez lett a rendező legkiforrótabb filmje. Összefoglalva azt üzenném, hogy akik várják a filmet, ne hallgassanak a kezdeti lehúzó kritikákra, nézzék meg a filmet. Nálam többször újranézős, így a magyarországi vetítésre is befizetek. 5/5...10/10

2013-02-04 16:50:44 The Oregonian (2011) moshmosh (1) #1

Talán a legrosszabb film amit valaha láttam. Borzasztó!
Azoknak mindenképp "ajánlom" végigszenvedni akik azt hiszik magukról, hogy már láttak rossz filmet.