Gruden Gergo

Regisztráció: 2012. október 13. (9 év, 3 hónap)

Születési év: 1991

Klaus
Klaus - A karácsony titkos története
5 2021-12-27 4,2

2022-01-27 20:41:33 The First Wave (2021) Gruden Gergo (?) #1

Annyira nem erdekel mar senkit ez a tema, hogy semmi info nincs a filmrol. Helyes ;)

2022-01-24 19:50:49 Earthlings (2005) Gruden Gergo (?) #18

Azert mert az nem koltseghatekony. Es szerintem ezzel mindent elmondtam. Pl amikor mondja, hogy a borjukat 2 naposan elvalasztjak a szuleiktol, kikotve tartjak, hogy ne tudjon mozogni es ne fejlodjenek az izmai, XY szerekkel taplaljak, egy 1-2 m2-es "ketrecben" taroljak vak sotetben, majd 4 honap mulva feldolgozzak. Hogy ez miert jo? Nem jo, de le van szarva. Koltseghatekony es mivel mindent a penz mozgat, ezert ez a bevett szokas.
Szerintem is undorito dolgok ezek, de nem az, hogy ezek tortennek, hanem az, AHOGY tortennek. Ne felejtsuk el, hogy ezek miattunk vannak. Mi vesszuk meg az a vegtelen mennyisegu hust, borkabatot es miegymast. Ha nem lenne kereslet sem, akkor kinalatra sem lenne szukseg. Dehat ezek nagy szavak egy kis embertol...
Ismetlem, szerintem 2 dologgal van a legnagyobb baj:
1. Hogy minden a penz korul forog, azaz le van szarva minden, csak daraljak mar le szegeny jszagot, senkit nem erdekel, hogy van ra esely, hogy o meg el kozben. Ezt siman meg lehetne oldani penz nelkul, max raszannanak meg 15-20 percet/allat, hogy rendesen kiverezzen es tuti meghaljon. Szerintem ez nem lenne nagy erofeszites es + koltseggel sem jarna (ami a vagohidas megoldasokat illeti)
2. Talan nagyobb baj, hogy a felveteleken levo emberek (tisztelet a kivetelnek) mindegyike mosolyogva, kialtozva es elvezettel kinozta ezeket az allatokat.

Nem vagyok egyik oldalon sem (el is itelem oket, de meg is ertem a mierteket), de egy banalis pelda. Amikor a kismalacnak vagjak le a farkat, a fulet, tepik ki a fogat es kasztraljak ki oket, akkor arra milyen "koltseghatekony" megoldas lehet? Hany millio/milliard dodo lenne mindegyiknek erzestelenitot adni?? Nem tudom, hogy milyen torvenyek es szabalyozasok vannak erre tekintoen, de azt is elhiszem, ha minden letezo eloirast es szabalyt betartananak, akkor egyszeruen nem lenne megterulendo a vallalkozas es ez sajnos nem csak erre az iparagra ervenyes, hanem eleg sok masikra is (persze ez nem ment fel senkit) :(

előzmény: Charlie O'Brian (#13)

2022-01-24 09:08:15 Dominion (2018) / Uralom Gruden Gergo (?) #4

tul van targyalva ;)

2022-01-23 22:10:03 Dominion (2018) / Uralom Gruden Gergo (?) #2

ez miez?

Hát én egy szót sem értettem az egészből (mármint a filmből) , szóval igazán megköszönném, ha röviden leírnád, hogy szerinted mi volt az a nagyon nem elrejtett mondanivaló amit a film sugallni akart?

előzmény: Fujimi (#3)

A gyerekkel szoktam meset neni es bevallom, hogy altalaban en is elvezem es szivesen elnezegetek egy cuki animaciot, DE ez valami borzalom....
Azert nem nezhetetlen, mert a 3 eves fiam vegignezte :D

Akkor ez most film vagy minisorozat? IMDB szerint 3 reszes minisorozat, de Netflixen egy db masfel oras resz van fent, filmkent. Akkor most egyben van mindharom resz vagy 3 "egesz estes" film adja ki a sorozatot?
Ha az utobbi, akkor megtekintheto mindharom resz?
Elore is koszi

2022-01-15 23:23:38 Old (2021) / Idő Gruden Gergo (2) #13

Igen, egyet értek, a film rossz, de amiket Te hozol fel, arra van ésszerű magyarázat, némelyiket a film maga is megmagyarázza:
1. Másképp nem tudják vizsgálni, csak úgy, hogy az adott gyógyszernek van-e hatása, minthogy figyelik, hogy jelentkeznek-e a tünetek. Elvégre nem mehetnek oda. A filmben is elmondták, hogy mivel az epilepsziára kifejlesztett gyógyszer 1 adagja elég volt ahhoz, hogy kb 16 évig ne legyen rohama, szóval elkezdhetik a teszteket és prezentálhatják az eredményeket. Persze ez felteszi a kérdést, hogy mi van akkor, ha nem jó a gyógyszer? Nem jutnak információhoz, hogy mivel volt a baj, de ez már mellékes.
2. A gyerek mindenkitől megkérdezte a nevét és a foglalkozását. Tudta, hogy a fekete pasi rendőr ezért odaadta neki a noteszt amiben fel volt irva jópár személy neve és cime, akik közül mindenki eltűntnek volt nyilvánitva. Ez gondolom elég volt ahhoz, hogy gyanút keltsen és elkezdjenek nyomozni.

Az általad emlitette szanaszét törő nő a barlangban szerintem is borzalmas volt. Miatta el is gondolkodtam a nézhetetlenen :/

Hivjatok mazoistának, de én egy második részre lennék kiváncsi, ami bemutatja, hogy, hogy reagál a világ, és az emberek amikor ez kiderül. Mit csinálnak, mi lesz a part sorsa? Szétlövik, tovább kisérleteznek, stb...

előzmény: kaamir (#11)

Ez nagyon jo gondolat, erre nem is gondoltam: "A párhuzam is azért volt felállítva Denzel és Rami Malek között, mert mindketten egy ártatlan embert öltek meg."
Egyebkent szamomra elkepesztoen unalmas film volt. Nagyon ritkan fordul elo, de kuzdenem kellett, hogy ne aludjak bele. Az ok, hogy megmagyaraztak, hogy "Denzel papa" miert lepett le es miert ment tonkre, de az kicsit el lett hanyagolva, hogy mennyire konnyen meguszta azt amit. kicsit fura, hogy senkinek nem tunt fel, hogy mellkason lottek a csajt..., de ez csak szorszal hasogatas. Ennek ellenere szerintem lassu es unalmas film volt.
Szerintem sem Jerad Leto karaktere volt a gyilkos.

előzmény: Hege (#13)

2022-01-10 12:01:07 A-X-L (2018) Gruden Gergo (?) #2

De legalabb jol nez ki, mert ha igen, akkor egy szinten van a Godzilla vs Kong-al, nem? :)