Fluga

Mindenkinek ajánlom ezt a filmet.Végig olyan érzésem volt, hogy akár egy magyar film is lehetne, s szinte látta, hogy melyik szerepet ki játszaná.

Mindenesetre Carmina megoldotta. Annyira természetes alakítások voltak, hogy az embernek muszáj szeretni és őszintén nevetni a néha elég morbid humoron.

Fura film, de érdekes.
Mintha Jarmusch-t és Lynch-et összemixelnénk.
De valahogy összhatásban egyiknek sem az erősségeit hozza ki, hanem valami egészen oda nem illőt.
Mindenképp megfelelő hangulat kell hozzá, hogy ez ember ezt befogadja, belelazuljon és élvezni tudja.

2014-10-26 09:50:45 Senki szigete (2014) Fluga (5) #6

A kategóriájában zseniális szerintem is.
Kijössz a moziból és fel vagy dobva, szebbnek és színesebbnek látod az életedet.
Olyan mint egy jó koktél.
Kellenek az ilyen filmek.
Köszi Török Feri!

2013-07-07 17:08:59 Orlando (1992) Fluga (5) #3

Meglepett, hogy csak két negatív hozzászólás van.
Én először egy filmklubban láttam a filmet a kilencvenes évek közepén, és akkor még semmit nem tudtam Virginia Woolf-ról. Viszont pont a film hatására kezdtem el olvasni.
Szerintem érdemes megnézni a filmet, mondjuk 1-2 évvel a könyv olvasása után. Sally Potter világa egyedi és magával ragadó, és Tilda Swinton tökéletes Orlando.

Olyan jó volt újranézni!

2012-11-17 18:14:08 Noruwei no mori (2010) / Norvég erdő Fluga (4) #3

Korábban nem gondoltam volna, hogy valakinek eszébe jut Murakami könyvek filmre lehet vinni.
Ha én választhattam volna, talán a Szputynik, szívecskémből csináltam volna filmet, de ez is elég érdekes választás volt.
Érdemes megnézni. A karakterek annyira eltérnek a nyugati emberektől. A visszafogott, szinte már szégyenlős viselkedés mellett elhangzanak olyan intim, szinte már brutálisan intim mondatok, amit az ember hirtelen nem tud hovarakni.
Képileg zseniális a film, de ha nem olvastam volna a könyvet, akkor nem tudom mennyi jött volna át a mondanivalójából.

Kb 7 éve láttam még a Cirkogejzírben és most újra megnéztem.
Nagyon szerethető film. Nekem 7 éve és most is ez az utórezgés maradt meg belőle.