dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (7 év, 7 hónap)

Rendezők: Alekszej Balabanov, Dario Argento, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Lucian Pintilie, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Slobodan Sijan, Sono Shion, Tanaka Hiroyuki (SABU), Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Chow Yun-Fat, Danilo 'Bata' Stojkovic, Dragan Nikolic, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura, Song Kang-ho, Tony Leung Chiu Wai
Műfajok: dráma, horror, krimi, szatíra, szerelmi történet, thriller
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, japán, jugoszláv, olasz
Korszakok: 50-es, 60-as és 70-es évek.

Lakhely: Budapest

Töröm a malacot, köszi!

előzmény: mohammadabdu (#24508)

2020-01-08 14:17:56 [Általános fórum] dikalosz #8231

Sziasztok!

Mint azt többen tudjátok, belefogtam egy összművészeti projektbe, aminek a február elsején megrendezésre kerülő bulijára pályázatot hirdettünk. Kissé későn szólok tudom, de hátha érdekes lehet valaki számára.

Ugye a bulin három film lesz levetítve, ezalapján van adva három darab kulcsszó: (rém)álom, önvallomás, elgépiesedés. Ezeknek a kulcsszavaknak megfelelően várunk fotókat, festményeket, rajzokat, grafikai anyagot, nagyjából bármilyen képet, amiből a legjobbakat kiválasztva szavazást hirdetünk. A nyertes képe felkerül a buli flyerére, valamint megajándékozzuk egy páros belépővel, illetve egy "belsős" textil karszalaggal.

Úgy gondoltam, népszerű lesz ez a kezdeményezés eléggé ahhoz, hogy ne kelljen jómagamnak különböző platformokon lobbiznom, de sajnos úgy néz ki, az emberek még nem állnak erre teljes készen, vagy épp nem tudják értelmezni a feladatot.

A relevancia többoldalú, egyfelől kultikus filmeket vetítünk (annyi belsős információt elárulhatok, hogy többek között egy Fellini, illetve egy Lynch film is lesz vetítve elsején), másfelől pedig ezzel párhuzamosan megy egy filmklubunk is, ahol igyekszünk minél jobb, itthon keveset vetített filmekkel kiszolgálni a nagyérdeműt.

A határidő most vasárnap. Ha esetleg valaki érzi magában az erőt, vagy egyszerűen szeretne segíteni, várom a képeket a flyer@individuumbudapest.hu e-mail címre. Végtelenül hálás leszek mindenkinek, és előre is köszönöm.

A pontos menetről, illetve az előző flyerről ezen a linken találtok bővebb információt:
INDIVIDUUM presents Michał Wolski "X"

Tisztelettel,
Z

Megérdemelt, nagyon örültem neki!

Javaslom Melville Delonos filmjeit. Csodák!

Január 16-án nagyvásznon a Premier Kultcafé mozitermében. Megérdemli :)
Esemény: https://www.facebook.com/events/2289183037849005/

2019-11-30 23:30:25 Ryu san (2017) / Mr. Long dikalosz (5) #5

SABU Úr letisztult, nyugodtságot árasztó alkotása valóban 2017 csúcsa. Sőt, bizonyos szempontból a Mester pályájának is. Gyönyörű minden képkockája, szemlélődő mégis részletgazdag, kevés rendező bánik ilyen kifinomultan és magabiztosan színészeivel, s úgy általában filmjeivel. Kinek kellenek szavak.. SABUnak biztos nem. Négy film, négy darab ötös, csodálatos, zseniális, abszolút egyedi rendező!
A film műfaji besorolása egyébként dráma, szerelmi történet és egy kis akció.

Köszi!

2019-11-13 23:05:11 [Általános fórum] dikalosz #8197

filmklub@individuumbudapest.hu e-mail címen kell helyet foglalni név és kedvenc film megjelölésével.
Az eseményben részletesebben le van írva minden.

előzmény: Hulla88 (#8196)

2019-11-13 20:35:27 [Általános fórum] dikalosz #8195

Sziasztok!

Csinálunk egy filmklubot, ahol rejtett gyöngyszemek lesznek, tematikusan. Az első alkalom december 5-én kerül megrendezésre a Premier Kultcaféban, ahol az 1980-as csehszlovák vígjátékot, a Főúr, tűnést vetítjük magyar szinkronnal. Igazi szakadás és jókedv, megtisztelő lenne, ha minél többen jönnétek, hisz enélkül az oldal nélkül ez az egész nem is létezne.

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/3180728781968394/

Köszi a figyelmet! :)

Ennek a filmnek kissé magyartalan leírását szeretném modósítani az alábbira!

Köszönöm szépen! :)

A kétszeresen elvált, nőfaló Dalibor Vranának a magas tartásdíj okoz fejfájást. Egy véletetlennek köszönhetően merész ötlete támad. Egy részeg vendég pincérnek nézi őt a kocsmában és kifizeti neki a számlát. Dalibor rájön, hogy a megfelelő öltözékben járva az éttermeket álpincérként könnyű pénzhez juthat. Természetesen az ilyen jellegű pénzszerzés komoly kockázattal is jár.