nohand

2016-04-15 17:34:40 [Filmet keresek] nohand #1963

nem a '99-es oxygen-re gondolsz? imdb - feleségét rabolják el, de a többi stimmel.

előzmény: Katttta (#1962)

2016-02-27 12:07:33 Room (2015) / A szoba nohand (3) #81

továbbra is a filmnél maradva és nem általánosítva; az anya, bármilyen állapotban is volt, mégis törődött azzal, hogy mi lesz a fiával, mi lesz, ha nem tud beilleszekedni, mi lesz, ha nem talál semmit, amivel leköti magát, szóval a film logikájánál maradva, még depressziósan is racionálisan, vagy ha nem is, akkor az anyai ösztöntől vezérelve viselkedett még kint is és nekem ezzel nem fér össze az, amit tett és hogy mellette volt a gyereke közben.

előzmény: kaamir (#79)

2016-02-27 12:04:47 Room (2015) / A szoba nohand (3) #80

én nem az öngyilkosságnak a körülményeit bagatellizáltam el (általánosságban), hanem az nem tetszett, ahogyan ez a filmben megjelenik. depresszióra, főleg itthon, szinte mindenki hajlamos, öngyilkosságra már sokkal kevesebben. én annyit akartam mondani, főleg kaamir-nak hogy bármi is vezetett ahhoz, hogy bevegye az anya a pirulákat, az az ő döntése volt, nem másé.

előzmény: Mizi (#78)

2016-02-26 17:44:48 Room (2015) / A szoba nohand (3) #77

meséld már el, hogy neked mi a véleményed erről.

előzmény: Mizi (#75)

2016-02-26 17:43:46 Room (2015) / A szoba nohand (3) #76

de pont ez az ami zavar, hogy ha tényleg a riporternő kérdése indította el benne a lavinát, mert lehet, hogy aljas és sunyi dolgot kérdezett, de óriási nagy ostobaságot is. miért nem adta Old Nick-nek a fiát, hátha ő kijuttatja, hátha akkor jobb élete lett volna? egy ilyen 'embernek'? hogy utána vele fekhessen le? akkor már inkább agyonverte volna, mintsem hogy az ő kezei közé jutassa. az arcába kellett volna röhögnie a kérdés után, nem magába zuhannia.

előzmény: Kalevala (#69)

2016-02-26 17:34:01 Room (2015) / A szoba nohand (3) #74

hajaj, de, pont hogy az ember maga dönti el hogy véget vet-e az életének, vagy nem, főleg, ha az elkövetés pillanatában a mellette lévő szobában van a fia, aki pár nappal azelőttig még a mindene volt, akár depressziós, akár nem.

előzmény: kaamir (#67)

2016-02-26 17:32:08 Room (2015) / A szoba nohand (3) #73

ha megnézel olyan filmeket, mint a frances ha, a where the wild things are, a fault in our stars, vagy akár a short term 12, szerintem világos lesz, hogy milyen mintára gondolok.

2016-02-25 19:43:26 Room (2015) / A szoba nohand (3) #65

mi az erőltetett? egy anya aki szereti és védi a fiát - azt a fiát aki valami szadista állattól származik és mégis - minden körülmény között, egyszer csak úgy dönt hogy megöli magát. ez szerinted logikus, beleillik a filmbe? vagy csak valami olcsó húzás, hogy sokkolóvá próbálják tenni vele a film végét?
és hogy mit értek a hipszteres tálalás alatt: olyan a képi világa, olyan színeket használ és olyan zenéket, mintha tumblr-ről lennének alkalmazva az éppen (évek óta..) aktuális trendek.

előzmény: MicaHiro (#62)

2016-02-24 20:00:16 Room (2015) / A szoba nohand (3) #61

amíg a szobában játszódott, addig meg volt benne minden, ami egy jó drámához kell; rengeteg feszültség, konfliktusok és bizonytalanság. viszont, miután kikerültek már nem volt semmi, erőltetett helyzetek, egy ostoba és erőltetett fordulat, mindez jó hipszteresen tálalva.
részemről 3 és fél.

