jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (8 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

Never Hike Alone

4 2021-04-04 ?

2021-04-17 09:31:15 [Tévésorozatok] jackbau33 #3929

Alkonyzóna 1959-1964

Egy igazi retro klasszikusról van szó,Rod Serling(a Majmok Bolygója megálmodójának) Alkonyzóna című sorozata a tudományos fantasztikus sorozatok ősatyja,ami olyan későbbi nagynevű sci-fi sorozatokra volt hatással mint az X-Akták és a Black-Mirror.Minden epizód egy-egy különálló sztori más-más szereplőkkel, leginkább sci-fi de horror és fantasy elemekkel tarkított (olykor szürreális köntösbe bújtatott) tanmesék,melyekben maga az ember volt középpontban.Kultikus volta pont ennek köszönhető,hogy a témaválasztásoknál a társadalmi problémákat (emberi gyarlóság,rasszizmus,túlzott technikai fejlődés veszélye,híúság,magány,elidegenedés,kapzsiság,
hírnév) illetve sokszor az emberi lét kérdéseit(Egyedül vagyunk-e az univerzumban,mi jön a halál után) boncolgatta.Egyik részben pl Japán-amerikai háború zajlik amiben egy rasszista amerikai katona tudata egy ellenséges vonalak mögötti japán katona testébe kerül.Ilyen kis szösszeneteket kell elképzelni. Az epizódok elején van egy felkonferálás az adott rész témakörét illetően,majd a végén egy(epilógus/tanulságlevonás) mindez Rod Serling előadásában.A sorozat technikai adottságai a korhoz mérve megfelelőek.Nincs csilivili látványtechnika de semmi szükség nem is volna rá.Sokszor az ijesztő szörny/űrlénymaszkok bőven elérik a hatást,a hangsúly egyébként is a mondanivalón van aminek az aktualitása mindig örökérvényű volt és lesz is.Nekem 10/10

2021-04-17 08:45:40 Nobody (2021) / Senki jackbau33 (4) #3

Saul Goodman Bryan Mills üzemmódba kapcsol.A filmre a legjobb szó:stílusos.A John Wick óta várta az ember hogy mikor születik egy tökös akciófilm,nos íme.Nézése közben eszembe jutott az Elrabolva,a John Wick és a Védelmező. Sztorivezetésében leginkább utolsóra hasonlít,mivel a film nem egy másfél órás non-stop akcióórgia.Van talán 4 akciójelenet,az utolsót leszámítva egyik sem több pár percnél.A film végi akciózásnál a Védelmező raktáros leszámolását ötvözték egy kis John Wick stílussal.Vannak benne marhajó ötletek brutális halálok és az ütéseknek tényleg érzi az ember a súlyát,szinte képernyőn keresztül is fáj egy-egy megagyalás.Tetszett még a sok melankólikus aláfestő zene,erre is jellemző hogy stílusos volt és mindig passzolt az adott jelenethez.Az is pozitívum hogy már a legelső buszos bunyónál is megagyalják a főhőst,talán ennek az ellenpórusa az utolsó leszámolós jelenet ahol egy zs kategóriás Van Damme-ot csináltak belőle,jobban szerettem volna ha ott is egy sebezhető hősként ábrázolják,de igazából ez legyen a legnagyobb baj az összes akciófilmmel.Még így is bőven kiemelkedik a felhozatalból és beillik a felsorolt jobb darabok sorába.Nekem 10/7

2021-04-14 11:17:39 23 Paces to Baker Street (1956) jackbau33 (4) #2

Szerintem is több figyelmet érdemlő darabról van szó.Az egyik legjobb Hitchcocki stílusjegyekkel rendelkező film.Kicsit a Hátsó ablak és a Várj míg sötét lesz c. filmnek a kombinációja.

Egy vak író egy kocsmában fültanúja lesz egy beszélgetésnek, melyben egy esetleges bűncselekmény tervezése hangzik el.A rendőrség azonban szkeptikus a férfi gyanúját illetően,így a komornyikjával és egy hölgy barátjával nyomozni kezd,amitől viszont az élete is lassacskán veszélybe kerül.Jópár feszült pillanatot tartalmaz a film,különösképp a reszkessetek betörők szerű de komoly hangvételű finálét,mikor éjszaka meg akarják ölni, de a teljesen elsőtétített lakásában ügyes trükkökkel játssza ki a támadóját.Nekem 10/7

2021-04-14 09:59:21 The Farm (2018) / A farm jackbau33 (2) #3

Kicsit jobbra számítottam.Van benne némi kínzás meg brutalitás,talán némi társadalomkritika is de nem jó film.A szereplőket alig ismerjük meg és a játékidő nagy részében azt kell nézni hogy állatmaszkos emberek elnyújtott jelenetekben egyik helyiségből sétálnak a másikba.

