paksiendre

2024-01-29 03:35:35 Oppenheimer (2023) paksiendre (1) #75

Ennek a filmnek a tempója olyan mint a Fűrész filmek utolsó 2 perce amikor minden kiderül. Azzal a különbséggel, hogy itt 3 hosszú, kínkeserves és gyötrelmes óra alatt semmi se derül ki.
Nézhetetlen moslék, kínzóeszköz.

Ajánlanál szerinted négyes, ötös horrorokat az elmúlt 10 évből? Próbáltam rászűrni az adatlapodon, de a sok nevetséges és komolytalan és már-már kínos mennyiségű karód között nem nagyon tudtam érdemre jutni.

2022-11-29 15:44:33 [Foci VB 2022] paksiendre #119

Nem off, mert sok felmenővel rendelkező játékos játszik.

Amúgy meg nincs egy olyan hülye klub, hogy Nigériából 0 felmenővel játszasson valakit az Nb2be. :D

előzmény: Hulla88 (#117)

2022-11-29 12:27:10 [Foci VB 2022] paksiendre #114

Amúgy az NB2ben nem játszhatnak külföldiek. :D

előzmény: Fatupi (#110)

Arra esetleg valaki talált valamilyen magyarázatot, hogy
a ház tulajdonképpen milyen "formában" adja vissza a meghalt személyt?
A végén mikor az öreg Dudley odavitte az asszonyt meghalni, ő a fiatalabb személye szellemeként tért vissza, és Abigail is csecsemő volt. Nellt láttuk felnőtt és gyerek szellemként is. Az apa a végén öreg szellemként jelenik meg először majd utána vált fiatalabb szellemre. Ez vajon függ valamitől? A szellemek tudják váltogatni, hogy milyen formában jelenjenek meg?

Lehet átsiklottam valami felett, lehet annyira nincs is jelentősége, mégis érdekelne.
A sorozat értékéből ez nem vesz le nekem, rendszerint libabőrös lettem miközben néztem, ennyit én még nem borzongtam filmen/sorozaton.

Náci? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(Amúgy a többivel teljes mértékben egyetértek, de az a néni nem náci volt :) )

előzmény: hhgygy (#1)

2 részt néztem meg eddig, nem vagyok letaglózva, sőt sok helyen kifejezetten untam. Aki végig nézte a sorozatot tudna nekem választ adni arra, hogy ebben a "mederben" és felfogásban fog-e tovább folytatódni?
Igazából az érdekelne, hogy megéri-e a további belefektetett idő, bár az átlagát elnézve meglepődnék ha valaki azt mondaná, hogy nem.

link
Ennek nem lesz több része.
Ősszel lesz egy 10 részes Hulu által gyártott szintúgy doksi sorozat, ami ettől teljesen független.

előzmény: oscarmániás (#12929)

Mi akadálya van, hogy ez nem kerülhet fel az oldalra? 4 részes minisorozat.
Tudtommal megannyi ilyen van fent, kapásból több is eszembe jut, black mirror, chernobyl, sharp objects...

Más is szokott felemelkedni a magyarban, pl a "római birodalom felemelkedése" elég közismert mondat.

Btw én szerintem a "korával" az egész 9 részt átölelő korszakra akarnak utalni, úgy mint az angolban a riseal, a sivatagos semmiből "felemelkedett" 9 részen át nevelkedő, felnövő, naggyá levő Skywalker családra, szal valahol megvan a párhuzam.
De ezzel a filmmel nem a magyar cím lesz a legnagyobb baj. :)

2019-03-26 12:12:38 Us (2019) / Mi paksiendre (3) #24

egy emberként röhögött fel a mozi, amikor a piros ruhás Lupita Nyong'o először megszólalt

Szerintem ez a fantasztikus magyar szinkronnak volt köszönhető.
Eredeti nyelven nem láttam, de mindenesetre azt írják, hogy az hátborzongató volt.

előzmény: kaamir (#23)

2019-03-19 17:18:05 Us (2019) / Mi paksiendre (3) #6

Ez engem is elkeserít. Pedig igény lenne rá, szerintem nem is kicsi.
Aki esetleg nézi a héten szinkronnal, megköszönném ha pár szóval leírná, hogy mennyire vállalható stb.
A trailer egyáltalán nem volt az. :)

előzmény: Ágó (#5)

2019-03-18 19:11:43 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] paksiendre #24404

Ért már ilyen atrocitás?
Vagy megint a tipikus index.hu fb kommentszekciós "bezzeg én mit csináltam volna xy helyében xy helyzetben amiben sosem voltam" fóbiával állunk szemben?

Szerk: a dőlt betűs részre akartam reagálni, így ide nyomtam a válasz gombot tizedmásodperc sebességgel.

Áthelyezve a(z) Leaving Neverland topikból.

előzmény: Yuriko-chan (#24403)

2019-03-04 21:22:41 Climax (2018) / Eksztázis paksiendre (3) #6

Eltolták a premiert pár héttel, az egy egyszeri fesztivál vetítés tudtommal, bár azt a mozit nem ajánlom. :)
Ez a film elég kényelmetlen otthon nézve is, nem még egy fülledt teremben.

előzmény: Benny Bug (#5)

2019-02-15 17:04:45 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #46

Ne forgasd ki a szavaimat, és ne ragadj ki egy random mondatot, mert azokat a szavakat amiket felsoroltál nem én használtam először. :) Csak újra beleírtam egy reagálásba.

Így visszanézve én is egy bizonyos embertípusról adtam leírást, tehát ha ez magyarázza a filmet legyen. De ez nálam csak egy gyenge közepesre elég.

előzmény: dikalosz (#44)

2019-02-15 16:42:53 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #43

Mivel tudod mi a film vége úgy nem, de abban a helyzetben logikus volt.
Sidious megteremti Anakint ha tudja előre, hogy ledobja a mélybe?
(Mondjuk ez egy képregényben volt, de az is elég, hogy maga mellé akarta volna állítani, hogy ha tudja előre, hogy végez vele?)
Nyilván nem.

Ez a film konkrét helyzeteiben logikátlan, nem a végkifejletből visszanézően, és ez óriási különbség.

előzmény: banana (#42)

2019-02-15 16:23:06 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #41

A mindkettőnk számára szintén zseniális Becstelen brigantyk volt olyan jó film, hogy ne akadjak fent ezen a fent maradó 2 órában, ez viszont közel sem volt az.
Már abból adódóan is, hogy eléggé kötött a kamaradrámában a terep, szóval itt tényleg fel kell kötni a gatyát. A lentebb említett Lockeban nem éreztem ilyen izzadtságszagú sztorivonalat és minden döntés érthető volt a néző számára, hogy mit mért csinál Tom Hardy.
Ennél a filmnél szvsz ez elég szubjektívra sikeredett és különböző "embertípusokkal" kell belemagyarázni a megoldást.

