dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (4 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Zeneművész és filmrajongó.

Rendezők: Billy Wilder, Dario Argento, Jan Švankmajer, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Sidney Lumet
Műfajok: dráma, horror, krimi, szatíra, thriller
Országok: csehszlovák, dél-koreai, olasz

Suspiria
Sóhajok
4 2017-01-08 4,0
The Cook the Thief His Wife & Her Lover
A szakács, a tolvaj, a feleség és a szeretője
4 2017-01-01 4,1
M
M - Egy város keresi a gyilkost
3 2017-01-01 4,6

2017-01-13 14:02:21 Babfilm (1976) dikalosz (5) #1

Atyavilág. Mintha Lynch és Svankmajer összeállt volna egy 11 perces rövidfilm erejéig. Hihetetlen, hogy ez magyar munka. A szatíra mehetne a műfaji besoroláshoz, simán.
Emelem kalapom!

Akit érdekel, írjon nyugodtan, feltöltöm egy másik Foky alkotással, a Bizonyos Jóslatok-kal együtt.

2017-01-13 01:04:39 Split (2016) / Széttörve dikalosz (?) #6

A fene tudja, én adok neki egy esélyt. Persze előzetes nélkül, a magyar szinkront kerülvén. Aztán majd szólok... :)

2017-01-11 08:47:05 Le Trou (1960) / Az odú dikalosz (5) #13

Egyfelől küldöm, másfelől pedig sajnos azt a filmet még nem láttam. Hangulatilag (én legalább is) Henri-Georges Clouzot Le salaire de la peur c. klasszikusához hasonlítanám leginkább, talán egy kicsit 'csöndesebb'.
Hozzáteszem az a film is 10/10, minimum.

előzmény: Korben (#12)

2017-01-11 08:32:34 Le Trou (1960) / Az odú dikalosz (5) #11

Az én értelmezésem szerint Gaspard-ot az igazgató alapvetően azért hívatta, mert felfedezni vélte benne az intelligenciát, szimpátiát, illetve hogy elmondja, a feleség visszavonta a vádakat, és valószínűleg szabadulni fog. Na mármost ebben az esetben ha Gaspard a többiekkel tart, akkor bűnrészes lesz, és ha elkapják megint bevarrják a sittre. Ő úgy ítélte meg a helyzetet, hogy ha már úgyis szabadulni fog, miért vállaljon felesleges kockázatot, miért szökjön el?
Az öt éves téma, amit visszaérkezésekor a cellatársaknak mondott, gyorsan kitalált ürügy volt, hogy miért is tartotta bent az igazgató, miről beszélgettek.

Egyébiránt pedig a raboknak (akik abszolút a nagybetűs FÉRFI sztereotípia megtestesítői [igazából a tekintetük már mindent elárul -> brilliáns színészi teljesítmény]) más választásuk nem volt, mint bízni Gaspardban, hinni neki. Ha nem hisznek, alapból bukásra van ítélve a szökés, ennél úgymond a fifty-fifty (vagy köpött, vagy nem) hozzállás elfogadhatóbb, hiszen magában hordozza a szabadulás lehetőségét.

Az utolsó mondat pont ezekből adódóan arra utalt, hogy hiába Gaspard az, aki a legjobban jön ki ebből a szituációból, ezt egy olyan tulajdonságának köszönheti, ami (és itt viszatérnék a fentebb említett FÉRFI sztereotípiára) alantas, a többieknél ez fel sem merült volna, éppen ezért erkölcsileg sokkal alacsonyabb szinten áll, mint a másik négy főszereplőnk. Darbant ezért is mondja neki, hogy: -Szegény Gaspard. Megmenekült, valóban, de emberileg hozzájuk képest sehol nincs.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#2)

2017-01-11 07:46:48 Le Trou (1960) / Az odú dikalosz (5) #10

Ezt a filmet mindenkinek látnia kell, addig fogom tolni amíg meg nincs az 50 szavazat és nem foglalja el méltó helyét a mozgóképek toplistáján :D
Egy PM szükséges, és már küldöm is bárkinek. Hajrá!

2017-01-09 23:16:19 Le Trou (1960) / Az odú dikalosz (5) #9

Harmadjára újranézve dobogós a kedvenc filmjeim listáján. Micsoda hangulat, micsoda precizitás!
Lenyűgöző!

2016-12-30 00:07:05 Assassin's Creed (2016) dikalosz (?) #4

Igen, sajnos ez így van. Kár, pedig egy teljesen más témájú filmet ugyanezzel a gárdával nagyon lelkesen néznék.

Nem szégyen ez, sőt! Megmosolyogtató :)
Gondolj bele milyen lenne fordítva. Ha szórnád a könnyelmű ötösöket aztán a végén eljutnál egy közepesig mondjuk.
Így viszont lehet látni a Te példádon keresztül is, hogy a filmeknek érnie kell.

2016-12-28 02:48:35 Assassin's Creed (2016) dikalosz (?) #1

Na ezt nehezen tudom mire vélni. Ilyen szereplőgárda. És a Snowtown rendezője. Assassin's Creed? Valakit megint elvitt a pénz szaga?

Na, már megint ezek a problémák... :D Nálad mindiiiig