jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (6 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

I Know What You Did Last Summer
Tudom, mit tettél tavaly nyáron
3 2019-01-20 2,8

Mara
Amikor lehunyod a szemed
3 2019-01-07 2,3

2018-12-02 03:55:24 Halloween (2018) jackbau33 (4) #28

Végre egy értelmes az első rész stílusához visszanyúló halloween film.Balf*sz karakterek csak minimális számban vannak benne.Nem úgy mint némelyik hulladék folytatásban.Ugyan az első résztől nagyon távol van de még így is ez közelíti meg legjobban annak hangulatát.

2018-09-16 10:51:57 The Innkeepers (2011) / A fogadósok jackbau33 (2) #12

Van egy jó régi 70-es évek horrorjait idéző atmoszférája viszont borzalmasan unalmas és vontatott film,tele van felesleges jelenetekkel és időkitöltő beszélgetésekkel,gyakorlatilag a horror rész épphogy csak néha szóba kerül,teljesen érdektelen dolgokról vannak benne a párbeszédek.Ugyan az utolsó 20-25 percre előtérbe kerül a horror de ez édeskevés.

Minősíthetetlen hulladék,komolyan ez a film IMDB-n hogy lehet 5,7 pont? Minden rossz, a színészek, a párbeszédek,a maszkok,a történet..teljesen átgondolatlan hulladék.

-A csávó csak úgy random rájön hogy fejlövéssel halnak meg a zombik,Hogy?!? Miből jött rá?
-Ezek milyen zombik? Reumás csiga sebességével támadnak...
-Az a jelenet amikor elkezdi a "gyerek" csöcsörészni az anyját komolyan,mi volt az?! Nem is értettem, valami elkúrt paródia?
-Mi szükség volt arra hogy a szerepe szerint "fiatal kisgyereket" egy kb 30 éves csávó játszotta...
-Az egésznek semmi értelme nem volt mivel a végén mindenki meghalt.

Vérből ugyan van bőven,ez talán az egyetlen pozitívum viszont minden más értékelhetetlen számomra ebben a filmben.

2018-08-07 22:50:11 Thief (1981) / Az erőszak utcái jackbau33 (2) #19

Ennyire eseménytelen unalmas krimit se nagyon láttam még.Az utolsó fél óra jó,de a film tele van felesleges párbeszédekkel,nagyon túlnyújtott.

2018-07-13 16:52:48 Zombi 2 (1979) / Zombi jackbau33 (2) #12

Ilyen unalmas zombifilmet se gyakran látok.1 óra elteltéig kb alig van esemény ,3-4 gyilkosság,aztán az utolsó 20 percre jön némi izgalom meg tömény hentelés,az teljesen oké is,de mi szükség a több mint 1 órányi felvezetésre?!

Az alapötlet nem is rossz viszont a megvalósítás... Tipikus tucathorror sorrendben lemorzsolódó fiatalokkal idióta abszolút érdektelen párbeszédekkel némi uncsi nyomozós szállal viszont egy meglepően érdekes végkifejlettel,ez az egyetlen pozitívuma,egyszer azért nézhető de semmi több.

Jó film volt bár a fordulat tényleg nem túl eredeti a filmben,egyszer azért nézhető és izgalmas is de többször biztos nem fogom elővenni.

A legunalmasabb film noir amit eddig láttam.A rövid (67 perces) játékidő ellenére is indokolatlanul hosszú a felvezetés csomó fölösleges jelenettel mint pl Gloria családjának a története vagy az elnyújtott bokszmérkőzés az elején.Kb 40 percet kell várni mire elindul a cselekmény addig a karakterek bemutatását láthatjuk,amivel nem is volna gond ha nem volna túlnyújtott és érdektelen.A színészekkel nem volt különösebb gond,Frank Silvera színészi játékát kifejezetten öröm volt nézni de ez így nekem kevés volt.

A fényképzés fantasztikus,a filmtörténelem talán legszebb kamerabeállításait tekinthetjük meg pl,a víz alatt elsüllyedt autó benne a halott nővel.Mitchum alakítása is korrekt,zseniálisnak nem nevezném,néha igencsak túljátssza a szerepét de többnyire jól hozza a nőgyűlölő pénzéhes pszichopata prédikátort.Viszont ami nagyon nem tetszett...A karakterek nincsenek rendesen kibontva,felszínesek,ráadásul a gyerekszínészek pocsékak is.A film második fele (ez a nehezebben befogadható rész) átmegy egy szürrealista horror road-movie tanmesébe ,ez nagyon idegen volt nekem ,mintha Laughton gondolt volna egyet és egy ilyen műfaji kavalkádba terelte a filmet,nekem ez nagyon nem jött be.A hibái ellenére élvezhető darab bár tény hogy nem hétköznapi noir.

Korrekt noir,bár nem túl pörgős tartogat néhány igen feszült jelenetet(lásd tolószékes nő meggyilkolása),Widmark brillírozik, annak ellenére hogy kevés jelenete van ,az egyik legemlékezetesebb noir rosszfiú.A film egyetlen hibája hogy néha tényleg nagyon átcsap negédeskedésbe,ebből talán kevesebb is elfért volna de ettől eltekintve remek darab.