Amúgy rég láttam a Becstelent, de ott közel sincs erre szükség, hogy meg legyen magyarázva, hogy mért hagyta futni a csajt. Szimplán messze járt, és nem gondolta a nagy hatalmas érinthetetlen náci hadvezér, hogy egyszer még bosszút áll rajta.
Ezt hívják logikának.

előzmény: banana (#40)

2019-02-15 16:00:37 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #39

Szerintem ezeket a kérdéseket te se gondolod komolyan, vagy ha igen akkor bocs.
Mint már (ezt is) leírtam valahol korábban, a film a saját cselekményrendszerében logikátlan, vagyis konkrétan a sztori írók voltak logikátlanok, és úgy viszik előre a cselekményt hogy közben van jó pár buktató amiket pedzegettem már, meg még talán más is merészelte.
Nekem ez nem jött be, ennyi. Ugyanazokat a köröket futjuk.

előzmény: dikalosz (#38)

2019-02-15 15:14:09 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #37

"Mindkét esetben teljesen logikátlanul viselkedik, és a legrosszabb az, hogy a telefonhívásokra van építve minden ebben a filmben, szóval nem csak arról van szó, hogy egy buta horror filmben esetleg valaki a szekrénybe bújik be ahol könnyebben megtalálható, ahelyett hogy kifutna az ajtón a gyilkost hátra hagyva.
Ez nekem eléggé levon az összértékéből"

Az egész film mivoltát és létezését tekintve számomra nagyon sokat nyom a latba az efféle logikátlanság JÁTÉKFILMES szempontból.

előzmény: banana (#36)

2019-02-15 14:51:20 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #35

Értem. Akkor ez egy jó film.
(Nem)

Leírtam már, hogy számomra mi nem működött, ezt senki megcáfolni nem tudta teljes mértékben, csak bizonyos szemszögekből.
Az is fura volt, hogy rengeteg 5ös osztályzat mellett 2 hónapig (!!!) semmilyen cáfoló komment nem érkezett úgy, hogy elég sokan osztályozták a filmet. Ezt csak érdekességképp jegyzem meg, lehet nem volt senkinek kedve reagálni rá, de azért kicsit beszédes ez számomra.
Örülök annak akinek tetszett, viszont az ilyen kommentekre már nem tudok érdemben reagálni.

előzmény: banana (#34)

2019-02-15 03:22:57 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #32

Sikerült kibővítened a leírt mondatom, köszi.

Mért mi más szükség volt arra, hogy beleírják azt, hogy az apa büntetett előéletű? Más szerepe nem volt a továbbiakban ennek a dolognak, csak ameddig kiderült, azhogy nem ő a gyilkos.
Ez egy szokásos dramaturgiai elem szerintem, nem kákán csomó effektus vagy mi a szösz.

Amúgy már megint ide van keverve a kemény valóság és a különböző embertípusok, de viszont én ezzel nem tudok mit kezdeni, mert ez egy játékfilm, ami számomra ebben a formában, a SAJÁT ok okozati berkein belül kevésbé működött.

előzmény: dikalosz (#31)

2019-02-04 23:20:36 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #28

Nyilván nem tudnám, hogy viselkednék ilyen esetben, pont úgy ahogy Te sem.
Az hogy a férjére hívja a rendőrt szvsz pont, hogy nem racionális cselekvés.
Ez hogy én megmondom a tutit meg nagyon félreértelmezed, én csak a logikátlanságokat pedzegettem ahogy a komment elején le is szögeztem. Ez nem az index fb oldala ahol mindenki iszonyat keményen leírja, hogy mit csinálna egy adott helyzetben, amiben még sosem volt.

Nem döntöttem el én előre semmit, ezt nem tudom miért írod, meg honnan vetted, mivel fogalmam nem volt róla, hogy lesz benne bárminemű csavar. Nem szokásom ilyeneket előre "eldönteni". Bár sokan magukból indulnak ki.
Továbbá ez nem kákán csomót keresés, pillanatok alatt megfogalmazódtak bennem ezek a dolgok a film nézése közben és utána is.
Ha bejött a csavar örülök, nekem ez nem talált be, és nem is írt senki meggyőzőt róla, hogy változzon a véleményem.
Nálam ez, mint film nem működött. A valóságot ne keverjük ide.

Szerk.: A Te gondolkodásmódod alapján szerintem Te az elején eldöntötted, hogy szeretni fogod a fordulatot és ha valakinek nem tetszik, annak azt fogod mondani, hogy a kákán is csomót keres. :)
Elég érdekes gondolatmenet btw.

2019-02-04 14:43:14 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #26

Nem gondolnám, hogy ez morális, helyes, jó cselekedet. Épeszű ember nem hagyná a gyerekgyilkos élettársát trécselni a gyerekével, (miután a másik gyereküket megölte) miközben viszi a diliházba, főleg úgy, hogy meg se bizonyosodik róla, hogy ő vele beszél. Jobban belegondolva, így még az is teljesen nonszensz, hogy ha úgy gondolja, hogy a gyerekével beszél, hogy az rá (a gyerekre) nyugtató hatással van.
Ha jól emlékszem az apáról tudjuk, hogy voltak valami rendőrségi ügyei (persze, hiszen el kellett terelni a nőről a gyanút a csavarra), de nem hinném hogy annyira romlott lenne erkölcsileg, hogy konkrétan egy potenciális áldozattal hagyja a feleségét beszélni.
Továbbá pont, hogy teljes mértékben beszámíthatatlan a nő, ezért ha logikusan gondolkodott volna a férj (vagyis a forgatókönyvírók) tudvalevő lett volna, hogy bármire képes a nő, beleértve felhívni rendőrséget is, hogy mentse a szűrét.

De úgy nem lenne film. :)

2019-01-23 17:44:32 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #24

Köszönöm a választ, azt hittem nem kell 2 hónapot várni egy ilyen jó átlagú film hibáinak megcáfolására, bár ez elég sokat elárul arról, hogy lehet mégsem annyira hibátlan. :)

Jó amit írsz, hogy hinni akar benne az apa, hogy valóban a kislánnyal beszél, mert esetleg a gyerekre jó hatással van az anyja hangja. De ez számomra már nagyon utólagos belemagyarázás, szerintem ez a forgatókönyvíróknak se jutott az eszükbe és nem gondolták át kellőképpen, de ezt nem tudhatjuk. A figyelemelterelés szint úgy.
Számomra nagyon úgy hatott, hogy egy iszonyat nagy csavart akartak lenyomni a torkunkon, mindenféle logikát mellőzve.
A munkahely szétverése nekem is feltűnt, hogy semmiféle következményekkel nem járt, de a fentebbi dolog annyira zavart már a film közben is, hogy bele se gondoltam ennyire ebbe. Szerintem ezt lehet magyarázni azzal, hogy nagyon szigorúan csak egy(élő)szereplősre akarták redukálni a filmet(megint csak mindenféle logikát mellőzve).

előzmény: mimóza (#23)

Ennek a filmnek: https://kritikustomeg.org/film/48629/resolution-feloldozas-2012
Ez a folytatása: https://kritikustomeg.org/film/73201/the-endless-a-vegtelen-2017
Nem lehetne, egybe fűzni őket, hogy látható legyen, hogy összefüggőek?
Egyben adnak ki egy egészét, külön-külön nézve valószínűleg sokaknak levon az összértékből ha nem látták a másikat.

Már a trailer is minősíthetetlen. Aki érez magában egy kis becsületet az messze elkerüli ezt a kelést a világ testén.

