convar

Regisztráció: 2012. július 22. (11 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Pár kiegészítés még a kedvenceimről:

- filmek:

1. Pink Floyd The Wall
2. Sin City
3. The Straight Story - Igaz történet
4. Dogville

Csak eddig vagyok biztos a sorrendben, tehát a többi csak felsorolásszerűen:

Féktelen Minnesota (Feeling Minnesota)
Őfelsége pincére voltam
A cigányok ideje
Amerikai szépség (American Beauty)
Rekviem egy álomért (Requiem for a Dream)
Bourne-rejtély/csapda/ultimátum

Egyébként imádom a scifiket is, már-már betegesen vonzódom a műfajhoz. Nagy Terminator fan vagyok, de a Szárnyas fejvadász (Blade Runner), az Alien-ek, és a Predator-ok is alap.

Amiket általában kerülök: a Michael Bay és társai féle popcornokat és a vígjátékokat. Ez utóbbinál kivételt képeznek a "magyaros ízesítésűek". Az Üvegtigriseket pl. nagyon is szeressük! :)

- sorozatok: Twin Peaks, Maffiózók (The Sopranos), TSCC - Sarah Connor krónikái, Drót (The Wire), Sötét angyal (Dark Angel), Dollhouse

- TV műsor: Beugró, Mindenből egy van

- sportág: tenisz, autó-motorsportok

- sportoló: Ayrton Senna forever

- sportolónő: Agnieszka Radwanska, Simona Halep, Ana Ivanovic, Sabine Lisicki, és nem utolsósorban Li Na

- zene: Vaya Con Dios, Bruce Springsteen, Dire Straits, Ghymes, Quimby, Pink Floyd, INXS, The Doors, Led Zeppelin, Deep Purple, Aerosmith, Lenny Kravitz, Sheryl Crow, Santana, Franz Ferdinand, Oasis, Katie Melua, Norah Jones, Faithless, Depeche Mode, Apollo 440, Kosheen

- könyv: George Orwell: 1984, Frank Herbert: A Dűne

Filmes osztályzataim, összegyűjtve:

Szimulátorozom is, én lennék a magyar Grand Prix Legends bajnokság, a HGPLM utolsó bajnoka:

Jelenleg itt versenyzek: http://www.eolc.de/board/open.php?f=member&mID=909 de itt is sokszor indultam: http://freeleo.hu/weekly/?page=Driver&driver=Gabor%20Olah

Indavideo: http://indavideo.hu/profile/convar
Youtube: http://www.youtube.com/channel/UCH9fakOo40rOv7HGvbGc1rQ

Rendezők: Guy Ritchie, Quentin Tarantino, Robert Rodriguez, Woody Allen
Színészek: Ashley Judd, Charlize Theron, Jennifer Connelly, Jessica Alba, Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Rudolf Péter, Salma Hayek, Steven Seagal, Summer Glau
Korszakok: alapjában véve nekem nem ettől függ hogy egy film jó-e.

Születési év: 1979

The Tracker
Nyomkövető
5 2023-10-06 ?
Aïlo: Une odyssée en Laponie
Ailo: Egy kis rénszarvas nagy utazása
5 2023-02-06 ?

Halloween H20: 20 Years Later
Halloween H20: Húsz év múlva
3 2022-12-30 2,9

fél OFF

"Akkor mondok 2 undoríto horrort mert ez tökre nem volt az :grotesque, regoregitated sacrifice."

Meg ott vannak Az emberi százlábú filmek is. Na ennek a 2. részét nekem már nem is sikerült végignézni. (Ill. a 3. résszel emiatt inkább már be sem próbálkoztam.)

előzmény: edi95 (#3)

Sziasztok!

Hol lehet emailcímet módosítani az oldalon?

Előre is köszi a választ.

Üdv, convar

:D

előzmény: ryood (#37)

Imádtam a film Bródy János - Földvár felé félúton féle alapfelütését, tehát hogy (sztem) ez az alkotás is igazából az egy adott és csak abból a hirtelen megszülető élethelyzetből adódó, de gyorsan elillanni is képes pillanatokról szól, tehát azokról, amikről akár már közben is egyből tudod, vagy legalábbis érzed, hogy ha nem nem kapod el, ha hagyod magad mellett elmenni, akkor az már lehet soha többet nem is jön vissza. Az alkotók véleményem szerint ezt a hangulatot próbálták megragadni (főleg a film 2. felében, illetve ahogy haladtunk a reggel felé, egyre inkább), és átadni nekünk filmnézőknek, véleményem szerint sikerrel.

