dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (9 év, 1 hónap)

Rendezők: Alekszej Balabanov, Billy Wilder, Dario Argento, David Lynch, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Krzysztof Kieslowski, Lucian Pintilie, Na Hong-jin, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Slobodan Sijan, Sono Sion, Tanaka Hiroyuki (SABU), Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Chow Yun-Fat, Danilo 'Bata' Stojkovic, Dragan Nikolic, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura, Song Kang-ho, Tony Leung Chiu Wai, Vittorio Gassman
Műfajok: dráma, horror, krimi, szatíra, szerelmi történet, thriller
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, japán, jugoszláv, olasz
Korszakok: 50-es, 60-as és 70-es évek.

Születési év: 1992
Lakhely: Budapest

Das Leben der Anderen
A mások élete
4 2021-07-18 4,5
L'istruttoria è chiusa: dimentichi
A vizsgálat lezárult, felejtse el!
4 2021-06-10 4,2

I Origins
Az origó
4 2021-02-27 3,7

2021-07-12 01:09:47 [Foci EB 2021] dikalosz #200

A statisztika egyértelmű olasz fölényt mutat:

Lövések: 19/6
Kaput eltaláló: 6/2
Labdabirtoklás: 66%/34%
Passzok: 822/424
Passzpontosság: 88%/75%.

A meccs képe szerintem csalóka volt, a korai vezetés hatására nem pörögtek fel annyira az olaszok, mint azt várta az ember, a meccset ettől függetlenül pár 10 percet leszámítva uralták. Megérdemelték a győzelmet, Anglia hazai pályájának ellenére is domináltak, magabiztosan fociztak. 2-1/3-1 körüli eredményt tartottam reálisnak.

Az is biztos, hogy egy 18 éves focistát én sem engednék oda egy világtorna döntőjében tizenegyest rúgni. Hisz az egész inkább szól a rutinról, illetve a pszichológiáról, sem mint a tehetségről, technikáról.

Örülök, hogy így alakult, jó kis torna volt ez!
VB-n re.

2021-07-07 23:53:06 [Foci EB 2021] dikalosz #138

Egészségükre.. Már a második félidő 6 perces hosszabbítása is indokolatlanul ment 7-ig, hátha passzíroznak ott egy gólt.. Fura egy döntő lesz, egyik csapattal sem szimpatizálok. Talán az olaszok, egy fokkal..

előzmény: Mizi (#137)

2021-07-07 23:31:56 [Foci EB 2021] dikalosz #136

Habár nehéz elvonatkoztatnom attól, hogy a dánoknak szurkolok, erős kétségeim vannak afelől, hogy ez tizenegyes volt. Ha esetleg volt kontakt, akkor is nagyon nehezen észrevehető, minimális. Persze a kötelező, már a lehetséges kontakt előtti elesés megkezdése nem maradt el...

2021-03-30 21:52:03 [Kritikus kód] dikalosz #2136

Én a szokásos évenkénti, a kívánságlista hozzáadás dátuma szerinti rendezési opcióval ismét megjönnék. Hátha :)

Két verzió beszerzését indítottam el egyszerre, gondoltam ha majd tetszik, legyen meg Blu-ray minőségben is. Elkezdtem nézni, s miután lement a gyengébb kópia, hagytam a stáblistát, hadd hasson! Majd pontosan ugyanabban a pillanatban, ahogy az utolsó másodperc is lement, és leállt a film, fejeződött be a minőségi verzió letöltése.
Azóta ezen kattogok...

Danke!

