dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (7 év, 6 hónap)

Rendezők: Alekszej Balabanov, Dario Argento, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Lucian Pintilie, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Slobodan Sijan, Sono Shion, Tanaka Hiroyuki (SABU), Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Chow Yun-Fat, Danilo 'Bata' Stojkovic, Dragan Nikolic, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura, Song Kang-ho, Tony Leung Chiu Wai
Műfajok: dráma, horror, krimi, szatíra, szerelmi történet, thriller
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, japán, jugoszláv, olasz
Korszakok: 50-es, 60-as és 70-es évek.

Lakhely: Budapest

Wind River
Wind River - Gyilkos nyomon
3 2019-09-10 4,1

2019-11-30 23:30:25 Ryu san (2017) / Mr. Long dikalosz (5) #5

SABU Úr letisztult, nyugodtságot árasztó alkotása valóban 2017 csúcsa. Sőt, bizonyos szempontból a Mester pályájának is. Gyönyörű minden képkockája, szemlélődő mégis részletgazdag, kevés rendező bánik ilyen kifinomultan és magabiztosan színészeivel, s úgy általában filmjeivel. Kinek kellenek szavak.. SABUnak biztos nem. Négy film, négy darab ötös, csodálatos, zseniális, abszolút egyedi rendező!
A film műfaji besorolása egyébként dráma, szerelmi történet és egy kis akció.

Köszi!

2019-11-13 23:05:11 [Általános fórum] dikalosz #8197

filmklub@individuumbudapest.hu e-mail címen kell helyet foglalni név és kedvenc film megjelölésével.
Az eseményben részletesebben le van írva minden.

előzmény: Hulla88 (#8196)

2019-11-13 20:35:27 [Általános fórum] dikalosz #8195

Sziasztok!

Csinálunk egy filmklubot, ahol rejtett gyöngyszemek lesznek, tematikusan. Az első alkalom december 5-én kerül megrendezésre a Premier Kultcaféban, ahol az 1980-as csehszlovák vígjátékot, a Főúr, tűnést vetítjük magyar szinkronnal. Igazi szakadás és jókedv, megtisztelő lenne, ha minél többen jönnétek, hisz enélkül az oldal nélkül ez az egész nem is létezne.

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/3180728781968394/

Köszi a figyelmet! :)

Ennek a filmnek kissé magyartalan leírását szeretném modósítani az alábbira!

Köszönöm szépen! :)

A kétszeresen elvált, nőfaló Dalibor Vranának a magas tartásdíj okoz fejfájást. Egy véletetlennek köszönhetően merész ötlete támad. Egy részeg vendég pincérnek nézi őt a kocsmában és kifizeti neki a számlát. Dalibor rájön, hogy a megfelelő öltözékben járva az éttermeket álpincérként könnyű pénzhez juthat. Természetesen az ilyen jellegű pénzszerzés komoly kockázattal is jár.

2019-11-04 20:36:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dikalosz #24399

Szerk.: Köszönöm a kiegészítést. Elképesztően mellbevágó válasz ez, hisz templomban jóval többet vannak az 1-10 évesek, mint otthon, szüleikkel. A házhoz járó, térítő mobilpapok milliárdjai pedig korunk talán legégetőbb problémája.

előzmény: kaamir (#24398)

2019-11-04 20:16:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] dikalosz #24397

Remélem, hamarosan nem csak 10 éves gyerekeket fognak a helyes útra terelni, hanem már 1 éves korban elkezdik. Sőt, az lenne a legjobb, ha az anyuka méhébe (a szülés folyamatának feltételezéséért elnézést kérek, kicsit konzervatív gondolkodásmód) olyan anyagot juttatnának, amivel már idő előtt befolyásolni tudnak egy ártatlan lelket. Egy fejlődő világnak ez szerves része, kérlek fogadd el!

Várom a homo deus korszakot, rettenetesen!!!

előzmény: kwzatz (#24389)

Nos igen, végiggondolva a zseniális jugoszláv filmek listáját, lehet hogy a Macska-jaj csak erős középszer.

Itt említeném meg az összes olyan filmet, amiben Dragan Nikolic vagy Danilo 'Bata' Stojkovic szerepel, mint ajánlást.

2019-10-23 22:20:26 [Általános fórum] dikalosz #8166

Ott a topik neve mellett két szemgolyó, az egyik áthúzva. Azzal lehet állítani, feliratkozol vagy ignorálod.

2019-10-23 22:11:43 [Általános fórum] dikalosz #8164

Pedig (nekem legalábbis) hasznos, én azon kevesek közé tartozom, akik különböző okokból kifolyólag néha simán rávernék a karót filmekre anélkül, hogy látták volna őket. Így viszont egy egészséges kompromisszumként tekintek a nem akarom megnézni opcióra, amit esetenként hetente többször is megnyomok, hogy mérhetetlen dühöm elpárologjon. És persze hogy fityiszt mutassak 'a hanyatló nyugat ópiumának' :)

előzmény: HejjaX (#8163)