Marquez

Regisztráció: 2012. július 10. (10 év, 6 hónap)

Nem: nem publikus

Amsterdam
Amszterdam
3 2022-11-01 3,1

2022-11-01 19:21:05 Amsterdam (2022) / Amszterdam Marquez (3) #2

Azt kell mondjam, hogy ez a film is ugyanúgy egy nyújtott, unalmas film lett mint az American Hustle .
Maga az üzenet oké, és a végén a kifejtés okés,de a cselekmény dinamikája iszonyatosan vánszorog odáig.
Persze ez csak az én véleményem.

Amúgy a magyar srác apja ugyanabból a faluból származik mint én, csak éppen most kint él Franciaországban :)

előzmény: Amokh (#28)

Mióta láttam ezt a filmet, valahogy nap mint nap, elgondolkodom a témáján, a naturalista megvalósításon, a hiteles párbeszédeken. Igazi kis ritkaság ez, és az ilyen hiteles, és életszagú filmekre van csak igazán szükség. Bár mondjuk ahogy én ezt tapasztaltam az eddig látottakból ez az európai filmeknek, kicsit a sajátja is.Több ilyen film kellene.
Valamint az is elismerendő, hogy a 2 lány szexuális viszonyának ábrázolása abszolút nem dob ki a filmből, hanem inkább átélhetővé teszi azt amin főhősnőnk átmegy.

Megfogja a szívedet,és belemászik a szépségével és bájával, aztán levedli jelmezét és széttépi a szíved a maradék reménnyel együtt.
ZSENIÁLIS!
Az egyik legjobb anime a Chihiro Szellemországban mellett.

Mind a zene ,mind a képi világ elképesztően zseniális.
Már a Dollár Trilógiában is kitűnt a gyönyörű fényképezés.
Sergio Leone-ban 4-edszerre semm csalódtam.
Henry Fonda szerintem fantasztikus mint főgonosz.
De ami nálam nagyon megnyomta ezt a mesterművet az az utolsó jelenet ,és alatta a "Man With A Harmonica" tétel. [link]

De abban is az a legnagyobb amit Harmonica tesz Frank-el a halál beállta előtt.Így ő is átéli azt a szenvedést amit Harmonica-val tett.