2019-01-16 18:02:05 Searching (2018) / Keresés paksiendre (5) #14

Mindkét filmet 5ösre osztályoztam, de eszembe se jutott össze hasonlítani a kettőt. Szerintem közük sincs egymáshoz.
Ennyi erővel a Reszkessetek betörőkhöz is hasonlíthatnám, mert a szülők szemszögéből ott is eltűnik a gyerek. :)

előzmény: zozonagy (#10)

2019-01-02 16:56:34 [Filmet keresek] paksiendre #2436

Hátha valaki tud segíteni, jó pár éve (kb 10) láttam egy filmet valamelyik FILM+ szerű adón, de még akkoriban nem voltak elterjedve a digi boxok, hogy kiírjanak minden infót, és teletex se volt azon az adón, így nem tudom mi volt a film címe, aztán mostanában elkezdett érdekelni, hogy mi lehetett az.
Műfajilag egy morbid vígjátékra lőném be, azzal kezdődött, hogy fiatal gimisek házibulit tartanak ilyen klasszik amerikai pite piros piás poharas értelemben, (amúgy nem esküdnék meg rá, hogy amcsi film) és nagyon berúgnak, bemindeneznek, majd másnap valamelyikük meghal (???) vagy csak egy teljesen idegen hulláját találják meg a házukban(???). A lényeg az, hogy jönnek haza a szülők és irgalmatlan nagy takarításba kezdenek, hogy eltüntessék a buli maradékait illetve a holttestet. Az egész film egy teljesen abszurd vígjáték volt emlékeim szerint. A továbbiakban nem tudom mi történt mert eddig láttam.
Remélem valakinek ismerős lesz.

2018-12-28 19:28:45 Creep 2 (2017) paksiendre (4) #5

Szerintem adj rá karót 10 percért, ne szarozz, legyél kemény.

Ha minden folytatás ilyen lenne, más lenne a világ. Le a kalappal a készítők előtt.

Én emlékszem erre az adásra, 8 év után se tudtam elfelejteni.

előzmény: Il Matto (#19)

2018-11-24 00:37:20 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #18

Egyedi darab, egy helyszínes, egy szereplős, páran már leírták, ezt nem is ragoznám.
Viszont nekem van benne egy nagy (kettő) logikai bukfenc amire reméltem, hogy valaki kitér, de sajnos (eddig) nem. Ezáltal nekem az egész kissé hiteltelennek tűnik.
Az elmúlt időből a Quiet Placehez hasonlítanám ezt a fajta nem törődömséget ahol elég sok mindenkit zavart, hogy a hangra -ami a film alap pillére volt- összevissza reagált a film. Ez az alap pillér itt a telefon volt, viszont itt ez a nem törődömség nem zavar senkit.
Na most ha én egy gyerekgyilkos emberrabló vagyok, ahogy a film első felében megismerjük a fatert, akkor nem fogom hagyni, hogy az akit elraboltam hosszasan trécseljen telefonon. Ez el van intézve azzal, hogy azt mondja a nő,hogy a fiával beszél. Ha én, de szerintem mindenki ha egy gyerekgyilkos emberrabló lenne akkor az az első, hogy megbizonyosodik arról hogy ténylegesen a fiával beszél-e. Ennek itt még a gondolata se merült fel, hogy esetleg elkérje a telefont és megkérdezze hogy te vagy az fiam?!
Na a film második felében kiderült hogy még sem gyerekgyilkos emberrabló, hanem az a gyerekgyilkos pszichopata kezelhetetlen őrült akivel együtt utazik. Szerintem a többség nem hagyna egy beszámíthatatlan félőrültet csak úgy cseverészni akárkivel maga mellett a kocsiban miközben ő vezet. Itt megint felvetődik a kérdés,hogy mért hagyja trécselni, főleg úgy hogy itt már végképp érthetetlen, hogy nem győződik meg arról, hogy kivel beszél.

Ez nekem eléggé levon az összértékéből, de azt nem vitatom, hogy tényleg egy ritka darabról beszélünk.
Esetleg ha valakinek másképp jött ez le, akkor ne tartsa magában.

Megjelent ott a Főnix madár, ha jól emlékszem.
Ennek ellenére rohadt erőltetett és huszadrangú birodalom visszavág csavar volt, amin még lehet csavarnak ide oda.
Amúgy Nagini és Queenie "fainul" kibontott karakter személyiségéről mesélhetne nekem valaki, ha már a film készítőinek nem sikerült.

Hatalmas csalódás, lentebb minden le van írva, aminek le kell, hogy legyen. Az első rész szerintem meglepően jól sikerült, ezért full érthetetlen ez a mélyrepülés.
Összevissza érdektelen keszekusza szálak, sehova nem vezető történet, gyenge látvány és színészi alakítások. Visszagondolva el se tudom mondani hogy mi miért történt ebben a 2 órában annyira nulla volt. Ez sajnos a forgatókönyv hibája (hiánya). Valszeg a kövi 3 résznek se lesz valami acélos forgatókönyve.
Külön kiemelném a Naginis szálat ami full fölösleges, bár gondolom a későbbiekben lesz nagyobb szerepe.
Aki akar magának spórolni pénzt és időt, az várja meg nyugodtan a házi verziót, semmit nem fog veszíteni.

A csillagromboló felbukkanása snitt valóban nem akciójelenet, de pár másodperc után akciójelenet lesz belőle.
Tehát akkor az a snitt emlékezetes volt.

előzmény: The Cortez (#73)

Most akkor csak a vonatos vagy csak a csillagrombolós akciójelenet emlékezetes, kiemelkedő? Vagy mindkettő?

előzmény: The Cortez (#71)

2018-11-12 10:25:24 Suspiria (2018) / Sóhajok paksiendre (4) #28

Hát ez számomra közel sem volt szívlapát, a terror akciókat összedolgozták a sztorival, az anya meg a feminista kérdés meg az eredetiben is jelen volt egy szinten. Viszont a holocaustos sztorit én is körítésnek éreztem.
Ám, ha valami metoo meg PC stb. akkor csinálják így, mert nálam ettől rendesen kiszokott nyílni a bicska a zsebemben, de most egyáltalán nem éreztem ezt. A rendező előző filmjét nem láttam, de az se egy hétköznapi témát feszeget, szóval valamilyen szinten várható volt az efféle dolgok, ilyen formában való megjelenése.

2018-11-10 12:09:03 Suspiria (2018) / Sóhajok paksiendre (4) #24

Esetleg ki tudnád fejteni bővebben, hogy mi volt ez a mögöttes tartalom amit szívlapáttal döngöltek?

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#20)

2018-11-09 18:23:16 Suspiria (2018) / Sóhajok paksiendre (4) #19

Na szóval.

Akkor a Sóhajok anyja, újjászületett Susieban, gondolom ezért is mondta az anyja a halálos ágyán, hogy az utolsó gyereke egy bűn. És ezért kell megtagadnia őt Susienak a végén, hogy teljesen átvegye felette az irányítást?
Továbbá még most sem értem, hogy mért volt a pincében. Ráadásul ha Susie (teste) is ott van a rituálén, (aminek számomra még most se tiszta, hogy mi volt a fő oka, ennek ellenére még napokig velem lesz) akkor mért a démoni test gyilkolászik?

