unborn12

Regisztráció: 2012. július 15. (7 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Untraceable
Gyilkosság online
1 2012-07-15 2,8
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet
3 2012-07-15 3,0
3 2012-07-15 2,8
The Ruins
A romok
3 2012-07-15 3,0

Jóféle. A remake-hullám újabb áldozata a 78-as kultfilm, mely egy megerőszakolt és bántalmazott nő vendettáját mutatja be a nézőknek, finomkodások nélkül. Nem láttam a 78-as klasszikust, amit sokan elsőrangúnak mások pedig siralmasnak titulálnak. Egy biztos, nekem bejövős volt ez a feldolgozás. A film egyébként jól elkülöníthető. Az első részben a főhősnő bántalmazásának, kálváriájának lehetünk szem és fül tanúi a film második felében pedig rafinált kínzásokkal tarkított bosszúállását tekinthetjük meg. Tulajdonképpen ez egy csodálatos remake lett bárki bármit nyilatkozik. Minden a helyén van kezdve a brutális és kreatív jelenetektől a színészi játékon keresztül egészen a végkifejletig. Talán a film eleje egy kicsit egysíkú és unalmas de gyorsan felpörögnek az események.

Az első részben több alkalommal leült a sztori és lógott a levegőben. Itt viszont nem voltak üres járatok ugyanis mindig történt valami. Bár, ez a második rész sem hibátlan, de nekem jobban átjött, nagyobbat ütött mint Antal Nimród finomkodása az első részben. Vegyes érzelmekkel ültem neki a filmnek. Több izgalmat, nagyobb hajtóvadászatot és részletesen kidolgozott, körülményes forgatókönyvet vártam. Sajnos egyik sem valósult meg mégis elütöttem vele az időt. Érdekelt a szereplők sorsa, kiváncsi voltam a végkifejletre egyszóval lekötött.

2012-07-16 10:50:24 Vacancy (2007) / Elhagyott szoba unborn12 (2) #47

Az alapszituáció pofátlanul egyszerű: az egymástól elhidegült házaspár eltéved, kocsijuk lerobban így az éjszakát egy világtól elzárt motelben kénytelenek eltölteni ahol snuff-filmet gyártó gyilkosokkal kell konfrontálódniuk. A válófélben lévő házasok tapasztalják a perverznek tűnő portás intencióit és próbálnak szökni. Viszont hatalmas hajtóvadászat áldozatává válnak melynek során a vendégszeretetéről elhíresült recepciós mindent videóra vesz, hogy egy kis haszonért eladja a lencsevégre vett brutális vérengzést. Az alapsztori tehát elég jó, viszont Antal Nimród barátunk ezt nem használta ki. A film eleje nagyon nehezen indul, megismerjük a szereplőket és a nem túl szerencsés szituációt. Külön jó a szócsatákat vívó házaspár válságos dramaturgiai viszonya. Voltak benne ismerős, sablonos mozzanatok: lerobban a kocsi, eltévedő szerelmesek, használhatatlan mobiltelefonok. Ezeken megmosolyogtam hiszen ezt már vagy ezerszer láttam csupán más körítésben. Vegyes érzéseim vannak mert összességében egy nagyon jó dinamikájú, izgalmas film, jól megírt dialógusok, kidolgozott karakterek jellemzik. Végig szinten tartja a figyelmet. Viszont láttam már ennél jobbat is kevés volt az adrenalin több izgalom kellett volna. Egyszer érdemes megnézni de nem többször.

2012-07-16 10:48:14 The Roommate (2011) / A szobatárs unborn12 (2) #4

Az alapsztori pofátlanul egyszerű mégis kiválóan alkalmas az idegek pattanásig való feszítésére. Viszont a kivitelezés ezt nem teszi lehetővé. Kidolgozatlan, logikátlan, kiszámítható ráadásul unalmasan indít és a végkifejlet is elég tré lett. Vérciki rendezés, szürke karakterek és nem utolsó sorban semmi izgalom.

2012-07-16 10:41:33 Prom Night (2008) / Szalagavató unborn12 (1) #7

Semmi történet, semmi cselekményvezetés. Unalmas, sablonos, kidolgozatlan és végtelenül kiszámítható. Semmi hangulatkeltés vagy feszültségteremtés. Vérgyenge tinihorror, klisék tömkelegével.