dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (5 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Zeneművész és filmrajongó.

Rendezők: Alekszej Balabanov, Dario Argento, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura
Műfajok: horror, krimi, szatíra, thriller, western
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, olasz
Korszakok: 60-as, 70-es évek

4 2017-09-17 ?
Le passager de la pluie
Futó zápor
4 2017-09-17 4,3
C'est arrivé près de chez vous
Veled is megtörténhet
4 2017-09-17 4,1

2017-10-17 20:49:13 Shinboru (2009) / Szimbólum dikalosz (5) #8

Szerintem nem errol van szo. A film alapvetoen azt mutatja be, hogy van egy felsobb ero, ami iranyit mindent. A vilag osszes rezduleset, Bush elhajlasat, az emberek megnyilvanulasat, mindent.
Es itt most egy ilyen felso iranyito valakit latunk, aki az elejen meg azt sem tudja, hogy mi a pocs van, aztan szepen lassan rajon arra, amire mi is a vegen. Alapvetoen az, hogy egy emberrel tortenik ez az egesz, szerintem nem mervado. A 'jovo', mely soran egyetlen egy angyalbogyoro marad is inkabb a hatekonysagot fejezi ki, hogy az illeto a mestereve valt ennek az egesznek, nem kell egyesevel nyomogatnia oket, eleg egy nagyot. Erre utal a hata mogott levo vilagterkep is. Hiszen egy angyalbogyoron keresztul tudja iranyitani a vilag osszes rezduleset, az emberek gondolatat, mindent. Itt kiternek arra, hogy az emberek ebbol az egeszbol persze semmit nem erzekelnek, maximum ugye hisznek. Valamiben. Ezert sem ertek egyet azzal a megallapitasoddal, mely szerint a film az ember szerepet is bemutatja ebben a rendszerben. Vagyis de, bemutatja, csak eppen nem ugy, ahogyan Te leirtad (szerintem). Ok itt alanyok, minden toluk fuggetlenul tortenik, nem ter ki a film arra, hogy ebben az egesz rendszerben az embereknek milyen szerepe van. A film cime inkabb arra utal (mint mar irtam), hogy letezik egy felsobb ero, es ezt kibaszott egyedi modon, es eleg gizdan abrazolja. Lenyegeben az osszes vallas ezen alapul, ugyhogy mindenki kell tudjon azonosulni a temaval.
Egyebkent pedig az is egy eleg erdekes kerdes (igy hogy latjuk a felsobb eronek a kialakulasat, keletkezeset, jelenletet), ki a fene volt az, aki megalkotta neki ezt az egesz rendszert.

Tudom-tudom, hat a rendezo! :)

Ui.: sorry, hogy egy kicsit szedett-vetett az iromanyom, igy telorol potyogni eleg borzaszto...

Nálam a 'csumi' az a kategória, ami fix, hogy lesz. Már most is használom. Remélem cucu látja mit beszélgetünk itt, nagyon jó dolog lenne ez!:)

Hatalmas otlet! Foleg ugy lenne az igazi, ha az ember sajat maga hatarozhatna meg a kategoriakat, nevezne el oket. De allat lenne!

előzmény: ChrisAdam (#12004)

Igen, ez mar reszemrol is felvetodott, sajnos elsiklottak felette, ha jol emlekszem!

előzmény: erasto (#12002)

2017-10-11 21:08:47 Shinboru (2009) / Szimbólum dikalosz (5) #6

Óriási!

2017-10-11 19:20:40 Shinboru (2009) / Szimbólum dikalosz (5) #5

Tettem fel képeket, kedvcsinálónak!

2017-10-11 19:09:06 Shinboru (2009) / Szimbólum dikalosz (5) #4

Te hallod, ez b*szott nagy filmnek tűnik, meg van angol felirattal, küldöm.

2017-10-11 18:38:29 Shinboru (2009) / Szimbólum dikalosz (5) #3

Ostorral intezzuk, meg ma jelentkezem!

Illetve arról inkább ne is beszéljünk, hogy vajon az utolsó snitt után mit művelhettek szegény emberrel. Valószínűleg darabokra aprították.