convar

Regisztráció: 2012. július 22. (7 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Pár kiegészítés még a kedvenceimről:

- filmek:

1. Pink Floyd The Wall
2. Sin City
3. The Straight Story - Igaz történet
4. Dogville

Csak eddig vagyok biztos a sorrendben, tehát a többi csak felsorolásszerűen:

Féktelen Minnesota (Feeling Minnesota)
Őfelsége pincére voltam
A cigányok ideje
Amerikai szépség (American Beauty)
Rekviem egy álomért (Requiem for a Dream)
Bourne-rejtély/csapda/ultimátum

Egyébként imádom a scifiket is, már-már betegesen vonzódom a műfajhoz. Nagy Terminator fan vagyok, de a Szárnyas fejvadász (Blade Runner), az Alien-ek, és a Predator-ok is alap.

Amiket általában kerülök: a Michael Bay és társai féle popcornokat és a vígjátékokat. Ez utóbbinál kivételt képeznek a "magyaros ízesítésűek". Az Üvegtigriseket pl. nagyon is szeressük! :)

- sorozatok: Twin Peaks, Maffiózók (The Sopranos), TSCC - Sarah Connor krónikái, Drót (The Wire), Sötét angyal (Dark Angel), Dollhouse

- TV műsor: Beugró, Mindenből egy van

- sportág: tenisz, autó-motorsportok

- sportoló: Ayrton Senna forever

- sportolónő: Agnieszka Radwanska, Simona Halep, Ana Ivanovic, Sabine Lisicki, és nem utolsósorban Li Na

- zene: Vaya Con Dios, Bruce Springsteen, Dire Straits, Ghymes, Quimby, Pink Floyd, INXS, The Doors, Led Zeppelin, Deep Purple, Aerosmith, Lenny Kravitz, Sheryl Crow, Santana, Franz Ferdinand, Oasis, Katie Melua, Norah Jones, Faithless, Depeche Mode, Apollo 440, Kosheen

- könyv: George Orwell: 1984, Frank Herbert: A Dűne

Filmes osztályzataim, összegyűjtve:

Szimulátorozom is, én lennék a magyar Grand Prix Legends bajnokság, a HGPLM utolsó bajnoka:

Jelenleg itt versenyzek: http://www.eolc.de/board/open.php?f=member&mID=909 de itt is sokszor indultam: http://freeleo.hu/weekly/?page=Driver&driver=Gabor%20Olah

Indavideo: http://indavideo.hu/profile/convar
Youtube: http://www.youtube.com/channel/UCH9fakOo40rOv7HGvbGc1rQ

Rendezők: Guy Ritchie, Quentin Tarantino, Robert Rodriguez, Woody Allen
Színészek: Ashley Judd, Charlize Theron, Jennifer Connelly, Jessica Alba, Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Michael Madsen, Rudolf Péter, Salma Hayek, Steven Seagal, Summer Glau
Korszakok: alapjában véve nekem nem ettől függ hogy egy film jó-e.

Születési év: 1979

Pembalasan ratu pantai selatan
Lady Terminator
3 2020-03-13 ?

2020-06-05 21:35:35 Le mépris (1963) / A megvetés convar (5) #16

Így-így! Aki szerint nem reális az a röpke kis félórás lélektani meccs a lakásban a férfi és a nő között, az vagy egyáltalán nem volt még párkapcsolatban, vagy ha volt is, nem sokban és pont kifogta azokat a nőket/pasikat akik pont nem olyanok mint a filmben láthatóak (vagyis szerencséje volt/van).

Mert amúgy persze, nyilván nem mindenki olyan mint ebben a filmben, egyébként sem szerencsés sose általánosítani se a nőket, se a férfiakat. De az is biztos, hogy ami a filmben van, az nagyon is gyakori és általános szituáció.

