jackbau33

Regisztráció: 2012. szeptember 8. (8 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

3 2021-01-09 ?
Circle
A félkör
1 2021-01-07 ?

Hát nem tudom... Az eredetit még nem láttam de azt írták csak a végén van egy utalás rá.Mindegy,így is értettem a sztorit,ami iszonyat kevés volt nekem.Ez elvileg egy boszorkányos horror/fantasy.Szerintem egyik sem igazán.Van itt gyengécske drámai vonal,sok sírás rívás,régi családi titok felfedése,romantikus tiniszerelem egyszóval minden aminek nem kéne de semmi aminek elvileg kéne.Vagy nagyon minimális mértékben.A színészek se igazán jók,Duchovny is elég középszerű volt,tőle többet vártam volna.A boszorkányos szálnak kb az utolsó 10 percre volt jelentősége.Nekem ez 10/2

Csatlakozom az alattam szólóhoz.60-as évek egyik fekete-fehér mexikói "horrorja".Azért idézőjelben a horror mert ugyan van benne vudu és természetfeletti dolgok de elég gyermekded megvalósításban.Anno régen lehet hogy ijesztők voltak a kis maszkos törpék killerkedései de ma már nemigen vált ki ilyen hatást.Bár a bizarrság megvan benne és végülis szórakoztató a sztori,végig pörög de azért izgulni már aligha lehet rajta.10/6

Amilyen rossz thrillereket fogok ki mostanában azokhoz képest ez egész korrekt volt.Lassabb film,hosszan építik fel az alapkonfliktust de végig érdekes helyzetszituációk és konfrontálódások vannak a karakterek között.Persze néhány szokásos logikátlanság is befért,mint pl:a kiütött rosszfiú eszméletlenül fekszik a földön,a főhősnő késsel a kezében mit csinál?!... hát persze hogy otthagyja és elrohan,leglogikusabb lépés...ezek miatt nekem csak egyszernézős de mindenképp vállalhatóbb darab.Aki a thrillereket szereti tehet vele egy próbát,főleg aki szeretné látni a Dr House Foreman dokiját egy pszichopata hekker szerepében.10/6,5

2020-11-24 19:26:19 His House (2020) / Kinek a háza? jackbau33 (4) #3

Több egy ezerszer látott kísértetházba beköltözős jumpscare-es horrornál,már csak azért is mert egy mostani aktuális témakört boncolgat:a bevándorlás és a kultúrák közti különbségek,ellentétek témakörét.Igazából nem is annyira a horror részen van a hangsúly,az csak egy adalék.Jó volt,tetszett 10/7

Nem rossz de annyira nem nyűgözött le.Aki látta Argento és Bava valamint a 70-es évek klasszikus nyomozós gialloit azok számára kitalálható a csavar.Minimális spoilerrel annyit írnék hogy mikor a gyilkost közelről mutatják maszkban,a szemszíne alapján eleve három szóba jöhető személyre szűkül a kör akik közül az egyik a viselkedése alapján eleve túl egyértelmű lenne,így marad 2 személy.A kettő közül sikerült kitalálnom.A motívációja elég gyenge,mondhatni tipikus is ,nem túl egyedi.A Denzel játszotta karakter mozgássérültségét viszont kellőképp kihasználták szerintem és jó volt a szerepben ahogy Jolie is.Mindent összevetve bőven nézhető filmecske ez de nekem csak erős középszer.10/6

Tyler Perry-től ezt néztem meg előbb,majd utána a 2018-as Acrimony-t(magyar címén elvetemültség)
Nagyon hasonló a 2 film szerkezete,2 órásak,fekete színészekkel,film-noirokra jellemző flashback-es jelenetekkel mesélik el az alapsztori előzményeit.Viszont míg az Acrimony végig egy melodráma,addig a Kegyvesztett az első órányi melodráma után átmegy thrillerbe.Na de a filmek minőségéről.Tyler Perry-nek megvan az a varázslatos rendezői képessége hogy mindkét filmje nézeti magát,annak ellenére hogy percről perce kapjuk az életszerűtlen és logikátlan cselekedeteket és a szimplán erőtlen,de legtöbbször pocsékul túljátszott színészi alakításokat.Na de hogy maradjunk a Kegyvesztettnél

