jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (9 év)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ari Aster, Billy Wilder, Chris Carter, Dario Argento, Ethan Coen, Francis Ford Coppola, Fritz Lang, Guillermo del Toro, James Wan, Joel Coen, John Carpenter, John Huston, Jordan Peele, Jules Dassin, Mario Bava, Narciso Ibáñez Serrador, Orson Welles, Otto Preminger, Robert Eggers, Stephen King, Vince Gilligan, Wes Craven, William Castle, William Wyler
Színészek: Alain Delon, Anthony Hopkins, Boris Karloff, Charles Laughton, Christopher Lee, Donald Sutherland, Edward G. Robinson, Gary Oldman, Humphrey Bogart, Michael Caine, Orson Welles, Peter Cushing, Robert De Niro, Vincent Price
Műfajok: film noir, horror, krimi, thriller

Lakhely: Vác

Maniac
Elmebeteg
3 2021-09-23 3,5

2021-09-25 20:31:01 Goodfellas (1990) / Nagymenők jackbau33 (4) #154

Nekem egy kicsit túmacs volt ez a szintű gengszteri nagyzolás amit a film bemutatott.Tudom hogy Scorsese zsenije rejlik benne de nem maradéktalanul fogott meg ez a fajta narrállással felfűzött kapkodós történetmesélés.Olyan gyorsan rohamtempóban történt minden hogy nem igazán tudott ütni nekem egy-egy filmbeli haláleset mivel időt se nagyon hagytak rá.Jobban szeretem a ráérősebb ,drámaibb hangvételű karakterközpontú gengsztersztorikat. Ezeket leszámítva tényleg egy nagyon jól összerakott darab :színészek ,rendezés, operatőri munka minden rendben van,szóval nem a film erényeit vitatom csak engem kissé kevésbé talált be .Mindent összevetve nekem 7,5/10

Bár én is néztem volna valami jobb slashert helyette :D

Nem, de most látom hogy előkelő helyen van azon a listán :D Mondjuk szerintem itt erős idegzet ahhoz kell hogy végigülje valaki :D

Nem a megszokott tinikkel telepakolt campy-slasher.Helyette egy nőgyülölő sorozatgyilkos útját követjük amolyan road-movie jelleggel,melyben killerünk lemészárol pár nőt.Emellett egy másik szálon egy család (anyuka,mostohaapa,gyerekek) életébe nyerünk bepillantást(sajnos erre megy el a játékidő nagyrésze).A két szál a film végére ér össze egy kiszámítható csavarral,addig viszont elég nyögvenyelős a sztorivezetés.A killcount igen alacsony de legalább azt a kevés gore-t premierplánban kapjuk,nincs finomkodás.Más pozitívumot nemigen tudnék mondani.Nekem 3,5/10

2021-09-24 13:07:07 Curtains (1983) / A függöny jackbau33 (2) #4

Méltatlan a slasher műfajához ez a film. Esküszöm egy giallóban ötletesebbek ill gore-osabbak a halálnemek.Egy pozitívum van benne,a gyilkos szottyadt öreganyós maszkja kellőképp creepy.A killcountok száma eleve kevés,nézőbarát megvalósítású,ráadásul ezek a részek túl távol is vannak egymástól.Az időkitöltő részek pedig minimálisan sem érdekesek.A filmvégi csavar annyira nem rossz....már ha addig el nem szunyókál az ember.Nekem 3/10

2021-09-20 10:59:33 Zaat (1971) / Blood Waters of Dr. Z jackbau33 (1) #1

A "Creature from the Black Lagoon" lebutított trash verziója,melyben egy tengerbiológus kétéltű vizi szörnnyé alakítja magát.Célja: fajtájával a föld benépesítése,ezzel egyidejűleg pedig bosszút állni vele szemben szkeptikus ex-kollégáin.Bakik tömkelege: mozgó mellkasú lélegző halottak,időnként elbotladozó szörnyike ,mimikára képtelen ,busójárásról szervált maszkkal.Mindehhez társul piros festékből kivitelezett gore és enervált monoton narráció.Csak elvetemült trash fanoknak.Nekem 2/10

A film végi csattanótól sokan elalélnak amihez azért nem árt hozzátenni hogy a (bár én azt nem láttam )kóreai eredetinek az érdeme.De igazából pl az 1972-es Robert Mulligan féle The Other-ben ugyanez a testvéres skizofrénes poén már szintén megvolt.

Kellemesen meglepett,nem is hallottam róla eddig.Jelen film egy dél-koreai kémthriller a német fővárosban, megfűszerezve némi John le Carré szerű hidegháborús atmoszférával,mindez a Bourne filmek stílusában és sztorielemeivel.Rengeteg név és információ elhangzik a filmben,amiknek megértését a koreai szereplők hasonlósága is nehezíti.Viszont ettől válik igazán szövevényessé és összetetté a sztori.A tűzharcok verekedések-lehallgatásos/megfigyeléses jelenetek egy az egyben a Bourne feelinget hozzák,a főszereplő ügynök kreativítása szintén.Külön plusz pont hogy a finálé bevállalós(Ez az amit pl az Elrabolvánál hiányoltam) Hiába,ez nem amcsi film, nincs szivárványos happy-end.Bravó,tetszett.8/10

2021-07-09 08:30:02 Forsaken (2016) jackbau33 (1) #3

Néha van hogy vadászom a kifejezetten szar filmekre :D Legalább utána mégjobban lehet értékelni a jót :D

2021-07-09 07:21:43 Forsaken (2016) jackbau33 (1) #1

Jajj de rossz volt.Látszik hogy a rendezőnek nem volt egy épkézláb koncepciója.A zsánert jellemző rémségekból jópár megjelenik a filmben.Van oujia táblázással megidézett fehérszemű démon,démon által megszállt és eltorzult anya,1-2 ördögűzés,egy jelenet erejéig még az ismert meszeltarcú hosszúhajú kínai lány is befigyel,polcról leröpködő dolgok,ektoplazmát(?) hányó-vérzőszemű doki valamint egy szekta is.A színészi játék viszont legalább nem vállalhatatlan,igaz teljesen enervált-semmilyen volt,ráadásul a szövegkönyv elfért kb egy A4-es lapon.A rémségek kinézete is egész normálisan volt megcsinálva.Azonban a legnagyobb gond hogy a mindenbe belekapó script miatt nem volt egy egységes történet és a lezárás is hadnemondjam olyan mint maga a film,átgondolatlan-előzmény nélküli.Nekem 2/10