Glasseye

(kitiltva)

Regisztráció: 2012. július 20. (11 év, 8 hónap)

300: Rise of an Empire
The Last Stand
Erőnek erejével
4 2014-02-26 3,3

2014-03-08 18:17:58 The Book Thief (2013) / A könyvtolvaj Glasseye (5) #13

Az itteni kommenteket olvasva ez egy nagyon megosztó alkotás lett. Szerintem pont az ilyen filmekből (mint ez is) amik vagy jók vagy rosszak lesznek a klasszikus alkotások. Tipikusan olyan film a Könyvtolvaj amit vagy imádni vagy gyűlölni lehet. A kettő között semmi sincsen. A néző vagy elért már egy olyan érzelmi fejlettségi fokra hogy megértse az alkotás mondanivalóját, és átérezze a karakterek szenvedését az nagyon kiválónak tartja, míg aki érzelmileg kicsit visszamaradott, érzéketlen, hiányos empátiájú annak nem jött be az alkotás. De ez csak az én véleményem. Meg lehet hogy nincs igazam csak én így érzem :P

Na ma sikerült megnéznem. Hát nagyon nagy bajban vagyok most ezzel a filmmel mert nem láttam az előzményét. Így nem is értettem hogy függhet össze az első rész eseményei a másodikkal. Mit keres ebben a részben Leonidasz stb.. De aztán szerencsére rájöttem hogy a két csata nagyjából egyszerre történt és így már logikus lett a film felépítése. A színészi játék pazar volt, különösen Xerxész és a főgonosz nő játéka nyűgözött le. A görögöket alakító színészek a dagadó izmokon és a üvöltésen kívül sok színészi produktumot nem nyújtottak. A látványvilág nagyon gyönyörű volt, bár sokalltam a művért a moziteremben mellettem egy nyugdíjas házaspár ült és ők olyankor csak húzták a szájukat és eltakarták az arcukat a kezükbe a kaszabolások láttán.
Összességében azért négyest adok rá mert látszik hogy sok munka van a filmben és nagyon gyorsan elszaladt az a 100 perc amíg tartott a film. Mondjuk azt nagyon sajnáltam hogy a vége olyan hirtelen ért véget még a hátralévő harcokat szívesen megvártam volna!
De nem leszek telhetetlen egy jót simán megérdemel, én csak mindenkinek ajánlani tudom!!
Idén ez volt az első film amit moziban láttam egyébként :)

2014-03-06 13:47:37 Rush (2013) / Hajsza a győzelemért Glasseye (3) #82

Hú most bajban vagyok ezzel a filmmel hogy osztályoznom kell. Elősször is ez egy olyan alkotás szerintem ami nagyon az érzelmekre hat. Ez jó pont nálam. Viszont nagyon nagy hátránya az alkotásnak hogy számomra két teljesen unszimpatikus karaktert mutatott be. A film elején borzasztóan gyűlöltem a laza, alkoholista drogos Hunt-ot. De aztán ahogy bemutatták az ellentétét a visszafogott, elegáns és mindig kimért úriember Niki Laudat hát nem tudtam eldönteni hogy most melyik a rosszabb. Mindkettő karakter nem volt az esetem, egyikkel se tudtam azonosulni. Pont emiatt számomra élvezhetetlen lett a film javarészt. Viszont Lauda balesete után ahogy mutattáka visszatérést és negyedik lett a versenyen tehát baleset utánni első versenyén hát lúdbőröztem. Az a pár perc a versenyből amit mutattak év jelente volt számomra. amit most spoilerben leírtam ezek miatt azért megkapja a közepes osztályzatot tőlem!

2014-03-05 20:19:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Glasseye #20589

Nem is tudom. Valahogy olyan rosszul érzem magam, unatkozok stb.. Most néztem magyar-finn meccset egyébként háét Pintér attila-t nem rúgják ki akkor most se jutunk ki EB-re szerintem!

előzmény: purplerain (#20587)

2014-03-05 19:00:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Glasseye #20585

Unatkozok :// Valakinek nincs kedve beszélgetni?

