paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (5 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

Hereditary
Örökség
4 2018-06-13 3,9
Beware the Slenderman
Slenderman: Az internet réme életre kel
3 2018-06-10 3,7
A Quiet Place
Hang nélkül
4 2018-06-06 3,5
Coco

3 2018-06-06 4,4

2018-06-15 23:07:39 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (4) #28

Visszatérve a filmre, a hogy került a hulla a padlásra? :D

2018-06-15 15:24:40 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (4) #21

Toldiban néztem kedd este, szöszmötölés, pofázás, kajálás, székrecsegés. Direkt azért mentem oda, hogy elkerüljem ezt, de nem működött a pozitív szűrő, szóval ezt nem lehet mondani, hogy biztosan elkerülhető egy művész moziban az effajta közönség. Cseberből vederbe.

2018-06-15 13:48:12 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (4) #17

Az alábbi ogleg83 által feltett kérdésekre a válaszok engem is érdekelnének.

Az egészhez, én csak annyit tennék hozzá, hogy a vége felé az ajtóban a félhomályban álló szellem aki az anya (?) volt úgy beszaratott, hogy még 3 nap után is borzongok ha rágondolok. Ezért egy teljes egész jegyet rányomtam az osztályzatra de összeségben eléggé közepes film volt ez nekem.

Kis off én is: ahogy már lejjebb leírtátok a horrora járó mozinézőnél aljább faj nem létezik a világon. Konkrétan az emberek szórakozását/kikapcsolódását teszik tönkre, aztán meg vígan mennek ki a teremből az ostoba gyök kettes nőjükkel.
Persze a film után nem ennyire finoman fejeztem ki magamból a dolgokat, de KT szabályzatát nem akarom feszegetni. :)

2018-06-08 13:03:48 Hereditary (2018) / Örökség paksiendre (4) #2

Eléggé felcsigázott a kommented.
Akkor mégsem egy újabb Ördögűzővel van dolgunk, amiben ördögöt űznek valamilyen random filmcímmel és az év horrorja címkét aggatják rá?

előzmény: VVega (#1)

Az én olvasatomban a "fan service" nem egyenlő a ctrl c ctrl v-el rebootolt, de közben sorszámozott folytatásokkal, mint pl az sw 7-8 vagy a jurassic world. Én mindig az aprócska kis kikacsintásokat, utalásokat, történéseket tekintettem annak, amit az adott sorozat, film, franchise, komolyabb követőinek szántak és tették bele pár pillanatra a műremekbe. Nekem ebbe nem tartozik bele az, hogy az új reményt meg a birodalom visszavág/jedi visszatért, és a jurassic parkot újraforgatták x év után, mert az csalás, lustaság, ötlettelenség és nem fan service.
A Solo esetében, viszont számomra teljesen jól sültek el az apróbb kis érdekességek, amiket tényleg csak a fanok kedvéért pakoltak bele. De KT-n akárhol akármikor találkoztam ezzel a kifejezéssel mindig negatív szövegkörnyezetben volt. BonnyJohnny kommentjét ezek szerint félre értettem, bár még most is elég kétértelmű nekem a fan service kifejezés.

Na most akkor másik kérdés. Miben van jó fan service szerintetek? :D

előzmény: kaamir (#33)

A fan service fogalmat valaki ész érvekkel magyarázza már el, hogy miért pejoratív jelző ezen az oldalon. Komolyan nem értem. :)

Már 2 napja láttam és bennem van az érzés, hogy nagyon szívesen újranézném, szóval lehet felmegy ez nekem 5re is. Most olvastam, hogy eddig alulmaradtak a bevételei, amit nagyrészt a 8. résznek köszönhet a disney, mert megértem, hogy azután a kutya se akarna látni egy újabb rettenetet.
Tenebra kommentjére: szerintem L3 még egy okés karakter, mikor megjelent én is fogtam a fejem, aztán úgy fogtam fel, hogy ezzel már saját magát parodizálja a disney, úgy meg elég szórakoztató. Nekem a legalja karakter kétségtelenül a lila hajú nő marad örökre. :)
És elkezdett érdekelni ez a Maulos szál amit remelém kibontanak majd ügyesen, ha egybe fésülik a Bobafett meg az esetleges Obi wan filmeket.

Na, hát ez a film bizony teljesen élvezhető, mert úgy ül be rá az ember, hogy itt a dolgok nem osztanak és nem szoroznak sokat. Teljesen magába szippantott ez a bő két óra, remek helyszínek, eredeti és újnak ható droidok, lények, eszközök, cuccok, fegyverek, ruhák stb stb. Nekem most ez így bőven elég a disneytől, rendes kis iparosmunka ez, és a fan service is remekül működik, örülök, hogy nem a kisgyermekes anyukákat célozták meg újfent. Kiválóak az utalások a többi filmre, de nincsenek újraforgatott és átemelt konkrét, összeollózott jelenetek mint a 7-8ban. A látványra sem lehet panasz, színészek közül Glover a legkiemelkedőbb, a zene hozza megszokott minőséget.

Viszont
azért Darth Maul szerepeltetése hagy némi kívánni valót maga után. Aki nézte a Clone Warst meg a Rebelst azzal örülnék ha itt a helyükre tudnánk rakni a dolgokat, mert itt ezzel jól belenyúltak a hivatalos kánonba. Azért nekem ez kicsit hihetetlennek tűnik hogy konkrétan a halálból visszatért Maul ennyi mindent aktívkodjon ebben a galaxisban. Igazából az ideje megvolt rá mert a Solo 11 évvel játszódik az Új remény előtt a Rebels pedig 4 évvel előtte vette kezdetét, szóval időrendileg végülis rendben van, csak azért, hogy is mondjam...szóval na.
De lehet pár nap múlva megemésztem és még érdekelni is fog, hogy mi történt még vele az ismert események között.

Kis off a végére: nem olvastam el egy cikket se a filmről, meg nem is hiszem hogy fogok, de azért az efféle "cikkajánlók", hogy ez az a star wars film aminek nem kellett volna elkészülnie elég gyomorforgatóan hatnak, szóval ismét tehetnek egy icipici szívességet az újságírók. :)

Na látom elkezdődött. :)

Én holnap megyek megnézni és nincs semmi elvárásom, így remélhetőleg ha tényleg olyan borzalmas mint aminek a "professzionális" újságírók titulálják akkor kevésbe leszek kiakadva rá mint a 8-ra, amire elég magas elvárásokkal ültem be.
Bár azt meg az egekig magasztalták a premier előtt, szóval rég eldöntöttem, hogy tilos ezekre hallgatni.

Amúgy meg a cameok várhatóak voltak és lesznek is, mint minden könyvben, játékban vannak utalások, pillanatnyi találkozások az univerzum másik szegletéből ismert karakterekkel és történésekkel.

2018-05-03 13:34:27 The Lobster (2015) / A homár paksiendre (5) #26

Eljátszottam a gondolattal, hogy a nőt akit átváltoztatott bosszúból egy nyúllá változtatta, amit később megevett az új nője. Nem derült ki, hogy milyen állat lett így elég kemény lenne ha valóban így történt volna.