Gruden Gergo

Regisztráció: 2012. október 13. (9 év, 8 hónap)

Születési év: 1991

4 2022-05-07 3,9
Un triomphe
The Big Hit
4 2022-04-22 ?

Nagyon dióhéjban, arról szól, hogy Vanda megszáll egy városkát ahol mindenkinek irányitja az elméjét, még Vision-nak is és megteremti magának a tökéletes világot. Ott "csinál" maguknak 2 gyereket is. De persze lebukik és elveszit mindent. Onnan jön a vágy, hogy vissza akarja kapni a gyerekeit és ezért is mondják neki, hogy ők nem léteznek.
Csak azért irtam le, mert ezt azért fontos tudni ha az inditékokról beszélünk.

előzmény: fempolip (#16)

Láttad a VandaVision-t?

előzmény: fempolip (#14)

Ha a "boszorkány" annyira a sötét oldalon áll már, akkor hogyan tudták olyan könnyen meggyőzni? Strange már korábban is kérdezte, hogy mi lesz a gyerekek anyjával? - Ezt én azzal magyaráznám, hogy a boszi mindent megtett azért, hogy a gyerekeivel lehessen. Sok száz embert vagy bolygót pusztitott volna el a céljáért, majd titokban átvette volna az anyjuk helyét. Pont azzal tudták meggyőzni, hogy megmutatták az igazi énjét a gyerekeinek amivel egyből megutálta magát, mivel mindent megtett volna, hogy őket megmentse, de abban a pillanatban ő maga volt a legnagyobb ellenségük. Én inkább úgy értelmezem, hogy külön + pont, hogy nem legyőzték, mert az egész film kb arra épült, hogy milyen erős.
A kiscsajnak meg annyit mond a Strange, hogy higgy magadban? Az meg erre hisz magában. Nem mondhatta volna már az elején? Megspórolt volna egy egész filmet... - Azért nem hitt magában, mert eddig minden Strange a legvégső megoldásnak azt tartotta, hogy a boszit megelőzve ő veszi el az erejét és ő volt az első Strange aki valóban hitt a kiscsajban, amitől neki is megjött a "hite"

Nekem legalábbis nagyon tetszett a film, szóval inkább ezeket látom bele a magyarázatokba.

Az első stáblistás jelenetbe nem tudok beleszólni, mert nem vagyok képregény fan, fogalmam sincs, hogy mit láttam, de a második jelenet LEGALÁBB 1 osztályzatot emelt a filmen. Eszméletlen lezárás volt.

Aki nem értené, a jelenetben Bruce Campbell-t látjuk amint ütlegeli magát. Namármost neki és e film rendezőjének van egy olyan közös filmje, hogy The Evil Dead (ami szerintem egyértelműen egy klasszikus a horror műfajon belül), melyben van is egy olyan jelenet, hogy a gonosz átveszi a hatalmat a főhős egyik keze fölött és elkezdi ütlegelni vele.

előzmény: Doc (#12)

Es tenyleg keddre esik :))
Remelem emlekesztetot is tettel, illetve megrendelted a filmet. Nehogy streaming-en ne legyen majd elerheto. En a helyedben mindenre felkeszulnek ;)

Mikozben a Gigafosszaurusz megfelelmlitoen uvolt es toszigalja a feje tetejere fordult jarmuvet. Mert ugye barmekkora csucsragadozo legyen, ha a fohosokrol van szo, akkor maris osszekakilja magat es csak nez ki fenyegetoen a fejebol :)

előzmény: s912 (#13)

Sima dinos film. MEgnezheted barmilyen elozmeny nelkul is. De ha ram hallgatsz, akkor inkabb az elso Jurassic World-ot nezed meg.
Ez valami borzalom. En senkinek sem ajanlanam, dinok ide vagy oda

előzmény: Korben (#10)

Hat ez remek volt. Csak azert nem kertem vissza a penzem a kasszanal, mert az asszony szerint "ne szegyenitsd magad".