Valami szájbarágósabb írást szívesebben olvasnék. Aki tud ilyet ne tartsa magában. :)
Az eredeti annyiban tényleg emészthetőbb, hogy ott nem bonyolították túl a dolgokat sztori szempontjából.

előzmény: RickSanchez (#18)

2018-11-09 12:32:48 Suspiria (2018) / Sóhajok paksiendre (4) #16

Valaki tudna nekem pár kérdésre válaszolni aki látta a filmet? Lehet, csak én siklottam át felettük vagy szimplán egy megtekintés után nem találtam rá választ.
Igazából a vége nekem félig meddig homály. Kezdve azzal hogy van a Blanc vs. Markos közti viszály. Az egész rituálé miértje az lett volna hogy Markoson segítsenek vagy azért, hogy a Sóhajok anyján, aki be volt zárva egy pincébe, számomra érthetetlen okok miatt?! Blanc valamikor mondta hogy bezárta vagy valami ilyesmi, de efelett a félmondat felett is átsiklott a figyelmem.
Továbbá a Sóhajok anyja, Susie testét-lelkét kihasználva erőre kap és megöli Markos követőit. Mért pont őket? Ő Blanccal szimpatizált? Már arra is gondoltam, hogy Blanc kelti életre a Sóhajok anyját. :D
Örülnék ha valaki találna erre válaszokat, mert neten még nem nagyon vannak spoileres cikkek.

Amúgy ez nekem nem sokat vont le az összeértékéből, rendesen bőr alá kúszó hangulata van, aki szereti az efféle dolgokat az kajálni fogja. Több jelenet is volt, amikor csak hüledeztem, szerintem ezek sokaknál befognak találni.
Negatívumként mondanám, hogy a pszichiáter vonala kicsit elnyújtott volt, de végülis azt is lezárták úgy, hogy senki se tud a boszikról már.

Azért a soundtrackbe ez a szám simán mehetett volna :)

2018-09-13 13:23:30 [Tévésorozatok] paksiendre #3325

Kíváncsi lettem az elmúlt időben pár nagy(obb), híres(ebb) sorozatra, amik kimaradtak az elmúlt kb egy évtizedben. Nem nagyon nézek sok sorozatot, kb. Twin Peaks,Lost, Szökés, Heroes, Jericho (:DDD), Stranger Things amikre így kapásból emlékszem, hogy megvoltak, ezért nagyon szívesen fogadnék valakitől ajánlásokat olyan sorozatokra, amikre tényleg érdemes időt áldozni és megmaradnak az emberben évek után is.

A közelmúltban néztem egy ilyet ami a Breaking Bad volt.
Na hát szégyen nem szégyen, ez is full kimaradt eddig az életemből, de úgy érzem ez nagyrészt olyan sorozat volt, ami megmarad az emberben a fent említett módon.
Remek karakterív van írva a Walternek, bár ezt tuti már elmondták előttem több millióan. Jessevel emlékezetes, maradandó párost alkotnak végig jóban-rosszban, beleivódva az ember emlékezetébe.
Kiemelnék pár részt amikor a hűlve néztem a képernyőt, hogy most mi lesz mint pl. a vonat megcsapolós rész, lakókocsiban kuksolva Hanket felhívás, hogy a felesége kórházban van, Hank rájövése, hogy az egész mögött Walter áll, a fiatal gyerek kinyírja Jesse spanját miközben árul, stb. stb.
Viszont vannak számomra gyengeségei is a sorozatnak. Ilyen volt Walter felesége Skyler teljes mértékben. Konkrétan idegesített mikor a képernyőn volt, bár szerintem a színésznő se volt a legjobb választás. Valószínűleg sajnos direkt egy ilyen karakter kellett Walter mellé. Továbbá voltak olyan mellékszálak a sorozatban amiket teljesen feleslegesnek éreztem. Ilyen volt mikor Skyler lefeküdt a volt főnökével és a következményeket kicsit elnyújtották érzésem szerint, és úgy éreztem, hogy azon kívül, hogy elment a pénzük rá sehova nem futott ki az egész szál évadokon keresztül.
Összességében jó szívvel gondolok vissza a sorozatra, vártam, hogy leüljek elé esténként és maradandó élmény maradt. Ilyet akarok még nézni.

True Detective
Ez már nem mondható el teljes mértékben az HBO saját készítésű elvileg nagyon nagy sikerű nyomozós sorozatáról. Csak az első évadot néztem végig, bár ha több része lett volna lehet ott hagytam volna. Nagyon nehezen bontakozik ki, ami nem gond, de néha itt ott majdnem bealudtam rajta, bár lehet hogy fáradtan néztem az első részeket. Az első 3-4 részben úgy vélem nagyrészt egy helyben toporog a cselekmény. Amit egy filmben kihoznak mondjuk egy fél-háromnegyed óra alatt, az itt volt 4. Mivel el vagyok a szokva a sorozatoktól ezt soknak éreztem egy kicsit. Utána beindulnak a dolgok, izgalmas, jó tempójú, nyomozós thrilleré/krimivé növi ki magát, de sajnos az eredetiséget sok ponton nélkülözi. A végén kicsit többre számítottam, a sebhelyes arcú gyerekrabló, áldozó gyilkosról, egyből a Spawn képregényekből ismert Billy Kincaid jutott eszembe, illetve több motívumban visszaköszönt számomra az eredeti Wicker Man és néhány északi krimi.
A párbeszédek tényleg nagyon jól meg vannak írva, sok nagy okosság, élet igazság, érdekes világnézet hangzik el benne. A színészek kíválóak voltak, és még külön kiemelném a maszkmesterek ill. sminkesek munkáját, hogy a cirka 20 éves időintervallum alatt ide-oda öregítették/fiatalították a szereplőket.

2018-09-11 16:49:16 The Nun (2018) / Az apáca paksiendre (2) #14

Hmm, azért valljuk be a Conjuring se volt egy világot megrengető alkotás. Csak az első részt láttam, de semmi eredetiség nem szorult bele, sőt úgy emlékszem kicsit szenvedve is néztem végig, ahogy a huszadik Ördögűzőt eladják más néven.
Az nem jó ha ez a film azért kap jobb jegyet mert egy híres franchiseból származik, aminek a minősége (számomra) korántsem volt átütő erejű korábban.
De tök mindegy, tejel, szóval legközelebb jön a random szőnyegszörny eredettörténet.

2018-09-09 21:53:07 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #52

Persze, hogy egy játékfilm, ezért se vagyok köteles, hogy egyet értsek a készítőkkel. A film nem tényeket közöl amiket el kell fogadnia az embernek, ha tetszik ha nem. Fehér nők nem szoktak öngyilkos merénylők lenni. A náci bűnösöket el szokták ítélni.
Nekem ez sok. Hatásvadász. Uszító.
És egyszerűen hamis.
Tarantino is kinyírta Hitlert, ott mégsem éreztem ezt az undort, sőt szerintem ott a fél mozi tapsolt magában.
Ha ezt nem fogadod el akkor egészségedre, de nem is azért írtam ide, hogy elfogadják az emberek.
Nem tudok többet hozzáfűzni.

2018-09-09 18:40:08 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #49

Mert azt a nőt el is ítélték. :D Írtam pár kommenttel alább, hogy itt veszti el nálam a hitelességét az egész és egy öncélú sztorivá degradálódik.

2018-09-09 18:21:42 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #47

Én értem, hogy mit dolgozott fel a film, de direktbe a rendező gondolatát akarja kihozni az egészből ami teljesen szubjektív és megváltoztatja a cselekményt. Mint írtam Diana Krüger jól játszik, a többi dolog teljesen átlagos. Szóval ha nem lennék ennyire szőrös szívű egy hármasnál jobbat akkor se tudnék kicsikarni magamból ha nagyon akarnék.
Még azt hozzátenném, hogy nem szoktam dobálni a karókat, ha jól számolom ez a 15. amit KTs pályafutásom soran kinyomtam magamból és teljesen átgondoltan nyomtam rá. Ez a film egy uszító söpredék, ugyanaz amit a nácik csinálnak.

