paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (5 év, 8 hónap)

Születési év: 1992

The Neon Demon
Neon démon
4 2018-04-04 3,4

2018-04-16 15:08:14 Lords of Chaos (2018) paksiendre (?) #2

Erre az egész filmre tényleg semmi szükség, annyi dokumentumfilm született a témában ill. beleszőtték játékfilmek sztorijába (pl a metalhead), hogy nem hiába vált ki ilyen ellenérzéseket. Minden tiszteletem a zenészeké, hogy elhatárolódnak ettől.
Bár a mai mayhem egy vicc, kb egy hakni lakodalmas rock zenekarral egyenértékű számomra, mindenesetre nekik is abba kéne hagyni ezt a múltgyalázást mert senkinek nem tesz jót semmilyen szempontból amit művelnek a színpadon manapság (bár a teltházas koncertjeik azt mutatják hogy elég sokan szeretik a lakodalmas haknit és lemennek progizni rá a csajukkal az emberek).
A filmen pedig majd max a kisgyermekes anyukák borzonganak egyet és elmondják h micsoda állatok ezek az emberek.

Bocsánat én fogalmaztam rosszul. A lényeg azért gondolom érthető.
Elolvastam a darabról írt cikket, és hát... mivel ez egy filmes fórum, ahova azért járok fel, hogy filmeket ismerjek meg/osztályozzak/véleményezzek ezért nem érzem helyén valónak, hogy személyes álláspontot osszak meg erről a témáról. Mindenesetre az első link interjú idézetnél felfordult a gyomrom az álszentségtől.
De ennél tovább nem kívánok belefolyni ebbe, ezen az oldalon.

Ezt az egyest az utolsó képkocka utáni (angol) írásokért kapja tőlem a film. Pedig addig már azt hittem, hogy be lehet pártatlanul mutatni egy ilyen ügyet.
Tévedtem.

Szerk: Kár hogy az olaszliszkai esetről nincs ilyen dokumentáció. Mondjuk a nem létezése is sokat elárul a dolgokról. A kettős mérce mese habbal.

2018-04-04 00:19:24 The Neon Demon (2016) / Neon démon paksiendre (4) #35

Kis Electric Wizard kellett volna alá, aztán ütné az ötöst. :)

2018-03-27 13:14:12 Bomb City (2017) paksiendre (5) #2

Alvás után négyesről ötös. Kemény téma, hiteles, valósághű kivitelezés, ez gondolom a rendező személyének is köszönhető, hisz ahogy néztem abból a városkából származik ahol történtek az események.
Rendkívül közelinek éreztem magamhoz a szereplőket, már nem azért mert én is egy tarajos punk vagyok, de a viselkedésmód és a világszemlélet nem áll távol tőlem. Gyomorforgató volt a vége ahogy vígan kisétál a gyáva féreg, és éli tovább a tökéletes kis életét a hilfilger pólójában.

Azért így 20 év után a ronda szegecses feliratos dzsekik eléggé divatosak lettek és bárki vesz magának egyet a legközelebbi H&Mben. Ez még akkor szinte majdhogynem egy vádnak számított, hogy így öltözködnek. Az is röhej, hogy ezeket a dzsekiket pont az efféle hilfilger pólós egyéniségek hordják napjainkban. Felháborító.

Pár napig még biztos fortyogni fogok az egész témán.

2018-03-22 14:06:08 Tomb Raider (2018) paksiendre (4) #15

Ismét itt az ékes példa, hogy a "professzionális" kritikusoknak megint csak egy átkozott szavát nem szabad elhinni.
Ez a film teljesen rendben van minden szempontból, a világot nem fogja megváltani,(mint már leírták pár ezren) de hát furán is néznénk ki ha hetente jönnének a világot megváltó alkotások.
A 2013as játékot és a Rise of the Tomb Raidert is heteken át nyüstöltem, így nagyon felcsigázott mikor bejelentették a filmet.
Tetszett, hogy elrugaszkodott a játékoktól de közben mégsem. Üdítően hatott, hogy félig meddig megváltoztatták az alapsztorit, ám a főbb alap pilléreket meghagyták. Teljesen jól voltak felhasználva a játékból ismert stílusjegyek, a nyilazásnál ujjongtam is örömömben. Vikander remek választás volt ehhez kétség sem fér, a többiek is hozták amit kellett. Itt valahol olvastam, hogy gyenge volt a zenéje, pedig a film után megjegyeztem, hogy a zenéje is tök rendben volt nekem.
Sajnálom, hogy nem teljesít jól, így veszélyben a folytatás, de mindig ez van ha megtekintés után megtetszik egy franchise a vásznon. (Lehet meg kéne néznem egy agyonajnározott marvel filmet aztán az is befuccsolna végre). Sebaj, Szeptemberben jön az új játék.

2018-03-21 00:59:38 Get Out (2017) / Tűnj el! paksiendre (5) #58

Melyik történés nem volt koherens az inerciarendszerben?

előzmény: Manómaszat (#57)

2018-03-12 20:02:31 Dizájneren (2016) paksiendre (2) #2

A téma érdekfeszítő, a kivitelezés ultra gyenge. Lehetett volna ízig vérig kemény kérdéseket feltenni nekik,mint pl a budapest végállomásban. És nem kivágni a riportert sem. Továbbá, ezt egy tömör 40 50 percben is be lehet mutatni, nem kell ekkora hajcihő neki. A huszadik belövést már kifejezetten unalmas volt nézni. Ám ha mégis ilyen hosszúra csinálják akkor öleljen fel nagyobb időintervallumot.
A füstje jóval nagyobb mint a lángja, sajnos.

2018-03-01 11:35:43 Get Out (2017) / Tűnj el! paksiendre (5) #54

Szerintem Bruce Willist anatómiailag nem láthatnák a halottakat látók! Azért ilyenekbe ne kössünk már bele egy film esetében, főleg, hogy ez egy természetfeletti filmecske.
A négy hónapos bemutatás szerintem teljesen normális, nekem az lett volna fura ha 3 hét után már viszi is, de nyilván így jobban is üt az egész.
A többi dolog is tök világosan el van magyarázva, a helyszín meg a videók a suspense hatás miatt olyan amilyen, ennyi erővel minek forgatnak filmeket.
Azt értem hogy nem tetszett, de ilyen dolgokat akármilyen film ellen fel lehetne hozni.

előzmény: Manómaszat (#52)

2018-02-23 20:58:50 [Tévésorozatok] paksiendre #3240

Aki csalódott a SW 8ban, és már unja a "hülye akinek nem tetszik a 8, mert eddig is ilyen volt a sw" tematikájú fantasztikus blogbejegyzéseket, a fantasztikus képességű blogbejegyzőktől, az nézze meg a Rebels 2 új részét.
Misztikum, dráma, egészséges mennyiségű (!!!) humor, remek karakterek és izgalmas történet. Várom a folytatást.
Kár, hogy nem ezt a színvonalat szállította mind a 4 évad.