Linea

2024-03-27 18:40:24 [Filmet keresek] Linea #3240

Helló! Netes keresés alapján ez a Buster Keaton film jött ki a kérdésedre: My Wife’s Relations (1922). Nézd meg hátha tényleg ez az.

előzmény: III. Richárd (#3239)

Szerintem ebben a filmben a cselekmények szó szerinti értelmezésével nem jutunk messzire, életszerűtlen és zavaros marad minden. Viszont ha a két főszereplőre úgy tekintünk, mint akik két országot személyesítenek meg, akkor hátborzongató párhuzamok és szimbólumvilág tárul fel.
Testvérháború (utalás az aktuális orosz-ukrán háborúra!?).
Az öncsonkítás gesztusa (az ujjak = az értelmetlenül feláldozott katonák). Ebből a nézőpontból értelmet nyer az irracionális engesztelhetetlen düh és bosszúvágy is.

előzmény: cucu (#30)

2024-03-02 23:24:31 Fall (2022) / Zuhanás Linea (2) #9

A szituáció erre a Fagyhatár (2010) c. filmre emlékeztetett.

2024-02-18 19:16:33 Navalny (2022) / Navalnij Linea (5) #23

Egy kamu dokumentumfilm nem kapott volna három jeles díjat: BAFTA, Oscar, Producers Guild of America.
Díjak listája

2024-02-18 18:28:38 Navalny (2022) / Navalnij Linea (5) #19

"két olyan szituáció már ami szinte hihetetlen...főleg, hogy nem fog senkinek jelenteni egy ügynök, telefonos bemondásra" - ez egy teljesen bevett hackelési technika, egyáltalán nem hihetetlen:
Social Engineering

előzmény: HZ (#17)

2024-02-18 15:44:43 Navalny (2022) / Navalnij Linea (5) #13

A lényeget pontosan lehet tudni: Navalnij nevén nevezte, hogy Oroszország diktatúra, és számos bizonyítékot közölt a rendszer korrupt működésére, arra hogyan lopják el az ország pénzét a vezetők, és különösen Putyin. Ezután Putyin szisztematikusan próbálja minden eszközzel elhallgattatni: koncepciós perek, börtön, novicsok idegméreg, próbaidő megsértése miatt 9 év szigorúan örzött börtön, magánzárka, embertelen körülmények.
2024 február 16.-án meghalt a börtönben, állítólag vérrög miatt, de egy biztos hogy Navalnij haláláért Putyin a felelős. És ez már a sokadik ilyen politikai gyilkossága. Ezek után azon problémázni, hogy nem pontosan úgy történt, ahogy a filmben mutatták, üres szőrszálhasogatás, és a gyilkos tisztára mosdatása.

előzmény: HZ (#12)

2023-12-11 18:59:31 Oppenheimer (2023) Linea (2) #70

A téma nagyon összetett. De mit tárgyal a film? Kifejt bármit is a lényeges kérdések közül?

2023-11-17 20:12:57 Oppenheimer (2023) Linea (2) #44

Ahhoz képest hogy három órás a film, meglepően keveset lehet megtudni belőle Oppenheimerről vagy arról, ami igazán fontos lenne: az atombomba okozta pusztításról, és veszélyeiről. Például ez a szintén idei dokumentumfilm részletesebb és érthetőbb:To End All War: Oppenheimer & the Atomic Bomb (2023). De a régi filmek között sokkal jobbak és szókimondóbbak vannak, ez a Nolan féle Oppenheimer film szerintem túlságosan visszafogott.

Helló! A Vapiti szavazás linkjére nem lehetne egy külön menüpontot kitenni?
Szerintem ha jobban ki lenne emelve egy látványos menüponttal vagy gombbal, akkor többen vennének részt a szavazáson.

2020-09-20 13:30:59 [Filmet keresek] Linea #2824

A Dancer in the Dark (2000) nagy kedvencem, arról jutott eszembe, hogy láttam szereted Björk-öt. Szerintem nagyon szívbemarkoló és megrázó film, engem mélyen megérintett, csak ajánlani tudom.

2019-11-11 13:36:09 Mr. Nobody (2009) Linea (3) #35

Nem rossz film, de nekem a korábban készült Pillangó-hatás jobban tetszett.

2018-02-21 11:01:09 Silence (2016) / Némaság Linea (2) #102

A Misszió hasonló témájú film és szerintem sokkal jobb:
The Mission (1986) A misszió