jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (10 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ari Aster, Billy Wilder, Chris Carter, Dario Argento, Ethan Coen, Francis Ford Coppola, Fritz Lang, Guillermo del Toro, James Wan, Joel Coen, John Carpenter, John Huston, Jordan Peele, Jules Dassin, Mario Bava, Narciso Ibáñez Serrador, Orson Welles, Otto Preminger, Robert Eggers, Stephen King, Vince Gilligan, Wes Craven, William Castle, William Wyler
Színészek: Alain Delon, Anthony Hopkins, Boris Karloff, Charles Laughton, Christopher Lee, Donald Sutherland, Edward G. Robinson, Gary Oldman, Humphrey Bogart, Michael Caine, Orson Welles, Peter Cushing, Robert De Niro, Vincent Price
Műfajok: film noir, horror, krimi, thriller

Lakhely: Vác

Halloween Ends
A Halloween véget ér
2 2022-10-27 2,3

2022-11-16 10:27:41 Candyman (2021) / Kampókéz jackbau33 (2) #13

A csaj álmában ,az apja öngyilkosságának mi volt a jelentősége?! Lehet valami kimaradt de úgy rémlik ki sem tér rá a sztori

2022-10-14 14:11:33 Terror in the Wax Museum (1973) jackbau33 (3) #1

Olyan mintha a Vincent Price-os " House of Wax"-et ötvözték volna egy korabeli Hasfelmetsző Jack filmmel.Ugyanis a sztori a viktoriánus Londonban játszódik, egy viaszmúzeum körüli eladási-örökösödési cécóval és az ehhez kapcsolódó gyilkossági rejtéllyel.Ha kivesszük belőle a gyilkos álcáját (Hasfelmetsző Jack jelmez) meg a Quasimodora hajazó torz segédet ,egy szimpla "whodunit" felépítésű krimit kapunk, pár nézőbarát gyilokkal meg egy nem túl érdekfeszítő nyomozós szállal.Bár sok személyt mozgat a sztori lehetséges indítékokkal de a nagyobb nevek ellenére egyik karakter sem túl érdekes.Igaz végül nem az lett a hunyó akire számítottam de így sem dobtam hátast a megfejtéstől.Talán a film csúcspontja az álomjelenet az életrekelt viaszbábukkal,ott kicsit a creepy faktor is befigyel.Nekem 5/10

Népi folklór tanmese,egy csipetnyi felnövéstörténettel.Ez a film sokkal több mint egy horror,egy pszichés utazás a létezés megértéséről ,az élet egyszerű
hétköznapi dolgain keresztül,amik nagyon egyedi perspektívát adnak a sztorimesélésnek.
A boszorkánnyá változtatott nomád neveltetésű fiatal lány belső monológjain keresztül az Ő tanulási folyamatát nézzük végig,ahogy megtapasztalja ,hogy mi a szeretet, a harag, a félelem és a kimerültség,a nők szerepe a családban..alakváltó képességének köszönhetően mindezt a létezés különböző formáin keresztül. Tapasztalatai hátterében azonban végig ott lapul a boszorkány, aki végig sugallja neki ,hogy a próbálkozásai kudarcot fognak vallani.Ez a tézis a fináléban dől meg igazán.A főboszinak minden igyekezete ellenére sem lett gyermeke, míg ifjú padavanja végül életet adott egy kicsinek.A boszorkány azt kérdezi, hogy lehetséges hogy neki ilyen könnyen sikerült. A nő nem válaszol, de a válasz egyértelmű. Mestere a sérelmei elszenvedéséért az erejét bosszúra és gyötrelemre használta,míg Ő az élet megértésére. A vége számomra egy metafóra arról,hogyan győzi le a jó a gonoszt,az empátia és a megértés ereje által.A rengeteg gondolatisága miatt Terrence Malick rajongóknak tudnám ajánlani, ők fel fogják fedezni értékeit,viszont aki egy laza boszorkányos popcornhorrorra vágyik az gyötrelmes élményként fogja megélni.

2022-09-17 20:29:43 Prey (2022) / Préda jackbau33 (4) #51

Nagyjából egálba került nálam a másodikkal.Objektíven nézve ez jobban megrendezett és dinamikusabb,viszont ott sokat dob a nosztalgiafaktor meg a bandaháborús nagyvárosi helyszín.Az 1700 as évekbe helyezett sztori az indián törzzsel,annak vadászó életmódjának bemutatásával „natural-horrornak” is simán elmenne.Tetszett a predi trófeabegyűjtési módszereibe való betekintés és a korábbiaktól kicsit eltérő technikai felszereltsége a már ismert lézerirányzékos fegyver lebutított verziójával,mely csak íj kilövésére alkalmas. Mondjuk érdekes, hogy a többi fegyvere meg simán volt olyan fejlett mint a későbbi korokban látottak.Az nem egészen tiszta,hogy a halottnak tettető pasast elsőre hogy nem vette észre,a testhő kibocsátást érzékelő maszkjával Ami pedig a „vékony csaj vs többmázsás predi” dolgot illeti,szerintem nem hihetetlen az,hogy egy akrobatikus mozdulatokkal szökkenő kiscsaj leleményességgel legyőzi jóval nagyobb ellenfelét,végülis nem szkanderben nyomta le,még csak sérülések garmadáját sem szenvedte el ami tényleg hiteltelenítené a dolgot.Az „Atomszőke"vagy az "Anna” rosszfiúverő hősnőire inkább igaz ez a kritika.A másodikkal való összekötésért pedig pacsi a készítőknek. Nekem 7/10

2022-09-17 20:26:26 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] jackbau33 #26553

Lol... nem ide akartam,lehet törölni?!