És hogy miért? Hát lehet hogy nem pont ezért, de nekem erről amúgy akkor is mindig az a régi, híres Karinthy idézet jut az eszembe, miszerint "Férfi és nő. Hogy érthetnék meg egymást? Hisz mind a kettő mást akar - a férfi nőt - a nő férfit." :)

És én bizony ezt a bizonyos "egymás meg nem értését" még talán soha nem láttam ilyen jól megjelenítve, mint ebben a filmben. (És nem mellesleg ezért, Godard-on túl külön pirospont jár Bardot-nak és Piccoli-nak is, mert általuk, az alakításuk lévén tényleg teljesen át tudtam érezni hogy épp mi megy köztük, ill. Bardot is annyira jó ebben, hogy most egy kicsit még a nők szemszögéből is képes voltam belelátni a dologba :) )

Mondjuk mindezektől függetlenül abban egyáltalán nem vagyok biztos hogy hosszú távon is emlékezetes filmélmény marad-e, szóval az hogy mindebből mi marad meg, hogy évek múltával is emlékezni fogok-e még vmire belőle Bardot pirosban úszó meztelen fenekén meg mondjuk a Capri szigeti nyaraló piramist formázó teraszán (lásd pl. a 2016-os cannes-i filmfeszt. plakátján is: https://www.filmtett.ro/thumbs/hir_5165.jpg ) kívül, azt majd még az idő eldönti.

előzmény: Neela (#14)

2020-04-07 14:30:25 The Irishman (2019) / Az ír convar (?) #59

Az én kedvenc jeleneteim a filmből :)

Azért Stephen Graham színészi pályaíve sem semmi, ahogy a Blöff kissé még alamuszi nyuszi figurájától eljut Az ír-ig, mert ahogy itt mondja 5:33-nál azt hogy "What can I do for you?", azzal már annyira jól hozza a "kis Al Capone" imidzst hogy jobban már nem is lehetne :) Szóval well done Stephen, itt abszolút egyenrangú partnere még Pacinonak is.

2020-04-07 14:29:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] convar #24810

Áthelyezve a(z) The Irishman topikból.

"Felejtsd el a Macska-jaj-t vagy a Cigányok idejét, azok csak szünidei matinék ehhez képest."

A cigányok ideje kizárt - sőt, abban a gyermekkereskedelem, mint megjelenő elem sztem fajsúlyosabb téma, mint ebben bármi.

A Macskajaj igen, dehát az meg vígjáték, tehát ott meg az almát hasonlítottad össze a körtével.

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

Igazán csak Salma Hayek táncáig tetszett (de az nagyon! :D), mert ami utána jött az nekem is egy kicsit too much volt :) (amúgy se voltam sose vmi hűdenagy vámpírtéma rajongó)

Viszont addig tényleg hatalmas, akkora cool dumákkal, zenékkel (Tito & Tarantula, sőt úgy ált. latin rock rulez!!! amúgy ebből kifolyólag term. a film soundtrack-je is nagyon pöpec ám!), hangulattal hogy az kész. Rodriguez nagyon érzi ezt a mexican feelgood életérzést (ugye ezen a filmen kívül az összes Mariachi film is, + Machete 1-2), ami annyira jól átjön a filmjein, és ami irtó sokat dob rajtuk. (Nekem amúgy ez az oldschool Rodriguezes-Tarantinós gengszteres-rosszfiús-nagydumás-régi kocsik-régi zenék és/vagy latin rock-folyton bazmegezős filmes világ amúgy is abszolút zsánerem, rajtuk kívül talán csak Guy Ritchie szintén az alvilágról szóló bűnügyi akció-vígjátékait tudom még ennyire élvezni.)

+ Clooney is nagyon jó benne, Tarantino meg akkora rohadékot alakít benne hogy áááá, hogy utáltam benne :) Juliette Lewis meg, hát hihetetlen hogy 2 évvel a Született gyilkosok után itt meg hogy elhiszed neki (mert ellehet, alakítja annyira jól) hogy ő még egy ilyen ártatlan, naiv lélek :)

Ja és szegény Ernest Liu, a plakátokra már fel se került a neve, pedig majdnem akkora szerepe van a filmben mint Lewisnek.

Amúgy az imdb-n még van pár érdekesség felsorolva a filmmel kapcs., pl.

- eredetileg a Titty Twister mészárlás és harci jelenetek még hosszabbak voltak és még durvábbak, több vámpír és ember halálával jártak. Néhány ilyen felvétel a DVD/BD extrái között megtalálható. De íme:
Sztem azért a guillotine-hasú ocsmányságért (tehát amelyiknek a hasa helyén egy száj van) tényleg kár, a pattanásos poén viszont nagyon helyes hogy ment a levesbe, mert az csak szimplán gusztustalan.

