jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (5 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

A Quiet Place
Hang nélkül
4 2018-07-14 3,5

2018-07-13 16:52:48 Zombi 2 (1979) / Zombi jackbau33 (2) #12

Ilyen unalmas zombifilmet se gyakran látok.1 óra elteltéig kb alig van esemény ,3-4 gyilkosság,aztán az utolsó 20 percre jön némi izgalom meg tömény hentelés,az teljesen oké is,de mi szükség a több mint 1 órányi felvezetésre?!

Az alapötlet nem is rossz viszont a megvalósítás... Tipikus tucathorror sorrendben lemorzsolódó fiatalokkal idióta abszolút érdektelen párbeszédekkel némi uncsi nyomozós szállal viszont egy meglepően érdekes végkifejlettel,ez az egyetlen pozitívuma,egyszer azért nézhető de semmi több.

Jó film volt bár a fordulat tényleg nem túl eredeti a filmben,egyszer azért nézhető és izgalmas is de többször biztos nem fogom elővenni.

A legunalmasabb film noir amit eddig láttam.A rövid (67 perces) játékidő ellenére is indokolatlanul hosszú a felvezetés csomó fölösleges jelenettel mint pl Gloria családjának a története vagy az elnyújtott bokszmérkőzés az elején.Kb 40 percet kell várni mire elindul a cselekmény addig a karakterek bemutatását láthatjuk,amivel nem is volna gond ha nem volna túlnyújtott és érdektelen.A színészekkel nem volt különösebb gond,Frank Silvera színészi játékát kifejezetten öröm volt nézni de ez így nekem kevés volt.

A fényképzés fantasztikus,a filmtörténelem talán legszebb kamerabeállításait tekinthetjük meg pl,a víz alatt elsüllyedt autó benne a halott nővel.Mitchum alakítása is korrekt,zseniálisnak nem nevezném,néha igencsak túljátssza a szerepét de többnyire jól hozza a nőgyűlölő pénzéhes pszichopata prédikátort.Viszont ami nagyon nem tetszett...A karakterek nincsenek rendesen kibontva,felszínesek,ráadásul a gyerekszínészek pocsékak is.A film második fele (ez a nehezebben befogadható rész) átmegy egy szürrealista horror road-movie tanmesébe ,ez nagyon idegen volt nekem ,mintha Laughton gondolt volna egyet és egy ilyen műfaji kavalkádba terelte a filmet,nekem ez nagyon nem jött be.A hibái ellenére élvezhető darab bár tény hogy nem hétköznapi noir.

Korrekt noir,bár nem túl pörgős tartogat néhány igen feszült jelenetet(lásd tolószékes nő meggyilkolása),Widmark brillírozik, annak ellenére hogy kevés jelenete van ,az egyik legemlékezetesebb noir rosszfiú.A film egyetlen hibája hogy néha tényleg nagyon átcsap negédeskedésbe,ebből talán kevesebb is elfért volna de ettől eltekintve remek darab.

2018-03-12 20:33:12 Le boucher (1970) / A hentes jackbau33 (2) #2

Az alapötlet még jó is de borzalmasan elnyújtott unalmas alkotás.A felvezetés mire történik valami érdemi cselekmény arra majdnem egy órán át kell várni.Feszültség pedig csak az utolsó 15-20 percben van,az a 20 perc viszont kellőképp üt,csak sajnos addigra bealszik a néző.Egyetlen dolog zavar jobban egy filmben a logikátlanságnál,mégpedig ha érdektelenül unalmas.Ez a film sajnos beleesik ebbe a kategóriába.Az utolsó 20 perc miatt 2-es.

2018-01-07 19:44:15 Get Out (2017) / Tűnj el! jackbau33 (4) #47

SPOILERES:

Elég jó film de azért kicsit túlzónak tartom a körülötte lévő HYPE-ot.Nem túl egyedi az ötlet sem,a Titkok kulcsa című film nagyon hasonló tematikával dolgozik(szerintem arról koppintották részben,ráadásul abban is van 2 néger szolga) de ott Vudu szertartással történik a testcsere és sokkal jobb a kivitelezése valamint a feszültség is jobb benne plusz ott nem happy end a végkifejlet ami szintén plusz pont.Szóval nem egészen értem az amcsikat,mintha annyira korszakalkotó ötlet lenne ez ,holott már megcsinálták az előbb említett filmben sokkal jobb kivitelezéssel.

SPOILER vége

Az utolsó jelenetig 4est érdemelt volna tőlem,előtte volt egy hatalmas csavar ami újraértelmezte az egész filmet majd jött a végső csavar ami a filmtörténelem egyik legrosszabb befejezése.Az az utolsó jelenet nem kellet volna,tönkrevágta az egész filmet.Miért nem tudták azt az utsó fél perces jelenetet kihagyni a francba...teljesen tönkretette az addigi másfél órát.

Felejthető hentelős vacak a szokásos klisékkel és logikátlansággal.A szereplők egytől-egyig idióták így izgulni nem is lehet értük.Pár értékelhető pontja azért akad, van egy két feszültebb jelenet és persze Lee Ermey karaktere,baromi jól hozza a pszichopatát sheriffnek öltözve ,emiatt érdemes egyszer megnézni...