Év filmje nálam. Nagyon tetszett a karakterek szépen ki voltak dolgozva, gyönyörű látványvilág és örök modanivaló. Különösen tetszett hogy a narrátor nem egy szereplő volt hanem maga a halál.
Bár a film nagy hibája volt szerintem hogy nem ábrázolták valósághűen a főszereplőlány nevelőszüleinek halálát. Semmi vér nem volt rajtuk. Azon filoztam hogy akkor lehet hogy füstmérgezésben haltak meg. Meg ugye a halottaknak leesik az állkapcsuk, nekik pedig olyan volt a fejük mint az élőknek. Apróságok de ezek azért zavaróak voltak nekem legalábbis!

Egyelőre még csak a film felénél járok de lehengerlően szép, megható, tragikus de szívmelengető alkotás! Talán még ilyen jó filmet nem is láttam idén. Valahogy minden klappol benne a történelmi események hű ábrázolása, a karakterek nagyszerű kidolgozása és a látványvilág az valami elképesztő. Ennél szebb filmet még nem is nagyon volt alkalmam megnézni szerintem. Amikor mutatják a polgármester házát a színek olyan varázslatosak, pompásnak mutatnak hogy hihetetlen. Vagy az elején ahogy robog a gőzmozdony a téli tájban az is nagyon szépen kamerázott jelenetsor. Az operatőrnek adtam volna Oscar díjat. Értékelést majd akkor írok ha végignéztem a filmet csak ezt a szösszenetet most ki kellett írnom magamból. Aki csak teheti és ideje engedi (mert két és fél órás film!) az nézze meg, nem fog csalódni ;)

2014-03-03 18:56:53 [In Memoriam...] Glasseye #1470

RIP tényleg nagyon nagy hatású filmművész volt! Egy géniusszal szegényebb lett most a filmvilág.

előzmény: somogyireka (#1467)

2014-03-03 16:49:58 Bullet to the Head (2012) / Fejlövés Glasseye (4) #28

Jó kis délutáni szórakozást, kikapcsolódást nyújtott nekem ez a pörgős kis film. sylvester Srallone-n nem fog az idő ugyan úgy harcol mint fénykorában. Összességében egy jót adok rá mert az akciójelenetek a helyükön voltak és feltöltött a film :)

2014-03-03 08:17:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] Glasseye #7481

Múltkor csináltam egy tipplistát hogy kik fogják nyerni az arany szobrocskákat. Hát kb 8 tippem közül kettő jött be Jared Leto és a legjobb animációs filmnek járó díj a: Jégvarázs

Szerintem Jared Leto nema alakított olyan frenetikusat de mivel egy transzexuálist vagy transzvesztitát nem is tudom mit alakított, szerintem ezért is kapta meg. Az USA-ban nagyon rá vannak kattanva az LMBT jogokra így egy kicsit kedvez a más embereknek az akadémia. A mielőtt meghaltam is egy melegről és HIV fertőzött emberről szól és abban is a főszereplő Matthew McConnaghy nyerte a szobrocskát. A tizenkét év rabszolgaság pedig a négerek szenvedését festi meg nagyon nyersen, erőteljesen. Szóval az idei Oscaron szinte csak a hátrányosan megítélt, társadalmialg el nem fogadott emberekről szóló filmeket jutalmazott az amerikai filmes akadémia.
Ennek én személy szerint nagyon örülök mert legalább népszerűsítik, felhívjáka figyelmet arra hogy vannak olyan emberek akiket nem szabadna elítélni csak mert különböznek az átlagtól.

Ja meg még érdekesség hogy ennyi ilyen meleg, transzeszexuális film nyert és még egy leszbikus műsorvezető vezénylte le a díjátadót. Ezzel szerintem nagyon jó nyomon jár az oscar hogy elfogadja a másságot.