- Salma Hayek meg fél a kígyóktól! Ezért az elhíresült táncjelenet (amiben ugye úgy kezd hogy egy albínó piton tekereg a nyakán: https://www.youtube.com/watch?v=8KOc5qdfBOs ) felvétele előtt ezért hónapokig járt terapeutához, hogy legalább arra az időre le tudja küzdeni ezt a fóbiáját. (Mondjuk akkor már nem lett volna 1xűbb ha eleve kígyó nélkül veszik fel?)

- Hayeknek amúgy nem volt koreográfusa a tánchoz. Rodriguez csak azt mondta neki, hogy érezze a zenét és táncoljon rajta. (Rodriguez mellesleg ugyanezt a taktikát alkalmazta Jessica Alba-val is a Sin City-ben.)

- sőt, még az is ide tartozik, hogy a forgatókönyv szerint eredetileg nem is az After Dark-ra, hanem The Coasters - Down in Mexico-jára kellett volna táncolnia!!! Amúgy Tarantino aztán 1x tényleg felhasználta a Down in Mexico-t is egy táncjelenethez, méghozzá a Halálbiztos-ban:
(Amúgy sztem pont így lett jó, tehát az Alkonyattól az After Dark-kal, a Halálbiztos meg a Down is Mexico-val.)

- nem tudom hány embernek tűnt fel, de Cheech Marin 3 féle mellékszerepet is eljátszik a filmben: először is ő volt a határőr, aztán ő ajánlgatja a pussy-kat az embereknek a bár előtt még kora este, tehát akit Clooney és Tarantino már azelőtt összever hogy belépnének egyáltalán a kocsmába, és a végén ő Carlos is, akivel Clooney másnap reggel találkozni akar:

- volt olyan elképzelés is hogy Tarantino rendezi is a filmet, de aztán annál maradt hogy csak játszik benne, hogy magára a karakterébe több figyelmet tudjon fordítani.

- amikor azt mondja Clooney Hayeknek, hogy "Nem, kösz, már voltam házas!", az improvizáció volt.

- Clooney amúgy kemény 250E USD gázsit kapott ezért a szerepért - de ugye ne feledjük, itt még nagyon a filmes pályafutása legelején jár csak, olyannyira, hogy ekkoriban, közben még a Vészhelyzet-et is csinálta. Amúgy a Vészhelyzetes bajtársak is term. ott voltak vele a film premierjén :)

Én sem igazán értem a sok lehúzó véleményt ill. kritikát a filmmel kapcs.

Merthogy ez a film nekem - minden alattam olvasható forgatásbeli viszontagságok dacára is, a végeredményt tekintve - scifi-kalandfilm kategóriában minden idők egyik legjobb, legintenzívebb filmélménye volt.

Elképesztően jó maszkok, és mindehhez kiváló alakítások - de a maszkok "alatt" is ám! Pl. a hiénaembernek is az a nézése: https://images2.imagebam.com/4a/fc/53/0f383c1330667363.jpg , meg úgy minden mozdulata, + eleve a hangja, példák: https://www.youtube.com/watch?v=nhpO4hHUwPw ááááááá, sztem elképesztően nagy színészi teljesítmény volt. Ja, és nála külön elképesztő, ahogy a maszkmesterek még azt is meg tudták jeleníteni ahogyan egyre elvetemültebbé válik a karakter. Mert ugye, az elején még így néz ki a hiénaember, amikor még az elnyomott szerepkörében akár sajnálhatjuk is az ő és társai sorsát:
de aztán, ahogy mondjuk úgy hogy egyre inkább csalódik a rendszerben és így egyre inkább lázadóvá válik, és ahogy mindeközben egyre inkább elveti a sulykot saját igazságszolgáltatás címén, akkor meg már így:
szóval tényleg, a külsőjét tekintve is zseniális az átváltozása, nagyon jól leköveti a karakter személyiség(vissza)fejlődését.

