jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (8 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

Bújj, bújj, szellem!
1 2020-10-12 2,4
Desert Fury

2 2020-10-03 ?

Tyler Perry-től ezt néztem meg előbb,majd utána a 2018-as Acrimony-t(magyar címén elvetemültség)
Nagyon hasonló a 2 film szerkezete,2 órásak,fekete színészekkel,film-noirokra jellemző flashback-es jelenetekkel mesélik el az alapsztori előzményeit.Viszont míg az Acrimony végig egy melodráma,addig a Kegyvesztett az első órányi melodráma után átmegy thrillerbe.Na de a filmek minőségéről.Tyler Perry-nek megvan az a varázslatos rendezői képessége hogy mindkét filmje nézeti magát,annak ellenére hogy percről perce kapjuk az életszerűtlen és logikátlan cselekedeteket és a szimplán erőtlen,de legtöbbször pocsékul túljátszott színészi alakításokat.Na de hogy maradjunk a Kegyvesztettnél

SPOILER KÖVETKEZIK

Hosszú és terjengős flashback jeleneteken keresztül ismerjük meg a gyanúsított viszonyát és kapcsolatát az áldozattal,a megismerkedésüktől kezdve a házaséletig.Erre kb 50 perc ráment de még azt mondom a film ezen része volt tűrhetőbb.Na de mikor műfajt váltott a film.Az életszerűtlen idiotizmus egy pár példája következik:
-A csaj még az 50-dik hazugságát is elnézi a férjének,noha ekkorra már ő is tudja hogy ha vele marad ki lesz forgatva a vagyonából
-A férj dőzsölve az ágyból csicskáztatja a nőt hogy hozzon neki hamutartót
-Mikor a saját házában meglepi a férjet hogy az dug a szeretőjével,még Őt zavarja ki a férj hogy ez magánszféra
-Felvétel volt róla hogy a faszi vette fel a pénzét,nincsenek jogi ismereteim,de biztos hogy mást is kezdhetett volna ezzel,minthogy inkább péppé lapítja a férj fejét..
-Apropó..péppé lapítás,baseballütővel 9-szer(megszámoltam) odacsap a férj addigra már lyukas labdára hasonlatos vérben tocsogó fejére hogy aztán a film egyik remek csavarjaként az visszatérhessen mindössze egy gézköztéssel átkötött kobakkal.
-Elzárják az elvileg jogot ismerő ügyvédcsajt mert a bíró figyelmeztetése ellenére durcisan 4x-re is idézteti a korábban már tanúskodott barátnőt(Biztos vaterán vette a diplomáját)
-A film órási csavarjai még hogy a barátnő és a férj,valójában anyja és fia,és egy remek összeesküvéselmélettel megemelték a téteket,miszerint őket több államban körözik,mivel életvitelszerűen űzik a csalásokat+ még vannak itt elrabolt nyugdíjasok is.Erre kb akkora szükség volt mint pl a fűrészben mikor kiderült hogy Jigsaw feleségének az anyjának a házvezetőnője is valójában Jigsaw segítője.

SPOILER VÉGE

Tehát akit nem zavar ha egy filmben tornyosulnak a logikátlanságok és az életidegen mozzanatok nézze meg de mindenki más szerintem hagyja ki.

Rossz film,az animációk is gyengék,de trash kategórián belül szerintem egyszer nézhető 10/4

Még az alapsztori nem is lenne rossz,de baromi unalmas.Szinte az egész filmben nem történik semmi,kb az utolsó 15 percben van érdemi cselekmény,de az se dobja meg nagyon az adrenalinszintet.Általában nem zavar az ilyesmi,ott van pl a 2001-es bunker című film,ott is kevés történés van de végig jelen van benne a misztikum és a baljós hangulat.Itt meg tök érdektelen párbeszédek követik egymást.Unalmas amatőr kis vacakság.

2020-05-07 04:27:25 The Messengers (2007) / Hírnök jackbau33 (3) #4

A Régi 80-as 90-es évek horrorjai a jumpscare-ek és CGI hiánya ellenére is sokkal fosatósabbak voltak mint ezek a mai "szellemhorrorok" (vegyük pl a Poltergeistet,az úszómedencében a rothadó hullák ,az az egy jelenet hatásosabb volt mint itt az összes jumpscare együttvéve)ezeknek semmi atmoszférájuk,kicserélik a hátteret,az ijesztgetések formáit,megváltoztatják a karakterek neveit és megkapod kb ugyanazt a futószalagon gyártott tucathorrort,tehát ha 2-3 ilyet láttál mindet láttad...De akár egy X akták horrorosabb része is sokkal parásabb mint ezek.Ez mai horrorfilm gyártás szegénységi bizonyítványa,nem tudnak félelmet kelteni csak ugyanazokat a gyenge sablonijesztgetéseket gyártják futószalagon...

2020-04-17 18:35:27 Don't Blink (2014) jackbau33 (3) #2

Hiányolom a magyarázatokat amelyeket a végén se kaptunk,miért tűnt el mindenki,hova kerültek,természetfeletti entitás vitte el őket?!A hiányérzetem ellenére megért egy közepest mert hasonlított az 1959-es alkonyzóna széria "And When the Sky Was Opened " című epizódjára emlékeztetett,de az egy komplexebb sztori volt meg magyarázat is volt a végén,viszont legalább az ötlet itt is megvolt,még ha nem is hoztak ki belőle mindent

Az volt az érzésem hogy a 24 című sorozat el nem készült mozifilmjét nézem,csak más címmel és nevekkel.Aki látta a sorozatot kb az összes fordulatot és eseményt kitalálhatja előre.Nekem így ez 10/5,5

Van itt minden baromság:hipnózis,előző élet,azték múmia,robot ...csak épkézláb forgatókönyv nem volt.Trash de nem a szórakoztatóan sz*r fajtából.10/1

Már a cím is megtévesztő,pláne a besorolás,se leopárdember nincs benne se nem horror.Egy furcsa romantikus krimi egyveleg egy sorozatgyilkossal meg attól teljesen független egy leopárd is van benne.10/4

Az Adam Sandler alakította Howard Ratner tipikusan egy noir főhős a modern korban akit a pénzsóvársága és kapzsisága sodor a saját végzete felé,a film is egy modern neo-noir,annak valamennyi jellegzetességével.Idegesítő volt sokszor ez a mindenki a másik szavába vág stílus,de 20 perc után már nem zavart.A Seftelés témakörét is kimaxolja a film,a nagyravágyó és kapzsi de szerethető főhős karakterén keresztül.Végig maximum fordulatszámon pörögnek az események(túl gyorsan is,ezért nem marad idő a karakterek megismerésére).Ezenkívül viszont nem tudok neki más hibát felróni. 10/8

Alapvetően egy korrent remake-ről volna szó,van fröcsögő vér,korrekt effektek,repkedő belek,sztori az már kevésbé de még az is tűrhető..VOLNA ,ha a vége fordulat nem tenné értelmetlenné az egész sztorit.Inkább a 81-et eredetit ajánlom,kevésbé véres de ott jobban működik a vége fordulat .Ez nekem 10/5