paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (4 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus
Lakhely: BP

The Mask
A maszk
3 2017-03-30 3,5
Seven Psychopaths
A hét pszichopata és a si-cu
5 2017-03-29 3,7

4 2017-03-24 3,7
Olsen-banden
Olsen bandája
4 2017-03-23 3,8

Rég láttam az In Bruges-t de szerintem ez még annál is jobb egy hajszállal, szóval egyáltalán nem értem a negatív kommenteket.
Külön kiemelném Christopher Walkent aki egy zseniális színész és egy zseniális karaktert alakít ebben a filmben.
Színtiszta ötös.

2017-03-23 10:19:42 Straight Outta Compton (2015) paksiendre (4) #10

Nem ma néztem a filmet, de a Dre-Eazy beefet én is hiányoltam. A vége elég szépre sikeredett, a valóságban persze nem volt ilyen megható és szép Eazy halála és annak körülményei. Viszont az nagyon nagy pozitívum, hogy figyeltek az apróbb részletekre is, pl. egy 93-94es évek körüli jelenetben a Wu-Tang C.R.E.A.M.-je szól, ami akkoriban volt nagy sláger. Gondolom ilyenkor minden rap rajongó szíve nagyot dobbant azért. Az enyém legalábbis fix.
Én azért örültem, hogy nem ott lett vége mikor befutottak, nevetségesen vette volna ki magát az egész.
Az apróbb hibái, és a Hollywoodi szépítés ellenére egy erős négyes, remélem 2pac filmje is ütni fog idén.

előzmény: neurogrim (#7)

2017-03-21 22:01:52 The Autopsy of Jane Doe (2016) paksiendre (4) #10

Akik fanyalognak a végén azok, hogy fejezték volna be? Nekem majdnem súrolja az ötös alját, a végével se volt semmi bajom, annak ellenére, hogy olyanokat olvastam róla, hogy csak a "feléig üt", "a vége gyenge" stb. Másfél óráig mozdulni nem mertem a székben annyira leszögezett, a The Witchet kenterbe veri kétszer is.

2017-03-10 15:35:50 T2: Trainspotting (2017) paksiendre (5) #23

Én úgy tudom, hogy nem igaz történet, a film semmiképp, a könyvben talán vannak ténylegesen megtörtént dolgok, de erre nem mernék megesküdni. Az egyet meg szerintem minél előbb pótold, hiszen ez tényleg egy folytatás és összekapcsolódik a két rész sok tekintetben. :) Én szerintem ha keresték volna a zsaruk az full lassította volna a film iramát, meg tökre elütött volna az egész hangulatától, szóval engem egyáltalán nem zavart, sőt fel se tűnt.

előzmény: Batyu (#22)

2017-03-06 13:46:16 T2: Trainspotting (2017) paksiendre (5) #19

Nagyrészt egyet értek minden korábbi véleménnyel, de azért az "ez történt velük később" féle megoldás egy kicsit meredek. Itt sincs szinte semmi sztori, de mégis ezeket a történéseket nem lehet egy mondatban elmondani az első rész végén. Kicsit tartottam ettől a filmtől, de 2 napja néztem és még mindig a hatása alatt vagyok. Nem nagyon nézek vígjátékokat mostanában de ezek a poénok, rohadtul eredetinek és életszerűnek hatottak, szóval a könnyesre röhögés borítékolható. Másrészről pedig elég lehangoló is tud lenni, hogy 20 év után se tudott egyik szereplő se tudott kitörni abból a bezárt világból amiben éltek. Rentonnak ugye adott volt egy lehetősége, de ezt elbaltázta, így tulajdonképpen ugyanott tart mint az első részben, max heroin nélkül. :)
Továbbá az operatőri munka is remekelt, pl a wc-s találkozás, csak hogy egyet említsek.
A nosztalgiázáshoz annyit fűznék hozzá, hogy igen ez a film felvállaltan nosztalgikus, de mégis rengeteg újat és maradandóan jót nyújt, ami szerintem 2017-ben egy kibasszott pozitív dolog.

2017-03-04 11:42:19 Trainspotting (1996) paksiendre (5) #64

Jó pár év után néztem újra, így a 2 előtt és fel kellett javítanom ötösre az osztályzatot. Ez tényleg egy korszakalkotó film, nincs apelláta, rengeteg filmen visszaköszönnek az itt használt stílusjegyek. A színészek hibátlanok, a zenék ütnek, a rendezés zseniális és még sorolhatnám.
Félek, hogy a 2 nem fogja megütni ezt a szintet, főleg ahogy elnéztem azt 2 órásra nyújtották, ami ilyen típusú filmek esetében nem mindig jelent jót. Na majd ma kiderül. :)

2017-02-27 13:26:33 Mindenki (2015) / Sing paksiendre (4) #73

Ez a 2 kislány jobban játszik mint a Színművészetit végzett színészek nagy része. Féltem, hogy a klasszik házi feladat felolvasós magyar "színészi" játék lesz benne, de szerencsére tévedtem. Nem nagyon szoktam rövidfilmeket nézni ezért annyira nincs viszonyítási alapom, de nyilván minden jóérzésű magyar ember örül az Oscarnak.
Én úgy vélem, hogy kár belemagyarázni zsarnokoskodást vagy ilyesmi dolgokat, szimplán egy mindenkiért, mindenki egyért (jelen esetben többért) féle feeling volt a lényeg, az összetartozás, unity vagy hívja aki aminek akarja.
(Zárójelben észrevettem egy kis bakit, vagy nem is tudom minek nevezzem: az egyik utcai jelenetben az utcatábla a mostani dizájnnak megfelelő volt, '91-ben teljesen máshogy néztek ki az utcatáblák. :D Persze ez külföldi szemmel nézve észrevehetetlen.)

2017-02-24 10:35:46 Ex Machina (2015) paksiendre (4) #56

Az is lehet mondjuk, hogy nem ugyanaz a pilóta jött akkor aki az elején hozta a srácot. De amúgy honnan tudta a helyet a robotunk? :D Vagy átsiklottam valami felett?

2017-02-23 23:46:25 Ex Machina (2015) paksiendre (4) #54

Egy valamit nem értek, a helikopter pilóta, miért vitte el szó nélkül?

2017-02-15 15:58:03 Hardcore Henry (2015) paksiendre (5) #31

Kis laptopon nézve tényleg gyomorforgatóan hathat, viszont moziban odavert rendesen. Azóta tv-n néztem meg, ott is azért szédültem egy idő után. Viszont jöjjön csak a 2 nyugodtan, split screenel vagy nézetváltással, akárhogy, tuti nézős!