dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (6 év, 10 hónap)

Rendezők: Alekszej Balabanov, Dario Argento, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Lucian Pintilie, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Slobodan Sijan, Sono Shion, Tanaka Hiroyuki (SABU), Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Danilo 'Bata' Stojkovic, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura
Műfajok: horror, krimi, szatíra, thriller, western
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, jugoszláv, olasz
Korszakok: 50-es, 60-as és 70-es évek.

Lakhely: Budapest

Amici miei - Atto II°

5 2019-04-12 ?
Milano odia: la polizia non può sparare
Almost Human
5 2019-03-04 ?
Jurassic World: Fallen Kingdom
Jurassic World: Bukott birodalom
2 2019-02-21 2,6
Who's Afraid of Virginia Woolf?
Nem félünk a farkastól

2019-04-15 00:06:30 [Általános fórum] dikalosz #7810

És az Artisjus?

előzmény: Sziez (#7809)

2019-04-14 16:52:52 [Általános fórum] dikalosz #7808

Elsősorban csak a képanyagvetítés feltételei érdekelnének. Lehet, azt elintézni is könnyebb. Hátja valaki tudja :)

előzmény: OldReelFilm (#7807)

2019-04-14 06:51:16 [Általános fórum] dikalosz #7806

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy az aktuális jogszabályok szerint milyen engedélyek kellenek egy film nyilvános vetítéséhez? Hanggal, illetve hang nélkül, mind kettő opcióra kíváncsi lennék. Sajnos ami infot találok a témában, az már mind több éves.

Köszi

2019-04-12 23:51:24 Amici miei - Atto II° (1982) dikalosz (5) #1

Névrokonának folytatása. Ezúttal szárazabb, komorabb 2 óra vár ránk. Tragikomédia az életről, már-már kelet-európai stílusjegyekkel.

2019-04-09 18:56:00 [Tévésorozatok] dikalosz #3433

Több kérdést is megválaszol a 8. évad, ám ez majd a végén fog teljes egésszé összeállni. Jó is hogy szembejött ez most itt velem, lehet megnézem ismét, nekem a 3. évad tetszett a legjobban.

Zseniális film. Azonban a házasság témakörében még mindig az Ucho című klasszikus viszi a prímet.

2019-02-15 17:07:39 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #47

Nem állt szándékomban, ha így érezted, ne haragudj. Azért ragadtam ki ezeket, mert ezekre hivatkoztál.

Igen, a film szerint mindenképpen létezik egy ilyen embertípus, az, hogy a valóságban ki mit gondol, van e ilyen, már egyéni dolog. Én leírtam, hogy szerintem simán előfordulhat, én tudtam vele azonosulni :)

előzmény: paksiendre (#46)

2019-02-15 16:50:19 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #44

Ezek a kérdések pont azt a célt szolgálták volna, hogy ezt: "Az egész film mivoltát és létezését tekintve nagyon sokat nyom a latba az efféle logikátlanság JÁTÉKFILMES szempontból" megértsem. Örülnék, ha válaszolnál rájuk. Az, hogy a logikátlanságot azzal definiálod, hogy az írók logikátlanok voltak sem segített.

"a film a saját cselekményrendszerében logikátlan"

Gondolom, a #26-os hozzászólásod hivatott ezt alátámasztani. A baj ezzel csak az, hogy ott te a valóság alapján állítottál elvárásokat.
"Nem gondolnám, hogy ez morális, helyes, jó cselekedet. Épeszű ember nem hagyná a gyerekgyilkos élettársát trécselni a gyerekével, (miután a másik gyereküket megölte) miközben viszi a diliházba, főleg úgy, hogy meg se bizonyosodik róla, hogy ő vele beszél."
Morális, helyes, jó, épeszű. Ezek olyan szavak, melyek egy film cselekményrendszerén túlmutatóan léteznek.

"Továbbá pont, hogy teljes mértékben beszámíthatatlan a nő, ezért ha logikusan gondolkodott volna a férj (vagyis a forgatókönyvírók) tudvalevő lett volna, hogy bármire képes a nő, beleértve felhívni rendőrséget is, hogy mentse a szűrét."

A kérdés, milyen szempontból logikusan? "JÁTÉKFILMES szempontból"? Abban gondolom egyetértünk, hogy általános igazságként elfogadott játékfilmes logika nem létezik. Eszerint a film saját rendszerén belüli logikáról beszélünk. Az itt levő elvárásaid viszont egy ezen túlmutató világból származnak. Még ezzel sem feltétlenül lenne problémám, ha elfogadnád a magyarázatomat/magyarázatunkat.
"Amúgy már megint ide van keverve a kemény valóság és a különböző embertípusok, de viszont én ezzel nem tudok mit kezdeni"
Éppen ezért nem értem, miért.

előzmény: paksiendre (#39)

2019-02-15 15:28:41 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #38

Logikátlanság játékfilmes szempontból? Milyen logikát vársz egy játékfilmtől? Vagy mik az erre vonatkozó kikötések? Hogy viszonyul a játékfilmes logika a realitáshoz? Mi az az állandó érték, ami alapján lehet mérni a játékfilmes logikát? Egy olyan játékfilmnél, ahol egyértelműen törekedtek a valósághűségre, miért nem lehet annak függvényében értékelni a logikusságot?

előzmény: paksiendre (#37)

2019-02-15 05:09:27 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #33

Hiába, különbözünk. Én pont a valósághűsége miatt tudtam haladni a flow-val. Gondoltam, így könnyebben megérted a másik oldalt. Ezért aztán nem is érdekelt, vajon egy-egy elemnek milyen szerepe lehet a csavar szempontjából. A mondatbővítésemmel valójában erre szerettem volna utalni.

előzmény: paksiendre (#32)