remélem jobb lesz, mint a babe. :)

2015-03-23 16:59:23 Boyhood (2014) / Sráckor nohand (3) #94

az a baj vele, hogy nem fejti ki egyik életkort sem rendesen, mindegyikből csak megmutat egy kicsit és így olyan, mintha egy klipsorozat lenne, nem film.

nekem a repülős, a bombás és az utolsó a kedvencem, ha a többi is azon a szinten lett volna, simán megy a zseniális. így olyan 4 és fél.

kicsit kiszámítható, de végig szórakoztató, az angol humor üt, kár, hogy az adam sandler-szintig süllyednek az öregemberrel.

2013-04-28 15:43:13 Sinister (2012) nohand (3) #30

egyszer érdemes megnézni. a hangulata nagyon átjön, főleg a hangok-zenék ütnek. viszont nem ijesztő, csak egy-két helyen és feszültség se sok szorult bele. sztori kiszámítható, de elmegy, a főszereplő jót alakít, de a gyerekeket mintha az utcáról szedték volna össze.

hát-hát, egész nézhető volt, amíg el nem kezdett zöld valamit okádni a boszorkány, onnantól kezdve, a sablonos és kiszámítható befejezésig semmi köszönet nem volt benne. Viszont a szörnyű Alice-hoz képest még mindig jó azzal együtt is, hogy a hősszerelmes vámpír, azért szemrebbenés nélkül félrekúr bárkivelfőleg, hogy Depp végre nem ugyanazt a figurát hozza, mint az előző három Burton filmben. viszont Eva Green nagyot alakít és Bella Heathcote is tehetséges.

hát-hát, elég felemás lett, az elején nagyon tetszett, aztán onnantól, hogy megérkeztek Candie házába elég kiszámítható és nevetséges (az a lövöldözés valami szánalom) lett az egész. az ottani hosszú beszélgetés az egyik legrosszabb, amit Tarantinótól valaha láttam, talán csak a koponyás rész mentette meg. Django és a szerelme között meg annyira nincsen semmi vonzalom, hogy szinte fáj. viszont DiCaprio és Waltz nagyot alakítanak (most is) Foxx erős közepes, a zene pedig eszméletlen. 7-est adnék rá, de felfelé kerekítek, mert a fekete humor (legtöbbször) működött és összességében mégiscsak szórakoztató volt.

2013-01-23 01:01:57 9 (2009) nohand (4) #38

engem leginkább az a rengeteg elcsépelt dialógus zavart benne, mintha felütötték volna a sablonos párbeszédek nagykönyvét és arra építve írták volna meg a forgatókönyvet. a hármason gondolkodtam erősen, de ez a hihetetlen aprólékosan felépített világ, ahol minden kis fonál, fogaskerék és üvegszilánk ki van dolgozva és a helyén van, az aranyos karakterek és a (talán) gyermeki naivitás megakadályozott benne.

nagyon jó film, ami valóban az én generációmról szól. teljesen átjön a képregény és videójáték-érzet, a kissé talán sablonos sztorin keresztül is, a befejezésért pedig külön piros pont. 4 és fél.

2012-09-16 18:29:30 [Filmet keresek] nohand #1410

ezer köszönet!

előzmény: Paul Ricard (#1409)

2012-09-16 16:01:07 [Filmet keresek] nohand #1408

"You know what you are? You’re a half-baked nobody with a broken heart, well fuck you and your opinion!"
milyen filmben hangzik el ez, nem tudja valaki véletlenül? egy férfi és egy nő közötti párbeszéd, mást nem tudok róla, de nagyon érdekelne.

2012-08-18 15:36:00 Kill List (2011) / Halállista nohand (3) #6

olyan, mintha a film készítése közben megnézte volna a mulholland drive-ot és gondolt volna egyet, hogy "ezt én is meg tudom csinálni!" és a végére beleerőltette volna az egyik rémálmát, az okos nézők meg majdcsak összerakják valahogy az addigi sztorival..

pierce monológja a végén zseniális.