Szerintem pont, hogy nem igazsagos a hasonlat, ugyanis nem kezelhetsz egy klasszikus Ghostbusters-t Transformers vagy FF szinten... Azok latvanyfilmek, azokkal nincs is semmi baj. Olyan volt az elso, olyan a tobbi is. De amikor egy klasszikussal teszik ugyanezt, ott mar van baj. Hogy temanal maradjunk az emlitett filmel mit csinaltak? Eloszor nokkel jatszattak el ugyanazt, majd gyerekekkel. A kovetkezoben 5 LMBTQ tag lesz, mert eppen ez a trend. Szerintem pont, hogy itt van a baj.
De nem akarok en errol senkit meggyozni csak elmondom a velemenyem, amire a komment szekcio valo. Ha valakit ezzel megsertek, akkor elnezest kerek.

előzmény: miraculum (#18)

Igen, én egyet értek azzal amit mondtál és azzal is, hogy olyanok vagyunk, mint a Holdat ugató kutyák. Én csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy egy My name is Khan BOLLYWOOD-i produkció közel $21M-ből tud ZSeniális lenni, mig egy közel $300M-ből készült Skywalker kora egyenesen egy okádék?? Úgy, hogy utóbbinak minden létező eszköze megvan arra, hogy remek legyen. Legyen az történet, franchise, hangulat, karakterek, stb. Minden a készitők szájába van rágva mégis szarnak a közepébe... Nincs teszt közönség, nincs rajongói vélemény, nincs szakértői hozzászólás? De, van. De a péééééénz mindenek fölött áll. Ez szégyenletes és elkeseritő. És most ne hozzuk fel az utóbbi idők tendenciáit, hogy konkrétan semmi sem számit, csak legyen benne jó sok szinesbőrű, meleg, transzi, stb és akkor bárki bármi rosszat mer mondani a filmre, egyből megy a "biztos utálja a buzikat" szöveg.
Egy szó, mint száz, a társadalom semmit nem csinál csak még könnyebbé teszi az amúgy is nem túl bonyolult pénzgyártást.
Hülyeséget fére téve, Te vagy én is ülhetnénk a rendezői székben, ugyanolyan eredménye lenne. Ehhez már nem kell tehetség vagy adottság, csupán ismeretség....

előzmény: Ninety-Four (#15)

Szerintem rossz oldalról nézed. Nem az a kérdés, hogy ez egy jó vagy rossz film, azt nyilván mindenki eldönti magának. Az a baj, hogy ez egy klasszikus, egy franchise és az hogy honnan, hova jutott. Ugyanezt megcsinálja az új Star Wars-okkal is. Mikor nézed a filmet nem gondolsz bele, mert sokszor nem is tudsz róla, de utólag belegondolva szerintem elég elkeseritő, hogy egy ilyen hátterű filmbe, konkrétan percenként bele lehet kötni, mert folyamatosan van valami hülyeség vagy logikátlanság. Fogjuk rá, hogy "korrekt iparosmunka", mint sok más filmre is, de vajon meddig? Meddig lesz minden film vagy minden folytatás megúszós?? Meddig fogják önteni magukból a szarabbnál szarabb filmeket, mert a paraszt úgyis megnézi, mert (pl) Star Wars a cime?? Azért próbálok "küzdeni" (bármilyen hülyén vagy eröltetetten is hangzik) az ilyen fosok ellen, mert csakis MI tehetünk arról, hogy ezek folyamatosan jelennek meg. Ha nem néznék meg annyian moziban, akkor már rég elvágták volna a Star Wars filmeket és de jó is lett volna, ha nem szennyezik be az eredetieket a modern szemetükkel....
Én nagyon szeretem a filmeket, de egyre csak elkeserit a tendencia, hogy senkit nem érdekel semmi CSAK a pénz. Star Wars cimmel bármilyen talicska fost el lehet adni. De, hogy konkrét páldát is hozzak, a napokban jelentették be, hogy lejártak a Micimackó jogai, ezért bárki tehet bármit vele, már nem kell jogdijakat fizetni/megvenni. Csak jelzem, hogy már be van jelentve a Micimackó hack&slash horror. Szerinted mennyi energiát fognak fektetni a produkcióba. Segitek. Kevesebbet, mint egy reggeli kábel fektetésbe. Elvégre Micimackó a cime, minek jót alkotni? A sok balga ugyis megnézi majd.
Micimackó - Vér és méz
P.S. Bocsi, nem terveztem ilyen hosszú választ, csak belemerültem :/