2018-09-09 15:02:23 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #43

Köszi a tippeket!
Ez, hogy el lettek ítélve ezek a nácik (hála istennek hogy leírtad előttem ezt a szót, mert már ezt se nagyon mertem) nekem pont elég, hogy ugyanúgy hiteltelennek érezzem ezt a filmet. Egyszerűen egy luk van a forgatókönyvben a film egy pontján.

előzmény: agymosott09 (#40)

2018-09-09 14:11:36 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #39

Ahogy nézem ezek biza el lettek ítélve.
Muszlim robbantgatós filmet tudtok?

előzmény: agymosott09 (#38)

2018-09-09 13:57:05 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #37

Mindennek van egy ok-okozati folyamata. Csak, hogy up to datek legyünk. De ne aggódj, hogy ha valakit elcsípnek a tüntetők közül, aki esetleg bántalmaz valakit, fix, hogy nem ússza meg büntetlenül.
Politizálni meg nem akarok a KTn, hogy melyik párt hány százalékon áll (egy random felmérés szerint).

előzmény: hhgygy (#36)

2018-09-09 13:25:22 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #35

Németországban a földbe van döngölve az efféle gondolkodás, csírájában elfolytják még gyerekkorban, persze biztos vannak efféle csoportok, de egyáltalan nem jellemző. Nagyon kényesek erre a témára, fehér nők nem robbantgatnak öngyilkos szándékkal táskába tett bombával jelenleg. De ha mégis (bár ilyenről még nem hallottam) azt úgy megtorolják, elrettentő példaként, hogy egy életre megbánja az illető. Szégyenlik a történelmüket, képtelenség, hogy felmentenék a vádlatottat, félig alátámasztott, indokolatlan érvekkel, ha tudják, hogy mi volt az indíték; egy bevándorló elleni direkt merénylet. Ez nekem egy alternatív valóság.
Ryoodnak meg tök mindegy mit írok, az arrogancia egy méreg.

2018-09-08 18:57:19 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #33

Bárcsak én is ilyen jó ember ismerő lehetnék, hogy 3 mondatból be tudnám lőni, hogy ki méltó hozzám és ki nem, és esetleg ha nem úgy gondolom, akkor burkoltan lehülyézem az illetőt.
Direkt keveset írtam a filmhez, de még ezen is gondolkodtam, hogy kiírjam-e magamból és merjem-e elküldeni, mert tudtam, hogy egyből itt lesz valaki aki így vagy úgy kifejezi nemtetszését, ami teljesen oké, csak én meg annak a módjával nem tudok mit kezdeni.

előzmény: ryood (#32)

2018-09-08 18:48:02 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #31

Milyenek a hozzám hasonlók?

előzmény: ryood (#30)

2018-09-08 18:43:38 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #29

Ne aggódj én is így voltam mikor a lentebbi kommented olvastam.

előzmény: ryood (#28)

2018-09-08 16:42:25 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #26

Nevetséges alternatív valóság. Azért komolyan ne vegye senki.
A végén nem is tudtam már, hogy sírjak vagy nevessek. Hátizsákba tett bomba, öngyilkos merénylő, fehér nő.
Diana Kruger miatt megérdemelne egy jobb osztályzatot, de inkább nem.
Köszöntem a lehetőséget.

2018-09-08 01:05:29 Tenebre (1982) / Tenebrae paksiendre (2) #6

Hát számomra ez egy laposabb Columbo epizóddal ér fel amiben fröcsög(ne) a vér. Kicsit mérges is vagyok a kidobott idő miatt amit a filmre szántam, totál csalódás.
Félek, hogy Argento művei közül csak a Suspiria az ami telitalálat számomra.

Ezen nekem is fenn akadt a szemem. :D

előzmény: Jereváni Rádió (#6)

Kicsi off kérdés: ez a film magában is megállja a helyét, vagy szorosan kapcsolódik az előzőhöz? Azért kérdezem, mert ha az előző nélkül úgymond érthetetlen akkor előbb azt pótlom.

2018-06-15 23:07:39 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (3) #28

Visszatérve a filmre, a hogy került a hulla a padlásra? :D

2018-06-15 15:24:40 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (3) #21

Toldiban néztem kedd este, szöszmötölés, pofázás, kajálás, székrecsegés. Direkt azért mentem oda, hogy elkerüljem ezt, de nem működött a pozitív szűrő, szóval ezt nem lehet mondani, hogy biztosan elkerülhető egy művész moziban az effajta közönség. Cseberből vederbe.

2018-06-15 13:48:12 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (3) #17

Az alábbi ogleg83 által feltett kérdésekre a válaszok engem is érdekelnének.

Az egészhez, én csak annyit tennék hozzá, hogy a vége felé az ajtóban a félhomályban álló szellem aki az anya (?) volt úgy beszaratott, hogy még 3 nap után is borzongok ha rágondolok. Ezért egy teljes egész jegyet rányomtam az osztályzatra de összeségben eléggé közepes film volt ez nekem.

Kis off én is: ahogy már lejjebb leírtátok a horrora járó mozinézőnél aljább faj nem létezik a világon. Konkrétan az emberek szórakozását/kikapcsolódását teszik tönkre, aztán meg vígan mennek ki a teremből az ostoba gyök kettes nőjükkel.
Persze a film után nem ennyire finoman fejeztem ki magamból a dolgokat, de KT szabályzatát nem akarom feszegetni. :)

2018-06-08 13:03:48 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (3) #2

Eléggé felcsigázott a kommented.
Akkor mégsem egy újabb Ördögűzővel van dolgunk, amiben ördögöt űznek valamilyen random filmcímmel és az év horrorja címkét aggatják rá?

előzmény: VVega (#1)

Az én olvasatomban a "fan service" nem egyenlő a ctrl c ctrl v-el rebootolt, de közben sorszámozott folytatásokkal, mint pl az sw 7-8 vagy a jurassic world. Én mindig az aprócska kis kikacsintásokat, utalásokat, történéseket tekintettem annak, amit az adott sorozat, film, franchise, komolyabb követőinek szántak és tették bele pár pillanatra a műremekbe. Nekem ebbe nem tartozik bele az, hogy az új reményt meg a birodalom visszavág/jedi visszatért, és a jurassic parkot újraforgatták x év után, mert az csalás, lustaság, ötlettelenség és nem fan service.
A Solo esetében, viszont számomra teljesen jól sültek el az apróbb kis érdekességek, amiket tényleg csak a fanok kedvéért pakoltak bele. De KT-n akárhol akármikor találkoztam ezzel a kifejezéssel mindig negatív szövegkörnyezetben volt. BonnyJohnny kommentjét ezek szerint félre értettem, bár még most is elég kétértelmű nekem a fan service kifejezés.