Nameg a meglepően sok, váratlan fordulat, egy csomó unalmas klisét elkerülve velük. Eleve már az elhalálozások kapcsán is teljesen másra számítana az ember. Hiszen először is, ugye ott van Marlon Brando. És ugye gondolná az ember, egy ilyen színészlegendát biztos hogy nem elsőnek fognak kiiktatani (már ha egyáltalán). Hát de. Aztán ott van Val Kilmer karaktere is, Montgomery, na az majd biztos túléli! Hát nem. A lehető legváratlanabb pillanatban szitává lövik. Jó, de akkor majd Aissa, a macskalány (ő: https://list.lisimg.com/image/12102384/720full.jpg ), na ő majd biztos túléli, hiszen amúgy is közel kerül a főhöshöz, Douglashez, és így annyira adná hogy Douglas majd megmenti a lányt (mármint az "elmacskásodástól" is), és hogy végül kéz a kézben lovagolnak el a naplementébe.. őőő akarom mondani hagyják el a szigetet, merthát ez lett volna az igazi happyend. Igen, csak lett volna, merthogy a csajjal sem cicóznak sokat hiénáék, konkrétan felakasszák. Na és Douglas... na jó, ő tényleg túléli, hogy mégiscsak legyen vmi pozitív végkimenetele is a történteknek.

De nagyon jó a végső beszélgetés is Douglas és a kecskeember között, sőt aztán Douglas saját monológja is arról, hogy mintha nemcsak ezen a szigeten mosódnának el olykor a határok ember és állat között, hanem máshol is, és azóta is.

Imádtam minden percét.

2019-12-20 14:00:58 The Blue Lagoon (1980) / A kék lagúna convar (5) #11

Ez a film sztem teljesen rendben van. Életszerű alakítások, életszerű reakciók - apropó, életszerű reakciók: az nekem külön érdekes volt (de ez is érzéseim tök reális), ahogyan reagáltak olyan dolgokra amiket ha a civilizációban maradnak akkor már rég megtanították volna nekik. Így viszont érthető (tehát nem meglepő, bár kicsit mulatságos), hogy pl. nem tud arról a lány hogy menstruál, ill. hogy egyáltalán mi az, mi történik. De maga a szex is, nyilván rájönnek egy nagyon kellemes dolog és szabadidős tevékenység, de szavuk nincs rá, hiszen amikor még 5 évesek voltak akkor még senki se mondta el nekik hogy ezt szexnek hívják.

Ésígytovább, ésígytovább. Nekem abszolút érdekes volt látni hogy két fiatal hogyan jön rá magától az élet dolgaira.

Az egyedüli dolog amit nem nagyon tudtam hova tenni, mert eléggé kilógott a filmből, az az a jelenet amikor Emmeline körül a víz, a hullámok teljesen kékre változnak, sőt ahogy úszik aztán maga is teljesen bekékül. Szép volt a jelenet, nem arról van szó, de vajon itt mire gondolhatott a költő=mire akarhatott utalni a rendező, ezzel mit akarhatott üzenni?
(Lehet csak annyit hogy lássuk hogy tényleg mennyire kék az a lagúna, és hogy így ne is akarjuk firtatni miért lett az a film címa az ami? :) Tényleg nem tudom.)

Az egyedüli komolyabb logikai baki meg sztem az benne (azon kívül persze hogy azért valójában sztem igen kicsi a valószínűsége hogy két 5 éves gyerek ott a vadonban, magára hagyatva életben tud maradni, pl. ha az a hajó amit a srác összetákolt vízre bocsájtva fél perc alatt összeroskadt, akkor annak a házikónak is amit építettek már rég össze kellett volna dőlnie a trópusi hurrikánoktól), hogy nem tudják hogy mit kell adni az újszülöttnek. Mármint hogy még az anya se. Persze én még sohasem szültem és nem is fogok férfi lévén, de az, hogy a mellével kell etetnie gyermekét annak nem ösztönösen kellene jönnie egy anyánál (tehát akkor is ha addig senki se mondta neki)? Értitek, és bocsánat hogy a lányt most egy állathoz hasonlítom, dehát az anyaállatoknak sem mondja el senki hogy mit kell tenniük kicsinyeik megszületése után, mégis tudják, ill. ösztönösen megteszik. És az ember is ösztönlény a mai napig, csak mivel mi gondolkodunk is, így az azok általi késztetéseket ha akarjuk képesek vagyunk felülírni.

