dikalosz

Regisztráció: 2012. június 6. (7 év, 2 hónap)

Rendezők: Alekszej Balabanov, Dario Argento, Jan Švankmajer, Jean-Pierre Melville, Lucian Pintilie, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Verhoeven, Sidney Lumet, Slobodan Sijan, Sono Shion, Tanaka Hiroyuki (SABU), Věra Chytilová
Színészek: Alain Delon, Audrey Hepburn, Chow Yun-Fat, Danilo 'Bata' Stojkovic, Dragan Nikolic, Gian Maria Volonté, Jean-Paul Belmondo, Lino Ventura, Tony Leung Chiu Wai
Műfajok: dráma, horror, krimi, szatíra, szerelmi történet, thriller
Országok: csehszlovák, dél-koreai, francia, japán, jugoszláv, olasz
Korszakok: 50-es, 60-as és 70-es évek.

Lakhely: Budapest

4 2019-05-25 3,9
Jigoku de naze warui
Csináljunk jakuza-filmet!
5 2019-05-18 3,9

Szerencsére csak részben Tarantinos, meglepően érdekes film az úrtól. Brad Pitt a karakterével együtt úgy ahogy van tökéletes, iszonyat szimpatikus, le a kalappal. Leo hozza a tőle elvárható sablont. Analízis és konklúzió, korlenyomat és tiszteletadás. Sajnos az 'önhommage' feelinget is éreztem.
Osztályzat egyelőre nincs, az összkép viszont pozitív.

Nincs a helyén, se máshol a téma választása opció, fejes kerestetik! :(

Nos igen, az a bajom, hogy nincs ott.

előzmény: Hulla88 (#13027)

Üdv. Megmutattam egy ismerősömnek milyen a kék-fehér skin, és most nem tudom visszaállítani. Bele őrülök. Kérem segítsen valaki!

2019-08-04 10:49:56 [Általános fórum] dikalosz #7964

Legnagyobb tolvaj a "mester".

Cringe fesztivál.

2019-07-17 12:48:48 [Filmet keresek] dikalosz #2496

Este utánanézek, kizártnak tartom, hogy ne találjam meg valahol. Írj majd kérlek este egy emlékeztetőt.

előzmény: Kornel111 (#2495)

2019-07-11 13:52:47 [Általános fórum] dikalosz #7921

Igen, ízlés nem volt, bocsánat. Viszont nagy hangrendszer nélkül is (és fizikai adathordozó nélkül is) el lehet érni a maximális (vagy ahhoz közeli) hangzásminőséget. Nem véletlen, hogy számos producer, hangmérnök a fejhallgatót preferálja még mindig. Tűpontosan szól minden frekvencia, az arányok tökéletesek. Hogy most ilyenről CDt hallgatsz, vagy ugyanazt a fájlt más módon (nyilván itt nem 320kbps .mp3-ra gondolok) az is teljesen mindegy.

Egyébként a vinyl hangzásvilága sosem lesz már annyira kristálytiszta/részletgazdag, mint egy profi kezek által kreált digitális hangfájl (itt már egy 44,1Hz 32-bites wav is "jobban" szólal meg, nem beszélve a többi, efölött lévő opcióról).
Több oka is van ennek. A legfontosabb szerintem, hogy digitálisan jóval szélesebb "dynamic range", vagy hangerősség tartomány érhető el, amiből következik hogy a zene homogén tere nagyobb. Tehát sokkal jobban és egyértelműbben tudnak elhelyezkedni a hangok.

Aki egy kicsit is igényes zenehallgatás terén annak otthon biztos vannak lemezei és lejátszója is.

A kérdésednél pedig ugyanabból a kategóriából állítottál egymással szembe egy jobb és egy rosszabb példát, nyilván a válasz egyértelmű. Azonban a fenti kijelentésedet vitatjuk, úgyhogy ilyen szempontból ez nem releváns szerintem.

Nem feltétele a lemezek és a lejátszók (hangszórók, kábel, erősítő) meglétei annak, hogy valaki igényes zenehallgatónak számítson.

Azt azért aláírom, a bakelit egyedi hangzásvilága hipnotikus erejű. :)

előzmény: Ivan/ (#7920)

2019-07-11 11:55:07 [Általános fórum] dikalosz #7919

Most akkor a vinyl a király, vagy a fizikai adathordozók? Nagyon nem mindegy. CD vs vinyl. Két teljesen különböző technológiáról beszélünk. Egyébként bele lehet menni a technikai részletekbe, miért is tud bizonyítottan jobban szólni digitálisan egy zene, ha szeretnéd. Ugyanakkor sok fellelhető cikk van erről a neten, nem igényel nagy utánajárást.

Nekem egy stúdió fejes + megfelelő formátumú és minőségű hangfájl tökéletesebb, tisztább, részletgazdagabb hangzást biztosít mint bármilyen fizikai adathordozó eszköz. Azt meg végképp nem értem, miköze a minőségi ízléshez/igènyességhez egy erősítőnek, vagy hogy fizikális formátumban legyenek hallgatva a zenék.

Az alapvető elvárás szókapcsolat nagyon súlyos szerintem, gondolom úgy érted, hogy neked ez a megszokott, a bevált, a preferált.

előzmény: Ivan/ (#7918)

2019-07-11 00:38:50 [Általános fórum] dikalosz #7917

Nem az. Meg van a maga feelingje abszolút, és a rá jellemző sajátosságok is. Viszont az állítás, mely szerint hangzásban verhetetlen a vinyl (ha őszinték vagyunk, ha nem), már nem állja meg a helyét. Illetve úgy igen, hogy a te preferenciáidhoz mérten.

Ez meg jó szűk látókörűségre vall, már megbocsáss. :)

előzmény: Ivan/ (#7916)