paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (6 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

4 2018-09-05 3,5
Upgrade

4 2018-09-05 3,9

2018-09-13 13:23:30 [Tévésorozatok] paksiendre #3325

Kíváncsi lettem az elmúlt időben pár nagy(obb), híres(ebb) sorozatra, amik kimaradtak az elmúlt kb egy évtizedben. Nem nagyon nézek sok sorozatot, kb. Twin Peaks,Lost, Szökés, Heroes, Jericho (:DDD), Stranger Things amikre így kapásból emlékszem, hogy megvoltak, ezért nagyon szívesen fogadnék valakitől ajánlásokat olyan sorozatokra, amikre tényleg érdemes időt áldozni és megmaradnak az emberben évek után is.

A közelmúltban néztem egy ilyet ami a Breaking Bad volt.
Na hát szégyen nem szégyen, ez is full kimaradt eddig az életemből, de úgy érzem ez nagyrészt olyan sorozat volt, ami megmarad az emberben a fent említett módon.
Remek karakterív van írva a Walternek, bár ezt tuti már elmondták előttem több millióan. Jessevel emlékezetes, maradandó párost alkotnak végig jóban-rosszban, beleivódva az ember emlékezetébe.
Kiemelnék pár részt amikor a hűlve néztem a képernyőt, hogy most mi lesz mint pl. a vonat megcsapolós rész, lakókocsiban kuksolva Hanket felhívás, hogy a felesége kórházban van, Hank rájövése, hogy az egész mögött Walter áll, a fiatal gyerek kinyírja Jesse spanját miközben árul, stb. stb.
Viszont vannak számomra gyengeségei is a sorozatnak. Ilyen volt Walter felesége Skyler teljes mértékben. Konkrétan idegesített mikor a képernyőn volt, bár szerintem a színésznő se volt a legjobb választás. Valószínűleg sajnos direkt egy ilyen karakter kellett Walter mellé. Továbbá voltak olyan mellékszálak a sorozatban amiket teljesen feleslegesnek éreztem. Ilyen volt mikor Skyler lefeküdt a volt főnökével és a következményeket kicsit elnyújtották érzésem szerint, és úgy éreztem, hogy azon kívül, hogy elment a pénzük rá sehova nem futott ki az egész szál évadokon keresztül.
Összességében jó szívvel gondolok vissza a sorozatra, vártam, hogy leüljek elé esténként és maradandó élmény maradt. Ilyet akarok még nézni.

True Detective
Ez már nem mondható el teljes mértékben az HBO saját készítésű elvileg nagyon nagy sikerű nyomozós sorozatáról. Csak az első évadot néztem végig, bár ha több része lett volna lehet ott hagytam volna. Nagyon nehezen bontakozik ki, ami nem gond, de néha itt ott majdnem bealudtam rajta, bár lehet hogy fáradtan néztem az első részeket. Az első 3-4 részben úgy vélem nagyrészt egy helyben toporog a cselekmény. Amit egy filmben kihoznak mondjuk egy fél-háromnegyed óra alatt, az itt volt 4. Mivel el vagyok a szokva a sorozatoktól ezt soknak éreztem egy kicsit. Utána beindulnak a dolgok, izgalmas, jó tempójú, nyomozós thrilleré/krimivé növi ki magát, de sajnos az eredetiséget sok ponton nélkülözi. A végén kicsit többre számítottam, a sebhelyes arcú gyerekrabló, áldozó gyilkosról, egyből a Spawn képregényekből ismert Billy Kincaid jutott eszembe, illetve több motívumban visszaköszönt számomra az eredeti Wicker Man és néhány északi krimi.
A párbeszédek tényleg nagyon jól meg vannak írva, sok nagy okosság, élet igazság, érdekes világnézet hangzik el benne. A színészek kíválóak voltak, és még külön kiemelném a maszkmesterek ill. sminkesek munkáját, hogy a cirka 20 éves időintervallum alatt ide-oda öregítették/fiatalították a szereplőket.

2018-09-11 16:49:16 The Nun (2018) / Az apáca paksiendre (?) #14

Hmm, azért valljuk be a Conjuring se volt egy világot megrengető alkotás. Csak az első részt láttam, de semmi eredetiség nem szorult bele, sőt úgy emlékszem kicsit szenvedve is néztem végig, ahogy a huszadik Ördögűzőt eladják más néven.
Az nem jó ha ez a film azért kap jobb jegyet mert egy híres franchiseból származik, aminek a minősége (számomra) korántsem volt átütő erejű korábban.
De tök mindegy, tejel, szóval legközelebb jön a random szőnyegszörny eredettörténet.

