Nimue29

Regisztráció: 2012. december 5. (4 év, 11 hónap)

Nem: nő

Majo no takkyubin
Kiki, a boszorkányfutár
4 2013-08-23 3,9
Tangled
Aranyhaj és a nagy gubanc
1 2013-01-30 3,8
Cloud Atlas
Felhőatlasz
3 2012-12-29 3,6

2015-07-19 17:52:59 Ondine (2009) Nimue29 (4) #5

köszönöm, közben megleltem. :))

előzmény: Nimue29 (#3)

Kicsit meglepett a sok negatív vélemény, Miss Heliotrope emésztési problémáit (amit olcsó és szánalmas poénnak tartok) leszámítva szerintem egy nagyon szuper film. Nem bonyolult, de szép és nem megszokott történet, egy kivételével mentes az olcsó amcsifilmes poénoktól. Engem nagyon megfogott az egész légköre, képei. A "kíváncsi gyerek" jelenséget mondjuk sose fogom megérteni, de ez általános könyves-filmes érthetetlenség számomra, nem csak erre az egyre vonatkozik, hogy ha valahova azt mondják, be ne tedd a lábad, akkor miért megy valaki mégis oda, akár többször is. (én sose tenném, meg hát evolúció, na). és azt se értem egészen, hogy miért kell egy abroncsos szoknyát félig nyitottá tenni hogy látszódjanak az abroncsok, inkább ciki lesz tőle mint eredeti vagy steam punk. de különben a jelmezek, képek is mindenestül nagyon rendben voltak, ezek csak apróságok.

Hogy egy tulajdonképpen jó könyvből hogy lehet ilyen pokoli rosszat összehozni, az művészet. Erősen egyszer nézős, ronda számítógépes grafikás díszlettel és olcsó amcsivígjáték poénokkal. Ja, és a könyvben Ella eredetileg egy vagány trollsuttogó csaj, ehhez képest a filmben folyton a hercegnek kell megmenteni. Minden hülye klisét beleraktak amit a szerző kihagyott. Kár. Egyszer jó volt jobb híján, nem kapcsoltam ki, azért mégis volt benne tündér, manó meg királylány, de nagy kár érte, amit tettek ezzel a történettel. Ja és Anne Hathaway viszont bájos, hurrá, egy barna hajú királykisasszony! Ez mindenképpen pozitív :)

Egy kis mérföldkő nekem: angolul, angol felirattal néztem, ami eddig túl nehéznek bizonyult. És meglepően sokat értettem belőle, de azért segítettek. :) Rettentően helyes mese, a boszorkányokat amúgy is mindenek felett szeretem. Jó volt a békés világa, hogy van bonyodalom, de nem történik semmi igazán rettenetes, mégse unalmas. A Totoro nekem még mindig az abszolút kedvenc, de helyes ez is.

Csak nagy társaságban, sok popcornnal, és sok-sok vicces beszólással nézhető. Ez az annyira szar, hogy már vicces. Egyedül meg nem néztem volna. De sok aranyos emberrel poén, éjfél utáni agyzsibbasztás. Aranyhaj szeme rettenetes, nem különben a tömény Disney giccs pillagók, madárkák, a csavargó vagánynak vagy viccesnek szánt, vérgáz dumái... Hát. Gyereknek káros, felnőttnek meg minek. (Mondom, kivéve a buli kedvéért, egy tényleg jó film után).

2012-12-29 17:55:56 Cloud Atlas (2012) / Felhőatlasz Nimue29 (3) #96

nem volt ez rossz, voltak benne jó ötletek és olyan szálak, amik megragadtak és kicsit tovább éltem bennük a film után. de összességében engem idegesített az állandó váltogatás, nem volt annyira az én világom, és sokalltam benne a brutalitást. jobban szeretem az inkább az emberek lelkén belül játszódó drámákat, kevesebb szereplővel és több kedves humorral. hangulatában hasonlít A forrás című filmre, úgyhogy annyira egetrengetően eredetinek se éreztem.
alighanem a filmeknél is az fog bekövetkezni nálam, mint a zenéknél és a könyveknél, hogy amikor megtalálom azokat, amik abszolút az én világom hangulatukban, akkor a többi akármennyire értékes vagy jó, már nem tud úgy lekötni.

2012-12-06 20:28:05 Ondine (2009) Nimue29 (4) #3

lassan indult, de ebben is szépek voltak a képek, az ötlet. most meg nem győzök mosolyogni rajta magamban. az atmoszférája tatszett, de néha kicsit vontatott. a befejezése még dobott rajta, hogy "jó" nak minősítsem.

viszont örülnék egy linknek a dalról, amit a lány énekel, és a pushta szó pontos jelentése is érdekelne.

Tényleg a Holt költők társaságára emlékeztet, csak az sokkal jobb. Ennek a témája izgalmas lenne, de helyenként untam.
Ami kár, hogy a gondolkodni tanító, személyiségformáló tanárok még mindig szenzációnak számítanak. Nem az 1954-es Amerikában, hanem a mai Magyarországban. :(

2012-12-06 00:12:40 Bright Star (2009) / Fényes csillag Nimue29 (3) #7

Van egy jelenet, amikor a lány nézi a havazást, majd az ablak elé lép, csak a sziluettje látszik... szép. Kéne ebből lapozgatós könyvet csinálni, sok-sok képpel a filmből és a valóságból, a költő verseivel.Képeskönyv. Mint A róka és a gyerek.

Szép, különös, különleges, elgondolkoztató. És nagyon mókás is. :) Ha az ellenség legalább egy kicsit lenne kevésbé visszataszító, simán lehetne gyerekfilm. Felnőtt filmnek túl egyszerű a sztori (viszont érdekes a világ), gyerekfilmnek meg túl rémesek ezek a keselyűfejű gonoszok. Kiskoromban biztos féltem volna tőle. De tényleg nagyon érdekes film, kedvenc lesz.