Ami viszont ugye egy alapvető különbség a Földvár felé félúton és az Egy éjszaka Rómában között, hogy míg Bródy valóban el is szalasztotta ezt a múló pillanatot ("Otthagytam őt, és mást is, jól tudom" https://youtu.be/Fq4pQHUfNNE?t=200 ), itt a lányoknak legalább egy éjszakájuk volt arra, hogy egymáséi legyenek mielőtt másnap a saját rohanó életük tovasodorja őket és ezzel együtt valszeg örökre el is válassza őket egymástól.

Szerencsére :) Mert hát ha ők is veszni hagyják és úgy járnak mint Bródy, akkor nincs film, ill. max egy 5-10 perces rövidfilm lehetett volna belőle. Másrészt hát igen, hetero férfiként én is vállalom és ki is mondom: ilyen ízlésesen tálalt ilyen pucér női testek, mitöbb, fazonigazított vénuszdombok szinte non-stop látványa, ilyen profi operatőri, világosító és egyéb más stáb munkával is tényleg, szószerint egy élmény volt, mintha csak vmelyik klasszikus festő klasszikus aktmunkáját láttam volna megelevenedni. Persze ettől még hogy mennyiben tekinthető ez, tehát ez a filmre jellemző folyamatos meztelenkedés a szó szoros értelmében véve FILMélménynek az persze egy jó kérdés, mindenesetre részemről mindenképpen a film vizuális értékeihez írható akkor is, mese nincs.

Meg hát tényleg maguk a csajok is, főleg Natasha Yarovenko...... persze Elena Anaya sem egy csúnya nőszemély, sőt! de így, egy vásznon Yarovenkoval akkor is inkább csak egy jóféle "szomszéd csaj" benyomását kelti, mert Yarovenko viszont mint ha tényleg csak egy divatbemutatóról szökkent volna ide, annyira modellalkatú és arcú, annyira tökély az egész nő. (Amúgy csak érdekességképpen, Yarovenkot ebben a Penelope Cruz rendezte (!!!) rövidfilmben/reklámfilmben láttam először, először 0:31-nél tűnik fel benne, ő nyit ajtót:
Már itt eldöntöttem hogy őt még legalább 1x, valamiben még látnom kell :) Amúgy nézzétek csak végig a kisfilmet, mert lesz ám csattanó is, méghozzá nem is hinnétek hogy kivel :) )

Szóval igen, ez a fajta történet/hangulat/mondanivaló hármasfogat + Natasha Yarovenko részemről végül rendesen megtette a hatását - főleg a film végére érve, amikor már felcsendül a film nagyszerű és megkapó záródala is, a Russian Red - Loving Strangers-e https://www.youtube.com/watch?v=nHx9zM_ievU is, hogy azáltal is maradandó nyomot hagyjon bennünk a film. Mondom, nálam sikerült is.

2022-12-11 16:42:51 The Animatrix (2003) / Animátrix convar (4) #12

Korántsem egyenletes a színvonala - de hát ugye hogy is lehetne az, ha 1x ugye (majdnem) minden epizódot más és más rendezett/"animált"/és írt. Ilyenkor nyilván szinte törvényszerű, hogy lesz amelyik majd jobban megtalálja az ízlésünket, és olyan is amelyik meg kevésbé, vagy akár egyáltalán nem.

Így aztán volt benne olyan kisfilm is amelyik szinte egyáltalán nem tetszett (pl. a futós, tehát a Világrekord epizód, nekem az vhogy sehogy se jött be, se a története, se a "grafikája"), meg egy olyan is, amelyik viszont annyira betalált, szíven ütött mind a sztori ötletességével (meg azzal is persze ahova az egész végül kifutott), mind a kivitelezését tekintve hogy tényleg, utána percekig csak az államat keresgéltem (ez meg amúgy a záróepizód volt, tehát Az emberi Mátrix).

A többi meg mind akkor nyilván vhol a kettő között. Bár mivel szerencsére a többi tetszési indexe is inkább utóbbihoz volt azért közelebb, ill. mert egyébként is értékelem az Animátrix alkotóinak abbéli VALÓS, jószándékú igyekezetét hogy ÉRDEMBEN is tágítani próbálja a Mátrix univerzumot, így részemről asszem teljesen reális végeredményül akkor ez a 4 csillag.

