dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (5 év, 8 hónap)

Rendezők: Alekszej Balabanov, Dario Argento, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Lucian Pintilie, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Slobodan Sijan, Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Danilo 'Bata' Stojkovic, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura
Műfajok: horror, krimi, szatíra, thriller, western
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, jugoszláv, olasz
Korszakok: 50-es, 60-as és 70-es évek.

Lakhely: Budapest

1 2018-01-28 3,3
American Pie Presents: The Book of Love
Amerikai pite: A szerelem Bibliája
1 2018-01-28 2,0

Ezt a képet szedjétek le kérlek, sajnos spoileres.
Köszönöm!

Tokeletes, ha szabad kernem az illetekeseket, korrigaljak.
Koszi! :)

előzmény: hhgygy (#12297)

Egyebkent ez frankon igy ertelmezendo? Mert ha igen, akkor persze at kell alakitani a szoveget. Megmondom oszintem, nekem ez meg sem fordult a fejemben.

előzmény: hhgygy (#12293)

Igen.

előzmény: hhgygy (#12293)

Szeretném, ha módosítanátok e film leírását az alábbira. Megítélésem szerint az a hosszú szöveg, ami most van, igencsak elvesz a film élményéből. Ide tudatlanság kell. :)

Gyilkosság helyszínére száll ki a rendőrség két detektívje, az áldozat egy tizenéves gyereklány. A film az ő kétségbeesett nyomozásukat mutatja be.

Köszönöm!

2018-02-19 05:05:40 Szürkület (1990) dikalosz (5) #15

Na ez.... ez igen!
Nem gondoltam volna hogy lesz magyar film, amit többre fogok tartani, mint az Ötödik Pecsétet. Ez az idő is eljött.
Ezért nézek filmeket. Erre van szükségem. Nagyon rég szippantott be ennyire mozgóképes alkotás. Nagyon, nagyon rég. Pislogni sem mertem, levegőt venni is csak ha muszáj volt. Ez már egy olyan szint nálam, amit csodának merek hívni.
Már csak azt nem értem, miért nem jön szembe velem többször a Rendező Úr neve.
Aki ilyen filmre képes, az minden idők egyik legnagyobb (ha nem A legnagyobb) magyar rendezője, ehhez kétség sem fér.

Még mindig nem hiszem el. Gépelni is nagyon nehezen bírok. Az utóbbi időben keleten kerestem az olyan alkotásokat, amilyenekből életében csak egyet-egyet lát az ember, amik földöntúli élményeket okoznak. Nem tagadom, akad ott is szép számmal.
Ám büszkén állíthatom, minden idők egyik legerősebb filmjét hazánkban készítették.

Te jó isten...

KÖSZÖNÖM!

2018-02-18 15:10:08 [Tévésorozatok] dikalosz #3235

Köszönöm a válaszokat!

Nem is tudom, azért a kedvem nem jött meg hozzá :(
Mármint ahogyan írtátok is, vannak nagy részei, kérdés az, hogy érdemes-e egy sorozatot úgy nézni, hogy részeket hagyok ki belőle. Vagy érdemes-e egy sorozatnak úgy nekimennem, hogy vannak gyengébb évadjai/epizódjai, amiken át kell magam hámoznom. Még ha több pozitív dolgot is megemlítettetek, elbizonytalanodtam.
Itt az epizódok egyébként egymástól függetlenek?

Illetve így, hogy valami hátborzongatóra, sejtelmesre vágynék, tudnának a szakértő urak valami igazán jót ajánlani? (Ugyanis A hídnak holnap vége szakad) :)

2018-02-18 07:13:35 [Tévésorozatok] dikalosz #3232

Üdv!

Véleményeket várnék az X-aktákról. Kiskoromban emlékszem, hogy erős volt, azonban mostani fejjel fogalmam sincsen, ha el kezdeném nézni akkor tetszene-e. Valami hátborzongató, sejtelmes sorozatra vágynék most, hirtelenjében ez jutott eszembe.

'keschön!

Túl sok mindenre kellene reagálnom, úgyhogy inkább megbeszélem Ugorral privátban ezt az egészet.

Köszönöm.

Béry Úr