paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (5 év, 4 hónap)

Születési év: 1992

Groundhog Day
Idétlen időkig
4 2017-12-09 4,3
Grumpy Old Men
A szomszéd nője mindig zöldebb
3 2017-12-04 4,1

Murder on the Orient Express
Gyilkosság az Orient expresszen
3 2017-11-12 3,5

2017-12-04 15:17:54 [Tévésorozatok] paksiendre #3172

A Lifeot azért hoztam fel, mert hirtelen az jutott eszembe ami viszonylag új és effajta volt a szélesebb fogadtatása. Félreértés ne essék számomra az se volt egy világmegváltó film, viszont én ott pont azt kaptam amire vártam. 3as 4es határmezsgyéjén mozgó alkotás az is.
A Stranger Things soundtrackjét elfelejtettem megemlíteni, azok tényleg nagyon jól sikerült egyedi aláfestő muzsikák. De mondjuk pl. nekem az említett Lifenak is tetszett a zenéje. :D
Amúgy ha már ennyire itt vagyunk a Life-ban szerintem viszonylag eredeti volt a szörny, viszont a Stranger Thingsben lenyúlták a Resident Evil játékok egyik szörnyét, amit tényleg nem tudok múltidézésnek hívni, mert nincs 10 éve, hogy az a szörny megjelent a játékban. Erre a virágra emlékeztető kinyíló "arcra" gondolok amit a játékban is akkor kellett lőni mikor kinyitotta azt. Nem tudom, hogy a RE filmekben is benne volt-e mert azokat nem láttam, meg nem is tervezem megnézni, de én ezt is konkrét lopásnak könyveltem el.
Elég érdekes téma az biztos, hogy mi számít annak meg mi nem, ezt mindenki maga dönti el.

2017-12-04 00:22:48 [Tévésorozatok] paksiendre #3170

Stranger Things
Na most nagy bajban vagyok, mert nem sűrűn szoktam sorozatokat nézni, mert ellenszenves az egész sorozatipar, mivel addig nyújthatnak egy-egy sorozatot ameddig pénzt akarnak lehúzni róla, vagyis ameddig nézik az emberek. Továbbá, az hogy régebbi sikeres franchiseokat dolgoznak fel sorozat formájában arról inkább nem is nyilatkoznék. Mégis van egy két kivétel ami felkelti az érdeklődésemet.
Ilyen a Stranger Things, aminek az első évadát egy nap alatt pörgettem végig. Ha film lenne és osztályozni kéne akkor a 3as csillagon gondolkodnék.
Sztorilag úgy ahogy rendben van, színész ügyileg is, a technikai dolgokra se lehet panasz. Ám ezek mellett az állítólagos "utalások" mellett egyszerűen nem tudok nyugovóra térni. Most ha én innen onnan össze lopkodok több egykoron sikeres sémát, ötletet értem ezalatt a karaktert, szörnyet, gonoszt, jót, szülőt, gyereket, atmoszférát, párhuzamos dimenziót stb stb, és azt mondom, hogy ez egy tisztelgés, múlt idézés vagy nem is tudom mi akkor az úgy okés? Mert akkor nem értem, hogy az összes filmre amik sokak szerint nem hordoznak magában "eredetiséget" mért nem mondják ezt, hogy tisztelegnek? Itt van példának az idei Life című film amivel sokaknak az volt a bajuk, hogy egy darab önálló ötlet nem volt benne és semmi újat nem mutat. Hát azt kell mondjam, hogy Stranger Things első évada se különb ebben a tekintetben tőle, csak ennél mégis elmarad a fanyalgás.
Szórakozni jól szórakoztam rajta ezen a hideg vasárnapon, ám az említett felfogás miatt furának tartom, hogy ennyire magasra értékelik a "professzionális" kritikusok.

50 percig bírtam.
Rettenet úgy ahogy van.

2017-10-14 13:03:51 The Snowman (2017) / Hóember paksiendre (3) #8

Egyáltalán nem volt annyira rossz mint ahogy a "professzionális" kritikusok illetik, gondolom az első kritika volt negatív aztán abból jött a többi, mint ahogy ez általában lenni szokott. Viszont jónak sem lehet mondani. Erős hármas.