Amúgy sztem nagyon megkapó volt a két gyerekszínésszel, Elva Josephsonnal és Glenn Kohannel is még az első fél óra. Én imádtam velük is a film minden percét.

Ja és a vége sztem: én úgy veszem hogy nem haltak meg. Tudom hogy az öreg matróz azt mondta nekik hogy attól a bogyótól örökre elalszanak, de
1. azért nem volt ő egy botanikus, sztem csak azért mondta ezt nekik hogy biztos ami biztos, vagyis valójában sztem nem is ismerte a növényt, csakhát épp ezért gondolta inkább jobb az óvatosság.
2. a folytatás bár ugye elvileg pont onnan folytatódik ahol ez végetért, de ha jobban megnézzük Emmeline és Richard megtalálását teljesen újraforgatták, teljesen más szövegekkel, ezért én azt nem is veszem kvázi "valódi" folytatásnak, hanem inkább olyan mintha az 1. résznek lett volna egy alternatív befejezése, és mintha azt folytatták volna. Nem tudom érthető-e :) (A 2. rész mellesleg engem már amúgy sem érdekel, úgyhogy én könnyen el is tudok vonatkoztatni tőle, ill. hogy az mit akar nekem megmagyarázni.)

Sztem igazi klasszikus ez is. Lehet hogy nincs olyan filmtörténelmi jelentősége mint mondjuk a Schindler listájának, de attól még ez a film is asszem nekem egy örökre kedves emlék marad, egy olyan életérzés valaha készült legnagyszerűbb filmvászonra álmodása, amely után mindenki vagy legalábbis majdnem mindenki vágyakozik néhányszor az élete során.

Spoileres lesz!!!!!!!!!! előre szólok.

Ennek a Tarantino filmnek is megvannak a maga erősségei, ill. a szokásos, csak erre a rendezőre jellemző szórakoztató stílusjegyei (bár mintha filmről filmre egyre kevesebb lenne belőlük, pl. ebből is hol voltak már azok a tényleg hosszú és egyben sokszor vágatlan, de mégis annyira jó dialógusok amelyek a korai filmjeit jellemezték?), de összességében vhogy nem is tudom……….. eleve azért nem volt ebben a témában 160 perc. Persze a hosszú játékidő is egy tipikus jellemzője Tarantinonak, csak vhogy régebben azért indokoltabbnak érezte az ember. Itt pl. az a Playboy villás jelenet is miért kellett? Mi is történt ott? Hát a film szempontjából biztos hogy semmi érdemleges. Akkor már legalább Hugh Hefner-t megjeleníthette volna vki benne, hogy mégiscsak legyen vmi apropója. És ez amit most kiemeltem csak egy volt a sok ilyen közül.

DiCaprio persze nagyon jó itt is (külön élvezhette gondolom a sok szerep a szerepbent). Pl. nagy pillanat volt az is amikor a forgatási (ebéd)szünetben elsírja magát, merthogy miközben mesél a kislánynak hogy miről szól az éppen olvasott regénye, ráeszmél hogy mennyi párhuzam van az ő pályafutása és az éppen olvasott regény főszereplőé között. Bár abból a jelenetből is talán ki lehetett volna még többet hozni azzal ha elárulja a lány hogy kicsoda, és pl. bemondja hogy Meg Ryan, vagy Nastassja Kinski, vagy Virginia Madsen (ők mindannyian 8 évesek voltak 1969-ben, ahogy a filmben látható gyerekszínész is), ezzel is egy újabb hírességet (vagy legalábbis annak nevét) szerepeltetve Steve McQueen-é mellett. Csakhogy hadd lessünk ezen is :)

Vagy amikor Timothy Olyphant karaktere hozza kellemetlen helyzetbe azzal hogy elkezdi arról faggatni hogy

Timothy: Figyelj, valamit muszáj megkérdeznem tőled. Tényleg előled halászta el McQueen A nagy szökést?