SPOILER KÖVETKEZIK

Hosszú és terjengős flashback jeleneteken keresztül ismerjük meg a gyanúsított viszonyát és kapcsolatát az áldozattal,a megismerkedésüktől kezdve a házaséletig.Erre kb 50 perc ráment de még azt mondom a film ezen része volt tűrhetőbb.Na de mikor műfajt váltott a film.Az életszerűtlen idiotizmus egy pár példája következik:
-A csaj még az 50-dik hazugságát is elnézi a férjének,noha ekkorra már ő is tudja hogy ha vele marad ki lesz forgatva a vagyonából
-A férj dőzsölve az ágyból csicskáztatja a nőt hogy hozzon neki hamutartót
-Mikor a saját házában meglepi a férjet hogy az dug a szeretőjével,még Őt zavarja ki a férj hogy ez magánszféra
-Felvétel volt róla hogy a faszi vette fel a pénzét,nincsenek jogi ismereteim,de biztos hogy mást is kezdhetett volna ezzel,minthogy inkább péppé lapítja a férj fejét..
-Apropó..péppé lapítás,baseballütővel 9-szer(megszámoltam) odacsap a férj addigra már lyukas labdára hasonlatos vérben tocsogó fejére hogy aztán a film egyik remek csavarjaként az visszatérhessen mindössze egy gézköztéssel átkötött kobakkal.
-Elzárják az elvileg jogot ismerő ügyvédcsajt mert a bíró figyelmeztetése ellenére durcisan 4x-re is idézteti a korábban már tanúskodott barátnőt(Biztos vaterán vette a diplomáját)
-A film órási csavarjai még hogy a barátnő és a férj,valójában anyja és fia,és egy remek összeesküvéselmélettel megemelték a téteket,miszerint őket több államban körözik,mivel életvitelszerűen űzik a csalásokat+ még vannak itt elrabolt nyugdíjasok is.Erre kb akkora szükség volt mint pl a fűrészben mikor kiderült hogy Jigsaw feleségének az anyjának a házvezetőnője is valójában Jigsaw segítője.

SPOILER VÉGE

Tehát akit nem zavar ha egy filmben tornyosulnak a logikátlanságok és az életidegen mozzanatok nézze meg de mindenki más szerintem hagyja ki.

Rossz film,az animációk is gyengék,de trash kategórián belül szerintem egyszer nézhető 10/4

Még az alapsztori nem is lenne rossz,de baromi unalmas.Szinte az egész filmben nem történik semmi,kb az utolsó 15 percben van érdemi cselekmény,de az se dobja meg nagyon az adrenalinszintet.Általában nem zavar az ilyesmi,ott van pl a 2001-es bunker című film,ott is kevés történés van de végig jelen van benne a misztikum és a baljós hangulat.Itt meg tök érdektelen párbeszédek követik egymást.Unalmas amatőr kis vacakság.

2020-05-07 04:27:25 The Messengers (2007) / Hírnök jackbau33 (3) #4

A Régi 80-as 90-es évek horrorjai a jumpscare-ek és CGI hiánya ellenére is sokkal fosatósabbak voltak mint ezek a mai "szellemhorrorok" (vegyük pl a Poltergeistet,az úszómedencében a rothadó hullák ,az az egy jelenet hatásosabb volt mint itt az összes jumpscare együttvéve)ezeknek semmi atmoszférájuk,kicserélik a hátteret,az ijesztgetések formáit,megváltoztatják a karakterek neveit és megkapod kb ugyanazt a futószalagon gyártott tucathorrort,tehát ha 2-3 ilyet láttál mindet láttad...De akár egy X akták horrorosabb része is sokkal parásabb mint ezek.Ez mai horrorfilm gyártás szegénységi bizonyítványa,nem tudnak félelmet kelteni csak ugyanazokat a gyenge sablonijesztgetéseket gyártják futószalagon...

2020-04-17 18:35:27 Don't Blink (2014) / Ne pislogj! jackbau33 (3) #2

Hiányolom a magyarázatokat amelyeket a végén se kaptunk,miért tűnt el mindenki,hova kerültek,természetfeletti entitás vitte el őket?!A hiányérzetem ellenére megért egy közepest mert hasonlított az 1959-es alkonyzóna széria "And When the Sky Was Opened " című epizódjára emlékeztetett,de az egy komplexebb sztori volt meg magyarázat is volt a végén,viszont legalább az ötlet itt is megvolt,még ha nem is hoztak ki belőle mindent