Na most akkor másik kérdés. Miben van jó fan service szerintetek? :D

előzmény: kaamir (#33)

A fan service fogalmat valaki ész érvekkel magyarázza már el, hogy miért pejoratív jelző ezen az oldalon. Komolyan nem értem. :)

Már 2 napja láttam és bennem van az érzés, hogy nagyon szívesen újranézném, szóval lehet felmegy ez nekem 5re is. Most olvastam, hogy eddig alulmaradtak a bevételei, amit nagyrészt a 8. résznek köszönhet a disney, mert megértem, hogy azután a kutya se akarna látni egy újabb rettenetet.
Tenebra kommentjére: szerintem L3 még egy okés karakter, mikor megjelent én is fogtam a fejem, aztán úgy fogtam fel, hogy ezzel már saját magát parodizálja a disney, úgy meg elég szórakoztató. Nekem a legalja karakter kétségtelenül a lila hajú nő marad örökre. :)
És elkezdett érdekelni ez a Maulos szál amit remelém kibontanak majd ügyesen, ha egybe fésülik a Bobafett meg az esetleges Obi wan filmeket.

Na, hát ez a film bizony teljesen élvezhető, mert úgy ül be rá az ember, hogy itt a dolgok nem osztanak és nem szoroznak sokat. Teljesen magába szippantott ez a bő két óra, remek helyszínek, eredeti és újnak ható droidok, lények, eszközök, cuccok, fegyverek, ruhák stb stb. Nekem most ez így bőven elég a disneytől, rendes kis iparosmunka ez, és a fan service is remekül működik, örülök, hogy nem a kisgyermekes anyukákat célozták meg újfent. Kiválóak az utalások a többi filmre, de nincsenek újraforgatott és átemelt konkrét, összeollózott jelenetek mint a 7-8ban. A látványra sem lehet panasz, színészek közül Glover a legkiemelkedőbb, a zene hozza megszokott minőséget.

Viszont
azért Darth Maul szerepeltetése hagy némi kívánni valót maga után. Aki nézte a Clone Warst meg a Rebelst azzal örülnék ha itt a helyükre tudnánk rakni a dolgokat, mert itt ezzel jól belenyúltak a hivatalos kánonba. Azért nekem ez kicsit hihetetlennek tűnik hogy konkrétan a halálból visszatért Maul ennyi mindent aktívkodjon ebben a galaxisban. Igazából az ideje megvolt rá mert a Solo 11 évvel játszódik az Új remény előtt a Rebels pedig 4 évvel előtte vette kezdetét, szóval időrendileg végülis rendben van, csak azért, hogy is mondjam...szóval na.
De lehet pár nap múlva megemésztem és még érdekelni is fog, hogy mi történt még vele az ismert események között.

Kis off a végére: nem olvastam el egy cikket se a filmről, meg nem is hiszem hogy fogok, de azért az efféle "cikkajánlók", hogy ez az a star wars film aminek nem kellett volna elkészülnie elég gyomorforgatóan hatnak, szóval ismét tehetnek egy icipici szívességet az újságírók. :)

Na látom elkezdődött. :)

Én holnap megyek megnézni és nincs semmi elvárásom, így remélhetőleg ha tényleg olyan borzalmas mint aminek a "professzionális" újságírók titulálják akkor kevésbe leszek kiakadva rá mint a 8-ra, amire elég magas elvárásokkal ültem be.
Bár azt meg az egekig magasztalták a premier előtt, szóval rég eldöntöttem, hogy tilos ezekre hallgatni.

Amúgy meg a cameok várhatóak voltak és lesznek is, mint minden könyvben, játékban vannak utalások, pillanatnyi találkozások az univerzum másik szegletéből ismert karakterekkel és történésekkel.

2018-05-03 13:34:27 The Lobster (2015) / A homár paksiendre (5) #26

Eljátszottam a gondolattal, hogy a nőt akit átváltoztatott bosszúból egy nyúllá változtatta, amit később megevett az új nője. Nem derült ki, hogy milyen állat lett így elég kemény lenne ha valóban így történt volna.

2018-05-03 00:59:49 Get Out (2017) / Tűnj el! paksiendre (5) #60

Az amit a filmben látunk az nem más mint csaj négerhusi begyűjtő módszere. A bátyja meg is jegyezte, hogy jól járt a főhős mert az ő módszere sokkal durvább. Azt láttuk a nyitójelenetben. Valaki így gyűjt be, valaki úgy.
Biztos vannak még filmek amikben a szereplők döntései megfelelnek a logikus döntéseknek és jobban fekszenek az inerciarendszerben, én azért nem kötök ennyire bele, mert nálam ez ütött ahogy kell.
Szóval csak azt tudom mondani, hogy nézz más filmet amiben nagyon okosan és felülbírálhatatlanul döntenek a karakterek.

előzmény: Manómaszat (#59)

Erre az egész filmre tényleg semmi szükség, annyi dokumentumfilm született a témában ill. beleszőtték játékfilmek sztorijába (pl a metalhead), hogy nem hiába vált ki ilyen ellenérzéseket. Minden tiszteletem a zenészeké, hogy elhatárolódnak ettől.
Bár a mai mayhem egy vicc, kb egy hakni lakodalmas rock zenekarral egyenértékű számomra, mindenesetre nekik is abba kéne hagyni ezt a múltgyalázást mert senkinek nem tesz jót semmilyen szempontból amit művelnek a színpadon manapság (bár a teltházas koncertjeik azt mutatják hogy elég sokan szeretik a lakodalmas haknit és lemennek progizni rá a csajukkal az emberek).
A filmen pedig majd max a kisgyermekes anyukák borzonganak egyet és elmondják h micsoda állatok ezek az emberek.

Bocsánat én fogalmaztam rosszul. A lényeg azért gondolom érthető.
Elolvastam a darabról írt cikket, és hát... mivel ez egy filmes fórum, ahova azért járok fel, hogy filmeket ismerjek meg/osztályozzak/véleményezzek ezért nem érzem helyén valónak, hogy személyes álláspontot osszak meg erről a témáról. Mindenesetre az első link interjú idézetnél felfordult a gyomrom az álszentségtől.
De ennél tovább nem kívánok belefolyni ebbe, ezen az oldalon.

Ezt az egyest az utolsó képkocka utáni (angol) írásokért kapja tőlem a film. Pedig addig már azt hittem, hogy be lehet pártatlanul mutatni egy ilyen ügyet.
Tévedtem.

Szerk: Kár hogy az olaszliszkai esetről nincs ilyen dokumentáció. Mondjuk a nem létezése is sokat elárul a dolgokról. A kettős mérce mese habbal.

2018-04-04 00:19:24 The Neon Demon (2016) / Neon démon paksiendre (4) #35

Kis Electric Wizard kellett volna alá, aztán ütné az ötöst. :)

2018-03-27 13:14:12 Bomb City (2017) paksiendre (5) #2

Alvás után négyesről ötös. Kemény téma, hiteles, valósághű kivitelezés, ez gondolom a rendező személyének is köszönhető, hisz ahogy néztem abból a városkából származik ahol történtek az események.
Rendkívül közelinek éreztem magamhoz a szereplőket, már nem azért mert én is egy tarajos punk vagyok, de a viselkedésmód és a világszemlélet nem áll távol tőlem. Gyomorforgató volt a vége ahogy vígan kisétál a gyáva féreg, és éli tovább a tökéletes kis életét a hilfilger pólójában.

Azért így 20 év után a ronda szegecses feliratos dzsekik eléggé divatosak lettek és bárki vesz magának egyet a legközelebbi H&Mben. Ez még akkor szinte majdhogynem egy vádnak számított, hogy így öltözködnek. Az is röhej, hogy ezeket a dzsekiket pont az efféle hilfilger pólós egyéniségek hordják napjainkban. Felháborító.

