paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (6 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

4 2018-12-30 4,1
Creep 2

4 2018-12-28 3,5

2019-01-19 10:06:09 Lords of Chaos (2018) paksiendre (1) #3

Már a trailer is minősíthetetlen. Aki érez magában egy kis becsületet az messze elkerüli ezt a kelést a világ testén.

2019-01-16 18:02:05 Searching (2018) / Keresés paksiendre (5) #14

Mindkét filmet 5ösre osztályoztam, de eszembe se jutott össze hasonlítani a kettőt. Szerintem közük sincs egymáshoz.
Ennyi erővel a Reszkessetek betörőkhöz is hasonlíthatnám, mert a szülők szemszögéből ott is eltűnik a gyerek. :)

előzmény: zozonagy (#10)

2019-01-02 16:56:34 [Filmet keresek] paksiendre #2436

Hátha valaki tud segíteni, jó pár éve (kb 10) láttam egy filmet valamelyik FILM+ szerű adón, de még akkoriban nem voltak elterjedve a digi boxok, hogy kiírjanak minden infót, és teletex se volt azon az adón, így nem tudom mi volt a film címe, aztán mostanában elkezdett érdekelni, hogy mi lehetett az.
Műfajilag egy morbid vígjátékra lőném be, azzal kezdődött, hogy fiatal gimisek házibulit tartanak ilyen klasszik amerikai pite piros piás poharas értelemben, (amúgy nem esküdnék meg rá, hogy amcsi film) és nagyon berúgnak, bemindeneznek, majd másnap valamelyikük meghal (???) vagy csak egy teljesen idegen hulláját találják meg a házukban(???). A lényeg az, hogy jönnek haza a szülők és irgalmatlan nagy takarításba kezdenek, hogy eltüntessék a buli maradékait illetve a holttestet. Az egész film egy teljesen abszurd vígjáték volt emlékeim szerint. A továbbiakban nem tudom mi történt mert eddig láttam.
Remélem valakinek ismerős lesz.

2018-12-28 19:28:45 Creep 2 (2017) paksiendre (4) #5

Szerintem adj rá karót 10 percért, ne szarozz, legyél kemény.

Ha minden folytatás ilyen lenne, más lenne a világ. Le a kalappal a készítők előtt.

Én emlékszem erre az adásra, 8 év után se tudtam elfelejteni.

előzmény: Il Matto (#19)

2018-11-24 00:37:20 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #18

Egyedi darab, egy helyszínes, egy szereplős, páran már leírták, ezt nem is ragoznám.
Viszont nekem van benne egy nagy (kettő) logikai bukfenc amire reméltem, hogy valaki kitér, de sajnos (eddig) nem. Ezáltal nekem az egész kissé hiteltelennek tűnik.
Az elmúlt időből a Quiet Placehez hasonlítanám ezt a fajta nem törődömséget ahol elég sok mindenkit zavart, hogy a hangra -ami a film alap pillére volt- összevissza reagált a film. Ez az alap pillér itt a telefon volt, viszont itt ez a nem törődömség nem zavar senkit.
Na most ha én egy gyerekgyilkos emberrabló vagyok, ahogy a film első felében megismerjük a fatert, akkor nem fogom hagyni, hogy az akit elraboltam hosszasan trécseljen telefonon. Ez el van intézve azzal, hogy azt mondja a nő,hogy a fiával beszél. Ha én, de szerintem mindenki ha egy gyerekgyilkos emberrabló lenne akkor az az első, hogy megbizonyosodik arról hogy ténylegesen a fiával beszél-e. Ennek itt még a gondolata se merült fel, hogy esetleg elkérje a telefont és megkérdezze hogy te vagy az fiam?!
Na a film második felében kiderült hogy még sem gyerekgyilkos emberrabló, hanem az a gyerekgyilkos pszichopata kezelhetetlen őrült akivel együtt utazik. Szerintem a többség nem hagyna egy beszámíthatatlan félőrültet csak úgy cseverészni akárkivel maga mellett a kocsiban miközben ő vezet. Itt megint felvetődik a kérdés,hogy mért hagyja trécselni, főleg úgy hogy itt már végképp érthetetlen, hogy nem győződik meg arról, hogy kivel beszél.

Mindkét esetben teljesen logikátlanul viselkedik, és a legrosszabb az, hogy a telefonhívásokra van építve minden ebben a filmben, szóval nem csak arról van szó, hogy egy buta horror filmben esetleg valaki a szekrénybe bújik be ahol könnyebben megtalálható, ahelyett hogy kifutna az ajtón a gyilkost hátra hagyva.
Ez nekem eléggé levon az összértékéből, de azt nem vitatom, hogy tényleg egy ritka darabról beszélünk.
Esetleg ha valakinek másképp jött ez le, akkor ne tartsa magában.

Megjelent ott a Főnix madár, ha jól emlékszem.
Ennek ellenére rohadt erőltetett és huszadrangú birodalom visszavág csavar volt, amin még lehet csavarnak ide oda.
Amúgy Nagini és Queenie "fainul" kibontott karakter személyiségéről mesélhetne nekem valaki, ha már a film készítőinek nem sikerült.

Hatalmas csalódás, lentebb minden le van írva, aminek le kell, hogy legyen. Az első rész szerintem meglepően jól sikerült, ezért full érthetetlen ez a mélyrepülés.
Összevissza érdektelen keszekusza szálak, sehova nem vezető történet, gyenge látvány és színészi alakítások. Visszagondolva el se tudom mondani hogy mi miért történt ebben a 2 órában annyira nulla volt. Ez sajnos a forgatókönyv hibája (hiánya). Valszeg a kövi 3 résznek se lesz valami acélos forgatókönyve.
Külön kiemelném a Naginis szálat ami full fölösleges, bár gondolom a későbbiekben lesz nagyobb szerepe.
Aki akar magának spórolni pénzt és időt, az várja meg nyugodtan a házi verziót, semmit nem fog veszíteni.

A csillagromboló felbukkanása snitt valóban nem akciójelenet, de pár másodperc után akciójelenet lesz belőle.
Tehát akkor az a snitt emlékezetes volt.

előzmény: The Cortez (#73)

Most akkor csak a vonatos vagy csak a csillagrombolós akciójelenet emlékezetes, kiemelkedő? Vagy mindkettő?

előzmény: The Cortez (#71)