2018-09-09 21:53:07 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #52

Persze, hogy egy játékfilm, ezért se vagyok köteles, hogy egyet értsek a készítőkkel. A film nem tényeket közöl amiket el kell fogadnia az embernek, ha tetszik ha nem. Fehér nők nem szoktak öngyilkos merénylők lenni. A náci bűnösöket el szokták ítélni.
Nekem ez sok. Hatásvadász. Uszító.
És egyszerűen hamis.
Tarantino is kinyírta Hitlert, ott mégsem éreztem ezt az undort, sőt szerintem ott a fél mozi tapsolt magában.
Ha ezt nem fogadod el akkor egészségedre, de nem is azért írtam ide, hogy elfogadják az emberek.
Nem tudok többet hozzáfűzni.

2018-09-09 18:40:08 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #49

Mert azt a nőt el is ítélték. :D Írtam pár kommenttel alább, hogy itt veszti el nálam a hitelességét az egész és egy öncélú sztorivá degradálódik.

2018-09-09 18:21:42 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #47

Én értem, hogy mit dolgozott fel a film, de direktbe a rendező gondolatát akarja kihozni az egészből ami teljesen szubjektív és megváltoztatja a cselekményt. Mint írtam Diana Krüger jól játszik, a többi dolog teljesen átlagos. Szóval ha nem lennék ennyire szőrös szívű egy hármasnál jobbat akkor se tudnék kicsikarni magamból ha nagyon akarnék.
Még azt hozzátenném, hogy nem szoktam dobálni a karókat, ha jól számolom ez a 15. amit KTs pályafutásom soran kinyomtam magamból és teljesen átgondoltan nyomtam rá. Ez a film egy uszító söpredék, ugyanaz amit a nácik csinálnak.

2018-09-09 15:02:23 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #43

Köszi a tippeket!
Ez, hogy el lettek ítélve ezek a nácik (hála istennek hogy leírtad előttem ezt a szót, mert már ezt se nagyon mertem) nekem pont elég, hogy ugyanúgy hiteltelennek érezzem ezt a filmet. Egyszerűen egy luk van a forgatókönyvben a film egy pontján.

előzmény: agymosott09 (#40)

2018-09-09 14:11:36 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #39

Ahogy nézem ezek biza el lettek ítélve.
Muszlim robbantgatós filmet tudtok?

előzmény: agymosott09 (#38)

2018-09-09 13:57:05 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #37

Mindennek van egy ok-okozati folyamata. Csak, hogy up to datek legyünk. De ne aggódj, hogy ha valakit elcsípnek a tüntetők közül, aki esetleg bántalmaz valakit, fix, hogy nem ússza meg büntetlenül.
Politizálni meg nem akarok a KTn, hogy melyik párt hány százalékon áll (egy random felmérés szerint).

előzmény: hhgygy (#36)

2018-09-09 13:25:22 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #35

Németországban a földbe van döngölve az efféle gondolkodás, csírájában elfolytják még gyerekkorban, persze biztos vannak efféle csoportok, de egyáltalan nem jellemző. Nagyon kényesek erre a témára, fehér nők nem robbantgatnak öngyilkos szándékkal táskába tett bombával jelenleg. De ha mégis (bár ilyenről még nem hallottam) azt úgy megtorolják, elrettentő példaként, hogy egy életre megbánja az illető. Szégyenlik a történelmüket, képtelenség, hogy felmentenék a vádlatottat, félig alátámasztott, indokolatlan érvekkel, ha tudják, hogy mi volt az indíték; egy bevándorló elleni direkt merénylet. Ez nekem egy alternatív valóság.
Ryoodnak meg tök mindegy mit írok, az arrogancia egy méreg.

2018-09-08 18:57:19 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben paksiendre (1) #33

Bárcsak én is ilyen jó ember ismerő lehetnék, hogy 3 mondatból be tudnám lőni, hogy ki méltó hozzám és ki nem, és esetleg ha nem úgy gondolom, akkor burkoltan lehülyézem az illetőt.
Direkt keveset írtam a filmhez, de még ezen is gondolkodtam, hogy kiírjam-e magamból és merjem-e elküldeni, mert tudtam, hogy egyből itt lesz valaki aki így vagy úgy kifejezi nemtetszését, ami teljesen oké, csak én meg annak a módjával nem tudok mit kezdeni.