paksiendre

Regisztráció: 2012. augusztus 4. (5 év, 2 hónap)

Születési év: 1992

4 2017-09-12 3,8

50 percig bírtam.
Rettenet úgy ahogy van.

2017-10-14 13:03:51 The Snowman (2017) / Hóember paksiendre (3) #8

Egyáltalán nem volt annyira rossz mint ahogy a "professzionális" kritikusok illetik, gondolom az első kritika volt negatív aztán abból jött a többi, mint ahogy ez általában lenni szokott. Viszont jónak sem lehet mondani. Erős hármas.

Tetszett a tulajdonképpeni félrevezető szál, amit a csaj járt végig, gondolom ezt érezték sokan fölöslegesnek, de szerintem működött.
Ellenben rengeteg kínos rész volt, amikor az ember csak forgatja a szemét, mint például egy gyerek, hogy szakíthat félbe egy rendőrségi kihallgatást mert SÉTÁLNI akar?
A gyilkos halála is hagy némi kívánnivalót maga után, továbba az, hogy Fassbender egy sima szétcipzározott kabátkában nyomja végig a kemény norvég telet.

2017-10-11 15:37:44 The Square (2017) / A négyzet paksiendre (5) #11

A videót pont azért készítette mert hirtelenjében nem jutott jobb eszébe.
Később ugye fel is akarta keresni a srácot, csak az elköltözött. Szerintem pont mikor fel akarta vállalni önmagát, külső okokból nem sikerült ez neki, ezért benne maradt a tüske és csak még tovább örlődött emiatt. (Ilyen például az újságírók kekeckedése is, a gyerektől elszalasztott bocsánatkérés.)

Pont azért zseniális a film, mert teljes mértékben a nézőre van bízva hogy mit lát bele, ami nem minden esetben sül el jól, de most kiválóan sikerült.

előzmény: agymosott09 (#10)

2017-09-19 10:54:43 It Follows (2014) / Valami követ paksiendre (2) #70

Engem eléggé zavart, sőt az is, hogy egy jeleneten belül az egyik snittnél tűzött a nap, a másik snittnél pedig borús volt az ég, aztán megint sütött. Ezt se kerestem nagyítóval, egy filmben igenis figyeljenek ezekre.

2017-09-18 22:45:57 It Follows (2014) / Valami követ paksiendre (2) #68

Azt valaki megmagyarázná, hogy egy városon belül, egy nap alatt, hogy létezhetnek olyan utcák ahol a fák teljesen lombosak ill. egy kicsit arrébb teljesen lombtalanak? Vagy ez csak engem zavart a filmben? Vagy ez is valami ultra mély metafora akart lenni? :)

2017-09-08 12:36:48 It Comes at Night (2017) paksiendre (5) #9

Hát én nem tudom mi volt ez a nagy marketing a film körül, mivel nem nagyon szoktam ilyeneket követni. A trailert is csak fél szemmel láttam, ezért egyáltalán nem tudtam, hogy mire számítsak. Sok embernek ahogy olvastam itt az volt a baja, hogy nem azt kapták amire számítottak. Ez egy iszonyat kőkemény embert próbáló dráma, egy olyan helyzetben amibe bárki nagyon könnyen bele tudja képzelni magát.
Elképesztően szívszorító az egész, amikor a végén az egyik család se tudja, hogy mi a helyes cselekedet. Amúgy van egy két megmagyarázatlan dolog, amit gondolom direkt hagytak nyíltan, pl.: hogy a kutyát a lemészárolt emberek csoportjának megmaradt tagjai ölték-e meg, vagy, hogy a kisgyerek tulajdonképpen, hogy került a másik szobába fertőzve. Az ember mindig az ismeretlentől fél a legjobban. Az addig oké, hogy "semmi" nem jön éjszaka, de az a "semmi" kurva ijesztő tud lenni.

2017-08-02 12:21:54 Dunkirk (2017) paksiendre (2) #47

Ez a film egyáltalán nem feszült, pedig úgy ültem be rá, hogy közel 2 óráig a karfát fogom szorítani, ennek ellenére volt egy olyan pillanat amikor kiakartam jönni róla, annyira érdektelenné vált.
A szereplők egyáltalán nincsenek normálisan bemutatva, az engem full nem érdekel hogy Nolan tudatosan csinálta ezt, attól még nem sült el jól, és az esetleges haláluk teljesen laposan hat.
Ez a film körülbelül egy ultra hosszú Metallica kliphez ér fel, zene nélkül.

2017-07-12 13:32:06 Bp Underground (2017) paksiendre (3) #3

Szokásos arcok, szokásos dumák.
Ez egy réteg doksifilm, tehát akit érdekel ez a kör az nyilván tisztában van az elhangzott cuccokkal. Nem tudom még hányszor lesznek lefutva ezek a dolgok, de egy kicsit kezd unalmassá válni.

Kicsit off topic, de érdeklődnék, hogy ezt a filmet úgyis érthetően meg lehet nézni, ha csak az elsőt láttam (és az se túlzottan a kedvencem)? Tehát nem maradok le valami eget rengető visszautalós, összetett csavar értelmezéséről ha nem láttam a többit?