jackbau33

Súly: 1988
Regisztráció: 2012. szeptember 8. (9 év, 4 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ari Aster, Billy Wilder, Chris Carter, Dario Argento, Ethan Coen, Francis Ford Coppola, Fritz Lang, Guillermo del Toro, James Wan, Joel Coen, John Carpenter, John Huston, Jordan Peele, Jules Dassin, Mario Bava, Narciso Ibáñez Serrador, Orson Welles, Otto Preminger, Robert Eggers, Stephen King, Vince Gilligan, Wes Craven, William Castle, William Wyler
Színészek: Alain Delon, Anthony Hopkins, Boris Karloff, Charles Laughton, Christopher Lee, Donald Sutherland, Edward G. Robinson, Gary Oldman, Humphrey Bogart, Michael Caine, Orson Welles, Peter Cushing, Robert De Niro, Vincent Price
Műfajok: film noir, horror, krimi, thriller

Lakhely: Vác

Mientras dure la guerra
Amíg a háború tart
4 2021-12-11 2,9

2022-01-21 11:37:26 The 355 (2022) / 355 jackbau33 (3) #2

Szerintem aki a Bourne filmeket és a 24 c. sorit látta annak nem tartogat meglepetéseket.Ugyanazok a stíluselemek feminista formációban:kémkedés, átverés,megfigyelés,követés,figyelemelterelés.A vallatós jelenet tiszta Jack Baueres volt,hát még a csaj szövege a rosszfiú megtörésére.A verekedéseknél alkalmazott shaky-cam a gyors látványos vágásokkal nekem bejött,más kérdés hogy míg Bourne-nál a vékony alkata ellenére is elhittem hogy likvidálja az ellenfeleit,akár egy ceruzával is, itt 50 kilós kémcsajoknál már kevésbé volt hiteles.Az Atomszőkét is érte anno ez a kritika de szerintem itt inkább helytálló.A sodró lendülete nem hagyja unatkozni az embert, viszont izgulni sem tudtam rajta.Hiányzik belőle az a profizmus és veszélyérzet ami az említett alkotásoknál jelen volt.Ezt a rendezés hiányosságának tartom.Kissé túlpörgetett,kapkodós a sztori.Pl a rosszfiúk bemérése többször is egyik pillanatról a másikra történik,hisz értelemszerűen a világ minden utcasarkán van térfigyelő kamera ami mindig a megfelelő szögbe néz.Ami viszont tetszett ,az ügynökségek közötti versenyfutás ábrázolása és a női kémcsapat összeverbuválódása. A finálé is a kötelező akcióorgia,nekem snassz volt,semmi extra.Az ezt követő lezárójelenet folytatásszagúnak tűnik,nem tudom feltétlenül kellene-e második rész?!

Végkonklúziónak:lekötött míg néztem de egyáltalán nem éreztem tétjét a dolgoknak. 5,5/10

2022-01-18 08:14:51 Section spéciale (1975) jackbau33 (4) #1

Szerintem tanulságos alkotás a hatalom joggal való visszaélésének a bemutatásához.Gyakorlatilag nincs is igazán főszereplője,rengeteg karaktert mozgat és nagyjából mindenki hasonló játékidőt kap.A történet három részre osztható.A felvezetésben a lázadó Párizsi fiatalok akcióját követjük nyomon,az utána következő szakaszban a kormány szervezkedését a bíróság felállítására és az azon ítélkező bírák kiválasztására,a harmadik felvonásban pedig magát az ítélethozatalokat. Utóbbi eseménysor talán a legerősebb pontja a filmnek, hiszen annak ellenére hogy tudjuk,maga az egész tárgyalás csak színjáték a letartóztatottak bitófára juttatásához (az ítéletek előre meg voltak hozva)a hitelesség látszata miatt mégis úgy van tálalva mintha lenne számukra tétje (kijelölt ügyvédeket kapnak).Nálam 7/10