A semmiből felbukkant egy kérdés a fejemben a Mátrixszal kapcsolatban.
Az ügynökök ha jól emlékszem a programok 'teste' fölött tudják átvenni a hatalmat, egyik pillanatról a másikra. Ezért van az, hogy míg a főhősökbe nem, úgy a mátrixban lévő random 'emberek' bőrébe kényük-kedvük szerint beférkőznek, s ugyanígy el is hagyják őket. Ha ez így van, kérdem én, az autópályás jelenetnél miért nem szállták meg a kulcsmásolót? Ha emlékeim nem csalnak, ő is program, s nem élve, hanem holtan akarták látni (nem a már független Smith-ről beszélünk ugye, hanem a gépek oldalán álló ügynökökről, akiknek az egyetlen feladatuk megölni Neoékat, s megakadályozni mindent, amihez közük van). Sőt, gyakorlatilag bárki, aki nem plug-in-es hybrid (a zioni nyaklyukas csibészekre gondolok), az elméletem szerint egyszerűen megszállható lenne. Vagy mi ebben a logika?
Ha már felmerült bennem gondoltam a végére járok, bár lehet, hogy egy-két dologra rosszul emlékszem.

Nem tudod visszaállítani, cucuval kell beszélj. Anno én is belenéztem egy ilyenbe, egy kis ideig az ütő is megállt bennem.

előzmény: nony_15 (#13797)

2021-02-24 14:32:06 Cvrdwell - Lyre (2021) dikalosz (?) #3

Egyébkent azt a tüzet hagyja el a legelején a főszereplő.

Köszi :)

2021-02-24 12:33:37 Cvrdwell - Lyre (2021) dikalosz (?) #1

Itt megtekinthető.

Egy cimborám vizsgafeladata volt Berlinben, hogy egy általa írt zenéhez készüljön klip. Kiválasztotta az egyik kedvencemet tőle a közös albumunkról, majd felkért engem a videó legyártására. Nulla büdzsével, nulla tudással és hatalmas lelkesedéssel vágtunk bele. A projekt első lépése egy 13 oldalas forgatókönyv, leírás volt, mely közben egyértelművé vált, hogy valahol a zenés klip és a rövidfilm határán képzelem el ezt az egészet. Majd megkerestem ChrisAdamet, aki elvállalta az operatőr szerepét. Innentől kezdve helyszínek keresése, korai kelések, majd a későbbi utómunka során komoly éjszakázások következtek (főleg Chris-nek), hogy a végén megszülethessen a majd 7 perces klip.
Az operatőri munkával abszolút elégedett vagyok, s külön öröm volt az is, hogy a "hatásukban legyenek olyanok az effektek, mint a Twin Peaks 3" kijelentésem is értő fülekre talált. Rengeteg idő ment el a vágásra, az ötletelésre, ám én úgy gondolom, abszolút megérte.
A magam részéről kijelenthetem, hogy úgy rendezni valamit, hogy közben én is vagyok a főszereplő, elsőre egyértelműen nagy vállalás volt, mely a rendezés rovására ment. Az is biztosnak tűnik, hogy színészkedni többet nem fogok. Nehéz maximalistaként elégedettnek lenni, ám mivel még sosem csinaltam ilyet, sőt, még csak nem is tanultam hasonlót, úgy gondolom, innen az út csak felfelé vezethet. Sok dolog létezéséről, illetve fontosságáról szereztem tudomást a folyamat alatt. Olyanokról, melyekről eddig azt sem tudtam, hogy vannak. Hogy mennyire sikerült átadni azt a szimbólumrendszert, melyet hetekig tervezgettem, nos, azzal kapcsolatban is vannak kétségeim.
Ami biztos, hogy rendezőként felkerülni a KT-ra nagyobb öröm, mint bármilyen siker az eddigi zenei karrierem során, legyen az külföldi fellépés, lemezmegjelenés, vagy épp egy saját bulisorozat.
Nagyon tetszett ez az egész projekt, és annak ellenére, hogy már csak műfajából adódóan sem biztos, hogy sokaknak fog tetszeni, én azért hálás lennék, ha egy pár szóval illetnétek, leírnátok tapasztalataitokat, hogy tudjak tanulni, s fejlődni.

Köszönöm!