2021-04-11 08:29:03 Wild Seven (2006) jackbau33 (2) #1

Nem is tudnám igazán elmondani hogy miről szól maga a történet.Két sztoriszál van,egy fiatal és egy öreg banda jeleneteit követjük nyomon akiknek a sztoriszálaik a film végénél futnak össze.Elvileg ez egy rablásról szóló film de a film kb 80%-ában a sztorihoz egyáltalán nem kapcsolódó párbeszédeket hallgathatunk.Látszik hogy a rendező nagy rajongója Tarantinonak ugyanis próbálja másolni a stílusát,elég gyengén.Mondjuk 1-2 jó jelenet van a filmben,pl a skorpiós,vagy a filmvégi rablás ahogy összehozzák a két sztoriszálat szerintem nem volt rossz(Itt van egy kisebb "csavar" is de gyakorlott filmnéző kitalálhatja).Tetszett még az is hogy a legutolsó snittet konkrétan nem mutatják,mikor annál a bizonyos jelenetnél fegyvert fognak egymásra hírtelen jön a végefőcím és akkor dördül el a puskalövés a néző fantáziájára bízva a történteket.Ennek ellenére elég felejthető darab de egyszer nézhető.10/3,5

Akárcsak a Sziklák szeme vagy Az utolsó ház balra eredetinél,erről a filmről is elmondható hogy rosszul öregedett.A remake brutalitás,ötletesség és izgalom szempontjából jobban vizsgázik.Az itteni erőszakolós illetve bosszúállós jelenetek ma már hatástalanok.Ez a széria összesen 6 filmet számlál.Kevesen tudják de nemcsak a remake-nek hanem ennek a 78'asnak is van egy folytatása Savage Vengeance címmel

Csak videóra jelent meg és radar alatt maradt (nem véletlenül).Szintén Camille Keaton alakítja benne Jennifert.Kicsit több mint egy órás a film ,csak pár szereplős de borzalmas a színészi játék és nagyon amatőr az egész(főleg hogy a véres jeleneteknél bábút is használnak).Talán még a legújabb 2019 es-nél is rosszabb.Ez az eredeti nekem 10/5 a folytatása 10/0,5

2021-03-18 08:55:57 Tourist Trap (1979) / Turistacsapda jackbau33 (4) #2

Inkább a House of Wax merít ebből,mivel ez volt előbb.Azt nem is értem miért a Vincent Price féle Viaszbabák háza remakejeként emlegetik.Se sztoriban se nevekben nem egyezik a kettő.Sokkal inkább ennek a remakejének mondanám.

előzmény: GothMan (#1)

A film rendezője készítette a Stephen King féle "A Visszatérők" második részét,a "Kárhozottak" című igen gyenge alkotást ,mely lényegében más színészekkel újrázta az első rész sztoriját.Nos,itt az 1962'-es "Lelkek Karneválja" c. klasszikus került újrázásra,de igen sok változtatással.Már az alapfelállás sem követi az eredetit.Egy lány gyerekkorában tanúja volt amint anyját megöli a szeretője,akivel(mint később a filmből kiderül) az anyja egy vidámparkban ismerkedett meg,ott dolgozott bohócként.A lányt (már felnőttként) ez a fickó kísérti,bohócnak maszkírozva.NAgy Spoilerek nélkül,kb ennyi.Zavaró a filmben hogy egy idő után szinte lehetetlen eldönteni mi a valóság,mi a képzelet,ugyanis a jelenetek között sokszor nincs koherencia,egyik álomjelenetből csöppenünk a másikba.Persze a film végén van egy csavar,ami mindent helyretesz,de ennek ellenére ez egy gyenge remake.1-2 jelenetet leszámítva hatástalan,nem ijesztő,a sztori is több helyen leül.Egyszer nézhető de sokkal inkább az eredetit ajánlom.Nekem ez 10/4

A filmből az első nácis szegmensen kívül,mindegyik sztori egy az egyben lett átemelve az eredeti 59'-es alkonyzóna szériából,és egész hangulatosan.Persze nem adja vissza ugyanazt a miliőt mint az eredeti fekete fehér képi világa és hangulata,de üdítő volt látni a már ismert sztorikat egy antológiafilmben színes képi világgal.Külön plusz pont a végén felcsendülő,szintén az eredetiből átemelt zenéért.Nekem 10/7

2021-02-01 13:17:51 Curve (2015) / Kanyar jackbau33 (4) #2

Iain Softley a 2005-ös Titkok Kulcsával,ami egy misztikus,természetfeletti horror volt, bizonyította hogy ért a feszültség keltéséhez,és folyamatos fenntartásához.Nos,ennél a filmjénél sincs másképp.10/7