Amúgy ha egyenként, kisfilmenként is lebontom a véleményem, akkor kb. ezek úgy néznek ki hogy

1. Az Osiris utolsó útja: ugye ez még nem egy olyan nagy lélegzetvételű sztori, de mivel egyébként gyönyörűen meg van csinálva, és mert az ebben történtek közvetlenül is kapcsolódnak a Mátrix filmekhez (ugye az Újratöltve elején meg is említik az Osirist, amúgy a másik ilyen, tehát amely rész közvetlen kapoccsal is rendelkezik a filmekhez az még ugyebár a Kölyök története, akit a filmekben aztán Clayton Watson fog alakítani), így: 8/10

2. és 3., avagy A második reneszánsz I. rész és II. rész: mit is lehetne ezekre mondani. Hihetetlen látványosak, végre kaptunk vmit (mármint vmit=elég sokat) abból is ami a jelen és Morpheusék kora közt történt, tehát hogy hogy jutottunk, juthattunk el odáig, hogy a gépeknek már csak bioelemnek kellünk: 9/10

4. Kölyök története: ugye az egyedüli epizód amelyben Neo is szerepel. Szépen fel is van építve a cselekmény, viszont mivel a grafikája, vagyis az animációs technológiája ennek azért annyira nem nyerte el a tetszésem, így csak: 7/10

5. A Program: érzésem szerint ez nem volt azért egy olyan nagy durranás. Sőt, kicsit olyan alibi cuccnak tűnt, csak hogy meglegyen a játékidő: 5/10

6. Világrekord: erről fentebb írtam már. Ez meg aztán végképp nem, nem és nem. Alig vártam hogy vége legyen: 3/10

7. Hiba a rendszerben: ennek a sztorija nagyon adta magát (ugye még a köznyelvben is él a mai napig egy olyan kifejezés hogy "hiba van a mátrixban", amit ugye akkor mondunk, amikor vmi nagyon furcsát tapasztalunk), és jól meg is csinálták, szóval: 8/10

8. Detektívtörténet. Szeretem a Mátrix világát, és szeretem a film noirokat is. Na de hogy a kettőt együtt is? Háááát..... De mivel amúgy végülis szépen meg van rajzolva, és mivel maga a történet sem rossz, nameg mert még Trinity is szerepel benne, ezért: 7/10

9. Az emberi Mátrix. Na ez tényleg ÜBERKOLOSSZÁLIS volt. Csúcs történet (sztem tényleg nagyon ötletes volt ez a fordítsuk meg a szerepeket dolog), csúcs látványvilág (mondom:

legalábbis engem teljesen levett a lábamról ez az fajta animációs alakzat- és színorgia), vagyis: csúcs Mátrix (élet)érzés. De tényleg, számomra ez a záróepizód volt az, amely úgy éreztem teljes mértékben fel tudott nőni még az 1999-es alapfilmhez is, mert nekem végül akkora katarzist adott (és csak ez) amelyet utoljára, bő húsz éve még az első film, annak első megtekintésekor. Szóval ez, ezek után nekem nem is volt kérdés hogy: 10/10

Egyébként hatalmas respect Keanu Reevesnek és Carrie-Anne Mossnak, hogy itt is hangjukat adták a Matrix béli karaktereiknek, az ő közreműködésük is nyilvánvalóan sokat dob a mű élvezeti és egyéb más értékein is.

Mert persze már van neki amúgy is, és sztem nem is kevés (hála ezért legfőbbképp az eredettörténetként funkcionáló A második reneszánsz I.-II., a Kölyök története és az imént általam leginkább felmagasztalt Az emberi Mátrix epizódoknak), igazából majdnem annyi mint a látvány terén abszolút csúcspont Újratöltvének és a szinte végig csak a jövőben játszódó, a történet szép (bár egyben persze szomorú) és kerek lezárásaként nagyszerűen helytálló Forradalmaknak, ill. 1000x, vagy nem is, inkább milliárdszor több, mint a gyalázat rossz, sokszor paródiába hajló és ezért mítosz romboló Feltámadásoknak.

Elöljáróban annyit hogy nekem a Matrix az egyik kedvenc sci-fi franchiseom. Imádtam az első három filmet, + (pár hét óta, amikor először volt hozzá szerencsém,) az Animatrix-ot is.