Tetszett a tulajdonképpeni félrevezető szál, amit a csaj járt végig, gondolom ezt érezték sokan fölöslegesnek, de szerintem működött.
Ellenben rengeteg kínos rész volt, amikor az ember csak forgatja a szemét, mint például egy gyerek, hogy szakíthat félbe egy rendőrségi kihallgatást mert SÉTÁLNI akar?
A gyilkos halála is hagy némi kívánnivalót maga után, továbba az, hogy Fassbender egy sima szétcipzározott kabátkában nyomja végig a kemény norvég telet.

2017-10-11 15:37:44 The Square (2017) / A négyzet paksiendre (5) #11

A videót pont azért készítette mert hirtelenjében nem jutott jobb eszébe.
Később ugye fel is akarta keresni a srácot, csak az elköltözött. Szerintem pont mikor fel akarta vállalni önmagát, külső okokból nem sikerült ez neki, ezért benne maradt a tüske és csak még tovább örlődött emiatt. (Ilyen például az újságírók kekeckedése is, a gyerektől elszalasztott bocsánatkérés.)

Pont azért zseniális a film, mert teljes mértékben a nézőre van bízva hogy mit lát bele, ami nem minden esetben sül el jól, de most kiválóan sikerült.

előzmény: agymosott09 (#10)

2017-09-19 10:54:43 It Follows (2014) / Valami követ paksiendre (2) #70

Engem eléggé zavart, sőt az is, hogy egy jeleneten belül az egyik snittnél tűzött a nap, a másik snittnél pedig borús volt az ég, aztán megint sütött. Ezt se kerestem nagyítóval, egy filmben igenis figyeljenek ezekre.

2017-09-18 22:45:57 It Follows (2014) / Valami követ paksiendre (2) #68

Azt valaki megmagyarázná, hogy egy városon belül, egy nap alatt, hogy létezhetnek olyan utcák ahol a fák teljesen lombosak ill. egy kicsit arrébb teljesen lombtalanak? Vagy ez csak engem zavart a filmben? Vagy ez is valami ultra mély metafora akart lenni? :)

2017-09-08 12:36:48 It Comes at Night (2017) paksiendre (5) #9

Hát én nem tudom mi volt ez a nagy marketing a film körül, mivel nem nagyon szoktam ilyeneket követni. A trailert is csak fél szemmel láttam, ezért egyáltalán nem tudtam, hogy mire számítsak. Sok embernek ahogy olvastam itt az volt a baja, hogy nem azt kapták amire számítottak. Ez egy iszonyat kőkemény embert próbáló dráma, egy olyan helyzetben amibe bárki nagyon könnyen bele tudja képzelni magát.
Elképesztően szívszorító az egész, amikor a végén az egyik család se tudja, hogy mi a helyes cselekedet. Amúgy van egy két megmagyarázatlan dolog, amit gondolom direkt hagytak nyíltan, pl.: hogy a kutyát a lemészárolt emberek csoportjának megmaradt tagjai ölték-e meg, vagy, hogy a kisgyerek tulajdonképpen, hogy került a másik szobába fertőzve. Az ember mindig az ismeretlentől fél a legjobban. Az addig oké, hogy "semmi" nem jön éjszaka, de az a "semmi" kurva ijesztő tud lenni.

2017-08-02 12:21:54 Dunkirk (2017) paksiendre (2) #47

Ez a film egyáltalán nem feszült, pedig úgy ültem be rá, hogy közel 2 óráig a karfát fogom szorítani, ennek ellenére volt egy olyan pillanat amikor kiakartam jönni róla, annyira érdektelenné vált.
A szereplők egyáltalán nincsenek normálisan bemutatva, az engem full nem érdekel hogy Nolan tudatosan csinálta ezt, attól még nem sült el jól, és az esetleges haláluk teljesen laposan hat.
Ez a film körülbelül egy ultra hosszú Metallica kliphez ér fel, zene nélkül.