Leo: Nem voltam meghallgatáson, nem találkoztam John Sturgesszel, szóval nem mondhatnám, hogy elhalászták előlem a szerepet. De az a hír járja, hogy egy röpke pillanatig McQueen fontolgatta, hogy lemondja a filmet, és akkor egy ideig rajta voltam egy négyfős listán.

:DDD Amúgy itt végképp rájön az ember (ha addig esetleg még nem történt volna meg), hogy ez a Rick Dalton talán mégsem egy akkora ász, mint amekkorának mondjuk a film legelején még kinéz. De különben ez is egy jó oldala volt a filmnek sztem, tehát a karakterrel ez a lecsúszott színészes drámai vonal. Amely vonal talán abban a lakóbuszos Leós elfelejtett szöveg miatti kiakadásban éri el a legszomorúbb de egyben mégis a legviccesebb csúcspontját, hiszen miközben röhöghetünk magán az őrjöngésén közben sajnálhatjuk is a sorsát, hogy az odáig jutott hogy amiatt ilyeneket őrjöng:

De! az igazán érdekes arc az mégiscsak a Pitt által alakított Cliff, akiről nem mellesleg még azt sem tudjuk meg hogy tényleg megölte-e a feleségét (hiszen az a hajós jelenet nem lett végig megmutatva), ezzel is növelve a karakter személye körül kialakuló elemi feszültséget, főleg a film utolsó stádiumában.

És hát akkor a vége. Az (is) különben nagyon jó Tarantinoban, hogy nála sosem tudhatod hogy mi lesz a vége/ki marad életben stb., és a Becstelen Brigantyk óta tisztában vagyok vele hogy a történelemhamisítástól sem riad vissza. Ez persze nem feltétlen baj (ezek a filmek úgyis is csak az ő univerzumában működnek/léteznek, tehát ha elfogadjuk közben a rendező sajátos játékszabályait a történetvezetésre/dialógusokra/koreográfiára/emberi anatómiára egyszóval mindenre vonatkozóan), sőt mint írom épp ellenkezőleg, mert így legalább nála tényleg sosem lehet tudni hogy mi lesz. És épp ezért így, ebben a filmjében is végig lehet izgulni azon hogy mi lesz Rick Daltonnal, Cliffel, az ő blökijével :) nameg persze mindenekelőtt Polanski feleségével és az ő barátaival, már ha lesz velük egyáltalán valami - és ugye nem is lett :) És vhogy jó is volt ez a vége, így happyenddel, mert így legalább az igazságérzetünk is jól meg lett simogatva ezáltal, ami nekem spec. elég jól is esett.

Amúgy tényleg annyira kiszámíthatatlan volt hogy mi fog történni a végén, én arra is gondoltam pl. hogy Cliff az acides cigitől megtébolyulva - kombinálva a végig rejtélyben maradt, ködös múltjával - esetleg saját maga fogja a szomszéd házban tartózkodókat lemészárolni. Aztán arra is hogy full heppiend mentesség lesz (mert ugye Tarantinonál akár ez is megtörténhet, ahogy meg is történt már), tehát nemcsak Sharon-ékat hanem Rick-et és Cliff-et is kinyírják a hippik. Hát nem ezek lettek :)

De a soundtrackje miatt is végig olyan nagyon szeressem vagy ne szeressem kettőség volt végig bennem. Értem ezalatt hogy pl. egyrészt a zenekar rajongójaként nyilván jólesett hogy két Deep Purple szám is felcsendült a filmben (a Kentucky Woman: https://www.youtube.com/watch?v=iJ1RNT8x4FA és a Hush: https://www.youtube.com/watch?v=W1PNvopXjbg ), ahogy erős mosolyt csalt az arcomra pl. a Mrs. Robinson https://www.youtube.com/watch?v=9C1BCAgu2I8 is, meg nyilván a California Dreamin https://www.youtube.com/watch?v=9YicQtP-xyg is nagyon adta a kor hangulatát. Csakhogy: mindemellett én a régi Tarantino filmekben pont azt is szerettem hogy egy csomó (addig nekem) tök ismeretlen előadó tök ismeretlen vagy lehet annak idején nem tök ismeretlen, de azóta tökre elfelejtett, de közben meg tökjó számaira hívta fel a figyelmem (az egyik legjobb példa erre az hát persze hogy a Ponyvaregény Misirlou-ja: https://www.youtube.com/watch?v=V4eEqN4HY7Q Dick Dale-ről addig azt se tudtam hogy létezett). Na ilyen „felfedezést” ez a film se nagyon nyújtott - amit a legutóbbi, régebbi korokban játszódó filmjeiben (amely korokban még mint olyan hogy könnyűzene még nem is létezett ugye) még csak-csak megértettem és így elfogadtam, de egy 1969-ben játszódó filmnél már azért elvártam volna Quentintől hogy prezentáljon már nekem pár akkori, ismeretlen vagy közben feledésbe merült gyöngyszemet is.