2022-01-15 19:26:47 Malignant (2021) / Eleven kór jackbau33 (3) #18

Ahogy fokozatosan haladt előre a film olyan érzésem volt mintha a 80-as évek egyik B horrorját nézném de hozzáértő rendezéssel,nagy költségvetéssel és profin megcsinálva.Az amúgy izgalmasan és következetesen végigvitt történettel egy gondom van ami sokat rontott az összképen.Túl nagy a műfaji kontraszt onnan ahonnan indulunk és ahová eljutunk.Szinte mintha más filmet látna az ember.A kezdő képkockák akár egy régi sci-fi horror nyitánya.A film első harmadában megkapjuk a klasszikus szellemfilmes jumpscare-eket amiket követően fokozatosan egy műfajmixé válik a film. Úgy lesz detektívsztori, mint Cronenbergi testhorror, splatter,thriller és akció is egyben(némelyik beállításnál még giallós stílusjegyek is befigyelnek).Sok helyen olvastam hogy sokaknak bejött ez a stíluskeverés,nekem a kevesebb több lett volna.Amik nagyon kilógtak szerintem: A rendőrségen elkövetett kung-fuval megspékelt zúzásorgia,egy Penge vagy egy Zombiapokalipszis filmbe inkább illett volna.A zárkás és a finálés kórházi akciózás is túl harsány és elborult a kezdéshez képest . A csavar volt egy korai X akták részben is.Ott a visszafogottság meg a közeg miatt nekem jobban bejött.Persze technikailag itt látványosabban megcsinálták,Cronenberg se csinálhatta volna szebben.Ha a horror mentén nem csapongana át hatszáz másik műfajba 7/10 volna de így nekem marad 6/10

Hajtott a kiváncsiság hogy IMDB-n egy 1,7 pontos filmtől mit várhat az ember.Leginkább dilettantizmust és paródiába hajló jelenetek sokaságát.Már az ismertetőből is nehéz kihámozni épkézláb történetet,filmből úgyszintén.Van benne több farkasember,ki ezért-ki azért változik át,nincs megmagyarázva.A „farkasembermaszkok” hol denevér hol medvefejre hasonlítanak,ráadásul mimikára képtelenek,ami különösen vicces az alákevert fenyegető morgásokkal.Egyébként az átváltozásoknál sok bőrfelületet ki is hagynak, ráadásul ruhával együtt történnek meg,így láthatunk nadrágban és ingben lévő farkasembert morogni,néhol bunyózni,amihez Bud Spencer és Terence Hill filmekből vett ütéshangokat kevertek alá.A koreográfia is hasonló.Van néhány szereplő aki egyik jelenetről a másikra eltűnik,magyarázat nélkül.A vége pedig abszolút agyeldobós,arra már tényleg nincsenek szavak.Még a Trash kedvelőknek is csak óvatosan ajánlanám :)) 1/10

2022-01-12 13:59:08 Candyman (2021) / Kampókéz jackbau33 (2) #9

A film által tolt üzeneten túl tudtam lendülni, egyedül a mosdós jelenetnél éreztem tolakodónak.Az elsőhöz hasonlóan lassú, kimért, oknyomozós sztorivezetést kapunk, kevés de gore-ban gazdag gyilkossággal, amik stílusosan vannak felvezetve (némelyiket csak ablakban és tükörben látjuk). Ez a minimalizmus nekem tetszett.A szereplőket azáltal többnek éreztem egy mezei slasher fasírtnak való típuskaraktereinél,hogy nem a dugás és folytonos bulizás az életcéljuk hanem a boldogulni akarás.Ami viszont a felsorolt pozitívumokat szinte nullázza az magának a kampókéz mítosznak a kiszélesítése és a történet továbbfűzése.

SPOILER

Az első részben(de ha jól rémlik a másodikban is) kampókéz az általa áhított nő szeretteit/barátait öli meg, miért?! Hogy Helennek ne maradjon senkije,ezáltal az életből való kiábrándultsága okán csatlakozzon hozzá. "Légy az áldozatom" hangzik el többször az ikonikus mondat.Ezzel szemben itt bárkit megöl aki kimondja ötször a nevét, úgy xy művészeket mint random tiniket (akikről azt se tudjuk kik).És mindez a főszereplőtől teljesen függetlenül történik,semmi kapcsolódási pont.Azonkívül szerencsétlen ember kampókézzé morfolódik át egy MÉHCSÍPÉSTŐL (?) WTF?!!! (Szerintem Todd karaktere sem azért vált kampókézzé mert a méhek agyoncsipkedték a halála
előtt,hanem az elszenvedett sérelmei miatt térhetett vissza).Az meg már a WTF-ek netovábbja hogy Daniel Robitaille előtt több kampókéz is létezett xy nevenincs alakokkal,mintha valami időnkénti rítusa lenne a kampókézzé alakulásnak. Ráadásul pont az egyik ilyen jellegtelen nyurga pofa (akinek seggből előrángatott előtörténetet szánnak)gyilkol egy kampóval.De közben fokozatosan a főszereplő is kampókézzé válik és a fináléban Daniel Robitaille is megjelenik kampókézként amolyan fan service jelleggel.Nekem az volt a mélypont és méltatlan Todd karakteréhez.

