paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (4 év, 9 hónap)

Születési év: 1992

The Descent
The Descent - A barlang
3 2017-05-03 3,5

2017-05-15 00:26:47 Kokuhaku (2010) / Confessions paksiendre (5) #7

Az addig oké, hogy "bosszúfilm", viszont egyáltalán nem ezen van a hangsúly. Hanem azon, hogy a szavaknak mekkora súlya lehet és milyen hatást vált ki a másik emberből, amire konkrétan a film legutolsó mondatánál döbben rá a néző.
Ráadásul az egész film nagyon durva egyedi képi világgal van megáldva, ezt az "elnyújtott videoklipes" dolgot egyáltalán nem értem. Továbbá a negyed óránkénti csavarok úgy ütnek ahogy az a nagy könyvben meg van írva.
Utána azon filózgattam magamban, hogy a hazai filmek mikor fognak eljutni erre a szintre, hogy a stáblistát is (amiből egy nevet sem tudsz elolvasni) tátott szájjal nézed végig.

2017-05-13 23:56:40 The Invitation (2016) / A meghívás paksiendre (3) #32

Csalódott vagyok. Ez a film rengeteg ideig készíti elő a semmit, illetve azt, amit már akkor lehet tudni mikor megnézik közösen a videót a lány haláláról. Ha egy ennyire csavarra kiélezett filmet csinálnak akkor legyen is benne csavar. Volt egy olyan érzésem, hogy az írók összeültek egy brainstormingra, hogy hogyan cáfoljuk meg az összes ismert horror klisét (utána meg dobjunk be egyet élesbe). A bezárt klausztrofób atmoszférája ütős és fent tartja az érdeklődést, viszont sajnos a végére teljesen elveszti a súlyát amit addig felépített, a fentebb említett lapos végkifejlet miatt.
A színészekre viszont nem lehet panasz.

Olyanra van lehetőség, hogy valakinek a hozzászólásait ne lássam a főoldalon, ergó le lehet rejteni egy profilt?
De ha még egy adott film oldalán se látnám az lenne a legjobb.

Hmm nem rossz ötlet, viszont nekem pont az tetszett a végében, hogy nem tudnak vele semmit kezdeni, nem tudják megállítani csak folyamatosan más és más helyekre "küldeni". Nekem túl heppiend lett volna ha szegénykémet így hatástalanítják,
de lehet, hogy csak azért mert sokszor a gonoszoknak szurkulok. :D

előzmény: Reaper (#12)

Hát én a kutyát és a gazdit sajnáltam a legjobban.

2017-04-22 23:27:07 Get Out (2017) / Tűnj el! paksiendre (5) #6

Ez a film jóval komplexebb mint egy B kategóriás izé, de kinek mi. Rég láttam ennyire egyedi hangulatú és atmoszférájú filmet moziban (vagy még soha). Napokkal a megnézése után is sokszor merengtem a film különböző jelenetein, és mindig arra jutok, hogy annyira passzol itt minden mindenhez, hogy az valami elképesztő. Itt nem csak a csavar a lényeg, az utolsó kis párbeszédnek is nagy jelentősége van, ami egy esetleges újranézés során még jobban rögzül az emberben.
Nem csap át vígjátékba, de nem is egy feszült thriller, (de mégis kurva izgalmas) ez a film megtalálta az aranyközéputat a műfajában.

előzmény: Slow Fish (#5)

2017-04-20 23:21:57 Grave (2016) / Nyers paksiendre (4) #8

ez a szám/jelenet azért odavert rendesen!

Rég láttam az In Bruges-t de szerintem ez még annál is jobb egy hajszállal, szóval egyáltalán nem értem a negatív kommenteket.
Külön kiemelném Christopher Walkent aki egy zseniális színész és egy zseniális karaktert alakít ebben a filmben.
Színtiszta ötös.

2017-03-23 10:19:42 Straight Outta Compton (2015) paksiendre (4) #10

Nem ma néztem a filmet, de a Dre-Eazy beefet én is hiányoltam. A vége elég szépre sikeredett, a valóságban persze nem volt ilyen megható és szép Eazy halála és annak körülményei. Viszont az nagyon nagy pozitívum, hogy figyeltek az apróbb részletekre is, pl. egy 93-94es évek körüli jelenetben a Wu-Tang C.R.E.A.M.-je szól, ami akkoriban volt nagy sláger. Gondolom ilyenkor minden rap rajongó szíve nagyot dobbant azért. Az enyém legalábbis fix.
Én azért örültem, hogy nem ott lett vége mikor befutottak, nevetségesen vette volna ki magát az egész.
Az apróbb hibái, és a Hollywoodi szépítés ellenére egy erős négyes, remélem 2pac filmje is ütni fog idén.

előzmény: neurogrim (#7)

Akik fanyalognak a végén azok, hogy fejezték volna be? Nekem majdnem súrolja az ötös alját, a végével se volt semmi bajom, annak ellenére, hogy olyanokat olvastam róla, hogy csak a "feléig üt", "a vége gyenge" stb. Másfél óráig mozdulni nem mertem a székben annyira leszögezett, a The Witchet kenterbe veri kétszer is.