Összességében ez egy tipikus 4-es nekem. Négyes csak azért mert a műsorideje ellenére elég kevés az igazán szórakoztató pillanat/jelenet/párbeszéd/egysoros benne (lásd Ponyvaregény, amiből oldalakat lehet idézni, vagy pl. Mr. Drapp/Mr. Szőke aranyköpései a Kutyaszorítóban-ban - ebből mit fogsz?). Viszont a kort azt meg nagyon szépen megidézte, és mivel én amúgy imádom ezt a kort, ebből a szempontból meg végig imádtam ezt a filmet is nézni. + mint írtam nekem a befejezés is tetszett. Szóval tényleg, ez számomra amolyan tipikus „jó”, ill. kiegészíteném: jó volt egynek. Ill. egyszer. Mert amúgy ez megint nem egy olyan Tarantino film lett amit gyakran elő fogok még venni, akárcsak egy-egy jelenete miatt (mint ahogy a 90-es évekbeli gengszterfilmjeit szoktam, mindez persze összefüggésben azzal is amit pár sorral fentebb írtam). Mindenesetre az Aljas nyolcas-hoz képest így is kellemes felüdülés ez a film, nekem az volt a mélypont az eddigi munkásságában (azt 1xűen már untam, annyira vontatott volt). Nameg: oké mint írtam, ehhez a korhoz én is vonzódom és tudom hogy Tarantino is (ennek már ezen film elkészülte előtt is kb. kismillió jelét adta), tehát meg van értve hogy fontos volt neki ez a film. DE!!! akkor is, végre visszatérhetnénk már a jelenbe egy Tarantino filmben, annak mostmár nagyon tudnék örülni. (De ezt meg lehet már hiába is várom, merthogy úgy néz ki hogy a köv. - és egyben elvileg utolsó! merthogy azzal meglesz a 10. rendezés - project egy Star Trek film lesz. WTF????????????? :( )

Ja és még egy végső gondolat: azzal amúgy nem értek egyet hogy Tarantino ezzel meggyalázta volna Sharon Tate emlékét (mint azt olvastam nem egy helyen). Erre a filmre esetleg a hippik ill. a velük szimpatizálók nézhetnek némileg rossz szemmel, hiszen a kor messze legjellegzetesebb, legjelentősebb szubkultúrája egyetlen, a Manson vezette bűnbanda képében jelenik meg - bár sztem ez is elég erőltetett, elvégre ezek a Spahn-tanyáról jövők tényleg kegyetlen gyilkosok voltak ill. azokká lettek hippiség ide vagy oda, ezen nincs mit szépíteni. És ha egyszer Tarantino Mansonékról és az ő Helter Skelter-jükből akart filmet készíteni…….

Meg különben is, csak meghallgatom újra Scott McKenzie örökzöldjét, a San Francisco-t

vagy akárcsak belenézek újra a Michael Wadleigh rendezte Woodstock c. dokuba

és máris helyreállt bennem a világ rendje=máris újra úgy érzem hogy rossz korba születtem, merthogy a 60-as években akarok élni :( és term. így, ill. csakis így, hippiként :) (Manson és a többi Jézus-mozgalmas ill. egyéb szélsőséges meg min. tehet egy szívességet)

2019-10-05 00:43:31 Reservoir Dogs (1992) / Kutyaszorítóban convar (5) #103

Úgy gondoltam hogy minden idők egyik legjobb, legőrültebb Tarantino karaktere külön is megér(demel) egy tribute videót:

Kutyaszorítóban - "bestof" Mr. Drapp/Mr. Szőke