Pár napig még biztos fortyogni fogok az egész témán.

2018-03-22 14:06:08 Tomb Raider (2018) paksiendre (4) #15

Ismét itt az ékes példa, hogy a "professzionális" kritikusoknak megint csak egy átkozott szavát nem szabad elhinni.
Ez a film teljesen rendben van minden szempontból, a világot nem fogja megváltani,(mint már leírták pár ezren) de hát furán is néznénk ki ha hetente jönnének a világot megváltó alkotások.
A 2013as játékot és a Rise of the Tomb Raidert is heteken át nyüstöltem, így nagyon felcsigázott mikor bejelentették a filmet.
Tetszett, hogy elrugaszkodott a játékoktól de közben mégsem. Üdítően hatott, hogy félig meddig megváltoztatták az alapsztorit, ám a főbb alap pilléreket meghagyták. Teljesen jól voltak felhasználva a játékból ismert stílusjegyek, a nyilazásnál ujjongtam is örömömben. Vikander remek választás volt ehhez kétség sem fér, a többiek is hozták amit kellett. Itt valahol olvastam, hogy gyenge volt a zenéje, pedig a film után megjegyeztem, hogy a zenéje is tök rendben volt nekem.
Sajnálom, hogy nem teljesít jól, így veszélyben a folytatás, de mindig ez van ha megtekintés után megtetszik egy franchise a vásznon. (Lehet meg kéne néznem egy agyonajnározott marvel filmet aztán az is befuccsolna végre). Sebaj, Szeptemberben jön az új játék.

2018-03-21 00:59:38 Get Out (2017) / Tűnj el! paksiendre (5) #58

Melyik történés nem volt koherens az inerciarendszerben?

előzmény: Manómaszat (#57)

2018-03-12 20:02:31 Dizájneren (2016) paksiendre (2) #2

A téma érdekfeszítő, a kivitelezés ultra gyenge. Lehetett volna ízig vérig kemény kérdéseket feltenni nekik,mint pl a budapest végállomásban. És nem kivágni a riportert sem. Továbbá, ezt egy tömör 40 50 percben is be lehet mutatni, nem kell ekkora hajcihő neki. A huszadik belövést már kifejezetten unalmas volt nézni. Ám ha mégis ilyen hosszúra csinálják akkor öleljen fel nagyobb időintervallumot.
A füstje jóval nagyobb mint a lángja, sajnos.

2018-03-01 11:35:43 Get Out (2017) / Tűnj el! paksiendre (5) #54

Szerintem Bruce Willist anatómiailag nem láthatnák a halottakat látók! Azért ilyenekbe ne kössünk már bele egy film esetében, főleg, hogy ez egy természetfeletti filmecske.
A négy hónapos bemutatás szerintem teljesen normális, nekem az lett volna fura ha 3 hét után már viszi is, de nyilván így jobban is üt az egész.
A többi dolog is tök világosan el van magyarázva, a helyszín meg a videók a suspense hatás miatt olyan amilyen, ennyi erővel minek forgatnak filmeket.
Azt értem hogy nem tetszett, de ilyen dolgokat akármilyen film ellen fel lehetne hozni.

előzmény: Manómaszat (#52)

2018-02-23 20:58:50 [Tévésorozatok] paksiendre #3240

Aki csalódott a SW 8ban, és már unja a "hülye akinek nem tetszik a 8, mert eddig is ilyen volt a sw" tematikájú fantasztikus blogbejegyzéseket, a fantasztikus képességű blogbejegyzőktől, az nézze meg a Rebels 2 új részét.
Misztikum, dráma, egészséges mennyiségű (!!!) humor, remek karakterek és izgalmas történet. Várom a folytatást.
Kár, hogy nem ezt a színvonalat szállította mind a 4 évad.

2018-02-13 13:22:25 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül paksiendre (5) #23

A politikai szál
nekem úgy jött le, hogy a szereplők nem akarnak foglalkozni a körülöttük/országukban/szomszédos országukban történő borzalmakkal. Mindegyik hírt fapofával nézték/hallgatták végig, miszerint velük úgyse történhet ez meg, de persze más szörnyűség megtörtént, szóval meg van a maguk baja, képtelenek akár egy mondatban érdemben reagálni rá. Azért ez elég elterjedt manapság, emberek milliói élnek így. (Az más kérdés, hogy ez mennyire baj vagy nem).
Viszont egyedül az apokalipszis eljöveteles hírt nem tudtam hova tenni, az tényleg úgy mond fölösleges volt, de ebben a Hanekéra hajazó rendezés fajtában ez megszokott, és nem vesz el nekem a film zsenialitásából.

gigalájk, hónap kommentje

előzmény: kaamir (#80)

Ez a komment mehetne spoilerbe is szerintem!
Amúgy a legnagyobb respect, hogy két 80 feletti csóka ezt összehozta 9 nap alatt.
Azért Spaceyre is kíváncsi lettem volna.

előzmény: dittike (#3)

Gondoltam, hogy valami ilyesmi akar lenni, de a fickó ha minden igaz abban az időben nem volt a városban, tehát azt az erőszaktevést amit mesélt a kocsmában is máshol követte el, szóval ez a dolog kicsit sántikált nekem.
Ettől függetlenül jól szórakoztam, bár az előző kettőtől messze elmaradt ez a film sajnos.

előzmény: coles (#17)

Amúgy a bűnös aki végül nem volt bűnös, és semmi köze nem volt az egészhez, minek ment be a nő boltjába, akihez végül semmi köze nem volt?

Végre valami amiben egyetértünk.

előzmény: MicaHiro (#276)

Akkor biztos cseng a fülem a robbanásoktól 77 óta. :D

Szerintem is több, mint egy sima szórakozás. De ez még nem indokolja azt, hogy a különböző tárgyak technikai működésében elmerüljünk. Ahogy eddig se tettük.

Nekem ez nem annak tűnik, hogy tőled aztán itt bárki elmerülhet a különböző tárgyak technikai működésében. Szövegértelmezés.

Mi az a dolog, ami a mi világunkból származik, és most erőltették bele a Star Wars világába?
A fagyás egy az egyben a mi világunkból való, illetve a hangtalan robbanás is (ami ha egy rendezői fogás, akkor is elég érdekes, hogy pont egy űrben felrobbanó csillagrombolónál dobták be először, szóval elég sok alapja volt annak, hogy az űrben a mi univerzumunkban nincsen hang).
De ugyanazokat a köröket futjuk.

előzmény: MicaHiro (#260)

Mért volt problémás?
Amúgy hogy is volt: ne hagyjam hogy ilyen részletek elvegyék tőlem az élményt , mert ez szórakoztatásra van, asszem.

előzmény: Mizi (#254)

Én nem látom, hogy az Utolsó Jedi reálisabban akarna ábrázolni bármit, mint eddig. Miben nyilvánul ez meg szerinted?

Nem fogom megint bemásolni az egyik korábbi kommentem.

abban egyetértünk, hogy eddig nem volt reális, de szerinted most újabban akarják reálisabbnak ábrázolni, ami már nem lesz elég reális.

A star wars világában nem lesz reális, mert a miénkhez akarják, hogy reális legyen.

Ebben a világban szerintem akármiben el lehet merülni.