Áthelyezve a(z) Felon topikból.

Gyakorlatilag a Schwarzenegger-es Maggie-t újrázza ,csak itt nem egy apa-lánya, hanem férj-feleség kettőssel.A horrorfaktor csekély,így aki a műfajra számít csalódás fogja érni.Összvissz két horrorosabb képsort kapunk és azok is inkább csak katalizátorai a párkapcsolati drámának,ami az áldozathozatalról és odaadásról szól.A szóváltások nagy része az elszigetelt életmódból fakadó érzelmi konfliktusokat taglalja ,néhol giccsességbe hajlóan de jól megírt párbeszédekkel és átélhető érzelmekkel. A sztori harmadánál lévő hangsúlyváltásnak köszönhetően megjelenik némi izgalom is de ezzel az a gondom ,hogy kifejezetten a borítékolható vég miatt kellett bele.Ennek ellenére van súlya a végén történteknek,csak más úton jobb lett volna eljutni oda.Nekem 5/10

2022-08-20 16:07:51 Nope (2022) / Nem jackbau33 (3) #9

A három Peele mozi közül sokakkal ellentétben nekem nem a "Get Out",hanem az "Us" a favorit.Ezek szerint van rá esély hogy ez is fog tetszeni...

Hát valóban ördögien veszélyes.... megnézni, agykárosodás kockázata miatt. A film számomra egy ötletmorzsákkal rendelkező műfajmix , egy felszínesen kibontott üzenettel a halálbüntetés ellenzéséről.Az első fél órája érezhetően emiatt az üzenet miatt lett beleírva, a későbbi sztorihoz totál nincs kapcsolódási pontja.Stílusában olyan mint egy X akták epizód,ami viszont túlteng stíluselemekkel de nem tud összeállni koherens egésszé.Találhatunk itt body horrort,bunyójeleneteket,sőt egy elmevizsgáló géppel még a sci-fi műfaj is befigyel.Dennis Hopper káromkodós dühkitöréseit leszámítva a színészi játékkal volt a legkevesebb gondom,sőt Lance Henriksen egész értelmes karaktert kapott.Ha megvan a "Vadász éjszakája" ismerős lesz az ökölre varratott LOVE-HATE tetkós utalás, illetve a sorozatgyilkos vs pszichiáternő zárkás beszélgetésnél bevillanhat a "Bárányok hallgatnak" ikonikus jelenete.A "nagy finálé" idomul a film egészéhez, elkapkodott, leginkább ott éreztem hogy a kevesebb több lett volna...na meg egy hozzáértőbb rendezés ..Így ez nekem 3/10

Már a felvezetése is gány:telepakolták kaotikus tér és időbeli ugrásokkal,amiket ráadásul beszéd közben vágnak be.Az előttem már említett nyílvánvaló nyúlások (13 Kísértet,Ház a kísértet hegyen,Hideg csontok,Fűrész stb…) ellenére is a hely mocskos hangulata nekem átjött.Az optikáját viszont szarul oldották meg:kívülről egy lepukkant omladozó gyárépület látványát keltette,belül meg egy folyosókkal teli bejárhatatlan labirintusnak nézett ki.A koporsótöltelék típusp*csák „színészi játéka” szinte halálért kiáltott,de még azok is szarrá vágott videóklipszerű snittekben történtek meg.Viszont a számtalan hibával együtt is rádobtam volna a a halovány három csillagot ha nincs a lusta hányaveti befejezés ami nettó f*szság és tök értelmetlenné válik az előzmények tekintetében.Így csak két csillag felső határát karcolja 2/10

Kis horror best-off.A sablongenerátor kiköpött random ötleteket amit összedobáltak egy alibi sztori köré.Van itt minden:csúnyán néző ómengyerkőc,csavarodott fejű kutyus, pókjárásban közlekedő tata,bezombult néger csóka, túlvilági entitások és az elmaradhatatlan ördögűzés.Bónuszként egy kis slasherkedés is befigyel megidézve Donald Sutherland „Ne nézz vissza!” c. filmjét (törpe esőkabátban-vihar-késelés). Technikailag jó de üres lélektelen jumpscare-ek.Viszont bejött, hogy beletették a gonosz eredete utáni oknyomozást, az már kevésbé ,hogy rejtett családi rokonságokderültek ki belőle .Sajnos az egész egy túltolt hókuszpókuszban csúcsosodik ki, ahol héliumos lufi módjára röpködnek a tárgyak és az emberek.Szívem szerint négy csillagot dobnék rá, mert egy Witch-hez vagy egy Us-hoz képest említésre sem méltó tucatmunka de mivel ilyen az átlag horrorszínvonal ,azt meg hozza,ezért 4,5/10