És ezért hogy ne szapulással kezdjek, hogy lássátok próbálom benne a jót is látni, szóval ami sztem jó volt benne:

- a Gépek városa, az emberi kapszulák végeláthatatlan sokasága még mindig, ebben is k.jól néz ki. Nameg úgy ált. is, be kell látni hogy látvány terén nagyon "szép" ez a film, igazából az eddigi legszebb Matrix film. Szóval az operatőri munka az tényleg kimagasló, és az effektek, CGI-k is nagyon profin megcsináltak mind egy szálig (meg talán eleve ennyit fejlődtek még a Forradalmak óta is).

- a White Rabbit, ill. hogy ezáltal felfedezhettem magamnak ezt a dalt is (ezért tényleg kösz Wachowski!), meg ez a dal tényleg nagy ötlet volt mert tényleg nagyon adta is oda, márcsak a szövege miatt is:
https://www.youtube.com/watch?v=pnJM_jC7j_4 (amúgy nem is értem hogy maradhatott ki nekem eddig ez a dal, hiszen imádom a hippi kultúrát, imádom 1967-et, "A szerelem nyarát" és mindent, amit mindez a 60-as évek 2. felében és a 70-es évek elején szült! Amúgy épp most indítom el a dalt közben asszem vagy hatodszorra :D)

A legrosszabb, legszánalmasabb pillanatok pedig:

1. először is a sztem abszolút mélypont: szegény Neo, már nem tud repülni! Hú de vicces volt! Ja nem, inkább végtelen szánalmas! Eskü, ezt már tényleg nem akartam elhinni hogy ez egy Matrix filmben, hogy ezt Wachowski komolyan gondolta (meg azért Keanu te is elmehetsz ám a 'csába, hogy ilyenekre aláírtál):

2. nehogy meg tudja fogni Neo és Trinity egymás kezét, mert akkor felborul a tér-idő kontinuum!!! (ez is WWWWWWWWTTTTTTTTFFFFFFFFF???????)

3. Neo/Thomas/Keanu ül a budin (és igen, minden másra ott a MasterCard). Igen, ez is még pont kellett bele, hiszen ennek is annyira megvolt a helye és jelentéstartalma a filmben, tehát egyáltalán nem volt öncélú.

Ja de!!!!!!!!!

És ami ezeken kívül történt? Hát azokat is inkább jobb hagyni a francba, mint ahogy ezt az egész filmet, ezt a sokszor még nézni is rettentően kínos, sztorit tekintve túlnyakatekert, de mégis, ennek ellenére teljesen tét nélküli (mármint persze azon kívül hogy két lassan kisnyugdíjas között újra szárbaszökken-e a szerelem *** - hát igen, az első három film után, amelyekben még az emberi faj fennmaradása a tét, eljutottunk ide is), és a sok humor beemelésével önmaga paródiájává való, sőt ezáltal vhol az első három részt is utólag meggyalázó f*stengert.

Egyszóval annyira kártékony ez a film, hogy én is inkább úgy veszem hogy ez a 4. rész inkább meg sem történt, vagyis, hogy nekem tehát ez a franchise a Forradalmakig tartott. (Amúgy pont kb. úgy mint a Terminator sagánál meg a Genisys és a Dark Fate, annál is azt várnám már hogy végre vigyék már tovább inkább a Salvation vonalát hogy tényleg haladjunk is tovább vmerre, persze azt is valszeg várhatom már.)

*** nem, amúgy nem gondolom hogy csak a 20 éveseké a világ, az idősebb korosztálynak is lehetnek, sőt legyenek is érzései - csak könyörgöm, ne ez adja már egy Matrix film, tehát egy a posztapokaliptikus disztópia/cyberpunk/harcművészeti film/film noir műfajok minden idők egyik legérdekesebb, legélvezetesebb 4 az egyben filmkoktéljának indult filmszéria főgerincét, mert az kb. uolyan nonszensz, uolyan totális fókusztévesztés mint pl. Cicciolina politikus pályafutása, vagy ha mondjuk Ganxsta Zolee kiadna egy gyerekalbumot. (ilyen témára ott van pl. a Minden végzet nehéz, mondjuk Reeves abban is játszik :D)

Itt a pont.

előzmény: Tinuszka (#47)

Én most csak az érdekességek fülhöz szólnék hozzá: most őszintén, mi abban az érdekes hogy az Agymenőkben hogy gúnyolódtak rajta? Meg úgy egyáltalán - term. a sorozat fanjain kívül - mégis ki a francot érdekel?

Meg egyébként is, ezek inkább a sorozathoz tartozó érdekességek, mint magához a filmhez.

2021-12-17 01:33:31 Sharky's Machine (1981) / Bukott zsaru convar (?) #2

Még jó hogy nem is kell.