Szóval ami nekem nagyon hiányzik az az, hogy nem értem miért most jössz elő az ilyen "hogy működik ez meg az" típusú kérdésekkel, ha eddig nem számított?

Engem mindig érdekelt, hogy ABBAN a világban hogyan működik "ez meg az" de ebben a filmben eltérnek az ABBAN a világban megszokottól és EBBEN a világban lévő fizikai dolgokat próbálták beletenni ami nem tetszik.

"Nem tudom, hogy a dolgokat te tényleg nem érted-e meg vagy csak nem akarod, de akkor leírom nem tudom hányadjára, hogy ezek az elvek amik a filmben vannak a mai fizikai ismeretek alapján kerültek bele, amire EDDIG a saga fittyet hányt, de hála az újító készítőknek ezt is megreformálták és teljesen érthetetlenül és feleslegesen valószerűen ábrázolták."

"Nekem ez többet jelent egy holmi szórakozásnál. Sose egy esti időt elütő szórakozásnak tekintettem a star warst, amin majd jókat szórakozok meg derülök a fotelben. "

Szerintem itt aki nem akar foglalkozni a reagálásokkal az egyedül te vagy.

Elég sok érvet hoztam fel, arról nem tehetek hogy nem fogod fel agyilag, vagy annyit reagálsz egy érve, hogy nem hoztam fel érvet.
Arról viszont, hogy ez a film mért jó én sem olvastam egy normális érvet sem a nevedben, csak foggal körömmel véded attól aki felhozott egy ellenérvet, de közben kiderül róla, hogy az még sem érv.

előzmény: MicaHiro (#247)

Azért elég vicces, hogy ennyire vehemensen és véresszájúan véded ezt a trágyalét, betalált a disney, pont ezt akarta elérni, hogy minél széleskörűbben, vakon a cím alapján szeressék a mocskát. Gratulálok hozzá.

Én ezzel ebben a topikban befejeztem.

Ezt mondom, hogy akkor most mi szükség volt ezekre? De persze tudom az jön most, hogy ez csak engem zavar stb stb. bla-bla.
A lényegen ez semmit nem változtat.

előzmény: kwzatz (#240)

Nekem ez többet jelent egy holmi szórakozásnál. Sose egy esti időt elütő szórakozásnak tekintettem a star warst, amin majd jókat szórakozok meg derülök a fotelben. Sajnos azzá vállt az elmúlt időben, hogy a kisgyermes anyukák meg a meló utáni osztályvezetők is tudjanak kacarászni és feltétlenül jól tudják érezni magukat rajta, ezáltal elveszett az egész dolog varázsa, hogy így ledegradálták a szintet.

A tizenakárhány másodperces csönd meg elég szembe tűnő a filmben, eléggé látható (hallható) , hogy egy újításnak szánták.

Amúgy Leia fagyása is ilyesmi volt, egy olyan újítás amire az égegyedta világon semmi de semmi szükség nem volt, csak beletették, hogy na az űrben fagyunk.

előzmény: MicaHiro (#237)

Pont ahogy mondod, nem a reális fizikai háttér számított benne sose. Akkor most mért is lett fontos? Továbbá azért egy sw filmet teljesen más szemmel nézek (néztem) mivel az egyik legkedveltebb világom, nyilván kritikusabb is vagyok vele.

Amúgy pont hogy a star wars sokkal több gondolkodni valót ad(ott) egész életemben mint bármi más. :)

előzmény: MicaHiro (#233)

Hát ez eléggé mellé ment, mert te random kiválasztott jelenetek mély metaforáin lovagoltál, én meg 2 nagyvonalú, főbb attrakcióként felvonultatott, szembetűnő és végeredményében ugyanolyan "robbantós" jelenetet hasonlítottam össze audióvizuálisan.

előzmény: MicaHiro (#231)

Amúgy az a legjobb az egészben, hogy az elején nagy hatalmas hangos robbanások voltak, aztán a film vége felé a lila hajú nő akciója után rian johnson gondolt egyet és levette a hangot, mert hogy az űrben nincs hang. :DDD Szánalom.

2018-01-08 18:04:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] paksiendre #23555

Bocsánat én fogalmaztam rosszul. Az az utolsó csepp volt a pohárban. Ismertem előtte is nyilván. De nekem már az, hogy valaki egy x faktorban vagy hol zsűrizik már komolytalan.
A ki mit tube mint "műsor" számomra teljesen értékelhetetlen volt. Arról nem is szólnék többet.
Időközben láttam többféle megnyilvánulását különböző dolgokról, pl. a híres gyűrűk ura vs. trónok harca kritikán aluli, a magyar hiphop szcénáról meg globálban az egész műfajról való nyilatkozatai röhejesek és iszonyat tudatlanságra ad bizonyítékot az összes.
Számomra tipik olyan pali aki random belefog valamibe amit még sose ismert, aztán elhiszi magáról, hogy ő hozza el a megváltást az adott téren, teljes (vagy csak nagyon felületes) információs háttér nélkül.
Életemben nem beszéltem róla ennyit, szóval elég is volt.

Áthelyezve a(z) The Killing of a Sacred Deer topikból.

előzmény: ryood (#23553)

Szerintem annyi a probléma, de ezt már mondtam, hogy sokan túlzottan megakarják találni a filmben a jelentéktelenebb dolgok nagy jelentőségét. Ezzel pedig elrontják maguknak az élményt.

előzmény: MicaHiro (#65)

Nem tudom mit tudsz és mit nem, de akkor gondolom azt is tudod, hogy ez egy görög mitológián alapuló, itt-ott megváltoztatott történet (bocs ha esetleg már tudtad).
Egy film előtti vagy utáni kis olvasással meg lehet érteni a szent szarvas címet, hogy mi is történt annó a mitológiában. Én se az ujjamból szopkodtam ki az alapinfókat, mert nem vagyok kiváló a görög mitológiákban.
Fél perces kutató munkám után bemásolok 1 mondatot ami remélem segít megérteni a cím mivoltát: "a történet pedig a görög mitológia legsötétebb, családi bosszúkkal teli világába vezet, amelynek kirobbantója a nagy Agamemnón, aki Artemiszt egy szent szarvas megölésével bosszantotta fel."
Ez után már remélem teljesen érthető cím és a rá felhúzott film is, de ha most az jön, hogy oké de neked ez kevés metafora meg értelmetlen akkor abban már nem tudok segíteni.

előzmény: MicaHiro (#63)

2018-01-08 17:13:37 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] paksiendre #23552

Amúgy én ezt nem csak a személye iránti érzett előítéletem miatt nem fogom nézni.
Egyszer néztem valami puzsérrobis sw beszélgetést, és abban annyi hót pontatlan és irgalmatlan alátámasztatlan dolgot mondott, hogy mondtam magamnak, kösz haver, belőled ennyi már tényleg elég lesz az életben.
Ezek után, hogy higgyek el neki bármit is akármiről. Ha azt ordítja, hogy a ég zöld a fű meg kék akkor az úgy van. Kösz de nem.

Áthelyezve a(z) The Killing of a Sacred Deer topikból.

előzmény: ryood (#61)

Melyik kérdésedre nem válaszoltam?
Próbáltam az összesre választ adni, de vagy az van, hogy ez neked így nem jó, vagy az van, hogy ez neked így kevés, vagy nem érted de aztán meg mégis.
Mégis mire vársz még választ?

előzmény: MicaHiro (#57)