SPOILER VÉGE

Nem vitatom hogy valakinek ez az újfajta értelmezés tetszhet ,nálam zsákutca volt.4/10

2021-12-21 22:08:51 Advise and Consent (1962) jackbau33 (4) #1

Remek politikai dráma,melyben az események egy ellentmondásos külügyminiszterjelölt kinevezése körül forognak,ám a történet ennél jóval összetettebb és szövevényesebb.A film rávilágít a politika mocskos árnyoldalára,úgy mint hatalmi játszmák,zsarolások,titkos alkuk megköttetése,ezenkívül olyan(ezidőtájt főleg) kényes témákat is érint mint homoszexualitás és kommunizmus.A film nagy erénye szerintem hogy a szenátusi meghallgatások (melyek kb a játékidő felét teszik ki) a politikával nem foglalkozó néző figyelmét is lekössék.Ez nagyban köszönhető a színészi gárda hiteles alakításának és a dinamikus jól megírt párbeszédeknek. Charles Laughton a jelölést ellenző Dél-Karolinai szenátor szerepében brillírozik, Henry Fonda az apróbb, de kulcsfontosságú külügyminiszterjelölt szerepében úgyszintén.A többi színész is remekül hozza a karakterét.A film kisebb hibája számomra a végkifejlet, amely kicsit giccsességbe hajló, de ez egyben a regény hibája is, amely nagyjából ugyanígy végződik. Figyelemreméltó darab,kár hogy ilyen kevés szavazattal árválkodik.Nekem 8/10

Suspense Thriller,némi Die Hard 3 és Játsz/ma utánérzettel ​megspékelve.A film szerintem egész jól keveri a kártyáit és bár kissé kapkodva de a feszültséget is jól adagolja.A "nagy csavar" szintén tetszett, másféle indítékra számítottam. Viszont az a gondom hogy a filmvégi fordulat fényében bizonyos korábbi jelenetek értelmüket vesztik. Ilyen mikor a feleség kétségbeesett arcokat vág,mikor Butler nincs a képernyőn,vagy a bedurcizása mikor Brosnan magával hurcolja (lépcsős jelenet).Fölösleges volt kamuérzelmeket játszani a nézőknek ha a későbbi cselekmény szempontjából semmi értelmük.Még amit hibának rónék fel az Butler fináléban kicsúcsosodó puhapöcs jelleme,aki apaként így aggódik a lánya életéért a végső konfliktus kiéleződésénél
is gyáva bevallani a nejének hogy megcsalta?!

Túl ambiciózus akart lenni a film ezért a hiányosságokat és a hibáit nem sikerült elfednie.Nekem 6,5/10

Októberben volt 2 éve hogy kijött.Szinkronról még mindig nem tudni semmi infót?!

Éreztem némi párhuzamot a Cannibal Holocaustal. Mindkettő áldokumentarista stílusban készült,a valóság látszatát keltik és az emberiség eredendően erőszakos természetével szembesítik a nézőt, azonban a Büntető park kritikai kérdéseket is felvet a világ állapotáról. A film témája által a rendező bemutatja az amerikai kormány emberi jogokat sárbatipró és elnyomó intézkedéseit,melyek elhallgattatják azokat akik nem értenek egyet és nem hajlandóak az agymosásra.A főszereplőket (akik aktivisták, kikiáltott felforgatók) a kormány arra kényszeríti,hogy az amerikai zászlóért versenyezzenek egy olyan " játékban"
amely aláássa azokat az eszméket, amelyeket a zászló képvisel. A színészi játékok egyáltalán nem mesterkéltek,teljesen hitelesek,főként mivel nagyrészük improvizált, amitől mégjobban átéreztem a karakterek igazságtalan bánásmód miatti tehetetlenségét,felháborodás át.Valóban,ahogy az alattam kommentelő is említi,a meghallgatások és tárgyalások a középkori boszorkányperek módszereit idézik.Mindenképp az egyik legjobb rendszerkritikus filmnek tartom.Nekem 9/10

2021-11-13 08:59:03 Seven Thieves (1960) jackbau33 (3) #1

A Francia Riviérán játszódó Heist film,egy kaszinó kirablása körül zajló eseményekkel.Lassú,karakter- központúbb cucc,a rablásos snitt háttérbe szorulásával,amiből mindössze néhány percet látunk,ellenben az azzal párhuzamosan folyó elterelő hadműveletekből sokkal többet.Utóbbiak hoznak némi suspense-t az igen lassan csordogáló sztoriba.A történetvezetés sok időt szán a csapat összeverbuválására, karakterviszonyok/ellentétek bemutatására (nagyjából a film fele).A finálé is eltér a keményvonalas heist filmekétől,szintén amolyan suspense jellegű megoldással.A már börtönt megjárt,eleinte vonakodó csibész szerepében:Rod Steiger,akit érdekes volt ilyen fiatalon látni ,mellette még Edward G Robinson-t emelném ki,neki a professzor szerepében egy intellektuálisabb karaktere volt.Hasonló figurát hozott a hét évvel későbbi Grand Slam.c. szintén heist filmben. Ráérősebb tempója ellenére elvoltam vele,de semmi átütőt vagy drámait nem láttam benne.Nekem 5,5/10