paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (11 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

Love Lies Bleeding
Kivérző szerelem
5 2024-05-27 3,5

2024-06-01 17:39:47 Immaculate (2024) / Szeplőtlen paksiendre (5) #10

Pontosan onnan amit te is írsz :D Illetve úgy lesz Krisztus DNS-éből Antikrisztus, hogy az nem is Krisztus DNS-e. Egy apáca hozta valahonnan a szöget amire semmi további bizonyíték nincs. Egy kicsit már megkopott a filmélmény számomra, viszont utána végig pörgettem újra a látottakat ebből a szemszögből és minden a helyére került és az is, hogy mért viselkedik úgy a szekta ahogy. Nem akarok vallásilag belemenni, mert tudom hogy menő manapság ócsárolni a kereszténységet (jogosan vagy nem ezt mindenki döntse el maga) de egy keresztény zárda Jézus Krisztus nevében nem viselkedik ilyen irreálisan és romlottul. Sajnos ez a nézőpont valóban elveszik a filmben és emiatt tényleg megértem, hogy sokaknak csak egy random tucathorror lett viszont számomra ez az úgy nevezett "láthatatlan gonosz" a legparább horroros elem marad.

előzmény: lizardking (#9)

2024-04-19 19:58:14 Immaculate (2024) / Szeplőtlen paksiendre (5) #7

Fu, na ez nagyon komoly komment, jól kiforgatod az ember szavát annyi szent. :D
Fuss neki újra mert nem ezt írtam amit te az első mondatodban próbálsz beállítani és kikérem magamnak, hogy ilyet állíts rólam, azért mert a szövegértelmezésed nincs a toppon.

Arról meg, hogy mit feltételezek meg, hogy ki mit értett a filmből, arról azt szeretném közölni, hogy nyilván abból vonok le következtetéseket amik le vannak írva, gépelve, nyoma van, el lehet olvasni (szóval az emberek gondolatait nem tudom). Ezt így amit leírtam nem láttam itt a kommentszekcióban, se magyar nyelvű oldalakon, csak az apácás, őrült dokis, szektás, vallásos, Krisztus(?????) klónozós jelzőket (amik szerintem nem teljesen vagy egyáltalán nem állják meg a helyüket) ezért gondoltam, hogy akkor majd én itt hagyom jóhiszeműen, hátha segít a jövőben valakinek közelebb hozni a filmet magához. Nincs több hozzá fűzni valóm.

előzmény: Doc (#6)

2024-04-19 15:49:21 Immaculate (2024) / Szeplőtlen paksiendre (5) #5

Leszögezem az elején, hogy megértek, mindenféle szavazatot, talán a karót nem, az kicsit röhejes és komolyan vehetetlen számomra. Szerintem ez a film sokaknak nem érthető valójában, ahogy itt is meg egy-két helyen olvastam róla mintha félre magyaráznák azt ami valójában történt.
Itt szó sincs őrült tudósos meg vallási fanatizmusos horrorról hiába fellelhető mindkettő. Ez a film az Antikrisztus születéséről szól illetve az azt megelőző próbálkozásokról. A Sátán szolgálatában áll az egész zárda akik annak a tudatában cselekszenek (szándékosan megtévesztve), hogy az új Megváltót hozzák világra. Ez egy totál új réteget ad a filmnek és ez teszi igazán félelmetessé számomra. Sajnos vagy nem sajnos, a pláza horrorokhoz szokott közeg miatt (akik hozzák a lóvét) ezt nem annyira igyekeznek előtérbe helyezni illetve a rendező nyilatkozott ilyesmit, hogy beadta a derekát, hogy felhígítsák a művét. Ezzel lehet vitatkozni, viszont számomra ez egy üdítő darab a mezőnyben amire sajnos sokan csak legyintgetnek majd.

2024-01-29 03:35:35 Oppenheimer (2023) paksiendre (1) #75

Ennek a filmnek a tempója olyan mint a Fűrész filmek utolsó 2 perce amikor minden kiderül. Azzal a különbséggel, hogy itt 3 hosszú, kínkeserves és gyötrelmes óra alatt semmi se derül ki.
Nézhetetlen moslék, kínzóeszköz.

Ajánlanál szerinted négyes, ötös horrorokat az elmúlt 10 évből? Próbáltam rászűrni az adatlapodon, de a sok nevetséges és komolytalan és már-már kínos mennyiségű karód között nem nagyon tudtam érdemre jutni.

2022-11-29 15:44:33 [Foci VB 2022] paksiendre #119

Nem off, mert sok felmenővel rendelkező játékos játszik.

Amúgy meg nincs egy olyan hülye klub, hogy Nigériából 0 felmenővel játszasson valakit az Nb2be. :D

előzmény: Hulla88 (#117)

2022-11-29 12:27:10 [Foci VB 2022] paksiendre #114

Amúgy az NB2ben nem játszhatnak külföldiek. :D

előzmény: Fatupi (#110)

Arra esetleg valaki talált valamilyen magyarázatot, hogy
a ház tulajdonképpen milyen "formában" adja vissza a meghalt személyt?
A végén mikor az öreg Dudley odavitte az asszonyt meghalni, ő a fiatalabb személye szellemeként tért vissza, és Abigail is csecsemő volt. Nellt láttuk felnőtt és gyerek szellemként is. Az apa a végén öreg szellemként jelenik meg először majd utána vált fiatalabb szellemre. Ez vajon függ valamitől? A szellemek tudják váltogatni, hogy milyen formában jelenjenek meg?

Lehet átsiklottam valami felett, lehet annyira nincs is jelentősége, mégis érdekelne.
A sorozat értékéből ez nem vesz le nekem, rendszerint libabőrös lettem miközben néztem, ennyit én még nem borzongtam filmen/sorozaton.

Náci? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(Amúgy a többivel teljes mértékben egyetértek, de az a néni nem náci volt :) )

előzmény: hhgygy (#1)

2 részt néztem meg eddig, nem vagyok letaglózva, sőt sok helyen kifejezetten untam. Aki végig nézte a sorozatot tudna nekem választ adni arra, hogy ebben a "mederben" és felfogásban fog-e tovább folytatódni?
Igazából az érdekelne, hogy megéri-e a további belefektetett idő, bár az átlagát elnézve meglepődnék ha valaki azt mondaná, hogy nem.