kovilaci89

Regisztráció: 2012. június 29. (11 év, 8 hónap)

American Made

4 2021-07-31 4,2
Midsommar
Fehér éjszakák
3 2021-07-18 3,7

Szerintem is jól kifejtetted a lényeget. Annyiban egészítenélek ki, hogy szerintem az "egymásra találás illúziója" halt meg a film végén, az egymás kerülgetése és annak minden negatívuma és pozitíva. Sablonosan hangzik de minden új kezdet az eddigi a végét jelenti.

előzmény: Kogaledo (#95)

2017-07-03 00:50:47 Ed Wood (1994) kovilaci89 (5) #41

Szeretem az ártalmatlan idealista gazemberekről szóló filmeket!

Szubjektív dolgokon kívül azért is érdemel "kiválót" ez a film, mert manapság már kicsit sokallom, hogy a modern természetfilmek akció filmekké váltak valamint csak a hiper szuper különleges állatfajokat emelik ki. Biológusként hízelgő az "átlagos", minket körülvevő élővilágról szóló film :) + pont hogy földrajzi és növény világ is a téma része.

Megtudod mondani az általad említett 3 film címét? Kedvet kaptam hozzá! :)

Összességében jó volt, voltak részek amiket untam, és volt ami kifejezetten szórakoztató volt. Nekem igazából a társadalom kritika tetszett benne:
Jelen esetben egy szexfüggőről van szó, de akár szólhatott volna bármilyen más függőségről is, ami hatalmába keríti az embert. Tetszett a lány lázadása, és hogy a társadalom milyen különféle módokon reagál rá.

Az idei észt filmhetek internetes linkjén találtam rá, sajnos jóval a vetítések után. Van ötletetek honnan lehetne megszerezni?

Szerintem pont, hogy nem tárgyilagos a film. Egy tárgyilagos bemutatása jelen esetben egy személynek és pártnak, a pozitív dolgokat is bemutatja és a negatívat is. Sok az olyan hatásvadász jelenet ahol kifejezetten rossz színbe tünteti fel Hitlert és a náci pártot, mikor a tárgyilagosság megköveteli azt a tényt, hogy őket az emberek beválasztották a parlamentbe. Csak ezen eléggé átsiklik a film, hiszen egyértelműen náci ellenes propagandáról van itt szó. Közepesre értékeltem, de csak mert elszórakoztatott a téma.

Erre mondom azt, hogy ennek a filmnek a fele se igaz! :) Valójában a filmnek csak az eleje és a vége a teljesen igaz. A story nagy része féligazság, hiszen a lelőtt főszereplő naplóját láthatjuk, ami rákontrázás volt az ikrek átverős naplójára, ami szintén részben átverés volt! Vagyis a film ikrek része, magánéletük stb igaz volt, de a dolog másik része köztük Pl: Tesla csak féligazság. A legtöbbet vitatott jelenet a végén a Sci-fi, amikor 2 lett belőle...nos...hazudott.. a sírba vitte a trükkjét, aki meghalt meg a naplóba már szerepelt alkesz hasonmás. Én így látom, de lehet nincs igazam.

2013-01-18 03:31:12 The Truman Show (1998) / Truman show kovilaci89 (5) #47

Egy kiváló filmkritikából tudok csak idézni: " Ez a film rekviem azokért a generációkért akiknek a jólét jutott, akik a tv előtt szocializálódtak, és semmi féle közösség célt, semmi féle egyéni célt nem éltek meg - csak az egymásra jövő szürke monoton hétköznapokat.. munkát, fogyasztást, és a szórakozást. " 10/10

Ez egy jó film, kiváló betekintést ad két elnyomó politikai rendszerbe. Hangulata engem megfogott, a zenéje (Schubret- Piano Trio) nagyon illik a filmhez. Kicsit alulértékelt. 10/7.5