dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (4 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Zeneművész és filmrajongó.

Rendezők: Billy Wilder, Dario Argento, Jan Švankmajer, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Paul Verhoeven, Sidney Lumet
Színészek: Audrey Hepburn
Műfajok: horror, krimi, szatíra, thriller, western
Országok: csehszlovák, dél-koreai, olasz
Korszakok: 60-as, 70-es évek

Lakhely: Budapest

Celda 211
Cell 211
5 2017-04-30 4,3
Auch Zwerge haben klein angefangen
A törpék is kicsin kezdték
4 2017-04-30 4,0
Plein soleil
Szikrázó napfény
4 2017-04-23 4,3
Dobro pozsalovaty, ili posztoronnyim vhod voszprescson
Hurrá, nyaralunk!
Ecce Homo Homolka
Ecce Homo Homolka
5 2017-04-11 4,3

2017-04-30 15:22:07 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure dikalosz (5) #22

Miután sor került az újranézésére, büszkén jelenhetem, holtversenyben felért a kedvenc filmjeim listájának csúcsára.

Hát újranézve kénytelen vagyok elismerni, hogy ennél jobb filmet még nem láttam!

2017-04-26 23:12:49 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös dikalosz (5) #60

Abszolút! Nálam az a második kedvenc Argento. Egyébként mindig megmosolyogtat, ha összejön a giallo-s brancs :)

2017-04-26 15:36:40 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös dikalosz (5) #56

Kövezzetek meg, de ha Argento, akkor nálam a Tenebre mindent visz!

előzmény: Ivan/ (#54)

2017-04-23 21:47:01 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure dikalosz (5) #21

Tegnap nálunk is eljött A CSODA, végre sor került e film megnézésére. Sajnos a cimbik nem bírták ki WC-zés nélkül, muszáj volt megállítani párszor. Viszont annyi bizonyos, hogy ilyen filmet még sosem láttam. Ma is a hatása alatt vagyok, folyamatosan ülepszik, egyre mélyebbre. 10/10, az nem kérdéses. Rövid időn belül újranézem, látok rá esélyt, hogy Soltyk barátomhoz hasonlóan én is azt mondjam, ez a legjobb film amit valaha láttam.

2017-04-22 12:34:16 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös dikalosz (5) #49

Osztályzatát tekintve a legmagasabban álló giallo (még ha nem is 100%osan az) a Le Orme, amit a Short Night of the Glass Dolls követ. Én (ízlés kérdése) a hasonszőrű filmekhez sorolnám még a Hanno cambiato faccia-t, ami 4,6-on áll, ám ez azért már merőben más, viszont a miliő és a hangulat miatt még így is nálam ezt a részét képviseli a filmművészetnek.
Egyébként pedig a La casa dalle finestre che ridono-val, ami egy ízig-vérig giallo simán próbát tehetnél, teljesen más mint az Argento-k. Ami itt idegesített, az ott egyáltalán nincsen jelen. Szvsz az egy tökéletes film.

2017-04-20 23:10:59 Split (2016) / Széttörve dikalosz (2) #69

A Sebezhetetlen egy rohadt jó film, gyermekként is az volt, és felnőtt fejjel nézve is az maradt. Szerintem neked nehéz is lenne megérteni, mit is esznek ilyen (vagy ilyesmi) (vagy egészen más, de nem szerzői) (stb..) filmeken mások. Azért tartottam válaszra érdemesnek a hozzászólásod, mert amolyan 'lássák már, hogy szerintem ez is szar' feelingje volt (rengeteg ilyen hozzászólásoddal találkoztam már, sőt volt olyan topic, ahol ezt kétszer is sikerült leírni). Sokadjára már nem sikerült szó nélkül hagyni. Bocsi.

Az egy dolog. De hogy a spoilerbe tett jelenetnek semmi köze a rasszizmushoz, az is biztos.

előzmény: nandras (#9)

Hogy jön ide a rasszizmus? :D

előzmény: nandras (#4)

A fórum eddigi messze legnagyobb veszteségének ronin07-et tartom. Nagyon durván szinte mindenben egyetértettem vele.
A fentiek közül zéel, Tenebra akiknek abszolút adok a véleményére, sőt nem egyszer néztem már meg az ő szavaiknak köszönhetően filmet.
critixx azért van ott a kedvenceim között, mert kíváncsi vagyok, milyen filmeket hogy osztályoz. Hiába nem mérvadó számomra, jó látni, elvégre a KT egyik "ékkövéről" beszélünk.
Az aktív múviscimbijeimet leszámíva (Soltyk, Újpest Ostora) nálam a vezérhármas a flake-tomside-ryood trió. Ezenkívül az ereszmester, necksprain, aki ahhoz képest, hogy kicsivel több mint egy éve van csak fent, hamar belopta magát a szívembe, igazi csemegézős a fiú.
Paul Ricard és csabaga osztályzatai szintén sokat mondanak, leginkább a klasszikus filmeknél.
ChrisAdam osztályzatait is jó látni, szoktunk dumálni face-n is, rendes srác (vagy :D), érdekel, mikbe néz(el) bele.
Furamód olyan kedvencem is van, akit tiszta antipatikus :D
Na mind1.